Autorijschool „IJmond" Schaakscha tkamer in etalage D. J. Scholten - 25 jaar school hoofd - hartelijk gehuldigd 'pckanh^ {QroquetJ Telefoon 4551 Visserij- varia Hoogoven-schaaktoernooi: gemoedelijk en variabel Kennemer t, Lantaarn Voor de betreurde hond Gezellig Samen zijn net iets sterker dan DCIJ 11-9 Agenda voor Velsen Damnieuws uit de IJmond Drie arrestaties verricht door Velsense recherche Uitspraken Haarlemse rechtbank LUXE VERHUUR AUTONAlltKHAl 1 Ernstig auto-ongeluk bij Heemskerk TAXI NODIG? EEL 5 0 00 Kiezen in Begisch Kongo G. Klijn te Santpoort viert zilveren jubileum Vlot werk Brief nodig Door het rode licht Die heer Gift ZATERDAG 12 JANUARI 1957 „Als ik al datgene, wat door de verschil lende sprekers tot mij gezegd is, nog even de revue laat passeren, dan zou ik haast geneigd zijn mij zelf op de schouder te kloppen en te zeggen: „Zo slecht heb je het blijkbaar dus toch nog niet gedaan! En dat zou dan een meevaller zijn voor de moeder, die mij bij mijn komst in Sant poort toevoegde: „Mijn kinderen krijgt u niet, want uit Genemuiden is nog nooit iels goeds gekomen". Aldus sprak de heer D. J. Scholten in zijn slot- en dankwoord op de receptie ter ge legenheid van het feit, dat hij 25 jaar ge leden de functie van hoofd der toenmalige School F (thans Adolf van Nassauschool) had aanvaard. Tal van sprekers hadden in hun toespra ken de loftrompet over de jubilaris gesto ken. Namens het gemeentebestuur deed bij ontstentenis van wethouder De Boer diens collega van financiën wethouder Aschoff zulks. Deze bracht de dank van het ge meentebestuur over voor al datgene wat de heer Scholten in deze kwart eeuw voor Santpoorts jeugd had gedaan en voor de wijze waarop hij de scepter had gezwaaid. De inspecteur van het lager onderwijs de heer S. P. Veldhuizen sloot zich in deze geheel bij de heer Aschoff aan en meende te mogen zeggen, dat de heer Scholten ge toond heeft de rechte man op de rechte plaats te zijn. Voor de afdeling Velsen van het „Witte Kruis" vertolkte de voorzitter de heer P. Waardenburg de gevoelens. „Ruim 20 jaar is u secretaris van onze afdeling geweest en mede dank zij uw werk is zij tot grote bloei gekomen". Namens het personeel, dat in dienst der afdeling staat en dat in gro ten getale aanwezig was, bood spreker een electrische schemerlamp aan. De oudercommissie had haar voorzitter de heer J. Blom afgevaardigd. Deze ge waagde van de prettige samenwerking en bood namens de ouders een bedrag onder couvert aan. Ook de oud-voorzitter der oudercommissie de heer J. Drijver sprak waarderende woorden en memoreerde eveneens de prettige samenwerking. De heer P. v. Zutfen, voorzitter van de turnvereniging „Santpoort", die in het gymnastieklokaal der school haar oefen avonden houdt, gewaagde van de mede werking, die zijn vereniging altijd van de jubilaris ondervonden had. Hij onder streepte zijn dankwoord door het aanbie den van een mand bloemen. Namens het personeel der school sprak de heer C. Pels, die zeide in de 25 jaren, ADVERTENTIE Marktplein 30 De IJmuidense en Velsense recherche heeft de 55-jarige machinebankwerker K. A. aangehouden, die ervan verdacht wordt een grote hoeveelheid metaal ten nadele van één van de grote Velsense bedrijven te hebben ontvreemd. De man heeft be kend en is ter beschikking van de justitie in Haarlem gesteld. Bovendien hield de Velsense recherche de Haarlemse koopman L. S. aan, die be kende de hand te hebben gehad in het he len van een grote hoeveelheid koper. Ook hij is overgeheveld naar de justitie in Haarlem. Verder werd door de Velsense'recherche gearresteerd de vijftigjarige Haarlemmer K. L., die evenals de IJmuidenaar P. L verdacht wordt van zedenmisdrijven met kinderen te hebben gepleegd. Zij zijn, na hun bekentenis, ter beschikking gesteld van de justitie te Haarlem. De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen uitspraak gedaan in de zaak tegen een negentienjarige timmermansknecht uit Velsen, die verleden jaar zomer een serie diefstallen zou hebben gepleegd. Overeen komstig het advies van de raadsman, mr W. G. J. Veenhoven, zal de jongeman wor den gezonden naar de kliniek van profes sor Baan te Utrecht. De officier van Justi tie had twee jaar jeugdgevangenis geëist. Tegen een achttienjarige inpakster uit Velsen, die van het gestolene had gepro fiteerd en tegen wie vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf, met een proeftijd van drie jaren, was geëist, zal een nader onderzoek worden ingesteld. Conform de eis werd een 24-jarige bank werker uit Beverwijk wegens medeplich tigheid veroordeeld tot zes maanden ge vangenisstraf, waarvan twee maanden voorwaardelijk, met aftrek van voorlopige hechtenis. De zaak tegen een vijftigjarige Amster damse classificeerder aan wie flessentrek kerij ten laste was gelegd en tegen wie de officier van Justitie acht maanden ge vangenisstraf met aftrek had geëist, werd aangehouden, in afwachting van een rap port van de districtspsychiater. waarin hij met de beer Scholten had sa mengewerkt, deze te hebben leren kennen als een prettig, met zijn personeel meele vend chef. Als dank voor alles overhan digde hij een electrische klok. De heer Scholten bedankte tenslotte alle sprekers „en bloc", zeide er nooit spijt van gehad te hebben Genemuiden voor Sant poort verwisseld te hebben en moest nog tientallen handen drukken. Geslaagd Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor eerste stuurman Grote Handelsvaart 2e gedeelte, is geslaagd de heer D. Jonge- jeugd, Alexander Bellstraat 46 te IJmuiden. ADVERTENTIE ADVERTENTIE M. VISSER - Celsiusstraat 52 IJmuiden v KEMtfEnERLAAM Prijzen van vrijdag Per 1 kg: gr. tong f 3.203; grm. tong f 3.102.90; kim. tong f 3.30—3.05; kl. tong I f3.40—3.10; kl. tong II f3.10—2.75; tarbot 1 f3—2.60. Per 50 kg: tarbot II f 128—94; tarbot III f 6460; tarbot IV f 6046; gr. schol f3729, grm. schol f4031, kim. schol f 5649; kl. schol I f 5646; kl. schol II f55—32; schar f46—30; bot f 36—20: wij ting f 7254; kl. gul f 45—35. Per 125 kg: gr. kabeljauw f204110. Aanvoer van vrijdag 400 Kisten tong en tarbot, 750 schol, 40 schar, 45 bot, 30 wijting, 65 kabeljauw en gul, 20 diversen. Totaal 1350 kisten. Besommingen van vrijdag KW 89 f6100, 57: f5480, 114; f5360, 59: f5060, 162: f7050, 91: f3950, 76: f2700; RO 2 f 5750: KW 160 f3400; 210: f2240. 63: f4360; IJM 11 f2510, 54: f5990; WR 88 f4530; TX 24 f2110, 14: f3640; SCH 310 f 1450. VOOR DE ETALAGE VAN Vroom en Dreesman aan de Breestraat in Beverwijk is de laatste dagen meer Spaans, Frans en Engels gehoord, dan waarvan de onbewogen etalagepoppen ooit tevoren de stomme ge tuigen waren. Want sinds de aanvang van het Hoog- ovenschaaktoernooi zijn zo langzamerhand alle deelne mers een wandelingetje om de hoek van de Zeestraat wezen maken om de uitstal ling van historische schaak spelen te bewonderen, die daar door een toeval te recht zijn gekomen, maar het bijzonder goed doen, nu Beverwijk een week lang schaakstad is. Overigens niet alleen bij hen, die een damegambiet en een vrijpion weten te gebruiken, maar ook bij de Beverwijkers, wier onder scheidingsvermogen tussen Nimzo-Indisch en Siciliaans minder ver ontwikkeld is. Toen een van de mensen van dit warenhuis onlangs de „dag der verzamelaars" in Amsterdam bezocht viel zijn oog met welgevallen op de fraaie collectie schaakspelen, die door de heer H. Overgoor uit Soest- dijk naar deze show der liefhebberijen was afgezon den en hij dacht onmiddel lijk aan de mogelijkheid deze prachtige kleinodiën een week naar Beverwijk te halen ter gelegenheid van het schaaktoernooi. Dat is dan allemaal in kan nen en kruiken gekomen en sindsdien prijkt op de plek, waar eigenlijk overgooiers en badhanddoeken tegen uitverkoopprijzen hadden moeten hangen, het trotse bezit van deze Soestdijker. Chinezen trekken er in het wit op tegen Jappan- ners in het rood-de lopers met gevelde lansen en de koning met de hoogmoedige blik van de nimmer-versa- gende. Er staat een spel, waarvoor de figuren aan de onenigheden tussen Ro meinen en Batavieren wer den ontleend, er is een mid deleeuws schaakspel met primitieve, vormen maar 'n alarmkogel in de trans der zwarte en witte torens en tegen het blauw van een cassette glanst dof het speksteen van een uit Chi na stammend stukje snij werk - een magnifiek spel, dat evenals al die andere curieuze schaakstukken een bijzonder hoge waarde moet vertegen woord igen. Schaakborden uit luci fers, ingelegde borden en borden, zoals de Nederlan der ze .gebruikte om de lan ge avonden van de bezet tingstijd door te komen: zelf gemaakt, met onbehol pen gesneden figuurtjes of alleen maar gemerkte schij ven. Dat het schaakspel een vreedzame denksport is, hebben wij immer graag willen aannemen, maar vroeger werd er blijkens deze interessante collectie toch wel erg realistisch ge stalte gegeven aan de witte en zwarte „legers", die te genover elkaar stonden en met alle mogelijke wapens tegen de andere partij in het krijt traden, tot de ko ning het meestal fr.aai-be- werkte hoofd omlegde. Hoe het ook zij: de voort durende belangstelling van schakers en niet-schakers voor deze opvallende eta lage bewijst elke dag, dat de collectie door iedere passant naar waarde wordt geschat. Op de grens van de gemeenten Castricum en Heemskerk ter hoogte van de woning Rijksstraatweg 166 heeft zich een ernstig verkeersongeval voorgedaan. Een autobe stuurder moest met een zware hersen schudding in het Rode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk worden opgenomen. Een personenauto van de heer N. B. uit Egmond Binnen kwam uit de richting Cas tricum. Ter hoogte van perceel 166 reed een paard en wagen, bestuurd door de heer J. v. d. K. uit Heemskerk, in de richting Castricum. De heer B. trachtte paard en wagen te passeren, op welk moment uit de richting Beverwijk echter twee per sonenauto's naderden. De eerste slaagde erin ertussen door te glippen, doch de tweede auto die dit kunstje na wilde doen zag zich plotseling geplaatst voor de wagen van de heer B. Bij het krachtige remmen slipte eerstge noemde auto en kwam dwars op de weg te staan. Prompt vloog de auto van de heer B. met de linkerzijde tegen de rechter flank van de auto die dwars over de weg stond en bestuurd werd door de heer B. uit Alkmaar. Beide auto's liepen zware schade op. De heer B. uit Egmond liep enkele schaafwonden op aan kin, voorhoofd en rechterknie, en de tanden van de onder kaak staken door de bovenlip. Slechter was de heer B. uit Alkmaar eraan toe. Met een zware hersenschudding werd hij op advies van een arts naar het ziekenhuis vervoerd. Na het ongeval mosten de beide wagens worden weggesleept. De politie heeft de zaak in onderzoek. De Toernooien van Be verwijk en Hastings heb ben gemeen, dat zij gemoe delijk zijn en vele program mapunten hebben, die. niets met schaken hebben te maken. Evenals te Has tings worden de deelne mers ondergebracht bij particulieren. Vorig jaar gaf dat moelijkheden met Stahlberg, die om 6 uur 's morgens graag een glas bier drinkt. Maar hij heeft nu een gastheer, die daar wel „in kan komen". Een opvallende gebeurte nis dit jaar was, dat Jan Hein Donner reeds een half uur voor de aanvang van het spel aanwezig was; hij pleegt namelijk tevreden te laat te komen. Hij had een uitleg: „Ik dacht dat het om vier uur begon, dus ben ik een half uur te laat". In het ongerijmde heeft hij zijn naam dus hoog gehouden. Turao, de Portugese kam pioen die deel neemt in een der reservegroepen, is dinsdagmorgen vroeg al aan gekomen. Hij zat gisteren met de Duitse „Schaak apostel" Diemer aan een tafeltje. Diemer is in Be verwijk beroemd, omdat hij vorig jaar een half uur lang zijn Diemer-gambiet aan een geduldige ober heeft zitten uitleggen; de zelfde ober, die ook dit jaar nóg niets van schaken weet. Diemer heeft een ope ning bedacht die tot winst leidt, omdat deze de hogere machten gunstig stemt, zegt hij. Hij is een lange man, donker gekleed en met een hooggesloten blauwe trui. Hij heeft weemoedige ogen in zijn predikersgezicht, die echter heel pienter kunnen stralen. Diemer speelde met Turao wat partijen uit het verleden. „Malaga, Fuu- rundfuuftzig", zegt Turao moeilijk, „spiel gegen Prins". En razendsnel speelt hij dan die partij alleen na, beide handen vol stukken, dreigingen met kleine tik jes aanwijzend, een gevaar lijke zet afwikkelend om het fatale verloop te tonen en dan alles weer terugzet tend om het in 1954 te Ma laga gespeelde door te spe len. Na drie minuten is de partij gedaan. Diemer heeft stil zitten kijken, af en toe „schön, sehr schön" zeggend en aan het slot van Turao's blik- semmanipulaties lachend. Dan zegt Diemer: „Maar had je in de 33ste zet niet beter F2F4 kunnen spe len?" Diemer heeft een par tij, die hij voor het eerst van zijn leven ziet, reeds genummerd in zijn hoofd. Reservegroepspelers! „Nein", zegt Turao, en in een tel staat de stand van de 33e zet van de partij Prins-Turao in 1954 te Ma laga gespeeld weer op het bord! De gezellige drukte in 't Kennemer Theater heeft een sfeer, alsof het vorige toernooi nog aan de gang is. Voorzitter Veldheer wordt er door aan het mij meren gebracht en hij ver telt hoe in 1937 het Kenne mer Nieuwjaarstoernooi plaats had, met veertig re gionale deelnemers. Hoe in 1940 gelachen is om het voorstel dr. Euwe uit te no digen. Hoe in 1941 honderd zestien deelnemers mee speelden en in 1946 't Toer nooi voor het eerst in ternationaal was. Veldheer heeft er plotseling een oud gezichtje van. ADVERTENTIE VERHUUR ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGLIA Voor het eerst in de geschiedenis van Roeanda-Oeroendi (Belgische Kongo) zijn op democratische wijze verkiezin gen gehouden voor inheemse vertegen woordigers, die invloed zullen hebben in de regering, waar het plaatselijke aangelegenheden aangaat. De bovenste foto laat zien hoe een van de kandida ten een verkiezingsrede houdt. Foto onder: verkiezingen zijn voor onerva ren kiezers erg ingewikkeld. De kandi daten zijn daarom in de buurt van de stemhokjes opgesteld met een nummer om de hals (links) en de stembussen (evenveel als er kandidaten zijn) zijn voorzien van foto's en nummers van de kandidaten om het de kiezers zo gemakkelijk mogelijk te maken (rechts) daan. Hedenmorgen is de heer G. Klijn, tech nisch opzichter-B bij het P.E.N. te Bloe- mendaal, wonende Van Dalenlaan 115 te Santpoort-station,, ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij dit bedrijf door de directie ontvangen en gefeliciteerd door de directeur ir. J. den Boesterd, die hem een gratificatie overhandigde. Van het provin ciaal bestuur was er een bloemenhulde. Hedenmiddag zal de heer Klijn te zijnen huize namens de jubileumcommissie van het P.E.N. gecomplimenteerd worden door de heer G. E. Noordhof. Grote bewondering heb ik opgedaan voor de leden van Haarlems politiemacht, die zich geen ongeval willen laten ont glippen. Want luistert wat ge schiedde met het vervoermid del, waarmee ik mij over de aardbodem pleeg voort te be wegen en dat uit hoofde van mijn roeping vele ochtenden op een uur, dat de vorige dag nauwelijks ten einde lijkt, over Haarlems autostrada, de Delft laan deint. Voor de auto stak een aar dige boxer de weg over, die door een zorgeloze baas op het verkeer was losgelaten en al ben ik een groot hondenlief hebber, deze kon ik écht niet meer ontwijken en het dier werd dan ook zwaar gewond tegen de trottoirband gescho ven terwijl mijn voituurke, ijselijk lawaaiend, eveneens tot stilstand kwam. Op de klap, die een hond van vierenveertig pond ver oorzaakt, als hij tegen blauw blik van zeventig kilometer snelheid smaakt, gingen vele ramen langs de laan spontaan open en vrouwen in nacht gewaad staken geschrokken gezichten in de regen. Terwijl ik mij over de hond boog en een vriendelijke voor bijganger me hielp het ge kneusde autootje van de weg te duwen, heeft één dezer mee voelende dames de politie en de ongevallendienst gebeld, denkend, dat er nóg ernstiger dingen waren voorgevallen. Het resultaat was, dat er enige minuten later vele agen ten en een ziekenauto alsmede een overvalwagen op het ter rein verschenen, wanhopig zoekend naar de vermoede slagvelden. Hetgeen weinig op leverde, want ze waren er niet. Maar nu in ernst: beter veel gebeld dan te weinig in zulke gevallen. En: hou in hemels naam uw honden van de weg, want dit kostte in één klap een hond plus tweehonderd gulden schade. precies van pas, want de poe zen en honden stonden er echt financieel wel zorgelijk voor. Dierenbescherming is nu eenmaal een schip van bijleg en als zo'n Haagse mevrouw zo gul gaat bijleggen, krijgen zij, die deze bescherming be drijven, weer wat moed voor het doornige pad. Mocht u ook gedachten in die richting koesteren, weet dan hoeveel blijde snuiten u veroorzaakt. Het rode licht, dat in menig- voud op de Sluisweg groeit en daar niet om niet in de aarde is geplant, heeft blijkbaar op vele Velsenaren een averechtse uitwerking. Ik heb ulieden reeds eerder gemeld, dat bij telling bleek, dat een zeer hoog percentage waaghalze rige lieden, die hun emplooi in de industrie vinden (laat ik geen namen noemen om de Hoogovens niet wéér op te winden) doodkalm door het rode licht rjjdt. Zo lang, tot de dood, kalm op de smalle bruggen wachtend, zijn privé- stoplicht ontsteekt. Mijn ongerustheid over dit molesteren van de verkeers regels wordt thans wettig en overtuigend bewezen door het aantal processen verbaal, dat de afgelopen maanden op deze Sluisweg voor het voor melde feit werd opgemaakt door daartoe bevoegde aan hangers van de juffrouw met de blinddoek. In oktober van het vorige jaar werden er 17 roodrijders verbaliseerd, in november vierendertig en in december vierentwintig. En dan nog de genen, wie het elke keer weer lukt, omdat de juffrouw met de blinddoek ook niet overal een mannetje neer kan zetten. Of heeft ze die blinddoek uit geleend aan de Sluisweg- clientèle? Het in de vorige editie dezer Lantaarn openbaar gemaakte verlangen van enige Santpoor ters, om ook de Hagelingerweg met verkeersbrigadiertjes te tooien en te beveiligen, is door de betrokken inspecteur der Velsense verkeerszaken met een wijze glimlach beant woord. „Laat men een schriftelijk verzoek aan de politie zenden" zo zei hij mij peinzend, „waar uit de wens van de betrokken schoolhoofden blijkt, tot het instellen van Santpoortse ver keersbrigadiertjes". Hetgeen dan nog niet zeggen wil, dat zij er vast en zeker komen ook, want in die dingen gaat men niet over één nacht wegdek. Van alle kanten zyn de meewarige, de hartelijke en de on- middelljjk-helpende reacties losgekomen op het plotselinge overlijden van de hond van de heer Cleeren. IJmuiden en Beverwijk hebben gereageerd met de warmte huns harten, per brief, per telefoon, mondeling op onze burelen en met toezeg gingen, dat die vierhonderdenvijftig gulden er hoe dan ook moet komen en dat men er desnoods wel meteen garant voor wil staan. Velsens dierenbeschermers hebben dankbare blikken naar het zuiden geworpen, waar in de Archimedesstraat van het Haagje mevrouw Doeve woont die voor het Kerbertasiel zo maar 500 schonk. Het komt Gelezen hebben hetgeen dezerzijds werd opgemerkt om de koele toon, waarop de ge meente haar klantjes pleegt toe te spreken, zendt een nauw keurige abonné mij een enve loppe, waarin zijn aangiftebil jet voor de hondenbelasting naar het raadhuis dient te worden geretourneerd. Het adres zegt: „Aan de Heer Chef van de afdeling financiën der gemeentesecretarie van Velsen te IJmuiden". Nimmer heb ik er aan ge twijfeld, dat deze vriendelijke man een heer is. Maar die an dere heren buiten de intimiteit van het raadhuisplein zijn het nét zo goed. Bovendien ligt de gemeentesecretarie naar mijn beste weten niet in IJmuiden, of de daartoe dienende opstal is vannacht verhuisd. Namens de gedupeerde har telijk dank voor zoveel mense lijkheid. Maar na al deze woorden nu even een paar gekopte spijkers in het hout gedreven vrinden. Die hond moet natuurlijk vervangen worden, dat staat voor ons allemaal vast en met tientjes en guldens en desnoods kwartjes komen we er samen best. Inmiddels heb ik contact opgenomen met het Blinden geleidehondenfonds in Amster dam, waar de getroffen blinde al een nieuwe hond heeft aan gevraagd. De kosten bedragen ruim vierhonderd gulden, deelde men mij daar mede, maar het kan nog even duren, voor een bij de persoon passende vier voeter is gevonden en opgeleid, want dat steekt, naar gij van mij kunt en wel zult willen aannemen, erg nauw. Die hond komt dus wel voor elkaar. Het geld.. Als we nu eens tesamen een actietje op touw zetten, waarbij een ieder, die een klein of een wat groter bedrag heeft te missen het komt brengen bij de krant aan de Lange Nieuwstraat of het stort op ons gironummer 273107 ten name van Haarlems Dag blad. Als u er dan even bij zet „Blindenhond", dan kunnen wij mettertijd het geld weer afdragen en tussentijds verant woorden. Inmiddels ontving ik van het oud-lid van „Kijk Uit", waarin de heer Cleeren schaakt, de heer A. de Ruiter, al 10 en de firma Heiligers kwam met het aanbod, zijn postrekening open te stellen - men beloofde er onmiddellijk een tientje op. Dat is dus alvast een begin, al zal de heer Heiligers het ook wel best vinden, als het over de krant loopt. Woensdag hoop ik de eerste honderd gulden vol te kunnen laten zien. Lampenier In de eerste ronde van het korte toer nooi om het clubkampioenschap van Noordholland won de landskampioen Jo- zeph Blankenaar met 173 van de chris telijke damclub Amsterdam, terwijl het sterke Gezellig Samenzijn in een fraaie en spannende wedstrijd DCIJ met 119 versloeg. Met de tweede ronde op 15 januari is de ontmoeting Jozeph Blankenaar-Gezellig Samenzijn van belangrijke waarde voor het clubkampioenschap Noordholland. De stand van het toernooi is als volgt: 1. Jozeph Blankenaar 1 1 0 0 2 173 2. Gezellig Samenzijn 1 1 0 0 2 119 3. DCIJ 1 0 0 1 0 9—11 4. CDA 1 0 0 1 0 3—17 De voorspelling dat DCIJ alleen als kanspaard zou starten wanneer de ploeg volledig opkwam is uitgekomen. Op het appèl ontbraken Yme de Jong, A. Ligt- hart en H. Laros. Daarvoor hebben de in vallers Krijgsman. Tielrooy en Beukema uitstekend werk geleverd door drie punten te scoren, maar de DCIJ-middenlinie werd met het naar boven schuiven van spelers als Postma, Suyk, Van Straten te veel ver zwakt. De grootste belangstelling voltrok zich om het eerste bord tussen ex-wereldkam- pioen Piet Roozenburg en R. C. Keiler. En de toeschouwers hebben dan ook zet voor zet van een prachtig en boeiend damge- vecht kunnen genieten, van een uitstekend op dreef zijnde Roozenburg. Roozenburg plaatste al vrij spoedig (met wit spelend) een stuk op 15. Keiler wist met zijn stelling geen raad en besloot ten slotte de „streng-gesloten-klassieke-partij" te spelen. En op waarlijk meesterlijke wijze wist Roozenberg Keller in dit uiterst moeilijk spelgedeelte tot overgave te dwingen. Maar ondanks de kostbare twee punten welke Roozenburg, Dukel en Beukema scoorden, ging dit fraaie succes te niet doordat Postma als vierde IJmuidenaar na een lang eindspel door de oud-Franse en Nederlandse kampioen H. de Jongh werd verslagen. DCIJGezellig Samenzijn: 1RoozenburgKeiler 20 2. Dukel—Vos 20 3. SuykRustenburg 02 4. PostmaH. de Jongh 02 5. Van der Berg-Ansems 10 6. v. StratenSteenhuis 02 7. K. de JongDe Schaap 11 8.BeukemaScheurder 20 9. TielrooyBedola 11 10. KrijgsmanBlauw 02 ADVERTENTIE PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3, Tel. 4576, IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Totaal 9—11 ZATERDAG 12 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur, „De man die te veel wist." Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. Groninger Vereniging: 20 uur, zaal Abe lenstraat: bijeenkomst. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. B.B.: 20 uur, Hervormd Jeugdgebouw: bindingsavond. Postduivenvereniging „De IJmonden", zaal Bellevue, Wijk aan 7.eeërweg, ten toonstelling van 142! uur. ZONDAG 13 JANUARI IJMUIDEN Rex, geen opgave. Thalia, 15 uur: „Aloma van de Zuidzee"; 19 en 21.15 uur: „De man die teveel wist". MAANDAG 14 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „De man die teveel wist". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 14.3017.30 en 19— 21 uur. Ned. Ver. v. Huisvrouwen, Patronaats gebouw, 14 uur, causerie. VELSEN Raadhuis, 1012 uur, spreekuur burge meester; 1517 uur spreekuur wethou der van Onderwijs.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8