Ontstemming onder vishandelaren over controlemaatregelen van Bedrijfschap Visserij- varia Met aanleg van een nieuwe Haringhaven wordt hopelijk in juli begonnen Bontlaarzen Beverwijkse groentehandelaren gaan cursus voor kruidenier volgen Havenberichten f THALIA Agenda voor Velsen Export naar België wordt belemmerd Bewijs van Nederlanderschap" voor elke export-kabeljauw gevraagd Handel aanvaardt geen gemiddeld gewicht Een nieuwe vishal en 800 meter kade Uitbreiding bestaande hallen in westelijke en oostelijke richting SCHOENHANDEL Burgerlijke Stand Velsen Kerncentrale in beeld O.K.O.F. houdt zijn jaarvergadering Dr. Cohen sprak over land en volk van Israel Betere markering weg Velsen-Amsterdam Agentia voor Beverwijk DONDERDAG 17 JANUARI 1957 GROTE ONTSTEMMING IS DE LAATSTE WEKEN ontstaan onder een groep IJmuidense groothandelaren in vis, die vooral als exporteurs van verse vis en dan in het bijzonder van kabeljauw, op België werken. Die ontstemming geldt de controle maatregelen van het Bedrijfschap van Visserijproducten, die begin van dit jaar op deze export naar de zuiderburen zijn ingesteld. Naar de mening van deze groep handelaren werkt deze controle sterk export-belemmerend. Zij zijn van mening - dit dient vooropgesteld - dat er een doeltreffende controle moet komen en zijn. De handel dient echter niet gestoord te worden en het risico te lopen, dat duizenden guldens worden verspeeld door het toedoen van vijf speciaal voor de controle in IJmuiden geplaatste ambtenaren, aldus nog steeds deze groep van groothandelaren. Het Bedrijfschap voor Visserijprodukten is echter van mening, dat deze gewraakte wijze van controleren noodzakelijk is, daar het vertrouwen in de IJmuidense hande laren in de laatste maanden van 1956 danig geschokt is. „Nederlandse mirakeldoeners of de leve ring van Deense .kabeljauw aan België" heette het voor Nederland beledigende ar tikel, dat het Belgische „Visserijblad" op vrijdag 14 december van vorig jaar publi ceerde. Vastgesteld werd in dit verhaal aan de hand van officiële cijfers uit Neder land, dat de Nederlandse groothandel grote partijen kabeljauw uit Denemarken naar België exporteerde. De statistieken en cijfers vermeldden, dat in de week van 25 tot 31 oktober in Nederland door Neder landse schepen werden aangevoerd 23.813 kg kabeljauw, terwijl de uitvoer 24.292 kg kabeljauw bedroeg. Volgens de Belgen had den de Nederlandse tovenaars daarna de formule gevonden, want in de daarop vol gende week werden in Nederlandse havens aangevoerd 7.521 kg kabeljauw, terwijl naar België werd uitgevoerd 29.981 kg kabeljauw. Geen vreemde vis Bij het indertijd te Ulvenhout opgestelde Benelux-protocol voor de vishandel is als enige belemmering in de vrijhandel opge nomen, dat beide landen geen vis van vreemde origine naar elkaar mochten uit voeren. De Belgen trekken hiertegen tel kens fel van leer en met de officiële cijfers in de hand werden door de Belgische rege ring eind december officiële stappen onder nomen bij de Nederlandse regering. Toegezegd werd dat een nauwkeurige controle zou worden gehouden in de nu volgende tijd. Enige IJmuidense exporteurs op België werden ontboden en meegedeeld werd, dat het van nu af uit moest zijn. Ook bij het Bedrijfschap voor Visserij produkten, aldus de handelaren, was men kennelijk geschrokken van de cijfers. En dat terwijl elke dag door ditzelfde bedrijf- De exporteurs vrezen, dat dit grote af zetgebied eind van dit jaar verloren gaat, indien zij in die maanden geen kabeljauw kunnen aanbieden. Kabeljauw, die dan uit Denemarken zou moeten komen. Het ge volg zou zijn, dat de Belgen dan in Enge land, zelf in Duitsland of Denemarken zouden gaan kopen en het Nederlandse visserijbedrijf een gevoelige knak kreeg door het wegvallen van deze export. De IJmuidense handel is van mening, dat de Nederlandse invoer in België de prijzen in Ostende niet heeft beïnvloed. De Bel gische handel heeft een groot gebrek aan vis en enorme prijzen blijft men daar voor kabeljauw betalen. IJslandse kabeljauw bracht begin van deze week nog 2.per kg op. Doeltrefend Inmiddels zjjn de controlemaatregelen in de IJmuidense vishallen door het Bedrijf schap ingevoerd. Vijf ambtenaren werden er speciaal mee belast. Alvorens hun ont stemming over deze wijze van controleren te uiten, verklaarde de groep handelaren nadrukkelijk, dat zij een doeltreffende controle wensen. Deze dient er te zijn. De handel moet echter niet gestoord worden en het risico lopen van een verlies van duizenden guldens. Door het Bedrijfschap werd in de eerste plaats aangenomen, dat elke in Nederland aangevoerde kabeljauw gemiddeld acht kilo woog; twintig percent mocht daar afvallen voor de kop, zodat 6.4 kg resteerde. Een van de exporteurs kocht enige dagen later drie topregels kabeljauw (dertig stuks), die echter gemiddeld 7,9 kg zonder kop wogen. De man vroeg een uitvoermachtiging voor 228 kg kabeljauw aan. Deze werd niet ver strekt. Het Bedrijfschap overhandigde een vergunning voor slechts 192 kg, zijnde 30 maal 6.4 kg. De handel is van mening, dat deze maat regel ondoenlijk is. Zij staat op het standpunt, dat het ge wicht van de handel zelf moet worden schap de uitvoermachtigingen worden af- aangenomen als export-gewicht, gegeven en de aanvoercijfers in de ver-' schillende havens op de bureaus ver schijnen België kan verloren gaan Hoewel de groep handelaren van mening is dat de beperkende bepaling in de naaste toekomst het beste uit het protocol zou kunnen worden, gelicht bij besprekingen tussen België en Nederland, is dit niet de voornaamste grief, waarover zij thans ontstemd zijn. De beperking staat nu een maal in het protocol, dient geaccepteerd te worden en het Bedrijfschap zal op de na leving daarvan moeten letten. In de loop der jaren hebben deze IJmui dense handelaren een grote export op Bel gië opgebouwd. In de eerste helft van het jaar dekt de aanvoer van de Nederlandse trawlervloot de exportvraag naar België, maar van augustus tot december, wanneer de vloot op verse haring vist, wordt vrij wel geen kabeljauw aangevoerd. ADVERTENTIE gevoerd met originele schapenvacht nog in enorme sortering voorradig Kennemerlaan 63 - Tel.4781 - IJmuiden GEBOREN; A. H. Dijkhuis—Gnodde, d., Kastanjestraat 24, IJmuiden-oost; H. C. Th. de KrouVan Hooff, z., Bestevaerstraat 16, IJmuiden-oost; G. L. Hogeland—Zuurbier, d., De Noostraat 28, IJmuiden-oost; B. Ch. BilderTer Borg, Breedrodelaan 79a, Bloe- mendaal; C. Dekker—Van den Bos, z.. Moer- bergplantsoen 179, IJmuiden; G. D. de Boer Dennemam, z., Frans Halsstraat 9, IJmui den-oost; A. Braber—Braam, z., Casembroot- straat 23, IJmuiden-oost; J. van Duijn—Van Duijn, z„ Van Linschotenstraat 8, IJmuiden; H Schoon—Wennis, d., Spaarnestraat 7, IJmuiden; A. G. J. Oostewaal—Tichelaar, d„ Grahamstraat 66, IJmuiden. OVERLEDEN: R. Nieborg, 79 j„ weduw naar van G. Tol, Bonifaciusstraat 7, IJmui den-oost; L. Zwaan, 76 j., weduwe van K. Blok. Kompasstraat 71, IJmuiden. moet het mogelijk zijn de chauffeur met een een briefje mee te geven. Het door ons gedachte systeem, aldus het bedrijf schap, lijkt ons uitvoerbaar. Zes kg - per stuk Het gemiddelde gewicht van de kabel jauwen is vastgesteld na overleg met het Staatsvissershavenbedrijf. De cijfers wezen daar uit, dat een kabeljauw gemiddeld zes kg weegt en dit gewicht heeft het bedrijf- sschap nog met een derde verhoogd tot acht kg. Om vast te stellen dat de handel beslist niet tekort werd gedaan, besloot het bedrijfschap alle in IJmuiden aangevoerde regels kabeljauw te wegen. We maken er desnoods 9 kg van, gaf men ons te ver staan. Het wegen gebeurt voor de afslag, zodat hier zeker niet exportbelemmerend wordt gewerkt. De eerste proeven hebben uitgewezen, dat het gemiddelde gewicht van de aangevoerde kabeljauw inderdaad 6 kg per stuk is. Een partij kabeljauw van een trawler kwam zelfs ook niet aan de 8 kg per stuk. (Waarop de handelaren weer aanvoe ren dat de laatste dagen geen topregels zijn aangevoerd). De binnenlandse groothandelaren heb ben het bedrijfschap te verstaan gegeven, dat zij het eens zijn met de jongste con trolemaatregelen. Door de export van de Deense kabeljauw naar België waren zij niet in staat aan goedkope kabeljauw te komen. De Deense kabeljauw is ten slotte vaak goedkoper en als enige ware reden voor de export van deze vis naar België ziet men dan ook de grotere winstmarge voor de IJmuidense handel. Prijzen van woensdag Per 1 kg: heilbot 32.30, tarbot 3.40— 2.90. Per 50 kg: schar ƒ3631, gr. schelvis 6039, grm. schelvis 4327, kim. schel vis 3227, kl. schelvis I 3225, kl. schel vis II 3219, wijting ƒ2716, gr. gul. ƒ75 58, mid. gul 6655, kl. gul 3533, kl. haai ƒ4135, ham 130108, poontjes ƒ42 27, kl. koolvis zw. ƒ4437, kl. koolvis wit ƒ45. Per 125 kg: gr. kabeljauw ƒ396168, gr. koolvis zw. 9085, gr. koolvis wit 122 —120. Aanvoer van woensdag 3 Kisten tarbot, 4 heilbot, 5 schar, 945 schelvis, 460 wijting. 75 kabeljauw en gul, 4 haai, 3 ham, 6 poon, 30 koolvis, 25 diver sen. In totaal 1560 kisten. In de omgeving van het Schotse plaatsje Dounreay wordt een nieuw kernenergiecentrum gebouwd dat met de zelfde hoeveelheid - een ton - uranium, die Calder Hall, de kerncen trale die in oktober werd geopend, gebruikt, veel meer energie opwekt. Calder Hall wekt met deze hoeveelheid ongeveer de energie op waarvoor tien duizend ton kolen nodig zou zijn. De nieuwe centrale te Dounreay produ ceert energie ter waarde van een mil joen of meer ton steenkool. De bolvor mige centrale, die ruim veertig meter hoog is en vijftigduizend ton weegt, zal de reactor bevatten. Op de foto rechts ziet men het interieur van de bol in wording. Links boven een beeld van het silhouet tegen de avondlucht. Links onder de aanbouw van het com plex - waaraan dag en nacht gewerkt wordt. In het midden de reactorbol. Links de controlekamer en rechts het machinehuis. In een zeer druk bezochte vergadering hebben de leden van de r.-k. vereniging van kleinhandelaren in groente en fruit „St Petrus" het besluit genomen om een cursus te volgen voor het diploma kruide nier. In zijn inleiding wees de voorzitter, de heer J. Baltus, er op dat de kleinhandel steeds meer in de hoek komt waar de klappen vallen. De groentehandel ziet nu dat steeds meer grootwinkelbedrijven zich gaan toe leggen op de verkoop van groen ten, de concurrentie wordt hierdoor steeds scherper terwijl de groentehandelaren zich tot nu toe bij hun eigen produkt houden. Wil men nu meegaan in de strijd om het bestaan dan zal men straks in de groente winkels ook kruidenierswaren moeten kun nen aanbieden waarvoor men in het bezit moet zijn van een vakdiploma voor krui deniers. Om dit voor de leden te bereiken zal het bestuur, door de leden gesteund, een vakcursus gaan organiseren om het vakdiploma te behalen. Een ander belangrijk punt van bespre king was de aansluiting bij de reeds opge richte coöperatie om gezamelijk inkopen De afdeling IJmuiden van de Vereni ging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" houdt vrijdagavond in het Oud-Katholiek Verenigingsgebouw haar jaarvergadering. In deze bijeenkomst, die de volgende maand zal worden gevolgd door een attrac tieve bindingsavond, zullen behalve de ge bruikelijke verslagen, mededelingen van het hoofdbestuur ter tafel komen. Voor de bestuursverkiezing is de heer J. Zwart, penningmeester, aftredend, doch stelt zich herkiesbaar. Wordt een overtreding begaan, dan kan eventueel de A.I.D. (algemene inspectie dienst) optreden voor controle. In feite krijgen de reders thans straf op de aanvoer van grote kabeljauw, want het Bedrijf schap, aldus nog steeds deze groep expor teurs, verplicht de handelaren om kleine kabeljauw te kopen. De export van Hol landse vis wordt hier verboden. Bewijzen op tafel Voorts vraagt het Bedrijfschap, dat de handel aantoont, dat elke kabel.iauw, die wordt geëxporteerd naar België, in Neder land is gekocht. Vóór de uitvoer plaats vindt, moeten er bewijzen op tafel komen en de groep exporteurs meent, dat dit in de eerste plaats een te tijdrovende bezig heid is. Soms nemen de handelaren vis van el kaar over en zo is het vorige week voor gekomen, dat een handelaar van twintig anderen kleine partijen kabeljauw over nam. Van al deze handelaren moesten be- wijsjes van inkoop in Nederland gevraagd worden, deze moeten worden getoond, de ambtenaren van het Bedrijfschap gingen telefoneren, controleren en van elf uur 's morgens tot vier uur 's middags was deze ene exporteur in de weer om de zaak rond te krijgen. De auto's met de vis voor België vertrok ken pas om vijf uur 's middags inplaats van om twee uur en kwamen te laat aan de grens. Er ontstond aanzienlijke schade voor de handel; schade die het bedrijf schap niet wenst te vergoeden. Controle op een dag met een aanvoer van 6000 tot 7000 stuks kabeljauwen zou geheel ondoenlijk zijn en de auto's nog langer ophouden, waardoor de markt in Ostende gemist zou worden en steeds overuren voor de douane aan de grens aan gevraagd moeten worden. Wordt een overtreding begaan, dan kan de AID optreden, meent de handel nog maals. De economische rechter kan de zaak behandelen. „Het bedrijfschap heeft de zaak echter omgedraaid", stellen zij, „Eerst dient men thans te bewijzen, dat een zen ding uit Hollandse kabeljauw bestaat". Wat het Bedrijfschap zegt Bjj het bedrijfschap voor Visserijproduk ten gaf men ons te verstaan dat de be perkende bepaling nu eenmaal in het pro tocol is opgenomen en dat men zich er aan dient te houden. De Belgen hebben vrijwel elke maand aan de bel getrokken wanneer een klein partijtje Deense kabeljauw werd ontdekt. Maar in oktober, en november van vorig jaar kwamen zij met cijfers, die zelfs of ficiële stappen van de Belgische regering bij die van Nederland tot gevolg hadden. De export van kabeljauw uit Nederland bleek in sommige weken tweemaal zo groot te zijn als de aanvoer van kabel jauw door Nederlandse schepen. Systeem uitvoerbaar Het bedrijfschap voor visserjjprodukten heeft de handel er toen op gewezen, dat er nu definitief een einde moest komen aan de export van Deense vis via Nederland naar België. Voortaan zou bewezen moe ten worden dat hier werkelijk kabeljauw van Nederlandse origine werd geëxpor teerd en als gemiddeld gewicht van elke kabeljauw werd 8 kg vastgesteld. Bij het bedrijfschap kan men zich niet voorstellen, dat het verzamelen van enige bewijsbriefjes ettelijke uren moeten ver gen. Wanneer een IJmuidense handelaar in Scheveningen kabeljauw koopt, dan te doen. Dit punt werd uitvoerig door de voorzitter toegelicht met als gevolg dat bijna de meeste leden zich aansloten. De voorzitter kon in zijn slotwoord tevreden zijn over de eensgezindheid in de vereni ging hetgeen zeker zal leiden tot nog meer activiteit door het bestuur in het belang van de leden. Voor de Velsense gemeenschap van het Humanistisch Verbond vertelde dr. A. J. Cohen woensdagavond van zijn indrukken die hij opgedaan had tijdens zijn verblijf in de jonge staat Israel. Hij begon zijn lezing met een summier overzicht te geven van de geschiedenis der Joden vanaf de eerste jaren na Christus' geboorte tot heden. Het Joodse volk dat her en der over de aardbol verspreid werd, aldus spreker, is altijd het slachtoffer geweest van toor nige heersers die in vervolgingen altijd een beproefd middel zagen om de aandacht van hun volk van misstanden af te leiden. Een bekend redenaar zou, volgens dr. Cohen, eens gezegd hebben dat door het feit dat de Joden ondanks deze terreur één zijn gebleven het bestaan van God bewezen is. De Joden die zeer van de vervolgingen te lijden hadden begonnen steeds meer terug te 'verlangen naar hun eigen land waar ze konden leven en werken en zich zelve zijn. De Russische Joden trokken tegen het einde van de negentiende eeuw uit Rus land weg en vestigden zich tenslotte in „het land van melk en honing", waarmede zij de grondleggers zijn geworden van het land Israel zoals dat nu bekend is. De Arabieren die het land 1500 jaar onder hun heerschappij hadden gehouden waren door roofbouw en bosontginning er in geslaagd van het uitermate vruchtbare land een kaal en dor oord te maken. Doch de jonge Israëliërs spanden zich, en niet alleen figuurlijk, voor de ploeg en pro beerden met een totale mobilisatie van alle beschikbare krachten het weer in bewoon bare staat te herschapen. Grote bankiers waaronder Rothschild stelden enorme som men geld beschikbaar en langzaam maar zeker werkten zij zich er boven uit. Uit alle delen van de wereld kwamen de Joden naar Israel om te helpen bij deze opbouw. Met trots en geestdrift voor de sfeer'en de schoonheid van Israel toonde dr. Cohen tot slot nog enige foto's en filmstrookjes aan het publiek. ADVERTENTIE HET STAATSVISSERSHAVENBEDRIJF te IJmuiden heeft goede hoopt dat in juli van dit jaar kan worden begonnen met de uitbreiding van de Haringhaven in ongeveer zuid-oostelijke richting. Deze nieuw te graven haven, die parallel zal lopen aan de Vissershaven en langs de Loggerstraat, zal in de toekomst ongeveer achthonderd meter lang worden. Voorlopig wordt begonnen met de bouw van een kade met een lengte van tweehonderd meter, die komt te liggen langs de thans bestaande Loggerstraat. Van de bunkerresten wordt geen hinder ondervonden, daar de Haringhaven slechts tweehonderd meter wordt verlengd en slechts een hap uit het land, waarop thans enige houtopslagplaatsen staan, wordt genomen. Het strand langs de bunkerresten in de Haringhaven wordt dan ook in feite voorlopig in oost noord-oostelijke richting voortgezet, zodat de Strandweg nog op haar plaats kan blijven liggen. De directeur van het Staatsvissershaven bedrijf, mr. J. R. van Eerde gaf ons giste ren als zijn mening, dat de eventuele vesti ging van een basisindustrie in het duinter rein ten zuiden van het Noordzeekanaal de groei van het Staatsvissershavenbedrijf en het havencomplex niet in de weg behoeft te staan. In andere steden vindt men ook ha vens, grote industrieën en vishallen naast elkaar zoals in Hamburg en Bremer haven. Tweehonderd meter De plannen en tekeningen voor uitbrei ding van het Staatsvissershavenbedrijf lig gen overigens al klaar. Met de bouw van de twee honderd meter lange uitrustings- kade, die dus dezelfde functie krijgt als de Zuidzij, zal moeten worden begonnen om dat de behoefte eraan is gestegen. De scheepvaart is toegenomen en nauwelijks kunnen de vele vissersvaartuigen in de weekeindes en vooral op maandag een plaatsje aan de Zuidzij vinden. De bouw van de tweehonderd meter kademuur, die een bedrag vergt van f 1.000.000 de be groting is inmiddels door de Tweede Ka mer aanvaard betekent een uitbreiding van de uitrustingskade met 25 percent, daar de kade aan de zuidzij in de Vissershaven 800 meter lang is. De gehele Haringhaven, die dus drie maal zo lang wordt als het thans aan te leggen gedeelte, zal in een aantal jaren worden gegraven en aangelegd. In hoeveel jaren is niet bekend, daar dit geheel afhan kelijk is van de bestaande behoefte in de komende tijd. Met de afbraak van de houten steiger, die de uitbreiding in de weg stond, is in middels begonnen. De steiger wordt in de richting van de vuurtoren weer opgetrok ken. eiteit wordt bij deze groeiende vloot door het Staatsvissershavenbedrijf rekening ge houden. In de eerste plaats wordt bij uit breiding van deze capaciteit gedacht aan de bouw van een nieuwe hal tussen de be staande hallen en de Dokweg. Een aantal pakhuizen en een gedeelte van de houten steiger zou hiervoor moeten verdwijnen. Deze hal zou 220 meter lang kunnen wor den. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Lagno van Newport News, Amstel- stroom van Londen, Schippersgracht van Lovissa, Wappu van Rotterdam, Wittekind van Norrköping, Saxonia van Dordrecht, Rilda van Londen, Thetuan van Rotterdam, Ervicken van Surigao, Billiton van Dakar. Drie Gebroeders van Swansea, Lippe van IJstadt, Mutters Segen van Gothenburg, Ems van Hamburg, Senegalkust van Ham burg, Telemachus van Antwerpen, Karen van Norrköping, Banka van Bremen. Vertrokken zijn: Lagno naar Molmö, Run- marö naar Nordenham, Veraguaz naar Stockholm, Tyndarus naar Huil, Bonaire naar le Havre, IJstroom naar Huil, Konnie M naar Duinkerken, Union naar Antwerpen, Adri Elisabeth naar de Tees, Heatmore naar Londen, Renovati naar Whisky, Wegro naar le Havre, Marjan naar Grimsby, Maywood naar de Tyne, Bloemfontein naar Antwer pen, Shinon naar Buenos Aires, Helle naar Rotterdam, Beninkust naar Antwerpen, Heriot naar Leith, Assimina K naar Hamp ton Roads, Amstelpark naar Dakar, Trito naar Rotterdam, Madjoe naar Londen, Am- stelland naar Hamburg, Jongkind naar Rot terdam, Nero naar Bilbao, Thesee naar Caen, hel theater met de beste films VRIJDAG 8 uur, ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur Het boeiende dramatische filmwerk MOEDERLEED met SILVANA PAMPANINI Het toneel gaf haar een kind.... maar het verleden ontnam het haar weer. 18 jaai*. MAANDAG, DINSDAG en WOENSDAG 8 uur DUIVELS te PAARD De actie-volle geschiedenis van de man, die terugkwam om wraak te 14 jaar. nemen! Een tweede uitbreiding wordt gedacht aan de westelijke kant van de hallen, op de nieuwe Tegeltjesmarkt bij het havenkan toor. Op de plaats, waar thans uitsluitend i pakhuizen staan, zou dan ook een hal kun nen worden gebouwd, terwijl deze hal kan worden doorgetrokken tot bij het vissers- monument. De huizen van 't Staatsvissers havenbedrijf op de kop van de Vissersha ven worden hiertoe in de toekomst ge sloopt. Hal aan Haringhaven Ook aan de nieuwe Haringhaven is een nieuw halcomplex geprojecteerd. Er wordt rekening gehouden met de bouw van deze nieuwe vishal op de zuid westelijke oever van de nieuwe haven. Deze nieuwe hal zou 300 a 400 meter lang kunnen worden. Voor welke schepen of afslag deze nieu we hallen gebruikt zullen worden is nog niet bekend. Eg kan evenwel op gewezen worden, dat het karakter van de Katwijk- se haringvloot verandert. De mogelijkheid van opslag- en afslagruimte krijgen de re derijen van deze schepen in de buurt van de Haringhaven volop. Vooral bij mist nodig Mentor naar Kopenhagen, Marietje Böhmer Ook met een uitbreiding van de halcapa-1 naar Rotterdam, Amstelstroom naar Londen. Daar de A.N.W.B. van zijn leden wegge bruikers vele klachten heeft ontvangen over de markering van de rijksweg Am- sterdam-IJmuiden, heeft de bond zich hier over tot^ de rijkswaterstaat gewend. Naar de mening van de A.N.W.B. bestaat aan een betere markering grote behoefte daar het verkeer op deze weg intensief is en hier dikwijls mist optreedt. De A.N.W.B. verneemt thans van de rijkswaterstaat dat het aanbrengen van as- strepen op deze weg reeds in het voor nemen lag. Aangezien enkele gedeelten van deze weg eerst nog moeten worden ver beterd is het niet mogelijk reeds thans de gehele weg van een betere markering te voorzien. In ieder geval zullen wel asstre- pen worden aangebracht in de bochten van de toegangen naar de bruggen over de zij kanalen van het Noordzeekanaal. Hier zul len bovendien stopstrepen worden aange bracht, zo bericht de A.N.W.B. Klaverjassen in „De Zon" De Heemskerkse klaverjasclub „De Zon" houdt op zaterdag 19 januari in zaal Dam een drive waaraan door een ieder kan wor den deelgenomen. Voor de winnaars zijn fraaie prijzen beschikbaar gesteld. VEILINGBERICHTEN BEVERWIJK. Andijvie 73—132 ct., spruiten 48—93 ct., prei 1238 ct., boerekool 2437 ct., groene kool 13—28 ct., waspeen 34—58, wit lof 32— 56 ct., uien 1229 cent. ZONDAGMIDDAG 3 uur HELP, IK BEN SOLDAAT Een dol-dwaze klucht vol daverende lach-explosies. DONDERDAG 24 jan. 8 uur: Speciale voorstelling VROUWEN en SOLDATEN naar de beroemde roman „WEE DEN OVERWONNENE" HEDENAVOND 8 uur: CAVALLERIA RUSTICANA De opzienbarende verfilming van een muzikaal meesterwerk! In fascinerende kleuren! - Toeg. 18 jr. DONDERDAG 17 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur: „Cavaleria Rusticana". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Gebouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 u. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van ICf12.30 uur. Palvu, 20 u., Herv. Jeugdgebouw, toneel uitvoering. VRIJDAG 18 JANUARI IJMUIDEN: Thalia, 20 uur, „Moederleed". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als donderdag Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10—12.30, 14.30—17 30 en 1921 uur. DONDERDAG 17 JANUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi". t Centrum, 20 uur: Willem van Iependaal over Humor door de eeuwen heen, R.K. Leeszaal, geopend van 1013 en 15— 18 uur; lees- en studiezaal geopend van 13 en 1518.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.-k. Leeszaal, St. Od'Ulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 18 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur; .Koe rier van de Czaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De dief des konings". W.B. Theater, 20 uur: „Americano". Deken Waarestraat 50a: „Alcoholics Ano nymous". Ned. Herv. Verenigingsgebouw, Schans 20 uur; Van Hattum Simfonie. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Lezing over Bra zilië door dr. A. Melchior. Openbare leeszaal, geopend van 15—17 en 19 20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26 geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7