„Station IJmuiden mocht in geen geval onbezet blijven" Stijlvolle nieuwjaarsreceptie in Velsens oude raadhuis Duizend jaar trouwe dienst afgesloten met een afscheid Visserij-varia Wijsmuller niet in Suezkanaal „Doe mee", zei L. Smit en Co, maar onder onze supervisie" Nieuwjaarsbijeenkomst bij Van Gelder Zonen Vanmorgen in de vishal en op zee Installatie officier van Justitie en drie substituut-officieren IJmond-handbaldames naar concurrenten Agenda voor Beverwijk Wereldburger nummer 1 in gerief li ike Amsterdamse cel Secretaris Raad van State Driekwart eeuw bloembollencultuur Giro's 777 en 999 WIJK AAN ZEE Kerstboomverbranding in Wijk aan Zee Burgerlijke Stand van Heemskerk BEVERWIJK Gevonden voorwerpen Dure groenten Speciale zitting Haarlemse rechtbank DONDERDAG 3 JANUARI 1957 „INDERTIJD, toen de Nederlandse regering door de Verenigde Naties werd bena derd met de vraag of Nederland bereid was mee te werken aan de opruiming van de wrakken in het Suez-kanaal en met het verzoek in dat geval een aanbeveling van firma's te doen, heeft de regering alle bergingsfirma's uit Nederland opgegeven", aldus deelde de heer John Wijsmuller, directeur van het zeesleepvaart- en bergings bedrijf Bureau Wijsmuller n.v. te IJmuiden ons gisteren mee. „Ook Bureau Wijsmul ler is aangezocht, maar ik voelde er niet veel voor om het station IJmuiden onbezet te laten. Van enige slepers moesten de motoren overgehaald worden en de „Zeeland" is aan de verbouwing toe, zodat we beslist geen schip konden missen. En evenals bij voorbeeld Goedkoop dienen we ln Nederland bergingsmateriaal en slepers ter be schikking te hebben voor de klanten". Bureau Wijsmuller werd onmiddellijk na het verzoek van de Verenigde Naties aan de Nederlandse regering benaderd door de Economische Voorlichtingsdienst. De heer J. Wijsmuller heeft daarop in de eerste plaats bovenstaand antwoord gege ven. Vervolgens werd de heer Wijsmuller te lefonisch benaderd door mr. W. Viëtor, di recteur van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam. Ter verduidelij king diene, dat een en ander zich afspeel de voor de Statendam-,.affaire". De heer Viëtor vroeg de heer Wijsmuller of hij wilde mee doen in het Suezkanaal. „Er zijn miljoenen te verdienen", zei de directeur van L. Smit en Co. „Waar kun je voor zorgen". Stuur zelf iemand Het antwoord van de heer Wijsmuller was daarop: „Wij doen niet mee. Het sta tion IJmuiden dient bezet te blijven". Enige dagen daarna heeft de heer Viëtor opnieuw de heer Wijsmuller benaderd. Of hij zich inmiddels had bedacht. „Goed", zei de heer Wijsmuller. „We gaan, maar dan stuur ik zelf wel iemand naar het ge bied van het Suez-kanaal". Onder onze supervisie Daarop heeft de heer Viëtor fel ge reageerd. „Dit was zijn bedoeling niet. Hij vroeg uitsluitend om de assistentie van Bureau Wijsmuller onder auspiciën van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst", aldus de heer Wijsmuller. „Daar begin ik nimmer aan", heeft de heer Wijsmuller tenslotte geantwoord. Nationale zaak Het bovenstaande is tevens het antwoord op vragen, waarom alleen de combinatie Smit en v. d. Tak uit Nederland bij het bergingswerk is betrokken, terwijl het hier toch, zoals ook L. Smit en Co al enige ma- In het veldhandbalprogramma van de handbalclub „IJmond" voor de komende zondag is ongetwijfeld de belangrijkste wedstrijd die van de IJmond 1-dames te gen de grootste concurrenten, Rapiditas 1 in Haarlem. Dit betekent, hoewel het nieu we jaar nog zeer pril is, dé wedstrijd van het jaar en van het seizoen. Want het zal er in deze ontmoeting om gaan of de IJmond-dames de kans behouden op het afdelingskampioenschap of dat dit kam pioenschap voor hen wordt weggekaapt. De Haarlemse dames maken ook een zeer redelijke kans op de titel en wanneer zij, vooral ook op eigen terrein spelend, moch ten winnen, is de kans nog groter. Het zal daarom voor de bezoekende IJmondsen taak zijn de kracht en de schotvaardig heid, die tot nu toe is gedemonstreerd, te handhaven. Maar dat het er zal spannen lijdt geen twijfel. Er wordt op de IJmond 1-dames gerekend! Voor de IJmond 2-dames, die de dames van Full Speed op bezoek krijgen, moet het, mits volledig, in deze plaatselijke wed strijd tot een overwinning kunnen komen. Hetzelfde geldt voor het tweede IJmond- herenteam, dat naar Heemstede gaat voor de strijd tegen THB. De Heemstedenaren zijn in hun spel zeer wispelturig, zodat de IJmonders er voor dienen te waken niet te worden overrompeld. Moeilijker wordt het voor de IJmond 3- heren, die een reis naar de Haukes op Wieringen gaan maken om Tonegido te ontmoeten. Er zijn in de IJmond-ploeg goede krachten, die al eerder met de Wie- ringers kennis maakten en de speltechni- sche kwaliteiten bezitten om voor een ver rassing te zorgen. Misschien lukt het on danks de verre reis. Voor de junioren-dames zijn verder vastgesteld: IJmond A-De Blinkert en Zandvoortmeeuwen-IJmond B. De opstellingen zijn: Dames IJmond 1: M. Klesser; H. Venus en B. Schoon; D. Marckelbach, W. Bosma en R. v. Buuren; G. Roos, G. Slatman, J. Kreek, T. Schuit en H Zwart. Heren IJmond 2: D. Honig; H. de Water en W. Re.ymer; K. Schik, A. Blok en H. Otterlo; G. Unger. K. Sauer, G. Kramer, K. Klesser en C. Hoek. Diploma bedrijfsadministratie Voor het staatspraktijkdiploma bedrijfs administratie, tweede gedeelte, slaagde de heer M. G. de Wit te Heemskerk. DONDERDAG 3 JANUARI R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10-11 en 17-18 uur. VRIJDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Sere nade". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Puber teit". W.B. Theater, 20 uur: „Ongeketend". Deken Waarestraat 50a, „Alcoholics Ano nymous". 't Centrum, 20 uur: Jaarwisselingsbijeen komst Partij van de Arbeid. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-21 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. len heeft gezegd, om een nationale zaak gaat. L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst heeft voor de Waterweg en de om geving thans slechts een zeesleepboot op station. Gewoonlijk is dit de bergingssle per „Maas", die te Hoek van Holland ligt, maar thans ook met een karwei bezig is. Alleen de pas teruggekeerde „Ebro" was gisteren voor eventuele hulpverlening en dergelijke ter beschikking. Onderlinge wedstrijden bij damclub Sportief De resultaten in de onderlinge competi tie van damclub Sportief van vrijdag 21 december waren: H. Dijkhuizen-J. Slager 02; J. Bakker-Ge Huigen 11; P. C. Bais-J. de Ruiter 2—0; W. Post-Jac. Groen 02; J. Wartenhorst-J. Visser 02; J. M. Janssen-J. Lichtendahl 20; J. Bakker-H. Huigen 20; G. Mooi-P. Westerwal 20; J. Slager-J. J. Wesselius 20; H. Holt-Gé Huigen 02. De uitslagen van vrijdag 28 december zijn als volgt: Gé Huigen-P. Westerwal 0—2; S. Nijdam-J. Bakker 0—2; J. de Rui- ter-H. Andrea 02; J. Hiemstra-H. Dijk huizen 02; H. Huigen-Jac. Groen 0—2; J. Wartenhorst-J. M. Janssen 02: J. J. Wes selius-W. Post 0—2; H. Holt-J. Slager 0—2; J. Visser-P. C. Bais 1—1; J. Lichtendahl-P. Bakker 02. De stand op de ranglijst is na deze ron den zo, dat de fraaie positie van J. Slager nog versterkt is door de remise partij tus sen J. Visser en P. C. Bais. De stand in de kopgroep is: 1. J Slager 11 10 0 1 20 2. J. Visser 10 8 1 1 17 3. Gé Huigen 14 7 2 5 16 4. Post 16 6 4 6 16 5. Gé Mooi 9 7 1 1 15 6. P. Bakker 9 6 2 1 14 7. J. M. Janssen 9 6 2 1 14 8. P. C. Bais 8 5 3 0 13 9. Jac. Groen 10 5 3 2 13 10. H. Holt 15 5 3 7 13 11. J. Bakker 9 4 4 1 12 12. J. de Boer 10 6 0 4 12 13. P. Westerwal 11 5 2 4 12 14. H. Andrea 8 5 1 2 11 Een sprankelende Nieuwjaarsreceptie van burgemeester mr. M. M. Kwint van Velsen heeft gisteravond in het raadhuis velen bijeengebracht, wier beste wensen voor het pas begonnen jaar werden aangeboden aan de hoogste gezagsdrager in de gemeente en diens echtgenote de eerste receptie ter gelegenheid van de jaarwisseling, die ongetwijfeld traditie verdient te worden. Want niet alleen, dat Velsen mr. Kwint kwam feliciteren, maar ook ontmoette men elkaar in de on gedwongen stemming van een, door een goed glas wijn en een voortreffelijk „lopend buffet" opgeluisterd raadhuis, waar uit alle regionen der ge meentelijke samen leving de vertegen woordigers waren sa mengestroomd om mr. Kwint en zijn gade geluk te wensen met het nieuwe jaar en in hen het Ko ninklijk Huis en honderden gasten te ontmoeten. Velen waren opge komen, onder meer alle wethouders op de heer H. de Boer na, die door ziekte nelaas verhinderd was, en vele oude banden zijn opnieuw aangeknoopt tijdens <ipze gezellige receptie, die in de raadzaal van het Vei- sense raadnuis, dank zij sfeervol kaars licht, haar precieuze stemming kreeg en daarna door een voor treffelijke keuken haar kansen ont plooide in een onge dwongen samenzijn Burgemeester H. Kielen uil n mskern was present met een bon mot „ais we vijf dagen ruzie zouden hebben, zijn er altijd nog driehonderdzestig over om het bij te leggen" en het Loodswezen had zijn hoogste vertegenwoordigers afgezon den mét visserij, handel en nijverheid, ver enigingsleven, de geestelijkheid en de bur gerij zonder meer, teneinde het goed ge bruik van een Nieuwjaarsontvangst de in slag te geven van een algemene receptie voor een ganse gemeenschap. Tussen half negen en elf uur hebben vele honderden de hand gedrukt van het Bur- gemeesterspaar. Moge de stemming van gisteravond het hele jaar een weinig voort duren! In een cel van het hoofdbureau van po litie te Amsterdam vertoeft sedert oude jaarsdag wereldburger nummer 1, de 35-ja- rige Amerikaan Gary Davis. Hij arriveer de op oudejaarsdag op Schiphol met een machine vanuit Frankfurt waar hij per KLM uit Abadan (Iran) was gearriveerd. De Duitse grenscontrole weigerde hem op bet Westduitse territorium toe te laten en toen reisde hij maar naar Schiphol. De marectaussee wist ook niet goed wat met hem te doen en nam herr een verhoor af, waarop men contact opnam met het minis terie van Justitie in Den Haag. Daarvandaan kwam het bevel de heer Davis tot nader order vast te zetten. Toen hem dit bericht bereikte, wond de heer Davis zich dusdanig op, dat hij de gordij nen van de verhoorkamer van de ramen rukte en vertrapte. Hij werd door de ma rechaussee per auto overgebracht naar het hoofdbureau van politie, waar hij in han den werd gesteld van de Amsterdamse vreemdelingendienst. Deze heeft de we reldburger thans in een vrij gerieflijke cel gezet in afwachting van de beslissing uit Den Haag. Het ministerie van Justitie heeft mee gedeeld dat de heer Davis geheel vrij is om te vertrekken naar welk land hij wil, maar dat Nederland voor hem verboden terrein blijft. De heer Davis heeft geen paspoort. Hij leverde het in 1948 vrijwillig in. Als wereldburger acht hij zich door geen grenzen gebonden. Met ingang van 1 januari is benoemd tot secretaris van de Raad van State, dr. J. R. Stellinga, thans raadsadviseur van staat. Burgemeester H. Hielen van Heems kerk en. zijn echtgenote brengen hun beste wensen over aan het Velsense burgemeesters-echtpaar, dat gister avond ten Velsense raadhuize ter ge legenheid van de jaarwisseling recipieerde. Voor achtentwintig personeelsleden van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gel der Zonen n.v. te Velsen was het op de tweede dag van het nieuwe jaar 1957 een zeer belangrijke dag aangezien zij wegens hun pensionering het bedrijf, dat zij met elkander bijna duizend jaar hebben ge diend, gingen verlaten. Dit afscheid geschiedde tijdens de laatste jaren in. gebruik zijnde nieuwjaarsbijeen komst in. gebouw „Concordia", die woens dagmorgen werd gehouden en waarbij be halve de staf van bedrijfsingenieurs, be- drijfs- en afdelingschefs, tevens aanwezig waren bijna alle technische en admini stratieve beambten, de bijna voltallige fa- briekskern en een groot aantal arbeiders als vertegenwoordigers van de verschillen de afdelingen, zodat de zaal vol was bezet. De nieuwjaarsrede, die werd uitgespro ken door de bedrijfsdirecteur, de heer J. H. Smidt van Gelder jr., vond bij de aanwezi gen een zeer aandachtig gehoor. De direc teur, die mede namens de hoofddirectie alle personeelsleden en hun gezinnen veel voorspoed toewenste, bepaalde zich zeer uitvoerig bij hetgeen in de vennootschap in 1956 tot stand is gekomen en welke co- ordinerende maatregelen voor een econo misch verantwoorde bedrijfspolitiek zijn genomen en nog genomen zullen worden, Uiteraard werd mede gewaagd van de grote investeringen in de vennootschap, waarvan de Velsense fabriek een belang rijk aandeel kreeg en krijgt toegemeten. Er werd een terugblik geworpen op de gang van zaken in het Velsense bedrijf, waar de nieuwe papiermachine 21 en de nieuwe aanwinsten van de cellulosefabrieken en houtstoffabrieken bij de produktie konden worden ingeschakeld. De heer Smidt van Gelder, die een enigszins pessimistisch ge luid deed horen inzake de wereldconjunc tuur en deze in verband bracht met de op gelopen en oplopende kostprijsverhogin gen, stelde in zijn verwachtingen voor het nieuwe jaar dat ieder op zijn plaats in het bedrijf volledig zou moeten medewerken om de prpduktiemogelijkheden op te voe ren en daardoor de kansen van eigen be langen en die van de gezinnen mede te kunnen behouden, De zeer uitvoerige rede, waarin vele overzichten waren verwerkt, die met de grootste belangstelling werden gevolgd, kreeg een langdurige goedkeuring met ap plaus. Daarna getuigde de voorzitter van de be- ambtencontactcommissie, de heer P. Zalm, van de erkentelijkheid jegens de bedrijfs directie voor de openhartigheid, die de di recteur in zijn rede had doen uitkomen en hij maakte zich tot tolk van de beambten om de directie alle nodige steun ook in 1957 te blijven geven. Even openhartig als de directeur ge waagde de heer S. Knorren, voorzitter van de fabriekskern van de prettige wijze, waarop steeds het contact tussen beide par tijen is onderhouden (er is ook wel met scherp geschoten) en hij vroeg ook begrip voor de moeilijkheden van directie en kernbestuur vooral als de directie het goe de oor heeft geleend. De heer Knorren was zich mede bewust, dat het bedrijf kan flo reren als ieder meewerkt en naast zijn rechten ook zijn plichten weet te kennen. Op hartelijke wijze is tenslotte door de heer Smidt van Gelder afscheid genomen van de grote groep getrouwen, van wie hij het prettig vond, dat zij ondanks de ge rechtigdheid om van hun welverdiende rust te genieten toch het volle jaar nog hebben uitgediend. Het stemde de direc teur tot weemoed met het afscheid van de oude getrouwen opnieuw een brok Van Gelder-geschiedenis af te sluiten; een stuk geschiedenis, waarin op slechts enkele uit zonderingen na bijna allen meer dan der tig, bijna veertig jaren, zelfs vier van 43, 44, 46 en 48 jaren en twee met een gouden dienstkroon. volle en rijke bladzijden heb ben geschreven. Hij hoopte en wenste, dat de getrouwen, die samen bijna duizend jaar aan Van Gelder hun goede diensten hebben bewe zen een gelukkige levensavond tegemoet zouden gaan en de heer Smidt van Gelder verbond daaraan tevens de wens de ver trouwde gezichten na het vertrek van het bedrijf nog eens als goede en welkome gas ten weer te zien. De aanwezigen onderstreepten deze wensen met langdurige bijvalsbetuigingen, waarna de fraaie Delftsblauwe herinne ringsborden werden uitgereikt aan de he ren: R. van Balen, K. Bos, H. B. Daniels, A. v. d. Dool, C. Duijn, J. H. v. Eerden, J. P. Engelhart, H. J. Fidder, W. Geerlofs, P. Geudeke, C. M. Grannetia, W. Korsman, C. Kuilman, T. Kuiper, J. Metselaar, H. W. Olivier, H. v. Oosten, W. F. Oostveen, N. Pasma, G. de Ruiter, H. Sweeren. J. M. Uijtendaal, G. Uiterwijk-Winkel, N. Ursem, A. A. Verkooijen, D. v. d. Wateren, H. Wijker en K. A. Wubbenhorst. In 1957 zal de Beverwijkse afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur haar 75-jarig bestaan herdenken. Dit jubileum zal worden gevierd met een receptie gevolgd door een feestavond op dinsdag 12 februari waaraan medewerking zal worden verleend door André Carrell, Mia van de Bergh, Tony Schiffersteyn, Fraps van Dusschoten, Willy Rex en Toby Rix. De receptie vindt plaats op zaterdag 9 februari. „Vriendenkring" telde de punten De Beverwijkse klaverjasclub „Vrienden kring" heeft een onderlinge wedstrijd ge houden, waarbij op sportieve wijze om de punten is gestreden. Voor de winnaars had het bestuur aantrekkelijke prijzen beschik baar gesteld. De uitslag was: 1. mevrouw Maenhout 4798 pnt. 2. D. van Duin 4657 pnt. 3. P. Appeldoorn 4584 pnt. 4. C. Zoon 4371 pnt. 5. J. Mosk 4514 pnt. 6. C. Teeling 4441 pnt. 7. Th. Woning 4407 pnt. 8. mevrouw Appel doorn 4342 pnt. 9. H. Dalman 4243 pnt. IQ. J. Maenhout 4227 pnt. Prijzen van woensdag. Heilbot 2,30 2.20; gr. tong 4,10; grm. tong 4,50; kim. tong 4,10; kl. tong I 3,40; kl. ton.g II 3,10; tarbot I 2,50—2,20, per kg. Tarbot IV 58; gr. schol 40; gr.m schol 50; kl. schol 60; kl. schol II 7745; schar 30—23; v. haring 28—27; ma kreel 46—26; gr. schelvis 50—47; grm. schel vis 43—37; kim. schelvis 43—38; kl. schelvis I 43—37; kl. schelvis II 46—30; wijting 4030; gr. gul 75; midd. gul 6660; kl. gul 30—27; kl. haai 37—26; poontjes 31—27; kl. koolvis wit 49—36, per .50 kg.; Gr. kabeljauw 376190; gr. koolvis wit 114, per 125 kg. Aanvoer van woensdag. 7 kisten tong en tarbot, 1 kist heilbot, 28 kisten schol, 40 kisten schar, 4 kisten haring, 40 kisten ma kreel, 430 kisten schelvis, 60 kisten wijting, 48 kisten kabeljauw en gul, 9 kisten haai, 15 kisten poon, 8 kisten koolvis, 20 kisten diversen. Totaal 700 kisten. Besommingen van woensdag. IJM 10 Hattem f 14.700; IJM 18 Ariadne f7800; KW 76 f2050. Vanmorgen niets Er was in het geheel geen aanvoer van de eigen vloot aan de markt. De import moest dus voor de vis zorgen: wat schol, wijting, koolvis en kabeljauwfilet. Gistermiddag zijn er wat scharren en garnalen binnengekomen: de schar deed 2632 en de gezouten garnalen 3.40 tot 5.40 per kilo, terwijl in Den Oever 6.40 per kilo garnalen werd betaald. Morgen ook niets De aanvoer voor de vrijdagmarkt belooft eveneens minimaal te worden: alleen mo gelijk wat van de kleine vaart. De stand van giro 999 van het nationaal comité Hulpverlening Hongaarse Volk is vandaag gekomen op f 4.163.430.39. Giro 777 van het Rode Kruis steeg tot f 4.287.791,55. MEVR. SMITT-AVIS ONDERSCHEIDDEN De Koningin heeft haar oud-particulier secretaresse mevrouw N. Smitt-Avis be noemd tot ere-dame in de huisorde van Oranje. Openluchtfeest bracht 2550,- op De opbrengst van het deze zomer in Wijk aan Zee gehouden openluchtfeest ten voordele van de Ned. Hervormde wijkge- meente bedraagt 2550. Zaterdag 5 januari 's middags om half vijf zal in Wijk aan Zee een kerstboom verbranding plaats vinden. Aan elke brenger van een kerstboom zal een versnapering worden uitgereikt. Mede werking aan dit feest voor de jeugd wordt verleend door het fanfarecorps „Arion". Geboren: Catharine M. en Maria E., dochters van A. J. C. van Noort en M. C. Zwart; Antonius S., z. van P. van Oosten en C. Beentjes; Marcel J. W., z. van W. H. Neuteboom en A. Beentjes; Rembertus J., z. van J. T. Klepper en M. C. Pronk te Castricum; Catharina M., d. van J. M. Pels en M. P. de Wit te Beverwijk. Ondertrouwd: P. M. Boots te Beemster en A. R. A. Kager. Getrouwd: C. N. M Timmers te Haarlem en C. P. de Wit; J. R. Brandjes, te Castri cum en J. L. de Wit; J. A. van der Krogt en Th. J. Schoonenberg. Mr. G. van Hall, directeur van de bankinstelling Labouchère en Co. te Amsterdam, is met ingang van 1 februari benoemd tot burgemeester van de hoofdstad. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: een paar wollen handschoenen, vulpen, kinderschoentje, zak cement, kinderportemonaie, herenpolshor loge, bril in étui, kinderfietsje, herenrijwiel lederen motorhandschoen, portemonnaie met inhoud, parapluiehoes, damesmuts, glacé herenhandschoen, doos inhoudende kaarsen, zakmes, herenhandschoen, fiets- pompje, portemonnaie met inhoud, 1 pak tuinbonen, bankbiljet, oorbel, wollen spaal, handdoek, washandje, zeep en haarcrême, damesrijwiel. Het nieuwe jaar is op de groentenmarkt veelbelovend begonnen. De prijzen waren nog hoger dan vorige week. Er werd nu voor de andijvie tot f 1,18 per kilo betaald, waspeen werd nog verkocht voor f 0,65 per kilo, terwijl één kilo boerenkool tot f 0,45 ging. MARKTNIEUWS 2 j'anuari Andijvie f 0,67f 1,18; spruiten f 0,45 f 1,20; prei f 0,23f 0,46; boerenkool f 0,28 f 0,48; waspeen f0,34f 0,65; groene kool f 0,16f 0,32; rode kool f 0,08—f 0,16; knollen f 0,12—f 0,32. Dames en heren van „Onder Ons" bijeen In het clubhuis café Scheywijk heeft de Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons" een speciale avond belegd, waarvoor ook de dames der leden waren uitgenodigd. Voor elk lid was een prijs beschikbaar gesteld, terwijl ook de zieken niet werden vergeten. De dames bestreden elkaar op de vlot brug en de uitslagen werden: 1. mevrouw Cane; 2. mevrouw Zoontjes; 3. mevrouw Kruidenberg; 4. mevrouw Hagenaar; 5. mevrouw Molleman. De heren boekten het volgende resultaat: 1. J. Molleman 4817 pnt. 2. N. Hoogland 4687 pnt. 3. K. Korsman 4679 pnt. 4. A. Kooy 4644 pnt. 5. H. Koster 4480 pnt. VVV in de badplaats telt 271 leden Het ledental van de V.V.V. te Wijk aan Zee bedraagt thans 271. In 1956 werden in de badplaats 227.000 overnachtingen geboekt, waarvan 136.000 van Nederlanders en 91.000 van buitenlan ders. In het vorige jaar werden ongeveer 5000 gidsen uitgegeven en bedroeg het aantal verstrekte inlichtingen 5849. Gisteren heeft in een speciale zit ting van de Haarlemse rechtbank, gepresi deerd door mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, de installatie plaats gehad van mr. G. W. F. van der Valk Bouman tot officier van Justitie en van mr. J. Wiarda, mr. J. van den Oever en mr. H. Lagerwaard tot substituut-officieren van Justitie bij de Haarlemse rechtbank. Nadat de president de zitting had ge opend, ging de officier van Justitie, mr. L. H. Feitsma, in het kort de wetswijzi gingen na, die tot de benoemingen hebben geleid. Met ingang van 1 januari is er een be langrijke verandering gekomen in de struc tuur van de Nederlandse rechterlijke macht, die bij de lagere gerechten ten ge volge heeft gehad, dat de term „ambte naar van het Openbaar Ministerie" ver dwijnt en de tot dusverre als zodanig fun gerende magistraten benoemd worden tot substituut-officieren van Justitie. Mr Feitsma sprak er zijn verheugenis over uit, dat door deze wijzigingen de bestaande formatie in Haarlem gehandhaafd kon Woensdag zijn in een speciale zitting van de Haarlemse rechtbank Cén officier van Justitie en drie substituut-officieren van Justitie geïnstalleerd. Van links naar rechts zien wij mr. G. W. F. van der Valk Bouman, de nieuw benoemde officier van Justitie, mr. J. Wiarda, mr. J. van de Oever en mr. H. Lagerwaard, die als substituut-officieren van Justitie werden geïnstalleerd. blijven. Hij richtte zijn gelukwensen tot de drie benoemden. Vervolgens besprak mr. Feitsma een tweede wijziging, waardoor de mogelijk heid geschapen werd bij de rechtbanken naast de officier van Justitie als hoofd van het parket, één of meer officieren van Justitie te benoemen. Hij was verheugd, dat als zodanig in Haarlem mr. Van der Valk Bouman was benoemd, door welke benoeming hij het rechtbankparket zeer versterkt achtte. Hij feliciteerde mr. Van der Valk Bouman, maar meende, dat de rechtbank zich zelf met deze benoeming ook kan gelukwensen. Vervolgens las de griffier, mr. C. van Leeuwen van Duivenbode, de acte van be ëdiging voor, waarna de president, mr. Van Tuyll van Serooskerken, de benoemden tot geïnstalleerd verklaarde. Hij richtte zich in een korte toespraak tot ieder van hen afzonderlijk, waarbij hij de benoeming van mr. Van der Valk Bouman met grote vreugde begroette. Aan de eis van samen werking tussen rechters en Openbaar Mi nisterie heeft de pas benoemde in zijn lange periode van werkzaamheid in Haar lem zeker beantwoord. Mr. Van Tuyll ver bond aan zijn felicitatie de wens, dat mr. Van der Valk Bouman nog lange jaren in het arrondissement Haarlem werkzaam zal mogen zijn. Ook mr Wiarda werd door de president geluk gewenst, waarbij mr Van Tuyll memoreerde, dat de benoemde reeds in een uitzonderlijke positie verkeerde, door dat hij als waarnemend-substituut officier van Justitie reeds heeft deelgenomen aan de werkzaamheden van de rechtbank bij de economische berechting. Mr. Van den Oever en mr. Lagerwaard werden even eens gefeliciteerd, waarbij de president op merkte dat het terrein van hun werk zaamheden in de toekomst voornamelijk ..aan de overzijde in het gebouw van het kantongerecht zal blijven liggen. De deken van de orde van advocaten bij de Haarlemse rechtbank, mr. F. van der Goot, sloot zich tenslotte namens de balie bij de woorden van felicitatie en huldi ging aan, waarbij hij de nieuwe regeling als een verbetering kenschetste voor zover het de lange term „mijnheer de ambtenaar van het Openbaar Ministerie" verving door het meer eenvoudige „mijnheer de offi cier". Hij sprak de hoop uit, dat ook van de hogere sport van 4e ladder de heren van de staande magistratuur op „ons zul len blijven neerzien en zullen blijven sa menwerken aan het heerlijke, maar moei lijke werk van de rechtsbedeling". Hierna sloot mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken de speciale zitting, waar na er in de raadkamer gelegenheid bestond de benoemden geluk te wensen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9