Inbrakenreeks onverdroten voortgezet De Stormvogel Havenberichten Forceliaita Zowel in Velsen-Noord als Zuid werd geopereerd Vanmorgen in de vishal en op zee Amsterdamse Beurs 9 Barricaden binnenshuis Opruiming IJmond-dames naar het kampioenschap Russische haringvloot bedreigt Noorse wateren Noorse marine op patrouille Walserijproduktie niet door oliegebrek verminderd Waterloo heeft met inzinking te kampen Ongelukscoaster BEVERWIJK Beverwijkers zagen film over oliewinning M. Scharringa gaat over weersverwachtingen spreken Concert N.Ph.O. in Beverwijk Klaverjassen bij „Onder Ons" Muziekavond van Vrouwengroep Drukke maanden voor Stoker's klavierschippers Filmavond voor K.A.B.- leden Vijfde arts in Heemskerk Burgemeester bij DEM Agendo voor Beverwijk Telefoon 7179 Britse bezorgdheid over Noordzee-visserij Twee kinderen gewond bij oversteken Wielrijdster reed tegen groentehandelaar aan WIJK AAN ZEE Wal vis jacht in het Zuidpoolgebied geopend Scheepvaart DINSDAG 8 JANUARI 1957 In het „Maison de la Mutualité" te Parys is een verkiezingsbijeenkomst van de radicale partij van Pierre Men- dès France verstoord door een paar honderd juichende jongelui van de Poujadistenpartij met schtiimblusappa- raten. De radicalen wierpen een bar ricade van deuren, stoelen en tafels op. De foto geeft een beeld van de strijdende partijen. ADVERTENTIE bii Kunsthandel ZIET DE ETALAGES KennemeHaan 55 - Tel. 7040 De weersgesteldheid, die het mogelijk maakte, dat alle voor de handbalvereniging „IJmond" te spelen wedstrijden doorgang vonden, heeft „IJmond" bovendien aan enige successen geholpen. Het belangrijkste resultaat was de fraaie overwinning van IJmond I-dames op de grootste concurrent Rapiditas I, welke op eigen veld werd terug gewezen en waardoor IJmond I thans een mooie kans op het kampioenschap heeft. De strijd werd vooral in de eerste speel- helft beheerst door de zenuwen, zodat van mooi spel weinig sprake was. Een goed op gebouwde aanval van de IJmond-dames stelde J. Kreek in staat om feilloos de Rapiditas-doelverdedigster te passeren (0-1) waarna het spel nog spannender werd. Na de hervatting ging IJmond zich meer op de verdediging toeleggen om de voor sprong te behouden. De Haarlemse dames kregen dan ook geen kansen om gevaarlijk te worden. Opnieuw gelukte het de Vel- sense dames om verrassend uit te vallen en wederom zorgde J. Kreek er met een snelle rush in om de verdiende zege veilig te stellen (0-2). De IJmond 2-dames kwamen in het veld tegen Full Speed. De punten werden met een 3-3 uitslag eerlijk gedeeld. De laagstaande zon was oorzaak, dat de doelman van IJmond 2 (heren) in de eerste helft van de wedstrijd tegen THB viermaal werd gepasseerd en de rust met 4-4 inging. Na de hervatting demonstreerden de IJmonders een flinke meerderheid, zodat j de einduitslag 15-9 voor IJmond 2 werd. Op Wieringen kon het sterke Tonegido de IJmond 3-heren gemakkelijk baas; er werd door de Velsense ploeg met 19-3 verloren. Van de dames-juniorenwedstrijden stel den de IJmond A dames enigszins teleur in de strijd tegen De Blinkert. Met het kleinst mogelijke verschil bieef de overwinning in Velsen (6-5). Wegens onvolledigheid van de IJmond B junioren kon worden voorzien, dat de strijd I in Zandvoort tegen Zandvoortmeeuwen een tevoren vaststaande nederlaag zou worden. Met liefst 13-0 won de thuisclub. Een grote Russische haringvloot van meer dan 200 schepen is in het zicht ge komen voor de kust van de Aalesund in westelijk Noorwegen. De Noorse admirali teit heeft met het oog op mogelijke schen ding van de Noorse territoriale wateren en de Noorse viswateren opdracht gegeven aan marine-eenheden om de bescherming van Noorse vissers en het grensgebied op zich te nemen. De Russische vissersvloot is nu 200 zee mijlen uit de kust, maar men verwacht dat ze dichterbij zullen komen, achter de haringscholen aan die zich naar de kust toe bewegen. De Noorse regering heeft aan de admi raliteit opdracht voor deze scherpe maat regelen gegeven, omdat vorig jaar ver scheidene Russische trawlers de territoriale wateren hebben geschonden. Sommige schepen werden toen zelfs naar Aalesund opgebracht, waar aan de schip pers zware boetes werden opgelegd. Binnenvaart-opleiding aan de Visserijschool Met ingang van 4 januari is geopend de binnenvaartschool te IJmuiden, gevestigd in de Gemeentelijke Visserijschool. De les- avonden vallen op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdagavond. Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Nederhorst (P.v.d.A.) heeft de minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra, ge antwoord dat de vermindering van de walserijproduktie bij de Koninklijke Neder landse Hoogovens niet het gevolg is van een lagere bevoorrading met olie, doch van een verminderde levering van ruwstaal door een buitenlandse leverancier. De beperking is volgens de minister overigens van ge ringe betekenis. Gevolgen voor andere industrieën zijn, voor zover thans is na te gaan, nog niet opgetreden. Afgezien daarvan is de moge lijkheid tot het treffen van maatregelen slechts in beperkte mate aanwezig, aange zien de oorzaak van het tekort gelegen is in omstandigheden welke buiten de in vloedssfeer van de minister liggen. De olievoorziening van belangrijke industrieën heeft uiteraard zijn volle aandacht. Het eerste elftal van Waterloo heeft blijkbaar met een inzinking te kampen, want in de laatste twee wedstrijden wer den door gelijke spelen kostbare punten verloren en de eerste wedstrijddag in 1957 leverde een twee-één nederlaag op tegen Bloemendaal. De wedstrijd op zich zelf werd in een laag tempo gespeeld, en van enig krachtsverschil was geen sprake. In de eerste helft vielen geen doelpunten, zodat met 0-0 gerust werd. Na de rust nam Bloemendaal de leiding, direct gevolgd door de gelijkmaker door Van Leeuwen. Hierna speelde V/aterloo een ogenblik iets sterker, maar er werd door de Waterloo-voorhoede te weinig gescho ten om de leiding te nemen. Dit gelukte Bloemendaal wel, want na dertig minuten bezorgde de Bloemendaal-midvoor zijn club een definitieve voorsprong. »ooooooooooocxxxxxxxxx)oo(»oc)ooooooootx)oocxx!ooooocjoooo De 290 ton metende Duitse coaster Stadt Leer is bepaald een ongeluks- schip. De coaster die in 'n droogdok ligt in Glasgow, heeft binnen drie weken 8 I tijds: haar kiel zwaar beschadigd, een schroef verloren in de Clyde, zich on- verwacht losgewerkt van de helling van de werf om zonder toestemming te wa- ter te gaan en brand aan boord gehad waardoor een hut werd vernield. oooooo<xo(xx5caDoooooooooccocooc<xx;ooooooc)OC>cxxx»ooooocxx In café Timmer aan de Meerstraat te Beverwijk werd voor de cursisten der motor-cursus van de boerenvakgroep der L.T.B. en de afdeling Velsen en omstreken van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw een filmavond gehouden over de oliewinningen in Nederland. De heer E. Koetser, hoofdvertegenwoor diger van een oliemaatschappij, heeft vooraf het een en ander verteld over de olieproduktie in Nederland. Ons land pro duceert jaarlijks 1.000.000 ton aardolie, dat is een vijfde deel van het gebruik in eigen land. De voornaamste olievelden liggen in Drente, waar 275 „ja-knikkers" jaarlijks 900.000 ton olie produceren. Nieuwe olie- winningsgebieden liggen in het Westland, terwijl men nabij Wassenaar een oliebron heeft -aangeboord, die zwavelarme olie voortbrengt, hetgeen als een kostbaar bezit moet worden beschouwd. Al deze Neder landse olie gaat naar de raffinaderijen in Pernis. In aansluiting op deze uiteenzetting volgde een interessant filmprogramma dat betrekking had op de oliewinningen. Voor de leden der Tuinbouw Studieclub te Beverwijk komt op woensdag 16 januari de heer M. Scharringa van het K.N.M.I. in de Bilt spreken over de weersverwachtin gen en speciaal die voor de tuinbouw. De vergadering wordt in ,,'t Centrum" gehouden. Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft op woensdag 23 januari een con cert in het Kennemer Theater te Bever wijk. Onder leiding van Henri Arends, de as sistent-dirigent van het Concertgebouw orkest en met medewerking van Haakon Stotijn zal het volgende programma wor den uitgevoerd: Symfonie in es dur van Mozart, het hoboconcert van Mozart en de zesde symfonie van Tschaikovsky, de Pa- thétique. De onderlinge competitie van de Bever- wijkse klaverjasclub „Onder Ons" vordert flink en over drie weken zal ook de kam pioen bekend kunnen zijn. Ondertussen stijgt de spanning na elke wedstrijd, doordat er tussen de kansheb bers slechts kleine verschillen in punten- aantal zijn. De uitslag van de jongste wedstrijd is: 1. A. Kooy 4852 pnt; 2. H. Meyer 4671 pnt; 3. J. Kooi 4668 pnt; 4. K. Zoontjes 4666 pnt; 5. P. Zoontjes 4646 pnt; 6. C. Besseler 4644 pnt; 7. D. Bruineberg 4584 pnt; 8. J. Sminia 4564 pnt; 9. K. Korsman 4538 pnt; 10. J. Seur 4479 pnt. De jaarlijkse muziekavond van de Bever - wijkse afdeling van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid vindt plaats op dinsdag 15 januari. In de sloidzaal van de Zeewijkschool zal deze worden verzorgd door de heer Pink sterboer. Ter versteviging van de onderlinge band hebben de leden van het Beverwijkse show-accordeonorkest „De Klavierschip pers'" van Jan Stoker een gezellige avond gehouden. Op prettige wijze bleef men enige uren bijeen, waarbij een geanimeerde kienwed- strijd de hoofdschotel vormde. Na afloop keerde men hoogst voldaan huiswaarts, waarna de leden zich gingen voorbereiden op een druk programma. Op woensdag 16 januari treeedt het or kest op voor de marine in Den Helder, een feestavond van de Heemskerkse afdeling van de vereniging „Volksonderwijs" heeft plaats op woensdag 23 januari. Op donderdag 31 januari vindt een op treden plaats in het Luxor-theater samen met The Velno's, donderdag 7 februari in het Fidelius-gebouw te IJmuiden-Oost met Johnny Jordaan, 23 februari in „Treslong" te Hillegom voor de Koninklijke Neder landse Vereniging voor Bloembollencul tuur. Voor alle ouden van dagen te Beverwijk heeft er begin maart een feestavond plaats met „De Klavierschippers" en ook aan een feestavond in die maand van het N.V.V. te IJmuiden-Oost zal het orkest medewerking verlenen. VEILINGBERICHTEN BEVERWIJK. Andijvie f 0,45f 1,12; spruiten f 0.32 f 0,85; witlof f 0,27f 0.55; waspeen f 0.12 f 0,60; groene kool f0,12f 0,21rode kool f 0.08—f 0,19; prei f 0,12—f 0,28; knollen f 0.09 f0,34: boerenkool f 0.21f0,30; peen f 0,08—10,13; uien f 0,12f 0,25. HEEMSKERK Voor de Heemskerkse leden van de KAB had in het Marquette-theater een film avond plaats, waarbij vertoond werd de rolprent: „Canaris, de man die alles wist". De voorzitter de heer J. Ni.jman sprak het openingswoord, waarin hij de leden opwekte in het nieuwe jaar actief werk zaam te blijven tot groei en bloei van de beweging. Een toelichting en uitleg van de film werd gegeven door de regisseur van de toneelvereniging „Vriendenkring", de heer J. H. Boeree. Deze bekende rolprent die al in vele plaatsen van ons land werd vertoond geeft een beeld van net verzet ten tijde van het bewind van Hitier. Een documentaire en een speelfilm die de moeite loonde om gezien te worden. Als gevolg van de snelle uitbreidingen van Heemskerk neemt ook het aantal art sen toe. Konden wij enkele weken geleden melding maken van de komst van een vierde arts, thans is er reeds een vijfde in de persoon van dokter H. Kloppert, die zal gaan wonen in de Constantijn Huygens- straat, de hoofdstraat van het in uitvoering zijnde plan „Poelenburg". GESLAAGD De heer K. de Wit te Heemskerk is ge slaagd voor het diploma staatspraktijk boekhouden. De Beverwijkse tweede klasser „D.E. M." genoot zondagmiddag de eer bur- 8 gemeester J. G. S. Bruinsma onder haar - toeschouwers te hebben. Tijdens de rust ging burgemeester Bruinsma, die door zijn echtgenote vergezeld werd, naar de kleedkamer en maakte kennis met ver- schillende D.E.M.-functionarissen. De 8 bemoedigende woorden die Beverwijks eerste burger tot het D.E.M.-elftal sprak, 8 hebben niet veel baat gehad, want men verloor met 1-3. 8>OOOCX)OOOOOOOOCXX>OOC)COOC)C>OOOOOOOC>C>OOOOOOOCXXXXXXXXXXXX>00'- DINSDAG 8 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „On sterfelijke liefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De onder gang van Metaluna". R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Colonnegehouw, Beeckzanglaan, 20 uur: Afd. vergadering Ned. Rode Kruis. WOENSDAG 9 JANUARI Kennemer Theater en Luxor Theater, bio scopen, als dinsdag. Kennemer Theater, Maatschappij tot Nut van het Algemeen, 20 uur: Lezing H. J. Calkoen, over oudheidkundige opgra vingen. K.S.A.-gebouw, 20 uur: S.S.S. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Potplan tenkwekers. Openbare Leeszaal, geopend van 15-17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis", Jeugdleeszaal en uit lening, geopend van 15.15-16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 14-17 uur. BEVERWIJK Ondanks het feit, dat de Velsense re cherche onlangs enige lieden in verzekerde bewaring heeft gesteld, van wie zij aan neemt, dat zij betrokken zijn bij de inbra ken, welke de afgelopen maanden Velsen onveilig hebben gemaakt, zijn er weer eni ge insluipingen voorgevallen. Voorlopig wordt aangenomen, dat zij verband houden met de vorige. Het doelwit was onder meer een zelf bedieningszaak aan de Wijkerstraatweg in Velsen-Noord, waar de onverlaten binnen kwamen door verbreking van een raam uit het bovenlicht in het magazijn De he ren zijn vervolgens op een vier meter lager liggende vloer gesprongen en hebben zich daarna, weer door het verbrijzelen van een ruit, toegang verschaft tot het kantoor tje in de winkel, waar zij de brandkast te recht vermoedden. Deze is echter met rust gelaten en voorzover valt na te gaan is er aan geld niets vermist. Omtrent de winkel inventaris heeft men nog geen zekerheid. Langs een andere weg heeft het bezoek de winkel verlaten. ADVERTENTIE Voor AUTORIHES en LUXE VERHUUR zonder chauffeur Autorijschool en Luxe Verhuurinr. A. BEEKHUIS, Warmenhovenstraat 70 Slechts import De handel moest vanmorgen tevreden zijn met wat import uit Duitsland, België en Denemarken. De Duitsers zorgden voor kabeljauw en koolfilets, de Belgen voor wijting en wolf, koolvis en schelvis en de Denen verschenen met kleine haring en kabeljauwen. Tenslotte stond er wat sar dine m de hallen. Morgen weer wat normaal Voor de dinsdagmarkt wordt de Haar lem verwacht met 550 kisten varia ter wijl tevens de Ada, VL 7 aan de kant kan komen, daar dit het enige schip was, dat tijdens de jaarwisseling op zee was zodat het nu wel marktrijp Is geworden. Aanvoer op Urk Door 24 vaartuigen werd zaterdag aan de visafslag te Urk aangevoerd: 2192 pond snoekbaars, 104 tot 108 cent per pond; 1770 pond baars, 95 tot 96 cent per pond; 7130 pond voorn, 8 tot 14 cent per pond. LONDEN (Un. Press) De Noordzee, die vijftig jaren geleden Engeland van al de vis voorzag, die, het nodig had, raakt, zo langzamerhand leeggevist, heeft de voor zitter van de Engelse trawlers-federatie gisteren gezegd. De voorzitter. Jack Croft Baker, zei, dat Engeland tegenwoordig af hankelijk is van de lange afstands-vissers- vloot, om voldoende voorraad te krijgen. Denemarken, zei Baker, heeft zijn vang sten met 330 percent uitgebreid. „Landen, die een Noordzeekust hebben, hebben de vis-industrie ontwikkeld tot een van de belangrijkste bronnen van dierlijk voedsel op de boerderijen, met het gevolg, dat de visstand aardig dunt, zelfs op een alarmerende wijze, voegde hij er aan toe. In zijn commentaar op de cijfers, die heden gepubliceerd zijn in het jaarboek van de Voedsel- en Landbouw-organisatie van de UNO, zei Baker, dat de visserij- landen van de wereld spoedig „woestijnen in de zee" zouden scheppen, tenzij zij er onmiddellijk toe overgaan de visstand te beschermen. Bij een alleenwonende weduwe aan de Wijkerstraatweg is eveneens een poging tot inbraak gewaagd. De vrouw zag om streeks middernacht, dat een onbekende aan de buitenkant van de deur bezig was met het uitsteken van het slot. Toen zij alarm sloeg, maakte de nachtelijke steker zich uit de voeten. Tezelfder tijd is er aan de zuidkant van het kanaal ingebroken. Het betrof hier het huis van een alleenwonende man in de Iepenstraat, die deze avond niet thuis was. Alle kasten, laden en bedden zijn door zocht, maar tenslotte moest de dader zich hier tevreden stellen mettwee kwart- jes en twee flessen drank. Op de Sluisweg is maandagavond een 16-jarige jongen uit Den Bosch, die in IJmuiden logeert, aangereden door een auto en met een gebroken linkerbeen in het Antonius-ziekenhuis opgenomen. De jongen, P. C. v. D., kwam in het bootje van Donkersloot af en stak zonder uit te kijken de betonweg over. Een uit weste lijke richting naderende automobilist kon de knaap niet meer ontwijken met het voormelde gevolg. In de Lange Nieuwstraa,t is eveneens gisteravond een 6-jarig jongetje aange reden. Het kind kwam plotseling achter een geparkeerde auto vandaan en werd door een juist passerende motorrijder ge raakt met de handgreep van de motor. Gelukkig zat de hand van de berijder er nog tussen, zodat de jongen er met een fikse buil boven het oog en de schrik af kwam. Op Rijksweg 9 schrok een paard voor een wagen van een vlek op de weg zo he vig, dat het dier een sprong naar links maakte op het moment, °dat de wagen werd Ingehaald door een personenauto. Het dier liep een diepe vleeswond aan de linkerzijde op, van de auto werd het rech- terportierraam verbrijzeld. Twee wielrijders gaven een automobi list op de Schulpweg geen voorrang, zo dat de bestuurder fel moest remmen. Een achter hem rijdende automobilist raakte de wagen van zijn voorligger met het ge volg, dat daarvan het chassis werd be schadigd. Een der wielrijders kon worden achterhaald en er is proces-verbaal opge maakt. De groentehandelaar, die achter zijn be stelauto, staande aan de linkerzijde van het Moerbergplantsoen, vandaan liep, werd aangereden door een wielrijdster, die viel en met een hersenschudding naar het Antonius-ziekenhuis moest worden gebracht. Koning Hoessein van Jordanië heeft een nieuwe politieschool geopend in de Jordaanse hoofdstad Amman. Op de foto ziet men de jonge vorst, die het traditionele lint doorknipt. Slotkoers 'Voorbeurs gisteren koersen 3-3% °/o Nederl.'47 84% 3 °/o Nedl. 1962/64 89% A. K. U 215% 316 Calvé Delft 315 Van Gelder Zonen 206% K. N. Hoogovens 295 Nederl. Ford 335 N. Kabelfabriek. 287 gew.Philips Gloeil. 230 228 pref.Philips Gloeil. 149 Unilever 349% 348 Wilton Fijenoord 222% Dordtsche Petrol. 838% Konkl. Petroleum 167,90 165, A'dam Rubber 88% 88 Holl. Amer. Lijn. 188 N. Scheepv. Unie 173 Phs. van Ommeren 283% H. V. A 103% Verg. Deli Mij en 109% Amsterd. Bank 226 Ned. Handel Mij. 171% Rotterd. Bank.... 194 Twentsche Bank. 199 Anaconda Copper 73'/i« Bethlehem Steel.. 195% U. S. Steel 72%" General Motors 4311/ia Shell Union 89 Tidewater 383/m Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Trema van Rotterdam, Phidias van Aarhus, Senang van Gothenburg, Westland van Ham burg, Waalborg van Hudiksvall, Sochi van Antwerpen, Graveland van Hamburg, Zij penberg van Pepel, Clangula van Liverpool, Vechtstroom van Swansea, Jelö van Halden, El Uacha van Hamburg, Tennaren van Rot terdam. Vertrokken zijn: Irei.e naar Rotterdam, Bounty naar Barry, H. M. Jaguar naar de Noordzee, Auriga G naar Gothenburg, Marie Fiseher naar Kopenhagen, Triton naar Aal- borg, Netherlands Coast naar Rotterdam, Reality naar Waterford, Nore naar Stock holm. GRONDSTOFFENAANVOER. Maandagmorgen is voor de papierfabriek Van Gelder Zonen aangekomen het Neder landse m.s. „Senang" met een lading van 680 ton houtstof uit Gothenburg. Schieten bij „Ons Genoegen" De wekelijkse oefenwedstrijd die de Wijk aan Zeese schietvereniging „Ons Genoe gen" in hotel „Sonnevanck" hield had het volgende resultaat: 1. J. Schelvis 48 pnt; 2. G. de Boer 49 pnt; 3. J. Hoogland 49 pnt- 4. G. Snijders 48 pnt; 5. Th. Handgraaf 47 pnt; 6. P. Schelvis 46 pnt; 7. H. Schelvis 46 pnt; 8. W. Snijders 46 pnt. Voetballers gaan feest vieren De jaarlijkse feestavond voor leden en supporters van de sportvereniging „Wijk aan Zee" zal plaats hebben op dinsdag 15 januari in de grote zaal van café „De Zon". Het programma wordt verzorgd door het P.W.N. cabaretgezelschap: „De Trouba- doers". LONDEN (United Press). Maandag is het walvisseizoen voor het Zuidpoolgebied geopend, behalve voor de grootste soort, de blauwe walvis, die pas op 1 februari ge vangen mag worden. De internationale walvisvloot is dit sei zoen de grootste sedert het eind van de oor log en bestaat uit 20 fabriekschepen, één meer dan vorig jaar. De fabriekschepen zul len vergezeld worden door in totaal 222 ja gers en de gehele vloot zal een bemanning van 16.321 koppen hebben, ongeveer 1.300 meer dan vorig jaar. De toegestane vangst krachtens de internationale overeenkomst is 14.500 blauwe walviseenheden, 500 een heden minder dan het vorig seizoen. Door de uitbreiding van de vloot en de vermin dering van de vangst zal de concurrentie groter dan ooit zijn. Een in het oog lopend aspect van dit sei zoen is de groei van de Japanse walvis- vloot. Japan heeft 5 van de 20 expedities en volgend seizoen zal Japan waarschijnlijk 8 van de 21 expedities hebben. Noorwegen neemt met negen expedities nog steeds de eerste plaats in. Met zijn 5 expedities heeft Japan de tweede plaats overgenomen van Engeland, dat dit jaar 4 expedities heeft uitgerust, de Nederlanders hebben 1 ex peditie en Rusland heeft er ook 1. Panama is dit jaar niet vertegenwoordigd, daar Onassis zijn walvisvloot aan de Japanners verkocht heeft. Behalve door de vloten, zal de walvis vangst ook beoefend worden door drie landstations, die op Zuid-Georgië, gevestigd zijn. Deze werken met 21 jagers. Krachtens de internationale walvisovereenkomst werken deze stations al sedert 1 oktober. Hun seizoen duurt zes maanden en zij mo gen gedurende het gehele seizoen blauwe walvissen vangen. De vangsten van de landstations zijn tot dusverre slechter dan gewoonlijk, als gevolg van ongunstig weer. Alamak 5 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Axeldijk, 5 te Rotterdam. Aagtekerk, 7 te Genua, Almkerk, 7 te Las Palmas. Ameland, 6 v. Rastanura n. Port Elizabeth. Amstelkade, 6 40 m. z. Miami. Albireo, 6 320 m. z.z.w. Las Palmas n. Gibraltar. Aldabi, 6 v. Rio de Janeiro n. Ilheus. Alnati, 6 v. Hoek v. Holland n: Bremen. Argos, 7 te Saloniki v. Cavalla. Amstelland, 8 te Amsterdam verw. Abbekerk, 7 100 m. z. Finisterre n. Antwerpen. Alioth, 6 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alwaki, 6 300 m. z.z.w. Freetown n. Bushire. Averdijk, 6 te Bremen v. Rotterdam. Baarn, 7 te Rotterdam. Banda, 6 te Amsterdam. Bengalen, pass. 7 Kp. Finisterre n. Dakar. Billiton, 8 te Dakar verw. Batjan, 6 240 m. z.o. Durban n. Las Palmas. Bloemendael, 6 34 m. n.n.o. Tortuga n. Zuidpool. Beninkust, 6 dw. Finisterre n. Amsterdam. Blommersdijk, 7 te Havana v. Rotterdam. Boschkerk, 6 350 m. w. Dakar n. Colombo. Bussum, 6 110 m. n.w. Kaapstad n. Landsend. Caltex Leiden, 6 te Rotterdam. Caltex Nederland, 6 v. Rotterdam n. Kopenhag. Celebes, 7 rede Tandjong Pandang. Clavella, 9 te Balikpapan verw. Calamares, 6 v. Puerto Cortes n. Almirante. Calt. Delft, 6 200 m. o. Bahamas n. G. v. Mexico. Callisto, 6 525 m. n.w. Cape Sable n. Houston. Camerounkust, verw. pass. 8 Vlissingen n. Antw. Charis, 5 140 w.z.w. Ouessant n. Maracaibo. Cradle of Liberty, 370 m. o.n.o. St. Helena naar Mena Al Ahmadi. Dordrecht, 6 te Rotterdam. Dorestad, 7 v. Geelong n. Balikpapan. Dalerdijk, 6 680 m. n.n.a. Cristobal v. Bermuda. Eos, pass. 7 Gibraltar n. Antwerpen. Eenhoorn, 7 v. anker rede Latakia v. Beyrouth. Friesland KRL, 8 te Surabaja. Gordias, 5 v Amsterdam n. Middellandse Zee. Graveland, 7 te Amsterdam. Gaasterkerk, 6 v. Durban n. Las Palmas. Gabonkust, 6 v. Since n. Accra. Garoet, 6 360 m. n.niw. Azoren n. Baltimore. Ganymedes, 6 1080 m. z.w. St. Maria n. Curasao. Guineekust, 6 dw. St. Thomas n. Matadi. Hydra, 7 te Paramaribo v. Port of Spain. Hermes, 6 300 m. z.z.w. Bermudas n. Le Havre. Helder, 7 te Amapala v. Champerico. Haarlem, 6 v. Valparaiso n. Carizalbaja. Hilversum, pass. 6 Runsal Jebel n. Abadan. Haulerwijk, 6 490 m. z.z.w. Cape Race n. R'dam. Hoogkerk, 7 te Genua. Iberia. 6 v. Rotterdam n. Bilbao. Java, 7 té Napels. Japara, 7te Manokwari. Kylix, 6 te Amsterdam. Karimata, 8 te Singapore. Katelysia, 7 te Curasao. Kertosono, 8 te Durban. Kota Inten, 7 te Marseille. Karimun, 7 te Singapore v. Balikpapan. Karossa, 9 te Makassar v. Ambon. Koningswaard, 6 v. Istanbul n. Marseille. Kopionella, 6 1380 m. z.w. Azoren n. Curasao: Korenia, 6 330 m. z.w. Bermuda n. Bajo Grande. Khasiella, 7 te Curasao. Langkoeas, 7 te Rotterdam. Limburg, 5 v. Rotterdam n. Hamburg. Langkoeas, 6 v. Tilburydocks n. Rotterdam. Lekhaven, 6 140 m. w. Lissabon n. Las Palmas Luna, 6 100 m. o. Gibraltar n. Genua. Maaskerk, 5 v. Rotterdam n. Calcutta. Macoma, 7 v. Pladju n. Singapore. Macuba, 7 v. Stockholm n. Rotterdam. Mataram, 8 te Belawan. Molenkerk, pass. 7 Gibraltar n. Boulogne. Malea, 1 te Surabaja. Metula, 1 te Surabaja v. Priok. Murena, 6 v. Balikpapan n. Miri. Mariscal, 7 te Kitajai v. Montevideo. Merez, 6 v. Rio Grande n. Montevideo. Mijdrecht, 6 320 mijl z.w. Swak Opmund naar Perzische Golf. Mentor, 500 m.z.w. Fayal n. Antwerpen. Maaslloyd, 6 v. Belawan n Las Palmas. Mijdrecht, 6 320 m. z.w. Walvisbaai n. Perz. Golf. Noordam, 7 te Rotterdam. Oberon, 5 v. Amsterdam n. Madeira. Oranje, 8 te Singapore. Oranjestad, 7 te Antwerpen. Oldekerk, 7 te Hongkong. Omala, 6 v. Stockhalm n. Kabmar. Ondina, 7 te Port Au Prince v. Kingston. Ouwerkerk, 7 te Antwerpen. Oranjefontein, 5 400 m. z. Kp. Palmas naar Las Palmas. Prins Casimir, 5 v. Rotterdam n. Antwerpen. Pieter S, pass. 7 Landsend n. Swansea. Polyphemus, 7 v. Port Swettenham n. Singapore. Prins Willem George Frederik, pass. 7 Ouessant n. Halifax. Prins Frederik Hendrik, 6 te Haifa. Reyniersz, 7 te Makassar v. Labuanting. Roepat, 9 te Surabaja verw. Rondo, 6 v. Belawan n. Kaapstad. Rijnland, 8 te Montevideo v. St. Vincent. Radja, 7 te Dakar. Raki, 6 240 m. z.z.w. Las Palmas n. Napels. Straat Madura, 6 v. Rotterdam n. Bomba. Straat Cook, 7 v. Adelaide n. Mauritius. Soestdijk, 6 50 m. n. Azoren n. New York. Straat Malakka, 8 te Kobe verw. Stanvac Djirak, 7 te Belawan v. Singapore. Scherpendrecht, 6 te Curagao. Sommelsdijk, 6 300 m. n.w. Cape Finisterre naar Houston. Stad Breda, 6 480 m. z.w. Cape Race n. R'dam. Stad Haarlem, 7 te Philadelphia. Sibajak, 7 te Cristobal v. Willemstad. Stad Leiden, 6 280 m. z.z.w. Rio de Janeiro naar Buenos Aires. Stad Vlaardingen, 6 80 m. n.n.w. Bergen n. R'dam. Stad Schiedam, 7 170 m. n.w. Dakar n. IJmuiden. Trajanus, 6 te Bremen. Tomini, 6 v. Ummsaid n. Bahrein. Tjisadane, pass. 6 noordp. Sumatra n. Pt. Louis. Tiba, 7 te Bremen. Van Riemsdijk, 7 te Makassar. Van Riebeeck, 6 v. Semarang n. Cheribon. Vlist, 7 te Norfolk v. Rotterdam. Vasum, 7 te Rotterdam verw. Westland, 7 te Amsterdam. Willem Ruys, 7 te Rotterdam. Woensdrecht, 8 te Pulubukom. Waikelo, 8 te Surabaja v. Priok. Willemstad, 6 v. La Guaira n. Curagao. Wonosari, 6 400 m. n.w. Ascension n. Kaapstad. Wa térman, 7 te Rotterdam verw. Zeeland, 7 te Napels v. Dakar. Zijpenberg, 7 te IJmuiden verw. SLEEPVAART Cycloop, 6 340 m. z.o. Fayal n. Maracaibo. Hudson, 6 720 m. z.w. Bombay n. Matadi. Humber, 6 570 m. n o. Belem n. Hamburg. Noordholland, 5 v. IJmuiden n. Azoren. Oostzee, 5 v. Priok n. Fremantle. Rode Zee, 340 m. n.n.w. Belem n. Montevideo. Thames, 6 220 m. z.w. Las Palmas n. Rotterdam. Witte Zee, 5 v. Dakar n. Engeland. Zwarte Zee, 6 v. Gibraltar n. Port Said.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3