Land- en Tuinbouwbank te Beverwijk bestaat donderdag veertig jaar Audium HOQRTOESTELLEN Afdeling atletiek van DEM bestaat reeds dertig jaar De Stormvogel Vereniging Koninginnedag Beverwijk ontvouwde uitgebreide plannen Havenberichten Fa. R. de Boer Goede prestaties van de meer dan honderd leden O Nieuwe leerkrachten karaktervormend onderwijs Huisvrouwen in „Opstand tegen de sleur" Voordrachtkunst op gemeenteavond Agenda voor Beverwijk „Pat-Mat" schaakte tegen „Bloemendaal" Forum-avond Jaarvergadering van Doopsgezind Zangkoor „Weenink" 4 versloeg Heemstede „The Velno's" thans onder Jan Stoker Telefoon 7179 Expositie bij „Feiison" A. Wisman spreekt voor I.v.A.O. over fotografie Drie zeeschepen voor de papierfabriek Schade aan havenwerken op 100.00 geschat Drie raadsleden in het algemeen bestuur ILVT Grote vraag naar boerenkool en prei Licht en borden in de St. Franciscusschool Nieuw personeel aan de huishoudschool Lezing voor Humanistisch Verbond te Velsen P. H. de Quartel kwart eeuw bij „Westerveld" Hartelijke huldiging door zijn medewerkers Verschuivingen op de competitieladder van „Sportief" Jaarvergadering en film avond Oranjevereniging „Driehuis" DINSDAG 15 JANUARI 1957 Op 17 januari 1917 werd in Beverwijk de r.-k. Coöp. Land- en Tuinbouwbank opgericht. Dit veertigjarig bestaan zal op dinsdag 29 en woensdag 30 januari worden herdacht. Na de kerkelijke herdenking heeft op de middag van de eerste dag een receptie plaats, des avonds en ook de vol gende avond worden feestelijke bijeen komsten gehouden. Hieraan werken een groot aantal radio artiesten mede: Maarten Kapteyn, Jetty Cantor, Hetty Berger, Eva Jansen, Willem van Capellen en Bert Dijkstra. Voor de pauze wordt een toneelstukje opgevoerd en hierna diverse schetsen. Tot besluit volgt er een gezellig samenzijn. Dat de bank in een grote behoefte voor ziet is aan geen twijfel onderhevig. De omzet stijgt regelmatig en het aantal le den bedraagt thans 307. Op een in 1916 gehouden ledenvergade ring van de L.T.B. kwam de wens naar voren om een eigen bank op te richten. Het eerste bestuur bestond uit de heren G. van Baar, Th. Jansen, Jac. Slotemaker, Joh. Jansen en P. J. v. d. Wijst. Van deze is alleen de heer Slotemaker nog in leven, hij bekleedt thans het voorzitterschap. Tot kassier werd in 1917 benoemd de heer C. J. Miermans, die in 1929 werd op gevolgd door de heer R. de Ruyter. Laatst genoemde vervult deze taak tot op heden tot volle tevredenheid van het bestuur. Het huidige bestuur wordt thans ge vormd door de heren Jac. Slotemaker, voorzitter, G. Bakkum, A. M. Aardenburg, A. J. Goemans en B. Vrenegoor. Leden van de raad van toezicht zijn de B. en W. stellen de raad voor, te benoemen tot lerares of leraar, in tijdelijke dienst, aan de mevrouw dr. J. v. d. Bergh van Eysinga Eliasschool (cursussen Karakter Vormend Onderwijs) te IJmuiden, voor de duur van de cursus 1956/1957: a. Zonnebloem-Klimcursus 1. mejuffrouw J. H. Boon, 2. ds. L, Brink, 3. mejuffrouw M. H. Brits, 4. mevrouw A. J. M. DukkerRose, 5. mevrouw L. EliasPa- panek; 6. mevrouw E. HarmsenHaykens, 7. mejuffrouw Z. Kuiper, 8. mevrouw Q. MechanicusKlomp, 9. R. Mees, 10. mejuf frouw C. Nap. 11. mejuffrouw J. E. M. Thijsse, 12. A. H. Wedemeijer, 13. mevrouw G. H. WouwenaarEerelman; en b. Mater-Amabiliscnrsus: 1. mevrouw W. v. Amelrooy—Dijkstra; 2. mevrouw A. A. J. Broekv. d. Wiggers; 3. mejuffrouw M. C. Donsen, 4. W. E. Fibbe, 5. mejuffrouw L. J. Nelissen, 6. mejuffrouw S. E. M. Seuren, 8. mevrouw A. C. Swart—Op- broek, 9. M. M. C. Trooster, 10. F. C. v. d. Vrande, 11. mevrouw G. H. Wouwenaar Eerelman, 12. mejuffrouw J. H. Boon, 13. mejuffrouw H. A. C. M. Larsen, 14. S. P. A. v. Gils, 15. mr. J. N. Meysing, 16. mejuffrouw W. F. M. Kuttschrütter, 17. F. M. van Ste kelenburg. Op dinsdag 22 januari houdt de Bever wijkse afdeling van de Nederlandse ver eniging van Huisvrouwen een bijeenkomst in de bovenzaal van ,,'t Centrum". Harriet Freezer zal hier spreken over het onder werp „Opstand tegen de sleur". De avond wordt door deze vereniging georganiseerd in samenwerking met de vereniging ter be vordering van de belangen des boekhan dels en boekhandel C. Dingier. De commissie belast met het verzorgen van de gemeenteavonden van de Doopsge zinde gemeente te Beverwijk heeft voor woensdag 23 januari een bijzonder pro gramma samengesteld. De voordrachtskun stenaar Tob de Bordes zal, na enige schet sen van Aart van der Leeuw, Masscheroen 1941 van W. A. P. Smit voordragen. ADVERTENTIE Wederom een tijdelijke AUD IUM-INRUIL ACTIE Bij aankoop van een AUDIUM-hoortoestel ontvangt u voor uw oude toestel 35.— retour. Nadere inlichtingen en demonstraties Kennemerlaan 60-62 DINSDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mr. Roberts". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi". KS A-gebouw, 20 uur: Jaarvergadering DEM-Atletiek. Zeewijkschoól, 20 uur: Vrouwengroep Par tij van de Arbeid, Muziekavond met de heer J. Pinksterboer. K.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 1011 en 1718 uur. WOENSDAG 16 JANUARI Bioscopen: Als dinsdag. KSA-gebouw, 19 uur: Geheelonthouders Kinderkoor „Kindergeluk", uitvoering. 't Centrum, 20 uur: Tuinbouw Studieclub, M. Scharringa uit De Bilt spreekt over weersverschijnselen. Openbare Leeszaal, geopend van 1517 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uitle ning, geopend van 15.1516.45 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenblibliotheek geopend van 1013 uur; lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 1417 uur. heren: N. Commandeur, C. Veldt en G. J. de Wit. Het eerste kantoor van de bank werd gevestigd in de C. Amsestraat, thans H. Mandeweg. Later verhuisde men naar Kees Delftsweg en tenslotte naar de Bree- straat, waar het thans gevestigd is op nummer 71. Voor de bondscoimpetitie speelde het eer ste tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" een wedstrijd tegen Bloemen daal, welke in een voorlopige 3/,iy2 uit slag voor Pat Mat eindigde, zodat de af gebroken partijen de beslissing moeten brengen. De gedetailleerde uitslagen wa ren: C. Boutelier (B)J. Zoontjes remise; A. FlackM. P. Suiker remise; W. d. Werf- L. Mostertman 01; C. BolsbroekIr. D. G. Huygen 01; H. W. HogenbirkP. Zwart 01; P. v. d. WerfP. Hart afg.; A. W. DummerJ. E. Strengers afg.; W. Zwa- nebergE. Eekhardt afg.; J. R. Jansen G. Paardekoper afg.; J. v. d. BeemTh. Spijker 10. De samenwerkende afdeling Beverwijk der Christelijke Historische Unie en Anti- Revolutionaire Kiesvereniging „Nederland en Oranje" houden op woensdag 23 ja nuari 1957 's avonds 8 uur precies in de bovenzaal van het Veilinggebouw 't Cen trum, Koningstraat 40 een forum-avond. Het is de bedoeling op deze avond de gemeentepolitiek in het algemeen en die van Beverwijk in het bijzonder te be spreken. Er zal een forum optreden, samenge steld uit de heren: mr. dr. J. v. Bruggen, lid van de raad der gemeente Heemstede en lid der Eerste Kamer der Staten-Gene- raal; mr. O. H. van Wijk, wethouder der gemeente Heemstede en lid van de Pro vinciale Staten van Noordholland; M. A. de Ruiter en D. Koger, leden van de raad der gemeente Beverwijk, onder voorzitter schap van de heer B. de Boer, hoofd der christelijke Ulo. De avond zal worden opgeluisterd met zang door het Gereformeerd Evangelisatie Zangkoor onder leiding van de heer Slings en declamatie door de heer J. Visser van IJmuiden-Oost. Ds. J. Jansen van Wijk aan Zee zal een slotwoord spreken. Het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, dat juist voor Kerstmis zijn zevende lustrum met een geslaagd concert heeft gevierd, gaat maandag 21 januari in de kerkekamer van de Doopsgezinde kerk aan de Meer straat zijn jaarlijkse ledenvergadering houden. Behalve de gebruikelijke jaarverslagen is er een bestuursverkiezing wegens perio diek aftreden van de eerste secretaris, de heer L. v. d. Wal, die zich herkiesbaar stelt. Wegens bedanken van de heer G. van Eek, tweede voorzitter, zal in de vaca ture moeten worden voorzien. Het vierde tiental van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" speelde een bonds wedstrijd tegen „Heemstede" welke een 64 overwinning voor Weenink opleverde. Onderlinge competitie In de onderlinge competitie waren de 11 iit til iff p,n Afd. I: K. SlingsL. Boonstra i/2V2C. Mostertman—A. Tervoort 10; C. Koo- menF. Piët afg.; S. HoogvorstPh. Bak ker 01; G. de KoterL. Siebers 01; J. MuyenG. Beekhoven y2Vi. Afd. II: S. Wortel—A. Alders 1—0; J. MeyerJ. v. d. Does 01; J. v. Versse- veldC. Verduit 0—1; D. Breeuwer—A. Nooy 01; J. v. d. HeydenE. Zuidendorp 1—0. Afd. Ill: A. de Vilder—H. Eikelenboom 1-0; A. BakkerA. Jansen 10; D. Hoog vorstC. Duineveld 1—0. „WOL"-AVOND VAN VROUWENGILDE De leden van het Katholieke Vrouwen gilde te Beverwijk komen op woensdag 16 januari in „de Groentenbeurs" bijeen om te luisteren naar een lezing over het onder werp „Van schapenvacht tot afgewerkt produkt." Deze foto uit Port Said toont de Neder landse bokken „Condor" en „Arend" bezig om in de haven van deze Egypti sche stad het wrak van een 380 ton metende sleepboot te lichten. Op de foto herkent men ook de omtrekken van de Nederlandse bergingsvaartuigen „Zeehond" en „Bruinvisch". Het Kennemer Staten showorkest „The Velno's" heeft een nieuwe dirigent gekre gen in, de persoon van de heer Jan Stoker. Het uitgebreide orkest zal op donderdag 31 januari een uitvoering geven in het Luxor Theater. Als zangers treden op Joke Rut ten en Nico Out. FOTOGRAFIE EN TREKTOCHTEN De afdeling Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling opent het sei zoen 1957 met een bijeenkomst in het ge meenschappelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat te Velsen-Noord. De heer A. Wisman zal spreken over het on derwerp „Fotografie en wat er mee samen hangt". Dr. MELCHIOR OVER HET AMAZONEGEBIED Op uitnodiging van de Culturele Dienst van de K.A.B. zal dr. A. Melchior een le zing houden over het Amazonegebied. Deze bijeenkomst vindt plaats in het K.S.A.-ge bouw te Beverwijk op vrijdag 18 januari. „ONDER ONS" TELDE DE SLAGEN De Beverwijkse klaverjasclub „Onder Ons"'heeft de onderlinge competitie voort gezet met de volgende uitslagen: 1. J. d'e Zwaan 47T4 pnt; 2. M. Zoontjes 4686 pnt; 3. P. Zoontjes 4639 pnt; 4. J. Dijkman 4620 pnt; 5. N. Korsman 4540 pnt; 6. J. Kooy 4532 pnt; 7. H. Bruinenberg 4494 pnt; 8. H. Koster 4442 pn>t. „WIJKEROOG"-WINKELIERS BESPREKEN ZEGELACTIE Het bestuur van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" heeft zijn leden uitgenodigd voor een vergadering op donderdag 17 januari in het gemeentelijk ontspannings- lokaal aan de Van Diepenstraat. Er wordt een ernstig beroep op de leden gedaan te komen teneinde de belangrijke kwestie van de succesvolle zegelactie te bespreken. ADVERTENTIE Voor AUTORIHES en LUXE VERHUUR zonder chauffeur Autorijschool en Luxe Verhuurinr. A. BEEKHUIS, Warmenhovenstraat 70 De Vereniging Koninginnedag Beverwijk ontvouwde maandagavond, tijdens haar jaarvergadering in hotel Parkzicht, haar plannen voor de viering van de koningin nedag op dinsdag 30 april 1957. In grote trekken komt het programma overeen met dat van 1956, doch in enkele onderdelen is een aanmerkelijke verbetering aange bracht, zo deelde de secretaris de heer J. C. Muyen mede. Zoals gewoonlijk zal met de reveille door de .Beverwijkse Harmoniekapel de feestdag worden ingeluid, waarna de kindervoor stellingen in de diverse theaters en gebou wen om half negen zullen beginnen. Voor dit onderdeel van het programma heeft de heer Bonnema weer beslag kunnen leggen op een uitgelezen schare van artiesten die de leerlingen der lagere scholen gedurende enkele uren aangenaam bezig zullen hou den. Niet minder dan 4517 leerlingen moe ten over vier beschikbare zaïen worden ver deeld en hiervan zal het Hervormd Ver enigingsgebouw aan de Schans met vijf voorstellingen de kroon spannen. Brocino zal hier de allerkleinsten met goochelen amuseren. In 't Centrum komt de Dogshow, dde verleden jaar voor de groten werd ver toond met eveneens een goochelaar. Hier vinden vier voorstellingen plaats. In Luxor en K.S.A. worden de oudste leerlingen van de lagere scholen bezig gehouden door resp. Joop Theunissen, Deef Parker, Fred- dysons en „The four rolling Stars". Daar in de diverse zalen aparte programma's ko men heeft men het euvel van wisselingen kunnen voorkomen, hetgeen een aanmer kelijke tijdsbesparing betekende. Over de volksspelen kon het bestuur nog geen definitieve mededelingen doen, wei verklaarde het, dat het watertonsteken komt te vervallen. Hiervoor in de plaats wil men dan rolschaatswedstrijden organi seren en wel in West- en Oost-Beverwijk. Ook heeft men de gedachten laten gaan over wedstrijden voor bromfietsers. Met de rennersvereniging „Kennemerlaind" zal nog contact worden opgenomen voor een wie lerwedstrijd, terwijl een voetbalwedstrijd tussen een Beverwijkse en een Haarlemse combinatie niet tot de onmogelijkheden zal behoren, Over de optocht met fietsen, auto peds enz. heeft het bestuur zich zeer ernstig beraden, daar deze tocht aan bloedarmoede leidt. In ieder geval gaat het dit jaar nog door maar hoe men zich dit voorstelt was nog niet recht duidelijk. De Oranjeavond heeft nog geen vast pro gramma, hoewel het openluchtbal en mu ziekuitvoering alsmede de taptoe reeds vaststaan. Vooraf had de secretaris zijn jaarverslag en notulen voorgelezen en werden de heren D. Koger, penningmeester, G. Visser, J. Remmerswaal en C. W. Rozie, allen leden, herkozen. De penningmeester sloot zijn financieel verslag met een batig saldo van 38,29, zijn begroting voor 1957 gaf een batig saldo van 300,te zien, dank zij de subsidie der gemeente. Het ledental was echter, door verhuizing en bedanken teruggelopen tot 1194. Tijdens de rondvraag werd lang en breed gepraat over het toelaten van kinderen tijdens de toneeluitvoeringen des avonds. Men besloot de toegang aan kinderen be neden de 14 jaar te weigeren. Voorzitter Th. H. Luypen sloot hierna de vergadering, waarna het bestuur ovenging tot het ver delen van de diverse taken die voor een vlotte uitvoering van een zo uitgebreid programma noodzakelijk is. VEILINGBERICHTEN. Andijvie 63109 ct., spruiten 4395 ct., prei 2360 ct., boerekool 3343 ct., knollen 1238 ct., groene kool 1526 ct., rode kool 1222 ct., witlof 3249 ct., uien 1227 ct., peen 817 ct., waspeen 23—53 cent. De afdeling atletiek van de Beverwijkse sportvereniging D.E.M. heeft een jaar ach ter de rug waarin door bestuur en leden een grote activiteit is ontplooid. En zonder overdrijven mag dan ook gezegd worden dat 1956 voor deze club goed is geweest. Tot deze conclusie komt de secretaris van DEM-atletiek, de heer P. J. van der Pol, in zijn jaarverslag dat is opgenomen in het cluborgaan „Climax". De financiële positie is stevig gebleken, hetgeen onder meer zijn oorzaak vindt in het feit dat de training in eigen hand is gebleven. Men heeft hierdoor de materiaal positie aanmerkelijk kunnen verbeteren. Op wedstrijd-organisatorisch terrein heeft D.E.M.-atletiek ook verleden jaar van zich doen spreken. Er werden diverse wedstrij den gehouden. De belangstelling van deel nemers en publiek was goed en de mede werking van de plaatselijke overheid liet niets te wensen over. Prestatie-niveau steeg De wedstrijdresultaten waren zeer be hoorlijk en het prestatie-niveau is vooral bij de dames, meisjes en jongens flink ge stegen. Op de ranglijsten van de K.N.A.U. en de N.K.S. nemen de D.E.M.-atleten tal van vooraanstaande plaatsen in. De heer J. J. van der Pol is er in 1956 in geslaagd het diploma clubcoach C van de K.N.A.U. te behalen. Mej. J. Duyn en de heer A. Pal- lesen nemen deel aan een cursus voor het diploma atietiek-jeugdleider. De sportkeuring berustte wederom in de vertrouwde handen van dokter J.H.M.Ro- link te Velsen-Noord, die zich bekendheid heeft verworven in Nederlandse sport kringen door zijn onderzoekingen in ver band met sport en voeding. De vereniging „Felison" houdt van zater dag 19 januari tot en met 3 februari een tentoonstelling van werken van Harrie Kuyten in de tentoonstellingszaal aan de Heidestraat te IJmuiden-Oost. De expositie wordt zaterdag om 16 uur geopend. Het Instituut voor Arbeidersontwikke ling te Beverwijk, begint het nieuwe sei zoen met een avond over fotografie, door de fotograaf, de heer A. Wisman. De heer Wisman zal spreken over „Foto grafie en wat er mee samenhangt". Deze bijeenkomst van het Instituut wordt ge houden in het Gemeentelijke Ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat hoek Wijkerstraatweg te Velsen-Noord op woensdag 16 januari. Voor de papierfabriek Van Gelder Zonen kwamen maandagmorgen drie zeeschepen binnen, alle geladen met houtstof uit Zweedse havens. Aangevoerd werd respectievelijk met het Zweedse s.s. „Helle" 1200 ton, met het Noorse s.s. „Vardal" 2000 ton en met het Zweedse s.s. „Aslög" 1800 ton houtstof achtereenvolgens van Gothenburg en Björka. De schade, die het Britse Liberty-schip „Assimina K" zaterdagmorgen aan de sluis- en havenwerken te IJmuiden heeft toege bracht, zal vermoedelijk ongeveer 100.000 bedragen. Het 7142 ton grote schip vernielde enige dekzwerken aan de rand van de kolik van de Middensluis, beschadigde vervolgens een der sluisdeuren, voer een meerstoel omver en strandde op de punt van het tweede sluiseiland. Vier Wijsmullerslepers brachten het schip vlot. Ingevolge artikel 7 van de inmiddels door Gedeputeerde Staten van Noordhol land goedgekeurde gemeenschappelijke regeling in zake het intercommunaal lichaam vervanging tuinbouwgronden die nen thans drie der Velsense raadsleden te worden aangewezen om zitting te nemen in het algemeen bestuur van dit lichaam. In verband hiermede stellen B. en W. voor aan te wijzen de leden A. Markerink, C. J. Nijssen en A. Tabernal. Tal van leden ontvangen regelmatig zijn adviezen en het bestuur is dan ook blij in hem op medisch terrein een grote daadwer- kelijkg steun te hebben bij de verbreiding van de sport, in het bijzonder de atletiek in onze omgeving. Het aantal leden ging omhoog en het getal honderd werd weer gepasseerd. Per 31 december 1956 bedroeg het aantal 102. De band met de leden werd versterkt door enkele geslaagd contactavonden. Op de groeiftenmarkt kon men maandag al weer heel goed bespeuren dat het koud was. Er bestond veel vraag naar boerenkool, waarvoor tot 0.45 per kilo werd betaald. Prei was eveneens duur en ging zelfs tot 0.60 per kilo. CONTACTAVOND „BEVERWIJK" De voetbalvereniging „Beverwijk" orga niseert woensdag 16 januari in café „Sport" een contactavond voor haar leden en do nateurs. Het bestuur van de r.k. schoolvereniging St. Laurentius te IJmuiden-Oost heeft de gemeente medewerking verzocht voor een vernieuwing van de lichtinstallatie en van de bordstellen in de St. Franciscusschool. Aangezien de aanvraag aan de wette lijke eisen voldoet, stellen B. en W. de raad voor, met inachtneming van een restrictie, de gevraagde medewerking te verlenen. KLEUTERLEIDSTER VOOR DE SPAARNBERGKLEUTERSCHOOL B. en W. stellen de raad voor te rekenen met ingang van 1 januari te benoemen tot kleuterleidster, in vaste dienst, aan de openbare Spaarnbergkleuterschool te Santpoort mejuffrouw H. A. Witte, thans leidster in tijdelijke dienst aan deze school. VOORZIENING VACATURES ADVIESCOMMISSIE Ter voorziening in de vacatures in de commissie voor advies voor de gemeente lijke dienst voor sociale zaken stellen B. en W. de raad voor te benoemen mevrouw I. Hofman-Vlas en de heer O. Bakkelo. B. en W. stellen de raad voor te benoe men tot leraar en lerares in vaste dienst aan de mevrouw dr. J. v. d. Bergh van Eysinga-Eliasschool te IJmuiden, te re kenen met ingang van 1 januari 1957: 1. de heer A. G. de Brier; 2. mejuffrouw H. M. van Rossum. Voor de gemeenschap Velsen van het Humanistisch Verbond vertelt dr. A. J. Cohen woensdagavond 16 januari over zijn indrukken, opgedaan tijdens een verblijf in Israel. Tevens wordt een film over dit land vertoond. De bijeenkomst wordt ge houden in de filmzaal van de Technische school te IJmuiden-Oost. GESLAAGD Voor de te Amsterdam gehouden prak tijkexamens machineschrijven van de Ver eniging van Leraren slaagde de leerlinge van het instituut Van Otterlo, mejuffrouw Elly van Zonderen te IJmuiden. Op maandag kwamen in IJmuiden binnen: Marietje Böhmer van Kopenhagen, Harlin- gen van Farberg, Abbekerk van Rotterdam. Beluna van Gothenburg, Nanny van Ny- köping, IJstroom van Fowey, Dido van Du blin, Narwal van Delfzijl, Asloch van Hal- stone, Telemon van Antwerpen, Jongkind van Gothenburg, Welheim van Antwerpen, Corvan van Hundestadt, Kathe Mary van Hudiksvall, Barsilea van Buenos Aires, Cora van Newcastle, Thesee van Caen, Beco van Bergen, Wormo van Sjusne, Bittern van Li verpool, Nilsture van Norrköping, Konnie M van Isle of Green, Marjan van Harlingen. Vertrokken zijn: Kiaora naar Jacksonville, Marine Chemist naar Texas, Delfland naar Las Palmas, Ishav naar Curagao, Friesland naar Newcastle, Harö naar Rotterdam, H.K.S. De Hoop naar Schiedam, Narwal naar Rotterdam, Netherlands Coast naar Rotter dam, Ponza naar Goole, Brage naar Antwer pen, Roelf Buisman naar Waterford, Arkls naar Narvik, In verband met het feit dat de heer P. H. de Quartel uit Santpoort, zaterdag 25 jaar geleden op „Westerveld" als employé werd aangesteld, had 's middags in de koffie kamer van de begraafplaats een intieme bijeenkomst plaats, om de jubilaris en zijn vrouw te huldigen. Aanwezig waren de heren bestuurders van „Westerveld" en een deputatie van het kantoor-personeel te Amsterdam, alsmede het voltallige personeel van de begraaf plaats, plus een tweetal afgevaardigden van het personeel van het Crematorium. De heer F. der Kinderen prees als lid van de raad van bestuur de jubilaris om zijn grote werklust en accuratesse, en dankte hem voor al het goede werk in het belang van de vennootschap verricht. Hij liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een en veloppe met inhoud. De heer H. J. Velde vertolkte als hoofd opzichter de gevoelens van het personeel van de begraafplaats, en sprak waarderende woorden over het keurige onderhoud van de aan de heer De Quartel toevertrouwde grafmonumenten. Als dank voor de prettige samenwerking bood hij namens het voltal lige personeel een fraai theeservies aan, waarmede het echtpaar De Quartel zeer was ingenomen. De heer J. van der Linden sprak als praeses van de personeelsvereniging over de prettige omgang met de jubilaris. In de hoop dat de heer De Quartel nog vele jaren op „Westerveld" zal kunnen blijven werken, liet hij zijn goede wensen verge zeld gaan van een vaas met rode anjers. De heer L. van de Putte zei, dat hij als oud'ste medewerker de jubilaris had leren kennen als een goed collega, en hoopte, dat hij nog vele jaren op „Westerveld" met hem zou kunnen samenwerken. De heer F. Bakker bracht de goede wen sen en de sympathie over van het personeel van het Crematorium, en bood als voor zitter van de personeelsvereniging de jubi laris een boekwerk aan. Hierna dankte de heer De Quartel alle sprekers voor hun hartelijke woorden, hun goede wensen, de stoffelijke blijken van medeleven, en verder alle aanwezigen voor hun tegenwoordigheid op deze voor hem en zijn vrouw en kinderen gedenkwaardige dag. Na dit officiële gedeelte bleven de aan wezigen nog geruime tijd bij elkaar in een genoegelijk onder onsje. ADVERTENTIE De recente clubavond voor de IJmuiüen- se damclub „Sportief" werd gekenmerkt door grote verrassingen in de onderlinge competitie. Wist J. Slager tegen P. C. Bais een lastige klip te omzeilen door van deze te winnen, J. de Ruiter deed niet voor hem ender en won van Gé Mooi, die tot nu toe een zeer redelijke kans op de bovenste plaats maakte. Henk Dijkhuizen leverde het stoute stuk je, om J. M. Jansen twee punten afhandig te maken, en bereikte door deze overwin ning zelf een behoorlijke plaats op de rang lijst. Ook H. Andrea moest ondervinden dat dammen moeilijk is zijn partij is welis waar afgebroken, maar de twee punten zul len Jac Groen vermoedelijk niet ontgaan. Door deze resultaten is de positie van J. Slager wederom verstevigd. Zijn vorm is op het ogenblik zo, dat hij in de voorwedstrij den voor het persoonlijk kampioenschap van Kennemerland nog hoge ogen kan gooien. De uitslagen in de onderlinge com petitie waren: 1. H. Huigen-H. Holt 11; 2. J. Lichtendahl-J. Wartenhorst 20; 3. H. Andrea-Jac. Groen afgebroken; 4. J. de Boer-J. J. Wesselius 20; 5. J. Slager-P. C. Bais 20; 6. P. Bakker-J. Hiemstra 20; 7. J. M. Janssen-H. Dijkhuizen 02; 8. J. VisserS. Nijdam 20; 9. J. de Ruiter-Gé Mooi 20. In de voorwedstrijden voor het persoon lijk kampioenschap le klasss B vielen de volgende uitslagen: 1. H. Andrea (Sportief) P. Bakker (Sportief) 02); 2. W. Gomes (DCIJ)C. Lodder (DCIJ) 0—2. J. Slager (Sportief) was deze ronde vrij. De Haar lemse deelnemers uit deze groep spelen hun partij in Haarlem. De tweede ronde vindt plaats maandag 21 jan. bij KNO in Haarlem. Voor de 2e klasse Kennemerland waarvan alleen de eerst aankomende naar de eerste klasse promoveert, had het vol gende verloop: 1. H. Sassen (VKD)-A. Mas- teling (VKD) afgebroken; 2. J. Bakker (Sportief)-N. v. d. Meer (St. Bavo) 02; 3. P. Westerwal (Sportief)-G. Huigen (Spor tief) 20; 4. C. v. d. Does ('t Oosten)-F. Ipenburg (Stabiel) 02; 5. J. v. Rooden (VKD)-Th. v. Wort (VKD) 1—1. Vrijdag 18 januari wordt van deze groep de tweede, ronde gespeeld bij Sint Bavo in Heemstede. In verband met het feit dat Prinses Bea trix haar verjaardag op 31 januari hoopt te vieren, zal de Oranjevereniging „Drie huis" een gezellige avond beleggen met als hoofdschotel de charmante film „Mijnheer de Gouvernante" met Clifton Webb in de hoofdrol. Als aanvang zal er een korte jaar vergadering worden gehouden, waarna enige bestuursleden, in verband met het 10-jarig bestaan van de vereniging, een kleine hulde zal worden bereid. Deze be stuursleden zijn nl. van de oprichting af hun bestuursplaats trouw gebleven. In deze vergadering zal de voorzitter tevens de plannen ontvouwen voor de vie ring van de komende Koninginnedag.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8