De beste koopjes van Uw leven bij Zwanenburg's Supermarket 49 1 THEE 40 Zwanenburg's Supermarket 1 „De Hoop" naar de Lofodden voor verzorging Noorse vissers THALIA Lange Nieuwstr. 505-507 IJmuiden van der WERFF Top-drukte te kort om Noors schip rendabel te maken Amsterdamse Beurs PRIMA VLEESSCHOTEL 155 98 m 10 VRIENDENHAND IN DE VISSERIJ Rumoerige jaarwisseling in Stockholm Aanslagen op Algerijnen in Parijs: acht doden In Algerije vele doden Wereldburger nummer 1 in gerieflijke Amsterdamse cel 4 ONS (100 gram) geurige, pittige Ook morgen onze gesneden en gewassen groenten 14 ct. pond DAMES SLIPJES DAMES KOUSEN DAMES VESTJES EN PULLOVERS PARTIJ THEEDOEKEN ALLEEN VOOR HEREN HERENPYAMA BIJZONDERE ONDERJURKEN HEREN SOKKEN Barteljorisstraat 8 Haarlem WOENSDAG 2 JANUARI 1957 Naar wij vernemen bestaat er een zeer grote kans, dat het Nederlandse hospitaal kerkschip „De Hoop" in de maanden februari en maart ter beschikking zal worden gesteld van de Noorse regering ten behoeve van geestelijke en medische verzorging van de ongeveer 25.0000 Noorse vissers, die bij de Lofodden op kabeljauw vissen. Na rijp beraad heeft de „Nederlandse Vereniging ten Behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit", welke „De Hoop" exploiteert, een dergelijk aanbod aan de Noorse re gering gedaan. Verwacht wordt, dat de Noren dit aanbod met beide handen zullen aangrijpen. Tijdens het bezoek, dat „De Hoop" in het voorjaar van 1956 aan Noorwegen heeft gebracht, heeft de Directeur-Gene raal van de Noorse visserij, de heer Sun- nanaa, het denkbeeld geopperd, om het hospitaal-kerkschip tijdens de Lofodden- visserij in de Njord-fjord te stationeren. Werk genoeg Gedurende een periode van ongeveer 6 weken vissen ongeveer 25000 Noorse vis sers bij de Lo fodden op kabel jauw. De Noorse regering heeft het niet verantwoord geacht, om voor een dergelijke periode een eigen hospitaal-kerk schip te bouwen, hoewel daaraan, met het oog op de grote concentratie van vissers, zeker be hoefte bestaat. Weliswaar zijn er aan de wal enkele hospitalen ingericht, doch deze waren vorig jaar door de zware sneeuw val bijna niet te bereiken. Op een dezer dagen gehouden bestuurs vergadering van de vereniging hospitaal kerkschip is het Noorse denkbeeld bespro ken. Besloten werd aan de Noorse rege ring het aanbod te doen, om „De Hoop" voor een periode van ongeveer zes weken ter beschikking te stellen. Overwogen werd daarbij, dat het hospitaal-kerkschip in deze tijd van het jaar voor de Nederlandse vissers van minder grote betekenis is. De haringdrijfnetvisserij is dan afgelopen en de hulpverlening aan de trawlervissers is door de grote onderlinge afstanden min der effectief. In Amsterdam wacht men nu op het ant woord van de Noorse regering op het Ne derlandse aanbod. Luidt dit bevestigend en dit ligt wel voor de hand dan zal de administrateur van de vereniging, de heer J. A. van Voorthuysen, naar Noorwegen reizen om voorbereidingen voor het uitzen den van het schip te treffen. Indien de zaak doorgaat, zal „De Hoop" worden ge stationeerd in een van de talrijke inham men van de Njord-fjord, op de 68ste breedtegraad. Het ligt in de bedoeling, een Noorse Lu therse predikant aan boord te nemen. Voor de medische staf van het schip verwacht men een belangrijke taak. De bemanning van „De Hoop" zal wellicht worden inge krompen. STOCKHOLM (Reuter/U.P.). In de voornaamste winkelstraat van Stockholm, de Kungsgatan, is het op oudejaarsavond tot vechtpartijen gekomen tussen groepen opgeschoten jongens, die voorbijgangers lastig vielen, en de politie. Er zijn veertig arrestaties verricht. Veel voorbijgangers werden gewond, trams en auto's werden beschadigd en ook de winkelruiten in de straat moesten het ontgelden. Belhamels gooiden vanaf een viaduct boven de straat brandende papie ren zakken met benzine naar het verkeer. De politie heeft met de sabel in de vuist een einde aan de relletjes gemaakt. Ook elders in Stockholm was het onrustig. In Oslo en Kopenhagen verliep de oude jaarsavond rustiger dan andere jaren. In Parijs zijn in de oudejaarsnacht vijftien mensen bij verkeersongelukken om het leven gekomen. In Wenen knielden, toen de klok twaalf uur sloeg, duizenden men sen op het plein voor de Stephanskathe- draal om een „Onze Vader" te bidden voor de doden van het afgelopen jaar. Ook in West-Duitsland verliep de oudejaarsviering rustiger dan anders, voornamelijk door het verbod van vuurwerk op straat af te ste ken. In Rome zijn twee mensen om het leven gekomen en tientallen gewond toen de Romeinen om twaalf uur, de traditie ge trouw, vuur- en vaatwerk uit de ramen smeten. In Napels gingen 35 mensen als gevolg van deze vrolijkheid gewond het nieuwe jaar in. Een man die met een machinepistool het nieuwe jaar verwel komde, is gearresteerd. In Brussel werden maandag veel schrif telijke nieuwjaarswensen niet op tijd be zorgd als gevolg van een onverwachte sta king van twee uur van brienvenbestellers. Zij hadden een voorschot op hun salaris willen hebben om feest te kunnen vieren, doch dat was geweigerd. Op nieuwjaarsdag raakte in verscheidene Belgische provin cies het verkeer in de war door een sta king van trampersoneel, dat betere arbeids voorwaarden wenst. In Londen zijn bij verkeersongevallen in de oudejaarsnacht een politieman om het leven gekomen en veertien mensen gewond. PARIJS (Reuter/U.P./A.F.P.) Gemas kerde mannen, waarschijnlijk Noordafri kanen, hebben maandagavond gewapende overvallen gepleegd op twee café's voor Noord-Afrikanen te Parijs. Hierbij zijn zes Noordafrikanen om het leven gekomen en acht gewond. De politie heeft in het centrum van de stad een auto gevonden met het lijk van een Noordafrikaanse vrouw en een zwaar gewonde Noordafrikaan, die het slachtoffer werden van een revolveraanslag. De zwaar gewonde man is later overleden. De politie gelooft, dat het hier om een politieke moord gaat. Het slachtoffer was een jaar geleden als gevolg van „druk en chantage" uit Al gerije naar Frankrijk gekomen. De politie vond tussen zijn correspondentie dreig brieven, Uit ondervragingen is komen vast te staan, dat de overvallen in de café's ge daan zijn, omdat de eigenaren (en wellicht ook de bezoekers) geweigerd hadden hun „contributie" voor de onafhankelijkheids beweging in Algerije te betalen. Vele Alge rijnen, die al lange jaren in Frankrijk leven, willen niets van doen hebben met de rebellie in Algerije. Tegen hen worden er van tijd tot tijd commando's uitgezonden om hen een waarschuwing te geven of zelfs om hen uit de weg te ruimen. De politie heeft een verdachte gearres teerd. In de afgelopen 24 uur zijn de Algerijnse rebellen speciaal actief geweest in het ge bied van Oran. Bij aanslagen en overvallen in dit gebied zijn drie personen om het leven gekomen en acht gewond. Bij ver spreide aanslagen in het gehele land zijn op 31 december veertien mensen om het leven gekomen en meer dan zeventig ge wond. De Franse minister met standplaats Al giers, Robert Lacoste, heeft in een nieuw jaarsrede voor radio-Algiers verklaard, dat het Algerijnse vraagstuk in 1957 opgelost zal worden, dank zij de wil van Frankrijk Gary Davis wond zich tijdens een verhoor hevig op In een cel van het hoofdbureau van po litie te Amsterdam vertoeft sedert oude jaarsdag wereldburger nummer 1, de 35-ja- rige Amerikaan Gary Davis. Hij arriveer de op oudejaarsdag op Schiphol met een machine vanuit Frankfurt waar hij per KLM uit Abadan (Iran) was gearriveerd. De Duitse grenscontrole weigerde hem op het Westduitse territorium toe te laten en toen reisde hij maar naar Schiphol. De marechaussee wist ook niet goed wat met hem te doen en nam hem een verhoor af, waarop men contact opnam met het minis terie van Justitie in Den Haag. Daarvandaan kwam het bevel de heer Davis tot nader order vast te zetten. Toen hem dit bericht bereikte, wond de heer Davis zich dusdanig op, dat hij de gordij nen van de verhoorkamer van de ramen rukte en vertrapte. Hij werd door de ma rechaussee per auto overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hij in han den werd gesteld van de Amsterdamse vreemdelingendienst. Deze heeft de we reldburger thans in een vrij gerieflijke cel gezet in afwachting van de beslissing uit Den Haag. Het ministerie van Justitie heeft mee gedeeld dat de heer Davis geheel vrij is om te vertrekken naar welk land hij wil, maar dat Nederland voor hem verboden terrein blijft. De heer Davis heeft geen paspoort. Hij leverde het in 1948 vrijwillig in. Als wereldburger acht hij zich door geen grenzen gebonden. en de moed en politieke intelligentie van alle inwoners van Algerije, aldus Lacoste. „Onze Mohammedaanse broeders zullen de weg van het avontuur en het geweld ver laten" en „met ons het werk voor de op bouw van een steeds mooier, humaner en broederlijker Algerije hervatten". Lacoste zei, dat de opstandelingen reeds verslagen zouden zijn, als zij geen hulp uit het bui tenland ontvangen hadden. ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling BRIGITTE FOSSEY, 's wereld beste kinderactrice in MARCELLA, een CIRCUSKIND Het ontroerende verhaal van een kind en een moeder in de maalstroom van het circus, een leven vol angst en gevaren. Nooit zag u zulk een dramatische ver tolking van een kleine acrobate! Toegang 18 jaar Slotkoers vrijdag 3-3% Nederl.'47 85 3 Nedl. 1962/64 89,5/is A. K. U 216 Calvé Delft 317 Ven Gelder Zonen 207 K. N. Hoogovens 296 Nederl. Ford 326 N. Kabelfabriek 291 gew.Philips Gloeil. 240 pref.Philips Gloeil. 158)4 Unilever 342% Wilton Fijenoord 21514 Dordtsche Petrol. 80614 Konkl. Petroleum 160,70 A'dam Rubber 8314 Holl. Amer. Lijn. 189 N. Scheepv. Unie 17114 Phs. van Ommeren 281% H. V. A 98% Verg. Deli Mljen 108 Amsterd. Bank 227 Ned. Handel Mij 172% Rotterd. Bank. 192% Twentsche Bank 207 Anaconda Copper 75% Bethlehem Steel.. 195 U. S. Steel 73 Vs General Motors 44% Shell Union 92% 37% Voorbeurs koersen 217 241 345 167,70 500 gram 1 staaf 2 pak 500 gram 2 stuk 250 gram 250 gram 100 gram 200 gram 200 gram 1 grote 200 gram 2 pak 2 busjes 3 busjes 1 pak 300 gram 3 rol 300 gram 1 beker 1 bus import bruine bonen Huishoudzeep 450 gram lucifers witte bonen toiletzeep noot-speculaas noot-kransjes musketflikken trekwerk winterdrups ontbijtkoek pepermunt dragées shampoo soepgroenten tomatenpurée zelfrijzend bakmeel likeurschuim boterhampapier snoeprozijnen appelstroop tafelkoeken 1 groot pak Custard 400 gram 1 groot blik melk 1 pot jam, diverse smaken 1 pakje cacaopoeder 250 gram Willemientjes 500 gram vijgen 500 gram spliterwten 1 tablet chocolade, 100 gram 1 blikje doperwten No. 1 500 gram thee-biskwie 250 gram rozijnen 1 tube mayonnaise 2 pakken zelfwerkend wasmiddel 100 gram lichte chocolaadjes 1 pot piccalilly 1 pot haring (4 stuks inhoud) 1 zak pinda's 2 pak chocoladepudding 200 gram leverworst 200 gram bloedworst DE THEE WORDT BELANGRIJK DUURDER, maar niet bij ZWANENBURG Door vroegtijdige aankoop kunnen wij u nu nog bieden voor slechts bij aankoop van 3.boodschappen (onze voorraad is echter beperkt) OOK IN GROENTEN EN FRU IT JAAR IN, JAAR UIT BLIJVEN ENORME KOOPJES ZWANENBERG'S VLEESWAREN Gave Goudreineften 3 pond 28 UITGESPROKEN BETER Stoofperen (winterjannen) 3 pond 25 Schouderham 150 gram 75 Mooi gekleurde Cox d'Orange Leverkaas 100 gram 49 per kilo 56 Varkenslever 100 gram 65 Gekleurde Jonathans per kilo 35 Pork uit blik 150 gram 45 Bellefleurs, extra mooi, per kilo. 26 Palingworst 100 gram 45 Mandarijnen12 98 Smalle Haagse leverworst 200 gr. 55 Sinaasappelen10 a 98 Cervelaatworst 100 gram 52 Pracht Goudreinetten per kilo 38 Gelderse Rookworst per stuk 79 Gezouten Sperciebonen (zo gaar) 64 ct. pond Gezouten Snijbonen, zacht als zijde 58 ct. pond Gezouten Andijvie 29 ct. pond 50 gram Schouderham 50 gram Leverkaas 50 gram Palingworst 72 ct i samen voor v. d. WERFF (prima fantasie tricot) worden opgeruimd omdat er geen bijpassende hemdjes meer zijn: van 1.45 nu 88c Restanten In dames- en heren-tricot van uitstekende fabrieken. Kom zelf uitzoeken: series van 195 Zware badstof keukenhanddoek in leuke ruiten en frisse patronen van f 2.25 nu met foutje 129 1e Sensatie: beste linksgeweven rayon kous, beroemd merkartikel, wordt ver kocht zonder naam, j van f2.15 voor 2e Sensatie: volkomen gave nylon kousen volledig geminderd: slechts m qq 600 paar, van f2.75 voor 1 Wat kost een boeketje bloemen! Twee gulden? Dan krijgt U het kleedje erbij cadeau! Gebloemde keuken- en Serrekleedjes 98 c Zware crêpe tafelkleden magnifiek bloempatroon J66 Alléén zuiver wol; alléén nieuwe modellen elk stuk een koopje. tot f 12.gaat weg voor 795 tot 14.75 gaat weg voor g95 tot f 18.25 gaat weg voor 1250 Monster exemplaren, waaronder diverse import artikelen voor de halve prijs. Griezel niet van koude lakens: maar neem 'n paar warme, flanellen anti- rheumatiek lakens, nu goed en spotgoed koop al 5 150x200 van f 5.65 nü 170x 220 van f7.25 nü 595 Ons speciale merk Poolster lakens alléén in de opruiming met 10 korting. De voorraad „Whitsun"-graslinnen-met- garantie lakens en slopen is niet compleet meer door de lange levertijden, die de fabrieken vragen. Daarom óndanks de sterk gestegen prijzen nü nog 10 korting voor zover de voorraad strekt! Whitsun slopen d 93 van I tot en met Whitsun lakens C95 4 AJ5 van 3 tot en met U 345 Bij VAN DER WERFF vindt U in deze Opruiming een betere sortering en lagere prijzen dan ooit na de oorlog waar dan ook gezien werd. Kijk uit en reken Kijk uit hoeveel keus U hebt. Reken na hóe groot Uw voordeel is om nü te kopen! een bijzondere aanbieding van de bekende fabrieken, we mogen de naam niet noemen; de prijs wél; O O r van f 1.25 nü OO Italiaanse handschoenen restanten J Wollen en zijden shawls en hoofddoeken restanten 70C Dames pyama's *95 restanten vanaf O Kinder pyama's restanten vanaf j Schortjes restanten vanaf 195 Gestreepte heren-pyama Geen zware flanel, maar voor deze prijs een koopje,van f9.50 nü O Warme zwanendons zware kwaliteit, geen z.g. „besnoeide" uitverkoopmaten, maar prettige royale coupe: ook in Uw maat van f 15.— nü 1Q95 Een wit katoenen onderjurk van goede coupe met royale borduurselstroken aan lijfje en zomen van 6.75 na 488 Magnifieke nylon onderjurk met rijke kant garnering aan het lijfje en de zoom van f9.95 nu 69S Daar kunt U gerust 'n guldentje aanwagen Echt wollen beren sokken: keuze uit sportieve ankiets of lange sokken. We kochten de hele partij, omdat er een paar onmogelijke kleuren tussen zitten voor een spotprijsje van f 2.25 nu 98C Lange wollen heren sokken, In fijn modern patroontje, keuze uit 6 kleuren, «r restant fabriekspartij, van 4.29 nü 2. Merino wollen heren sokken, magnifieke felle aport-rutten, restanten van, f 4.45 nü JL

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8