In felle en boeiende strijd wees Velox Cios terug Damesteam HOC en herenploeg The Typhoons wonnen in Rotterdam Nederlands militair elftal versloeg B VV gemakkelijk Nederlandse schaatsploeg heeft de leiding na de eerste dag HVS versloeg Groen- Wit uit Zaandam Goede prestaties vooral op de 5000 meter DONDERDAG 10 JANUARI 1957 5 DE VOLLEYBALCOMPETITIE AVRO-personeel tekende geen protest aan De skiwedstrijden voor dames in Grindelwald DE BASKETBALCOMPETITIE Lening van Amsterdam aan volleyballers Gymnastiek Kampioen Tschoekarine wordt staatstrainer Tafeltennis Japan tegen het verbod van sponsrubberbats Hongaarse tafeltennisploeg krijgt geen visa Sport in 't kort Dames van DWT verloren van ongeslagen Robben De trip van De Robben door Zuid-Afrika HAMAR - NEDERLAND Geen medewerking voor Hongaarse voetballers De Belgische boksers zijn voortaan verzekerd Om de Engelse Cup Manchester City door Newcastle verslagen Autorally van Sestrière gaat wel door NederlandBelgië niet op 3 maar op 17 november De waterpolocompetitie Anonieme briefschrijver verzond rondschrijven Zaterdag jongstleden berichtten wij, dat het gezamenlijk personeel van de A.V.R.O. h"i geprotesteerd bij zijn bestuur tegen de benoeming van Dick van Rijn als leider van de sportrubriek van de A.V.R.O. Gebleken is echter dat niet het A.V.R.O.-personeel, doch een tot dusver anonieme persoon het rondschrijven, waarin tal van beschuldigin gen werden geuit, heeft verstuurd. Men heeft totnutoe vergeefs naar deze man ge zocht. In Grindelwald is een begin gemaakt met de internationale skiwedstrijden, die tot en met 12 januari zullen duren. Het eerste num mer, een 10 km cross voor dames, waarvoor deelneemsters uit Polen, West-Duitsland, Italië, Frankrijk en Zwitserland hadden in geschreven, leverde een Pools succes op. Winnares werd Maria Bukowa (Polen) in 41 min. 45 sec. Josefa Konopka (Polen) had er 42 min. 2 sec. voor nodig en klasseerde zich daardoor tweede, voor de Westduitse Rita CzechBlasel, die 42 min. 51 sec. liet af drukken. Bij de slalom won de Italiaanse Carla Marchelli voor de beide Oostenrijkse meis jes Thea Hochleitner en Hilde Hoffer. De slalom (28 poortjes) was uitgezet over een afstand van 2 kilometer met een hoogtever schil van 300 meter. De uitslag luidde: 1. Carla Marchelli (Italië) 1 min. 24,6 sec., 2. en 3. Thea Hochleitner en Hilde Hoffer (beiden Oostenrijk) 1 min. 26,7 sec., 4. Helena Gro- cholska (Polen) 1.27,5; 5. Thea Klecker (Oostenrijk) 1.28,6. In de nieuwe Rotterdamse sporthal kwa men woensdagavond het damesteam van HOC en de herenbasketbalploeg van The Typhoons binnen de lynen tegen respec tievelijk The Arrows en USV. Zoals ver wacht behaalden beide Haarlemse teams grote overwinningen, ofschoon de eerste helft beide ploegen nog grote moeilijk heden bracht. HOC kon in de eerste tien minuten slechts door de bewegelijke Janny Huigen een kleine 40 voorsprong nemen, waar bij echter bleek dat het „timen" niet cor rect was en o.a. „time-outs" niet werden afgetrokken. De tweede tien minuten van deze met „dode" tijd gespeelde ontmoeting gaf nog steeds een kleine voorsprong van HOC te zien (102), doch na de hervatting werd de zaak aan Haarlemse zijde even ener giek aangepakt en met succes, want door Huigen, Snel en Van der Laan kon de score worden ongevoerd tot 309, waar mede tevens het einde kwam. Het Typhoonsherenteam moest tegen USV onvolledig de strijd aanbinden en vooral in het begin bleken de moeilijk heden voor de Haarlemmers groot, zodat met rust slechts een kleine 197 voor sprong was verkregen. Ook in deze ontmoeting ging het na de thee direct veel beter en dank zij enkele fraaie combinaties en goed afwerken van de vele aanvallen werd de score snel op gevoerd tot een duidelijke 5018 eind stand in het voordeel van Typhoons. De belangrijke wedstrijd tussen de he renteams van SSD en The Arrows eindigde Het Nederlands militair voetbalelftal heeft in het Bossche stadion „De Vliert" een goede generale repetitie gehouden door de laatste oefenwedstrijd voor de ontmoe ting met België, die op 16 januari in Brus sel wordt gespeeld, van BW met 62 te winnen. Motregen legde een grijze, natte sluier voor de schijnwerpers en maakten het veld en de bal spekglad. Maar de militairen le verden het bewijs, dat zij deze nadelige fac toren door hun voetbaltechniek beter be heersten dan de Bosschenaren. Vooral de aanval, bestaande uit spelers van de ere divisie, verraste met zeer goed samenspel in een hoog tempo, en een goede afwerking bij het schieten. Geleidelijk aan namen de militairen door het hoge tempo en het uitmuntende samen spel het helft in handen en drukten ten slotte hun overwicht in doelpunten uit. Jansen opende na voorbereidend werk van Bosselaar de score. Enkele minuten later was het weer Bosselaar, die door een goed genomen hoekschop, Nagtegaal in de gele genheid stelde met een kopbal het tweede doelpunt te scoren. Oonk profiteerde daar na van een doorbraak van de Sparta rechts buiten. Alle pogingen van de BW-aanval om de verdediging van de militairen uit positie te spelen, liepen vast op de uitstekende samen werking in die linie, waarin vooral Schilden en Van der Veen uitblonken. Vlak voor de rust bracht Bisschops uit een vrije trap de stand op 04. Na de rust volgde een opleving van BW. Het team kwam meer in de aanval en maakte het zelfs, nadat Quaadvliet en Van Beurden de achterstand tot 24 verklein den, de militaire ploeg toch nog lastig. Maar de verdediging van de oranjeman nen gaf geen krimp en ontworstelde zich aan de druk. Met goed opgezette aanvallen bestookten zij het doel van BW. Door vol treffers van Oonk (in de 31e en 44e mi nuut) kwam het einde met 62 in het voordeel van het Nederlands militair elftal. De opstelling van het militaire elftal was: doel: Van Dijk (Sparta); achter: Van der Veen (Leeuwarden) en Van der Meer (ADO); midden: Nagtegaal (DOS), Schil den (Volendam) en De Zwart (Willem II); voor: Bosselaar (Sparta), Bisschops (Ra pid), Oonk (Enschede), Luyten (NAC) en Janssen (Enschede). in een puntenverdeling (3636), zodat een verlenging de beslissing moest brengen. Hiervoor was echter geen gelegenheid door tijdnood, zodat op een later tijdstip deze verlenging toch de uiteindelijke be slissing zal moeten brengen. Met deze be slissing zijn de Hagenaars echter zonder twijfel gedupeerd, aangezien SSD dan zon der André Kamperveen en Sibilo Jr zal moeten aantreden. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten 'n 314 percent rentedragende lening van ƒ2.000 (af te lossen in vier jaarlijkse termijnen) te verstrekken aan de afdeling Amsterdam van de Nederlandse Volleybal Bond. Deze afdeling heeft de beschikking gekregen over een ruimte in het pand V-lckenierstraat 77, waar een bondsbureau is gevestigd. Deze ruimte is aanmerkelijk groter dan die, waarover de afdeling tot dusverre de beschikking had. Met de lening worden de kosten bestreden voor de inrich ting en stoffering. De 38-jarige Russische turner Victor Tschoekarine, de Olympische kampioen (algemeen klassement) van 1952 en 1956, heeft in een interview verklaard, dat hij zich binnenkort terug trekt uit de wedstrijd sport. Hij zal worden aangesteld als staats trainer van de Russische turners. Als zijn mogelijke opvolger zag Tschoe- 'arine de jonge Japanner Takashi Ono, die in Melbourne de zilveren medaille won. De Japanse Tafeltennisbond acht het niet noodzakelijk het gebruik van sponsrubber bats te verbieden. Die heeft de secretaris, Daisuke Daimon, medegedeeld naar aanlei ding van een Engelse eis om geen spelers met sponsrubberbats meer toe te laten tot wedstrijden Naar wij van de zijde van het bestuur van de Nederlandse Tafeltennis Bond vernemen, zal de trip, die door de Hongaarse spelers en speelsters tussen 10 en 17 januari door ons land zou worden gemaakt, niet doorgaan, aangezien de Hongaren geen visa krijgen. Het programma komt dus te vervallen. JAPANSE PLOEG. Japan, houder van drie van de vijf wereldtitels tafeltennis en van de Swaythling Cup zal een team van tien leden naar de wereldkampioenschappen zenden, die van 7 tot 15 maart in Stockholm worden gehouden. De namen van de Japanse deelnemers wordn later bekend gemaakt. De heren eerste klasse wedstrijd voor de volleybalcompetitie, tussen Velox en CIOS heeft gisteravond in het Krelagehuis in Haarlem meer strijd opgeleverd dan de hoofdklasse-wedstrijd HVS-Groen wit, die de HVS'ers nog al eenvoudig tot winst konden brengen. Velox was in de stryd tegen de toekomstige sportleiders sterker, maar CIOS - luide aangemoedigd door hun mede-cursisten - heeft stug tegenstand ge boden, zodat Verheem c.s. zich na afloop van de strijd gelukkig toonden met de overwinning. Rapiditas en PSVH hebben alles ingezet om te voorkomen bij de laagst geplaatste teams in de eerste klasse te geraken en met de puntenverdeling, die het resultaat van dit treffen was, kunnen beide partijen tevreden zijn. HVS plaatste vanuit het achterveld in het begin van de strijd tegen Groen-Wit bijzonder slecht en de Zaankanters profi teerden hiervan en liepen uit tot 3-0. Na dat Clay enkele keren de bal keurig in het achterveld opving werd via 4-1 en 6-5 voor de gasten de gelijke score 6-6 bereikt. Nu bezorgden 'niet de slechte passes, maar het nonchalant slaan de HVS'ers een achter stand (9-6). Het was Frits Koning die met enkele linkshandige smashes succes had en ook zijn teamgenoten tot grotere daden inspireerde. Met meer vaart in de HVS- aanval werd het via 10-10, 10-11 en 13-11 een 15-11 set overwinning. Ook in de tweede set was het spel wei nig boeiend. Er deden zich geen rallies voor, terwijl beide ploegen moeilijk tot reële aanvallen kwamen. HVS nam direct de leiding en behield die de gehele set. Het verloop was als volgt: 4-0, 6-1, 6-4, 8-4, 8-6, 9-7, 9-8, 11-8. Groen Wit kwam nu even los en door enkele goede aanvallen kwam de score in evenwicht: 11-11. De gasten had den echter snel hun kruit verschoten en HVS won met 15-11. In de derde set werd het spel iets leven diger. HVS trachtte te penetreren, waar door de ballen vlak achter het net gespeeld soms met veel moeite van de grond ge houden konden worden, doordat men el kaar met dit systeem niet geheel verstond. Het bracht de overwinning echter niet in gevaar, hoewel de voorsprong (5-1, 5-4 en 8-4) toch nog even verloren ging: 8-8 en 8-9. Via 12-9 en 13-11 won HVS - dat de gehele wedstrijd een technisch overwicht demonstreerde - met 15-11. Velox won Velox nam tegen CIOS al spoedig een ruime 8-3 voorsprong. De toekomstige sportleiders brachten deze achterstand te rug tot 8-6 en er ontstond een felle strijd. CIOS schoot echter in aanvalskracht te kort en Velox won de eerste game met 15.-7. In de tweede set slaagde CIOS er in - aangemoedigd door zijn supporters - Velox te overspelen: 5-1. verdiend tegenpunt. De laatste set bleef aantrekkelijk maar de ClOS-spelers na men met de smash te veel risico en menige bal werd onder de rand van het net nog geslagen. De score liep dan ook snel ten gunste van Velox op en na 7-2 en 11-5 won Velox - overigens verdiend - de strijd met 3-1 (15-6). Rapiditas—PSVH Rapiditas draaide in de eerste set tegen de Haarlemse politiemannen aanvankelijk erg stroef en de PSVH kon dan ook ver uitlopen, toch kon Neuteboom c.s. nog maar met de grootste moeite deze set na 13-7 met 16-14 winnen. Rapiditas hanteerde het wapen van een hoog tempo dat niet alleen aan serve, maar ook in veld goed gevolgd werd. PSVH werd in de tweede en derde set dan ook volkomen overspeeld en de tussenstanden 15-5 en 15-4 spreken duidelijke taal. In de laatste set waren de Rapidianen er echter volkomen uit en mede door enkele goede smashes kon PSVH deze set met 15-9 winnen. Dames Bij de dames hebben de beter geklas seerde clubs zich ten opzichte van de min der goede weten te handhaven. Vesmia klopte - zij het met gering verschil - Onze Gezellen: 11-15, 15-5, 15-13 en 15-11, ter wijl MHBS de Heemsteedse Berkenrode combinatie geen kans gaf en met 15-11, 13-15, 15-8 en 15-10 terug wees. HVS kwam tegen de reserves van Die Raeckse niet verder dan een puntenverdeling, de set standen werden (HVS-DR): 9-15, 15-6, 15-9 en 7-15. De uitslagen De uitslagen van gisteravond luidden: Heren: PSVHRapiditas 2-2, HVS Groen-Wit (Zaandam) 3-0, CIOSVelox 1-3, HVS 3—Gios 3-1, PSVH 2—Boru 2-2, Eclecta 2De Blinkert 1-3, CIOS 4Gios 2 3-1, CIOS 3—Sizo 1-3, SSO—VVSH 1-3, AW—Gios 3 3-1, CIOS 2—HBC 2 0-3, OG— Boru 2 3-0, OVRA 4HBC 3 3-0, Santpoort 2PWN 2-2, Rapiditas 2Eclecta 3 2-2. Dames: HVSDie Raeckse 2 2-2, Vesmia OG 3-1, MHBS—HBC 3-1. In het Sportfondsenbad in Haarlem heeft DWT voor de afdeling B van de centrale winter-waterpolocompetitie dames het sterke Robben op bezoek gehad. Ook nu weer kwam De Robben ongeslagen uit de strijd. Aan de aanvalslinie van De Robben, waarin Dikky van Ekris de midvoorplaats bezette, hadden de DWT-verdedigsters de handen vol, maar in de eerste helft werd aardig stand gehouden, zodat met de stand één-twee gedraaid werd. In de tweede helft kon de DWT-verdediging de zware druk van De Robben-aanvalsters niet weerstaan en bij de stand negen-één schoot DWT nog eenmaal in, maar De Robben won de strijd met negen-twee. NereusDWR DWR (heren) ging naar Zaandam om het voor de afdeling A van de centrale winter competitie op te nemen tegen Nereus, dat met Haarlem de onderste plaats op de ranglijst moest delen, maar nu de eerste winst boekte. DWR verscheen met een in valler voor Piet de Bruyn. In de eerste helft van de strijd behaalde Nereus door doelpunten van Gregorius, De Vries en Wengelaar een voorsprong van drie-nul door van de zwakke plekken in de DWR-verdediging goed gebruik te maken, terwijl Kollerie op de midvoorplaats bij DWR door de Zaankanter Exalto onscha delijk werd gemaakt. Na de pauze ging het in de DWR-verdediging beter. De Nereus- aanvallen werden gekeerd en Wisker scoor de bij een DWR-spelersmeerderheid. Ne reus won de strijd dus met drie-één. Het wedstrijdprogramma van de Robben- zwemsters, die op 30 januari per vliegtuig uit Nederland vertrekken voor een trip van 5 weken door Zuid-Afrika en Rhodesia luidt als volgt: 2 februari: Pretoria; 4 februari: Bloemfon tein; 6 februari: Benoni of Johannesburg; 8 en 9 februari: Kaapstad; 11 en 12 februari: Port Elizabeth; 15 en 16 februari: Durban; 18 februari: Johannesburg; 19 februari: Pre toria; 20 februari: Johannesburg; 25 februari tot en met 2 maart: Bulawayo (Zuidafrikaan- se kampioenschappen); 3 maart: Salisbury (Rhodesia); 4 maart: Kitwe (Rhodesia). Terugkeer uit Rhodesia per vliegtuig naar Nederland: 8 maart. Velox verzocht om een time-out, maar slaagde er niet in het ty te keren (6-1). Dit lukte Ge Verheem even later met een harde klap wel: 6-4. Texier onderscheidde zich aan de andere zijde door eerst met enige goede smashes en even later met goede Tsjechische serves punten voor CIOS te scoren: 8-4, 8-6 en 11-7. Het was wederom Ge Verheem die met harde smashes de zaak voor zijn team trachtte te redden en CIOS tot een time-out noopte (11-11). Ve lox ging door en tot teleurstelling van CIOS won Velox deze set met 15-11. N Door slecht verwerken van de opslagen liep CIOS een grote achterstand op: 10-4. Maar Texier toonde zich nogmaals in grote vorm door aan serve tot 10-10 op te halen. Een time-out kon het tij voor Velox niet keren en met 15-10 kwam CIOS aan een „Indien Honved ook maar een enkele wedstrijd in Zuid-Amerika zal spelen zon der toestemming van de Hongaarse Voet balbond, dan kan dat oorzaak zijn van een begin van anarchie in het internationale voetbal en van een ernstige schade aan de autoriteit van de FIFA". Dit heeft San- dor Barcs, directeur van de Hongaarse ra dio-omroep en oud-president van de Hon gaarse Voetbalbond voor radio Boedapest verklaard. Hij voegde aan zijn verklaring toe, dat geen enkele speler uit zijn land zonder toe stemming van de Hongaarse bond in het buitenland zal kunnen spelen. En indien een speler toegestaan wordt naar een bui tenlandse club over te gaan, dan moet de transfersom aan de oude vereniging van deze speler worden betaald en niét aan de voetballer zelf. Sandor Barcs zei verder, dat Rapid (We nen) een verzoek gericht had tot de Hon gaarse bond om de rechtsbuiten van de na tionale ploeg, Karoly Sandor, voor de duur van twee maanden te „lenen" voor een tournee van Rapid door Zuid Amerika. De Hongaarse bond heeft dit verzoek afge wezen. Dankzij een contract tussen de Belgische Boks Federatie en een Franse assurantie maatschappij, zijn de Belgische boksers van 1 januari j.l. af verzekerd wanneer zij in de ring optreden. De verzekering, die voor alle landen behalve Rusland geldt, en zo wel op profs als op amateurs van toepas sing is, voorziet in een schadeloosstelling van 50 francs (ongeveer 3.75) per dag gedurende 365 dagen ingeval van onge schiktheid om te arbeiden en in de betaling van alle dokterskosten ingeval van een verwonding in de ring, zelfs als deze geen arbeidsongeschiktheid veroorzaakt. Inge val van dood bedraagt de uitkering 50.000 francs (ongeveer 3750) en ingeval van levenslange invaliditeit 75.000 francs (on geveer 5625). De jaarlijkse premie per bokser is bepaald op 250 francs (ongeveer 18 75). In Belgische bokskringen is men zeer verheugd over het tot stand komen van deze verzekering, zulks mede in verband met de campagne die een boksverbod zon der meer beoogt. Uit het feit dat een maat schappij bereid is op de genoemde voor waarden een collectieve verzekering af te sluiten, mag de conclusie worden getrok ken, zo voert men in deze kringen aan, dat boksen lang niet zo gevaarlijk is als som migen ons willen doen geloven. Op de eerste dag van de jaarlijkse wed strijd HamarNederland hebben onze landgenoten zich uitstekend geweerd. Na de 500 en de 5000 meter hadden de Neder landse hardrijders de leiding met 533.880 punten tegen Hamar 553.975 punten. Deze voorsprong is bereikt door de buitengewoon goede 5000 meter, die door de Nederlanders werd gereden. Het verlies op de 500 meter werd daarmede volkomen ingehaald. Tegen alle verwachtingen in is deze jaar lijkse ontmoeting toch een interessante strijd geworden. Dinsdagavond dooide het dusdanig in Hamar dat de baan een groot meer leek. Tot woensdagmiddag bleef het er triest uitzien. De sneeuw was verdwenen en de stormwind beloofde evenmin veel goeds. Maar de organisatoren kregen de baan toch in orde en tegen de avond toen de thermometer precies nul graden aan wees, bleek het ijs goed berijdbaar. In het begin bij de 500 meter stond er nog wat wind, maar ook deze ging later liggen. Op de 500 meter was het Van der Grift, die het tegen de Noorse sprinters opnam. Met een tijd van 44.9 sec., een persoonlijk record, bezette hij de derde plaats achter Magne Wahl, die met 44.6 sec. de snelste tijd had gemaakt en Larssen die 44.7 sec. had genoteerd. De tweede verrassing was Dijkstra: 45.1 sec. (eveneens persoonlijk record) deelde hij de vierde plaats met de Noren Strandvik en Oeverby. Kees Broekman zegevierde op de 5000 meter met de goede tijd van 8 min. 12.9 sec. In totaal bleven vier Nederlandse rij ders binnen de 8 min. 25 sec., een prestatie welke -nog sterker opvalt, als men ziet dat er bij de ploeg van Hamar geen enkele rij der was die beneden deze tijd kwam. Tot deze vier behoorden volgens de verwach tingen Wim de Graaff en Jeen van den Berg en ook Jan Pesman. Pesman was zelfs sneller dan zijn beide reeds meer bekende rivalen. Met 8 min. 19.3 sec. eindigde hij op de tweede plaats achter Broekman en voor De Graaff, die 0.4 sec. meer noteerde en De grote verrassing bij de overgespeelde wedstryden uit de derde ronde van de Engelse voetbalbeker was de uitschakeling van Manchester City, dat bezitter van de cup was. Na de eerste helft zag het er voor de cuphouders zeer gunstig uit, want toen prijkten de cyfers 3-0 in hun voordeel op het scoringbord. Na de hervatting bleek echter dat de spelers van Manchester City al hun kruit hadden verschoten. De 50.000 toeschouwers waren er getuige van, dal de achterstand werd ingelopen en toen het eindsignaal weerklonk was de stand gelijk: 3-3. In de verlenging kreeg de strijd een ruw karakter. Newcastle slaagde erin twee doelpunten te scoren, terwijl Manchester slechts eenmaal de roos trof. De non-league club Petersborough Uni ted heeft het genoegen mogen smaken de tweede divisieclub Lincoln City de weg naar de vierde ronde te versperren. Na verlenging won de ploeg met 5-4, nadat de stand na de reglementaire speeltijd 2-2 was geweest. De uitslagen waren: Lincoln City Petersborough United 4-5 na verlenging; Manchester CityNewcastle United 4-5 na verlenging; SouthamptonNewport Coun ty 0-1; West Bromwich AlbionDoncaster Rovers 2-0; Birmingham CityCarlisle United 4-0; ReadingWrexham 1-2; Shef field WednesdayPreston North End 2-2 na verlenging. De score na de reglemen taire speeltijd was 1-1. De Graaff Van den Berg voor wie 8 min. 23.9 sec. werd afgedrukt. Tijdens de ontmoeting werd tevens gere den om het officieuze Nederlandse kam pioenschap, waardoor twaalf rijders aan de start kwamen. Op de eerste dag staat Wim de Graaf aan de top van het klassement, gevolgd door Broekman en Pesman. Ook bij de jongere tijders werden goede tyden gemaakt. Zo verbeterde Vogels zijn per soonlijke records zowel op de 500 als op de 5000 meter. Op de 500 meter bracht hij zyn tijd van 47.1 sec. op 46 sec. precies en op de 5000 meter (8 min. 40.1) op 8 min. 37 sec. Cor Biesheuvel, die enkele dagen gele den bij een juniorenwedstrijd de 500 meter in 45.7 sec. had gereden, deed er nu 46.4 sec. over. Koeleman ten slotte knabbelde 0.2 sec. van zijn snelste tijd af door nu 47.1 sec. te laten afdrukken. De uitslagen van de wedstrijden om het offi cieuze kampioenschap van Nederland luidden: 500 meter: 1, Van der Grift 44.9 sec. (persoon lijk record); 2. Dijkstra 45.1 sec. (pers. ree.); 3. De Graaff 45.3 sec.; 4. Broekman 46.- sec.; 5. Vogels 46.- sec. (pers. ree.); 6. Pesman 46.3 sec. (pers. ree.); 7. Schouten 46.3 sec.; 8. Biesheuvel 46.4 sec.; 9. Van den Berg 46.6 sec.; 10. Kroon 47.- sec.; 11. Koeleman 47.1 sec.; 12. Zee 47.4 sec. 5000 meter: 1. Broekman 8.12.9; 2. Pesman 8.19.3 (persoonlijk record); 3. De Graaff 8.19.7; 4. Van den Berg 8.23.9; 5. Vogels 8.37.- (pers. ree.); 6. Koeleman 8.43.9; 7. Dijkstra 8.58.6; 8. Zee 8.59.-; 8. Van der Grift 9.02.2; 10. Kroon 9.02.3; 11. Schouten 9.06.7; 12. Biesheuvel 9.15.7. Klassement na twee afstanden: 1. De Graaf 95.270 punten; 2. Broekman 95.292 p.; 3. Pesman 96.230 p.; 4. Van den Berg 97.000 p.; 5. Vogels 97.700 p.; 6. Dijkstra 98.960 p. De internationale rally van Sestrière, die dit jaar van 25 februari tot 1 maart zal wor den gehouden, gaat ondanks het tekort aan benzine in Europa door. Het parkoers van deze rally, die meetelt voor het Europees kampioenschap groot toerisme, heeft een lengte van 2127 km. Evenals in voorgaande jaren zullen snel heids- en betrouwbaarheidsproeven worden afgelegd. De winnaar krijgt, naast een geld prijs, een Italiaanse auto ter waarde van 1.250.000 lire (ruim 75.000 gulden). De interland-voetbalwedstrijd Nederland België, die op 3 november in Rotterdam zou worden gespeeld, is op verzoek van de Belgische- en Franse voetbalbonden uitgesteld tot 17 november. Eclgië en Frankrijk zullen nu op 3 novem ber in Brussel hun tweede wedstrijd voor de voorronde van het toernooi om het wereld kampioenschap spelen. ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9