KORTING 5 tot 50% Het kinderhoek je van tante Els BLOEMEN IN IDE „IJSKAST" Gedwongen verhuizing van Schulpweg naar Wijkerstraatweg door tunnelbouw Havenberichten Duizenden afgedankte kerstbomen gingen in Velsen in vlammen op 0 w van Moppentrommelt je Gewoon; fiets Opruiming Porcellana VRIJDAG 4 JANUARI 1957 9 Zwart wil bouwen aan de Reaumurstraat „Vrolijkheid kent geen tijd" voor de BB'ers Gemeente wil verder borg staan voor kleuterschool Santpoort vraagt steeds meer verzorgende bedrijfjes Moeilijke uitwedstrijd voor Watervliet De elftallen van „Noord" Verkoop en verhuur van grond in Driehuis Pakhuis en twee woningen door de gemeente gekocht ANMB wil kantoor bouwen in Noord Mechanisatiecursus van landbouwers Eenvoudiger Klnnnnnn run m Dinsdagavond lange, administratieve raad Agenda voor Beverwijk Voor de aanleg van de in uitbreidings plan en streekplan opgenomen zuidelijke traverse (de verbindingsweg, tussen het ten westen van de spoorlijn VelsenAlk maar gelegen woon- en industriegebied en de nieuwe rijksweg no. 9, die naar de tunnel komt te lopen) is het nodig, dat de gemeente de beschikking krijgt over de grond, waarop de panden Schulpweg nos. 135 en 136 staan. De eigenaar, die het eerste pand be woont en in het laatste zijn bedrijf uit oefent, heeft zich bereid verklaard deze percelen ter gezamenlijke grootte van 170 m2, met de huizen aan de gemeente te verkopen voor f 6700,plus een schade loosstelling van f 19.000,wegens schade in verband met de verplaatsing van zijn bedrijf. Van deze schadeloosstelling zal 50°/o wor den uitbetaald, zodra hij met de bouw van een vervangend pand een aanvang heeft gemaakt en daarna 50°/o zodra het nieuwe pand glasdicht is. Voorts is met belanghebbende overeen gekomen dat hij de verkochte percelen in gebruik mag houden, totdat het door hem te bouwen vervangende pand zal zijn vol tooid, echter voor niet langer dan 2 jaren na de datum van het raadsbesluit tot aan koop, zulks tegen een vergoeding van 4°/o per jaar over de koopsom. Dit aanbod achten B. en W. voor de ge meente aanvaardbaar. De heer P. Zwart te IJmuiden heeft de gemeente verzocht aan hem te verko pen ten behoeve van het bouwen, met ge bruikmaking van een herbouwplicht, van bedrijfsruimten een terrein, groot ongeveer 425 vierk m. aan de Reaumurstraat te IJmuiden. De prijs voor deze grond is bepaald op f 10 per vierk. m. De gegadigde heeft met deze prijs ingestemd. Onder het motto „Vrolijkheid kent geen tijd" gaan de B.B.'ers van de wijken IV en V van IJmuiden op zaterdag 12 januari een bindingsavond houden in het Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan. Het Theaterbureau Succes zorgt voor een vlot en aantrekkelijk programma, waaraan onder meer de Melody Sisters, Miss Nora en Frits Schakels zullen meewerken. Bij raadsbesluit van 13 april 1954 heeft Velsen zich garant gesteld voor de betaling van rente en aflossing van de aan de Ver eniging tot instandhouding van de Marie Boreel-kleuterschool te Velsen verstrekte lening tot een bedrag van ten hoogste 119.500 voor de bouw van een bijzondere kleuterschool in Driehuis. Bij raadsbesluit van 17 december 1954, werd dit bedrag met 36.800 verhoogd tot 156.300. Na vol tooiing van de bouw van de school blijkt dat de werkelijke bouw- en inrichtingskos ten hebben bedragen 170.300, zodat voor een bedrag ad 14.000 nog een lening door het bestuur moet worden aangegaan. In verband hiermede stellen B. en W. de raad voor, het besluit in die zin te wijzigen, dat in plaats van 156.300 wordt gelezen 170.300. ADVERTENTIE Een ongeëvenaard grote sortering in moderne en perzische dessins. Eerlijke voorlichting zowel over de goede als minder goede eigenschappen i WONINGINRICHTING B E V E R W il K j-ii Uféi (sehfr, mat dLou) chh Om hem in staat te stellen een nieuw pand met bedrijfsruimte te bouwen heeft de belanghebbende verzocht aan hem te verkopen een terrein, van ongeveer 184 m 2, aan de Wijkerstraatweg. Tegen deze verkoop hebben B. en W. ook geen bezwaar. De prijs voor deze grond is bepaald op f 20,per m 3. De gegadigde heeft met deze prijs ingestemd. Gemeente koopt twee percelen om in gebrek te voorzien Het stijgende aantal aanvragen om bouw grond voor verzorgende bedrijven in Sant poort maakt het nodig de hiervoor in het uitbreidingsplan Santpoort-noord bestemde stukken van de diepe achtertuinen der panden Voorplaats nrs. 8 en 8a aan te kopen. De eigenaar bleek bereid het hele per ceel, groot 1023 m2, met de panden en de houten schuren te verkopen. De panden zijn gebouwd in 1937, hebben elk een in houd van 325 m' en verkeren in een vrij behoorlijke staat. Voorplaats no. 8 is ver huurd voor 9.45 per week en Voorplaats no. 8a voor 8.40 per week. Deze verhuur kan na de aankoop voorshands worden bestendigd. De eigenaar heeft zich bereid verklaard het geheel aan de gemeente te verkopen voor 15.000. Deze prijs achten B. en W. voor de gemeente aanvaardbaar. ADVERTENTIE op al onze artikelen EN COV^ Breestraat 17 Beverwijk Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: La Dioja van Christobal. Lucas Bols I van Mantyluoto. Tubbergen van Newport. Delft van Antwerpen. Tuskar van Swansea. Ellewoutsdijk van Port Talbot. Rijnstroom van Londen. Witmarsum van Antwerpen. Marie Louise van Londen. Lena van Kopen hagen. Marswoud van Londen. Fivelborg v. Rotterdam. Spaarnestroom van Huil. Penhir van Rotterdam. Marylyn van Monrovia. Vertrokken zijn: Vienti naar Helsinki. Waal naar Algiers. Charis naar Arabië. Uri- bitarte naar Giffon. Triton naar Rotterdam. Arinoldus G naar Rotterdam. Drie Gebroe ders naar Rotterdam. Merwedestad naar Antwerpen. Baltic naar Londen.' Hërtha naar Antwerpen. Orestis naar Bremen. JPaulette naar Aalborg. Pontere'sina naar Genua. Swal low naar Antwerpen. Alpha naar Antwer pen. Albert V naar Immingham. Bolbec n. Rotterdam. Schokland naar Rotterdam. Tern naar Harlingen. Lore Ottens naar Norden ham. Elene naar Hampton Roads. Philetas naar Rotterdam. Aletta naar Kalundborg. Maraud naar Rotterdam. Arendskerk naar Las Palmas. Eemstroom naar Londen. Rigel naar Rotterdam. Jan naar Rotterdam. Arca dia naar Malmö, Tombe naar Oslo. Mars- .vjod naar Gent. Midas naar Roterdam. Standell naar Konekrien, IJstroom naar Plymouth. Korfbal in Kennemerland moeilijke uitwedstrijd voor watervliet Na wegens de stremming in verband met de gesteldheid van de terreinen en de feestdagen enige weken rust te hebben ge had, komt het eerste twaalftal van de korf balvereniging „Watervliet" zondag voor een moeilijke uitwedstrijd in het veld te gen Groen Geel in Wormerveer, de ploeg, die na Samos als tweede op de ranglijst van de tweede klasse B van de KNVB staat. De thuiswedstrijd op „Watervliet" werd voor de Velsenaren een overwinning en dit betekende voor de Wormers de enige ne derlaag in deze competitie tot nu toe. De Zaankanters zullen er ongetwijfeld op ge brand zijn om revanche te nemen, maar als de Watervlieters zich ook in de Wor- mer niet laten intimideren is er zelfs een redelijke kans, dat de punten naar Velsen komen. De Watervlieters hebben een ho mogene ploeg waarvan de meeste kracht uitgaat van het eerste aanvalsvak. Water vliet III ontvangt ZKC I, van wie in de uitwedstrijd met liefst 81 werd gewon nen. Indien de thuisclub het nu niet te ge makkelijk opneemt zit er opnieuw de volle winst in, wat nodig is om DSV te blijven volgen. Watervliet I speelt met de dames J. Kluft. D. Hartman. B. Koet, T. Waagmees- ter, R. Lagenaar, S. Meyer en de heren J. de Boer, D. van Lodesteijn, M. Veerbeek, W. Berghuis, F. Vos en S. Hartman, West FrisiaVVB fte Enkhuizen 14.30 uur): VVB: A. Nieuwenhuijs: A. v. d. Schans en K. Kil; R. Luitjes, F. Bruinzeel en J. Kersber gen; A. Both, F. Kovimans, H. Vèrswijveren, J. v. d. Linde en C. Luntz. KinheimEHS (op „Rooswijk" 14.30 uur): Kinheim: J. Pigmans; A. Paap en D. Blom; J. v. Hesselingen. W. Groeneveld en S. de Vries; A. Hoope, W. Mol, F. v. Well, A. Eijke en G. Sleutel. Hoofddorpse BoysIEV (te Hoofddorp): IEV: H. Alkenade; A. Hartveld en C. Schoot; A. de Roos. G. v. Berneveld en J. Duin; H. de Reus. W. Buur, P. Persijn, J. de Reus en J. Schavemaker. Om vuilnisbelt te voorkomen: De eigenaren van de panden Van den Vondellaan 6, 8 en 10 in Driehuis.hebben de gemeente verzocht het achter hun pan den gelegen terrein, dat door de opruiming van een uit de oorlogstijd overgebleven bunker nu is vrijgekomen, elk voor een gedeelte te mogen kopen of huren. Alleen al om de mogelijkheid te voorkomen, dat dit veldje als verzamelplaats voor afval zou kunnen worden gebruikt, achten B. en W. het gewenst de verzoeken in te willigen. De verhuur van een deel van het veldje is mogelijk gedurende de tijd, dat het over deze gronden geprojecteerde toegangspad van de Da Costalaan naar de achterkant van de meer noordelijk aan de Driehuizer- kerkweg geprojecteerde woonwinkelhuizen nog niet hoeft te worden aangelegd. NIETTWE LERARES AAN DE HUISHOUDSCHOOL B. en W. stellen de raad voor te benoe men tot lerares in tijdelijke dienst aan de Mevr. Dr. J. v. d. Bergh van Eiisinga-Elias- school te I.Tmuiden: mej. A. P. Hof, voor het tiidvak 1 september 1956 tot en met 30 april 1957. SCHORSENEREN VEILING Op de eerste schorsenerenveiling in 1957 te Beverwijk was er een aanvoer van 12.000 kilo. De prijzen varieerden van f 0,57-f 0,68 per kilo voor de eerste kwaliteit. De tweede kwaliteit varieerde van f 0,34- f 0,53 per kilo. Volgende week wordt er nog één maal geveild. Woensdagavond is in Cairo het stoffelijk overschot van de Britse luitenant Anthony Moorhouse overgedragen aan de politiemacht van de Verenigde Naties, die voor het transport naar Engeland zullen zorgdragen. Luitenant Moor- house is indertijd om het leven gekomen toen Engelse troepen de Arabische wijk doorzochten en de luitenant in een stalen kast zat opgesloten. Men ziet soldaten van het politieleger, die de kist met het stoffelijk overschot in een legerwagen laden. (Telefoto) Op het eerste gezicht leek het gister avond omstreeks halfacht wel of alle be woners van de Spaarnestraat en Merwede- straat afwezig waren doch bij nadere be schouwing zat het merendeel in de donkere kamer knusjes te genieten van het vlam menspel, dat daar zo vlak voor hun deur was te zien. Lekker warm en achter de ramen, zonder last van rondvliegende von ken konden zij de kerstbomenbrandstapel goed bekijken, vaak in tegenstelling tot de kinderen, die rondom het vuur stonden en vooral aan de zijde van de Spaarnestraat vrij veel last van de rook ondervonden. Reeds om zes uur begon de stapel te groeien en kwamen honderden kinderen met hun ouders naar de zandvlakte tegen over het Marktplein.. Om zeven uur was de stapel al aange groeid tot omstreeks duizend bomen. De jeugdige omstanders verzekerden zich knus van een plaatsje voor het touw dat al te grote belangstelling moest weren, maar toch konden zij hun ongeduld niet in toom houden, zodat om even over zeven luidkeels om vuur werd geroepen. De ijverige sjouwende en goeddeels ver antwoordelijke man voor het idee om de kerstbomen gezamenlijk te verbranden, de heer J. Böhm, wilde aan het gejoel wel tegemoet komen, maar de brandweer ont brak, ondanks de zo uitdrukkelijke vermel ding dat het evenement om „klokslag zeven" zou beginnen. Tegen kwart over zeven bleek er plot seling een brandweercommandant aanwezig te zijn, die het lang verbeide (een kwartier is lang in de ogen der jeugd) bevel gaf: „Steek'm maar aan, Böhm". Met wat hout wol was de brand er snel in en iedereen keek geboeid naar het grillige spel der vlammen, die steeds hoger opjoegen. De hitte was voor de voorste rijen niet ge makkelijk te verdragen, zodat de politie weinig moeite had om de enthousiaste toe- schouwertjes op een afstand te houden. Donderdagavond is op de Koningsweg Beste kinderen, De rebus van kerstmis heeft een heleboel goede oplossingen in mijn brievenbus doen rollen en het was dus allesbehalve gemakkelijk om uit te vinden wie er deze keer de gelukkige zou worden. Vandaag maak ik echter niet één kind blij met een boek, maar voor de verandering tvel een stuk of dertig! Het zijn namelijk de tweede klassertjes van de Theo Thijssenschool in IJmuiden. die op een gezellig boek kunnen rekenen om door de juf voorgelezen te worden. Wacht maar rustig af, jongens en meisjes! Ik zal een mooi boek uitzoeken. Voor de teleurgestelden en de andere kinderen staat er weer een rebus in ons hoekje. Los hem maar gauw op en stuur die oplossing met je naam, adres en leeftijd naar Tante Els Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden Ter realisering van het wederopbouw- plan oud-IJmuiden (plan C) is het van be lang, dat de gemeente de panden Bik- en Arnoldkade 34 en Conradstraat 4 en 4 rd. in handen krijgt met de bijbehorende grond ter oppervlakte van 128 vierk. m. in totaal. De panden liggen in het gebied, bestemd voor kleine industriële bedrijven met bo venwoning. Het pakhuis Conradstraat 4 zwart word', verhuurd voor een bedrag van f 180 per jaar, de bovenwoning Conradstraat no. 4 rood wordt niet bewoond, terwijl de huur opbrengst van de woning Bik- en Arnold kade no. 34 f 7.25 per week bedraagt. De eigenaar heeft zich bereid verklaard deze panden aan de gemeente te verkopen tegen de prijs van f 6800 in totaal, zulks on der de gebruikelijke voorwaarden. De algemene Nederlandse Bedrijfsbond oor de Metaalnijverheid en de Elektro- echnische Industrie te 's-Gravenhage teeft de gemeente Velsen verzocht .aan hem te verkopen voor de stichting van een kantoorgebouw met bovenwoningen, een errein, groot ongeveer 325 vierk. m. aan de Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd. De prijs voor 'eze grond is bepaald op f 20 per vierk. m. EEN HEEL wonderlijk natuurverschijn sel doet zich voor boven op de Alpen, daar waar de tot ijs geworden sneeuw ligt. Kómt mén bijvoorbeeld in de maand augustus aan de rand van een gletscher dan zie je een groot aantal fris bloeiende bloempjes .hun kópjes uit de sneeuw ste ken. Op zo'n plekje van ongeveer een meter lang groeien wel tien of vijftien verschil lende soorten bloempjes waaronder bij voorbeeld de blauwe sandanelle. De steel tjes van dit bloempje bereiken bij een temperatuur van 0 gr. de hoogte van enige millimeters. Doet nu de zomerzon het bovenste laagje sneeuw smelten, dan komt tegelijkertijd nieuw leven in de plantjes onder het ijs. Stengels en knoppen beginnen te zwel len en de warmte, die door het ademen van de planten ontstaat, doet de ijskorrel- tjes om hen heen smelten. Langzaam maar zeker baant de sandanelle zich een weg door het ijs, totdat haar blauwe knopjes de oppervlakte bereikt hebben en daar opengaan. Doch niet alle knoppen bereiken de vrije lucht. Vele sandanellen blijven in het ijs gevangen, maar zij houden zich toch staan de. Het knopje doet het ijs rondom zich smelten, zodat er een kleine holte ontstaat en daarin bloeit het bloempje. Het lijkt alsof je gekleurde figuurtjes in glazenknikkers ziet! Wonderlijk en prachtig dat ook in deze kou zulk een teer leven mogelijk is. Winkelbediende: „Meneer, ik heb de sleutel verloren van de voorraadkast". Baas: „Dat is erg. Maar je hebt er toch één in duplo". Winkelbediende: „Ja, maar die had ik voor alle zekerheid in de kast ge legd!" IN 1869 was er in het dorp Moorslede een volksfeest. Ter gelegenheid van dit festijn werd er onder meer een wedstrijd gehouden voor vélocipèdes. Weten jullie wat dat zijn? Eigenlijk heel gewoon: fietsen. Een heel deftig woord dus voor onze fiets. In die tijd vond men echter vélocipèdes heel mooi, maar de dorpe lingen van Moorslede hadden toch wel wat moeite met de uitspraak van dit Franse woord. De burgemeester maakte dus na lang overleg met zijn raadsleden op een groot bord voor het raadhuis be kend, dat een prijs zou worden toege kend aan „den besten geleider van het knap-rap-trap-stap-snelneus-breek-ijzer- tweewielig-rijtuig of vélocipède". Goed gevonden, vind je niet? t- nabij de oude Schulpweg een grote stapel gemaakt van uitgediende kerstbomen. De jeugd van Velsen-Noord had een grote hoeveelheid kleine en grote bomen bijeen gebracht, die onder het wakend oog van politie en brandweer, welke met de auto spuit aanwezig was, werd aangestoken. Uiteraard was deze brand voor de jeugd, die in grote getale aanwezig was, een kolf je naar de hand, dat echter voor velen te kort duurde. Met ruim een half uur was er van de eenmaal met schitterende ver sieringen opgetuigde feestattributen slechts een klein hoopje as over. ADVERTENTIE bij Kunsthandel ZIET DE ETALAGES Kennemerlaan 55 - Tel. 7040 1 'ioob .trióiwjrafjebbrirrr Schipperskinderen in nieuwe banken Ter vervanging van de in de klasse voor schipperskinderen, aan de Moerbergschool te IJmuiden, aanwezige schoolbanken, die tijdelijk uit de voorraad van de andere openbare lagere scholen zijn gehaald, ach ten B. en W. het nodig over te gaan tot de aanschaffing van 10 één-persoons sets, terwijl ook de aanschaffing van een wand kast gewenst moet worden geacht. De kosten van de aanschaffing van dit meubilair worden geraamd op rond f 925,-. De afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse maatschappij van Landbouw en de boerenvakgroep van de LTB te Bever wijk hebben een mechanisatiecursus in het leven geroepen, waaraan door een dertig tal leden wordt deelgenomen. De heer J. Kareis uit Egmond zal les geven in de eer ste beginselen van de motoren, die in de landbouw dikwijls gebruikt worden. Ter voorbereiding wordt op maandag 7 januari in zaal „De Groenter.beurs" te Beverwijk een filmavond gegeven. „SEXUELE VOORLICHTING" VOOR OUDERS VAN HBS-ERS Tijdens de ouderavond, dinsdagavond 8 januari in de RHBS te Velsen, wordt door ds. S. P. de Roos uit Goes een voordracht gehouden over „Sexuele voorlichting". ^CCOCOGCCOCCCC<XNXDC<XXXXXOC<X>COCCOCOCCCOCOOOOCOOOCCOO<X Ingevolge het bepaalde in artikel 8j j van het reglement van orde voor de j vergaderingen van Velsens gemeente- raad verschijnt behalve de raadsagenda, j een toelichting, waarin de ingekomen stukken en mededelingen en de be- i knopte voordrachten worden opge- nomen. In de raad van 30 oktober werd door f een lid verzocht te bevorderen, dat deze beide stukken tot één geheel worden l gecombineerd. Omdat de voorgestelde regeling een vereenvoudiging betekent en overwe- gende bezwaren niet bestaan, stellen B. en W. de raad nu voor over te gaan f tot wijziging van het reglement van l i orde. i»x>cx)ocxx)cxx)oooocxxocaDcxx3oooooooooooooooooooooooooooS I G<?OM|N6£rf De agenda voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen, die op dinsdag 8 januari te 19.30 uur, ten ge meentehuize wordt gehouden, vermeldt de volgende agendapunten: Ingekomen stukken. Ingekomen zijn de volgende stukken; een verklaring van de pensioenraad, dat A. J. M. Minderhoud, onderwijzer aan de o. 1. Adolf van Nassau- school te Santpoort, uit hoofde van ziekten of gebreken voor de verdere waarneming van zijn betrekking ongeschikt is (er wordt voorgesteld hem eervol ontslag te verlenen per 1 januari 1957); een verzoek van de heer G. van Karsbergen om hem met in gang van 16 april eervol ontslag te ver lenen als leraar aan de gemeentelijke cur sus voor opleiding tot het middenstands diploma (ook hier wordt voorgesteld het gevraagde ontslag te verlenen). Dan is er een verzoek van G. van Karsbergen om hem met ingang van 1 mei 1957 eervol ontslag te verlenen als leraar aan de ge meentelijke handelsavondschool (het ge vraagde ontslag te verlenen). Een wijziging van het reglement van orde voor de vergaderingen van de gemeente raad is het volgende agendapunt, dat ge volgd wordt door het verlenen van een optie op grond te IJmuiden. De volgende agendapunten zijn: aankoop van grond aan de Schulpweg te Velsen- Noord met de daarop staande panden nos. 135 en 136, en verkoop van grond aan de Wijkerstraatweg; aankoop van grond met opstallen te Santpoort; aankoop van de panden Bik- en Arnoldkade 34 en Conrad straat 4 4rood te IJmuiden; verkoop en verhuur van terreingedeelten te Driehuis; verkoop van grond te Velsen-Noord en IJmuiden. De voorzieningen inzake de be zoldiging van het gemeentepersoneel per 1 januari 1957 komen eveneens aan de orde tegelijk met de ziektekostenvoorzie ning voor het personeel. Het verlenen van een krediet voor de aanschaffing van meubilair ten behoeve van de aan de o. 1. Moerbergschool te IJmuiden verbonden schippersklasse gaat vooraf aan de vaststelling van het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk in het jaar 1957 vakonderwijs zal worden ge geven aan de openbare scholen voor ge- woon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs en aan de openbare school voor zwakzinnige kinderen. De vaststelling van het bedrag, dat per leerling voor de openbare school voor zwakzinnige kinderen en de schippersklasse voor het jaar 1957 wordt beschikbaar ge steld, begeleidt een voordracht over het bedrag, dat per leerling voor de openbare lagere scholen, voor gewoon-, voortgezet gewoon- en uitgebreid lager onderwijs voor het jaar 1957 wordt beschikbaar ge steld. De verhoging der gemeentelijke garantie voor de bouw van een bijzondere kleuter school te Driehuis (Marie Boreel-kleuter school) komt tevens aan bod en voorts zal de raad om medewerking ingevolge de Kleuteronderwijswet aan het bestuur van de H. Hart-kleuterschool te Santpoort ge vraagd worden. Eenzelfde verzoek kwam van het schoolbestuur van de parochie van de H. Gregorius van Utrecht in IJmuiden. De benoeming van twee onderwijzeressen aan de o. 1. scholen te IJmuiden en Sant poort, van kleuterleidsters aan de open bare kleuterscholen en personeel aan de gemeentelijke visserijschool te IJmuiden, met een benoeming van een lerares aan de gemeentelijke huishoudschool te IJmui den sluit deze agenda af. VRIJDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; „Serenade". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Puber teit". W.B. Theater, 20 uur; „Ongeketend". Deken Waarestraat 50a: „Alcoholics Ano nymous". 't Centrum, 20 uur: Jaarwisselingsavond Partij van de Arbeid. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en studie club geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 1011 en 1718 uur. ZATERDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Serenade". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Puber teit". W.B. Theater, 20 uur: „Ongeketend". Openbare Leeszaal, geopend van 10—13 en 14—17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013 en 1417,30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11