MacMillan, en niet Butler, de opvolger van Anthony Eden UNO-commissie zal gegevens over Hongarije verzamelen .Dekkers Europese Assemblée: een spectrum van opinies Regering zal de Suezactie voor haar rekening nemen 1 HET WEER OmVmmtLrnL/ Haarlems Dagblad Jemen dreigt vrijwilligers te hulp te roepen - ook Russen HAZENBERG Lijn uit het verleden wordt doorgetrokken Resolutie kreeg 59 stemmen Tasten naar eenheid tussen twee krachtvelden Toestand is ernstiger dan men had gedacht", zeggen Britse kringen Onafhankelijke geest Politieke rebel Tijdelijk regen Gesprek in het Kremlin Twee boetvaardige Britse Lagerhuisleden in Egypte Het woord is aan B AN ANENSTOLLEN iets fijns 1.50 per stuk Tsjoe En Lai in Polen I Vulkaan in Noord-Gelebes wordt weer actief Zes doden in het verkeer REEDS 29 DODEN 71e JAARGANG No 156 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295*. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks VRIJDAG 11 JANUARI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 4 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct„ p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Londen) Tegen de verwachting in is Harold MacMillan, die minister van financiën was onder Eden, door koningin Elizabeth tot minister-president benoemd en niet Richard Butler, wie de meeste kans werd gegeven. Blijkbaar heeft de consultatie van de twee belangrijkste conservatieve staatslieden, Sir Winston Churchill en Lord Salisbury, die omstreeks het middaguur naar Buckingham Palace werden ontboden, de doorslag gegeven. De beslissing om MacMillan tot het premier schap te roepen, betekent dat de nieuwe regering de verantwoordelijkheid voor de Suez-actie op zich neemt en dat zij zich, zo nodig, schrap zal zetten tegen over Amerika. Men verwacht, dat president Eisenhower binnenkort met Mac Millan besprekingen zal voeren. Of MacMillan's benoeming er toe zal bijdragen de gespannen verhouding met het Nabije Oosten te verbeteren, dient te worden afgewacht. MacMillan heeft reeds aangekondigd, dat er niet spoedig nieuwe verkiezingen zijn te verwachten. Hij gelooft dat, indien zij zullen worden ge houden, de conservatieven zullen winnen Spoedige verkiezingen zouden de verbittering tussen de partijen vergroten. Mac Millan's eerste taak zal zijn de eenheid in zijn eigen partij te herstellen en zijn regering te verjongen. Voor het vasteland van Europa Is Mac Millan's benoeming van belang met het oog op de Europese markt. Groot-Brittannië kan een brug vormen tussen Europa en het Britse Gemenebest. Het was spoedig duidelijk, dat het tus sen MacMillan en Butler ging, die met Eden deel uitmaakten van het leidende driemanschap in de conservatieve regering. MacMillan maakte zich in 1938 los van de parlementaire discipline der conservatieve Lagerhuisfractie uit protest tegen Cham berlains verzoenljjke houding tegenover Hitler en Mussolini, die later leidde tot het aftreden van Eden en de markies van Salisbury. Zij schaarden zich in die tra gische jaren rond Churchill. Butler was in die dagen, als onderminis ter van Buitenlandse Zaken, Chamberlains rechterhand. Dat lijkt nog steeds een hin derpaal te zijn om de hoogste regerings post te bereiken. Ook kan de Suez-groep Butler moeilijk vergeven dat hij zich niet alleen tegen de actie in Egypte verzette, maar dat het mede aan zijn invloed moet worden toegeschreven dat de militaire operaties ontijdig werden stopgezet. Mac Millan heeft een buitengewoon scherpe in telligentie en een oratorstalent dat hem in en buiten zijn partij een sterker overwicht geeft dan de droge Butler met zijn inge togen voorkomen. Butler lijkt meer een man van deze tijd dan de enigszins bombastische en ouder wetse MacMillan met het uiterlijk van een gardeofficier uit het begin van deze eeuw. MacMillan, met zijn neerhangende snor en zijn stijve kleding, die herinneringen op wekt aan een dandy uit de dagen van Eduard VII, maakt echter een indruk, die wat zijn persoon betreft misleidend is. Hij bezit een vurige, onafhankelijke geest en grote politieke moed. In dit opzicht is hij een waardig leerling van Churchill en hij is zeker een figuur van groot formaat, die eerder naar voren zou zijn gekomen indien Eden niet als Churchill's onvermijdelijke „troonopvolger" was aangewezen. MacMillan, die van 1924 af Lagerhuislid is, beschikt over een grote administratieve ervaring. Hij heeft in en na de oorlog allerlei ministersposten bekleed, zoals Mili taire Luchtvaart, Defensie, Buitenlandse Zaken en Woningbouw. Als minister van Financiën deinsde hij niet terug voor on populaire maatregelen toen hij het ver bruik moest beperken teneinde de pro- duktie en de export te vergroten. Hij nam krachtige maatregelen ter be strijding der inflatie, zoals verhoging van het bankdisconto tot een recordhoogte van 5 1/2 percent, beperking van de afbetalings aankopen, vermindering van de brood- en melksubsidies en van de kapitaalbeleg gingen. Onlangs liet hij doorschemeren niet afkerig te zijn van belastingverhoging. Ondanks het misbaar tegen de invoering van premie-obligaties, die beschouwd wer den als een verkapte vorm van een door velen verfoeide loterij, zette hij door. Ook MacMillan bezocht de kostschool Eton College, maar hij kan aanvoeren, dat vjQQoonoOOOOOOOOOOOOOOOOt VYTOOOOOOOOOOOnC/VVTOOOOOOOOOOOOO 1 S 8 VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van vrijdagavond tot zaterdagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Toenemende bewolking met tijdelijk enige regen. Tot krach- tige of hard aanwakkerende wind tussen noordwest en zuid- west. Vannacht in het binnen land plaatselijk temperaturen om het vriespunt. Morgen onge veer dezelfde temperaturen als vandaag. 3 Volledige weerrapporten op pagina twee. >>;>CKjoOUOüOOOOüOOOOOOOaXXXXXXXXXXX)COCXXXXXX)CCOOOCOOOOCO DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S zijn overgrootvader een kleine boer was in de Schotse Hooglanden. Evenals Chur chill had MacMillan een Amerikaanse moeder. Hij studeerde klassieke letteren in Oxford en was officier in de grenadier garde. Hij streed in de eerste wereldoorlog, tegelijk met Eden, en evenals deze werd ook MacMillan op het slagveld onderschei den met het militaire kruis. Na de oorlog werd hij directeur van de MacMillan's uitgeversmaatschappij, een familiezaak die zijn vader heeft gesticht. In zijn jonge jaren gold MacMillan als een politieke rebel, die eens de conservatieve leiders beschreef als „een verzameling uitgedoofde vulkanen. Na 1951, toen de conservatieven weer aan de macht kwamen, rees zijn politieke ster voortdurend. MacMillan is 62 jaar oud, iets boven het gemiddelde van de In het Kremlin te Moskou zijn de be sprekingen gehouden tussen de com- munistisch-Chinese en Russische re geringsleiders. Deze foto geeft een beeld van de openingszitting. Links op de foto de Russische leiders, van voor naar achter: Kroesjtsjev, Boelganin, Mikojan en Sjepilov. Rechts: Tsjoe En Lai (voorgrond) met zijn delegatie. leeftijd waarop de laatste veertig jaar pre miers voor het eerst aan het bewind kwa men. Eden was 58 toen hij premier werd en Churchill 66. Zolang Eden premier was, die de ver schillen tussen links en rechts overbrugde, kon de partij haar eenheid bewaren, afge zien van de extremisten, die zich van stemming onthielden uit protest tegen de mislukking van de Suez-actie. De conser vatieven beschikken in het Lagerhuis over een veilige meerderheid van ruim zestig zetels. MacMillan is voortvarend, vinding rijk en origineel in zijn aanpak van de problemen. Hij staat tegenover een situatie, die misschien even moeilijk is als die, waarmede Lloyd George veertig jaar ge leden te kampen had toen hij zijn eerste coalitie-regering vormde. Labour rekent er op, dat ook MacMillan het niet zal kunnen bolwerken en dat er binnenkort een nieuwe dageraad voor de socialisten zal aanbreken. De Labourleiders hebben meteen na het bekendworden van MacMillans benoeming telefonisch overleg gepleegd met Hugh Gaitskell, die in de Verenigde Staten ver toeft. Vrijdag komen de Labourleiders bij een om de politieke situatie en de vooruit zichten, voor het geval dat er spoedig ver kiezingen gehouden zullen worden, te be spreken. Butler was een der eersten die donder- I dagmiddag naar Downingstreet ging om de nieuwe premier geluk te wensen. Ik wens de heer MacMillan alle succes, zo verklaarde hij tegenover verslaggevers. Op vragen naar zijn eigen toekomst ant woordde hij: „Ik heb nog geen plannen". Koningin Elizabeth is donderdagavond uit Londen naar Sandringham in Oost-En- geland vertrokken om haar onderbroken vakantie in het graafschap Norfolk voort te zetten. Het monument „Vrijheid van de zee'' van de Italiaanse beeldhouwer Fred Carasso is thans bij de bronsgieterij Binder te Haarlem gereed gekomen. Het zal eind februari of begin maart te Willemstad op Curagao onthuld worden. LONDEN (Reuter/U.P.). Edith Sum- merskill, een van de vooraanstaande leden van de Britse Labourpartij, is uit Londen in Egypte aangekomen om, zoals ze zei, de bewoners van Port Said vriendschap pelijk-de hand te reiken. Voor haar ver trek verklaarde zij, dat haar reis des te noodzakelijker is omdat er een andere re gering op komst is. Volgens haar „is het de taak van de nieuwe regering het ver trouwen van het Nabije-Oosten in Groot- Brittannië te herstellen". Het Britse parlementslid kolonel Cyril Banks heeft na een onderhoud met presi dent Nasser in Cairo verklaard, dat het mogelijk zal zijn de normale Brits-Egyp tische betrekkingen te herstellen. Dit zal echter goede wil van beide partijen, als mede „tijd en geduld" vergen. William Shakespeare: Beknoptheid is de ziel der geestigheid. ADVERTENTIE Alleen bij PATISSERIE Centrum Galerij Telefoon 4302 NEW YORK Reuter/A.F.P./Un. Press) De Algemene Vergadering der UNO heeft donderdag, na twee dagen van vaak felle debatten, met 59 tegen acht stemmen, bij tien onthoudingen, besloten een spe ciale commissie in te stellen, die tot taak krijgt inlichtingen te verzamelen over de toestand in Hongarije en verslag over Bonn (Reuter) Het hoofd van de Jemenitische diplomatieke vertegenwoordi ging in Bonn, Aibaydany, heeft verklaard, dat Jemen zo nodig een beroep zal doen op Russische vrijwilligers als verdediging tegen Britse agressie". Hij zei op een persconferentie, dat indien de Britse gewapende actie niet wordt ge staakt, de Jemenitische regering hulp zal aanvaarden van verschillende zijde. Het gezantschap te Bonn heeft de namen van verscheidene duizenden personen van ver scheidene nationaliteiten ingeschreven, die bereid zijn als vrijwilligers Jemen te hel pen. Hij zei niet te weten of er ook Rus sen op de lijst staan en over berichten over Jemenitische aankopen van Tsjechoslo- waakse wapens. Verder zei hij, dat Jemen een wapenstil stand en onderhandelingen op basis van de Brits-Jemenitische verdragen wenst. Het volk van Aden en omgeving wenst terug te keren tot het moederland Jemen en is nu in opstand tegen de Britten, aldus Ai baydany. Hij zei voorts, dat de Britse Labourleider Hugh Gaitskell hun in september had mee gedeeld voorstander te zijn van „een poli tiek gebaseerd op de erkening van natio naal zelfbeschikkingsrecht" en economische samenwerking op basis van gelijkheid. Op deze basis zou Jemen onmiddellijk met Groot-Brittannië willen samenwerken, al dus Aibaydany. Ook verklaarde hij, dat Je men een onderzoek van de toestand door een UNO-commissie zou aanvaarden. Vol gens zijn inlichtingen zouden sedert Kerst mis 35.000 vluchtelingen uit Aden naar Je men zijn gekomen. In Cairo zijn kantoren geopend waar vrijwilligers voor Jemen zich kunnen la ten inschrijven. RAF in actie In Aden is opnieuw melding gemaakt van herhaalde Jemenitische aanvallen in het Britse protectoraat. Volgens een com munique zijn sterke Jemenitische verster kingen op Adens gebied nabij de grens van Jemen aangekomen. Britse straaljagerpiloten hebben opdracht gekregen de troepen en stamleden van Aden te helpen bij het afslaan van de Jemeni- haar bevindingen aan de Assemblée uit te brengen. In de commissie zullen vertegen woordigers uit Australië, Denemarken, Tu nesië, Uruguay en Ceylon zitting hebben. De Sovjet-Unie en zeven andere com munistische landen, waaronder Polen, stemden tegen, terwijl Afganistan, Cuba, Egypte, Finland, India, Jordanië, Saoedi- Arabië, Soedan, Syrië en Joegoslavië zich van stemming onthielden. Hongarije, Je men en Zuid-Afrika waren afwezig. Het was de elfde resolutie, die óe Alge mene Vergadering sinds het begin van de opstand in Hongarije heeft aanvaard. Op Hongarije en de Sovjet-Unie werd een be roep gedaan, met de commissie zoveel mo gelijk samen te werken en haar leden vrije lijk door Hongarije te laten reizen. Men verwacht, dat de commissie vooraanstaande Hongaarse vluchtelingen in de V.S. en el ders zal ondervragen. In de resolutie wordt secretaris-generaal Hammarskjoeld verzocht, eik initiatief te nemen, dat naar zijn oordeel met betrek king tot het Hongaarse vraagstuk nuttig is. Na de stemming werd de bijeenkomst van de Algemene Vergadering verdaagd tot vrijdagmiddag. Dan wil men trachten het eens te worden over de keuze van een lid van het internationale gerechtshof, waar van sinds december een zetel vrij is. De Britse vertegenwoordiger Allan Noble drong er bij zijn mede-afgevaardigden op aan niet te verslappen in hun pogingen om vrijheid en zelfbeschikkingsrecht voor het Hongaarse volk te verkrijgen. „Aan de Sovjet-autoriteiten moet duide lijk worden gemaakt, dat de UNO nimmer de stelling zal aanvaarden, dat de Sovjet- Unie over enig speciaal recht beschikt om de Oosteuropese volken ruw te bejegenen". „Elke staat, die lid is der UNO, behoort het wereldgeweten wakker te houden", ver klaarde hij. De Nederlandse vertegenwoordiger, mr. C.W. A. Schürmann, verklaarde dat zijn land weliswaar de resolutie betreffende de in stelling van een speciale commissie van on derzoek naar de toestand in Hongarije had mede-ondertekend, doch dat hij daar niet trots op was. „De resolutie is niet ideaal, doch zij geeft uiting aan het thans bereik bare. De Sovjet-Unie heeft de rechten van haar buurstaten vertrapt en zij heeft de UNO verhinderd het instrument te vervaar digen, nodig om haar beslissing ten aanzien van Hongarije uit te voeren", aldus mr. Schürmann. Protest Radio-Boedapest heeft donderdag een verklaring van de Hongaarse regering om geroepen, waarin deze protesteert tegen het in de Algemene Vergadering der UNO ge dane voorstel tot het instellen van een spe ciale commissie van onderzoek, die Honga rije zou moeten bezoeken. De commissie zal volgens deze uitzending uit Hongarije wor den geweerd. „De Hongaarse regering doet een beroep op alle staten-leden der UNO om derge- STRAATSBURG, vrijdag. Het bonte ge zelschap parlementariërs van de raadge vende vergadering van de raad van Europa vertoont in grote zaken van internationale politiek niet steeds vaste lijnen. Het is niet zo dat bijvoorbeeld alle Franse of alle Bel gische afgevaardigden dezelfde meningen hebben. Evenmin kan worden gezegd, dat steeds alle socialisten of alle christen-de mocraten op dezelfde manier over iets den ken. En ook is er niet steeds eenheid van mening onder afgevaardigden van dezelfde kleur en dezelfde nationaliteit. In Den Haag zagen wij hoe er in de Tweede Ka mer verschil van mening was onder de so cialisten over de Engels-Franse militaire actie in Egypte. Hier in Straatsburg hoor den we, dat de socialist Goedhart de me ning van de minderheid van zijn fractie in de Tweede Kamer verkondigde: instem ming met de actie. Het tegendeel had de Duitse socialist Erler hier woensdag als zijn opvatting kenbaar gemaakt. De mening van de Belgische socialist Rolin kwam in haar strekking met die van Erler overeen. Maar de Belgische socialist Bohi was heel wat minder absoluut in zijn afwijzing: hij kon de actie niet goedkeuren, maar hij had ook nog nooit iemand een antwoord horen geven op de vraag wat Frankrijk en Enge land anders hadden moeten doen. „Zij kon den niet anders", zei de Nederlandse libe raal Korthals"'(men hoort hier weinig libe ralen), maar in zijn gedachtengang ontbra ken de bezwaren, die Bohi toch wel in sterke mate had. „Onze agressie" Dat de Engelse socialisten de actie afkeu ren is al uit de debatten in het Lagerhuis bekend. Hier waren het de Labour-afge- vaardigden Jenkins en Popplewell, die het standpunt niet onder stoelen of banken sta ken. Talloze malen klonken in de rede van Popplewell de woorden „onze agressie in Egypte", en die manier van zeggen spreekt boekdelen. Van de Engelse conservatieven had Amery woensdag het andere standpunt ingenomen en Amerika de schuld van alle narigheid gegeven. Gisteren hoorden wij dat zijn partijgenoot Elliot het, wat dit laatste betreft, niet met hem eens was. „Ook wij hebben fouten gemaakt", zo zei hij. De Franse christen-democraat Teitgen had het woensdag vóór de actie opgeno men. Zijn Belgische geestverwant Struyen toonde zich donderdag heel wat gereser veerder. Hij verweet Engeland en Frank rijk de Europese saamhorigheid te hebben miskend. De Ier MacBride nam naar aan leiding van het houden van een troepen macht in Egypte het woord kolonialisme in de mond. Dat doen Ieren vrij gemakke lijk, want zij hebben steeds de toestand van het noordelijk deel van hun eiland voor ogen. Vandaar dan ook, dat zij zich hier mengden in de kwestie Cyprus, die om te beginnen met wat te grote heftigheid door de Gnek Droelia ter sprake was gebracht. De Turken weten het feit, dat de kwestie Cyprus nog niet geregeld is aan het Griekse gebrek aan plooibaarheid. Uitersten Zoekt men een grote lijn in het politie ke debat, dat hier woensdag en donderdag is gehouden, dan kan men zeggen, dat het verst van elkaar verwijderd zijn de En gelse conservatief Amery en de Duitse so cialist Erler. Daartussen in liggen tal van nuances. Zulke nuances kon men ook op ander terrein waarnemen onder de Euro pese volksvertegenwoordigers, die zoeken naar een gemeenschappelijke, althans ge coördineerde politiek van de Europese sta ten ten aanzien van Amerika en ten aan zien van de Sovjet-Unie. En daarbij zullen zij moeten uitvissen hoe de Europese een wording kan worden bevorderd, een be grip dat. lang niet voor allen dezelfde in houd heeft, maar men bestrijdt de nood zakelijkheid van eenwording van Europa tussen twee krachtvelden niet. Wat Ame rika betreft zei Amery: „AL het kan mèt, maar als het moet zonder Amerika", een opvatting, die ongeveer alle anderen be paald niet deelden. De liberaal Korthals zei, dat Amerika's neiging buiten Europa om zijn politiek te bepalen, gevaarlijk voor Europa was. Maar als Europa daar critiek op heeft, moeten anderzijds de Europese staten niet zelf buiten Amerika om met de Sovjet-Unie gaan praten. Duitse hereniging Deze stelling bren-gt ons op het vraag stuk van Duitslands hereniging. Van hoe grote betekenis deze is hebben de gebeur tenissen in Hongarije nog eens geleerd, zo is van verschillende kanten gezegd. De hereniging mag niet lang op zich laten wachten, zei de in neutralistische richting denkende Belgische socialist Rolin, maar dan moet men ook niet West-Duitsland re- militariseren, De Belgische christen-demo craat Struyer meende, dat de Russen een gedemilitariseerde zone in Duitsland als compensatie zouden beschouwen. Het politieke debat is nu ten einde. Thans is de politieke commissie uit de raadgevende vergadering aan het werk ge gaan om vandaag met de tekst voor een aantal aanbevelingen te komen. Er is gis teren ook over Europese integratie, dat wil zeggen over Euratom en de Gemeenschap pelijke Markt gesproken, maar de beslis sing over de desbetreffende resolutie is tot vandaag aangehouden. ADVERTENTIE CHOCOLADE CAKE 1.50 GEMBER CARRé'S 30 ct BOTERPUNTEN 20 ct NIEUW CHOCOLADE GEBAK 30 ct MOCCA RUMPUNTEN 26 ct Onze ROOMBOTERKOEKJES, iets fijns. CENTRUM GALERI] - TEL 6479 ADVERTENTIE tische aanvallen. Volgens een woordvoerder lijke pogingen, om zich in te laten met haar van de Britse luchtmacht op Cyprus heeft men de indruk, dat de Jemenitische acties een erootseheepse campagne vormen. Hij zei dat de organisatie en de kracht van de aanvallen er op wijzen, dat de toestand ern stiger is dan men had gedacht. Men acht het mogelijk, dat de aanvallen van het buitenland uit worden geleid. Welingelichte Britse kringen verwachtten niet, dat er onmiddellijk versterkingen naar Aden zul len worden gezonden, daar er zich in dat gebied voldoende troepen bevinden. binnenlandse aangelegenheden, te verwer pen", aldus de verklaring, waarin ook wordt gezegd, dat „bepaalde westerse mo gendheden nog steeds de krachten der tegenrevolutie in Hongarije steunen". LONDEN (Reuter) Premier Tsjoe En Lai van China is vandaag uit Moskou in Warschau aangekomen voor besprekingen meldt het Poolse persbureau P.A.P. BARIElJ0RISSTR. HAARLEM UI 1 3439 FERO B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 WINTERSPORTKLEDING DJAKARTA (A.N.P.) Volgens vrijdag in Djakarta uit Menado ontvangen berich ten, vertoont de Lokon-Empoenig, een als uitgedoofd beschouwde vulkaan in Noord- Celebes, weer tekenen van activiteit. Het bestuur heeft de bevolking verboden zich binnen een afstand van twee kilometer van de gevaarlijke krater op te houden. Albanië wijst Joegoslavische legatiesecretaris uit BELGRADO (Reuter) Albanië heeft zonder opgaaf van reden de eerste secre taris van de Joegoslavische legatie in Tirana tot persona non grata verklaard, meldt het Joegoslavische persbureau Tan- jug. Nabij het viadukt over de Hoofdstraat te Drieberge nR ij z e n b u r g is op rijksweg 12 een vrachtauto met aanhang wagen tegen een stilstaande personenauto gebotst. De bestuurder van deze personen auto, de heer M. uit Maarsbergen, werd daarbij zo ernstig gewond, dat hij later in het Zeister ziekenhuis is overleden. De naast hem in de wagen zittende heer Van de L. uit Maarsbergen werd zwaar gewond. De met stenen beladen vrachtauto botste in volle vaart tegen de achterzijde van het vierpersoonswagentje aan, dat geheel werd vernield. Op de Laan van Meedervoort in Den Haag is ter hoogte van de Zonnebloem straat de 78-jarige voetganger J. de V. tij dens het oversteken aangereden door een personenauto. Hij was op slag dood. De 59-jarige heer A. de K. uit Veenen- daal werd, toen hij op de Kerkewijk te Veenendaal de voorrangsweg per rij wiel wilde oversteken, door een personen auto aangereden. Met inwendige kneuzin gen is hij naar zijn woning overgebracht, waar hij aan de verwondingen is bezweken. Hij was gehuwd en had drie kinderen. Op de hoek van de Windmolenweg en de Oude Beckumerweg te B o e k e 1 o is de 47-jarige mevrouw G. J. G.-van B. uit En schede, die op een bromfiets reed, aange reden door een Duitse auto die van Bad Boekelo onderweg was naar Hengelo. De vrouw werd zo ernstig gewond dat zij spoe dig na het ongeluk is overleden. De 78-jarige wielrijder C. G. V. uit Voor burg bemerkte vanmorgen bij het kruis punt Van Heeswijkstraat-Willemstraat te Voorburg niet de vrachtauto van de 24-jarige Amsterdammer C. V. De oude man kwam hierdoor in aanraking met de aan hangwagen. Hij werd zo zwaar gewond, dat hij ter plaatse is overleden. Toen hedenmiddag om 12 uur de land arbeider G. S., oud 66 jaar, van zijn werk kwam is hij bij het oversteken van de rijksweg nabij het Shellstation in Krab be n d ij k e door een auto, komende uit de richting Bergen op Zoom, aangereden. Het slachtoffer was op slag dood. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 reeds om het leven gekomen 29 personen, waarvan zeven kinderen.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1