„Arend Reijm" „Maranatha" heropend TAXI 6000 Opstootje op zomeravond voor politiebureau in Beverwijk Verzet van Velsenares tegen het lawaai in een fabriekje FRIDOR Chr. Visman J. L. KLOOSTERHUIS Van Poptaplantsoen 11 - IJmuiden Ongevallenverzekering Makelaar C. Visser Hzn. Jaarvergadering van BDC; Nijman leidt in jeugdtoernooi NAAIMACHINES OOK TROUWRIJDEN Twee broers wegens lokaalvredebreuk tot drie weken veroordeeld In beroep bij Kroon tegen beschikking van B en W Damnieuws uit de IJmond ZATERDAG 19 JANUARI 1957 11 HAARLEMSE POLITIERECHTER voor alle rijbewijzen: Nieuwe leden ILVT Agendo voor Beverwijk Oranje-avond voor Velsen- Noord op 31 januari Taxi's-op-gas rijden in V eisen VOOR COMFORTABEL EN SNEL VERVOER NEEM GEEN RISICO Sluit een Jaarvergadering „Oud katholiek ondersteunings fonds" Verkeersverbetering in Rijksweg bij Limmen Huis-aan-huis-collecte voor Cleeren CASTRICUM Tijdens de zitting van de politierechter te Haarlem is gebleken, dat het in de avond van 21 juli nogal onrustig is ge weest in de omgeving van het bureau van politie te Beverwijk. Een oploop was ont staan doordat twee broers zeer vrijpostig waren opgetreden. De gebroeders zullen voor hun optreden op de zomeravond een gevangenisstraf van drie weken moeten ondergaan, hun opge legd door de politierechter, overeenkom stig de eis van de officier van Justitie. De jongste verdachte, die twintig jaar is, liep op 21 juli in de Breestraat te Be verwijk en werd gepasseerd door enkele meisjes; een van haar sloeg hem met een tasje en daarover maakte hij zich druk of zoals hij verklaarde zenuwachtig. Hij schold een zeventienjarig meisje uit en toen dit zich naar het bureau van politie begaf heeft de jongeman haar ruw tegen een deur geduwd, waardoor zij een buil op het hoofd opliep. De jongeman keerde zich om en toen hij z'n veertien jaar oudere broer had ontmoet begaven beiden zich naar het bureau van politie. De dienstdoende hoofdagent stelde wei nig prijs op het bezoek van de broers en verzocht hun het gebouw te verlaten. Daaraan werd niet vlot voldaan. Er volg de een serie scheldwoorden. Bij het ver laten van het bureau schopten zij tegen een deur, hetgeen werd waargenomen door een politieman, die van surveillance terugkeerde. Later is proces-verbaal opgemaakt te gen de broers wegens belediging, mishan deling en lokaalvredebreuk. Inmiddels is de oudste broer aangehouden en in het huis van bewaring te Arnhem ingesloten, verdacht van een serie inbraken, onder andere in Purmerend en in het oosten van ons land, in 1955 gepleegd. De officier van STustitie herinnerde er aan, dat de oudste verdachte reeds dertien straffen achter de rug heeft. Spreker acht te de tenlaste gelegde feiten bewezen en eiste een gevangenisstraf van drie weken tegen beiden. Mr. Silvain Groen, die voor de oudste verdachte optrad, verzekerde, dat deze voornemens is zijn leven te beteren. De politierechter was van mening, dat de broers zich op ergerlijke wijze hebben misdragen en legde beiden een straf van drie weken op. Niet gevolg gegeven aan bevel van politie Een achtentwintigjarige boekhouder uit Velsen wilde zich op 2 november in de morgen via de middensluis van IJmuiden naar zijn werk begeven en negeerde een rood verkeerslicht. Een agent van politie verzocht hem te stoppen, maar hij reed snel door, achtervolgd door een andere politieman, die de boekhouder later aan hield. Wegens het niet voldoen aan een bevel van een agent van politie had de boekhouder zich voor de Haarlemse po litierechter te verantwoorden. De officier van Justitie eiste een boete van honderd gulden, siibsidiair deftig dagen hecfïtenis en de politierechter legde een boete van vijfenzeventig gulden subsidiair dertig da gen hechtenis op. Besteller veroordeeld Een achtenveertigjarige besteller van de PTT te Velsen had zich voor de politie rechter te Haarlem te verantwoorden voor het feit, dat hij een dagvaarding voor een ADVERTENTIE BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Anto- en Motorrlischool Hagelingerweg 134 Santpoort. Tel K2560 8930 bewoner te Velsen aan een meisje had af gegeven en gemeld had, dat de dagvaar ding in persoon betekend was. Achteraf bleek echter, dat de betrokkene kort te voren naar Canada was geëmigreerd. De besteller gaf het feit toe en merkte op niet begrepen te hebben welke gevolgen er zouden ontstaan. De officier van Justitie en de politierechter merkten op, dat een verkeerde aanduiding, zoals geschied is, grote gevolgen kan hebben, vooral als be trokkenen in hoger beroep zullen gaan. De politierechter veroordeelde de bestel ler tot een geldboete van vijfenzeventig gulden, subsidiair vijftien dagen hechte nis; de officier van Justitie had een ge vangenisstraf van een week geëist. Verzet tegen marechaussee Op een middag in oktober zag een mare chaussee in IJmuiden een bromfietser rij den die geen voorrang verleende aan een auto. Hij wilde proces-verbaal opmaken, maar de bromfietser weigerde zijn naam op te geven. Bij een poging hem naar het bureau van politie over te brengen, rukte de bromfietser zich los. Later verleende een wachtmeester van politie assistentie en de bromfietser, een drieëntwintigjarige schildersknecht uit IJmuiden, kon naar het politiebureau worden gebracht. Vrijdag had hij zich te Haarlem te ver antwoorden. De officier van Justitie meen de, dat het feit zo ernstig is, dat niet vol staan kan worden met een boete; daarom eiste hij een gevangenisstraf van een maand. De politierechter legde zestig gul den, subsidiair achttien dagen hechtenis en bovendien een voorwaardelijke gevan genisstraf van een maand op. De bij besluit van 13 november 1956 vastgestelde gemeenschappelijke Regeling Vervanging Tuinbouwgronden is, nadat zij inmiddels ook voor de raden der gemeente Heemskerk en Velsen was vastgesteld, door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland goedgekeurd. De regeling is op 1 januari 1957 in werking getreden. Ten aanzien van het bestuur van het ILVT bevat zoals al gemeld is de regeling enige veranderingen ten opzichte van de oude regeling. Het algemeen bestuur bestaat thans uit 18 leden, te weten drie leden van het colle ge van burgemester en wethouders en drie leden van de raad van elk der deelnemende gemeenten. De burgemeesters zijn dus niet meer ambtshalve lid van het algemeen be stuur, doch kunnen wel als zodanig wor den aangewezen. Het Beverwijkse college heeft bij besluit van 17 januari aangewezen de Burgemeester en de Wethouders W. J. Vessies en W. Alberda en als hun plaats vervangers de wethouders W. Niesten en E. Gerritse. De drie leden van de raad, die zitting zul len hebben in het algemeen bestuur, wor den op aanbeveling van B. en W. door de raad benoemd. De benoeming geschiedt voor het tijdvak overeenkomende met de zittingsduur van de huidige gemeenteraad, dus tot de eerste dinsdag in september 1958. Aanbevolen worden: le vacature: de he ren J. de Weijer en A. Boer. 2e vacature: de heren H. H. N. van Dorp en S. Coelingh. 3e vacature: de heren L. H. Beentjes en M. A. de Ruiter. Als plaatsvervangend lid: le vacature: de heer A. Boer. 2e vacature: de heer S. Coelingh. 3e vacature: de heer M. A. de Ruiter. DE ONDERLINGE STRIJD BIJ „ST. THOMAS" De Castricumse damclub St. Thomas heeft de onderlinge competitie voortgezet. De uitslagen waren: afdeling 1: B. Been tjesJoh. v. Velzen 1-1; A. de ZeeuwA. Rietveld 2-0; J. v. VelzenC. v. d. Himst 1-1. Afdeling 2: R. StetW. Admiraal 2-0; N. KrooneJ. Groen 0-2; D. de Jong—Fl. Zonneveld 0-2; C. OrijA. Collet afgelast. (Van een redacteur In een beroep bij de Kroon, geargumenteerd met een „memorie van grieven" hebben enige inwoners van Velsen-Noord uit de directe omgeving van het machine- en constructiebedrijf P. L. Harsveld N.V., dat aan de Wjjkerstraatweg is gevestigd, bezwaar gemaakt tegen het bijplaatsen van machines en motoren in dit bedrijf, waartoe de gemeentelijke overheid reeds in november van het vorige jaar vergunning had gegeven. De overlast, die dit bedrijf voor de omwonenden oplevert, zou namelijk blijkens dit beroepschrift, dermate ernstig zijn, dat dit niet langer toelaatbaar geacht kan worden. Bovendien haalt het beroepschrift, dat door de gemachtigde der „gegriefden", mr. J. W. Crefeld uit IJmuiden is opgesteld aan, dat de wethouder voor Openbare Werken der gemeente Velsen erkend heeft, dat van ernstige hinder voor de omwonenden sprake is. „Hij verklaarde, dat het zich snel uitbreidende machine- en constructie bedrijf ter plaatse eigenlijk reeds lang niet meer thuishoorde", aldus dit beroep. Bovendien zou de gemeente zelf graag zien, dat het bedrijf een andere vestigingsplaats opzocht, maar daar dit samenhangt met nog niet goedgekeurde uitbreidingsplannen, is hier op het ogenblik weinig aan te doen. EEN HERBOREN „Maranatha", het ver buiten Santpoort bekende herstellingsoord annex kraaminrichting aan de Duinweg, heeft gisteren zijn poorten heropend. Om te beginnen voor een schare genodigden, onder wie verscheidene voortreffelijke feestredenaars bleken te schuilen en daar na zowel voor herstellenden als aanstaan de moeders, die in deze voormalige villa hun gezondheid kunnen herwinnen of een nieuwe wereldburger kunnen afwachten. Doordat de gemeente Velsen te elfder ure reddend is opgetreden en het pand kocht, toen de eigenaar het met de tuin kwijt wilde en de zusters van „Maranatha" dus op straat dreigden te raken, was wethouder H. de Boer, zelf nog maar pas hersteld, aanwezig om namens de gemeente lof in ontvangst te nemen en waardering uit te delen. En de toeziend geneesheer, de arts D. Mansholt, heeft in een speech uiteengezet, hoe voortreffelijk het altijd in de inrichting is gegaan. Hij schonk tenslotte een vlag voor de toren van het gebouw, die niet in haar volle omvang ter receptie kon zijn, maar wel als miniatuurtje aan de zusters E. H. Nijssink en J. H. v. d. KI ooster, directrices van „Maranatha". Aanvoer op Urk. Door 10 vaartuigen werd vrijdag aan de visafslag te Urk aangevoerd: 64Ó pond snoekbaars f 1.24 tot f 1.25 per pond; 440 p. baars f 0.99 tot fl per p.; 1900 p. voorn f 0.10 tot f 0.13 per pond. ZATERDAG 19 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Koe rier van de Tsaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De dief des Konings". W.B. Theater, 20 uur: „Americano". Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 14-17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; Lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZONDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Michael Strogoff, de „Koerier van de Tsaar". Luxor Theater, 14.30 uur: „De held van de dag"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „De dief des Konings". W.B. Theater, 14.30 uur: „Gevaarvolle op dracht; 16.30 en 20 uur: „Americano". Statenhuis, Velserweg, 10.30 uur: Lezing voor Humanistisch Verbond. MAANDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Mi chael Strogoff, de „Koerier van de Tsaar". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Nacht der verschrikking". W.B. Theater, 20 uur: „Americano". Doopsgezinde Kerk, 20 uur: Jaarvergade ring Doopsgezind Zangkoor. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. De heer J. Wijnberg, die zich veel moei te voor de inrichting heeft getroost, heeft namens de inrichting alle gasten van deze vrijdagmiddag welkom geheten in de tot ontvangstzaal getransformeerde kamers voor de ouden van dagen, die ook al aan de Duinweg een-prettig onderdak hebben gevonden en hij dook in de historie van de inrichting, waaraan de namen van de zusters Dolleman en Groeneveld onver brekelijk verbonden zijn. Zij pakten im mers samen met de dorpsdokter De Groot het werk op kleine schaal aan, zo'n kwart eeuw terug. Het instituut maakte een woe lige tijd mee, verhuisde en werd geëva cueerd, hield zich mede dank zij illegale bevoorradingen in de oorlog staande en werd tenslotte overgedragen aan de hui dige directrices, toen het hun voorgang sters door de last der jaren wat te veel werd. Toen kwamen de donkere wolken in de vorm van de dreigende verkoop en stak de gemeente Velsen „Maranatha" de redden de hand toe. Om het gebouw aan alle eisen te laten voldoen, werd het vervolgens in wendig ingrijpend verbouwd en opgeknapt en de heer Wijnberg sprak de hoop en ver wachting uit, dat het goede besluit van college en raad door de ontwikkeling van „Maranatha" met waarborgen omgeven zal v/orden. Wethouder De Boer kon moeilijk geheel objectief zijn, naar hij opmerkte, want zijn eerste kleinzoon werd hier geboren en hij zou daarna alleen maar alle goeds over de inrichting willen vertellen. Voorts herin nerde hij er aan, hoe de directrices wat schuchter hadden gereageerd op de be reidwilligheid van de gemeente om het pand te kopen, omdat men dacht, dat bij voorbeeld de naam „Maranatha" wel eens als een beletsel zou kunnen gelden In elk geval: de wethouder had de grootste bewondering voor het harde wer ken van de beide zusters en al waren zijn gedachten bij het overnemen van het huis wel eens uitgegaan naar de zo hoog nodige en wellicht hier mogelijke inrichting voor chronische zieken, hij was het er toch ten volle mee eens, dat ook het rusthuis en de kraaminrichting noodzakelijk zijn in deze gemeente. Verheugd toonde de heer De Boer zich over het feit, dat de moeilijkhe den, die uiteraard rond de verbouwing ontstonden, nimmer de goede verhoudin gen tussen directie en overheid hebben ge schaad. „In deze moeilijke tijd vol rampen en dreigingen ware het te wensen", zo besloot de wethouder, „dat hier nog eens een mens wordt geboren, die de wereld van dienst kan zijn op het pad naar een betere toekomst". Met de wens, dat het huis nog lang de zegenrijke arbeid van de beheer sters en het personeel zal kunnen zien, verklaarde hij „Maranatha" voor her opend. De heer Mansholt heette daarna aller eerst de eregasten van deze bijeenkomst, de zusters Groeneveld en Dolleman van harte welkom en zette daarna het perso neel en de directrices in het zonnetje, die ondanks de verbouwing en de drukte nim mer hun goede humeur hebben verloren. Hij bepaalde voorts zijn gehoor bij het drieledig doel van „Maranatha": tehuis voor reconvalescenten en bepaald niét op gezet als psychiatrische inrichting en ten voor bejaarden, herstellingsoord, vooral derde kraaminrichting. Met de zes „vaste" oudjes, die het te huis werden ondergebracht voldoet „Ma ranatha" dit tegen wethouder De Boer al enigszins aan de vraag naar een te huis voor chronische zieken; in de herstel lingsoord-afdeling kunnen naast de her stellende zieken ook overspannen huis moeders een plaats vinden om er meestal na vier tot zes weken kuren herboren uit te komen („al moet er nog eens stevig ge dacht worden over een arbeidstherapeuti- sche en een ontspanningstherapeutische afdeling") en de kraaminrichting zuster Nijssinks oogappel voorziet al zonder meer in een behoefte. Hij stelde aan de hand der cijfers vast, dat. de belangstelling voor „JMaranatha" 'zich in stijgende lijn heeft bewogen en dat ondanks het verzet, dat er wel eens in me dische kring tegen de kraaminrichting als zodanig heerst, deze Santpoortse inrich ting kan bogen op een minimaal aantal narigheden als infectieziekten en derge lijke. Ook uit economisch oogpunt bekeek de dokter „zijn" instituut: door de rekbaar heid van de kraaminrichting aanstaan de moeders zijn nu eenmaal erg onbe trouwbaar ten aanzien van het tijdstip van de landing van de ooievaar en op het ene moment liggen de zalen vol, terwijl volgende keer vele bedden onbezet zijn grijpt zij soepel in op de afdeling van het herstellingsoord zodat het tehuis dank zij deze elasticiteit rendabel gemaakt kan worden. Moeilijke babies Nadat hij nog even had gewezen op de extra-verloskamer, die er dank zij de ver bouwing op over kon schieten en zijn be wondering voor de beide leidende ver pleegsters onder woorden had gebracht, overhandigde hij een klein vlaggetje, waarvan het grote evenbeeld de toren zal sieren en tenslotte werd door de nestor der praktiserende Velsense medici, dokter P. C. de Weerdt de zusters alle succes toe gewenst. De genodigden, onder wie zich verschei dene diensthoofden uit Velsen en een de putatie uit het Overveense Marinehospi taal bevonden alsmede verscheidene art sen en sociale werksters, hebben daarop het huis bezichtigd tot in de torenkamer, waar een gezellig onderkomentje voor „moeilijke" babies is gevestigd en met een goed glas en een gezellig onderonsje is deze openingsdag voor „Maranahta" op plezierige wijze besloten. De Oranjevereniging „Velsen" te Vel sen-Noord heeft gemeend ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix haar leden een gezellige avond aan te bie den op donderdag 31 januari in de zaal van het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmans- straat. Tijdens deze oranje-bijeenkomsten, die wegens het grote aantal leden om half zeven en negen uur worden gehouden, zal de prachtige kleurenfilm „De reis van het Koninklijk Paar naar de West" worden vertoond. Medewerking verleent het kwartet „Me- lodia" uit Santpoort onder leiding van de heer J. Melis. DE RAAD KOMT BIJEEN Donderdag 24 januari zal de Castricum se raad voor een vergadering bijeenko men. Op de agenda staan 13 punten van bespreking. ADVERTENTIE MARKTPLEIN 22 - IJMUIDEN - TEL. 4619 De gronden, waarop de appellanten be zwaren hebben liaten horen tegen de laat ste vergunning tot uitbreiding van het be drijf en de Koningin thans verzoeken de beschikking van B. en W. van Velsen te vernietigen, gaan terug tot in het verleden van het bedrijf, dat in 1935 onder de lei ding van de heer A. M. Bak begon als kachelsmederij, een toestand, die tot 1946 voortduurde, zonder dat de omwonenden er veel hinder van ondervonden. In de zomer van 1946 echter associeerde de eigenaar zich met de heer Harsveld, waaruit de N.V. smederij v.h. A. Bak ontstond, die in het zelfde perceel op nummer 201 gevestigd bleef, maar zich alras uitbreidde. Er kwam onder meer een stenen werkplaats achter het pand bij en er was dus sprake van een flinke smederij. In 1949 werd bij de Kamer van Koophandel een nieuwe toevoeging ingeschreven: die van een reparatiebedrijf voor schepen en sinds juni 1956 staat de firma bovendien ingeschreven als machine- en constructiebedrijf. „Clandestien" Er zijn in die tijd uiteraard vele machi nes en motoren bijgekomen en - zo mer ken de bezwaarde omwonenden op - van lieverlee verschenen er zestien werktuigen met een gezamenlijk vermogen van 24 pk zonder dat daarvoor de vereiste Hinderwet vergunningen konden worden getoond. „Deze onwettige situatie heeft, zonder dat het gemeentebestuur daarvan kennis droeg, kunnen voortduren tot omstreeks juni 1955, of ongeveer acht jaar lang". De Haarlemse rechter heeft destijds een schuldigverklaring zonder strafvervolging tegen de betrokken ondernemer uitgespro ken. Het lawaai nam, nog steeds volgens het bezwaarschrift, naar evenredigheid toe, zelfs zozeer, dat tenslotte kon worden ge sproken van onduldbare hinder, die rede lijkerwijs door de omwonenden niet meer hoefde te worden geduld. In juni 1955 werd een Hinderwetsaan- vrage ingediend, waartegen de appellanten van thans mondeling hun bezwaren bij de wethouder hebben voorgedragen en toen er in de nacht van 5 op 6 juli ergerlijke hin der van het lawaai was ondervonden, hebben zij dit nogmaals ter kennis van het college van B. en W. gebracht in een brief, die door zestien omwonenden werd ge tekend. Weer groter Daarop volgde een verzoek (in september 1956) de vergunning tot het bijplaatsen van 16 werktuigen en 11 elektromotoren met een gezamenlijk vermogen van 24 pk niet te verlenen, maar daaroverheen had de vennootschap alweer een nieuwe aanvraag in zee gestuurd, die vier machines en drie elektromotoren behelsde met een gezamen lijk vermogen van ruim 46 paardekrachten - of, zoals de bezwaarden stipuleren, haast het dubbele van wat er de vorige keer werd aangevraagd. Op 13 september 1956 is er ook tegen deze uitbreiding mondeling bezwaar ge maakt bij de wethouder - de termijn van beroep tegen de eerste beschikking stond toen nog open - en bij die gelegenheid is er uitvoerig van gedachten gewisseld. Volgens het bezwaarschrift heeft de wet houder toen erkend, dat er van ernstige hinder voor de omwonenden sprake was en hij zegde toe, steeds attent te zullen blijven, hoewel hij stelde, dat het wel uitermate moeilijk zou zijn de vennoot schap tot sluiting van het snel-groeiende bedrijf te dwingen. jCOOOOOOOÖOOOOCOOOC>OOC<X)OOCOOCOOOÖOOOOOOOOCOOOOCiOOOOOÖOCX TAXI 6000 van de heer J. L. Kloos-8 terhuis aan het IJmuidense van Popta- 8 plantsoen heeft gisteren twee glanzend nieuwe taxi's aan zijn bedrijf kunnen toevoegen en daarmee tevens een pri- 8 meur voor Velsen in de gemeente kun- nen binnenhalen. Beide Chevrolets van het nieuwste <jj type - een in zwart en de ander in 8 zwart-witte uitvoering - rijden namelijk op vloeibaar gas. De chauffeurs J. Smit 8 en A. v. d. Berg hebben gisteren de 8 eerste ervaringen met beide wagens g opgedaan en daarbij kunnen vaststel- 8 len, dat het rijden op gas nog te ver- 8 kiezen is boven het gebruik van benzine. 8 Rijdend op benzine - het omdraaien van twee knopjes maakt de wagens 8 hiertoe geschikt - was het verbruik 8 1 8, op gas 1 7. Het gas is echter aan- 8 zienlijk goedkoper: f 0.17 per liter te- 8 genover f 0.47 voor de benzine. Verver- 8 sen is nu slechts om de 7000 km nodig, 8 terwijl dit met benzine om de 2000 km g is. Het gas, dat in Velsen op één plaats g verkrijgbaar is, wordt getankt in een 8 achterin gebouwde hogedruktank, die 8 85 liter kan bevatten. Het gebruik van g het gas maakt de verhoging van de p 8 taxi-tarieven voor het bedrijf van de f heer Kloosterhuis nu niet noodzakelijk, g s 8 ;ooooooooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo< De appellanten hebben voor dit argument begrip getoond en zagen er van af tegen de eerste uitbreiding blijvend verzet aan te tekenen, maar tegen het tweede uit- breidingsverzoek bleven de bezwaren on verminderd van kracht. Maar die uitbreiding werd inmiddels door B. en W. van Velsen toegestaan en de appellanten maken zich daarover nu wel erg bezorgd. Geen reden Zij stellen, dat bij reeds gebleken on duldbare hinder geen reden aanwezig was om in een dergelijk snel tempo met nog verdere uitbreiding van het ter plaatse reeds lang niet meer thuis behorende be drijf voort te gaan. Hiermee dient huns inziens thans ge wacht te worden tot het moment waarop de door alle betrokkenen (inclusief Burge meester en Wethouders) noodzakelijk ge achte verplaatsing naar een industrieter rein kan worden verwezenlijkt. Aangenomen mag worden, dat ook de ondernemer mèt dit geval zit en dat hij bereid is aan een oplossing mee te werken. ADVERTENTIE ADVERTENTIE Ruime hypermoderne wagens VOOR AL UW VERZEKERINGEN MAKELAAR C. VISSER Hzii OOK O.A. voor brand - ziekte - w.a. - particu liere en glasverzekeringen (alle ruiten verzekerd a 1.50 per kamer). Maasstraat 1 - IJmuiden - Tel. 4830 De afdeling IJmuiden van de Vereniging „Oud-Katholiek Ondersteuningsfonds" had vrijdagavond bij haar jaarlijkse ledenver gadering het voorrecht een aantal jongere leden te kunnen begroeten door de voor zitter, de heer J. J. Stam, die met vol doening een goede belangstelling kon vast stellen. Van „Apostoleia", het oud-katholieke in stituut tot verbreiding van de kennis over de Oud-katholieke kerk in Nederland was een opwekking ingekomen teneinde con tacten te bevorderen met andersdenkenden, welke aanleiding werd tot langdurige dis cussie, voordat de heer P. C. Tol jr, secre taris, zijn uitgebreid jaarverslag ter tafel bracht. Dit exposé van de gehouden ver gaderingen, lezingen en contactavonden had een optimistische tendenz, veroorzaakt door de ledenwerfactie van het vorig jaar Deze actie had vruchtbare resultaten, zo dat de afdeling thans meer dan tweehon derdzeventig leden heeft. Hoewel wegens bijzondere tegenslag met een gehouden filmavond, die niet was te voorzien de kasmiddelen wat waren in geteerd, kon de penningmeester, de heer J. Zwart, na de grote activiteiten van de afdeling toch nog een flink voordelig sal do aantonen. Nadat de heer J. Zwart zich als aftre dend bestuurslid bij acclamatie zag her kozen, volgde een geanimeerde rondvraag. van Kennemerland leverde de volgende resultaten op: E. Andrea-A. Diemeer 11; C. NijmanP. Nijman 20; Chr. Dijcks A. v. d. Heijden 02. C. Nijman E. Andrea A. v. d. Heijden A. Diemeer P. Nijman Chr. Dijcks In het „Statenhuis" heeft onder grote belangstelling der leden de Beverwijkse damclub haar jaarvergadering gehouden. Van de onderafdeling van Kennemer- staten waren de heren A. Reins en G. Voerman als afgevaardigden aanwezig. De voorzitter J. G. Hagenaar memoreer de in zijn openingswoord dat het de ver eniging zeer goed gaat, hij prees de goede clubgeest en deelde mede dat de BDC zich tot een der grootste damverenigingen mag rekenen. In het jaarverslag van de secretaris W. H. de Graaf noemde deze als hoogtepunt in het afgelopen jaar, de simultaan seance welke door de landskampioen W. de Jong was gegeven. De penningmeester E. Reinhout deelde in zijn financieel verslag mede dat de kas middelen dank zij de offerzin der leden zeer bevredigend genoemd mogen worden, het jaarfeest dat op 14 februari, wordt ge houden zal daar het bewijs van zijn. Bestuursmutaties hadden niet plaats, daar de aftredende heren E. Reinhout, Chr. Bakker en D. van As bij acclamatie wer den herkozen. Sluitzet in ere hersteld Voor de onderlinge competitiewedstrij den zal in het vervolg voor de afgebroken partijen weer een sluitzet afgegeven moe ten worden, voor enkele jaren was dit voor de bondswedstrijden ook verplicht, het is toen echter om technische redenen afgeschaft. Dertigjarig bestaan In zijn slotwoord deelde de voorzitter mede dat in september a.s. de BDC haar dertigjarig bestaan hoopt te herdenken, plannen om hier een feestelijk karakter aan te geven zijn bij het bestuur in voor bereiding. Jeugdtoernooi De tweede ronde van het jeugdtoernooi KREDIET VOOR VERSCHUIVING TERREIN Het Beverwijkse college van burgemees ter en wethouders verzoekt de raad om een krediet van f 26.380,voor de uit breiding van een opslagterrein aan de Pijpkade. Doordat een gedeelte van het huidige terrein is verhuurd geweest aan een lasbedrijf, welke firma dit gedeelte thans wil aankopen, is het noodzakelijk gebleken het terrein iets in oostelijke richting te verschuiven, waardoor de op pervlakte wordt vergroot tot 6300 m 2. Het ligt in de bedoeling het gevraagde krediet in tien jaren af te schrijven. Deze uitbreiding zal een zeer welkome betekenen voor de dienst van Openbare Werken in verband met de steeds toe nemende werkzaamheden, waarmee ook meer materiaal is gemoeid. DE PION SCHAAKTE De Castricumse schaakclub De Pion heeft in hotel Emmelot aan de Dorpsstraat de onderlinge competitie voortgezet. De uit slagen zijn als volgt: A. Kerstens—F. v. d. Beij 0-1; G. GrobbeP. Bakker 1-0; N. KorsW. v. Willigen 1-0; N. KorsG. Grobbe 0-1. Reeds jarenlang ondervindt het verkeer moeilijkheden tengevolge van de onduide lijke vormgeving op de aansluitingspunten onder Limmen van de provinciale wegen uit de Zaanstreek en uit Bakkum op de rijksweg BeverwijkAlkmaar. Aangezien de verkeersintensiteit op deze kruispun ten aanzienlijk zal toenemen wanneer de tunnel onder het Noordzeekanaal bij Vel sen zal worden opengesteld, kan worden verwacht dat de gevaren op deze punten in ernstige mate zullen toenemen. De A.N.W.B. heeft zich dan ook over de ze gevaarlijke situatie tot de rijkswater staat gewend. De bond kan thans berichten dat plannen in voorbereiding zijn om deze kruispunten op korte termijn te herzien. Aangezien het verkeer uit de Velsense tunnel ter hoogte van Uitgeest op de pro vinciale weg door de Zaanstreek zal aan sluiten, zullen de kruispunten zo worden aangelegd dat deze provinciale weg vloei end zal overgaan in de rijksweg naar Alk maar. Het minder belangrijke gedeelte van de rijksweg uit Beverwijk en de weg uit Bakkum zullen haaks aan de hoofdroute worden aangesloten, aldus de A.N.W.B. In enkele delen van de gemeente Velsen gaat men op het ogenblik de huizen af met lijsten waarop men kan intekenen voor de „nieuwe ogen van Cleeren", de man die zijn blindegeleidehond verloor. Hoewel dergelijke acties uiteraard bij zonder op prijs gesteld worden is het toch wenselijk dat men vooraf even contakt op neemt met onze redactie teneinde dubbel werk in een bepaalde wijk te voorkomen. ZONDAGSDIENST ARTSEN Van zaterdagmiddag 2 uur tot maandag morgen 8 uur: dr. H. Wieringa, Schelgeest- straat 31, telefoon 289. Zr. Boots, Kon. Julianastraat 14, telefoon 544. Apotheker: P. v. Ouwerkerk, Burg. Lommenstraat 6, telefoon 500. HET ELFTAL VAN CSV Het Castricumse CSV krijgt zondag Eg- mondia I op bezoek. De opstelling is als volgt. Doel: G. de Heer; achter: A. Kees man en H. Altena; midden: H. Beijersber- gen, H. Jacobs en H. Hartog; voor: P. van Maarleveld, H. v. Diggelen, B. Kossen, D. Hoberg en H. Stolk.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7