Nagy's aanhangers willen alleen gezamenlijk terugkomen Parlementaire missies op weg naar drie delen van Sumatra Eisenhower acht tijd niet rijp voor ontwapeningsconferentie HET WEER Studentenorkest maakt zich klaar Haarlems Dagblad nylonkous f 1.98 Nog geen nieuwe Hongaarse regering Fabrieken proberen arbeiders zo lang mogelijk aan te houden Regering Ali zal uittreden van Masjumi en Parkindo overleven De choreograaf David Lichine naar ons land Dertien schepen spoedig uit het Suezkanaal Londen gaat niet akkoord met verdragsbreuk Voorstel over voetbaltoto in KNVB-verband Twee doden in het verkeer Onbestendig Treinontsporing Syrië en Jordanië verklaren zich neutraal Syrische president naar India en Pakistan Het woord is aan Russen schoten Hongaarse vluchtelingen dood Politiepost aan de grens van Ulster opgeblazen Kind uit rijdende trein gevallen en omgekomen Arrestant ontvlucht Verkeersongeval bij Gooise Boer berecht TEXTIELHANDEL FRAAN3E 71e JAARGANG No 149 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 6450. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 3 JANUARI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 301e JAARGANG No 301 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT PARIJS, WENEN, BOEDAPEST. fU.P./ A.F.P.). In vele Hongaarse fabrieken, waar tengevolge van het tekort aan brand- fn grondstoffen arbeiders werkloos rond lopen, weigeren de directies hun in deze situatie overtollig personeel te ontslaan. Het is een riskante onderneming, de re- gering-Kadar op deze wijze te trotseren, want dit regime heeft nooit veel geduld getoond voor wie zich ertegen verzette. In de afgelopen weken zijn honderden leden van de Hongaarse arbeidersraden gearres teerd. In Boedapest is nu bekend gewor den, dat op last van de regering de banken niet méér dan wat de fabriek verdient uit een bepaalde fabrieks- of ondernemings rekening mogen uitbetalen. Tot nu toe was het toegestaan daar overheen te gaan. Met ingang van 1 januari moeten alle ondernemingen het overtollig personeel ontslaan. Tegen het eind van de maand zul len hierdoor 200.000 arbeiders werkloos ge worden zijn. De arbeidersraden kunnen daarna, ook aan het kantoorpersoneel, werkloosheids uitkeringen doen. Of de weigerende directies lang in hun houding kunnen volharden staat te bezien. Wat intussen Kadar's nieuwe regering betreft: de moeilijkheden op de weg naar samenstelling daarvan zijn nog niet uit de weg geruimd. In Boedapest wordt bericht, dat enkele leden van Nagy's gevolg niet uit Roemenië wensten te komen als Imre Nagy niet mee mocht naar Hongarije. Ver der blijft de passieve tegenstand overheer sen en lijkt het steeds minder waarschijn lijk, dat de onderhandelingen van Kadar succes zullen hebben. En bovendien is de kans op financiële hulp uit het westen, naar men algemeen veronderstelt, toch nog steeds afhankelijk van de kleur van Ka dar's nieuwe regering. De eerste communistische minister is al weer weggezuiverd. Lajos Kocsis, plaats vervangend minister voor de mijnen, is volgens radio-Boedapest uit zijn functie ontheven en men zal hem waarschijnlijk de schuld geven voor de nog steeds niet op gang komende kolenproduktie. Radio-Boedapest heeft verder verklaard dat de nieuw ingestelde prijzencommissie regelend zal optreden, behalve waar het CAIRO (Reuter/U.P.). De Egyptische Suez-kanaal maatschappij heeft medege deeld, dat de dertien schepen, die „door de Brits-Franse interventie" in het kanaal op gesloten lagen, over vier dagen kunnen vertrekken. Onder deze schepen bevindt zich ook het Nederlandse schip de „Lem- sterkerk". De Westduitse bergingsschepen „Energie" en „Ausdauer." zijn begonnen met het opruimen van de brug bij El Fer- dan over het Suezkanaal, die door de Egyp- tenaren is opgeblazen. De Nederlandse kraan „Arend" heeft een gezonken sleep boot van 160 ton uit de haven van Port Said gelicht. Liquidatie De Britse basis ter bescherming van het Suez-kanaal, die het hoofdkwartier was van het Britse leger in Egypte gedurende 80 jaren en die pas het vorig jaar werd ont ruimd, is door de Egyptenaren „geliqui deerd en bestaat niet langer." Het bestaan van de basis stond omschre ven in het door Egypte opgezegde verdrag van 1954, dat als waardeloos wordt be schouwd, aangezien zij werd aangegaan voor de verdediging van Egypte tegen agressie, een bepaling die door de Britten niet is nagekomen, aldus een Egyptische verklaring. Groot-Brittannië gaat niet akkoord met de eenzijdige opzegging door Egypte van het Brits-Egyptische verdrag, zo heeft een woordvoerder van het „Foreign Office" meegedeeld. Op de vraag, of dit betekent dat de Britse regering vasthoudt aan de overeenkomst en de daarin vastgelegde rechten, antwoordde hij bevestigend. Ten aanzien van de kwestie van een eventuele schadeloosstelling voor de Britse installaties in de basis verklaarde de woordvoerder, dat in de overeenkomst is vastgelegd, dat de Britse regering de in stallaties en voorraden in de basis, waar van de waarde op vierhonderd tot vijf honderdmiljoen gulden wordt geschat, bij de beëindiging van het verdrag mag weg halen of er anderszins over mag beschik ken. OOOOOOOOOOOCCOOOOOOOOOf om de prijzen gaat van kolen, brood, staal en vetten. Daarover behoudt het kabinet zijn zeggenschap. Politie uitgejouwd De Hongaarse politie heeft woensdag in Boedapest met knuppels een demonstratie, waarbij een tweeduizend mensen betrok ken waren, uiteengeslagen. Deze demon stratie begon voor een groot winkelbedrijf dat voor het eerst sinds de revolutie weer open ging. Er heerste enige nervositeit on der de menigte en de politie trad bij de handhaving van de orde zo op dat het de ergernis van de menigte veroorzaakte. Het verkeer raakte verstopt. Binnen enkele mi nuten was de hele straat een grote massa van joelende en jouwende mensen. Er wer den versterkingen aangevoerd en door het geweld van gummiknuppels was de orde drie kwartier later door 200 agenten met gummiknuppels hersteld. Radio-Boedapest meldde, dat de Hon gaarse regering machtiging heeft gegeven tot het verschijnen van een partijloos blad, „Erdekes Ujsag" genaamd. Het is het vijfde dagblad in de hoofdstad. Maleter beschuldigd De Weense avondbladen „Neuer Kurier" en. „Bildtelegraf" schreven woensdag, dat generaal Maleter, minister van Defensie in het laatste kabinet van Imre Nagy, zou moeten terechtstaan op beschuldiging van hoogverraad, contro-revolutionaire samen zwering en samenwerking met westelijke imperialistische kringen. Tezamen met hem zouden de oud-voorztter van de ar beidersraad van Boedapest, Racz, de schrij ver Gali en de oud-hoofdredacteur van „Igaszag", Obersovszky, terechtstaan. De synodale vergadering vai\ de Hon gaarse gereformeerde kerk heeft een com missie benoemd voor onderhandelingen met de regering-Kadar over de kwestie der betrekkingen tussen kerk en staat, aldus MTI. Deze besprekingen zullen dezer da gen beginnen. Een Russische soldaat is samen met drie Hongaarse militairen naar het westen ge vlucht. Deze Rus was de vierde, die asiel vroeg in Oostenrijk, samen met de 156.000 vluchtelingen, die sedert 28 oktober over de Hongaarse grens gekomen zijn. De Hongaren zeiden, dat toen de Rus lucht krèeg van hun plan naar het westen te ontsnappen, hij hen niet bij zijn supe rieuren gerapporteerd had. In plaats daar van had hij gevraagd of hij mee mocht vluchten. ADVERTENTIE Het bestuur van de Koninklijke Neder- I landse Voetbalbond heeft in zijn spoed- bijeenkomst van 2 januari besloten aan de bondsvergadering voor te stellen een voet baltoto te organiseren uitsluitend voor de leden van de KNVB. Donateurs zijn van deelneming uitgeslagen. Dit bestuursvoorstel om een voetbal toto in KNVB-verband te organiseren zal worden behandeld in de buitengewone bondsvergadering, die op zaterdag 26 ja- j nuari in Krasnapolsky in Amsterdam zal j worden gehouden. Ook de districtsvergade- ringen zijn bijeengeroepen en wel tegen zaterdag 12 januari. De verenigingen die aan het betaalde voetbal deelnemen komen gewestelijk bijeen op vrijdag 11 januari. Op de Boxtelseweg te V u g h t is het achtjarige meisje J. Clement uit Vught bij het oversteken van de rijweg door een per sonenauto aangereden. Het kind werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat het tij dens het vervoer naar het ziekenhuis te Den Bosch is overleden. In het St. Antoniusziekenhuis te Utrecht is de 48-jarige heer G. J. Dek kers overleden, die de auto bestuurde welke de vorige week te De Bilt in volle vaart tegen een autobus botste. De in de auto zittende twee kinderen van de heer Dekkers zijn op de dag van het ongeval overleden. Het wegverkeer heeft tijdens de drie da gen die dit jaar nog pas telt reeds acht doden tengevolge gehad. In het stadhuis in Den Haag zijn gisteren vier Hongaarse paren in het huwelijk getreden. Alle paren kenden elkaar al in Hongarije. De viervoudige trouwpartij is mogelijk gemaakt door vrijwillige bijdragen. De kerkelijkhuwelijksinzege ning geschiedde in Scheveningen door de Hongaarse predikant Tueski. Op pagina 2 kan men er meer over lezen. DJAKARTA (ANP-Un. Press) Het Indonesisch parlement heeft woensdag be sloten drie missies af te vaardigen naar respectievelijk Noord-, Midden- en Zuid- Sumatra om zich aldaar van de situatie op de hoogte te stellen. Welingelichte politieke kringen hebben woensdag aan de corres pondent van het A.N.P. in Djakarta mede gedeeld dat president Sukarno en de afge treden vice-president dr. Mohammed Hatta mogelijk deze week een ontmoeting zullen hebben ter bespreking van de verwarde toestand, waarin de jonge republiek In donesië zich op het ogenblik bevindt. De hereniging van de populaire Sukarno en de man, die gedurende elf jaren mede het schip van staat heeft bestuurd, wordt door vele vooraanstaande Indonesiërs een „conditio sine qua non" geacht om de huidige crisis te overwinnen. De grote mohammedaanse partij „Masju mi" en het kleine christelijke partijtje „Parkindo" zullen aan het einde van de week uit de regering van premier Ali Sastroamidjojo treden uit protest tegen de wjjze, waarop de regering tegenover de opstand in Sumatra optreedt. Volgens zegslieden in kringen van de Indonesische regering zal Sastroamidjojo waarschijnlijk dit weglopen uit het kabinet overleven door communistische steun in het parlement. Het uit de regering treden van de Masjumi en van de Parkindo brengt 8 VERWACHTING, medegedeeld door g 8 het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van o donderdagavond tot vrijdagavond, 8 8 opgemaakt om 11.15 uur: Aanvankelijk opklaringen maar later van het westen uit opnieuw regen. Matige tot krachtigfe 8 wind tussen west en zuid. Wei- 8 nig verandering in temperatuur. P X g Volledige weerrapporten op pagina twee. g OOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXXXXDOOOOOOOOCKXXXJOOOOOOa DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S WASHINGTON (Reuter). President Eisenhower heeft een beroep gedaan op ae Sovjet-Unie „binnen de UNO organisatie" liever dan door middel van een vijf mo- gendhedenconferentie, zoals de Sovjet-re gering onlangs heeft voorgesteld, naar ont wapening te streven. Dit is de kern van een antwoord van Eisenhower op een bood schap, die premier Boelganin van de Sov jet-Unie hem op 17 november gezonden heeft. Boelganin stelde toen voor een ont wapeningsconferentie te beleggen waaraan de Sovjet-Unie, de Verenigde Staten, Groot-Brittannië, Frankrijk en India zou den deelnemen. In zijn antwoord laat Eisenhower echter de deur open voor een dergelijke conferentie in de toekomst. Hij verklaart: „Ik zou met een bijeenkomst kunnen instemmen als de omstandigheden het bereiken van een resultaat van beteke nis waarschijnlijk maken". Naar zijn me ning is de tijd voor een dergelijke confe rentie nog niet aangebroken. Inzake Boelganins voorstel voor een zone van 500 mijl aan beide zijden van het ijzeren gordijn, die van uit de lucht ge ïnspecteerd moet worden, merkt Eisen hower op, dat dit voorstel geen bereidheid inhoudt om tot overeenstemming te komen over zijn te Genève gedaan voorstel verras sende aanvallen af te wenden door de mi litaire centra van de Verenigde Staten en Rusland vanuit de lucht te inspecteren. Eisenhower verwerpt Boelganins verkla ring, dat de reactie van de wereld op het Russische optreden in Hongarije niets an ders dan „een lasterlijke campagne" is. Eisenhower zal vandaag op een buiten gewone gemeenschappelijke vergadering van het Amerikaanse Huis van Afgevaar digden en-de Senaat een uiteenzetting ge ven van zijn nieuwe politiek ten aanzien van het Midden-Oosten. De democratische afgevaardigden, die over de meerderheid in het nieuwe Huis van Afgevaardigden beschikken, hebben aan de vooravond van de opening van het nieuwe zittingsjaar, Rayburn herkozen als voorzitter. John McCormack is gekozen als leider van de democratische fractie. De minister van Bui tenlandse Zaken heeft woensdag een aan tal Congresleiders een toelichting op Eisenhowers plannen gegeven. Het waren voornamelijk leden van de commissies voor de buitenlandse betrekkingen, de strijd krachten en de toewijzingen. Functionaris sen van het Witte Huis, van Dulles' depar tement, en Congresleiders hebben Eisen howers rede, waarin hij naar verluidt om machtiging zal vragen voor het gebruik van Amerikaanse troepen in geval van Sovjet-agressie in het Midden-Oosten, uit gewerkt. Voorts zal de president, naar men meent te weten, pleiten voor meer Ameri kaanse economische hulp aan .de Arabische landen. Het Russische communistische partij blad „Pravda" heeft Eisenhowers streven naar bijzondere bevoegdheden inzake het Midden-Oosten „een nieuw plan tot ingrij pen in de binnenlandse aangelegenheden van de landen van het Midden-Oosten met behulp van de strijdkrachten van de Ver enigde Staten" genoemd. De correspondent van de „Pravda" te Londen schrijft dat m Londense berichten het nieuwe Ameri kaanse plan „terecht wordt gezien als een poging om Groot-Brittannië van zijn onaf hankelijkheid te beroven door zijn oliebe zittingen in het Nabije Oosten over te ne men". De leiders van de Democratische fractie in het Congres zullen de voorstellen van Eisenhower steunen. Zij waarschuwden echter dat het plan terdege zal worden bestudeerd en niet zon der meer zal worden aangenomen. Om kwart over een vannacht is op het spoorwegemplacement te Maastricht door ontijdige wisselbediening bij het rangeren een. leeg treinstel ontspoprd. Vanochtend, bij de aanvang van de reizigersdienst, was er op het station Maastricht slechts een spoor beschikbaar. Hierdoor zijn enkele treinen in de richting Heerlen uitgevallen en anderen in kleinere samenstelling ver trokken. Om kwart voor negen stond het. treinstel weer in de rails en tegen half tien was de treinenloop weer normaal. De Amerikaanse choreograaf David Lichine wordt vrijdagochtend uit New oru op Schiphol verwacht. Tijdens zijn verblijf in Nederland zal hij met het Nederlands Ballet onder leiding van Sonia Gaskell drie zijner bekendste balletten in studie nemen: „Crëation", „Graduation Ball" op muziek van Johann Strauss en „De verloren zoon" op muziek van Prokovjev. het totaal aantal partijen, dat sedert de opstand twee weken geleden begon, uit de regering trad, op vijf. De pogingen van de Masjumi om de andere regeringspartijen ervan te overtui gen, dat zij de regering moesten verlaten, zijn mislukt. De Masjumi beoogde daarmee het aftreden van de regering te bewerk stelligen. De coalitie-partijen zullen van daag nog een bijeenkomst hebben, teneinde te trachten hun verschillen te vereffenen, maar bijna alle politieke waarnemers zijn het er over eens, dat niets het besluit van de ministers van de Masjumi, om de rege ring te verlaten, nog zal kunnen verande ren. De Masjumi nam de vorige week het besluit om het kabinet te verlaten, als de andere partijen er niet in zouden slagen het eens te worden over de ontbinding van de naar links overhellende regering van Ali Sastroamidjojo, met als doel een einde te maken aan de zich steeds verder uitbreidende opstandige beweging op Sumatra. In welingelichte kringen zegt men, dat de Parkindo-partij, die al eerder had mee gedeeld, dat zij voor het aftreden van Sastroamidjojo was, totnutoe nog geen definitief standpunt heeft ingenomen, wat betreft het heengaan uit de regering, maar politieke waarnemers beweren zeker te weten, dat zij de Masjumi, als deze de regering verlaat, zal volgen. Het kabinet zal wellicht in staat zijn nog voor een tijdje aan te blijven, zelfs na het uittreden van vijf Masjumi- en twee Parkindo-ministers. De militante moham medaanse Nahdatul Ulama en de nationa listische partij P.N.I., die samen 102 zetels hebben in het parlement, zijn vastbesloten de storm met de huidige regering te trot seren en hun stemmen, gecombineerd met die van de 39 communisten, zouden vol doende zijn om Sastroamidjojo erdoor te helpen. In een woensdagmiddag door het Indo nesische ministerie van Voorlichting uit gegeven communiqué wordt medegedeeld, dat majoor Samosir, de commandant van het derde regiment in Noord-Sumatra, heeft verklaard de chef-staf van het leger en de opperbevelhebber, president Sukarno te erkennen en aan hun orders te zullen gehoorzamen. In het communiqué wordt gezegd, dat het „gehele gebied van het eerste militaire district, direct of indirect, thans weer onder de chef-staf van het leger staat". Het eerste militaire district, dat de pro vincies Noord- en Midden-Sumatra omvat, is verdeeld in vier regimentscommando's. Toen een kleine twee weken geleden kolonel Simbolon, de commandant van het eerste district, zich van de centrale rege ring afscheidde, had een van de regiments commandanten, luitenant-kolonel Achmad Hussein van Midden-Sumatra, het burger lijk bestuur in zijn gebied reeds overge nomen. Sedertdien werden zijn regiment (het vierde) en het eerste regiment in Atjeh onder het directe commando van de chef staf van het leger geplaatst. In opdracht van de centrale regering, zette luitenant-kolonel Djamin Ginting op 27 december de opstandige Simbolon af. Uit het communiqué van het ministerie van Voorlichting blijkt thans, dat op 26 december luitenant-kolonel Wahab Mak- mur, de commandant van het tweede regi ment, dat geplaatst is in het aan onder nemingen rijke Oost-Sumatra, had bekend gemaakt, dat hij het gezag over het mili taire gebied van Noord-Sumatra had over genomen. Daarna, aldus het communiqué, heeft Makmur het gezag van overste Gin ting erkend. Dinsdag meldde de correspondent van het Indonesische persbureau P.I.A. uit Me- dan, dat het derde regiment van majoor Samosir, „hoewel trouw blijvend aan de orders van de opperbevelhebber van de strijdkrachten en van de chef-staf van het leger, toch niet zou afwijken van de door Simbolon afgelegde verklaring, dat het eerste militaire district tijdelijk de betrek' kingen met de centrale regering heeft ver broken en het huidige kabinet niet langer erkent". DAMASCUS (Reuter) De nieuwe Sy rische regering is gehouden „een buiten landse politiek, gegrondvest op construc tieve neutraliteit", te voeren, die gesteund wordt door de verschillende politieke par tijen in het land, aldus is in Damascus medegedeeld. In overeenstemming hiermee zal de re gering weigeren toe te treden tot elk mili tair verbond, in het bijzonder het verdrag van Bagdad. Men verwacht dat premier Sabri El Assali zal meedelen dat de rege- 1 ring het defensiesysteem zal versterken door mobilisatie van de „volkskrachten" en dat Syrië zijn aandeel in de financiële hulp aan Jordanië door Syrië, Egypte en Saoedi-Arabië aangeboden ter vervan ging van de jaarlijkse subsidie van Groot- Brittannië aan Jordanië volledig zal be talen. De Jordaanse minister van Buitenlandse Zaken, Abdoellah Rimawi, heeft verklaard, dat zijn regering een politiek van neutrali teit jegens de blokken van Oost en West zal volgen. Hij zei, dat Jordanië alle nieuwe koloniale invloed van de hand wijst en geen economische hulp zal aanvaarden, waaraan politieke voorwaarden zijn verbonden. Bagdad-beraad Vertegenwoordigers van Perzië, Irak, Pa kistan en Turkije, leden van het verdrag van Bagdad, zullen in de tweede helft van deze maand in Ankara bijeenkomen om te spreken over de kwestie van de verdere deelneming van het vijfde lid van het ver drag, Groot-Brittannië, en de vraag, of het mogelijk zal zijn de Verenigde Staten als volledig lid te winnen. De vier mohamme daanse leden hebben de Israelisch-Frans- Britse actie tegen Egypte bij twee vorige gelegenheden veroordeeld. De president van Syrië, Sjoekri el Koe- watli, vertrekt maandag voor een officieel bezoek aan Pakistan en India. Koewatli is uitgenodigd door de president van Pakistan en die van India. Hij zal worden vergezeld door de minister van Buitenlandse Zaken, Salah Bitar, en de stafchef van het leger, generaal-majoor Tewfik Nizam Eddin. Paul Valévy: Als wij een doel bereiken, denken wij dat de weg erheen de juiste was. WENEN. (United Press). Het Weense avondblad „Bildtelegraf" heeft bericht, dat een Hongaarse vrouw, toen zij de grens naar Oostenrijk probeerde over te komen, door Russische grenswachten beschoten werd en gedood. De vrouw bereikte, met een andere groep vluchtelingen, woensdagavond niemands land, toen de Russen hen in de gaten kre gen en onmiddellijk het vuur openden. Haar lichaam is naar het Oostenrijkse douanehuis bij Andau gebracht. De Oostenrijkse autoriteiten verklaren, dat er de vorige nacht niet meer dan 300 vluchtelingen de grens over zijn gekomen, omdat de Russen de grens strenger be kaken. BELFAST (U.P.). De anti-Britse ex tremisten hebben vandaag een politie wachthuis aan de grens opgeblazen als on derdeel van hun sabotage-actie in Noord- Ierland. Niemand werd gewond. Men ge looft, dat de aanvallers over de grens zijn ontkomen. Woensdagmiddag is het achtjarige zoon tje van de familie B. uit Swalmen, dat met zijn vader in de trein Nijmegen-Venlo reisde, nabij Grubbenvorst uit ae trein ge vallen en gedood. De jongen, die het por tier van de wagon had geopend, viel naar buiten en kwam met het hoofd tegen een seinpaal. Tijdens het luchten op de binnenplaats van de arrestantenbewaarplaats op het hoofdbureau van politie in Den Haag hééft een man, die wordt verdacht van diefstal, kans gezien te ontvluchten. Hij sprong tegen een 3.5 meter hoge, met prikkeldraad omgeven, omheining op en werkte zich daar in een oogwenk overheen. Via de tuin van een belendend huis ver dween hij. Het gerechtshof te Amsterdam heeft de 45-jarige autobusondernemer-chauffeur G. v. d. Z. uit Utrecht, die door een verkeers- fout een bijzonder ernstig verkeersongeluk had veroorzaakt, veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. De procureur- generaal had bevestiging van het recht- bankvonnis, zes weken gevangenisstraf en twee jaar ontzegging rijbevoegdheid geëist. Op Hemelvaartsdag van het vorig jaar was Z. met zijn bus, op het kruispunt rijks weg nr. 1 bij de Gooise Boer, plotseling linksaf geslagen, waardoor hij een motor rijder die uit de richting Amsterdam kwam, aanreed. Deze was door de botsing op de linker weghelft geraakt en vervolgens in volle vaart tegen een tweede autobus aan gereden. De motorrijder en zijn verloofde die op de duo zat werden van de motor geslingerd en zijn overleden. ADVERTENTIE Een van onze vele opruimingskoopjes Zeer mooi geminderde sterke KEIZER WILHELMSTRAAT 16 In Bergen (Noordholland) zijn de leden van het Nederlands Studentenorkest woensdagochtend voor de vierde keer bijeengekomen om zich gereed te ma ken voor een tournee door Nederland, die op 14 januari in Bergen zal begin nen. Deze tournee wordt gehouden ter gelegenheid van het eerste lustrum van het orkest. De baten zullen ten goede komen aan de studentensanato ria. Het orkest bestaat uit zeventig leden en staat onder leiding van Jan Brussen. De burgemeester van Bergen, dr. W. Huygens, sprak hen toe voor het raadhuis en daarna werden de lampjes ontstoken, die op een grote kaart de route aangeven. Op die kaart staan tevens de data bij de plaatsen, die een beurt krijgen. De lezer kan deze ver moedelijk niet meer ontcijferen, maar voordat de foto voor de krant werd gereed gemaakt, zagen wij bij Haarlem het cijfer 23. Over drie weken bezoekt het orkest dus deze stad.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1