SCHOUS Radicale OPRUIMING J. BIJL „Wijkeroog"-winkeliers uitten grieven over bebouwing in Velsen-Noord Beverwijk en Haarlem in moeilijkheden om registratierecht IMI SPOTPRIJZEN Balans-Opruiming f,fa.J.H.Schous SANTPOORT Zegelactie wordt gestabiliseerd Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee Aankoop van fabriekscomplex schept voor beide gemeenten complicaties Luidsprekers BABY- EN KLEUTERTEXTIEL-AFDELING OP ALLE TEXTIEL 10% KORTING bij BIJL in VRIJDAG 18 JANUARI 1957 11 slechts f2.25 NEDERLAND Burgerlijke Stand van Beverwijk Triabasveld aan Kennemer- laan al onder water Ook de „Hector" naar gestrande „Tiny" Scheepvaart Onze OPRUIMING loopt ten einde! Wij ruimen de restanten op voor Als u de prijzen ziet zegt u: „HOE BESTAAT HET!" Ziet onze restanten-etalage Kinder- en Wandelwagens Aan de dringende oproep van het bestuur van de winkeliersvereniging „Wijkeroog" aan de leden om de belangrijke vergadering van donderdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat te bezoeken teneinde zich ernstig te beraden over de succesvol gevoerde ze gelactie van de laatste twee jaar is slechts door weinige deelnemers gevolg gegeven. De voorzitter, de heer E. Sanders, betreurde dit ernstig, temeer waar op het voorgaande jaar voor de middenstand en zeker voor die van Velsen-Noord toch wel met groot opti misme kan worden teruggezien. Hij releveerde daarbij aan de regerings besluiten wegens bestedingsplicht en belas tingverhogingen ten aanzien van het nieu we jaar. Waar de eerder ingevoerde belas tingverlagingen er toe hebben medegewerkt dat meer verbruikt was dan economisch te verantwoorden was, achtte de voorzitter het wenselijk ook ten aanzien van de zegel actie maatregelen tot stabilisatie te nemen, teneinde te voorkomen dat meer uitgegeven wordt dan wordt ontvangen. De heer Sanders deelde mede, dat de winkelbebouwing aan de westzijde van de Wijkerstraatweg (winkelgalerij) vorderin gen gaat maken, nu niet alleen bekend is, dat een sc'hoenhandel zich ter plaatse gaat vestigen, maar ook een slagerij er een plaats zal vinden, alsmede een kantoor van een vakorganisatie. Dit is mogelijk gewor den omdat het gemeentebestuur een lagere bebouwing heeft toegestaan, waarbij toch het architectonisch aspect niet verloren zal gaan. Voorts blijken er volgens de informa ties ten gemeentehuize verschillende gega digden te zijn, die serieuze bouwplannen hebben om zich te; plaatse te vestigen. De voorzitter betreurde het dat de sug gestie een winkelstichtingsvorm in Velsen- ADVERTENTIE Daar legt U eer mee in! Sterk, ruim (120x35 cm) en in vele modieuze dessins verkrijgbaar U moet beslist naar deze speciale aanbieding komen kijken. Uw keuze is er vast bij I MARKTPLEIN 29 Tel. 5332 Noord te creeëren ten einde ook de minst- draagkraehtigen gelegenheid te geven zich ter plaatse te vestigen, geen gehoor bij het gemeentebestuur heeft gevonden. De plan nen werden in de huidige vorm gewijzigd. Betreurd werd voorts, dat een kantoorge bouw tussen de winkels zal komen hetgeen zonder etalage afbreuk zal doen aan het geheel. Volgens de heer Sanders is Vel sen-Noord niet alleen ten opzichte van de winkelbouw maar ook wat recreatiemoge- lijkheid betreft, het kind weer van de re kening. De heer A. Langkemper logenstrafte in dit verband de uitingen van Velsens burge meester in zijn nieuwjaarsrede in zake de hulp aan de middenstand voor wat betreft Velsen-Noord. Hij meende te moeten vaststellen dat voorts het adres aan het gemeentebestuur van enige vooraanstaande ingezetenen om eenzijdige bevolking en bewoning te voor komen wordt genegeerd. Waarom het gemeentebestuur de vesti ging van een schoenhandel juist naast een dergelijk bestaande zaak gewenst heeft ge vonden, maar vooral waarom, juist waar de middenstand op een daarvoor eenmaal aangewezen plaats de belangstelling wil op vangen en ook trekt, thans een kantoorpand in de winkelgalerij moet komen, kwam hem uitermate vreemd voor. Het pand zou een prachtige oplossing en aanvulling hebben kunnen zijn voor het onbebouwde stuk grond aan de Van Rijswijkstraat, waar een andere zakenman het oog op heeft gericht om daar een pakhuis (tussen nette wonin gen) te gaan bouwen. Uitval De heer Langkemper ging in zijn heftige agitatie zelfs zover om te verklaren, dat, wanneer de nieuwe burgemeester van Be verwijk een man van kracht zal blijken te zijn, hij alle burgers van Velsen-Noord zou willen adviseren dit deel van de gemeente Velsen dan maar 'bij Beverwijk te laten aansluiten. De voorzitter kon de draag wijdte van deze heftige uitval niet over zien en kon dan ook niet achter de geüite ontboezeming staan, die hij volkomen voor de spreker liet. Vervolgens behandelde de heer Lang kemper de zegelactie, die voor het publiek een traditie gaat worden, gezien het feit, dat de spaarzin door de zegels sterk geste geen is en het aantal verloren geraakte ze gels minder wordt. Deze spaarzin werd geïl lustreerd met de staat van ontvangen zegels en uitkeringen, die voor 1956 bedroeg res pectievelijk de waarden van ƒ23.515 en 25.093, waarvan het tekort dank zij de reserve kon worden opgevangen. Vergelij kend waren er met de St. Nicolaasactie 20.000 zegels meer omgezet dan het voor gaande jaar. Aangezien de zegels een ferme goodwill onder het publiek hebben gekweekt, die in geld niet is uit te drukken, werd gesug gereerd de contributie progressief te stel len om de kosten op te vangen. De verga dering ging hiermede akkoord, waardoor gelegenheid is de zegelactie volledig te handhaven en te stabilieseren, waaraan alle aangesloten winkeliers en dat zijn er ruim vijftig hun voordelen zullen hebben. Ten slotte maakte de voorzitter de leden nóg attent om bij een permanente saam horigheid straks plannen te gaan maken dm ter gelegenheid van de opèning van de -VelSertunneL als winkeliersvereniging aan deze gebeurtenis aandacht te besteden. GEBOREN: Derk, z. v. D. Jansen en K. de Roo; Elisabeth J., d. v. R. S. T. Schram en P. A. Slief; Hendrikus L., z. v. H. N. J. van den Berg en L. de Vries; Thomas J. M., z. v. D. J. van den Akker en J. G. Staats; Ken- drika J. M., d. v. H. B. Schuijt en G. van Hensbergen; Johanna C., d. v. C. Koster en C. G. van de Velde; Maria A. E., d. v. T. N. Koelman en A. P. Niesten; Lamberthus J., z. v. N. J. van Rijn en M. A. Middendorp; Nicolaas J., z. v. A. T. Molenaar en M. A. Metzelaar; Linda S., d. v. G. Romeijn en I. I. Romeijn; Gijsbert, z. v. J. van der Burg en I. B. Bouwman; Inge H., d. v. B. K. Wolters en H. M. van Reeuwijk; Antonius J., z. v. A. J. Veenboer en H. M. E. Admiraal; Jo hanna H., d. v. J. J. de Vries en E. C. Kra nendonk. ONDERTROUWD: A. S. M. Rekveld en L. Vogel; A. Lute en C. M. Stam; C. S. de Vries en M. Klesser; H. Klingeier en B. G. van der Linde. GETROUWD: T. Verhagen en M. E. H. Piepers; J. H. Ceugies en J. S. Snip; A. P. van Duin en P. M. Zonneveld; H. Dijkman en C. M. Eijking; J. Geudeke en A. J. Schip pers; H. J. A. Gei-ritsen en A. van der Lee; A. Dekker en M. J. Vellekoop. OVERLEDEN: F. Porck, oud 49 jaar, ge huwd met H. M. Perre, wonende te Alkmaar. 3-3% Nederl.'47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. IC. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Neder 1. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mij en Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 84/is 89% 198% 307 202% 269 322 267 227 139 o,-o 14 221 810% 161,70 81 181 170 VC 275'/, 95% 101% 223 167% 187% 191 70 187 68 4D/lS 85% 37 Voorbeurs koersen 198 229 348 f 161,00 Vandaag binnen Aan de IJmuidense afslag waren van daag de „^riadne" met 355 kisten vis, waarvan 130 schelvis, 65 radio, 90 wijting, 60 koolvis en gul, 10 diversen en voorts 125 stuks stijve kabeljauwen en de „Polder man" met 410 kisten, waarvan 180 schelvis, 50 gul, 40 wijting, 30 radio, 110 diversen, waarbij rog, vleet en poon en voorts 35 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er met 200 stuks stijve kabeljauwen,, 7000 kg. tongen en 350 kisten schol. Voor de export De export kocht de kabeljauw vanmor gen voor de helft van de prijs, die giste ren gold. Regels grote kabeljauw deden f86—f62, kleine f 45—f 40, kisten kabel jauw f 98f 108. Grote schol noteerde f 35 f 40, middel f 32f 39, zetschol f 50f 55, schol I f49f57. Grote tong per kg. bracht op f4.10f3.60, grootmiddel f3.40 f3.60, kleinmiddel f3.40f3.60, tong I f3.40—f3.50 en slips f3.10—f3.30. Grote tarbot maakte f 3f 4. Binnenland in De binnenlandse handel kocht de grote gul voor f 40f 36, middel voor f 32f 30, torgullen voor f 25f 28. Zwarte koolvis le verde op f 73f 54, witte koolvis f 82—f 98, grote gullemaat zwarte koolvis f 21f 26 en kleine gullemaat f 19. De grote schelvis ging van de hand voor f 33f 36, groot- middel voor f 32f 36, kleinmiddel voor f 28—f 30, pennen voor f 25f 30 en braad- schelvis voor f 22f 26. Wijting deed f 20 f 24, schol 2 f 43—f 46, schol 3 f 34—f 40 en haai f 22—f 26. Leng maakte f 98. Garnaal Gistermiddag werd te IJmuiden 800 kg. zoute garnaal aangevoerd. Er werden fan tastische prijzen voor gemaakt: f 4.74 f 5.30 per kg. Koolvis bij Svinöj' De Duitse visserijhavens worden plotse ling overstroomd met koolvis. Na vele maanden van zeer slechte vangsten, zowel wat de haring, de schelvis, de roodbaars als de koolvis betreft, hebben de Duitse trawlers begin van deze week op de vis gronden bij Svinöy voor de Noorse kust grote vangsten aan koolvis gemeld. Verwacht wordt dat de prijs van koolvis nog vandaag aanzienlijk zou dalen in Duits land; de prijzen van schelvis, haring en roodbaars zullen echter hoog blijven. „Schipper wij komen" Op maandag 21 januari zal van 21 uur tot 21.30 uur in het programma van De Radioscoop over de zender Hilversum I door de Avro een klankbeeld, getiteld „Schipper wij komen" worden uitgezonden. Dit klankbeeld is samengesteld door Wim Ruth en Henri Kad, die beiden geduren de 8 dagen een gedeelte van een Noordzee reis aan boord van het hospitaalkerkschip „De Hoop" hebben meegemaakt. Wat er komt Voor de zaterdagmarkt zullen twee ha ringboten verschijnen. De „Dirkje" heeft een eigen vangst van 1000 kisten haring (van twee dagen), 80 koolvis en gul, 30 wij ting, 15 haai en 120 stuks stijve kabeljau wen en de SCH. 153 „Onderneming 4" vbert aan 1350 kisten haring en 600 stuks stijve kabeljauwen. Met machtiging van de raad hebben B. en W. van Beverwijk in 1956 besloten tot aankoop van het fabriekscomplex van de n.v. Gebr. Doctor aan de Koningstraat en de Meester van Lingenlaan, zulks in het belang van de volkshuisvesting en ter uit voering van een voorgenomen sanering van de bebouwde kom in dat deel van de gemeente. Nadat dit besluit door Gedeputeerde Staten was goedgekeurd heeft het notariële transport plaats gevonden. Aangezien deze aankoop geschiedde in het belang van de volkshuisvesting, werd bij het transport geen registratierecht in reke ning gebracht. Bij de aanbieding ter registratie heeft de Inspecteur van de Registratie te Haarlem van mening dat de onderhavige aankoop niet viel te rangschikken onder de vrijstellingen bedoeld in de Registratiewet 1917 alsnog een registratie recht ad 23.000 geheven. In een uitvoerig request hebben B. en stellen van een dergelijke actie aan een W. zich daarop tot de minister van Finan ciën gericht met het verzoek te bevorde ren dat het geheven registratierecht werd terugbetaald. De staatssecretaris van Fi nanciën heeft echter afwijzend op het ver zoek beschikt. De Staatssecretaris grondt zijn beslissing op de overweging dat welis waar het voornemen bestaat te zijner tijd over te gaan tot sanering van het onder- werpelijke gedeelte van Beverwijk, doch op dit moment nog geen concreet uitge werkt plan tot sanering bestaat waarin de bebouwing is opgenomen en dat bestemd is om in een niet te verre toekomst te worden geeraliseerd. Dit laatste zou ook blijken uit de omstandigheid dat de ge meente de gekochte percelen overeenkom stig de reeds ten tijde van het afsluiten der overeenkomst bestaande plannen voor geruime tijd heeft verhuurd. Naar B. en W. menen mag in deze be slissing niet zonder meer worden berust. Immers het enige werkelijke motief tot aankoop is voor de gemeente sanering ge weest. Ware dit niet het geval geweest, dan zou er ook van de kant van de ge meente geen bezwaar tegen hebben be staan, dat het complex aan het rijk of een andere gegadigde werd verkocht. De ver huur op langere termijn doet niet ter zake en is hier slechts als een gevolg te be schouwen van het feit dat ook het rijk ge gadigde voor aankoop was. Aangezien gebleken was dat zich ook in de gemeente Haarlem een aankoop onder vrijwel dezelfde omstandigheden had voorgedaan, waarbij eveneens geen vrij stelling van registratierecht werd ver leend, hebben B. en W. ter zake contact opgenomen met het gemeentebestuur van Haarlem. Dit overleg heeft tot resultaat gehad dat door beide gemeentebesturen aan de te Haarlem gevestigde advocaat en procureur mr. J. van der Hoeven op dracht werd gegeven ter zake het nodige te doen om het betaalde registratierecht terug te ontvangen. Daartoe staan twee wegen open. De eerste is om alsnog bij het ministerie van Financiën aan te dringen op herziening van de afwijzende beschik king. De tweede weg is, zo de eerste geen resultaat mocht opleveren, om ingevolge de Registratiewet bij de rechter een actie in te stellen tot terubetaling van onver schuldigd betaald registratierecht. Aangezien de mogelijkheid tot het in- termijn gebonden is, wordt geadviseerd reeds nu te besluiten tot het zonodig in stellen van een rechtsvordering tegen de ontvanger van de registratie en successie. Het triabasveld aan de Kennemerlaan, dat in de wintermaanden als ijsbaan wordt gebruikt, is gisteren door de gemeente on der water gezet. Het lag in de bedoeling om de baan vanmiddag om vijf uur open te stellen, maar vanmorgen lag er nog geen ijs op het veld. De temperatuur is vannacht niet laag geweest. Zodra de vorst haar werk heeft gedaan wordt de baan overdag voor de jeugd tot half zes opengesteld en 's avonds voor de ouderen. Het bergingswerk van de Groningse kustvaarder „Tiny" door N.V. Bureau Wijs muller in de monding van de Humber blijkt een omvangrijker karwei te zijn, dan aan vankelijk werd verondersteld. Daar de sleepboot „Titan", die al sinds zondag bij de „Tiny" aan het werk is, geen zwaar bergingsmaterieel bij zich had, heeft Bureau Wijsmuller gisteren de sleepboot „Hector" gereed gemaakt en uitgerust met de motorvlet en zware ankers. Beide sleep boten zullen vandaag bij de Hailesands, waarop de „Tiny" geboeid zit, het bergings werk met volle kracht voortzetten. Alwaki, pass. 16 Kp. De Goede Hoop n. Bushire. Amstelstad, 16 v. Bermuda n. Houston. Axeldijk, 16 te Antwerpen. Amsteiiand, 16 v. Amsterdam n. Hamburg. Amstelpark, 16 v. Amsterdam n. Dakar. Aldabi, pass. 17 St. Vincent n. Las Palmas. Amstelslot, pass. 17 Singapore n. Bombay. Argos, pass. 17 Gibraltar n. R'dam of A'dam. Aagtedijk, pass. 16 Beachyhead n. Genua. Annenkerk, 17 te Takubar v. Shanghai. Akkrumdijk, 17 te Philadelphia. Alhena, 16 te Rosario. AmersKerk, 16 te Durban. Adonis, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. Amor, 17 v. Izmir n. Cavalla. Angolakust, 17 v. Antwerpen n. Dakar. Aagtekerk, 17 te Porto Grande. Albireo, 18 v. Lissabon n. Boulogne. Algenib, pass. 16 Kp. Finisterre n. Rio de Jano. Arkeldijk, 18 te Kaapstad. Alblasserdijk, 17 te Rotterdam. Billiton, 16 te Amsterdam. Banda, 16 te Dakar v. Amsterdam. Bantam, 17 te Singapore v. Belawan. Bawean, 17 te Chittagong verw. v. Singapore. Britsum, 16 580 m. n.o. Flores n. Batonrouge. Beninkust, 17 te Antwerp en. Bloemfontein, 17 te Antwerpen. Banka, 17 te Amsterdam. Bintang, 16 te Halifax n. Boston. Baarn, pass. 17 Flores Az. n. Curagao. Breda, 18 v. Caldera n. Antofagasta. Caltex Nederland, 16 v. Rotterdam n. Fredericia. Ceronia, 16 v. Curagao n. Rio de Janeiro. Cinulia, pass. 17 Fayal n. Curagao. Claveila, 17 v. Singapore n. Rangoon. Caltex Leiden, 16 te Sidon v. Pernis. Caltex Pernis, 16 45 m. w. Algiers n. Sidon. Cinulia, 16 300 m. n.o. Azoren n. Curagao. Crania, 16 25 m. o. Mozambique n. Curagao. Corilla, 17 te Pladju v. Singapore. Camerounkust, 16 140 m. w.n.w. Kaap St. Vin cent n. Dakar. Congokust, 17 te Dakar. Calamares, 17 te New York v. Santa Marta. Castor, 17 v. Port of Spain n. Grenada. Bandarmashur. Cradle of Liberty, 22 te Mena Al Ahmadi verw. Calt. Rotterdam, pass. 18 Muscat n. Band.mashur. Charis, 18 te Maracaibo. Drente, 18 te Singapore. Delfland, 16 70 m. z.w. Ouessant n. Las Palmas. Dongedijk, 17 te Cristobal v. Londen. Diemerdijk, 17 te Londen. Dalerdijk, 18 te Los Anegles. Delfshaven, pass. 17 Ouessant n. Marseille. Eos, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. Enggano, 16 v. Dakar n. Europa. Esso Nederland, 16 v. Fawley n. St. Kitts. Erinna, 17 v. Chittagong n. Pladju. Esso Rotterdam, 18 te New York verw. Eemland, 17 te Bahia. Esso Den Haag, pass. 16 Vlissingen n. L. Palmas. Eemdijk, pas. 18 Flores Az. n. Le Havre. Felipes, 17 v. Pladju, 22 te Makassar verw. Groote Beer, 16 v. Rotterdam n. Halifax. Grootekerk, 16 te Antwerpen. Gadilla, 18 te Pladju. Gordias, 19 te Piraeus verw. Guineekust, 17 te Porto Amboin v. Luanda. Gooiland, 18 te Las Palmas. Gaasterkerk, 16 260 m. z. Bathurst n. Las Palmas. Gabonkust, 16 v. Accra n. Winneba. Hathor, 17 te Amsterdam. Hoogkerk, 16 106 m. n.o. Finisterre n. Antw.. Haulerwijk, 19 te IJmuiden verw. Hecuba, 18 te San Juan verw. Haarlem, 16 te Callao n. Mollendo. Ivoorkust, pass. 17 Las Palmas n. Le Havre.,, llos, pass. 16 Kp. De Garde n. Algiers. Ittersum,, 21 te .Avonmouth verw. Iberia, 17 v. Bilbao n. Rotterdam. Japara KRL, 16 v. Sorong n. Balikpapan. Java, 17 457 m. w. Oporto n. Amsterdam. Jupiter, 16 v. Gibraltar n. Piraeus. Kopionella, 16 v. Houston n. Curagao. Korenia, 16 v. Bajogrande n. Le Havre. Kalinga, 16 v. Kielerkanaal n. Rotterdam. Kielarecht verm. 16 v. Calcutta n. Chittagong. Kabylia, 17 te Mamonal. Kalydon, 17 te Curagao. Katelysia, 17 te New York. Kermia, 17 dw. Cuxhaven p. Hamburg. Koningswaard, 16 v. Gibraltar n. Bahrein. Kosicia, 17 v. Proefvaren te Rotterdam. Langkoeas, 16 v. Rotterdam n. Tj. Priok. Lekhaven, pass. 16 Fern. Noronha n. Rio de Jan. Louis Lantz, 16 v. Monrovia n. Emden. Lieve Vrouwekerk, 17 te Le Havre. Limburg, 17 v. Hamburg n. Bremen. Larenberg, 16 1200 m. v. Amsterdam. Lawak, 18 te Tanga. Loenerkerk, 17 v. Kaapstad n. Bombay. Lutterkerk, 17 te Bushire v. Rastanura. Maashaven, 16 v. Rio de Janeiro n. Las Palmas. Mapia, 17 te Semarang. Merwede, 17 v. Takoradi n. Accra. Mitra, 18 te Curagao. Maas, 16 130 m. n. Finisterre n. Hamburg. Malvina, 16 15 mijl w. zuidpunt Mindoro naar Balikpapan. Macoma, 18 te Singapore v. Pladju. Maureen, 16/17 225 m. w.z.w. Bermuda n. Londen. Moordrecht, 9/2 te Landsend verw. Mijdrecht, 23 te Fao verw. Marisa, 17 te Marseille. Mentor, 16 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Muiderkerk, 18 te Kaapstad. Molenkerk, 17 v. Rotterdam n. Hamburg. Nigerstroom, 17 v. Monrovia v. Takoradi. Nias, 17 te San Francisco. Oostkerk, pass. 16 Kaapstad n. Las Palmas. Oranje, 18 te Singapore. Overijsel, 17 v. Fremantle n. Adelaide. Osiris, 16 70 m. w. Haifa n. La Guaira. Oranjestad, 17 v. Amsterdam n. West-Indië. Ouwerkerk, 18 v. Lissabon n. Las Palmas. Papendrecht, 16 v. Rotterdam n. Perzische Golf. Polyphemus, 17 v. Tj. Priok n. Cheribon. Prins Alexander, 16 80 m. o.z.o. Haifa n. Antw. Pr. Frederik Hendrik, 16 80 m. w. Kreta n. Antw. Pendrecht, 18 te Barcelona verw. Pieter S, verm. 16 v. Swansea n. Rotterdam. Peperkust, 16 v. Abidjan n. Monrovia. Pr. Willem George Frederik, 17 te Halifax verw. Poseidon,, 16 v. Aruba n. Cartagena. Poelau Laut, 18 te Khorelmufatta. Polydorus, 17 te Amsterdam. Prins Philips Willem, 17 v. Las Palmas n. Dakar. Rempang, pass. 17 Gibraltar n. Antwerpen. Riouw, 17 v. Genua n. Amsterdam. Reyniersz, 16 te Gorontalo. Roggeveen, 17 te Sungeigerong. Rijndam, 16 v. Curagao n. Havana. Radja, 17 Kp. De Goede Hoop n. Belawan. Ruys, 17 te Yokohama v. Nagoya. Statendam, 17 te Schiedam. Scherpendrecht, pass. 16 Curagao n. Rotterdam. BREESTRAAT 56 BEVERWIJK TELEFOON 3IOO Salatiga, 18 te Singapore. Schelpwijk, pass. 17 Belawan n. Balikpapan. Sommelsdijk, pass. 17 Key West n. Houston. Stad Schiedam, pass. 17 Ouessant n. IJmuiden. Schiedijk, 16 te New York v. Boston. Saidja, 17 te Pladju n. Sambu. Siberoet, 17 te Tj. Priok v. Cheribon. Sirrah, 17 te Singapore v. Palembang. Soestdijk, 16 te Boston v. New York. Stanvac Selo, 18 te Sungeigerong v. Semarang. Statue of Liberty, 20 te Einswarden verw. Sarpedon, 17 te Paramaribo v. Georgetown. Sloterdijk, 17 te Antwerpen. Stad Amsterdam, 17 te Bremen. Stad Breda, 18 te Rotterdam verw. Sibajak, 16 1400 m. o.n.o. Tahiti n. Papeete. Stentor, 17 v. Paramaribo n. Demerara. Senegalkust, 17 te Amsterdam. Sawega, 17 te Aarhus. Slamat, 18 te Halifax. Stad Maassluis, 18 nog te Amsterdam. Stad Dordrecht, 18 te Gibraltar. Tiberius, 16 v. Kingston n. Honduras. Tankhaven, 16 v. Sungeigerong n. Belawan. Trajanus, 16 330 m. z.w. Landsend n. Punta Del Gada. Tjitjalengka, 17 te Port Elizabeth v. Capetown. Tara, verm. 17 v. New Orleans n. Houston. Tiba, pass. 16 Beachyhead n. Rio de Janeiro. Telamon, 17 v. Amsterdam n. Zeebrugg'e. Titus, 16 v. St. Lucia n. F. de France. Talisse, 19 te New York verw. Tamo, 18 te Bremen. Tawali, 17 te Rotterdam. Van Noort, 17 te Tj. Priok. Wonogiri, 16 te Rotterdam. Westland, 16 v. St. Vincent n. Buenos Aires. Willemstad, 16 v. Cartagena n. Aruba. Waal, 17 te Piraeus verw. v. Patras. Wieldrecht, 14/2 te Barcelona verw. Woensdrecht, 16 te Singapore verw. Wonosari, pass. 16 Durban n. Mogadiscio. W. Alton Jones. 17 v. Pta. Cardon n. Rotterdam. Zeeland, pass. 16 Finisterre n. Rotterdam. Zijpenberg, pass. 17 Las Palmas n. Sierra Leone. Zuiderzee, 18 te Norfolk. SLEEPVAART Cycloop, 16 230 m. n.o. Barbados n. Maracaibo. Ebro, 16 te Bremerhaven. Noordzee, 16 180 m. z.o. Guardafui n. Mombasa Oceaan, 16 te Hamburg. Oostzee, 17 v. Fremantle n. Hongkong. Thames, 16 te Lissabon. Witte Zee, 16 240 m. z.z.w. Finisterre n. Falmouth. Tjitjalengka, 18 te Pt. Elizabeth. DANSLES JOHN STOL. Laatste week van inschrij ving. Zaterdag 19 januari aanvang nieuwe clubs be ginners en gevorderden. „Snelprivéles" op elk uur! Julianakade 18, tel. 4733. SLAGERS gevr. Hoog loon. Tevens jongens 15—18 jaar. N.V. Vleeswarenfabriek E. J. Booy, L. Herenvest 114-120 Haarlem. FLINKE HULP gevr. voor de morgenuren, iedere dag. Adres te vern. bur. v. d. bl. NET MEISJE gevr. voor de morgenuren, meerdere hulp aanw. Kennemerlaan 108. WINKELMEISJE gevr. bij Brandwijk, Kennemerlaan 38 of Warmenhovenstr. 45, IJm. JUFFROUW b. z. a. als ba bysit. Tel. 7560. Nog steeds geven wij 10 KORTING op al uw stoom- goed, mits zelf gehaald en gebracht bij Hoek en Vaart, filiaal Wijk a. Zeeërweg 101 IJmuiden, tel. 7200. Van 12 t/m. 26 jan. geeft de bezorger van Hoek en Vaart filiaal Wijk aan Zeeërweg 101, IJm. 10 KORTING op al uw stoomgoederen in dien u ineens boven een be drag van f 10 meegeeft. TELEFOON 7200 voor al uw stoomgoed, plisseren, verf- goed en stoppage. Hoek en Vaart met de beste service. Filiaal Wijk a. Zeeërweg 101, IJmuiden. Natuurlijk kunt u niet door blijven zuigen met die oude STOFZUIGER. Vraag toch eens om demonstratie met de nieuwste modellen. U zult versteld staan. Keizer, Trompstraat 30, tel. 4516. Hoover dealer met Keizer lijke service. Zoekt u eens een leuk pro gramma uit dan plaatsen wij bij u een TELEVISIE APP. naar keuze op proef zonder verplichting. Over de bet. worden wij het wel eens. Even een ber. aan Keizer, Trompstraat 30, tel. 4516 en u kunt van; r«w, programma genieten. DE „KINDERWAGEN" voor uw liefste vindt u in het Kinderparadijs, Trompstr. 69 Tel. 5198. „HET KINDERPARADIJS" biedt u een le klas moderne kinderwagen. Trompstr. 69, tel. 5198. „HET KINDERPARADIJS" ingericht voor alle voorko mende reparaties voor kin- der- en poppewagens. Tromp straat 69. Tel. 5198. Lekkere SINAASAPPELEN 12 voor f 1.Kalis, Tromp straat 71. GOEDKOOP ETEN! Dik wit lof 28 ct. per pond. Kalis, Trompstraat 71. Deze week een GROOT BLIK APPELMOES voor 70 ct. Kalis, Trompstraat 71. Nog enkele dagen RESTAN TEN tegen halve prijzen. Doet uw voordeel. Kleding magazijn A. L. C„ Zeeweg 236, tel. 6302. WARME PETTEN met bont- rand in grijs, marine en bruin f 5.75. Kledingmaga zijn A. L. C., Zeeweg 236, tel. 6302. Weer ontvangen: ANTHRA- CIET en STREEP PANTA LONS in alle maten voor meisjes en dames vanaf f 9.75 Kledingmagazijn A. L. C., Zeeweg 236, tel. 6302. PETROLEUM verkrijgbaar a 23 ct. per liter. Bij af name van meer dan 50 liter 21 ct. p. 1. Fa. G. Berendsen, Trompstraat 9, tel. 4214. DIJ DOLF: Varens en Ka- lanchoë 45 ets. Soendaplein 31, H.-N. Tel. 19903. ANTENNES T. V., RADIO en F. M. plaatsen wij onder garantie, voor reparatie, verplaatsing, enz. Adres Gebr. Kuiken, Wijk a. Zeeër weg 106, Trompstraat 68, tel. 5198, IJmuiden. WELKE KINDEREN zijn woensdagmiddag thuis geko men met duiven. Deze be horen thuis Driehuizerkerk- weg 20. Verzoeke terugbe zorging. Gevraagd: STALLING voor kleine auto in Velsen-Dorp. Tel. 4279. ROOKSTOELKUSSENS, dubbel verend, 15 jaar ga rantie, v.a. f 22,50 per stel. Zaanenstraat 63, H.-N. Aangeb. HEEL HUIS in Nij- megen. Gevr. idem in IJm. of omgev. Br. L 6620. WONINGRUIL of te koop gevr. Aang. 5 adressen in Amsterdam voor woning alhier. Of ben. flat ruilen voor groter, ook genegen te kopen. Brieven L 6532. WONINGRUIL. Aang. A'dam (Watergraafsmeer) Mariot- teplein, vrij bov.huis (laag bouw) 5 kam. keuken, badk. enz. f 60 p. m. Gevraagd klei nere woning in Velsen- IJmuiden, Driehuis-Wester- veld, Santpoort. Br. L 6617 Extra voordelige aanbiedingen in onze Tijdens de UITVERKOOPMAAND tegen zeer aantrekkelijke prijzen il -Wi Oude Groenmarkt 16-14 Haarlem-Tel. 11266 uzwofl -V- Alle LEDEREN KLEDING wordt verkocht tegen BALANSPRIJZEN. 2 LEDEREN JASSEN a110— 7 LEDEREN JASSEN van 165.voor 137.50 3 LEDEREN JASSEN, Duits model, zonder knopen, van 198.— NU 165— verder nog,een partijtje van 185—NU 160— 3/4 JACK§, le kwaliteit leer van 115— NU 87.50 SPORTTRUIEN NU 19.75 enz. enz. HAAST U HAAST U 1 Sint Martinstraat 16 Santpoort-Dorp (bushalte Cremerlaan) - Telefoon K 2500 - 7014 WASSERIJ KLEVERPARK, Santpoorterstraat 41, Haarlem, vraagt JASSENPERSSTERS, MANGELSTERS en OVERHEMDENPERSSTERS HUIS Trompstraat, 2 kam., 3 slaapk., enz. Ruilen voor klein ben.huis. Br. L 6619. NAAIMACHINES in pracht salonkast, elektr. in koffer van groothandel, zo aan par- tic. Spotprijs. Inl. Kenne merlaan 1 R., IJmuiden. Mooie FLAT Maasstraat, ruilen voor flink vrij bene denhuis. Brieven L 6618. Te koop: FIAT 500 c.c. 1948 Motor geheel gerev., nw. banden, accu, kachel, gespo ten en bekleed. Van Galen straat 4. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk, Industriestraat 2, Tel. 5852. TE KOOP: 4 stoelen, 2 arm stoelen f 25. Wijk a. Zeeër weg 38, IJmuiden. Te koop: 1 ronde geëm. KACHEL met vloerpl. in g. st. f 15. Leeuweriklaan 18.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3