Purmersteyn streeft Vitesse en Alkmaarse Boys voorbij Sleepboot „Hector" maakt kustvaarder „Marie-Louise" vast Agenda voor Velsen Havenberichten Voetbal in Kennemerland Kinheim dieper in de put „Tiny" op zandbank in Humber al gedraaid Amsterdamse Beurs 9 Kennemers Beverwijk Kinheim Donderdag raad in Beverwijk Expositie van werken van Harry Kuyten BIJ HET DUDGEON-LICHTSCHIP Wijk aan Zee T errasvogels „De lasser sprak tot de lasser" Velsen Hoogoventoernooi als altijd besloten met snertmaaltijd Watervliet verloor onverwacht van DED Ruilverkaveling in discussie Scheepvaart MAANDAG 21 JANUARI 1957 Ondanks de sombere verwachting zijn alle voor zondag vastgestelde ontmoetingen doorgegaan, hoewel er aan moet worden toegevoegd, dat enkele terreinen maar net bespeelbaar waren. In 3 A haalde noch Vitesse, noch Alkm. Boys de volle buiten binnen, wat Purmersteyn ten goede kwam. Verder mochten ook de resultaten van CSV en Always Forward verrassend heten. In 3 B deden IVV en QSC, wat van hen ver wacht werd. Hetzelfde kan in 4 E van Nautilus getuigd worden. Derde klasse A Voor Purmersteyn was het een beste dag: Zelf won het op overtuigende wijze van Alcmaria Victrix (vier—nul), terwijl de Alkm. Boys een kostbaar punt tegen Helder verspeelden (éénéén) en Vitesse zelfs beide punten aan de tegenpartij moest laten: Met drieéén bleef ADO de baas over de Castricummers! Een goede prestatie leverde de andere Castricumse derdeklasser: CSV won n.l. met tweenul van Egmondia! Always For ward schijnt toch in de onderste plaats geen zin te hebben: De drieéén over winning op ZAP is daar het beste bewijs voor! Derde klasse B In 3B deden IVV en QSC wat van hen verwacht werd. IVV won met tweenul van WSV en QSC met twee—één van Kin heim. Van Kinheim mag dit een verdien stelijk resultaat heten, al betekende het dan ook, dat de Velsenaren weer twee ver- liespunten „rijker" werden. KW distanc-iëerde zich weer wat verder van de leidende ploegen QSC en IVV. De Krommeniërs moesten n.l. met een gelijkspel tegen Velsen genoegen nemen (éénéén). Heel wat minder goed deed de andere Santpoortse ploeg het: De Terras vogels verloren met niet minder dan zes één van Zilvermeeuwen. Wijk aan Zee en Assendelft deelden de punten (driedrie). Vierde klas E In 4 E was de wedstrijd ASVWaterloo uitgesteld. Nautilus won van Bloemendaal, maarop het nippertje: Slechts met vierdrie zegevierden de Nautilianen, die thans drie punten voorsprong op Waterloo hebben. En zelfs ASV, dat met tweeéén van Halfweg won, heeft minder verlies- punten dan de IJmuidenaren, die echter twee wedstrijden meer gespeeld hebben. DIO won onder protest van Onze Gezellen (drietwee). De stand luidt thans: Derde klasse A Derde klas B Purmersteyn 15-21 QSC 13- 22 Alkm. Boys 16-20 IVV 12- 21 Vitesse 15-16 KVV 12- 17 EVC 15-17 Wijk aan Zee 16- 15 Alcm. Victrix 14-15 WSV 12- 13 Egmondia 14-15 Velsen 14- 13 ZAP 15-14 ZVV 14- 12 HSV 15-14 Zilv.meeuwen 11- 10 CSV 15-14 Terrasvogels 14- 10 ADO 14-13 Assendelft 11- 9 Helder 15- 9 EHS 12- 9 Alw. Forward 13- 8 Kinheim 13- 3 Vierde klas E Nautilus 14-22 Bloemendaal 15- 14 Waterloo 14-19 NAS 14- 14 ASV 12-16 Swift 13- 13 Onze Gezellen 14-15 AGS 14- 8 Geel Wit 15-15 Halfweg 11- 6 DIO 13-14 VVH 13- 6 rasvogels-verdedigers kregen het terrein in de benen zitten en voor het overige lette men meer op de tegenstander dan op de bal en tegen deze „speelwijze" trad de scheidsrechter al heel onvoldoende op. Lokkers hield nog, wat te houden was, maar kon toch niet voorkomen, dat Zilver meeuwen de stand op zes-één bracht. Beverwijk heeft twee kostbare punten behaald in een moeilijke uitwedstrijd tegen Zaandijk. Reeds na 5 minuten scoorde Snelders. Beverwijk speelde niet ontmoedigd ver der en na 35 minuten spelen kon Koopman met een hard schot de partijen weer op gelijke voet brengen. Bij een Beverwijk- aanval werd Van Balen van de bal gedrukt en de hiervoor toegestane strafschop werd door Minneboo in een doelpunt omgezet. Met deze stand brak ook de rust aan. In de tweede helft probeerde Zaandijk om het spel weer in evenwicht te brengen, maar de Beverwijk-defensie was hecht en sterk. Hoewel Kinheim op het moeilijk te be spelen Wormerveerse veld van QSC op het nippertje verloor en daardoor nog vaster op de onderste plaats van de ranglijst is gekomen, was er toch een lichtpuntje voor de geel-zwarten. Kinheim had in Pigmans een voortreffelijke doelman. Hij kon steeds door tijdig uitlopen en met prima werken de verdedigers veel onheil voorkomen. Aan het tweede QSC-doelpunt had hij geen schuld, evenmin als aan het eerste. De eerste aanvallen waren voor de bezoekers, die nu eens het middenveld niet vrij ga ven. Geruime tijd bleef Kinheim gevaarlijk aanvallen, zonder te doelpunten overigens en nadat QSC met steun van de wind wat sterker werd, kon de geel-zwarte ver dediging het wel af, rekenend op de be trouwbare doelman. Na 40 minuten had een van de Kinheim uitvallen succes. Rechtsbuiten Hoope plaatste de bal uit een hoekschop hoog voor de QSC-doelmond. waar v. Well gereed stond om ineens hard te scoren (nul-één). Twee minuten later echter, toen de gasten deze onverwachte voorsprong nog verwerkten, zorgde de de QSC-rechtsbinnen na een mooie com binatie al voor de gelijkmaker (één-één). Na de hervatting was de thuisclub ster ker maar de gasten opereerden desondanks met snelle uitvallen, echter zonder resul taat. De Kinheim-verdedigers en Pigmans zorgden er voor de QSC'ers geen kans te geven, totdat eerst na een half uur de Kin- heim-doelman, uitlopende, door een hard schot was gepasseerd en Paap de bal uit het verlaten doel werkte. De strafschop werd benut (twee-één). Vijf minuten voor het einde had Kinheim bijna succes uit een vrije trap door v. Well genomen, toen J. v. Kesselingen prima inkopte. doch de QSC-doelman op het nippertje een doel punt voorkwam (twee-één). Op de openbare vergadering van de Bever- wijkse raad, zal de volgende agenda wor den afgehandeld: Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw, benoemde raadslid W. Swarts. Benoemingen: a. van een ambtenaar van de burgelijke stand; b. van leden der com missie bedoeld in artikel 8 der woonruimte- wet 1947; c. van een 7e leerkracht aan de openbare ulo-school; d. van 3 leden en plaats vervangende leden van het algemeen bestuur van het I.L.VT.: e. personeel bij het nijver, heidsonderwijs. Voorstel tot goedkeuring der begroting 1957 van het Oude Mannen- en Vrouwenhuis te Wijk aan Zee; tot vaststel ling van het ontwerp-uitbreidingsplan in on. derdelen „Wijkcentrum Kuenenplein" en tot wijziging van de politieverordening dezer ge meente; tot het verhuren van het fabrieks complex aan de Koningstraat en de Mr. v. Lingenlaan aan de Staat der Nederlanden en een voorstel tot verdaging van de beslissing omtrent de vaststelling van het partieel uit breidingsplan in onderdelen „Industrieplan De Rijp", Daarna volgt een voorstel tot ves tiging van een zakelijk recht ten behoeve van rioolaanleg en tot het instellen van een rechtsvordering tegen de ontvanger der registratie en successie. Voorstel tot opheffing van de centrale wasinrichting in een souterrain der 72 etagewoningen aan de Bergerslaan wordt gevolgd door een voorstel tot het verlenen van een krediet voor de uitbreiding van het opslagterrein voor de dienst openbare werken aan de Pijpkade en voor het inrichten van de loze ruimten onder de 72 etage wonin gen aan de Wijk aan Duinerweg voor berging. Aan de orde komen ook voor zieningen aan het gebouw voor sociale zaken en het kantoor van de gemeente-ontvanger en het inrichten van een drietal ijsbanen, het maken van aan het viaduct onder de spoorlijn en de rijksweg aansluitende weg gedeelten en een voorstel tot het verlenen van een aanvullend krediet voor de stichting van een nieuw kantoorgebouw voor de dienst openbare werken. Voorstel tot het ver strekken van een geldlening aan de V.V.V. Wijk aan Zee wordt gevolgd door een kre diet voor aanschaffing van leerboeken en schoolbehoeften voor de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs en de ver hoging van het krediet, toegestaan voor de stichting van een nieuwe openbare school voor uitgebreid lager onderwijs. Een pre advies naar aanleiding van een ingekomen aanvrage ingevolge artikel 50 van de Kleu teronderwijswet en naar aanleiding van een verzoek om toekenning van een voorschot op de vergoeding ex artikel 73, eerste en twee de lid, van de Kleuteronderwijswet, over 1956,sluiten de agenda af. De leden der kring van kunstminnenden, die onder de naam „Felison" trachten de inwoners van Velsen begrip of zelfs liefde voor de kunst bij te brengen waren ken nelijk verheugd toen zaterdag weer een schakel aan de keten van tentoonstellingen kon worden toegevoegd. „De expositie van de werken van het kunstenaarsechtpaar Van Meurs die begin november werd gehouden heeft ons moe deloos gemaakt", aldus de voorzitter, de heer L. J. A. Probst in zijn openingswoord. De belangstelling voor de, ten koste van veel moeite, tot stand gekomen tentoon stelling was beschamend gering. Hij zag in de grote uitbreidingen van de IJmond toch een stimulans om, gesteund door het vooruitstrevend gemeentebestuur van Vel sen, het werk voort te zetten. „Wij willen met onze bescheiden tentoonstellingen ook een steentje bijdragen om vervlakking van de IJmond tot industriestad te voorkomen", zei hij. Met de expositie van het werk van de overleden schilder Harry Kuyten legt „Felison" ongetwijfeld eer in. Het helaas kleine, maar misschien juist daardoor in tieme zaaltje aan de Heidestraat herbergt deze week een gedeelte van zijn schilde rijen en tekeningen. De in 1883 te Utrecht geboren schilder heeft in zijn jonge jaren vele buitenlandse reizen, onder andere naar Duitsland, Scandinavië, Oosten rijk en Hongarije ondernomen en hij ver bleef ook geruime tijd in Antwerpen en Parijs. In 1926 brak hij voorgoed met dit zwer versbestaan en vestigde zich te Amster dam waar hij gedurende tien jaren werkte. Hierna bracht de kunstenaar zijn atelier over naar Bergen en vervolgens naar Groet, waar hij in 1951 overleed. Het ge- exposeerde werk zal een dezer dagen door onze criticus worden besproken. Lezing voor Noordhollandse atleten Op dinsdag 22 januari komt de KNAU- coach, de heer Grootewal naar Beverwijk om onder auspiciën van het district Noord holland een lezing met lichtbeelden te ver zorgen voor het kader der atletiekvereni gingen uit Noordholland. Deze bijeenkomst wordt gehouden in „De Groentenbeurs" aan de Meerstraat. BIJ HET HAILESAND aan de zuidelijke oever van de rivier de Humber vandaan, waar de bergers van n.v. Bureau Wijsmuller nu een week bezig zijn met het vlot brengen van de Groningse kustvaarder „Tiny", is de sleepboot „Hector" (600 pk) gis termiddag om één uur naar een andere Nederlandse kustvaarder, de 249 ton grote „Marie Louise" op de Noordzee ter assistentie uitgevaren. De „Marie Louise" kwam in nood, toen de machine verdere diensten weigerde. Het treffen tussen twee aloude tegen standers is op een puntenverdeling uitge lopen, hetgeen ook wel de juiste verhou ding weergaf. In de eerste helft was de thuisclub ster ker maar door slecht schieten kwam men niet tot resultaat. Ook WFC liet een doel- rijpe kans ongebruikt. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd. WFC was veel sterker maar kon het niet veel verder brengen dan enige corners. Scheidsrechter Hoorn kende we gens hands een strafschop toe aan WFC H. Diets schoot raak. Met nog drie minuten speeltijd kregen ook de Kennemers een strafschop toegewezen. Deze werd door J. Mosk ingeschoten (eeneen). In een zeer onaangename wedstrijd - in de tweede helft vooral was de stemming binnen de lijnen bepaald beneden peil - en op een volgens onze begrippen voor voetbal volmaakt ongeschikt terrein heeft Terrasvogels tegen Zilvermeeuwen een zes-één nederlaag geleden. Voor de rust speelden de Santpoorters, het slechte veld in aanmerking genomen, niet onaardig en slaagde middenvoor Span jaard er zelfs in zijn club de leiding te geven. Ondanks hevig verzet van Pelle- mans en Lokkers ging evenwel de rust toch in met een twee-één voorsprong voor de thuisclub. Na de hervatting is er van goed voetbal niet veel meer terecht gekomen. De Ter- De afdeling „IJmond" met de afdelingen Velsen en omstreken en Haarlem en om streken van de Nederlandse Vereniging voor Lastechniek hield vrijdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een zeer nuttige en leer zame lezingavond voor de leden, verzorgd door de heer Verschoor uit Eindhoven met het onderwerp „De lasser spreekt tot de lasser". De inleider besprak op duidelijke wijze allereerst het onderdeel „waarom lassen met basische electroden", waarin hij vele technische bijzonderheden uiteenzette, die gevolgd werden door een illustrerende fotoreportage van de verschillende las- methoden en röntgenfoto's daarvan. Er werd een nuttig gebruik gemaakt van de gelegenheid tot het stellen van vragen. Tijdens de pauze bood ir. E. F. Peltzer, di recteur van de n.v. De Plaatwellerij na mens zijn bedrijf een verversing aan. De heer Verschoor, die zijn tweede onderdeel van de inleiding „hoe lassen met basische electroden" had genoemd, verklaarde de chemische samenstelling van de electroden, die evenzeer gevolgd werd door illustratie met een technische lasfilm over het ge bruik van basische electroden in verschil lende staalindustrieën. Een vlot teken filmpje besloot het leerzame programma. De heer Peltzer dankte de inleider voor zijn voordracht namens het grote aantal belangstellenden. soft eb 114911ttl too1 De strijd tegen Assendelft is voor Wijk aan Zee op het laatste moment nog op een teleurstelling uitgelopen, want de club uit de badplaats moest een drie-nul voor sprong prijsgeven en zich met een gelijk spel tevreden stellen. In de eerste helft voelden de bezoekers zich op de zware grasmat uitstekend thuis en zij hadden het spel dan ook volledig in handen. Vooral midvoor De Winter was goed op dreef. Tot driemaal toe schoot hij raak en zo had Wijk aan Zee dus een drie-nul voorsprong. Assendelft had nog een strafschop om zeep gebracht en niets leek er op dat de voor sprong na de pauze in gevaar zou komen. Wijk aan Zee nam de zaken in de tweede helft wat al te kalm op en de thuisclub werkte de achterstand geheel weg. Wijk aan Zee zag het gevaar te laat in maar kreeg in de laatste minuten toch nog een kans op de zege, toen de scheidsrechter een overtreding in het beruchte gebied met een vrije schop bestrafte in plaats met een penalty. Wijk aan Zee protesteerde maar Scholten joeg de strafschop na de wed strijd naast, zodat, al zou het protest ge wonnen worden, de stand toch nog drie drie blijft. Velsen heeft het sterke KW goed partij gegeven en behaalde een alleszins verdiend gelijkspel. In de eerste helft wogen de par tijen aardig tegen elkaar op. KW was iets gevaarlijker in de aanval en kon na ruim een kwartier de score openen (nul-één). Velsen kwam hierna even krachtig opzet ten, maar de verdediging van KW gaf de thuisclug weinig gelegenheid tot schieten, zodat voor de rust in de stand geen wij ziging kwam. Na de pauze was de strijd spannend en er werd aan beide kanten soms goed voelbal vertoond. Velsen was thans een tikje sterker en na twintig mi nuten gelukte het Reyerse de partijen in balans te brengen. Fel werd er hierna om de zege gestreden maar wat men ook pro beerde, de respectievelijke verdedigers bleven de aanvallers de baas al werden aan beide kanten enkele kansen om zeep gebracht. Toen het eindsignaal klonk was de stand dus nog steeds één-één. Duivenhouders ontvingen hun prijzen Zaterdagavond vond in de bovenzaal van het veilinggebouw ,,'t Centrum" de prijs uitreiking plaats van de verleden week gehouden tentoonstelling, georganiseerd door de Beverwijkse postduivenhouders- verenigingen „De Reisduif" en „Ons Ge noegen" en „De Atoom" uit Velsen-Noord De voorzitter van „De Reisduif" de heer G. v. d. Winden verheugde zich in zijn openingswoord over het slagen van deze show. Niet alleen de kwaliteit van de in gezonden dieren was uitstekend, maar ook de belangstelling voor dit gebeuren was groot. De Jan Hoefakker-beker ging voor één jaar naar de heer P. v. d. Outenaar. De overige prijswinnaars ontvingen medailles, terwijl de persoonlijke prijzen bestonden uit huishoudelijke artikelen. „Je kunt het nooit weten" Het comité abonnementsvoorstellingen te Beverwijk organiseert op donderdag 24 januari een toneelavond in het Kennemer Theater. Door de toneelgroep „Het zuide lijke toneel" zal worden opgevoerd „Je kunt het nooit weten" (You never can tell) van G. B. Shaw. De kustvaarder, die in 1931 werd ge bouwd en eigendom is van Kamp's Scheepvaart- en Handelmaatschappij te Groningen,,, dreef gistermiddag ongeveer vier mijl ten zuiden van het Dudgeon- lichtschip aan de oostkust van Engeland. De afstand naar de plaats, waar de Gro ningse „Tiny" geboeid zit en waar de sleepboten „Titan" en „Hector" van Bu reau Wijsmuller met het bergingswerk be zig zijn, was slechts veertig mijl. De „Hec tor" kreeg daaron de opdracht om op de „Marie Louise" af te gaan, daar de „Titan" vastligt aan de „Tiny". De coaster, die geladen is met aardappe len, was bestemd voor With-Able. Door tussenkomst van marconist P. Kalkman van de „Titan" werden de posities van de coaster gistermiddag regelmatig doorge geven, waaruit bleek dat het schip in de buurt van het Dudgeon-vuurschip bleef ronddrijven. Soms was de afstand drie, dan weer eens een halve mijl van het lichtschip. Daar het weer storm uit het zuidwes- sten in de middag slechter werd, was de „Hector" omstreeks zes uur bij de kust vaarder. De poging om vast te maken, slaagde vrij snel. De sleDer heeft met het schip koers gezet naar Yarmouth, in wel ke haven men in de loop van vanmorgen hoopte binnen te lopen. En bij de „Tiny" De sleepboot „Titan", die nu goed vast staat aan de kustvaarder „Tiny", heeft al enige malen aan het schip getrokken en is er in geslaagd de met stukgoed geladen coaster met het achterschip naar zee te draaien. Met moeilijkheden heeft men de afgelo pen dagen wel te kampen gehad. Deze werden voornamelijk veroorzaakt door het feit, dat de sleepboot een grote afstand tot de hoog op de zandbank zittende coaster moet bewaren, wil hij zelf niet bij vallend water op de bank verdagen. Zaterdag en zondag is men ook bezig ge weest met het uitzetten van door de sleep boot „Hector" uit IJmuiden meegebrach te ankers. De motorvlet bewijst bij dit werk vooral goede diensten. Wanneer het laag water is, ligt de „Ti- MAANDAG 21 JANUARI IJMUIDEN Thalia, 20 uur: „Duivels te paard". Rex, geen opgave. Ned. Christen Vrouwenbond (afdeling IJmuiden-West), 20 uur: Cultureel Ge bouw, spreker ds. H. S. Kalf. Palvu, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: toneeluitvoering. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: open van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. VELSEN-NOORD Ontspanningswerk bejaarden, 20 uur, St. Jozefhuis, gezelschap „Musicorda". DINSDAG 22 JANUARI IJMUIDEN Palvu, 20 uur, Ned. Herv. Jeugdgebouw: toneeluitvoering. Christelijke Besturenbond IJmuiden, 19.30 uur, Rex-theater, feestavond. Openbare Leeszaal en Bibliotheek: open van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 uur tot 17.30 uur. Thalia, 20 uur: „Duivels te paard". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als maandag tan" ruim zevenhonderd meter van de „Tiny" af; bij hoog water kan de sleper tot op een afstand van ongeveer 300 meter naderen. Het verval bedraagt.hier dan ook niet minder dan zestien voet ongeveer vijf meter. Kapitein M. de Koe bevindt zich thans aan boord van de kustvaarder, terwijl de heer F. Jonkman, chef van de technische dienst van Bureau Wijsmuller in IJmui den is teruggekeerd. Hij deelde ons bij zijn terugkeer nog mee, dat de „Tiny" vrij los zit, maar erg hoog. Hij had goede hoop, dat de kustvaarder een dezer dagen bij hoog tij vlot komt. De stemming aan boord van de „Tiny" en de slepers, die in de eer ste dagen van vorige week iets beneden peil was door de tegenslagen, is thans weer opperbest. En algemeen spreekt men nog over de grote snelheid, waarmee de „Titan" vorige week zondag de „Tiny" be reikte. Tegen de noord-ooster storm in er stond een zware zee bleef de ber gingssleper volle kracht, elf mijl, draaien. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Dogdan Khmel Fitshy van Riga, Hans van Rotterdam, Olivier van Noort van Rotterdam, Westkust van Swan sea, Ostra Botnia van Mantyluoto, Pavo van Geffle, Stortemelk van Tynemouth, Skal- trouel van Hampton Roads, Alby van de Noordzee, Sisukas van Ritham; Lenglee Clyde van Antwerpen, Delfzijl van Grimsby, Holger van Skutskar, Vikaren van Dakar, Gerhard Alfring van Farberg, Raken van Griuvon, Anna Elisabeth van Goole, Brenn van Swansea, Oranjefontein van Antwerpen, Tussion Emission van Bremen, Tawali van Rotterdam, Erling Rogenes van Londen. Max Sighold van Krammfors, Stad Schiedam van Melilla. Enke Henriki van Sundsvall, Viona van Paderholm, IJssel van Nantes, Maria S van Middlesborough, Heathergate van Huil, Haulerwijk van Norfolk, Hectos van Kotka, Amstelstroom van Londen, Frits S van Rithamsdock, Vendö van Delfzijl, June van Swansea, Java van Barcelona, Hinde van Port Talbot, Falcon van Londen, Cote du Nord van le Havre, Vesta van le Havre, Amasius Fluvius van Londen, Gerd van Lon den, Rijnstroom van Hull, Sancta Rita van Manilla, Vechtstroom van Swansea, Nether lands Coast van Grangemouth, Bolbec van Swansea, Albergen van Goole. Vertrokken zijn: Atlas naar Rotterdam, Bruiser naar Aalborg, Fountain Abbey naar Rotterdam, Cornal naar Brugge, Dortmund naar Hamburg, William naar Berg Farda, Goote naar Manchester, Capella naar Goole, Nanny naar Aarhus, Halmstadt naar Ham burg, Billiton naar Hamburg, Biesbosch naar Cork, Logee naar Rotterdam, Marsworth naar Grimsby, Gezina Hendrika naar Goole, E Russ naar Barbados, Zadar naar Rotter dam, Olivier van Noort naar Cork,, Daje Böhmer naar Hamburg, Saint Andree naar Duinkerken, Leo naar Rotterdam, Bullfinch naar Londen, Thor naar Malmö, Westerdok naar Londen, Senegalkust naar Bordeaux, Nilsture naar Malmö, Zaanstroom naar Leith, Rijnstroom naar Londen, Tuco naar Londen, Spaarnestroom naar Huil, Matham naar Esbjerg, Merwestad naar Bohus, Mau Masepe naar Hamburg, Zuiderkruis naar Rotterdam, Baldur naar Hampton Roads, Telemacchus naar Pladju. Burgerlijke Stand van Heemskerk GEBOREN: Inge J., d. v. G. N. Spruit en G. M. Boelee; Petrus J. M., z. v. J. M. Fleur en M. C. Everhard te Beverwijk; Johannes S. C., z. v. P. H. Bleyendaal en G. C. Zonne veld; Winifred, z. v. J. de Jong en C. H. Kleine; Marinus J., z. van H. G. H. Meijers en A. M. van Leeuwen te Castricum; Theo- dorus I. J., z. v. Th. I. Jansen en M. Zonne veld. ONDERTROUWD: J. Wilbrink te Uitgeest en M. Klinkenberg. GETROUWD: W. P. Koopman en E. M. Bleyendaal. Zondag om half 6 vertrokken de deel nemers, gastvrouwen en gastheren per Hoogoventrein naar restaurant Walserij- Oost, waar de slotmaaltijd volgens traditie werd gehouden. De eetzaal kon alle aan wezigen, ruim tweehonderdzeventig in aantal, niet bergen, zodat van de hal ge bruik gemaakt moest worden. De AVRO- reportagedienst was aanwezig. Tafelpraeses prof. dr. J. F. ten Doesscha- te, huldigde Matanovic en Lubica Bacic. De overwinnaar nam de zilveren trofee in ont vangst, alsmede een fraaie oorkonde. Zijn landgenote ontving voor haar fraaie pres tatie de door de vereniging „De Gieteling" uitgeloofde zilveren lauwertak. De tafel praeses richtte tevens enige waarderende woorden tot onze landgenoten Donner en Van Scheltinga, die de beide grootmeester^ Matanovic en Stahlberg op de voet hebben gevolgd en de grootmeesters O'Kelly en Pilnik achter zich lieten. Ook de nieuwe wedstrijdleider, de heer C. Orbaan kreeg een welverdiende pluim voor de wijze, waarop hij zijn taak had verricht. De heer G. Heynen, voorzitter van de Belgische Schaakbond, sprak zijn waar dering uit voor de organisatie van het Hoogoven-schaaktoernooi en overhandigde de directeur prof. Ten Doesschate en de heer P. A. Veldheer een plaquette. Na deze sympathieke geste genoten de aanwezigen van de Vlaamse humor. Er werden even eens waarderende woorden gesproken door de heren ir. H. J. van Steenis, voorzitter K.N.S.B., dr. Max Euwe en de voorzitter van het V.A.S., de heer W. Vijvers. Het gehele V.A.S.-bestuur was aanwezig en had deelgenomen aan de vierkampen. Dr. Euwe zei, dat hij gaarne aan het Lustrum- toernooi zou deelnemen, indien hij hier voor de tijd beschikbaar kon krijgen. De heer P. A. Veldheer hield hierna zijn laatste speech en dankte in het bijzonder prof. Ten Doesschate voor zijn grote be langstelling voor dit schaakevenement en de steun, die de directie aan het Hoogoven toernooi geeft. Spreker overhandigde me vrouw Ten Doesschate bloemen en een rookstel met schaakfiguren. Zijn dank woord tot de Beverwijkse families ontlokte een warm applaus. De heer Veldheer wees hierbij ook op de grote belangstelling van de nieuwe burgemeester van Beverwijk, de heer J. G. S. Bruinsma. Verder werden door spreker de werk zaamheden van al zijn medewerkers hoge lijk gewaardeerd, in het bijzonder van de heer P. Wagenaar, de penningmeester, die een enorme hoeveelheid werk heeft ver richt. De voorzitter memoreerde de af wezigheid van de secretaris, de heer P. Zwart, die reeds enkele dagen wegens ziekte niet aanwezig kon zijn. Alle mede werkers ontvingen als blijk van waar dering een rookstel, zoals ook mevrouw Ten Doesschate had ontvangen. Ook de ongeslagen deelnemers aan de tienkampen kregen een rookstel. De Rotterdammer Chris Vlagsma ontving een porceleinen schaakspel voor zijn goede prestatie in de reservegroepen. De Alkmaarder Kayser, die met Vlagsma gelijk was geëindigd, kreeg de wisselbeker, uitgeloofd door het Teer- bedrijf „Uithoorn". Hiermede was dan het einde van het negentiende Hoogoventoernooi gekomen. Een toernooi, dat een steeds grotere be langstelling in de wereld krijgt. De deel nemers gingen met een enthousiast gevoel huiswaarts en steeds hoorde men: „Tot het lustrum"! De idee om het volgend jaar een reünie te houden, past volkomen in de sfeer, die wij ook nu weer hebben mee gemaakt. Na de 103 overwinning op eigen veld tegen DED I moest Watervliet I geheel on verwacht in de wedstrijd te Amsterdam een nederlaag incasseren, die tevens in hield. dat de Velsense ploeg de kans na de ontmoetingen met Groen Geel en Samos om misschien nog een kleine gooi naar het kampioenschap van de tweede klas B te doen, moet laten varen. Watervliet moest De Boer missen, zijn aanvalskracht kon door v. d. Berg niet worden opgebracht. D.E.D. speelde zeker niet sterk, hoewel in de eerste periode iets in de meerderheid. D.E.D. verkreeg een 30 voorsprong, die in de tweede opstelling door mevrouw Meijer werd gereduceerd tot 3—1 en ver volgens door Verbeek in de derde aanval tot 32. De Groen Gelen waren nu ster ker en probeerden een doelpunt te force ren. Het was D.E.D., dat het geluk aan zijn zijde had (42). In de beginopstelling wa ren beide ploegen aan elkaar gewaagd zon der tot de rust verder te doelupunten. Na de hervatting pakte Watervliet energieker aan, kreeg een overwicht, doch de aanval zag geen kans te scoren. Nu pas bleek, dat De Boer wel erg werd gemist. Van Lade- steijn had bovendien weinig geluk met zijn afstandschoten. Toen de Watervlieters be merkten, dat het niet wilde vlotten raakten zij hun zekerheid kwijt. De verdediging van de gasten hield uitstekend stand, door dat Vos zijn tegenstander prima in het oog hield en Hartman daardoor het gevaar kon enderscheppen. Tien minuten voor het einde werd de strijd ten gunste van D.E.D. beslist (5—2). De ingelanden, de dijkgraaf en de heem raden voor de polder „De Noorderbuiten dijken" zijn in de Heemskerkse zaal Dam bijeengeweest om te spreken over de op handen zijnde ruilverkaveling. Ir. van Beek, verbonden aan de cultuur technische dienst wees er in zijn inleiding op dat het niet mogelijk is om een afzon derlijke aanvrage voor ruilverkaveling in te dienen. Wel bestaat de mogelijkheid dat de grondeigenaren individueel Gedeputeer de Staten verzoeken zich aan te mogen sluiten bij de ruilverkaveling van de pol der Uitgeester-Heemskerkerbroek. Uit een stemming bleek dat de meerder heid zich uitsprak voor het plan om met de polder Uitgeester- en Heemskerkerbroek samen te werken. 3-3 X °/o Nederl.'47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn. N. Scheepv. Unie Phs. van Ommeren H. V. A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors Shell Union Tidewater Claims Philips 15, Slotkoers vrijdag 843/ie 90Wie 196X 303 200 268 320 268 228X 141 351 808'X 161,20 79X 181 169 X 268 96 101 224 165X 187X 190X 69 X 188 X 67X 41l5/i» 85X 36X 90. Voorbeurs koersen 193 228 345 f 158,60 Alnati, 18 v. Rotterdam n. Buenos Aires. Aludra, 18 te Rotterdam. Albireo, pass. 18 Finisterre n. Boulogne. Algenib, pass. 18 Madeira n. Rio de Janeiro. Alkaid, 18 v. Santos n. Montevideo. Alphacca, 18 v. Santos n. Montevideo. Amor, 18 v. Cavalla n. Hamburg. Amstelwal, pass. 18 Key West n. Brake. Aagtekerk, 18 v. Pto. Grande n. Penang. Abbedijk, 18 v. Westminster n. Los Angeles. Albireo 18 v. Lissabon n. Boulogne. Aagtedijk, 21 te Marseille. Aalsdijk, 20 te Philadelphia. Aardijk, 20 v. Penang n. Colombo. Adrian, 19 v. Las Palmas n. Kaapstad. Algenib, pass. 20 Las Palmas n. Rio de Janeiro. Almkerk, 20 te Marseille. Alphacca, 22 te Buenos Aires verw. Ameland, 20 te Kaapstad. Amstelkroon, 21 te Singapore. Arendskerk, 20 te Kaapstad. Arnedijk, 20 te Le Havre. Akkrumdijk, 19 te Norfolk. Alkaid, 19 v. Santos n. Montevideo. Almdijk, 19 v. New Orleans n. Corpus Christl. Alcyone, 21 te Hampton Roads verw. Aldabi, 26 te Antw., 3/2 te R'dam verw. Alhena, 22 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Angolakust, 19 dw. Vilano n. Dakar. Bussum, pass. 18 Dakar n. Landsend. Batjan, 20 v. Las Palmas n. Amsterdam. Bloemfontein, 20 v. Southampton n. Las Palmas. Blommersdijk, 20 te New Orleans. Boissevain, 23 te Santos verw. Bronnoy, 20 te Hampton Roads. Bonaire, 28 v. Amsterdam te Paramaribo verw. Blijdendijk, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Camitia, 17 v. Fremantle n. Singapore. Caltex Nederland, 20 v. Fredericia n. Kopenhag. Caltex Rotterdam, 19 te Rastanura. Caltex Utrecht, 19 rede Sidon. Camerounkust, 20 te Dakar. Cistula, 20 te Havana. Corilla, 20 te Singapore. Crania, pass. 20 East-London n. Curasao. Calamares, 19 v. New York n. Golf Ito Costarica. Cottica, 22 v. Georgetown te Amsterdam verw. Cradle of Liberty, 19 60 m. o. Socotra n. Mena. Dongedijk, 18 v. Balboa n. Los Angeles. Doris, 18 v. New Orleans n. Curagao. Delfland, 20 te Las Palmas. Delfshaven, pass. 20 Kp. St. Vincent n. Marseille. Dorestad, 20 te Miri. Daphnis, 19 te La Guaira. Eenhoorn, 19 te Algiers v. Haifa. Eemland, 19 v. Bahia n. Las Palmas. Esso Roterdam, 20 v. New York n. Porto La Cruz. Friesland SSM, 18 v. Tyne n. Rotterdam. Friesland, 20 te Balikpapan. v. Surabaja. Gaasterkerk, 21 te Casablanca. Gaasterland, 20 te Buenos Aires. Ganymedes, 21 te Cristobal. Graveland, pass. 20 St. Paulsrock n. Rio de Jan. Hermes, 20 te Le Havre. Hilversum, 18 730 m. z.w. Guardafui n. Landsend. Haarlem, 19 v. Chancay v. Acho (Peru). Helicon, 19 te Cap Haitien. Hoogkerk, 19 te Antwerpen verw. Hestia, 21 te Rotterdam verw. Haulerwijk, 20 te IJmuiden verw. Ittersum, 20 te Avonmouth. Josef Frering, 23 te IJmuiden verw. Johan van Oldenbarnevelt, 29 te A'dam verw. Jagersfontein, 20 v. East-London n. Pt. Elizabeth. Krebsia, 18 te Rotterdam. Kabylia, 1.9 te Curagao. Katelysia, 20 v. New York n. Bajogrande. Keizerswaard, 20 op rede Fao. Kellia, 21 te Curagao. Kieldrecht, 20 v. Calcutta n. Chittagong. Kinderdijk, 20 te New York. Kopionella, pass. 20 Jamaica n. Curagao. Koratia, 20 te Kaapstad. Korovina, 20 te Singapore. Kalydon, 19 te Bachaquero v. Curagao. Kota Baroe, 18 v. Abadan n. Bombay. Kota Inten, 19 v. Bone n. Dakar. Karimata, 18 te Sandakan v. Labuan. Kota Agoeng, 19 te Singapore. Kermia, 19 v. Hamburg n. Holtenau. Lekkerkerk, 19 te Damman. Loosdrecht, 18 v. Rotterdam n. Bremen. Leersum, 20 v. Antwerpen n. Mobile. Lekhaven, 21 te Rio de Janeiro. Langleeclyde, pass. 19 Vlissingen n. Amsterdam. Leto, 23 te New York verw. Lieve Vrouwekerk, 21 te Antwerpen. Louis Lantz, pass. 20 Dakar n. Emden. Laertes, 19 te Semarang v. Balikpapan. Lekkerkerk, 19 te Damman. Maaslloyd, pass. 18 Kp De Goede Hoop n. Genua. Montferland, 18 v. Montevideo n. Santos. Muiderkerk, 18 v. Kaapstad n. Las Palmas. Malta, 20 te Singapore. Mitra, 19 v. Curagao n. Roterdam. Moordrecht, pass. 19 Durban n. Londen. Malvina, 19 te Balikpapan. Metula, 19 te Djakarta. Maas, 23 te Rotterdam verw. Mentor, 21 te Rotterdam verw. Merwede, 19 rede Accra. Nieuw Amsterdam, 20 v. Southampton n. Cobh. Noordam, 21 te New York. Notos, 18 40 m. w. Kp. De Gata n. Sevilla. Ouwerkerk, 20 v. Las Palmas n. Kaapstad. Overijsel, 21 te Adelaide. Osiris, 19 te La Guaira. Oranje, 22 te Colombo, 31 te Kaapstad, 13/2 te Amsterdam verw. v. Tj. Priok. Oranjestad, 22 te Madeira verw. n. Pto. Limon. Oranjefontein, pass. 19 Vlissingen n. Amsterdam. Polydorus, 18 te Amsterdam. Pendrecht, 19 te Barcelona. Peperkust, 19 v. Freetown n. Antwerpen. Prins Alexander, 21 te Antwerpen. Prins Johan Willem Friso, 20 te Haifa. Prins Philips Willem, 21 te Dakar. Prins Willem V, 21 te Leixoes. Pendrecht, 19 te Barcelona v. Abadan. Prins Willem v. Oranje, 19 v. Antilla n. N. York. Radja, pass. 18 Port Elizabeth n. Belawan. Rempang, 21 te Antwerpen. Roepat, 21 te Tj. Priok. Rondo, 20 v. Kaapstad n. Dakar. Raki, 18 v. Genua n. Marseille. Rita, 19 te Pladju v. Djakarta. Rijndam, 20 v. Havana n. New York. Sloterdijk, 19 te Rotterdam. Stad Breda, 18 te Rotterdam. Stad Maassluis, 18 v. Amsterdam n. Narvik. Schie, 18 v Beyrouth n. Alexandrië. Sommelsdijk, 1<> te Houston. Stentor, 19 te Demerara. Salatiga, 19 v. Singapore n. Colombo. Stad Schiedam, 20 te IJmuiden verw. Slamat, 20 t.e Boston. Soestdijk, 20 te Philadelphia. Solon, 19 v. Trinidad n. Philadelphia. Sabang. 19 te Singapore. Siberoet, 20 te Singapore. Straat Cook, 20 te Mauritius. Stentor, 19 te Georgetown. Seven Seas, 27 te Rotterdam verw. v. New York. Sibajak, 28 te Wellington, 2/2 te Sydney verw. Stad Schiedam, 20 te IJmuiden verw. Statue of Liberty, 165 m. z.z.w. Ouessant naar Bremen. Triton, 18 v. New York n. Curagao. Telamon, 19 v. Zeebrugge n. La Guaira. Torpori, 19 v. Dakar n. Rotterdam. Trajanus, 20 v. Pta. Del Gada n. Santiago de Cuba. Trompenberg, 21 te Houston. Tjiluwah, 20 te Singapore v. Hongkong. Talisse, 19 te New York v. Houston. Tarakan, 19 te Antwerpen. Tiberius, 19 te Tela Honduras. Themisto, 21 te Rotterdam verw. Triton, 19 v. New York n. Curagao. Tjisondari, 15 v. Mombasa n. Tanga. Westertoren, 18 v. Amsterdam n. Curagao. Witmarsum, 20 te Antwerpen. Waterman, 29 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 21 v. New York te Rotterdam verw. Willem Ruys, 27 te Kaapstad verw. n. Tj. Priok. Willemstad, 19 v. Curagao n. La Guaira. IJssel, 20 te Pta. Cardon verw. Zijpenberg, pass. 19 Dakar n. Pepel. Zeeland, 19 te Rotterdam. Zuiderkruis, verm. 21 v. Rotterdam n. N. York. SLEEPVAART Cycloop, 18 180 m. n.n.w. Trinidad n. Maracaibo. Ebro en Oceaan, 18 v. Bremerhaven n. IJmuiden. Hudson, 18 340 m. n.o. Durban n. Matadi. Humber, 17 300 m. z.w. St. Vincent n. Hamburg. Loire, 18 dw. Bali n. Hongkong. Noordholland, 17 200 m. w.n.w. Kp. Vilano naar Hamburg. Oceaan, 18 te Bremerhaven. Rode Zee, 18 te Montevideo. Witte Zee, 18 110 m. z.z.w. Finisterre n. Falmouth. Zwarte Zee, 18 80 m. w.n.w. Pt. Said n. Pt. Said*

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3