Autorijschool „IJmond" Telefoon 4551 Voetbal in Kennemerland VOOR DE NIEUWE „OGEN" VAN CLEEREN DE VOGELS KUNNEN GERUST ZIJN Bedstel 3Y Cebr bT Ruyltr Agenda voor Velsen Kennemer antaarn ^rieueit aan de redactie 10 Melodrama W raak BEVERWIJK Meesterwerk AUTOfl .S-Ra Kleurig verhaal Fraaie kleuren LUXE VERHUUR Tanker door brand verwoest TAXI NODIG? BEL 5 000 Fietsweg Romantisch Western Boekenplankje Centrale wasinrichting capituleert Beverwijk gaat experiment stopzetten De hockeyers in Kennemerland ZATERDAG 19 JANUARI 1957 „Moederleed" (Thalia, vrijdag t.e.m. zon dag). Regisseur Raffaele Matarazzo heeft er geen twijfel over laten bestaan wat hij met deze film heeft bedoeld; een melodra ma te scheppen. Een ongehuwde moeder verliest haar kind, gaat het „leven" in, maar wil daar toch weer uitkomen, wan neer zij gehecht raakt aan een klein meis je dat zij bij een treinramp heeft gered. Na drie jaar ijverig ploeteren in een fa briek kan zij het kind adopteren maar op het moment dat het meisje aan de hand van haar nieuwe moeder een nieuw leven tegemoet gaat komt het verleden van de vrouw om de hoek kijken en wel in de vorm van een vroegere vriend. Na veel complicaties staat zij het kind weer af maar tientallen jaren later wanneer zij inmiddels garderobe-juffrouw is geworden ontmoet zij haar pleeg dochter opnieuw zodat de laatste meters van deze rolprent met tranen zijn be sproeid. Al met al een weinig opwekkend geheel waaraan zelfs de knappe Silvana Pampa- nini niets kan veranderen. „Duivels te paard" (Thalia, maandag 8 uur). Larry Madden (Randolph Scott) komt zich wreken op Tuck Ordway, de va der van de lieftallige Corinina (Dorothy Ma- lone). Na allerlei avonturen en verwikke lingen kiest Larry tenslotte de zijde van Tuck en Corinma in de strijd tegen een ben de oplichters. Al met al: volop spanning en sensatie. Een uitstekende wild-west-film. „Nacht der Verschrikking" (Luxor thea ter, maandag t.e.m. woensdag). „Himmel ohne Sterne", zoals de oorspronkelijke ti tel van deze Duitse film luidt, is in vele opzichten een meesterwerk. Een somber meesterwerk, waarin regisseur Helmut Kautner in navrante beelden, maar zonder sentimentaliteit of chauvinistische harts tochten, de tragedie van het gespleten Duiftsland schildert. Personificatie van dit probleem zijn Anna Kaminski, een jonge vrouw uit de Oostzone, en Karl Altmann, een Westduitse grenswachter, die een die pe maar uitzichtloze liefde voor elkaar op vatten; uitzichtloos, omdat het ijzeren gordijn, dat hun beider levens van elkaar scheidt, een huwelijk tussen hen onmoge lijk maakt. Het komt zelfs zover, dat de grenswachter, na een poging om Anne's zoontje dat in het westen is onderge bracht over de zonegrens te smokkelen, ontslagen wordt. Zonder toekomst, gewan trouwd als potentiële „spionnen" en bij al hun gangen achtervolgd door spiedende ogen en laffe verdachtmakingen, blijft het jonge paar elkaar ontmoeten in het niemandsland tussen de beide zones, tot dat dit leven hun ondragelijk wordt en zij Advertentie KENNEMERlAAM 65 (Verkort weergegeven) Verkeer. Wij ontvingen enkele brie ven van chauffeurs op zandauto's, die pro testeren tegen het feit dat zandauto's door een schrijver van „brief aan de redactie" zijn genoemd in verband met de verkeers onveiligheid. Het is uiteraard niet de be doeling van deze inzender geweest, alle zandautochauffeurs onvoorzichtigheid en roekeloosheid te verwijten. Hij noemde enkele voorbeelden, waaronder nog enkele andere categorieën vervoer, doch was daarbij natuurlijk niet volledig. Het is trouwens niet juist, een bepaalde categorie weggebruikers verwijten te doen. Op zandauto's kunnen mensen met groot ver antwoordelijkheidsgevoel zitten, terwijl in andere wagens „wegpiraten" kunnen rij den. Het ligt niet aan grootte of model, functie of bezigheid, doch uitsluitend aan de mentaliteit van de mensen achter het stuur. En daarop wordt ook door de zandautochauffeurs die ons schrijven een beroep gedaan. Red. Verkeer II. Naar aanleiding van het in gezonden stuk van de heer W. F. Misset en uwe reactie hierop in het artikel „Af schuwelijk" neem ik hiermede beleefd de vrijheid in uw geëerd blad plaatsruimte te verzoeken voor het volgende: Mijns inziens is de enige remedie tegen het steeds toenemend aantal verkeersonge lukken slechts het veel strenger straffen van verkeersovertreders en een hernieuwd rij-examen voor diegenen die b.v. na de oorlog (1945) geen bewijzen meer hebben getoond van hun rijvaardigheid. Dat de bestraffing van verkeerszondaars veel te miniem is, kan ondergetekende uit per soonlijke ervaring constateren. De eenen twintigjarige zoon van schrijver dezes, een veelbelovend student in de wis- en natuur kunde, werd op 15 december 1951 door een wegpiraat op de route Moerdijk-Dordrecht door een absoluut verkeerde manoeuvre door genoemde piraat doodgereden. Uit spraak van de rechter: één(!) maand hech tenis en een half jaar ontzegging van rijbewijs. Is het niet meer dan belache lijk? De civiele vordering werd niet ont vankelijk verklaard, aangezien het slacht offer geen kostwinner was, noch op een of andere wijze geld inbracht. Z. J. M. J. G. besluiten naar het westen te vluchten. Bij de vlucht het enige deel van de film dat niet vrij is van goedkope sensatie worden zij beiden door de Oostduitse volkspolitie neergeschoten. Een triest gegeven dus, dat echter op sublieme wijze werd uitgewerkt. Kautner laat zich nergens verleiden tot stelling ne men en polemiseren over goed of slecht. De bijfiguren, die hij ons voorzet, zijn vóór alles mensen, met al hun emoties, dromen en verlangens, en pas in de twee de plaats volkspolizisten, verbeten partij bonzen of slinkse profiteurs. Hoe prachtig is bijvoorbeeld het raadsel Rusland gesym boliseerd in de jonge rode gardist Misja de geheimzinnige huisvriend tegen wil en dank wiens onverwachte hulpvaar digheid de oorzaak wordt van het misluk ken der ontvluchtingspoging. Eva Kothaus en Erik Schuman vertol ken met weldadige beheersing de rollen van het ongelukkige liefdespaar. De bij rollen, zoals die van het egoïstische West duitse kruideniersgezin, de uitgekookte vrachtrijder Willi en de in doffe wanhoop verstilde grootvader van Anne, zijn van een ontroerende, dikwijls ontstellende le vensechtheid. Een gaaf en eerlijk film werk, waarin alleen de bloedige climax detoneert. In de matinée draait Luxor de avontuur lijke „Held van de dag". Michael Strogoff (Kennemer Thea ter, vrijdag tot en met maandag). Het heerlijke verhaal van Jules Ver ne over de dappere koerier van de czaar heeft al eerder de filmers tot actie bewo gen, maar deze nieuwste versie schittert dermate door haar grootse opzet en haar meesterlijke mise-en-scène, dat de liefheb bers van dit genre deze voorstellingenreeks zeker niet mogen overslaan. Het verhaal mag bekend worden geacht: de opstand der Tartaren in het oosten van Rusland en de gevaarlijke tocht, die Michael Strogoff, de bekwaamste der Russische koeriers in opdracht van de czaar naar diens broer moet maken om verloren gegane contac ten te herstellen. Nadia vergezelt hem, de bekoorlijke Russin, die als stropop wordt gebruikt om een spion te misleiden. Ir- koetsk wordt ontzet en alles loopt goed af, maar in die tussentijd is er zoveel kleur rijks en avontuurlijks gebeurd, dat Verne's geest heel duidelijk te voorschijn komt uit deze bonte mengeling van fantasie en his torische feiten. „Detective Calaghan grijpt in" (Kenne mer Theater, dinsdag en woensdag). Deze detective-film naar een boek van Peter Cheyney speelt zich in hoofdzaak af in een Frans speelhol en op de Franse wegen, waar de detective en een groep schurken elkaar ijselijk snel achterna zitten. De als heren vermomde bandieten proberen een aanzienlijk bedrag van de levensverzeke ring van een oud-kolonel in handen te krijgen. Veel geluk heeft de arme kolonel niet, want hij verliest niet alleen zijn geld maar ook zijn leven. Dan is bet ogenblik gekomen, waarop detective Calaghan krachtdadig gaat .ingrijpen. Bij wijze van verfrissing levert hij vervolgens een paar meter onder de zeespiegel een gevecht met een messentrekkende bandiet en in tussen staat zi.in auto al weer klaar om hem in duizelingwekkende vaart langs steile afgronden te voeren. Wanneer de laatste boef is ontmaskerd breekt voor de detective eindelijk weer een rustig leven aan. Het is een vrij verwarde film, die evenwel door haar vele humoristische scènes toch wel te waarderen valt. „Een gevaarvolle opdracht" (W.B. Theater, zondag en maandag). Het gaat in deze film met fraaie kleuren om een meis je, dat getuige is geweest van een moord, zelf ternauwernood aan de moordenaars hand is ontkomen en vervolgens spoor loos is verdwenen. Aangezien de politie omtrent de moord volslagen in het duis ter tast, stelt de officier van justitie alles in het werk, om deze waardevolle getuige op te sporen. Een rechercheur, belast met het onderzoek (Victor Mature), vertrekt met slechts weinig gegevens naar een ho tel in de bergen, vindt er zomaar het meisje en weet het op het laatste nippertje uit de handen van een moordenaarsbende te bevrijden. Een serie prachtige natuur opnamen en de levendige verfilming in felle kleuren van een enorme bosbrand verhogen de waarde van deze goed ge speelde film. advertentie M. VISSER - Celsiusstraat 52 - IJmuiden Minstens twee doden bij ramp in Guanb ar a-baai Minstens twee leden van de bemanning van de Braziliaanse tanker „Amapa" wer den gedood en nog vier werden gewond toen het vijf jaar in de vaart zijnde schip, dat vier miljoen dollar gekost heeft, giste ren door brand verwoest werd.- De brand brak uit toen de tanker benzine loste in opslagtanks in de Guanabara-baai van Rio. Het in Engeland gebouwde schip wordt totaal verloren beschouwd. SCHAAKCLUB „WEENINK" ACHTER DE BORDEN De uitslagen in de onderlinge competitie van de Beverwijikse schaakclub „Weenink" waren: F. H. SlingsF. H. Piët afg.; G. HoogvorstC. Koomen remise; D. Duin- meyerJ. C. Muyen afg.; H. v. Leeuwen R. Meyer remise; E. ZuydendorpD. Breeuwer 10; J. v. d. HeydteChr. Bel terman 10; Th. de LangeJ. Vloemars 10; H. EykelenboomD. Hoogvorst 10; D. HoogvorstA. Jansen 01. advertentie VERHUER ZONDER CHAUFFEUR DE NIEUWE FORD ANGEIA Ondanks het feit, dat in 3 A Alkm. Boys bijvoorbeeld reeds 15 wedstrijden gespeeld heeft en AIw. Forward nog maar 12, in 3 B en 4 E Wijk aan Zee en Geel Wit ook reeds 15 wedstrijden achter de rug heb ben tegen hun klassegenoten Assendelft en Halfweg nog slechts 10, heeft de competi tie-leider voor de komende zondag toch weer een volledig programma vastgesteld. Of het afgewerkt kan worden, is natuur lijk een andere vraag. De nieuwe leiders in 3 A, Purmersteyn, krijgen het zondag wederom met een Alk- maarse club aan de stok. Zij spelen dan thuis tegen Alcm. Victrix. De eerste ont moeting eindigde destijds in een gelijk spel (twee-twee), maar thans staan de Purmerender papieren het hoogste geno teerd. ADO-Vitesse is een ontmoeting met een plaatselijk tintje. Hoewel Vitesse op de ranglijst hoger geklaseerd staat, houdt dit nog geenszins in, dat, evenals op 28 oktober, beide punten voor de Castricum- mers bestemd zijn. De eerste ontmoeting tegen Egmondia won CSV destijds met twee-vier, maar... dat was nog in „de goede, oude tijd", toen CSV nog kampioensplannen had. Als de CSV'ers thans één puntje binnen ha len, mogen zij dik tevreden zijn. De Alkm. Boys zullen in Den Helder wel van de club van die naam winnen, Z.A.P. zal zich o.i. sterker tonen dan Alw. Forward en HSV keert met een kleine ne derlaag uit Edam huiswaarts. Kinheim, dat reeds nu vrijwel geen kans meer heeft, om aan de onderste plaats te ontkomen, gaat tegen QSC een zekere ne derlaag tegemoet. Velsen krijgt KW op bezoek. De KVV-ers zijn de laatste weken wat achterop geraakt, maar kansloos zijn ze zeker nog niet, vooral als zij zondag van Velsen weten te winnen, hetgeen we verwachten. Terrasvogels slaagde er het vorige jaar in de eerste ontmoeting van de Zilver meeuwen te winnen met twee-één. We verwachten, dat de Zaankanters ditmaal aan het langste eind zullen trekken. Wijk aan Zee heeft zich de laatste we ken aardig uit de gevaarlijke zone van daan gewerkt. Het heeft nu 14 winstpun ten tegen Kinheim met drie wedstrijden minder gespeeld 3 en we vermoeden, dat het er zondag tegen Assendelft nog min stens één aan zal toevoegen. ZVV-EHS loopt op een verdeling der punten uit en IVV zal wel van WSV winnen. Met één wedstrijd meer gespeeld heeft in 4 E Waterloo drie verliespunten meer dan Nautilus. Daar kan dus niet zo heel veel meer gebeuren, of de IJmuidenaren kunnen hun kampioensmatten wel oprol len. En, eerlijk gezegd, we vrezen, dat zondag a.s. de situatie niet zal verbeteren, want de kans, dat Nautilus tegen Bloe- mendaal meer punten zal incasseren dan Waterloo „uit" tegen ASV, lijkt ons groot, immers ASV verspeelde op eigen terrein nog geen enkel punt! Verder staan nog op het programma: HalfwegGeel Wit; DIOOnze Gezel len; AGS—Swift; WH—NAS. VELSEN—KW De thuisclub komt in de volgende, sterk gewijzigde opstelling uit: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Van der Ende, Bakkum en Wesselman; Wittebrood, Braam, Geuzenbroek, Van Kaam en Reyerse. TERRASVOGELS—ZILVERMEEUMEN De Vogels verschijnen met: Lokkers; Disselköter en Bouwer; Schippers, Pelle- naars en Van Eeden; Rijke, Thoolen, Span jaard, Van Vuure en Goedhart. CONTACTAVOND VOOR DE OUDERS VAN „DUINKREKELS" Op donderdag 24 januari wordt in de kleuterschool ,.De Duinkrekels" een con tactavond voor de ouders van de leerlingen gegeven. Daarbij zal onder meer het film pje: „De kleuter en zijn school" vertoond worden. >k Meneer Hofman uit IJmui den, die in de Breedband- vertinnerij zijn boterham bij- een-vertint heeft zo langza merhand bepaald een laag model muts op van de eerlijk heid der medemensen, die daar eveneens het loonzakje pro beren waard te zijn. Want na dat hij al eerder in de Breed band een paar leren kaphand- schoenen kwijt raakte, is hem dezer dagen zijn oude, trouwe fiets ontstolen, die vanwege de geringe waarde niet eens meer op slot stond in de Breedband- fietsenstalling en verdorie toch door de één of ander weder rechtelijk werd meegevoerd. Dan had 'ie hem maar op slot moeten zetten, kunt gij nu met de terreinbewaking van de Hoogovens opmerken, maar daarmee is de zaak nog niet gezond, want onze goede Hof man is er maar lelijk mee ge dupeerd, want waar haalt een mens in deze dure tijd nu zo gauw het geld voor een nieuw rijwiel vandaan. Dat moet degeen, die het be jaarde ros meenam, mij maar eens komen vertellen, dan heb ik nog iets voor hem ook. Zou er, om moeilijkheden te voor komen, niet veel voor te zeg gen zijn, het wrak maar weer netjes op zijn plaatsje in de Breedbandrekken te zetten. Want wat héb je er eigenlijk aan, je medemens zo'n loer te draaien. En wat heb je dan nog aan zo'n stokoud karre tje. IK HAD U graag allemaal meegenomen op bezoek by me vrouw en meneer Cleeren, toen ik daar onlangs poolshoogte ben wezen nemen omtrent de toestand na het verlies van hun „ogen" in de vorm van de herder, die als beider geleidehond zulke kosteiyke diensten bewees aan dit blinde echtpaar. Want we hebben het nu wel steeds over de nieuwe ogen voor „meneer Cleeren" gehad en ik kan u alvast zeggen, dat ze dankzij uw offerzin mooi dichtbij gaan komen, maar we hadden het eigen lijk „de ogen van het echtpaar" moeten noemen. Want ook mevrouw Cleeren verloor het licht in haar ogen en samen hebben ze mij het verhaal gedaan over de droef heid, die het gezin besloop, toen de hond tegen de weg werd gereden door een auto mobilist, die niet eens de moeite nam in zijn spiegeltje te kijken na het ongeluk. Niet „Het zwaard en de roos" (W.B.theater, matiné's) Een romantische ridderhistorie waaraan vooral jeugdige gemoederen, die snel ontvonken, overgeleverd kunnen wor den. „Americano" (W.B. Theater, zondag en maandag). Reeds in talrijke min of meer opwindende cowboyfilms is de strijd tus sen een rijke veehouder en een drom kleine veehouders uitgebeeld. Over het al gemeen speelden deze romantische schiet partijen zich in Texas af. Iwt. klassieke land van de op de heup bengelende re volver. In deze film echter heeft men het strijd toneel verlegd naar Brazilië. Een veehou der uit Texas brengt het resultaat van ja renlang fokken, drie dure stieren, naar een „rancho" ergens in Brazilië, waar ze te gen een flinke prijs van de hand zullen worden gedaan. Na enige verwikkelingen wordt hij betrokken in een formele land oorlog van een rijke „rancho"-bezitter, die knarsetandend naar het ploegen der keu terboeren in de omgeving kijkt, daar naar zijn mening op dit land slechts vee hoort te grazen. In deze aangelegenheid mengt zich bovendien een charmant-edelmoedige bandiet, die het natuurlijk voor de kleine luiden opneemt. Enfin het recht zegeviert niet eerder dan na het langdurig fluiten van kogels waarbij de „Americano" van goede oefening in het moederland blijk geeft. Een kleurrijke film, waarbij men tevens kan genieten van enkele lieftallige Braziliaanse schonen en dromerige in heemse muziek. AGENDA VOOR CASTRICUM „Corso"-theater ,Castricum. Zaterdag en zondag 7.15 en 9.30, maandag tot en met woensdag 8 uur: „Sissi". Zondagmiddag 3 uur: „Hondo". alleen de droefheid van de echtelieden zelf, maar ook van de kinders, die graag hun ouders over straat brengen, maar liever nog gewoon kind zijn. Naar mij lijkt en naar de ouders ook volledig be seffen. Meneer Cleeren, die al ette lijke jaren dit Velsen van ons kent ondanks zijn groot ge brek, of misschien juist wel daardoor, want de natuur ver schaft de blinde een ragfijne speurzin en een bijna ziend gevoel voor de dingen. Cleeren bijvoorbeeld is in staat op de tast en met behulp van zijn witte stok van IJmui den naar Santpoort te wande len, zonder één stoepje te mis sen of over één steen te strui kelen, maar al „voelt" hij dan ook een geparkeerde auto op een paar meter afstand, hij kan niet voor plotselinge ob stakels zijn, die er nu een maal in het leven der zienden voorkomen, zodat het al te riskant is, hem alleen te laten gaan en slechts een blinden- hond hem uit de duisternis kan verlossen, waarin hij sinds de droeve ochtend van de dood van zijn herder opnieuw werd gedompeld. Het Blindengeleidehonden fonds in Amsterdam heeft ge schreven, dat ze het geval bij voorrang zullen proberen te behandelen, waaruit niet volgt, dat er volgende week al een nieuwe hond op de stoep staat te blaffen, maar wel, dat wij met z'n allen een weinig moe ten opschieten om het geld bijeen te krijgen. De katholieke leeszaal in Velsen, die voortaan lees- en leenlustigen dinsdagspchtepd van 10—12, vrij dagmiddag varï 25 en vrijdag-' avond van \7re-9 uur geopend isj alsmede op zaterdagmiddagen van 25, heeft er een aantal nieuwe boeken bij, die zij u graag eens wil voorstellen Abma, De mentor; Costain, Weer zien aan de Berezina; Eysselsteijn, De redding van Werner Kutschner; Gloërsen, Het diepe meer; Gorjky, Kinderjaren; Hartog, De kleine ark; Hobart, Het duister tegemoet; Hofstra, De ring van de Reszke; Tannery, De hobbelige weg; Saint Pierre, De aristocraten; Richter, Zij vielen uit Gods hand; Zand- stra, Het goddeloze veer. Populair-wetenschappelijke wer ken: Alma, Mariannes rokzoom Alma, waar Europa eindigt; De rell, Dierbare buit; Bang, 30.000 km.'sledevaart; Van der Haer, Je beroep, een eigen keuze; Hudleston Slater, Medisch huisboek; Jung, Psychologische typen; Gekroonde koopvaart; Metzelaer, Europa, Ahoy Jeugdboeken: Ages van Weel, Jodel Madeli; Alcott, Een meisje van buiten; Bruyn, De zwerftocht van Eggejan Korse; Dieren, Waar de zeewind waait; Hagers, Tonny Borgers; Huisinga-Scaf, Tertia vindt een thuis; van der Klei, Har ry van de Union pacific; van der Klei. Rodeo-kampioen; Stamperius, De klompenmaker en de prinses; Sprookjes uit het oude Rusland. Binnenkort zal ik u even vertel len, wat de gemeentelijke biblio theek aan nieuws heeft verworven. Met het Invallen van de kou zijn de gedachten van vele vogelvrinden weer vaardig geworden over de hulp, die de nu aangebroken winter wellicht straks eist van de mens aan het dier, wanneer de kleinere vaarten en sloten onwrikbaar toe- vriezen. En ik kan u meedelen, dat er een paar spijkers met koppen zijn geslagen. Want evenals het vorige jaar, toen die vogelvoedering zó'n plezierig succes werd, dat verscheidene helpsters en helpers het comiteetje al weer hebben aangebrand om te vernemen, wat er eventueel dit keer zou moeten gebeuren, gaat het dit jaar weer helemaal over de particuliere schijf. BEGON IK DE vorige maal de honde-actie voor een nieuwe viervoeter ten bate van onze blinde Cleeren met de mededeling, dat de giro-afrekening nog niet binnen was, thans kan ik u houtsnüdende feiten vertellen. Want ook op de giro komt het geld onder het motto „Blindenhond" binnen. Zoals van de Rotary-club Velsen, die 50 gaf; Van Engelhart en Zn, die met 15 over de brug kwam en van A. Dekker, die 2.50 schonk. W. G. Schuitemaker f 1. Op de giro kwamen verder binnen A. v. d. K. 1.50 en J. S. H. f 2.50, M. G. 1.85. Samen dus f 74.35. Aan ons bureau werd aangebracht: Een van de vele kleintjes 1.N. N. 5.N. N. f 2.IJmuider Courant f 20.goed gemeend f 25.N. N. 2.N.N. 1.N. N. 1.B. f 5. H. S. 2.50, D. N„ 1.—, J. G. f 1.—, N. N. 1.—, N. N. 1.—, P. L. 1.N. N. 3.50, J. S. 1.—, J. F. M. f 1.voor nieuwe ogen 5.mevrouw R. f 2.50, S. f 2.50, B. f 2.50, H. 1. Roodkapje f 1.—, V. M. f 0.50, A. A. f 50. In totaal is nu bü ons binnengekomen f 276.60. We zó'n over de helft! Dus over bakker en slager en juffrouw met-een- warm-hart en eigenaar van een autorijschool, die vorige keer zo genereus en onmiddel lijk bijsprong met uw wagen tje om het gesneden brood naar de plekken te brengen, waar de vogels hongerig rond zwommen en tenslotte de voertijden al gingen herken nen aan deze en andere hel pende auto's. Want er is in Kennemer land wel een deftige organi satie opgericht van gemeenten, die ook vorig jaar wat van doen hebben gehad met de vogelnood, maar aangezien het in Velsen niet alleen glad, maar vooral heel erg prettig liep, wilde men er hier maar niet aan tornen en er vooral geen al te officieel gezicht aan geven, omdat zulks in de ge geven omstandigheden ook wel eens schaden kan. Er zijn nu alleen een paar nadere verfijningen in het plannetje aangebracht, om er voor te zorgen, dat men zo veel als doenlijk is paraat kan zijn op het moment, dat de nood aan de vogels komt. Het „hoofdkwartier" wordt weer het Kerbert-asiel, waar asielhouder en vrouw met kin deren reeds nu de handen warm wrijven, om vol energie aan de slag te kunnen gaan tegen de tijd, dat zulks nodig is. De autodienst wordt opge bouwd en de helpertjes van de scholen, die samen met een paar ouderen vorig jaar zulk vurig vrijwillig werk deden, zullen eveneens weer worden ingeschakeld. Er komt een lijstje met een schemaatje, zo dat er op elk uur van de dag een beroep kan worden ge daan op een stel werkers. De gemeente, in casu de Plantsoenendienst neemt het voeren van de zangvogels in bos en beemd voor haar reke ning en staat bovendien met de grootste bereidwilligheid een autootje af, wanneer het vervoer dat nodig maakt. Zo dat de vogels gerust kunnen zijn, wou ik maar zeggen. Er wordt voor ze gedacht en straks..*, gesneden. Lampenier De centrale wasgelegenheid voor zelfbe diening in een souterrain van de etagewo ningen aan de Bergersl. in Beverwük heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Het is namelijk gebleken, dat er gemiddeld slechts 15 gezinnen per week gebruik van maakten, terwijl de capaciteit gesteld kan worden op 44 gebruikers per week. Het college van burgemeester en wet houders veronderstelt hierbij, dat de voor naamste oorzaak hiervan wel moet worden "gezocht in het feit, dat men er de voorkeur aan geeft thuis de was te doen óp een zelf te bepalen dag en uur. Dit wordt, aldus het college, nog gestimuleerd door de gemak kelijke condities waarop men tegenwoordig wasmachines kan kopen. Het ondergebruik van de wasinrichting heeft tot gevolg, dat de exploitatie-rekening een nadelig saldo blijft vertonen en het is niet te verwach ten dat hierin verbetering zal komen. Het college stelt daarom voor tot opheffing van de centrale wasinrichtingen over te gaan, de machines te verkopen en de vrijkomende ruimte te verhuren. De geboden koop- en huurprijzen zijn zodanig, dat de gemeente geen financieel nadeel van dit experiment zal lijden. In de souterrains van de 72 etagewonin gen aan de Wijk aan Duinerweg bevinden zich onder elke 3 woningen 2 ongebruikte ruimten. Het in orde maken voor het ge bruik van deze ruimten gaat de gemeente 46 x 320 is 14.720 kosten, waarvoor het college een krediet aan de raad vraagt. De huurders zullen voor deze ruimte een be drag van 0.85 per maand aan huur meer moeten betalen. De vastgestelde hockey-wedstrijden von den verleden week door de slechte weers omstandigheden wederom geen doorgang, zodat nu een grote stagnatie is ontstaan in de afwerking van het competitieprogram ma. Voor zondag is weer een volledig pro gramma vastgesteld en uiteraard staan ook nu belangrijke ontmoetingen op het pro gramma. Van de Strawberries komen vele elftallen in het veld en het ziet er wel naar uit dat zendag enkele successen geboekt kunnen worden. Het eerste herenelftal ontvangt Pinoké en indien nu evenals in de uitwed strijd van Pinoké gewonnen wordt, waar voor een goede kans aanwezig is, zullen de Velsenaren in de Overgangsklasse geheel veilig zijn. De reserves gaan op bezoek bij Alliance II en een puntenverdeling zou reeds een verdienstelijk resultaat zijn voor de Velser vereniging, hetgeen overigens ook de ver wachting is voor de resultaten van de ove rige herenelftallen. Het hoogste dameselftal van Strawber ries ontvangt het nog steeds leidende Alli ance en wellicht dat het terrein-voordeel de Velsense dames een kans geeft op een gelijk spel. De heren van Eechtrop hebben verleden week voor eij verrassing gezorgd door van het leidende Amsterdam III te winnen. Deze week komt HBS op bezoek en ook. ny; ^ïeeft.de th.uiscl,ub goede winst kansen, De dames van Eechtrop gaan op bezoek J)ij HIJS II, van.wélk elftal gewon-, nen kan worden. DEM gaat het dit seizoen bijzonder goed, want de hoogste dames- en herenelftallen staan uitstekend geklasseerd op de rang lijst en ook voor zondag kunnen weer over winningen worden verwacht. advertentie STUK GEEN NOOD UU VERNIEUWEN MET, VULLEN MET BU EN OVERTREKKEN «ET HOOIE TIJK V 'S-MOBGEHS GEHAALD 'S-AVONDS UEER THUIS Marktplein 30 - Trompstraat 35 Telefoon 4273 ZATERDAG 19 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 19 en 21.15 uur: „Moederleed". Rex, geen opgave. Palvu, 20 uur,u Herv. Jeugdgebouw: To neeluitvoering.' Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Hei- destraat, open van 1012.30 uur en van 14.30—17.30 uur. Felison: 16 uur: opening tentoonstelling Harrie Kuyten, expositiezaal Heidestraat. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30—12 en 14—16.30 uur. VELSEN-NOORD Gebouw Concordia, 20 uur: Toneeluit voering voor gepensioneerden Van Gel der Zonen. ZONDAG 20 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 15 uur: „Help ik ben soldaat", 19 en 21.15 uur: „Moederleed". Rex, geen opgave. MAANDAG 21 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur, „Duivels te paard". Rex, geen opgave. Ned. Christen Vrouwenbond (afdeling IJ muiden-West), 20 uur: Cultureel Ge bouw, spreker ds. H. S. Kalf. Palvu, als zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek: open van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. VELSEN-NOORD Ontspanningswerk bejaarden: 20 uur, St. Jozef huis, gezelschap „Musicorda". VELSEN Raadhuis, 1012 uur spreekuur burge meester 1517 uur spreekuur wet houder van Onderwijs.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 14