Omvangrijke fraude vermoed bij financieringsinstituut opruiming FABRIEKSOPRUIMING „Francina" KW 153 nieuwe aan winst voor Katwijkse vloot Wala pyama 't KINDERPALEIS DE WOLF Hoofdkantoor in Velsen zou vele aanvechtbare manipulaties hebben uitgevoerd Zusterschip van Vtaardingse „Ada" <*j$rieven aan de redactie Vanmorgen in de vishal en op zee Amsterdamse Beurs Speciale aanbieding tBeAaagsels uattaf,25 ct pee col fs een hondje DONDERDAG 17 JANUARI 1957 11 JUSTITIE STELT ONDERZOEK IN Twee Hongaarse paren in Beverwijk getrouwd „Tiny" nog niet vlot Leuke opvoering door „Kindergeluk" VELSEN Watervliet start tegen DED als favoriet Burgerlijke stand van Castricum Ds. Naessens vertrekt naar Antwerpen IJmond-dames hebben titel binnen bereik Drie opzichters bedwelmd door zwavelwaterstof Judoclub Dsin-Gu telt reeds dertig leden Toneel bij V.V.IJ. KZOS met „De schipper van de Maartje Jacoba" Scheepvaart Volgeverfde brijdruk, goed kleurhoudend, 75 ct. per rol. - In iedere hoeveelheid zo lang de voorraad strekt V Ons is gebleken, dat op last van de justitie een uitvoerig politieel onderzoek gaande is naar de manipulaties van een bedrijf, dat in het bijzonder gemoeid was in de financiering van auto's en dat zijn hoofdkantoor in Velsen heeft. Waarschijn lijk zijn de moeilijkheden ontstaan, omdat men probeerde, teneinde aspirant-kopers te gerieven, de te financieren bedragen zo hoog mogelijk en vaak ver boven het toe gestane maximum op te voeren. De hoofd persoon in dit financiële drama, directeur van het financieringsbedrjjf, is thans ern stig ziek en kon nog niet gehoord worden over deze affaire. De administratie van het bedrijf is, voor zover nodig, verzegeld. Er zjjn reeds enige arrestaties verricht, voor namelijk onder garagehouders, die ver dacht worden van medeplichtigheid. Gebleken is, dat bij de ingewikkelde fi nanciële manipulaties, die reeds enige ja ren moeten hebben geduurd, dubbele fi nancieringen van eenzelfde object een rol hebben moeten spelen, waarbij eveneens vervalsingen van bepaalde documenten en financiële mutaties voorkwamen. Over twee provincies Hierbij zijn vele bedrijven vooral kleine ïn Noord- en Zuid-Holland be trokken, die een deel van hun automate riaal voornamelijk vrachtauto's op deze wijze aanschaften, op grond van de verlokkende offertes van het Velsense bedrijf. De arrestaties, die door de recherche in middels verricht zjjn, vielen onder meer onder garagehouders, waaronder de finan cieringsmaatschappij vele „medeplichti gen" telde. Zij waren meestal bereid mee te doen aan de indiening van vervalste no ta's en andere aanvechtbare financiële trucs. Er is bijvoorbeeld uitgekomen, dat bij bepaalde dubbele financieringen meerma len de volle som, benodigd voor de aan koop van vrachtwagens voorgeschoten werd, geheel buiten de daartoe strekken de wettelijke bepalingen om, waarbij aan de andere kant duidelijk is geworden, dat de financier in deze veelal te goeder trouw moet zijn geweest en bereid was, zijn relaties te helpen. De gedupeerden zijn inmiddels vooral te zoeken onder de banken en de kleine ko pers, tussen wie het instituut bemiddelend optrad: de banken fourneerden de kredie ten en de kopers gingen maar al te grif in op de gemakkelijke afbetalingsmogelijk heden, die het instituut bood. Dubbele aanmaning Tn de loop van defe week kwam de frau de uit, doordat verschillende kopers van twee kanten werden aangesproken voor het voldoen der termijnen, waardoor zo wel bij de banken als bij de betrokken kopers argwaan ging rijzen. In het verle den schijnt men de dubbele financiering te hebben kunnen volhouden, doordat het ene deel direct via het financieringsinsti tuut werd afgewikkeld en de koper er dus niet direct in gekend werd; met het ene gat stopte men bij het instituut het ande re. De totale omvang van deze fraude is nog niet te overzien. Twee Hongaarse paartjes hebben elkaar vanmorgen ten overstaan van de Bever- wijkse ambtenaar van de burgerlijke stand hou en trouw voor het leven beloofd in Scheybeeck's oude raadzaal, die voor de gelegenheid met de Hongaarse en de Ne derlandse driekleur was getooid. Lajos Gustdv Tóth gaf zijn jawoord aan Irma Maria Tejes en Josef Tamós Aranka de zijne aan Rozalid Nagy en burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft de beide paren niet alleen gelukgewenst met deze belang rijke stap, maar hen ook de ringen over handigd waarvoor het comité „Beverwijk 650 jaar stad" royaal had gezorgd. Er waren geen papieren en geen be wijzen, dat Josef en Lajos werkelijk Josef en Lajos waren, of Irma en Rosalia inder daad geboren waren naar ze zeiden, maar de ambtenaar van de burgerlijke stand, de heer H. J. Freerich, heeft het allemaal keurig beschreven en voorgelezen, zodat niemand er meer enig bezwaar tegen kon ontwikkelen, toen de bruidsparen de eed hadden afgelegd. Lajos was „thuis" voetbaltrainer en Jo seph elektrotechnicus; Rozalia radiotechni- ca en Irma had geen beroep in Neder land gaan zij echter gezamenlijk een nieuw leven tegemoet na de vele zorgen van de afgelopen maanden, die voor het vriende lijke viertal thans afgesloten werden met een verbond voor het leven. De vrouwelijke tolk heeft alle goede wensen nauwkeurig overgebracht, waarna de plechtigheid ten einde was en een laatste handdruk van de burgerfeester de beide echtparen uitgeleide deed op hun nieuwe weg naar het vrije geluk. SCHIPPER PHIL GLAS - vroeger op de trawler „Gelria" - trekt waarschijnlijk nog deze week ter visserij met de nieuwste aanwinst der Katwijkse trawlloggervloot, de „Francina" KW 153, die maandagavond in de IJmuidense Vissershaven is aan gekomen. De „Francina", die in de „Ada" VL 7 een zusterschip heeft, maakte vorige week donderdag 10 januari de technische en zaterdag de officiële proefvaart, waarna de trawllogger door de N.V. Scheepswerf en Machinefabriek A. de Jong te Vlaardin- gen werd overgedragen aan de N.V. Visserijmaatschappij „Insulinde" te Katwijk. De „Insulinde" vaart thans al met schepen als de ,,'Bali" KW 129, „Java" KW 159 en „Janna" KW 163. De opvarenden van de gestrande kust vaarder „Tiny" en de sleepboot „Titan" zijn er gisteren in geslaagd de sleepdraad aan boord van de kustvaarder te krijgen. Gisteravond laat stond de kustvaarder vast, maar de sleepboot „Titan" nog niet. Vanmorgen bij het hoogwater zou men trachten de sleepdraad goed vast te krij gen op de sleper, waarna de eerste ber gingspoging gedaan kon worden. Vermoedelijk is men hierin vanmorgen niet geslaagd. De heer F. Jonkman, chef van de technische dienst, heeft inmiddels de „Tiny" verlaten en reist terug naar Ne derland, daar zijn aanwezigheid te IJmui- den is vereist. (Verkort weergegeven Boven de veertig. Inzendster van brief over „boven de veertig" heeft vol komen gelijk! Ook ondergetekende heeft twee jaren lang met hetzelfde bijltje ge hakt. Er wordt gezegd, het leven begint als je veertig bent, met recht, alleen is ei niet bij gezegd: beroerd te worden. Mijn vak is onderverdeeld in vier vak ken, elk kan en wordt afzonderlijk bedre ven, daarbij ben ik vertegenwoordiger en kan zeggen ervaren chauffeur te zijn, doch van alles is het struikelblok, de leeftijd Ervaring doet geen opgeld meer! Alleen diploma's en niet ouder dan twintig en wil je dan werken voor een klein salaris, dan krijg je" een kans. T. P.-P. Verkeer I. Sinds 1 januari in Neder land 47 doden in het verkeer, volgens uw blad van 15 januari, en wellicht zijn er nu al weer bijgekomen. Kan hier nu wer kelijk niets aan worden gedaan? Militaire auto's, zandauto's, kortom verschillende lieden, die bestuurder zijn van een door motorkracht aangedreven voertuig, maken zich schuldig aan onverantwoord rijden en dat het zo vaak nog goed afloopt is meer geluk dan wijsheid. Haast, haast en nog eens haast. En waarom? Het is hoog tijd, dat er van overheidswege ingegrepen wordt om hieraan paal en perk te stellen Dan maar wat langzamer. Is het niet ge noeg, dat er op de grote wegen voor snel verkeer met een behoorlijke gang kan ge reden worden? Moet dat in de bebouwde kom ook? Zeker, de voetganger moet ook uitkijken, maar laten er dan in vredes naam meer beveiligde oversteekplaatsen komen. Ik roep dan ook de betrokken instanties op om deze ten hemel schreien de toestand niet langer te dulden en de klachten hierover niet langer naast zich neer te leggen. G. M Verkeer II. De Schoterweg te Haar lem is veel te breed om door oude mensen veilig te kunnen worden overgestoken. Ik schat dat het wegdek 15 meter breed is. Iemand die loopt met een snelheid van Imp. sec. doet daar 15 sec. over. Een naderende auto legt in die 15 sec. ruim 200 m af. Natuurlijk zijn er ook bezwaren tegen verkeersheuvels. Maar als het zó door gaat worden de oude gebrekkigen eenvou dig uitgeroeid. Tj. De voortstuwing van de KW 153 geschiedt door een acht cylinder „Werkspoor"-motor, welke een vermogen ontwikkelt van 550 pk, direct omkeerbaar, met reductie 2:1. Voorts is het schip uitgerust met een 50 pk „Kromhout" hulpmotor voor aandrijving van de pompen, luchtcompressor en dyna mo's, alsmede een 20 pk „Samoifa"-motor voor verlichting. De hoofdafmetingen van het vaartuig zijn: lengte over alles 40.60 m, lengte tussen de loodlijnen 36.30 m, breedte op het spant 7.20 m en holte in de zijde 3.80 m. De trawl- winch van het fabrikaat „Van der Giessen" is voorzien van een elektrische aandrijving door middel van een 105 pk elektromotor. Het succes dat de geheelonthoudersclub „Kindergeluk" in Beverwijk verleden jaar met de opvoering van de operette „De vrouwe van Stavoren" heeft behaald, is wellicht aanleiding geweest om van de zelfde schrijver een ander werkje op het repertoire te nemen. En terecht, want ach ter het pseudoniem meester William ver schuilt zich een auteur, die op het gebied van kinderoperettes bezig is gouden spo ren te verdienen. Want zijn intriges zijn boeiend en avontuurlijk. Zo speelt de operette ,,'t Gebeurde in Sancta Maria", die woensdagavond door „Kindergeluk" in het K.S.A.-gebouw in Beverwijk werd opgevoerd, ergens in het schilderachtige zuiden van Europa, waar de geheimzinnige „kale berg" de gemoeds rust van de dorpsbewoners danig dreigt te verstoren. Inderdaad gebeuren er mysteri euze dingen, juist op de dag van de jaar markt, die altijd vreemdelingen naar het dorpje lokt. Deze gebeurtenissen werden in een alleraardigst libretto samengevat, waarbij de eenvoudige humor evenmin verwaarloosd is. Deze operette werd opge voerd door de oudere meisjes van „Kinder geluk" en doordat de opvoering zoals gewoonlijk bij deze vereniging gedegen was voorbereid en een bijna weelderige entourage van (lichtgevende) decors en kostuums had meegekregen, hebben vele honderden kinderen het fleurige bewe gingsspel op het toneel met enthousiasme gevolgd. Voor de pauze ging „De bruiloft van de kabouterkoning", eveneens een kinder operette, maar nu geheel voor en door de kleintjes. Hier was het een grote, logge beer, die het in de titel genoemde huwe lijk dreigt te verstoren onder andere door de bruid te belagen en de bruiloftstaart te verslinden. Maar tot groot vermaak van het jeugdige publieke loopt hij ten slotte in de val, die een slim oud vrouwtje voor hem heeft opgezet en waarin hij gedreven wordt door zijn hartstocht voor honing. Nu kan niets de bruiloft van de kabouter koning meer belemmeren en de feesten worden ingeleid met een vrolijk dansje van de opgeluchte onderdanen. Hetgeen dan tevens het einde van de operette be tekent, die door de kleuters met zulk een animo werd opgevoerd, dat de volwassen toeschouwer zich afvraagt hoe het moge lijk is een dergelijk grote kindergroep in het gareel te houden. Maar dit is ten slotte het geheim van de leiding van „Kindergeluk", die aldus opnieuw met een gerechtvaardigde voldoening op deze suc cesvolle operetteavond mag terugzien. J. v. D. De stroom hiervoor wordt geleverd door een dieselaggregaat met een 150 pk „Deutz" motor. De handhydraulische stuurinrichting is eveneens van het fabrikaat „Van der Giessen" en aan navigatiemiddelen zijn aan boord aanwezig de gebruikelijke radio- ontvang- en zend-installatie, echolood, richtingzoeker en Decca-navigatie-appa- raat. Deze radio- en plaatsbepalingsappa- ratuur is ondergebracht in de zich achter de brug bevindende, geriefelijk ingerichte schippershui De bemanning is ondergebracht in 2- persoonshutten en 2 zespersoonsverblijven, welke ook zo ruim mogelijk zijn gehouden en modern zijn ingericht. Alle verblijven en hutten zijn voorzien van centrale verwar ming en van warm en koud stromend wa ter. Een ruime douchecel is eveneens in de achteropbouw aangebracht. Naast de kombuis, waarin een butagas- scheepsfornuis staat opgesteld, bevindt zich een ruime messroom, waarin de maal tijden gebruikt kunnen worden. Aan reddingsmiddelen heeft het vaar tuig 1 dinghie van het zelfopblazende type aan boord, alsmede een kleine werkboot. De dinghie is geschikt voor 10 personen. Korfbal in Kennemerland Het eerste twaalftal van de korfbalver eniging „Watervliet", dat in de moeilijke strijd tegen Landlust I op eigen terrein on geslagen is gebleven, zal zondag in Amster dam tegen DED I evenzeer willen proberen zijn fraaie positie als derde op de ranglijst van de tweede klas B KNKB te handhaven. Want met de twee grootste concurrenten, de koplopers Samos en Groen Geel moet nog de returnwedstrijd worden gespeeld en dan is nog veel mogelük op verbetering van de huidige positie. DED verloor in Velsen met 103 maar of een zo groot deelcijfer verschil ook nu door Watervliet zal kunnen worden be reikt valt te bezien. Toch kan deze klip worden omzeild als de Velsenaren zich ten volle bewust zijn van de kansen, die nog openliggen en dus flink aanpakken. Voor de competitie gaat Watervliet 4 naar Aurora 4 in Haarlem. De Haarlem mers, die nog niet tegen Watervliet 4 in de strijd kwamen, bezitten 9 punten uit 7 wedstrijden. Het moet dus mogelijk worden geacht, dat er een kans is voor de Velsense ploeg. Teneinde in conditie te blijven spelen Watervliet 2 en 3 een vriendschappelijke wedstrijd. Zaterdagmiddag spelen de aspiranten Haarlem BWatervliet A. Watervliet I speelt met de dames J. Kluft, D. Hartman, B. Koet, T. Waagmeester, R. Leyenaar, S. Meyer en de heren J. de Boer, D. v. Ladesteijn, M. Veerbeek, W. Berg huis, F. Vos en S. Hartman. GEBOREN, 10 jan.: Cornelia Maria, d. v. E. Zonneveld en C. Eijsackers, Kooiweg 19; 13 jan.: Simon Jacobus, z. v. J. Schram en C. J. Overtoom, Dorpsstraat 37; 16 jan.: An na Geertruida Theodora, d. v. S. P. Admi raal en M. B. Nootebos, Dorpsstraat 80. GEHUWD, 16 jan.: Henricus Gerardus Eickhof en Anna Tromp, beiden wonende te Castricum. OVERLEDEN, 12 jan.: Geertje Icke, oud 75 jaren, wonende te Castricum; Martje Vel- vis, oud 74 jaren, wonende te Haarlem. De Nederlands Hervormde predikant te Heemskerk, ds. B. J. J. Naessens, heeft het op hem gedane beroep van de protestantse kerk te Antwerpen aangenomen. De schei dende predikant staat sedert 19 juli 1953 in deze gemeente als opvolger van ds. B. J. te Haar Romeny, die kort daarvoor met emeritaat was gegaan. Verwacht wordt dat ds. Naessens in april zijn intrede zal doen in Antwerpen. MUZIEKCONCOURS VAN „ST. CAECILIA" Het Heemskerkse fanfarecorps „St. Cae- cilia" zal dit jaar het zevende lustrum herdenken. Ter viering van dit feit zal een muziek concours plaats vinden op de zondagen 16 en 23 juni. Deelneming hieraan is opengesteld voor Harmonie- en fanfarecorpsen en drum bands. De concerten vinden plaats op het land goed „Marquette" en de mars wedstrijden voor korpsen en drumbands op de Mar- quettelaan. Op zaterdag 15 juni zal de jubilerende vereniging een openingsavond geven. In de week tussen de twee concours-zondagen zullen verschillende korpsen uit de omtrek concerten geven. Dirigent van „St. Caecilia" is de heer Lou Tervoort uit Beverwijk. Handbal in Kennemerland Het eerste dameselftal van de handbal vereniging „IJmond", dat in de competitie nog ongeslagen is en na twaalf wedstrijden slechts één verliespunt heeft, kan met nog vier te spelen wedstrijden afdelingskam pioen worden als deze wedstrijden alle worden gewonnen. Het zal daarom wenselijk zijn, dat de IJmond I-dames alvast zondag op eigen veld de traditie van de overwinningenreeks tegen THB I, dat zes punten uit negen wedstrijden heeft, voortzetten. De IJmond 2-dames staan er met zes punten uit tien wedstrijden minder goed voor, doch altijd nog beter dan Concordia 3, dat nog geen van de vier gespeelde wed strijden won en waarheen IJmond 2 zon dag op bezoek gaat. Een Velsense zege lijkt niet ongerijmd. Voor de heren van IJmond 2 zal het moeilijker worden om de Alkmaarse gas ten van AVA I op „Watervliet" een neder laag te bezorgen, aangezien AVA nog maar één van de tien wedstrijden verloor en IJmond 2 vijf van een zelfde aantal ont moetingen. Misschien kan voor een ver rassing worden gezorgd. De IJmond I-heren hebben nog wat ver lof. Voorts zijn er de dames-juniorenwed- strijden: IJmond AConcordia en IJmond B—De Blinkert. De opstellingen zijn: Dames: IJmond I: M. Klescer; H. Venus, B. Schoon; D. Marckelbach, W. Bosma, R. v. Buuren; G. Roos, G. Slatman, J. Kruk, T. Schuit en H. Zwart. Dames: IJmond 2: H. Slatman; G. Berg huis, T. Groot; L. Klaver, J. Niiman, M. Hellmann; J. Ophuis, A. v. d. Velde, A. Joppe, J. Veen en J. v. d. Vlis. In de zwavelwaterstof-wassing van de kooksovens op het Hoogoventerrein, waar woensdagmiddag de vacuumpomp opnieuw werd aangezet, ontstond een storing en trad gas naar buiten. Drie leden van het toezichthoudend personeel raakten be dwelmd; twee hunner konden na behan deling in de verbandkamér naar huis gaan, maar de derde, de opzichter Z. K. uit IJmuiden-Oost, moest ter observatie in het Rode Kruis-ziekenhuis worden opgenomen. Onlangs is de algemene ledenvergadering van de in september 1956 opgerichte ama teur judoclub Dsin-Gu gehouden. De tijdelijk aangewezen bestuursleden traden af. Na stemming werd het volgende bestuur ge kozen: voorzitter tevens algemeen technisch leider: de heer H. Broekhuizen; penning meester de heer G. Stet: secretaris de heer W. van Leeuwen, tweede secretaris: C. J. Portegies; commissaris materieel: L. F. v. d. Putten. Het ledental is sinds de oprichting snel gestegen. Thans telt de club dertig leden. Er wordt getraind in de bovenzaal van café Bellevue aan de Wijk aan Zeeër- weg te IJmuiden op maandagavond. „Zomer in december" is de titel van het toneelstuk dat door de toneelspelende le den van WIJ op zaterdag 26 en woensdag 30 januari in het Herv. Jeugdgebouw voor het voetlicht wordt gebracht. De regie be rust bij de heer F. Hunsche. De R.K. Toneelvereniging KZOS te IJmuiden-Oost geeft op zaterdag 26 en zondagavond 27 januari opvoeringen van het toneelspel „De schipper van de Maar tje Jacoba" in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeekweg. Wie er waren Drie trawlers losten vandaag de vangst. De „Herman" verscheen met 180 kisten vis, waarbij 90 schelvis, 70 wijting en 20 diversen; de „Elie" met 500 kisten, waarbij 330 schelvis, 60 kabeljauw en gul, 50 ge stripte wijting, 30 dichte wijting, 10 radio, 20 diversen en 50. stuks stijve kabeljau wen; de „Eveline" met 500 kisten, waarvan 230 schelvis, 50 radio, 50 wijting open, 80 wijting dicht, 60 gul, kabeljauw en kool- vis, 30 diversen en 90 stuks stijve kabel jauwen. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt komt dan de „Pol derman" met 400 kisten vis, waarbij 180 schelvis, 100 rog en vleet, 50 gul, 40 wij ting, 30 radio en 35 stijve kabeljauwen en de „Ariadne" met 300 kisten vis en 100 stuks stijve kabeljauwen. Voor de zaterdagmarkt wordt de „Dirk je" verwacht met 1090 kisten, waarvan 1000 kisten verse haring. Ook een Vrolijk- logger zou van de Ierse zee uit stomende zijn met 1200 kisten verse haring en een duizendtal stijve kabeljauwen. Voor de export De export nam vanmorgen in IJmuiden de regels af voor f 134-f 148, kleine voor f 84-f 77, kisten kabeljauw voor f 190- f 196 en kleine voor f 150-f 138. Grote schelvis noteerde f 30-f 35. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de grote gul af voor f 45-f 46. middel voor f 38- f 38. torgullen voor f 27-f 28. Zwarte kool- vis leverde op f 70-f 76, grote gullenmaat f '27-f 30, kleine gullenmaat f 25. Witte koolvis haalde f 98-f 112, grootmiddel schelvis f 33-f 38, kleinmiddel f 32-f 26, pennen f 32-f 24 en braadschelvis f 31- f 24. Wijting ging van de hand voor f 25- f 21. Van zee De visserij om de Noord blijft slecht; de schepen meldden woensdag trekken van 20 manden en dagvangsten van 100 a 150 manden hoops. Het weer was evenwel goed; de haringvisserij in de Ierse Zee blijft uitstekend: vangsten van 100 a 150 kantjes haring en 500 tot 700 stuks kabel jauwen en koolvis per etmaal. Ook de Deining is nu daarheen vertrokken. Onder de kust vingen de loggers gisteren 80 a 100 kg. tong en 10 a 15 manden vis; bij de Pitt- boei 150 a 200 kilo tong met 15 a 20 man den vis. ADVERTENTIE Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-3 'A °/o Nederl.'47 83% 3 °/o Nedl. 1962/64 8934 A. K. U 202 202 Calvé Delft 309 Van Gelder Zonen 205 K. N. Hoogovens 27734 Nederl. Ford 325 N. Kabelfabriek. 273 gew.Philips Gloeil. 226)4 228 pref.Philips Gloeil. 136 Unilever 35434 354 Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. 8 UK Konkl. Petroleum 162,10 161,80 A'dam Rubber 81 Holl. Amer. Lijn. 181 N. Scheepv. Unie 173 Phs. van Ommeren 275 34 H. V. A 99 A Verg. Deli Mij en 102 Amsterd. Bank 225 Ned. Handel Mij 168 Rotterd. Bank 189 34 Twentsche Bank. 19134 Anaconda Copper 70 A Bethlehem Steel 186 U. S. Steel 67% General Motors 41% Shell Union 85% Tidewater 3754 Akkrumdijk, 17 te Philadelphia. Alblasserdijk, 15 te Antwerpen. Alhena, 15 v. Buenos Aires n. Rosario. Alphacca, 16 te Santos. Amerskerk, 16 te Durban. Artemis, 15 v. Paramaribo n. Amsterdam. Axeldijk, 15 v. Bremen n. Antwerpen. Aagteöijk, 16 v. Rotterdam n. Genua. Alnati, 16 te Rotterdam. Aardijk, 16 v. Belawan, 17 te Port Swettenham. Annenkerk, 17 te Takubar. Amerskerk, 16 te Durban. Andijk, 16 te Antwerpen. Axeldijk, 15 v. Bremen n. Antwerpen. Alamak, 15 900 m. o.n.o. Bermuda n. H. Roada. Averdijk, 16 te Rotterdam. Aalsdijk, 16 te Charleston. Agamemnon, 16 te Pto. Ordaz n. Port of Spain. Akkrumdijk, 17 te Philadelphia. Aldabi, 16 450 m. z. St. Vincent n. Las Palmas. Alhena, 15 v. Buenos Aires n. Rosario. Alphacca, 16 te Santos. Atje Ray S, 15 235 m. z.o. Sable Island n. R'dam. Attis, 16 te Pt. De Paix. Amyntas, 16 v. Tel Aviv n. Haifa. Artemis, 15 v. Paramaribo n* Amsterdam. Aludra, 18 te Rotterdam verw. Arkeldijk, 18 te Kaapstad verw. Ariadne, pass. 16 Finisterre n. Lissabon. Averdijk, 16 te Rotterdam verw. Banda, 16 te Dakar. Bantam, 16 v. Belawan, 17 te Singapore. Bawean, 17 te Chittagong. Britsum, 15 280 rn n.w. Finisterre n. Batonrouge. Barentsz, 17 te Tanjung Pinang v. Djakarta. Batoela, 16 te Surabaja. Bengalen, 15 360 m. z. Kp. Palmas n. Belawan. Bennekom, 19 te Port Tampa verw. Breda, 16 te Callao v. Talcuhano. Baarn, 16 550 m. w.n.w. Finisterre n. Curagao. Bennekom, 15 te Pto. Plata n. Tampa. Caltex Leiden, 16 te Sidon. Caltex Pernis, pass. 16 Algiers n. Sidon. Corilla, 16 v. Singapore, 18 te Pladju verw. Crania, pass. 16 Mozambique n. Curagao. Camerounkust, pass. 15 Finisterre n. Dakar.. Callisto, 15 435 m. w.z.w. Bermudas n. Antw. Caltex Delft, 15 250 m. o.n.o. Bahamas n. R'dam. Camerounkust, pass. 15 Finisterre n. Dakar. Caltex Rotterdam, 16 220 m. o. Kp. Guardafui n. Bandaryah. Caletx Nederland, 15 te Rotterdam. Charis, 15 360 m. n.o. Sombrero eil. n. Maracaibo. Caltex Delft, 24 te Rotterdam verw. Dongedijk, 17 te Cristobal. in apart model originele Nu voor ƒ14.95 leverbaar in diverse moderne kleuren. Ook in andere LEUKE PYAMA'S hebben wij een grote sortering In prijzen reeds vanaf ƒ11.50 LANGE NIEUWSTE. 791 - TEL. 5003 DE speciaalzaak voor corsetten en beha's Dorestad, 15 480 m. z. Bali n. Miri. Daphnis, 17 te Curagao v. New York. Delfshaven, pass. 16 Vlissingen n. Marseille. Eos, 15 te Rotterdam. Esso Den Haag, 16 v. Antwerpen n. Las Palmas. Eos, 15 te Rotterdam n. Hamburg. Friesland SSM, 18 te Rotterdam verw. Gabonkust, 16 te Winneba. Gordias, 15 v. Tunis n. Pireus. Grootekerk, 17 te Antwerpen v. Bremen. Gordias, 15 v. Tunis n. Praeus. Helicon, 16 te Port Au Prince. Heemskerk, pass. 16 Gibraltar n. Genua. Hilversum, 15 dw. Socotra n. Landsend. Haarlem, 16 te Callao. Hera, 16 te Port Au Prince. Hersilia, 15 72 m. z.w. Landsend n. Barbados. Helicon, 16 te Port Au Prince. Hector, 17 te Amsterdam v. Hamburg. Heemskerk, pass. 16 Gibraltar n. Genua. Hoogkerk, 15 200 m. z.z.w. Finisterre n. Antw. Java, pass. 16 St. Vincent n. Amsterdam. Jupiter, 16 te Gibraltar. Jason, 15 te Amsterdam n. Guanto. Kalydon, 16 te Curagao. Kermia, 15 v. Rotterdam n. Holtenau. Koningswaard, 16 v. Gibraltar n. Bahrein, Kosicia, 15 v. Rotterdam op proefvaart. Karimata, 14 te Labuan n. Sandakan. Kalinga, 16 v. Kielerkanaal n. Rotterdam. Kota Agoeng, 16 v. Tjilatjap n. Singapore. Kota Inten, 16 v. Genua n. Bona. Kalydon, 17 te Curagao. Koningswaard, 16 v. Gibraltar n. Bahrein. Korovina, 15 1800 m. o.n.o. Tahiti n. Papeete. Laagkerk, 16 rede Karachi. Leuvekerk, 16 v. Bombay n. Karachi. Leto. 15 1120 m. o. Bermuda n. Golf v. Mexico. Linge, 16 op Weser n. Bremen. Loosdrecht, 15 te Rotterdam. Lombok, 16 te Chemainus. Macoma, 16 v. Pladju te Singapore verw. Mapia, 16 v. Tj. Priok n. Tegal. Marisa, 15 60 m. z.w. Balearen n. Marseille. Muiderkerk, 15 v. Durban n. Kaapstad. Mariscal Lopez, 15 te Ilheus v. Paranagua. Maureen, 15 475 m, z.w. Bermuda n. Londen. Musi, 18 te Olehleh. Mentor, 15 te Amsterdam n. Kopenhagen. Nestor, 15 70 m. z.z.o. Jamaica n. Maracaibo. Nigerstroom, 15 v. Takoradi n. Freetown. Noordzee, 15 650 m. w.z.w. Azoren n. Norfolk. Oberon, 20 te Barbados verw. Ondina, pass. 15 Guadeloupe n. Las Palmas. Ommenkerk, 16 v. Pt. Swettenham n. Singapore. Ouwerkerk, 17 te Lissabon. Ovula, 17 te Yokohama. Ondina, 15 20 m. z.o. Guadeloupe n. Las Palmas. Oranjefontein, pass. 16 Vlissingen n. Antwerpen. Prins Johan Willem Friso, pass. 16 Kp. Bon naar Tel Aviv. Prins Willem V, 16 v. Oslo n. Leixoes. Perna, 16 v. Singapore n. Bangkok. Polydorus, 16 v. Le Havre n. Amsterdam. Pieter S, 16 te Swansea v. Rotterdam. Poseidon, 15 v. Curagao n. Aruba. Phrontis, 15 te Swansea. Rijndam, 16 te Curagao. Rotula, 16 te Rotterdam. Rempang, 15 v. Marseille n. Antwerpen. Roebia, 16 te San Francisco. Rijndam, 16 te Curagao. Schiedijk, 16 te New York. Sirrah, 16 v. Palembang, 18 te Singapore verw. Soestdijk, 16 te Boston. Statue of Liberty, 15 140 m. o. Kp. Dagata naar Bremen. Schiedijk, 15 v. Boston n. New York. Sommelsdijk, 15 400 m. o. Miami n. Houston. Senegalkust, 15 v. Hamburg n. Amsterdam. Sloterdijk, 16 op Wielingen n. Antwerpen. Senegal kust, 16 te Amsterdam verw. Stad Amsterdam, 16 te Bremen. Stad Arnhem, 15 v. Baltimore n. Europa. Schelpwijk, 16 65 m. w. Sabang n. Balikpapan. Stad Dordrecht, 16 te Melila. Sliedrecht, 16 340 m. o. Zanzibar n. Las Palmas. Sarpedon, 16 v. Demerara n. Moengo. Themisto, 19 te Rotterdam verw. Titus, 15 v. St. Vincent n. St. Lucia. Trompenberg, 15 320 m. z.z.w. B'muda n. Houston. Teucer, 16 te Houston. Tiba, 15 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Tomini, 16 te Kuweit Utrecht, pass. 15 Finisterre n. Dakar. Van Noort, 13 rede Singapore. Westland, 16 te St. Vincent. Willem Ruys, pass. 16 Ouessant n. Kaapstad. Willemstad, 15 v. Cristobal n Cartagena. Wonorato, 16 te San Francisco. W. Alton Jor.es, 15 100 m. z.w. Pto. Rico naar Punta Cardon. Westland, 16 te Sao Vicente,. Willem Ruys, pass. 16 Ouessant n. Kaapstad. Wonorato, 16 te San Francisco. Wonogiri, 16 te Rotterdam verw. Willemstad, 15 v. Cristobal n. Aruba. Zuiderzee, 15 100 m. n. Bermuda n. Norfolk. SLEEPVAARI Cycloop, 15 460 m. n.o. Guadeloupe n. Maracaibo. Hudson, 15 90 m. z.o. Mozambique n. Matadi. Loire, 15 480 m. z.w. Bali n. Hongkong Passaat, 15 530 m. z.w. Kanarische eil. n. Curagao. Rode Zee, 15 180 m. z.w. Rio de Janeiro n. Mon tevideo. Zwarte Zee, 15 50 m. w.z.w. Kreta n. Port Said. Zeeland, 16 te Rotterdam. Nog slechts enkele dagen duurt onze Profiteert dus nog van de vele koopjes, vooral restanten JURKJES. TRUITJES, SKIBROEKEN JASJES, MUTSEN enz. enz. HA ARSTRIKKEN 19 - 25 en 37 cent ONDERJURKEN 80 en 85 cm, halve prijs. TEDDY JASJES en JACKS 20 °/i KORTING. LET STEEDS OP ONZE ETALAGES v/h A. ZIJP-KRUIJVER Kennemerlaan 54 - Telefoon 6405 HET adres voor uw baby- en kleuterkledlng BIJ U AAN KOMEN "OPEN m Adverteert In dit blad HUYGENSSTRAAT 15 - IJMUIDEN

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3