Vijf meter „voorloper" scheidde Zweed „Samba" van berging Kustvaarder „Frans W." op proefvaart in Noordzeekanaal Rapport NEI wijst Beverwijk als „slachthuis-plaats" aan Noordhollandin IJmuiden binnen Sleepboot vandaag naar de Azoren om tanker te halen Eerste coaster van Spaarndamse werf Reeds nu ernstige critielz over de argumentatie Vanmorgen in de visha! en op zee VRIJDAG 4 JANUARI 1957 11 Kieler lichtschip gezonken BEVERWIJK Jeugddienst in Hervormde kerk Aanbesteding van grond en bestratingswerken van plan-Oosterwijk Spannende competitie van „Onder Ons" EENSGEZINDHEID OVER SYSTEEM Argumentaties Burgerlijke stand van Gastricum Commentaren Velsense recherche vat twee inbrekers Bridgen in De Oranjeboom Bridgeclub „Sans Atout" Burgerlijke Stand van Beverwijk Medische verzorging tijdens weekeinde WIJK AAN ZEE „Strandmeeuwen" schudden de kaarten Oudercommissie op r.-k. lagere school HEEMSKERK AdjudantVijn geïnstalleerd Lezingen over bloemen en planten Nieuwe staatssecretaris Kort nieuws (Van een speciale verslaggever) OP DE VOLSLAGEN UITPUTTING van de elf mannen, die de Zweedse kustvaar der „Samba" bemanden, toen het 663 ton metende motorschip van vorige week woensdag tot en met vrijdag in een zware zuid-westerstorm in nood verkeerde, heeft de berging van de Zweed door de IJmuidense sleepboot „Noordholland" tenslotte moeten stranden. De elf vermoeiden aan boord van de „Samba" slaagden er in, terwijl het schip vier mijl drift maakte, de hieuwlijn en de drijfljjn, die door de bemanning van de „Noordholland" waren overgegooid, op te vangen en aan boord te trekken. „Toen kwam de zware voorloper. Het ging nog om vier tot vijf meter, dan hadden zij de lijn te pakken gehad", aldus vertelde kapitein O. Edelenbosch ons vannacht op de brug van de Wijsmuller-sleper. „Het lukte hen niet. Anderhalf uur hebben we voor hun kop gelegen, is er gemarteld aan boord van die „Samba" en bij ons." De verbinding was voorgoed verbroken. Dat de mannen van de „Noordholland" alles hebben geprobeerd om de „Samba" vast te maken, is aan een hoekje op de buitenbrug van de sleper te zien. Toen ka pitein Edelenbosch de „Samba" aan stuur boord van de „Noordholland" had gebracht, maakte de Zweed plotseling een gooi van ruim dertig meter en zette de voorsteven in de buitenbrug van de sleepboot. De reis met veel stormweer, die de „Noordholland" met zijn 23 opvarenden thans achter zich heeft, begon van IJmui den uit, leeg naar Frederikstad bij Oslo in Noorwegen. De baggermolen „Tiger" voor de Amsterdamse Ballast Maatschappij en bestemd voor Rotterdam,werd vastgemaakt en een sleepreis van naar schatting enkele dagen begon. Het slechte weer noopte tot het besluit om in Thyborron aan de Deense kust als bijlegger binnen te lopen. De middag van tweede kerstdag verliet alleen de „Noordholland" deze schuilplaats. De Liberty „Sunlong" was zinkende, maar kon niet voor de ondergang door de sleper worden bereikt. Vandaar werd de „Noord holland" doorgestuurd naar de Zweedse „Samba", die stuurloos, lek en zonder radioverbinding ronddreef.Trawlers tracht ten al hulp te bieden, maar de gemene zee, die hier bij zuidooster storm staat, ver ijdelde alle hulpacties. „Nimmer zulke zeeën" De trawlers bleven in de nabijheid van de „Samba" tot vrijdagmorgen de „Noord holland" op 38 mijl uit de Schotse kust bij de Zweed kwam. Onmiddellijk werd ge tracht verbinding tot stand te brengen, maar deze poging had na anderhalf uur het al genoemde resultaat. De tweede stuurman van de „Noordhol land", oud-stuurman ter trawlvisserïj Teun van Oosten, heeft op dat moment gezegd, dat hij nog nimmer zulke zeeën op deze plaats van de Noordzee had meegemaakt. Als enige onder de 23 man kon hij uit er varing spreken. Ruim tien jaren viste hij met de trawler op de gronden in deze contreien. Toen de verbindingslijnen vrijdagmiddag omstreeks twaalf uur waren afgeknapt heeft men op de „Noordholland" al dadelijk rekening gehouden met een mislukking van deze berging. „Je dacht, er moet nu iets gebeuren," vertelde kapitein Edelenbosch. „We vroegen de kustwacht om redding boten. Om half drie zagen we de rotsen van Bressay, een der Shetlands". Opnieuw werd van de „Noordholland" een lijn overgeschoten, dit keer met een halve voorloper. Maar de mensen aan boord van de „Samba" konden niet meer. De lijn brak af. Tegen de avond heeft de „Noordholland" in de duisternis een zestal vuurpijlen af geschoten en werd besloten tot redding van de opvarenden. De kust was nog ander halve mijl weg. Versteld heeft men daarna gestaan op de sleepboot, toen van de kleine kustvaarder een rubber-dinghy overboord werd gegooid en zes man daarin sprongen. Versteld stond men opnieuw toen een ieder zag hoe dit kleine reddingsvlot zich op de hoge zeeën voor de kust hield. Een weinig lij kon de sleper het vlot niet geven. Kustvaarder, sleper en vlot dreven met vier mijl per uur af. De machines van de „Noordholland" kon men niet laten draaien, daar de sleper er anders te snel voorbij zou schieten. Het vlot met de zes man werd na het verlaten van de „Samba" door de „Noord holland" benaderd. De sleper schoot langs zij en de bemanning slaagde er in de zes mannen uit het vlot te trekken. Er waren toen nog vijf man aan boord van de „Samba". Een tweede poging kon de „Noordholland" niet ondernemen. Men schatte dat de kustvaarder voorbij de rots punt op Bressay zou drijven. En zo ging het. Inmiddels waren de reddingboten van de Shetlands in actie gekomen en zij slaag den erin de andere opvarenden van boord te halen. In de vrijdagavond liep de sleep boot de haven van Lerwick binnen, maar tenslotte heeft men de zee weer opgezocht en kon zaterdag de terugreis naar Thybor ron worden begonnen. In de Deense havenstad zette de Wijsmuller-sleper de zes uiterst dankbare mannen aan land. Onder hen was een Hollandse kok: An- tonius Payman. Nu naar de Azoren De „Noordholland" is vannacht na de binnenkomst met de baggermolen te IJmui den - de „Titan" brengt de sleep naar Rot terdam - weer gereed gemaakt voor ver trek. Vandaag zet de sleper koers naar Ponte Del Gada op de Azoren, vanwaar de 9027 ton metende Diïitse tanker „Esso Bal- tic'^haar Hamburg moet worden gesleept. Het uit 1920 daterende schip heeft machine pech; er is een krukas gebroken. Het Kieler lichtschip heeft per radio ge meld dat het zich in zinkende toestand be vindt na door een Fins schip aangevaren te zijn. De aanvaring had plaats vanoch tend om 08.35 uur. Het lichtschip meldde, dat het water maakt en langzaam zinkt. Hier vertellen enige opvarenden van de sleper „Noordholland" van de po- pinnen tot berging van de Zweed „Samba" en de redding der opvaren den. Van links naar rechts tweede stuurman Teun van Oosten, eerste stuurman A. v. d. Veen en kapitein Oene Edelenbosch. In de Grote Kerk te Beverwijk heeft zon dagavond zeven uur een jeugddienst plaats waarin zal voorgaan ds. F. D. Emous, Ne derlands hervormd predikant te Rotterdam. Organist is de heer G. J. Moed. „Een baby van duizend weken" bij „Havenkwartier" Op zaterdag 5 januari geeft de Bever- wijkse toneelvereniging „Havenkwartier" in het Kennemer Theater een opvoering van het blijspel van Hans Nesna „Een baby van duizend weken". DE EERSTE DOOR de scheepswerf Kramer, Booy en Verharen te Spaarndam gebouwde kustvaarder heeft gisteren van IJmuiden uit op het Noordzeekanaal en het IJselmeer de proefvaart gemaakt. Tot volle tevredenheid van de opdrachtgever, de heer J. Westers te Groningen kon de 500 ton metende „Frans W." worden overge dragen en kapitein Arend Cuperus hoopte nog vanavond met het fraai ingerichte schip uit IJmuiden naar Hamburg te ver trekken. De „Frans W.", die op de werf van Kra mer, Booy en Verharen gevolgd zal worden door nog vier coasters, is een kustvaarder van het gladdektype. Het schip kan 520 ton lading innemen, is 58 meter lang, 7,75 meter breed, 3,70 meter hol. Een 500 p.k. De directeur van Openbare Werken te Beverwijk, de heer ir. L. Stoelinga, heeft donderdagmorgen in de brandweerkazerne te Beverwijk openbaar aanbesteed het ma ken van toegangswegen naar en bijkomen de grond- en bestratingswerken in het plan- Oosterwijk. Er waren vijftien biljetten in geleverd en er werd'als volgt ingeschreven: 1. H. Vessies, IJmuiden, f 79.900; 2. D. de Rooy, Badhoevedorp, f 78.000; 3. P. en B. van Vuuren, Beverwijk, f 77.600; 4. n.v. Aanneem Maatschappij Bolsenbroek te Bloemendaal, f 77.500; 5. n.v. De Moele en Hermes te Alkmaar, f 76.500; 6. J. de Bie, Beverwijk, f 76.152; 7. H. Kebel, Amster dam f 75.844; 8. Aanneem Maatschappij n.v. Nelis te Haarlem, f 67.880; 9. G. van Duin, Katwijk aan Zee, f 67.440; 10. Aan nemersbedrijf Joh. Dienaar te IJmuiden, f 63.300; 11. J. Schmidt, Zandvoort f 57.500; 12. G. M. Schelvis, Zandvoort, f 57.389; 13. J. J. M. Pesch, Beverwijk, f 56.299; 14. Fa. W. Bunschoten, Venlo, f 54.080 en tenslotte nog een ongeldige inschrijving van Fa. Verheul en Brouwer, waar het geschreven bedrag niet in overeenstemming was met het uit cijfers bestaande bedrag, f 101.000. De begroting was f 77.500. De gunning is aangehouden. K.-k. Vrouwengilde trakteerde schooljeugd op films Een groot aantal jonge kinderen kreeg van het r.k. Vrouwengilde te Beverwijk 'n filmmiddag aangeboden, waarvan het in het zaaltje, boven in de H. Hartschool aan de Galgenweg heeft genoten. De onderlinge competitie van de Bever- wijkse klaverjasclub „Onder Ons" verloopt op spannende wijze. Na de jongste club avond zijn de onderlinge verschillen tussen de kanshebbers nog kleiner geworden. Deze wedstrijd had het volgende resultaat: 1. M. Lentvert 4772 pnt.; 2. W. Hijgenaar 4572 pnt.; 3. J. de Zwaan 4551 pnt.; 4. J. Kooij 4539 pnt.; 5. P. Zoontjes 4470 pnt. (Van een redacteur) Naar wij vernemen is in het, dezer dagen aan de colleges van B. en W. der drie IJmond-gemeenten uitgebrachte, rapport over het IJmond-slachthuis als conclusie uitgesproken, dat dit slachthuis het beste in Beverwijk kan komen. Hiermede zou dus, wanneer Velsen het rapport, zoals het werd opgesteld door het Nederlands Economisch Instituut, accepteert - en het lag in den beginne wel in de bedoeling het als bindend te aanvaarden - de vestiging van een slachthuis achter de IJmuidense vissershaven, waar de gemeente een ideaal terrein bezat, van de baan zijn. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Tft'èVëHtf jjtë' heeft meegedeeld, dat Beverwijk inderdaad aan het langste eind Heeft getrokken, blijkens de conclusies van dit rapport. De situatie, dat Beverwijk zich eerder niet door de uitslag van dit rapport heeft willen laten binden, doet nu wel wat vreemd aan, maar er lijkt nu toch alle kans te bestaan op een nieuw slachthuis in de Wijkermeerpolder, het indertijd door Bever wijk uitgezochte terrein. Het laatste woord is er echter nog niet over gezegd. Wij vernemen inmiddels nog, dat men het over het systeem van slachten wel eens is in de boezem der drie gemeentebesturen, die hierbij betrokken zijn. De Engelse methode van „line dressing" heeft het ge wonnen van de ouderwetse Duitse methode die veel duurder en omslachtiger is dan de Engelse. Uit het rapport zou zijn op te maken, dat de argumenten, die door Velsen naar voren zijn gebracht, en die indertijd sterk ge steund werden door diverse slachthuis deskundigen, niet door het N.E.I. als door slaggevend werden beschouwd. Men wees er namelijk aan de Velsense zijde op, dat het slachthuis, indien het bij de IJmuidense haven zou komen, allerlei exportkansen zou kunnen gebruiken en bovendien bij het fourageren der schepen met vlees van groot nut zou kunnen zijn. Het N.E.I. daarentegen ging er van uit, dat het „voedende" achter land, dat het slachthuis van vee moet voor- GEBOORTEN: Marjanne Suzan, d. van A. J. Wensink en A. D. S. Hoek. GEHUWD: J. Röling, wonende te Heems kerk en C. Lute wonende te Castricum. OVERLEDEN: Jan Bloedjes, 72 j., geh. met M. Mooij, wonende te Castricum. De nieuwe „Frans W", die gisteren als eerste door de scheepswerf Kramer, Booy en Verharen te Spaarndam ge bouwde kustvaarder, de proefvaart maakte. MWM zorgt voor de voortstuwing, terwijl twee hulpmotoren van elk 35 pk ter be schikking zijn. De bemanning, die uit der tien man kan bestaan, vindt een gerieflijk onderkomen in het achterschip. De kapi tein en zijn vrouw beschikken over een ruime hut en een salon, de stuurman, de machinist en de kok hebben een eenper soonshut en voor de matrozen werden twee 4persoonshutten ingericht. Voorts treft men in het achterschip de kombuis, een mess- room voor de bemanning, twee toiletten en twee douches. De „Frans W." is thans het enige schip van de rederij J. Westers te Groningen. Het werd vernoemd naar de vader van de eigenaar, die zelf de „Ancora" in de vaart heeft. Kapitein Cuperus vaart voorlopig drie maanden in timecharter en zal havens in Frankrijk, Engeland en Noorwegen aan doen. In de zomer zal het schip veel op de Baltic varen om hout naar Zaandam te ver voeren. De proefvaart werd gisteravond om negen uur in IJmuiden beëindigd. Congres in Hamburg Nederland behoort tot de 74 landen, die zijn uitgenodigd tot deelneming aan het eerste internationale congres voor visserij- uitrusting, dat door de voedsel- en land bouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) wordt georganiseerd en te Hamburg van 7 tot 12 oktober zal worden gehouden. Dr. Ernst Hess van de FAO verklaarde te hopen, dat de Nederlandse fabrikanten op het congres goed vertegenwoordigd zul len zijn, daar Nederland een grote leveran cier is van netten en andere visserij-uit rusting. Net met vangst en al De Scheveningse spanvissers Sch. 10 „Leendert" en Sch. 12 „Koningin Wilhel- mina", die op oudejaarsdag voor Scheve- ningen op sprot visten, deden in de na middag vlak voor de haven, een bijzonder goede vangst. In één trek werden ongeveer 250 kisten sprot gevangen. Hel binnenhalen van de vangst verliep minder voorspoedig. Nadat ongeveer 200 kisten uit het net aan dek waren gelost, begon de kuil te scheu ren. Er zat niets anders op, dan het net met de rest van de vangst af te binden. Zo, met het volle net langszij, liepen de schepen 's avonds de haven binnen. Op nieuwjaars morgen werd het net in de Scheveningse haven van de vangst ontdaan. Prijzen van donderdag Per 50 kg. schar f 35—f 24 en wijting f 38. Aanvoer van donderdag 40 kisten, waarvan 35 schar, 3 wijting en 2 diversen. In de vishal Ook vanmorgen werd er vrijwel niets in de vishal aangevoerd. Enkele kistjes schar retjes brachten f 31f 39 op, maar daar mee was het dan ook bekeken. Gisteren werd er tenslotte nog 480 kilo zoute garnalen aangevoerd, waarvoor f 4.90f 5.60 per kilo werd betaald. Voor morgen worden er enkele kotters verwacht. zien, te ver van IJmuiden afligt om deze opzet te rechtvaardigen: de grote export slachterijen in den lande liggen veelal te midden der weidegebieden. Bovendien ligt de door Velsen gepropageerde plaats te de centraal, in ieder geval aanzienlijk veel ongunstiger dan de Wijkermeerpolder, die zowel door het Zuidelijk als door het Noor delijk IJmondgebied vrij gemakkelijk te bereiken is, aldus nog altijd het rapport. Het rapport zal zeer binnenkort aan Velsens raad worden voorgelegd. Het is nog niet zeker, of het daarvoor nog in het tJmond-adviescollege zal worden bespro ken, welk lichaam een probleem als dit onder het mes zou moeten nemen. De burgemeester van Velsen, mr. M. M. Kwint zei ons geen commentaar op de voor Velsen lichtelijk teleurstellende conclusie van het N.E.I.-rapport te hebben. Ook het Instituut zelf wenste geen verdere inlich tingen te verstrekken, al ontkende men niet, dat het rapport verschenen is. Even min werd in Rotterdam tegengesproken, dat Beverwijk de voorkeur geniet bij het zoeken naar een plaats van vestiging van het nieuwe IJmond-slachthuis. Tenslotte vernemen wij nog, dat in het rapport - bij gebrek aan zwaardere argu menten - de afstand tussen slager en abat toir de doorslag heeft gegeven, hetgeen door de rapporteur «elf wel wordt erkend. Het zou overigens enige fouten bevatten, zoals een statistiek uit 1950 over export- slachterijen uit de jaren, dat het vervoer nog een moeizame zaak was en de bedrij- De Velsense recherche is er in geslaagd na uitgebreid speurwerk twee jeugdige Amsterdammers, de 22-jarlge R. S. en de 23-jarige A. B„ beiden kantoorbedienden, te arresteren. Zij worden er van verdacht in de jaren 1954 en 1955 een serie inbra ken gepleegd te hebben in het villapark Velserbeek. In de meeste gevallen bestond de buit uit kleine geldsbedragen. De ene verdachte heeft vijf insluipingen toegegeven en de ander zes. De verdachten zijn ingesloten in het Huis van Bewaring te Amsterdam. In café „De Oranjeboom" heeft de Heems- kerkre bridgeclub van deze naam een drive gehouden, die in de volgende uitslag ein digde: Groep A: 1. MuyenBeentjes 37 pnt.; 2. de heer en mevrouw Bleyendaal 35 pnt.; 3. dames ModooPerrij 3414 pnt.; 4. Spijker Flentge 32% pnt.; 5. dames SpijkerFlentge 31 pnt.; 6. KoopmanDe Vries 30 pnt. Groep B: 1. WentinkKerklaan 36% pnt.; 2. de heer en mevrouw v. d. Capelle 36 pnt.; 3. en 4. de heer en mevrouw Henneman en TabakDe Kruif 34 pnt.; 5. v. d. WelKles- ser 32% pnt.; 6. GrootHenneman 31% pnt.; 7. mevrouw Hennemande heer Cornelisse 27y, pnt. ven zich dus bij voorkeur in de weide gebieden vestigden. Deze bedrijven zouden thans echter graag naar andere, beter gelegen en meer kansen op de wereldmarkt scheppende plaatsen verhuizen. Al met al is het, gezien de naar veler oordeel zwakke argumentaties der N.E.I.- rapporteurs, de vraag, of men zich in Vel sen door dit rapport, dat zich met enige cijfers bovendien vergist heeft, zal willen laten binden. In de promotie- en degradatiecompetitie van de bridgeclub „Sans Atout" werden de -volgende resultaten behaalde t. Groep A: 1: C. Spruit—Th. Bakker 54% mp.; 2. A. v. BalenT. Tervoort 44% mp.; 3. J. BosJ. Bloemendaal 42% mp.; 4. J. Krab G. C. Tabak 42 mp.; 5. J. BlomJ. Nijman 41 mp.; 6. J. HamersJ. v. Zutphen 38 mp.; 7. W. en G. de Boer 37% mp.; 8. G. Zoontjes A. Worst 36 mp. Groep B: heer en mevr. Tand 53% mp.; 2. N. HendriksJ. Koopmanschap 50 mp.; 3. mevr. TaakD. Riben 47)4 mp.; 4. G. Plooy J. Groot 42% mp.; 5. K. v. d. ZonB. Groot 40 mp.; 6. heer en mevr. Vollaerts 38% mp.; 7. heer en mevr. Luyendijk 33% mp. Groep C: 1. J. BerleeC. Hoogeboom 55 mp.; 2. D. HoogeboomC. v. d. Vlugt; 3. R. HoenJ. Kerkhof 45% mp.; 4. G. Haver A. Worst jr. 44 mp.; 5. dames KleynTabak 38% mp.: 6. C. GeldermansL. Kleyn 37% mp.; 7. D. BreeuwerH. Oosterveen 35 mp.; 8. dames v. EssenBelterman 31 mp. „Weenink" viert zilveren feest Ter viering van het vijfentwintigjarig be staan van de Beverwijkse schaakclub „Wee nink" heeft op zaterdag 5 januari in ,,'t Centrum" een feestavond plaats. Het programma zal worden verzorgd door het IJmond-cabaret. GEBOREN: Johanna J. M., d. van J. W. Beekman en J. C. M. Nagel; Ilse, d. van A. Starreveld en S. Rens; Robert, z. van J. J. Luijt en J. Rademakers; Joost, z. van J. Noortman en J. Veth; Cornelia A., d. van C. J. Brantjes en C. A. Hoogland; Cornelis J., z. van A. J. Jansen en G. C. Toebes; Catha- rina T. M., d. van C. J. Teunissen en C. M. de Vlieger; Gerarda T., d. van T. Timmer man en E. B. van der Weg; Hildegarda A. E., d. van J. H. van der Velden en E. C. van dei. Bos; Cornelis J., z. van J. M. de Wit en H. van Balen; Gerda, d. van J. H. Schellevis en G. de Gooijer; Lydia, d. van J. C. H. A. van Graas en J. Tierie; Antonius G. J., z. van J. C. van Kampen en A. J. Coppens; Hendrik J., z. van B. Brethouwer en C. van den Outenaar; Cornelis J., z. van J. Glorie en M. M. Sneekes; Trientje, d. van J. van der Hei de en T. Ubels; Ferdiand, z. v. W. Opzeland en A. Hoeks; Joannes M., z. van J. Joosten en C. S. Hoogland; Jacobus H. M., z. van H. J. M. Lombaers en J. M. Bauduin; Petrus J., z. van J. Pols en P. Beelman; Johannes P. H„ z. van J. P. Niesten en A. W. Druijven. ONDERTROUWD: N. Rozemeijer en M. S. de Ruiter; H. J. A. Gerritsen en A. van der Lee; W. H. Houtwipper en L. van der Bos; J. G. Grapendaal en W. Kleijne; A. Dekker en M. J. Vellekoop; H. Deijkman en C. M. Eijking. GETROUWD: K. H. Stroethoff en T. J. van Lieshout; F. Stalman en C. Langedijk; E. Kooij en M. G. Tamis; A. op den Dries en E. Ilbrink; K. Cornelisse en F. Bakker; T. A. van Doorn en J. M. Tromp; H. Beentjes en M. M. van der Meij; A. A. Dubbis en J. A. Striker; H. C. van der Plas en E. W. Dem- mers; J. H. Haartman en M. Dekker; C. M. van Overbeek en C. G. Kerkhoff; F. C. van Coezand en S. de Jong. OVERLEDEN: B. E. J. Groosjohan, 75 j.; C. A. Veldt, 44 j., gehuwd met G. J. A. van Zanten; C. Commandeur, 65 j., gehuwd met E. J. Keijzer; L. M. W. Scholtmeijer, 51 j„ gehuwd met L. H. Edel Bloedt; C. M. Sinnige, 3 mnd., d. van T. Sinnige; E. F. Augenstein, 58 j., echtgenote van D. Breeuwer; J. H. Bru- neel, 81 j., weduwe van A. van der Meij; P. van Zutphen, 84 j., weduwnaar van H. Piro- vano; J. van Eerde, 85 j., weduwnaar van J. Nieupoort; C. K. Terluin, 45 j., gehuwd met C. J. Korsman; M. D. Gerritsma, 53 j., gehuwd met B. Bruijns; W. J. van Lieshout, 88 jaar. IJMUIDEN Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen J. Mac Daniel, De Genestetlaan 4, tel. 4203 J. J. Wuite, Röntgenstraat 1, tel. 4953 en A. Wermenbol, Maasstraat, tel. 6388. Apotheken Zondags- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mej. J. Winter, Evertsenstraat 3, tel. 5259 en mevr. M. Bakker, Snellius- straat 53, tel. 5053. VELSEN-NOORD EN BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: M. H. A. Melchior, Noor- derwijkweg 1, tel. 3340. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: mevr. Klimp, Duinvlietstraat 109, Velsen (N.), tel. 4105. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bornstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdienst wordt waar genomen door apotheek Donker, Bree- straat 61, tel. 3150. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510 te raadplegen. Apotheken Elswout Apotheek, Bloemendaalseweg 341, Overveen, tel. K 2500 16760 en Santpoortse apotheek, Bloemendaalse- straatweg 145, Santpoort Station, telef. K 2560 8249. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: D. C. Smelik, Middelweg 38, Uitgeest, tel. 02513 212. JONG HERCULES—TVBB Zaterdagmiddag heeft op het voetbal veld „de Vlijt" aan de Zeestraat te Bever wijk, de belangrijke competitiewedstrijd plaats tussen Jong Hercules en TYBB. Deze clubs staan respectievelijk één en twee op de ranglijst van de tweede klasse van de zaterdagmiddagcompetitie. Jong Hercules heeft één wedstrijd ver loren, TYBB heeft nog geen verliespunten. Een puntenverdeling in deze eerste ont moeting tussen de kampioenskandidaten ligt het meest voor de hand. De Wijk aen Zeese klaverjasclub „De Strandmeeuwen" heeft de onderlinge com petitie voortgezet met de volgende uitslagen: 1. G. Postma 4530 pnt.; 2. J. Seysener 4506 pnt.; 3. mej. L. Paap 4193 pnt.; 4. mej. A. Bol 4177 pnt.; 5. J. v. d. Mey 4154 pnt.; 6. P. Schelvis 4104 pnt.; 7. C. de Boer 4100 pnt.; 8. mevr. De Boer 4056 pnt.; 9. mevr. Seysener 4024 pnt.; 10. N. Bol 4008 pnt.; 11. M. G. Sey sener 3914 pnt.; 12. L. Schelvis 3845 pnt.; 13. P. de Boer 3848 pnt.; 14. mevr. Bol 3627 pnt.; 15. mevr. De Boer 3052 pnt. De r.-k. lagere school te Wijk aan Zee bezit thans een oudercommissie, die werd ingesteld tijdens een in café „De Zon" ge houden bijeenkomst. Deze werd naar voorbeeld van de open bare scholen ingesteld, waar door deze com missies reeds veel werd bereikt. Dit deelde pastoor Van der Linden mede tijdens zijn openingswoord. Het was de bedoeling dat voor elke klas één ouder benoemd werd, waarin men is geslaagd. De commissie werd als volgt samenge steld: eerste klas: de heer J. Balm; tweede klas: de heer M. van Spronsen; derde klas: mevrouw De BoerDe Boer; vierde klas: mevrouw SchellevisSchram; vijfde klas: mevrouw Wilgenburg; zesde klas: de heer J. Bodewes. Als voorzitter werd de heer Balm geko zen, deze schetste het grote nut van open bare lessen en ouderavonden en hij vroeg de medwerking van allen. Tot besluit van deze avond voerden enige kinderen van de school het toneelstuk „De regering der kinderen op." Schutters in de roos In hotel „Sonnevanck" heeft de Wijk aan Zeese schietclub „Ons Genoegen" een on derlinge wedstrijd gehouden, die in de vol gende uitslag eindigde: 1. J. de Boer; 2. H. Schelvis; 3. Th. Handgraaf; 4. K. Wagter; 5. G. Snijders; 6. W. Sn ^ders; 7. P. Schelvis. De commandant van de nieuwe groep Heemskerk der Rijkspolitie de adjudant P. Vijn werd donderdag in het gemeentehuis officieel ontvangen en geïnstalleerd. De burgemeester H. Nielen zeide ervan overtuigd te zijn dat deze bekwame en er varen politieman een goede aanwinst voor Heemskerk zal worden. Hij wenste de adjudant geluk met zijn benoeming en hoopte op een prettige sa menwerking. In afwachting van een woning te Heems kerk zal adjudant Vijn voorlopig in Am sterdam blijven wonen. Voor de Heemskerkse afdeling van het R.-K. Vrouwengilde zal de heer Van Leeuwen uit Beverwijk in februari een aantal lezingen met lichtbeelden houden over bloemen en planten. De eerste avond gaat over planten, de tweede lezing over bloemen. De derde en laatste avond zal worden gevuld met het opmaken en schikken van zelf meege brachte bloemen. Tot staatssecretaris van Buitenlandse Zaken is benoemd drs. E. H. van der Beu gel, thans directeur-generaal voor econo mische en militaire aangelegenheden aan dit ministerie. Houtmeelbrand. In een pakhuis achter een houtmeelfabriek te Wormer heeft don derdagavond een hardnekkige brand ge woed, die door de brandweren van Wormer en Zaandam bijna drie uren lang is bestre den. In het pakhuis was zeshonderd ton houtmeel opgeslagen, dat, vermoedelijk door het warmlopen van een transportband, in 1 brand was geraakt.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9