Nieuwe trainer kwam kennismaken Grote tijdnood dwong Nederlander Bink tegen Pilnik tot overgave TOG leverde met zege op Togido een uitstekende prestatie Ski-kampioenschappen der lage landen voor Groot-Brittannië Het Hoogoven-schaaktoernooi GTTC - HBC werd een meer spannende dan fraaie wedstrijd 6 Britse Wielerbond tekent protest aan bij de U.C.I. Vrijdag begint in Utrecht uitgebreid toernooi Rosewall nam revanche Nederland weer in het Glare Benedicttoernooi Recorderkenningen IAAF Toto-commissie vergadert met club-voetbalpools Dissertatie over schaken Argentinië wil verruiming van invallersbepalingen Belangrijke wedstrijden voor Nederlanders Noorse ijshockeyers niet naar Moskou DE TAFELTENN1SGOM PETITIE Arie van Wetten wordt wielerprofessional Jeugdige Australiër liep de mijl in 4 min. 6 sec. Nederlandse dravers in Prix d'Amérique Russische skiploeg naar Oostenrijk De Bruyne kreeg Desgrange Colombo wisselprijs Rusland wil regelmatig sportcontact met de Verenigde Staten Nederlandse boksers in centrale training West-Duitse hardrijders niet naar Oslo De plannen van de Europese Judo Unie Sport in 't kort ^w.^SDAG 16 JANUARI 1957 De nieuwe trainer van de K.N.V.B., de Engelsman George Hardwick, heeft dins dagavond de selectie-ploeg, waaruit het elftal voor de wedstrijd tegen Spanje wordt gekozen, aan het werk gezien, maar nog niet aan het werk gezet. Want hoewel Hardwick op 15 januari officieel in dienst van de K.N.V.B. is getreden, traint hjj de „voorlopigen" nog niet. In Boxtel werd de wekelijkse oefenbij eenkomst geleid door Donnenfeld, de trai ner van Fortuna. Deze zal de ploeg voor bereiden op de interlandwedstrijd tegen Spanje. Na de wedstrijd in Madrid neemt Hard wick de training over. Naar de heer Pelli- kaan mededeelde zal de Engelsman de Ne derlandse topvoetballers reeds een week na de strijd onder handen kunnen nemen, want het is de bedoeling, dat er voor de wedstrijd tegen Luxemburg in de voor ronde van het toernooi om het wereld kampioenschap vijf oefenavonden in Boxtel worden gehouden. Op de training van dinsdagavond ont braken zes van de negentien kandidaten. Kuys was afwezig wegens studieredenen, Bosselaar wegens ziekte, de drie Feijen- oordspelers Moulijn, Kerkum en Cor van der Gijip wegens lichte blessures, en ten slotte Voges, van wie men, de reden niet wist. De vrieskou werkte er toe mee, dat de spelers voortdurend bezig waren. Na af loop smaakte de gemeenschappelijke maal tijd 'beter dan, ooit. De Britse nationale wielerbond (Natio nal Cyclist Union), het controlerend lichaam van de wielersport in Groot- Brittannië, verzet zich tegen een besluit, Groot-Brittannië per 1 februari als lid van de Internationale Wielren Unie (UCI) ie schrappen. De NCU, die Groot-Brittan nië in de UCI vertegenwoordigt, zal vijf officials afvaardigen naar het congres van de Internationale Unie, dat op 2 maart in Parijs wordt gehouden, teneinde tegen de beslissing te protesteren. Indien deze vijf gedelegeerden er niet in slagen de UCI tot andere gedachten te brengen, zou dit betekenen dat geen Brit se wielrenners meer in het buitenland on der de internationale reglementen zouden kunnen starten. De speciale commissie van de UCI heeft in november j.l. beslo ten dat de beide Britse sportlichamen tot 1 februari de gelegenheid hebben de se dert lange tijd bestaande moeilijkheden tussen elkaar op te lossen en tot vorming van één nationale bond te komen. In een mededeling van de NCU heet het echter, dat de beslissing van de Internatio nale Wielren Unie, Groot-Brittannië als lid te schrappen, in tegenspraak is met de statuten van de UCI en dat bovendien de speciale commissie niet gemachtigd is Groot-Brittannië het lidmaatschap zonder vorm van proces te ontnemen. Om de damtitel Het jaarlijks toernooi om de nationale damtitel zal het komend weekeinde in Utrecht met zestien spelers beginnen. De volgende spelers namen aan het toernooi deel: Beeke (Weesp), Bergsma (Roordahui- zum), Boer (Alblasserdam), Bom (Rotter dam), Van Dijk (Wageningen), Groteman (WervershoofHuisman (Deiden), De Jong (Haarlem), Jurcka (Ede), Kinnegin (Den Haag), Laros (IJmuiden), Okrogelnik (Hoensbroek), W. Roozenburg (Rotterdam), v. Sluis (Amsterdam), W. Terlouw (Bodegra ven) en Verhoeven (Deventer). Er wordt op vrijdag 18 januari gestart met de partijen uit de tweede ronde, omdat drie spelers om principiële redenen niet op zon dag spelen. Zo wordt wékelijks op vrijdag, zaterdag en op zondag gespeeld tot en met 9 maart. Alle partijen worden in de recrea tiezaal van de drukkerij Van Boekhoven in Utrecht gespeeld. Kampioenschap In de eerste ronde van het toernooi om het kampioenschap van Kennemerland ver sloeg de kampioen van het vorig jaar C. Lodder zijn clubgenoot Gomes. De voorzitter van „Sportief", Andrea, verloor van Bakker (Sportief). De overige partijen van deze wedstrijd zijn naar een latere datum ver schoven. Onderlinge competitie In de eerste klasse van het DCIJ-toernooi versterkte leider Ott zijn positie door Kaan te verslaan. Van Wort be hield de tweede plaats door een overwinning op Leeuw. Waal klom ook weer op de rang lijst door Opa v. d. Bos te kloppm. In de hoofdklasse eindigden de partijen Koppel man—De Jong en Kok—Postma beide in remise. De oudste dammer in Kennemerland, de nog steeds actief spelende Van der Bos wordt op 11 februari tachtig jaar. Deze lief hebber van het dammen richtte reeds zestig jaar terug in Velsen een damclub op. Daar opa nog met ongebroken liefde zijn sport beoefent, zal deze datum in DCIJ-kringen niet onopgemerkt voorbij gaan. De Australiër Ken Rosewall heeft in zijn tweede wedstrijd in het „tenniscircus" in Melbourne revanche genomen op de neder laag, die hij tegen Pancho Gonzales heeft geleden. Hij versloeg Gonzales in drie sets: 7—5, 6—4, 14—12. De heer Hoolboom, lid van de keuze commissie van de K.N.V.B., (links) stelt trainer Hardwick voor aan Cor van der Hart. Oefenmeester Donnen feld en Appel kijken daarbij toe. Ook in 1957 zal in Zwitserland weer het Clare Benedict-schaaktoernooi worden ge houden en wel van 21 tot 25 april in Gur- ten-Kulm bij Bern. Zes landen zullen hier aan deelnemen, te weten Nederland, Duits land (houder van de beker), Italië, Oosten rijk en Zwitserland. De naam van het zesde land aan dit toernooi zal deelnemen zal land is nog niet bekend. Wie voor Neder- later worden bekend gemaakt. De volgende wereldrecords zijn door de IAAF erkend HEREN: 6 mijl: 27 min. 43.8 sec.: Iharos (Hon garije) 15.7.56 Budapest. 100 meter: 10.2 sec.: Morrow (V.S.) 19.5.56 Houston; Murchison (V.S.) I.6.56 Compton; Morrow (V.S.) 22.6.56 Bakers- field; Murchison (V.S.) 29.6.56 Los Angeles; Morow (V.S.) 29.6.56 Los Angeles; 10.1 sec.: Wil liams (V.S.) 3.8.56 Berlijn; Murchison (V.S.) 4.8.56 Berlijn. 200 meter 20 sec.: Sime (V.S.) 9.6.56 Sanger. 400 meter: 45.2 sec.: Jones (V.S.) 30.6.56 Los Angeles. 1500 meter: 3 min. 40.6 sec.: Rozsavolgyi (Hongarije) 3.8.56 Tata. 3000 meter: 7. min. 52.8 sec.: Pirie (G.B.) 4.9.56 Malmö. 10.000 meter: 28 min. 30.4 sec.: Kus (Rusland) II.9.56 Moskou. 30.000 meter: 1 uur 35 min. 05.6 sec. Viskari (Finland) 21.10.56 Lapeenranta. 3000 meter steeplechase: 8 min. 35.6 sec. Rozs- nyoi (Hongarije) 16.9.56 Boedapest 110 m. hor den: 13.4 sec.: Davis (V.S.) 22.6.56 Bakersfield. 200 m. horden: 22.2 sec.: Sime (V.S.) 5.5.56 Dur ham. 400 horden: 49.5 sec.: Davis (V.S.) 29.6.56 Los Angeles. 4x100 m. estafette: 39.5 sec.: Ver enigde Staten (Muchison, King. Baker en Mor row) 1.12.56 Melbourne. 4 x 200 m. estafette: 1 min. 24.0 sec.: Abilene Christian College (V.S.) (Conder, Woodhouse, Segrest, Morrow) 26.5.56 Modesto. 4 x 800 m. estafette: 7 min. 15.8 sec.: België (Ballieux. Langenus, Leva, Moens) 8.8.56 Brussel. Hoogspringen: 2.14 meter: Dumas (V.S.) 29.6.56 Los Angeles. Kogelstoten: 10.06 meter: O'Brien (V.S.) 3.9.56 Oregon. Speerwerpen: 85.71 meter: Danielson (Noorwegen) 26.11.56 Melbourne. Kogelslingeren: 67.32 meter: Krivo- nosov (Rusland) 22.10.56 Taskkent DAMES: 200 meter: 23.4 sec.: Maria Itkina (Rusland) 14.10.56 Tashkent. 4x100 m. estafette: 44.5 sec.: Australië (Delahunty, Croker, Mellor, Cuthbert) 1.12.56 Melbourne. 4 x 200 m. estafette: 1 min. 36.4 sec.: Oost-Duitsland (Henning, Stub- nick. Kohier, Mayer) 29.7.56 Rostock. Hoogsprin gen: 1.76 meter: McDaniel (V.S.) 1.12.56 Mel bourne. Vèrspringen: 6.35 meter: Dunska-Krzes- kinska (Polen) 27.11.56 Melbourne. Kogelstoten: 16.76 meter: Zybina (Rusland) 13.10.56 Tashkent. Door de Europa-commissie van de IAAF is het record-vèrspringen van Visser van 7.98 meter, dat hij op 17 seutember 1956 in Boekarest maak te, erkend. Naar wij vernemen zal de toto-commissie van de K.N.V.B. dezer dagen in vergadering samenkomen met de vertegenwoordigers der overkoepelende club-voetbalpools. De Russische schaakmeester Wladimir A. Alatortsew is gepromoveerd aan het insti tuut voor lichaamscultuur te Moskou, op een dissertatie „Over bepaalde problemen van een algemene schaaktheorie". Tot zijn oppo nenten behoorde de wereldkampioen schaken Mikhail Botwinnik. De vijfde ronde van het Hoogovenschaak toernooi kenmerkte zich door twee verras- singen.Onze jeugdige landgenoot John Bink overspeelde de gevreesde Herman Pilnik in een Siciliaanse partij aanvankelijk volko men. Op een gegeven moment koos Bink een zeer zwakke voortzetting, waardoor hij veel tijd moest gebruiken om de partij nog te redden. Het gevolg was een hevige tijd nood, waardoor hij zijn vlaggetje zag val len, toen hij nog zeven zetten moest doen. Nog dramatischer was het einde van de partij Spanjaard-O'Kelly. Hoewel de Grün- feld-Indische verdediging door de Utrecht se advocaat niet op zijn sterkst werd be handeld, kwam hij in het middenspel ge leidelijk aan op de koningsvleugel gevaar- Hik opzetten. Spanjaard koos in tijdnood niet de sterkste voortzetting. De partij werd afgebroken en onze landgenoot was blijk baar zo geïntimideerd door de tijdnood affaire, dat hij de Belgische kampioen re mise aanbood. O'Kelly aarzelde geen ogen blik en nam het aanbod aan. Later bleek dat Spanjaard een gewonnen stelling had. Donner en Kramer speelden een rustige laveerpartij, die voor beide spelers weinig perspectief opende. Na 25 zetten werd dan ook tot remise besloten. Matanovic-Van Scheltinga was een Sici liaanse partij, maar de Amsterdammer koos een ongebruikelijke variant. De Joegoslaaf, die beslist dit toernooi wil winnen, behield steeds het initatief, maar Van Scheltinga verdedigde zic'h dapper. Tegen het einde van de speeltijd werd tot remise besloten. Een goede prestatie van onze landgenoot. Toran verloor van Stahlberg. De Zweed De Argentijnse Voetbalbond heeft een verzoek gericht aan de FIFA om tijdens de twee wedstrijden tegen Bolivia, voor de voorronde van het voetbaltoernooi om het wereldkampioenschap, zonodig vier spelers te mogen vervangen door reserves. De Argentijnen gronden dit verzoek op de overweging, dat ondanks zorgvuldige voorbereidingen het toch mogelijk blijft, dat de spelers niet opgewassen zijn tegen de bijzondere omstandigheden, waaronder zij moeten spelen. De wedstrijd van 6 ok tober namelijk, wordt in La Paz gespeeld en deze stad ligt ongeveer 3600 meter bo ven de zeespiegel. Omgekeerd gaan de Argentijnen er mede akkoord, dat Bolivia op 17 oktober in Buenos Aires, eveneens gebruik maakt van vier reservespelers. De voor Nederland belangrijke wedstrij den op de internationale atletiekkalender zijn: 16 juni NederlandBelgië (heren) in Middelburg, 23 juni FrankrijkNederland (heren) en FrankrijkNederlandBelgië (dames) in Rijssel, 30 juni Olympische dag in Amsterdam. NederlandWest-Duitsland Zweden (dames) in Enschede. De deel neming van Zweden in deze wedstrijd is echter nog niet definitief, 7 juli België Nederland (heren) in Antwerpen. 27 en 28 juli: zeslandenwedstrijd: België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Nederland en Zwitserland in Brussel. 11 augustus nationale kampioenschappen (dames en heren) in Den Haag, 17 augus tus internationale marathon in Enschede, 18 augustus nationale estafette-kampioen schappen in Amsterdam, 11 en 12 septem ber NederlandDenemarken (heren) avondwedstrijd. WIM SNOEK De Nederlandse kam pioen in het halfzwaargewicht Wim Snoek vertrekt dit weekeinde per vliegtuig naar Zuid-Amerika, waar hij op 23 januari in Montevideo zal uitkomen, hetzij tegen Juan Puertes, htezij tegen Batista. Mocht Snoek zijn partij op 23 januari winnen, dan komt hij half februari, eveneens in Montevideo, uit tegen de kampioen van Uruguay Dogo mar Martinez, die als achtste geklasseerd staat op de wereldranglijst. opende met d4. De Spanjaard kreeg een ge- isoleerde centrumpion. Stahlberg begon de strijd op de Koningsvleugel en wist de Spanjaard in een matnet te krijgen. De stand na de vijfde ronde luidt: 1. Ma- tanovic 4 punten; 2. Stahlberg 3V2 pnt.; 3 en 4 Pilnik en Kramer 3 pnt.; 5 en 6 O'Kel ly en Donner 2yz pnt.; 7 en 8 Toran en Spanjaard 2 pnt:; 9 Van Scheltinga l'/2 pnt.; 10 Bink 1 punt. De uitslagen van de Reservegroep IA (vierde ronde) luiden: Beye-Van Mindeno 1-0; Dries-Simmons 1-0; v. d. Tak-Preck- winkel V2-/2', Diemer-Durao afgebroken; Krüger-Schneiders 0-1. Beye heeft in deze groep de leiding be houden met de fraaie score van 4 punten uit 4. De jeugdige Dries volgt hem op de voet met 3/> punt*uit 4. De uitslagen van de Reservegroep IB (vierde ronde) luiden: Jansen-Barendregt 0-1; Bekker-Vandenbroeck afg.; Kayser- Pereira 1-0; Vlagsma-Moran afg.; Fleisch- mann-v. Weezei 0-1. In deze groep heeft Kayser de leiding niet uit handen gegeven. Hij staat aan de kop met 4 punten uit 4. Barendregt en Vlagsmt zijn echter ernstige concurrenten; zij hebben beiden 3 punten plus 1 afgebro ken partij. De uitslagen van de Damesgroep (vierde ronde) luiden: mevr. Vinke-mevr. v. d. Veen afg.; mevr. v. Aalst-mevr. Heemskerk 0-1; mevr. Klijn-mevr. Dranert V2-V2mei- Bacic-mevr. Bollekens 1-0; mevr. Rabar- mej. Loeffler 1-0. Mevr. Fenny Heemskerk heeft de leiding behouden met 3'/2 punt uit 4. Het bestuur van de Noorse IJshockey- federatie heeft besloten geen team in te schrijven voor het toernooi om het wereld kampioenschap ijshockey, dat van 25 februari tot en met 5 maart te Moskou wordt gehou den. Voor het besluit werd geen reden op gegeven. TOG heeft zich niets aangetrokken van de uitstekende positie van Togido op de rang lijst in de tafeltenniscompetitie en bleek ook geenszins onder de indruk te zijn van de kampioensaspiraties van hun jeugdige tegen standers. Met elan en vuur boden Klabou en de zijnen tegenstand, hetgeen uiteindelijk beloond werd met een zes-vier zege. GTTC HBC was een meer spannende dan mooie derby, waarin de gasten, ondanks de falende v. d. Dries, toch nog juist met zes-vier aan het langste eind trokken. Heemstede ontving Povac 2 en verloor, ook al met de cijfers zes-vier. In de eerste klasse werd weer dui delijk bewezen, dat het uiterst gevaarlijk is zijn tegenstanders te onderschatten. Toen Winfried n.l. bij Togido 2 met slechts twee man kwam binnenstappen, werd de toch al waarschijnlijk geachte zege als vrij wel zeker beschouwd en nam v. d. Giezen de plaats in van Wolters. De gasten echter lieten beslist niet met zich spotten en dwon gen hun tegenstanders een gelijk spel af. Ongetwijfeld een lelijke streep door de re kening van de reserves. Hotac handhaafde zich zonder moeite tegen HBC 2 en Johez rukte op naar de middenmoot door een forse overwinning op Oranje-Zwart. Aantrekkelijk TOGTogido was een aantrekkelijke wed strijd met diverse hoogtepunten. Spanning was er ook te over: na een 1-2 achterstand voor de gastheren werd het 3-2, 3-3, 5-3, 5-4 en tenslotte 6-4. Bij Togido was Cees Schoof ongenaakbaar en won al zijn partijen. Op vallend was het, dat hij met TOG's zwakste man Dik Kuipers de meeste moeite had. Anderhalve game lang liet Schoof een spel letje zien, dat allerbedroevendst was. Ge lukkig herstelde hij zich hierna, maar begon ook de tweede helft van de beslissende game opnieuw vele fouten te maken. Met 19-17 stond hij toen nog achter, maakte er 19-20 van, maar kon pas met 23-21 zegevieren. Jammer was het voor Togido, dat Voogt, geplaagd door zenuwen, er weinig van te recht bracht en zelfs in de belangrijke wed strijd tegen Kuipers fout op fout maakte en kansloos ten onder ging. Bert van Dijk bleef eveneens onder de maat en moest met een overwinning op Kuipers tevreden zijn. Tegen Klabou was hij uiterst dicht bij de winst. Na de winst in de eerste game, kwam hij in de tweede met 20-17 voor te staan, maar kreeg door prachtig herstel van Klabou toch nog een 22-20 nederlaag te slikken, waarna hij ook de derde verloor. Bij TOG weerde Duits zich weer geducht en klopte hij Voogt en v. Eijk met behoorlijk verschil. In het beslissende dubbel speelde TOG ongetwijfeld het rustigst en dit is voor een belangrijk duel de oorzaak geweest van de twee games zege. GTTCHBC was een spannende, maar slechte wedstrijd, waarin Theo Blom voor de gastheren uitstekend speelde en driemaal winst boekte. Jan v. d. Dries bleef bij HBC ver onder de maat door alleen Spee, en dit nog vrij benauwd, te verslaan. Smit en Plie- ster waren beiden goed voor twee punten, waarna het dubbel HBC de volle winst bracht. Bij HeemstedePovac 2 was er goed werk van Piet Roubos, die Kreike en Schepers versloeg. Piet van Eijk en invaller Henk Bruna moesten met één punt op Kreike te vreden zijn. Meyer was echter alle gastheren te sterk. Het dubbel kon Heemstede ook al niet winnen, zodat dus met zes-vier werd verloren. Groot verschil Hotac nam in de uit-wedstrijd tegen HBC 2 geen halve maatregelen en won met groot verschil: negen-één. Jan Leuven kon tegen Joop Weenink de eer redden. Togido 2 groef dus tegen Winfried voor een belangrijk deel zijn eigen graf. Piet Hoonhout verraste met een zege in twee games op Netz en klopte ook v. d. Giezen en Boot in een grootse vorm. Duineveld verloor na drie games van Boot maar had ook al met v. d. Giezen niet veel moeite. Een uiterst spannend dubbel bracht Win fried met de stand 27-25 in de derde game de halve winst en Togido snoepte zodoende dus èen uiterst kostbaar punt af. Johez klom op naar de vijfde plaats door een prachtige acht-twee zege op Oranje-Zwart. Alleen Id- zinga verloor van Rijkelijkhuizen en Boxe laar. TYBB bleef heer en meester over TOG 2 en behield dus zijn derde plaats, v. Abbevé klopte Witteman en v. d. Veldt en ook het dubbel was voor de reserves. Rapidity ten slotte drukte Prowano vaster in de gevaarlij ke hoek, Weber verraste met drie prachtige overwinningen, Eijking verloor alleen van Swart, terwijl Krouwels alleen van Swart kon winnen. Uitslag derhalve zes-vier. De uitslagen waren: HEREN: De resultaten le kl.: HBC2—Hotac 1—9. TOG 2—TYBB 3—7, Rapidity—Prowano 6—4, Oranie Zwart—Johez De zilveren cup van de skikampioen schappen der lage landen kon gisteravond niet door ir. W. A. J. de Weerd, de verte genwoordiger van de Nederlandse skiver eniging aan het winnende landenteam worden uitgereikt, omdat de Engelsen deze beker ergens in Londen hebben opgebor gen. Erg bezwaarlijk was dat echter niet- want de eerste prijs was toch voor de ploeg van Groot-Brittannië. In de slalom had de Engelse equipe reeds een ruime voorsprong genomen en in de afdaling van gisteren lengte 2300 meter, hoogteverschil 490 meter werd de mar ge nog groter. Individueel leverde de Brit Grimley, winnaar van de slalom, de beste prestatie in de z.g. alpine-combinatie, maar in de afdaling moest hij toch buigen voor de grotere snelheid van de Belg Denis Fe- ron. België kon door het ontbreken van een volledige ploeg echter niet in de lan denrangschikking worden opgenomen en het resultaat van de tweedaagse kampioen schappen per teams luidde dan ook: 1. En geland 32.70 punten, 2. Denemarken 75.23 punten en 3. Nederland met 129.64 punten. De best geplaatste Nederlander in de af daling was Peter Lukowski een gedeel de zesde positie in het eindresultaat van de combinatie werd hij zevende. Afdaling, individueel, lengte 2300 meter, hoog teverschil 490 meter: 1. Feron (Belg.) 2.14.3 sec. (0 pnt.); 2. Grimsley (Eng.) 2.22.- (5.51); 3. Uniacke (Eng.) 2.22.8 (6.09); 4. Morland (Eng.) 2.23.- (6.23); 5. Ancion (Belg.) 2.27.2 (9.23); 6/7. Peter Lukowski (Ned.) en Oakes (Eng.) 2.31.2 (12.10); 8. Olsen (Den.) 2.35.7 (15.34); 9. Hansen (Den.) 2.35.9 (15.48); 10. Hald (Den.) 2.40.7 (18.92); 11. Mariet Rambonnet (Ned.) 2.54.3 (28.66); 12. Minke (Ned.) 2.54.5 (28.80); 13. Quaring (Ned.) 2. 58.7 (31.82); 14. Mennega (Ned.) 3.22.7 (49.-); 15. Horn (Ned.) 3.25.8 51.23); 16. Olga Lukowski (Ned.) 3.38.2 (60.10); 17. Schotanus (Ned.) 4.11.5 (33.95). Afdaling landen: 1. Groot-Brittannië (Grimley, Uniacke en Morland) 17.83 pnt.; 2. Denemarken (Olsen, Hansen en Hald) 47.74 pnt.; 3. Nederland (Lukowski, Mariet Rambonnet en Minke) 69.56 pnt.; 4. België (Feron, Ancion) 301.65 pnt. Alpine-combinatie: 1. Grimley (Eng.) 5.51 pnt.: 2. Feron (Belg.) 10.65 pnt.; 3. Morland (Eng.) 11.60 pnt.;4. Olsen (Den.) 17.8 pnt.- 5 Uniacke (Eng.) 18.60 pnt.; 6. Oakes (Epg.) 21.57 pnt.; 7. Peter Lukowski (Ned.) 22.89 pnt.; 3. Hansen (Den.) 25.92 pnt.; 9 Hald (Den.) 31.43 pnt.; 10. Mariet Rambonnet (Ned.) 50.13 pnt.; 11 Minke (Ned.) 56.62 pnt.; 12. Quaring (Ned.) 61.35 pnt.; 13. Olga Lukowski (Ned.) 93.36 pnt.; 14. Horn (Ned.) 128.46 pnt.; 15. Mennega (Ned.) 166.93 pnt. Alpine-combinatie landen: 1, Groot-Brittannië 32.70 pnt.; 2. Denemarken 75.23 pnt.; 3. Neder land 129.64 pnt. BASILIO. De wereldkampioen weiter- gewicht Carmen Basilio heeft zijn rechter hand geblesseerd. Hij zal uitstel verzoeken van zijn titelgevecht tegen Johnny Saxton, dat op 18 januari in Cleveland bepaald was. 2-8, Togido 2—Winfried 5—5. 2e kl. A: HBC 4— Prowano 2 4—6, GTTC 2-GTTC 4 8—2, DIOS— Winfried 2 7—3, PSVH-Togido 3 3—7, CSV—Te Zaanen 91. 2e kl. B: Hotac 2Rapidity 2 64, VGZ—Heemstede 2 7-3, TYBB 2—HBC 3 4—6, Oranje Zwart 2-GTTC 3 6-A, Togido 4—DIOS 2 55. 3e kl. A: Spinneweb—Uitgeest 28, Togido 7Heemstede 3 46, Prowano 3PRAK 46, VTCDIOS 3 6-4, GTTC 5—Johez 3 5—5. 3e kl. B: Togido 9TOG 3 5—5, Johez 2—Rapidity 4 5—5, Oranje Zwart 3TYBB 4 82. 3e kl. C: GeelWitColumbia 55, Rapidity 3DSB 91, Togido 6—CSV 2 3-7, TOG 4—Te Zaanen 2 0—10, GTTC 7—VGZ 2 6—4. 3e kl. D: Togido 5—Togido 8 82, GTTC 6—Te Zaanen 3 6-A, Hotac 3— VTC 2 0—10, Winfried 3—TYBB 3 3—7, Oranje Zwart 4—CSV 3 10-0. 4e kl. A: Spnneweb 3— DSB 5 10—0, GTTC 2—Oranje-ZwartS 10—0, Co lumbia 2-KOKO 0-10, VTC 5—VTC 3 6^t, Jo hez 4—TOG 5 9—1. 4e kl. B: TZB 2—TZB 3—7, DSB 3 Corodex 46, Spinneweb 4—Togido 10 19, Ready 2Columbia 3 32, DIOS 4 Rijtelbi 2 54. 4e kl. CRapidity 5—VTC 4 2—8, CTTC 3 TTC 0—10, DOKO 3—Plaatwellerij 6-4, Heems kerk 3Heemskerk 1 1—9, CSV 4—Uitgeest 2 37. 4e kl. D: DSB 4—Velsen 3 73, RijtelbiSpinne web 2 37, Heemskerk 4Heemskerk 2 0—10. 4e kl. E; DSB 2—Togido 12 10—0, Ready—Win fried 4 100, Hotac 4—Velsen 2 1—9, Te Zaanen 5 Geel Wit 2 0—5, Johez 5—DOKO 2 1—9. DAMES: 3e kl. A: DIOS 2-VGZ 3-7, Rapidity Johez 19, ProwanoCSV 46, TOGSpinne web 73, Te Zaanen 2Togido 010. 3e kl. B: DIOS—HBC 1-9. Hotac—TYBB 8—2, Heemstede Oranje Zwart 010, Te ZaanenRapidity 2 5—5 4e kl. A: Togido 3—TYBB 4 9-1, DOKO-Spin- neweb 2 46, VTCRapidity 3 64, Te Zaanen 3 —CTTC 0—10. 4c kl. B: HBC 2-VGZ 2 6—4, DSB GTTC 64, Spinneweb 3Geel Wit 3—7, Ready 2—VGZ 2 10—0, TYBB 2—Oranje Zwart 3 6—4, Johez 3—HBC 2 7—3 4e kl. C: VTC 2-Uitgeest 1—9, Ready—TYBB 3 10-0, Columbia—TOG 2 3—7, Winfried 2—Togido 2 4—6, CSV 2—DSB 2 9—1. De succesvolle wieleramateur Arie Van Wetten uit Noordwijkerhout is professional geworden. Hij zal in het komende wegseizoen als zodanig zijn debuut maken. De thans 22-jarige Van Wetten is in een sterke Neder landse fabrieksploeg opgenomen en mocht hij in de buitenlandse „voorjaarsklassiekers" een goed figuur slaan, dan is de mogelijkheid niet uitgesloten dat Noordwijkerhout in hem zijn eerste Tour de Francerenner kan be groeten. Van Wetten heeft in zijn vierjarige wieler- loopbaan al vele malen van zich doen spre ken. Als nieuweling won hij 24 wedstrijden, waaronder Haarlem-oost, Zwolle, Culem- borg, Amsterdam, Den Haag, Hillegom etc. Bij de amateurs be haalde hij zijn mooiste overwinningen in de 140 kilometer lange Ronde van Feyenoord en de „klassieke" Ron de van Noord-west- Nederland (230km.) Voorts won hij ver schillende straatron des en behaalde tal rijke ereplaatsen. In het wereldkampioen schap op de weg 1955 in Italië werd hij tien. 3e. Verleden jaar werd Arie van Wetten weg- kampioen van Zuidholland vóór Van der Knaap, Van Houwelingen, Wallet en vele anderen. Internationale bekendheid verwierf hij in de vijfdaagse „Ceintuur van Barcelona". De strijdlustige Noordwijkerhouter klom met hetzelfde gemak tegen de bergen op als de Soanjaarden. En na déze ën zijn vele andere successen heeft Van Wetten de stap naar de beroeps renners ondernomen. Als hij op de ingesla gen weg voort blijft gaan, dan zal hij ook in deze catagorie ongetwijfeld de aandacht op zich vestigen. Tijdens atletiekwedstrijden in het Olym pisch park van Melbourne won de achttien jarige Australiër Elliott de mijl in de uit stekende tijd van 4 min. 6 sec., hetgeen de beste tijd ooit ter wereld gemaakt op deze afstand voor junioren betekent. De tijd van Elliott is 40 seconden sneller dan de wereld recordhouder Landy op achttienjarige leef tijd over die afstand liet afdrukken. Tot nu toe was de beste wereldtijd voor een junior op de mijl 4 min. 6,8 sec., gemaakt door de Australiër Clarke. Twee Nederlandse paarden zullen zondag 27 januari starten in de grote internationale draverij om de „Prix d'Amérique", welke op de banen van Vincennes bij Parijs wordt ge houden. Jan Kruithof zal de hengst ,,Em- den" rijden van stal Erna uit Amsterdam, terwijl A Siderius (Utrecht) met de tien jarige merrie „Olga Pluto" van J. J. Tuinier Hofman (Garrelsweer) zal uitkomen. De draverij gaat over 2600 meter en is be giftigd met in totaal 15 miljoen Franse fran ken 150.000), waarvan 8 miljoen (ƒ80.000) voor de winnaar zijn. Bovendien krijgt de winnaar nog 60 percent van de inleggelden. Voor elk paard, dat deelneemt, is ƒ1000, inleggeld verschuldigd. De Russische Ski Vereniging heeft op het laatste nippertje laten weten dat een Russi sche ploeg zal deelnemen aan de internatio nale „Hanenkamm"-skiwedstrijd, die het komende weekeinde in Tirol wordt gehou den. In een telegram aan de Oostenrijkse Ski Vereniging zegt de Russische vereniging dat een ploeg, bestaande uit zestien mannen en vrouwen, naar Kitzbühel zal komen. Tot nu toe hebben dertien landen laten weten dat zij aan de wedstrijd zullen deelnemen. tiki w-kioAlakiketii De Skandinavische landen leden verschillende ruime nederlagen tijdens de traditionele skiontmoeting te he Brassus in Zwitserland. Alleen de Fin Heinso Silvenoinen won het springen met een sprong van 83 meter waarmee hij tevens het record brak. Silvenoinen tijdens een sprong. Onder grote belangstelling is dinsdag middag in de Rotondezaal van het paleis der schone kunsten te Brussel de Des- grange-Colombo wisselprijs voor 1956 uit gereikt. De plechtige bijeenkomst be zegelde voor België een dubbele triomf: Alfred de Bruyne was namelijk eerste ge worden in de individuele rangschikking over de voor de trofee aangewezen klas sieke wedstrijden en België had de eerste plaats bereikt in het landenklassement. Het was de derde keer sinds 1948, dat een Belgische wielrenner de prijs kreeg toegewezen. De minister voor sport en volksgezondheid, Leburton, sprak een rede uit, waarin hij aan de sport een belang rijke plaats toekende in de samenleving en waarin hij tevens de nagedachtenis van de verongelukte renner Stan Ockers eer de. Hij overhandigde als een postume onderscheiding aan mevrouw Ockers een miniatuur-exemplaar van de prijs. De president van het Russische Olympi sche Comité. Constantin Andrianov, heeft in Moskou verklaard, dat Rusland in de toe komst regelmatig sportcontact wenst te heb ben met de Verenigde Staten. Beide landen zouden tegen elkaar wedstrijden moeten or ganiseren in atletiek, krachtsport en basket bal. „Wij willen het sportcontact voortzetten in de geest van Melbourne", zei Andrianov, maar dat hangt niet alleen van ons af „maar vooral van de Amerikaanse autori teiten". De heer Andrianov deelde mede, dat 20 miljoen Rusische sportlieden zich hebben voorbereid op de selcties voor de Sparta- kiade, die in 1956 te Moskou werd gehouden. Ook herinnerde hij aan de prestaties van de Russische deelnemers in Melbourne. Van de 286 Russische atleten wonnen er 139 een me daille. In Rusland worden thans reeds voorberei dingen getroffen om de atletiek- en zwem- prestaties te verbeteren. Er zullen vele bij eenkomsten worden belegd, waarop men de ervaringen en lessen van Melbourne zal be spreken. De heer Andrianov verwachtte, dat Rusland zijn achterstand in deze sporten voor de Olympische Spelen van 1960 in Rome zal hebben ingehaald. Onlangs heeft het bestuur van de Neder landse Boks Bond aan de nationaal techni sche afdeling opdracht gegeven plannen uit te werken om te komen tot een centrale training ven de best' Nederlandse amateur- boksers met het oog op het komende inter nationale seizoen, waarin onder meer de mogelijkheid van landenwedstrijden tegen Denemarken en Zwitserland voorkomt. Thans heeft de Nationaal Technische Af deling besloten aan de Districts Technische Commissies opgave te vragen van de boksers uit de districten, die naar de mening van de D.T.C. in aanmerking komen voor deze cen trale training. De nationaal technische com missie zal uit de lijst van opgegeven boksers een aantal kandidaten aanwijzen. Maar voor lopig blijven zij geheel onder leiding van hun eigen trainers staan, omdat men de kan didaten voor de Nederlandse titels niet voor de kampioenschappen, die op 16, 17 en 18 maart in Amsterdam worden gehouden, bij elkaar wil brengen. Direct na de nationale kampioenschappen echter zal de eerste cen trale training worden gehouden, waarschijn lijk opde terreinen van het C.I.O.S. in Overveen De nationale IJssportbond heeft bekend gemaakt dat West-Duitsland niet zal deel nemen aan de Europese schaatskampioen schappen in Oslo. Een woordvoerder v r- klaarde dat het alleen maar geld vermorsen zou zijn rijders te sturen die geen partij voor de anderen zijn. De Oost-Duitsers zijn echter van plan verscheidene deelnemers te sturen, onder wie de bekende Helmut Kuhnert. De wedstrijden om de Europese judo- titels zullen dit jaar eind maart/begin april in Wenen worden gehouden. Dit be sluit werd eenstemmig genomen op de vergadering van de Europese Judo-unie, die onlangs in Saarbrücken plaats vond en werd geleid door J. Nauwelaerts de Agé uit Bloemendaal. De organisatie was in 1956 ook reeds aan Oostenrijk toegewezen, maar in verband met de politieke situatie vonden de wed strijden toen geen doorgang. Besloten werd voorts, dat het titeltoernooi in de toekomst altijd in het voorjaar zal worden gehouden. In de eerste week van juni wordt onder auspiciën van de Europese Judo-Unie in Saarbrücken een cursus georganiseerd, naar welke ieder aangesloten land vijf personen mag afvaardigen. Als docenten van deze cursus zullen fungeren enkele in Europa woonachtige Japanners. Overeenkomstig het principe om de wedstrijden om de wereldtitels eenmaal per twee jaar te organiseren, zullen dit jaar geen wereldkampioenschappen wor den gehouden. Vorig jaar vonden de wed strijden te Tokio plaats. Men bestudeert op het ogenblik de mogelijkheden om de fi nales van het toernooi in 1958 in Parijs af te werken. Op de continenten (Amerika, Azië, Australië en Europa), zullen de deel nemers in voorronden worden ingedeeld. Italië heeft zich kandidaat gesteld voor de organisatie van de wereldkampioen schappen in 1960. In datzelfde jaar wor den te Rome de Olympische Spelen gehou den. De kandidatuur van Italië houdt ver band met het verzoek aan het Internatio naal Olympisch Comité om judo toe te la ten tot de Spelen. Dit verzoek werd vorig jaar afgewezen, aangezien het IOC het Olympische programma wenst te beperken. Desondanks wil men, door de wereldkam pioenschappen te Rome te organiseren, judo onder de aandacht van he IOC blij ven houden. TOMMY JACKSON. Tommy Jackson, die op de ranglijst vermeld staat als de be langrijkste uitdager van de wereldkampioen in het zwaargewicht, is gearresteerd. Jack son, die ervan wordt beschuldigd, dat hij zijn rijbewijs heeft vervalst, heeft een oude man aangereden. Het slachtoffer overleed bij dit ongeluk, HAMIASNEYERS De Europese kam pioen in het vedergewicht Cherif Hamia (Frankrijk) zal op 21 januari zijn titel ver dedigen tegen de oud-kampioen Jean Sneyers (België). Het gevecht is vastgesteld over 15 ronden.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8