Geen beslissing in traditioneel duel HFC-Oud Internationals Chefarine Sport in het kort Leo Halle - nog steeds in vorm - weerde zich weer geducht Rapidity bedwong Oranje Zwart met de grootste moeite NAAIMACHINES 4-voudige combinatie, een wetenschappelijk succes! WOENSDAG 2 JANUARI 1957 7 Hecht Matthews koninklijk onderscheiden Voetbal in Engeland Manchester United vergroot voorsprong Gelijk St. Sylvesterloop in Sao Paulo voor Faria Malmö winnaar van zaalhandbaltoernooi Vic Mees België's beste voetballer in 1956 „De Kampioen" gaf „Olvmpia" een voetballesje zeven-één Jeugdelftal versloeg het Drents team: twee-één DE TAFELTENN1SCOMPBTIT1E Laros doet mee aan nationale strijd Bekende Zweedse jockey bij race verongelukt Heringa Wuthrich BLIKSEMAFLEIDERS „Vojvodina" niet naar Indonesië Opnieuw plannen voor atletiekontmoeting Engeland-Rusland Wederom hergprijs voor automobilisten Zwitserse IJshockey Bond niet naar Moskou Twee studenten nog steeds op Mont Blanc Hef schroef vliegtuig bij reddingsactie verongelukt De tweede testmatch Engelsen na eerste dag op 214 voor 4 Goede tijden van Hodt en Seiersten in Oslo Czibor is hulp-trainer bij Roma geworden ZT beroemde geneesmiddelen hf in eén tablet De zevenentwintigste nieuwjaarswedstrqd tussen HFC en de oud-internationals is gisteren niet tot een beslissing gekomen. Na negentig minuten attractief voetbal gaf het scorebord een stand aan van één-één en geen van beide ploegen mocht daarmede ontevreden zijn. De grote publieke schare buiten de lynen ook niet. Die zag weer waarvoor zij gekomen was: staaltjes voetbal van de bovenste plank, van spelers die lang of kort geleden de matadoren waren van het Nederlands voetbal door hun verkiezing in het nationaal voetbalelftal. Verder was voor wat de omlijsting betreft ook weer alles zoals vorige jaren: slechte weersomstandigheden, een meelevend publiek en een jeugdige massa voetballiefhebbertjes, die weer voor de ontsteking van rotjes en rookbommen verantwoordelijk was. Ook het voetbal was weer uiterst plezie rig om te zien. HFC startte tegen de eerst nog wat onwennige oud-internationals in een hoog tempo, hetgeen tot gevolg had dat binnen een minimum aan tijd een serie uiterst gevaarlijke situaties ontstond voor het doel van de oranjehemden. En toen viel weer direct de nestor van het team in het oog door enkele voortreffelijke reacties. Leo Halle - bijna 51 jaar oud - wierp zich met de bravour van een twintigjarige voor de voeten van HFC's aanvalsleider en voorkwam daarmede een zeker schijnend doelpunt. Een uitbundig applaus en de ontsteking van de eerste rotjes was het ge volg. Kort daarop - toen de druk aanhield - werd Halle wel gepasseerd, maar toen bracht linksback De Vroet fraai redding op de doellijn. Hetgeen voor de oud-inter nationals een teken was er een schepje bovenop te doen. En weg was het over wicht van de veel jongere tegenstanders. De Vroet, Paauwe, Stijger, Van Schijndel en Kick Smit bouwden toen een serie aan vallen op die er zijn mocht.. Eerst knalde Kick Smit van verre tegen de lat, waarna Van Stoffelen - verreweg de zwakste voet baller bij de oud-internationals - de terug- ketsende bal verknoeide. Maar daarna richtte Biesbrouck in de zeventiende mi nuut - ook al weer van grote afstand - iets beter en passeerde doelman Veltman - invaller voor de afwezige Van der Lee - met een bijzonder fraai schot. En dat kwam HFC's eer weer te na. Het vocht verwoed terug, maar ondervond de hechtheid van de achterhoede van de oud internationals, waarin De Vroet een voor treffelijke partjj begon te spelen en stop- perspil Van Schijndel - nog steeds actief voetballer bij SVV - een groot struikelblok bleek. Toch moest Halle tot drie maal toe op de knieën voor het voorkomen van goals en moest De Vroet andermaal de bal van de doellijn trappen bij een situatie, Op de lijst van koninklijke onderscheid dingen in Engeland, verleend ter gelegen heid van de jaarwisseling, komt ook de naam voor van Stanley Matthews, Enge- Iands beroemdste voetballer. De 41-jarige Matthews, die onlangs zijn zilveren voet baljubileum heeft gevierd na 51 maal voor Engeland te zijn uitgekomen, mag voort aan C.B.E. aan zijn naam toevoegen want hij is benoemd tot Commandeur in de orde van het Britse Kijk. Deze onderscheiding is echter te gering in het oog van tal van Engelse bladen die betreuren dat Matthews niet in de adel stand is verheven en zich niet „Sir Stanley Matthews" zal mogen noemen. Zo haalt de Daily Mail een uitspraak aan van Stan Cullis, manager van Wolverhampton Wan derers en een vroegere ploegmaat van Matthews, die verklaard zou hgbben: „Voetbal wordt nog altijd beschouwd als een spel voor de arbeidersklasse, voor de armelui" en het Labourblad Daily Herald noemt in een speciaal artikel het com promis tussen „een riddertitel en niets" de zoveelste achteruitzetting van voetbal en een voorbeeld te meer van „de neerbui gende houding ten opzichte van onze grootste nationale sport". De Daily Express stelt de C.B.E. tegenover de onderschei dingen destijds aan Len Hutton (cricket), Gordon Richards (paardesport) en Harry Lauder (Music Hall) verleend, drie top figuren die allen „Sir" voor hun naam mochten schrijven, en meent dat de C.B.E. „een belediging is voor Matthews en voor de miljoenen die Engelands nationale sport geregeld volgen". Stan Matthews zelf zei dat hij zeer ver eerd is met zijn onderscheiding en niet in het minst teleurgesteld dat hij geen „Sir" voor zijn naam mag zetten. Hij is overigens niet van plan zijn onderscheiding op bij zondere wijze te vieren. „Als je in training bent heb je geen tijd voor dergelijke feest jes", aldus Matthews. Manchester United heeft de kans om de voorsprong op Tottenham Hotspur opnieuw tot vier punten te vergroten dankbaar aan gegrepen. Zonder veel moeite won de ploeg in Manchester met drie-nul van Chelsea. De jonge ploeg van de Londenaren heeft de league-kampioenen geen ogenblik wer kelijk kunnen bedreigen. Taylor zorgde voor twee doelpunten, Whelan voor één. De publieke belangstelling viel mee, 42.116 mensen woonden deze ontmoeting bij. Voor Sunderland, de ploeg die er zo trots op is nog nooit uit de eerste divisie te zijn gedegradeerd, werd de situatie weer somberder. Het team verloor met twee-drie van Wolverhampton Wanderers, en dat was beslist niet nodig geweest. Drie grove fouten in de verdediging van Sunderland waren oorzaak van even zovele doelpun ten, die gescoord werden in een tijdbestek van een half uur. De ploeg heeft nog slechts één punt voorsprong op de num mers laatst en voorlaatst. Newcastle United leverde een goede prestatie door het als vijfde geklasseerde Birmingham City met drie-twee te ver slaan. De uitslagen luiden: Eerste divisie: Man chester United-Chelsea 30; Newcastle United-Birmingham City 32; Sunderland- Wolverhampton Wanderers 23. waarby vry'wcl iedereen al een doelpunt 1 telde. Luide aangemoedigd met „Hup Holland" j verschenen daarna weer vele malen Roozen en Biesbrouck binnen schotsafstand voor j het doel van HFC. Smit combineerde er lustig op los met de nog af en toe rap I sprintende Mijnders, die daarop veelal zijn 1 vroeger reeds bekende „kanjers" afvuurde. Vooralsnog sorteerde dat weinig effect, doch een lust voor het oog was het zeker wel. Evenals dat het geval was met de J combinaties tussen Van Schijndel, Paauwe en Biesbrouck, waarbij de bal op de centi meter zuiver van voet tot voet werd ge schoven. Dat HFC vóór rust nog een doelpunt zou maken, leek tussen de bedrijven door ech ter wel uiterst waarschijniyk. En verdiend was dat ook wel. Eerst kopte linksbuiten Domhoff alleen voor open doel tegen de paal, maar twee minuten voor het rust- signaal trapte Bas Paauwe finaal over de bal heen - of liet hij de bal lopen voor Halle? - waardoor rechtsbuiten Jansen van HFC een schier niet te missen kans kreeg, waarvan deze dan ook dankbaar ge bruik maakte. Na rust had iedereen verwacht dat een van beide partijen het tempo geducht zou verhogen om de overwinning veilig te gaan stellen. Maar dat gebeurde niet. Het zware veld - gedurende de gehele wedstrijd had het geregend - deed zich gelden en het uithoudingsvermogen bleek niet onuitput telijk. In het algemeen bleef HFC iets ster ker, doch in die perioden bleek overduide lijk van wat voor kracht de achterhoede van de oud-internationals was. Van Van Schijndel als actief voetballer mocht men terecht een grote prestatie verwachten, doch De Vroet en Pellikaan deden veelal niet voor hem onder, hetgeen een niet geringe prestatie mocht heten. Ook Leo-de-Leeuw-van-Deventer liet zich niet onbetuigd. Twee maal tikte hij hard ingeschoten ballen lenig over de lat en enkele malen bezwoer hij het gevaar tydig door uitlopen op het juiste moment. Dat hij daarbij zijn mede-verdedigers wel eens in de weg liep, kon een ieder hem snel vergeven. Behalve misschien De Vroet, die een keer met Halle samen in de modder duikelde. De meeste moeite had Halle in de tweede helft nog met de rook van een rookbom die men naast zijn doel had ont stoken, waardoor hijzelf zowel als zijn doel enige tijd volkomen aan het gezicht werden onttrokken. Maar ook dat hoort bij de nieuwjaarswedstrijd. En dat weet Halle - een van de meest getrouwe spelers - zo langzamerhand ook wel. In ieder geval, gescoord werd er niet meer. De voorhoede van de oud-internatio nals werd steeds ongevaarlijker en aan de andere kant hield de defensie van de oranjehemden de zaak dicht. Eén-één dus. En, zoals gezegd, daarmede kon iedereen tevreden zijn. De stand is nu: HFC 27 14 4 9 32 108—98 Oud Int. 27 9 4 14 22 98—108 Een van de vele malen dat Halle moe dig vallend redding moest brengen op Nieuwjaarsdag. Zijn belager is HFC's midvoor Moolenaar. De Vroet en Van Schijndel kwamen te laat bij deze actie, zoals men kan zien. Het elftal van de oudgedienden: (V.l.n.r. staand) bondsoefenmeester Kaufman, Van Schijndel, Paauwe, Pellikaan, Stijger en De Vroet. (Zittend v.l.n.r.) Van Stoffe len, Biesbrouck, Roozen, Smit, Mijnders en Leo Halle. De Porugees Faria heeft de traditionele St. Sylvester-stratenloop gewonnen, die in de nacht op 1 januari voor de 32ste maal is gehouden. Hij liep het parkoers van onge veer 7400 meter in 21 min. 58,9 sec. Tweede werd de Joegoslaviër Drago in 21.59.1, der de de Duitser Schade in 22.17.8, vierde de Braziliaan Freire in 22.31.7 en vijfde de Italiaan Volpi 22.36.7. Aan de race namen dit jaar 294 atleten uit 14 landen deel. Ongeveer 15.000 personen waren getui gen van de start voor de wedstrijd waar voor het sein gegeven werd door de sirenes van het dagblad Gazeta Sportiva om pre cies kwart voor twaalf. Al spoedig vormde zich een kopgroep met de Joegoslaviër Drago aan het hoofd, maar de volgorde wijzigde zich voortdurend. Bij de controle post halverwege het parkoers leidde de Portugees met 30 meter voorsprong op Schade en Drago.. Om twaalf uur begonnen overal in de stad de sirenes te loeien en de laatste fase van de strijd werd begeleid door een oorverdovend lawaai, want ook de talloze automobilisten lieten zich gelden met hun claxons. Drago lanceerde op de laatste kilometer een schitterende eind spurt, waardoor hij de leider Faria sterk bedreigde. De Portugees sprak echter zijn laatste reserves aan en ging met minieme voorsprong als eerste door de finish. De winnaar Faria is recordhouder van zijn land op de 1500, de 5000 en de 10.000 meter. Sinds 1949 hebben altijd Europese atleten de wedstrijd gewonnen: 1949 Heino (Fin land), 1950 Theys (België), 1951 Kruczaky (Duitsland), 1952 Mihalic (Joegoslavië), 1953 Zatopek (Tsjechoslowakije), 1954 Mi halic (Joegoslavië) en 1955 Norris (Groot- Brittannië). De herenploeg van de Zweedse club „Mal mö" heeft op nieuwjaarsdag een in: crnatio- naal zaalhandbaltoernooi in het RAI-gebouw in Amsterdam gewonnen. De uitslagen luiden: Malmö—UDI (Arn hem) 164; Malmö—AHC (Amsterdam) 125; MalmöNiloc (Amsterdam) 53; UDI—AHC 8—5; Niloc—AHC 7—4; Niloc— Udi 9—2. Eindstand: 1. Malmö; 2. Niloc; 3. UDI; 4. AHC. Het Belgische blad „Het laatste Nieuws" heeft naar aanleiding van een opinie-on derzoek Vic Mees als beste Belgische voet baller van het jaar 1956 aangewezen. De Antwerpenaar verwierf 195 punten. Twee de werd Houf (Standard) met 107 punten en op de derde plaats kwam Van Kerkho ven (Daring) met 30 punten. Mermans eindigde tezamen met Van Brandt op de negende plaats, terwijl Coppens met slechts 3 punten op de dertiende plaats terecht kwam. Mimoun De 36-jarige Noordafrikaan Mimoun, winnaar van de Olympische Marathon, is onder auspiciën van het sportdagblad l'Equipe door een jury van sportkenners eenstemmig gekozen tot sportman 1956 van Frankrijk. Tweede werd de Olympische schermkampioen d'Oriola. De traditionele Nieuwjaars-voetbalwed strijd tussen de wielrenners van „De Kam pioen" (Haarlem) en „Olympia" (Amster dam), die in het Noordersportpark te Haarlem werd gespeeld, is in een zeven één overwinning voor „De Kampioen" ge ëindigd. De Haarlemse ploeg, die met uit zondering van Cor Bijster en Adrie Voor- ting, uit jongere en minder bekende ren ners bestond, gaf „Olympia" met we reldkampioen Frans Mahn, Daan de Groot, Joop Captein, Ad Schotman en nog enkele wielergrootheden in zijn ploeg een ge lucht voetballesje. Via een twee-nul rust stand schoten de Haarlemmers zich naar een zeven-één overwining. Dat Sloete voor zijn club nog de eer kon redden, kwam hoofdzakelijk door het feit dat de Haar lemmers het met een zes-nul voorsprong te mooi wilden gaan doen. De strijd tussen de besturen van beide clubs eindigde in een gelijk spel: drie-drie. Het Nederlandse jeugdelftal heeft in het sportpark in Assen met twee-één gewon nen van een Drents KNVB-team waarin ook enkele Groningse spelers waren opge nomen. Van beide ploegen- vielen de mid- voors op. Bij de Drentse combinatie was dat Wesseling van Achilles en bij de jeugd- ploeg Kruyver van KFC. Van het jeugdelf tal kunnen ook Stopper Schilder (Volen- dam) en linksbinnen Kanselaar (AGOW) op een goede wedstrijd terugzien-. Na een kwartier in de eerste helft open de Kanselaar de score uit een hoekschop van Meuken (GVAV). Vijf minuten later gaf linksbuiten Pothoven (Vitesse) een niet te missen kans a?1- Meuken, die de stand op twee-nul brac: In de vijfde mi nuut na de rust maakte Wesseling het te gendoelpunt van de Drentse ploeg. Om Nederlandse damtitel Half januari zal het jaarlyks toernooi om het damkampioenschap van Nederland met zestien deelnemers aanvangen. De IJmuidenaar H. Laros is voor dit toernooi uitgenodigd en als zqn dienst bij de Hoog ovens geregeld kan worden, speelt de IJmuidenaar zeker mee. Roozenburg en Keiler zullen niet deel nemen. Voor Noordholland zullen uitkomen Grooteman uit Wervershoof en v. d. Sluis uit Amsterdam. De deelneming van de titelhouder Wim de Jong is nog niet zeker. Het hele toernooi wordt tydens de week einden in Utrecht gespeeld. Zaterdag komen de dammers uit Noord holland te Amsterdam bijeen om over een belangrijk bestuursvoorstel te praten. De reorganisatiecommissie v. d. Sleen, De Haas en Beuner is van mening, dat het in de toekomst beter is, dat de Noordhol landse dammers niet meer met tientallen doch met vijftallen aan de competitie gaan deelnemen. De hoofdklasse van 16 clubs moet vol gens hen worden teruggebracht tot 8 of 10 clubs en daarna weer spelen in de le, 2e en 3e klasse. De ontwerpcommissie hoopt, dat met het najaar 1957 de nieuwe regeling kan in gaan. De Zweedse trainer en jockey O. Maans- son, die in hippische kringen van Scandina vië grote bekendheid geniet, is tijdens een ren in Kopenhagen op tragische wijze om het leven gekomen. Vlak voor de finish gleed Maansstfft.plotseling uit hét zadel, maar bleef met zijn voet in de -stijgbeugel hangen. Het paarcfsleepte zijn berijder, die met het hoofd tegen de grond sloeg enige tientallen meters mee. De ongelukkige jockey is naar het ziekenhuis in Kopen hagen vervoerd, waar hij echter spoedig na aankomst aldaar aan de opgelopen ver wondingen is overleden. ADVERTENTIE Alle metken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 Deze week werd er slechts een zeer be scheiden inhaalprogramma in de tafelten- niscompetitie afgewerkt. Zo ontmoetten Oranje-Zwart en Rapidity elkaar i-n de eerste klasse, welke ontmoeting in een zes- vier overwinning voor de Beverwijkers ein digde. Daarbij viel vooral de O.Z.'er Rijke- lijkhuizen op, die tot drie maal toe won. Zelfs bedwong hij Eijking, al ging dit dan ook met de grootste moeite. De cijfers be wijzen dit duidelijk: 1921, 2116 en 22 20. Daar echter voor het overige alleen Boxelaar nog van Krouwels kon winnen en Vosse niet eenmaal tot winst kon ko men, schoten de Haarlemmers hier niet zo erg veel mee op. In het dubbel herleefde de hoop, toen de thuisploeg de eerste game met 2119 won. Rapidity echter won de beide resterende games met groot verschil en nam derhalve toch nog de volle winst mee naar hui-s. Rapidity is hierdoor flink uit de zorgen gekomen, terwijl het er voo-r O.Z. somber blijft uitzien. In 2A moest de voor de bezetting van de onderste plaatsen zo belangrijke ontmoeting tussen PSHV en Winfried 2 gespeeld wor den. Daar echter de politiemannen niet kwamen opdagen mag de competitie-leider opnieuw een datum voor deze strijd vast stellen. PSVH kost dit, behalve een boete, twee strafpunten. Bij de dames werd in 3B de uitgestelde wedstrijd WinfriedHeemstede gespeeld. De Winfried-dames wonnen, zij het dan ook met de grootste moeite, met zes-vier. De overige uitslagen waren: Heren 2B Heemstede 2Rapidity 2 73, 3A PRAK Uitgeest 8^-2, 4e kl. A Oranje Zwart 5 VTC 3 5—5, 4B DIOS 4TZB 3—7, 4E To gido 12Ready 1 010. Zaterdag wordt in Utrecht de wedstrijd gespeeld tussen de afdelingen Utrecht en Kenneme-rland. De Kennemerlandteams voor deze ontmoeting zijn als volgt samen gesteld: Heren overgangsklasse: C. Schoof (Togi- ADVERTENTIE HAARLEM De tournee door het Verre Oosten van de Joegoslavische voetbalcub Vovjodina in januari is op verzoek van de Indonesische Voetbal Bond afgelast, aldus een official van Vovjodina. Deze maatregel is genomen wegens de „binnenlandse toestand in In donesië", waar het grootste deel van de wedstrijden zo-u worden gespeeld. d-o), B. Duits (TOG), Th. Blom (GTTC), res. B. v. Eijk (Togido). Eerste klasse: F. de Loor en J. Weenink (Hotac), H. Netz (Togido), res. J. Witteman (TYBB). Twee de klasse: P. Blom (GTTC), F. Deus (VGZ), A. Hageman (HBC), res. L. Hamers (GT TC). Derde klasse: A. Winder (Rapidity), C. Hoenderdos (Geel Wit), P. Kooistra (Togido), res. Th. Keet .Rapidity). Vierde klasse: J. Res (CTTC), C. Paap (Corodex), M. de Nijs (CTTC), res. M. Schippeirein (Velsen). Dames: A. Laheij (Johez), N. Simon (To gido), J. Baren-dregt (Johez), res. L. v. d. Putten—Kelderman (Togido). Jeugd: G. Boot (Togido), G. Pliester (HBC), B. Cha- bot (Heemstede), junioren: M. v. Raaij (GTTC), B. Winder (Rapidity), H. v. d'. Meij (Rapidity). Naar Jack Crump namens de Engelse Atletiekbond mededeelde zijn thans onder handelingen gaande over een wedstrijd Groot-BrittanniëRusland, die in de plaats zou komen van de enkele maanden geleden in verband met de befaamde hoedjes- affaire geannuleerde ontmoeting. De be sprekingen worden in Moskou gevoerd tus sen s-portofficials van beide landen, nadat tijdens de Olympische Spelen in Melbourne contact was gelegd. Als zij slagen zal de wedstrijd in Londen worden gehouden. Na een lange pauze is wederom voor 1957 het Europese kampioenschap (berg prijs) voor automobielen ingesteld. Voor dit kampioenschap tellen zes races mee, te weten: 30 juni: bergprijs van Mont Ven- toux (Frankrijk); 21 juli: bergprijs Susa- Mont Cenis (Italië); 28 juli: grote berg prijs in Freiburg-Schainsland (Duitsland); 15 augustus: grote bergprijs van Oosten rijk; 25 augustus: grote bergprijs van Zwit serland; 1 september: bergprijs Montpar- nasse-Griekenland. Het centrale comité van de Zwitserse IJshockey Bond heeft besloten geen offi cials, instructeurs voor scheidsrechters en scheidsrechters af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen ijshockey welke 24 februari in Moskou beginnen. Dit zal de eerste maal zijn dat Zwitser land niet bij de wereldkampioenschappen ijshockey en bij het congres van de Inter nationale IJshockey Federatie vertegen woordigd is. Twee studenten, die reeds elf dagen op de Mont Blanc zijn, hebben de oudejaars nacht, warm ingepakt in dekens, doorge bracht in de cabine van een hefschroef vliegtuig, dat maandag verongelukt is bij een poging om hen te redden. In Chamonix gelooft men, dat er een reddingsploeg van dertig man nodig is om de studenten, de 24-jarige Fransman Jean Vincendon en de 22-jarige Belg Francois Henry, uit hun isolement te verlossen en naar Chamonix te brengen. Dinsdag was het weer echter dermate slecht en er stond 'n storm met windsnelheden tot 100 km per uur dat aan verdere reddings operaties niet gedacht kon worden. De vier mannen die in het verongelukte hefschroefvliegtuig zaten zijn oudejaars nacht, met nog twee redders die maandag door een ander hefschroefvliegtuig bij de studenten neergelaten waren, door de storm naar de berghut van Vallot getrok ken. Zij lieten de uitgeputte studenten, warm ingepakt en voorzien van levensmid delen, in het verongelukte toestel achter. Het vroor die nacht twintig graden. Het hefschroefvliegtuig dat de studenten kwam halen, stortte maandag neer, door dat een der rotorbladen de grond raakte. De inzittenden bleven gelukkig ongedeerd. De studenten hadden in het weekeinde voor Kerstmis geprobeerd de Mont Blanc te beklimmen. Zij werden toen echter ver rast door een sneeuwstorm, die de afdaling onmogelijk maakte. Behalve de twee studenten zijn ook 14 mannen in gevaar, die zich op weg be geven hebben om het tweetal te redden. In een berghut wachten een Franse alpi nist, zes gidsen en de Franse bergbeklim mer Lionel Terray beter weer af. In een andere hut schuilen twee inzittenden van een (bij de reddingspoging verongelukte) legerhelikopter en vier militaire bergspe- cialisten. Het verongelukken van de helikopter heeft de reddingsoperaties tot een bijzon dere dure onderneming gemaakt. Het vlieg tuig, dat ruim een miljoen gulden kost, zal wel niet geborgen kunnen worden. Alle kosten inbegrepen hebben de operaties tot op heden zeker anderhalf miljoen gulden gekost. De studenten zullen wellicht, als zij gered worden, de rekening gepresen teerd krijgen, doch men kan hen niet ver plichten de kosten te betalen, afgezien van de vraag of zij over voldoende middelen beschikken. Aan het einde van de eerste dag van de tweede testmatch tegen Zuid-Afrika, die gisteren in Kaapstad begon, hebben de En gelsen 214 runs gescoord voor het verlies van vier wickets. Peter Richardson (45) en Trevor Bailey (34) zorgden voor een goed begin met een openingsstand van 76 en daarna lieten Denis Compton (58) en Colin Cowdrey (43 n.o.) zich gelden met een stand van 67. Hugh Tayfield, de Zuid- Afrikaanse spinbowler, nam drie wickets voor 54 runs. Bij een temperatuur van drie a vier graden onder nul en op prachtig ijs hebben de Noorse rijders op nieuwjaarsdag in het Bislet-stadion in Oslo goede prestaties ge leverd. Zo wen Finn Hodt de 500 meter in 43.1 sec., de beste tijd die hij na de oorlog op een Noorse baan gemaakt heeft. Seier sten plaatste zich op de 5000 meter eerste in 8 min. 18,6 sec., eveneens een uitstekende verrichting. Eerste in het algemeen klasse ment na de eerste dag was Kristiansen die op de 500 meter 44.2 sec. en op de 5000 me ter 8.23.5 noteerde en hiermee zijn persoon lijke records voor beide afstanden ver beterde. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Hodt 43,1 sec.; 2. Elvenes 43,5 sec.; 3. Soefteland 44 sec.; 4. Kristiansen 44.2 sec.; 5. Aas 44,8 sec. 5000 meter: 1. Seiersten 8.18.6; 2. Aas 8.22,2; 3. Kristiansen 8.23,5; 4. Johannessen 8.26,5; 5. Haugli 8.29,7. Het algemeen klassement na de eerste dag luidt: 1. Kristiansen 94.350 punten; 2. en 3. Hodt en Aas beiden 95.020 punten; 4. Seiersten 95.360 punten; 5. Elvenes 95.620 punten; 6. Johannessen 95.850 punten. Zoltan Czibor, een speler van het Hon gaarse team „Honved", heeft een contract gesloten met de Italiaanse club „Roma", voor welke vereniging hij als hulp-trainer zal gaan werken. Hij treedt 4 januari in functie. ADVERTENTIE Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en...doen wonc/eren/ Een belangrijke ontdekking op geneeskun dig gebied is „synergismus". Hiermede wordt bedoeld de wederzijdse versterking van de werking van verschillende genees middelen. De vier middelen verenigd in Chefarine(I4"-elk afzonderlijk al beroemd- werken tezamen nog beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen! Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox. BRASHER. De 28-jarige Britse atleet Brasher, die tijdens de Olympische Spelen in Melbourne, de gouden medaille won op de 3000 m. steeple chase heeft verklar dat hij niet meer in wedstrijden zal uitkomen. Hij wil zich volkomen wijden aan zijn geologi sche studies, die hij volgt aan de universi teit in Oxford. PAULEN EN MOERMAN Tijdens de in Melbourne gehouden vergadering van de In ternationale Atletiek Federatie (IAAF) is onze landgenoot ir. A. Paulen als lid van de Europa-commissie herkozen en onze land genoot de heer J. H. Moerman werd her benoemd als lid van de damescommissie van de IAAF. VAN STEENBERGEN EN SEVERYNS In Zürich is een internationale wieler-kop- pelwedstrijd over zes uur gehouden. Winnaar werd het Belgische team Van Steenbergen Severyns. Het Zwitserse koppel Roth Bucher werd tweede. Onze landgenoten Van VlietDerksen bezetten de tiende plaats en PlantazWagtmans de dertiende. NIELSEN—KLAMER In Kopenhagen is een drie uur wieler-koppelwedstrijd gehou den welke door het Deense koppel Nielsen/ Klamer is gewonnen (19 punten). Het Ne derlandse koppel Van EstPost eindigde op de tiende plaats met elf ronden achterstand. OM DE BEKER Voor de derde ronde van de bekercompetitie heeft Oldenzaal met nulvier van VVV verloren. ROTH—BUCHER. Het Zwitserse wie- Ierkoppel RothBucher heeft maandag avond in Bazel de St. Sylvester-koppelwed- strijd over 100 kilometer gewonnen met een tijd van 2 uur 5 min. 48.6 sec., gemiddelde snelheid 47.690 km/u. Het Nederlands- Duitse koppel PlantazReinecke werd zesde ap drie ronden. JOEGOSLAVEN. Het Joegoslavische voetbalelftal, dat op de terugreis is van Mel bourne naar Joegoslavië heeft in Calcutta een wedstrijd gespeeld tegen een elftal uit India. Joegoslavië zegevierde met 30. De rust was ingegaan met 0—0. WIM VAN EST—PETER POST. Een internationale 6 uurs-koppelwedstrijd voor beroepswielrenners, die zaterdagavond in Münster is gehouden, heeft een overwin ning opgeleverd voor de Luxemburgs- Australische combinatie GillenArnold De tweede plaats was voor het Duitse duo Gie- selerDonike en de derde voor Petry Schol (Did.). Het Nederlandse koppel Wim van EstPeter Post eindigde op de achtste plaats. MAGNI. De Italiaanse coureur Fiorenzo Magni is op zijn besluit de wielersport vaar wel te zeggen, teruggekomen. Hij voert thans besprekingen met een grote firma om een equipe te vormen, waarin zouden zijn op genomen Bonie, Carlesi, Martini, Baroni en PiaZZa PAULEN EN MOERMAN. Ir. A. Pau len, voorzitter van de Koninklijke Neder landse Athletiek Unie, en de heer J. H. Moerman, secretaris van de nationale tech nische commissie, zullen Nederland ver tegenwoordigen op de vergadering van de Europese commissie van de IAAF (Interna tionale Amateur Athletiek Federatie) en op het daaropvolgende kalender-congres van de IAAF; welke bijeenkomsten op 11 en 12 januari in Londen zullen worden gehouden. SUSAN ORDOGH. De 15-jarige Hon gaarse zwemster Susan Ordogh, die aan de Olympische zwemwedstrijden in Melbourne heeft deelgenomen en daarna verklaarde niet meer naar haar land te, willen terug keren, heeft onderdak gevonden bij de ouders van de Amerikaanse zwemster Nancy Ramey, die in Melbourne de zilveren medaille won op de 100 meter vlinderslag. Nancy Ramey is eveneens 15 jaar oud.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11