r Uit het tien-jarig bestaan van de „Finkenwarder Hochseefischerei" U?/ THALIA Kennemer Lantaarn DE „OGEN" VAN CLEEREN ZIJN ER! (IN GELD) RUAZ-JAARFE1TEN Havenberichten Nylon 9 LANGS SLUIZEN EN HAVENS OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Een matras is «en echt Wij kunnen U alles -itfdekWng, levens- U rdugr «n wat U nog meer weten'wilt. Vraag eens advies bij Harriët Freezer over „Opstand tegen de sleur" .Jig Nieuwe perspectieven voor Doopsgezind Zangkoor „Land om land" tussen Santpoort en Velsen Zieke zeeman krijgt hulp van Koninklijk jacht „Vrouwen en soldaten" donderdag in „Thalia" Coach Grotewal gaf les in hoogspringen VROUWEN EN SOLDATEN „ROCK! ROCK! ROCK!" „De dochters van de baas" bij „Vriendenkring" Baas Bos en papier Bloemen buiten H® «WKE üsrn-T»! Nieuwe secretaris redersvereniging Activiteiten van speeltuinen „Schulpen" en „de Meerweiden" Uitbreiding waterleidingnet in Heemskerk DAMESKOUSEN WOENSDAG 23 JANUARI 19 5 7 IN IJMUIDEN hebben verscheidene visserij-maatschappijen bestaan, die om de een of andere reden genoodzaakt waren te liquideren. De schepen werden dan ver kocht en in de meeste gevallen vonden zij elders emplooi. Van de laatste tijd herin neren we ons de Verre Visserij Maatschappij, die na de oorlog de stoomtrawlers „Claes Compaen" IJM. 41, „Assan Reis" IJM. 42 en „Simon de Danser" IJM. 43 in de vaart had en kort daarna haar gehele vloot naar Duitsland van de hand deed. Nu heeft Duitsland zelf gedurende een periode van nog geen tien jaar een mooie trawlervloot verkregen. Er zijn zelfs nieuwe rederijen opgericht waarvan we als eerste willen noemen de Gemeinwirtschaftliche Hochseefischerei GmbH omdat die de grootste is met een bezit van 19 trawlers. Een tweede, die in enkele jaren tijds tot ontwikkeling is gekomen, is de Finkenwarder Hochseefischerei Kapitan Paul J. Möl- ler Sohn, welke echter sedert het vorig jaar niet meer bestaat, althans de schepen zijn bij andere rederijen terecht gekomen. ADVERTENTIE KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Kleine brandstichter Een inwoner van de Grensstraat te Be verwijk kwam de politie vertellen dat een kleine jongen, wonende in de Hofdijkstraat door een openstaand raam met een bran dende lucifer het vitragegordijn in brand had gestoken. Een juist passerende dame zag dit en wist het gordijn naar buiten te trekken en af te rukken. De kleine jongen is door de politie danig onder handen ge nomen. PROCURATIE v. GELDER. Mr. H. E. Smidt van Gelder is benoemd tot procuratiehouder van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. De zetel van deze in 1946 opgerichte re derij was aanvankelijk in Hamburg geves tigd. De eerste schepen voerden het letter teken van deze haven. Begonnen werd met de aankoop van een in de oorlog gebouwde onderzeebootjager waarvan het casco als trawler was opge zet. De Deutsche Werft in Hamburg werd belast met de verbouwing en in 1949 was het schip in staat als trawler ter visserij te vertrekken. Een foto van het eerste schip van de Finkenwarder Hochseefische rei gaat hierbij. „Martin Mewes" HH. 292 was de naam van deze 507 bruto reg. ton metende stoomtrawler. Een flinke trawler voor het na-oorlogse visserijbedrijf van Duitsland met een lengte van 53,77 m, breedte van 8,38 m en een holte van 4.09 m, de 750 pk voor de voortstuwing wordt geleverd door een 4 cyl. compound machi ne met turbine. Nieuwbouw De eerste nieuwbouw werd meteen bij dezelfde werf besteld. Er gold nog een be paling dat de nieuw te bouwen trawlers beneden de 400 reg ton bruto moesten blijven en zo geschiedde het dat de in 1950 in bedrijf gekomen „Paul J. Muller HH. ?94 niet groter was dan precies 398.99 ton. Deze twee schepen waren nog niet genoeg naar de zin van de ondernemende rederij. De schepen waarmee men wilde uitbreiden lagen in IJmuiden: twee voormalige Duit se onderzeebootjagers, de KUJ. 12 en de KUJ. 23, die drie jaar in het binnenspui- kanaal hadden gelegen en toen, in de zo mer van 1951, eindelijk een bestemming vonden. Door Duitse sleepboten werd het tweetal in september 1951 naar Cuxhaven gesleept. In korte tijd heeft de Mutzel- feldtwerft van deze twee onooglijke onder zeebootjagers twee kloeke stoomtrawlers gemaakt. De KUJ. 12 kreeg de naam „Otto F. C. Bertram NC. 403 en de KUJ. 23 werd de „Finkenwarder" NC. 396. Het wa ren de eerste schepen van de rederij, die het letterteken van Cuxhaven kregen. Uitbreiding Een paar jaar later ging men weer tot een flinke uitbreiding over. De Duitse stoomtrawlers „Max M. Warburg", „Claus Ebeling" en „Ernst Flohr" werden tegelijk aangekocht. De schepen werden verbouwd en gemoderniseerd, eer zij onder de namen „Rebecka Muller" NC. 301, „Margaretha Müller" NC. 404 en „Gesine Muller NC. 329 ter visserij gingen. In 1955 breidde het be zit aan schepen zich weersuit en wel door de aankoop van de „Nordlicht" uit Bre merhaven, die als „Jacob Müller" NC. 405 in bedrijf kwam en verder met de „Espa- don", een in 1940 in Duitsland gebouwde trawler die na de oorlog Frans bezit was geworden. De reeks van familienamen werd voortgezet en de „Espadon" kreeg de naam „Catharina Müller. ADVERTENTIE A U KIJKT ER WEL MAAR NIET «V -V» Vertrouwensartikel. W'; 'i' 4 f. ^ferteiien-pver-^^;', f '•I WONINGINRICHTING BEVERWIJK s>éci al is te h sinds j air en Mede door de hulp van een boekhandel in Beverwijk, was de afdeling van de Neder landse Vereniging voor Hulsvrouwen er in geslaagd om de bekende schrijfster en ra diospreekster Harriët Freezer naar Bever wijk te laten komen, waar ze de dames bui tengewoon heeft vermaakt met haar lezing „Opstand tegen de sleur". Spreekster beschreef het leven van de gewone mens, dat zonder bepaalde gebeur tenissen erg eentonig wordt en voor heel velen een sleur, waaraan vaak spoedig een einde gemaakt zou moeten worden. Op bepaald geestige manier stelde zij zich voor hoe men iets zou beleven, zodat men eens uit dat dagelijkse keurslijf kwam. Ook de verschillende beroepen werden eens bekeken door Harriët Freezer. Op vele manieren deed de spreekster vervol gens uitkomen, dat mensen vaak behagen scheppen in het praten over de slechte eigenschappen van de mens; over de goede dingen zou men gauw uitgesproken zijn. Een paar minder goede eigenschappen maakt de mens veel interessanter, meende zij. Eens breken met de dagelijkse sleur, eens iets geks doen, naar een verboden film gaan, verboden boeken lezen, dat alles zou het doen aangenamer maken, aldus besloot zij haar lezing, die herhaaldelijk door ge lach werd onderbroken ij X Het eerste schip van de thans opge heven Finkemvarder Hochseefischerei: de „Matin Mewes". Uit twee schepen van de „Finkenwar der" is in 1956 een nieuwe rederij ont staan: de Niedersachsische Hochseefische rei te Cuxhaven met de Norderney NC. 420 en de Borkum NC. 403. Dit werden de „Paul J. Müller" en de „Otto F. C. Ber tram". De overige zeven schepen zijn overge gaan aan de „Nordsee" en hebben andere namen en nummers gekregen. Zo heet de „Martin Mewes" thans „Göttingen" NC 421. (Nadruk ver'^den) Arie van der Veer De jaarvergadering van het Doopsgezind Gemengd Zangkoor, die maandagavond in de kerkezaal van de Doopsgezinde kerk aan de Meerstraat werd gehouden, was slechts matig bezocht. Zowel de voorzitter, de heer S. v. d. Wal, als het jaarverslag van de heer L. v. d. Wal, secretaris, kenmerkten het voorbije jaar als zeer optimistisch, te meer ook omdat het zevende lustrum kon worden gevierd en het koor onder de lei ding van de heer G. J. Moed is gekomen. Bovendien was er optimisme wegens de financiële toestand van het koor, waarbij mevr. R. Middelkoop-Van Balen een flink bgtig saldo mocht aantonen. De bestuurs verkiezing had een vlot verloop; de aftre dende eerste secretaris, de heer L. v. d. Wal werd met algemene stemmen herkozen. Wegens de verkiezing van de heer H. Mol tot tweede voorzitter, werd het bestuur gecompleteerd. Met belangstelling hebben de leden geluisterd naar de toekomstplan nen van de dirigent, de heer Moed. Zijn streven is er op gericht een repertoire met het koor op te bouwen, waardoor het onder de plaatselijke verenigingen een bijzondere plaats zal gaan innemen. Tijdens de geani meerde rondvraag werd het plan geofferd om gezamenlijk een schouwburg te bezoe ken, wat dan een bescheiden viering van het zevende lustrum zou kunnen zijn na het in december gehouden jubileumconcert. De voorzitter wekte aan het slot van de vergadering, die door de beschermheer dr. Alb. Vis werd bijgewoond, de leden op alle krachten in te spannen om het koor het komende jaar op hoger plan te brengen. Bij B. en W. van Velsen is ingekomen het verzoek van de heer J. L. Min te Sant poort om van de gemeente te mogen kopen ten behoeve van de bouw van twee wo ningen, een perceel grond, groot ongeveer 1200 m2, aan de Dr. Kuvperlaan te Velsen, tegen de prijs van f 6,50 per m2. Tegen inwilliging van dit verzoek be staat bij het college geen bezwaar. Daar naast en in verband met deze aanvrage heeft hij de gemeente aangeboden om van hem aan te kopen een perceel van 398 m2, aan de J. T. Cremerlaan te Santpoort, eveneens tegen de prijs van f 6,50 per m2. De verwerving van deze grond door de gemeente is noodzakelijk omdat over dat perceel heen, ingevolge het uitbreidings plan Santpoort-Noord (plan B), van de J. T. Cremerlaan af een weg in noordelijke richting wordt aangelegd. Dit aanbod kan naar de mening van B. en W. worden aan vaard. De commissie voor openbare wer ken en die voor de financiën stemmen hiermede in. Het Engelse koninklijke jacht „Britan nia", met aan boord de hertog van Edin burgh, heeft, nadat een SOS-signaal was opgevangen van een Argentijns schip, koers veranderd en vaart gemeerderd om medi sche hulp te verlenen aan een lid van de bemanning. Het Argentijnse schip „Mabel Ryan", deel uitmakend van de walvisexpeditie die de hertog van Edinburgh de vorige week op zuidelijk Georgië bezocht, vroeg dringend medische hulp voor een lid van de beman ning. De Britannia was het dichtst in de nabijheid van de Mabel Ryan, en beant woordde de oproep. AANBESTEDING RIOLERING „OOSTERWIJK". Dinsdag is openbaar aanbesteed het rioleringswerk in het plan Oosterwijk te Beverwijk, eerste fase. Hoogste inschrijver van de 18 was n.v. Aannemersbedrijf V.S.A. te Beverwijk met 92 500,—. De laagste was Th. C. Schram te Beverwijk met ƒ51.000,—. De gunning is aangehouden. O BK met „Op hoop van zegen" De Beverwijkse toneelvereniging „Oefe ning baart kunst" geeft zaterdagdagavond 9 februari in het Kennemer theater te Be verwijk een toneeeluitvoering van Herman Heijermans „Op hoop van zegen". Donderdagavond kan men in „Thalia" te IJmuiden gaan kijken naar de Italiaanse film „Vrouwen en soldaten" waarin men de lotgevallen meebeleeft van een jonge officiersvrouw en haar schoonzuster, die beiden in de eerste wereldoorlog een kind verwachten „van de vijand". De beide vrouwen reageren geheel ver schillend op de zwangerschap hetgeen uiteraard leidt tot talloze complicaties, vooral wanneer men weet dat in deze dra matische film nog de dochter van de offi ciersvrouw rondloopt die door een ongeluk haar spraakvermogen heeft verloren. Dit laatste probleem wordt door de re gisseur Raffaello Matarazzo snel voor het einde van het verhaal nog even opgelost, maar voor de rest is het huilen geblazen. Overigens een film die door het sterke spel van Lea Padovani en Anna Maria Ferrera het aankijken ten volle waard is. De hoofd-coach van de Koninklijke Ne derlandse Atletiek Unie (K.N.A.U.), de heer Grotewal was dinsdagavond in „De Groentenbeurs" te Beverwijk aanwezig om aan vele club-coaches en jeugdleiders de techniek van het hoogspringen uiteen te zetten. Vooraf vertelde de heer Grotewal over de belevenissen van de Nederlandse atle- tiekploeg in Melbourne, waarbij hij liet uitkomen, dat het voor de meesten wel een grote teleurstelling is geweest, toen ze het bericht ontvingen om weer terug te ko men. Zijn beschrijving van het Olympisch dorp en de reactie van de andere atleten maakte grote indruk op de vele sportmen sen in de zaal. De heer Grotewal besprak uitvoerig de bewegingen van het lichaam bij de vele variaties van het hoogspringen, zodat de aanwezigen goed geïnstrueerd werden wat betreft de hurksprong, rugsprong, schotse sprong, rolsprong en andere vormen. Nadrukkelijk wees spreker er op, dat het bepalen van het zwaartepunt van het lichaam een belangrijke factor is bij het springen. Het verschil in aanloop zou lig gen tussen zeven en achttien meter, meen de hij en de springkracht was bij velen verschillend, waarbij ook de grootte van de atleet van belang is. Een levendige discussie was het gevolg van deze uiteenzetting en na de pauze werden alle verrichtingen op de film nog eens goed nagegaan, zodat de aanwezigen op een leerzame avond kunnen terugzien. Gymnastiek-uitvoering van „Hercules" De Beverwijkse gymnastiekvereniging „Hercules" geeft op woensdag 6 februari in het KSA-gebouw haar jaarlijkse uit voering. ADVERTENTIE het theater met de beste films DONDERDAG A.S. in een speciale voorstelling De film van het boek dat hevige opschudding verwekte naar de beroemde roman „WEE DEN OVERWONNENE" Een gedurfd en indrukwekkend ver haal tegen de veel bewogen achter grond van de oorlog. Een onvergetelijke film naar een onvergetelijk boek I Toegang 18 jaar. Van VRIJDAG a.s.: De Nederlandse Nieuw Guinea lucht vaartmaatschappij n.v. „De Kroonduif" heeft drie Twin-Pioneers besteld, die omstreeks april van dit jaar zullen worden afgeleverd. Op de foto een van de machines die, uitgerust met twee motoren van 540 pk elk, bij een be lasting van 1350 tot 1500 kg een kruis snelheid van 200 km per uur hebben. Met het toneelspel „De dochters van de baas" heeft de r.k. toneelvereniging „Vriendenkring" de eerste uitvoering in dit seizoen gegeven. Een geheel gevuld Marquette-theater te Heemskerk heeft dinsdagavond aan dit blijspel veel plezier beleefd. Allé uitvoeringen van deze vereniging worden trouwens gekenmerkt door een zeer goede sfeer, waardoor reeds na en kele secènes contact met de zaal bestaat, dat de gehele avond zo blijft. Bijzonder goed op dreef was de heer J. Smit in de rol van de aannemer. Mejuffrouw R. Beentjes speelde de rol van zijn dochter Annemiek met veel flair. Jammer was dat het tempo soms ietwat te traag was, wat meer vaart in de uit voering had het succes nog groter doen zijn. Het openingswoord van deze avond werd gesproken door de heer J. Bekker, voorzitter van „Vriendenkring". Hij wees er hierin op dat het streven van de ver eniging erop is gericht om het spel op hoger peil te brengen. Om hiervoor meer geld te kunnen uittrekken is het „bal na" dan ook vervallen. Zaterdagmorgen zal het werk in de elektrische werk plaats van de papierfabriek niet zó hard opschieten als ge woon is, want werkbaas H. Bos is die dag niet minder dan veertig jaren bij „de baas" en dat wil zeggen, dat hij vele handen van vrinden en col lega's te drukken krijgt, hand drukken vol hartelijkheid, want wie kent baas Bos nu niet? Het is een „papiernaam" geworden, sinds hij van de PEN overging naar het papier, in 1917, toen de elektricien 22 jaar oud was en het heeft deze Dordtenaar nooit berouwd. Vader Bos heeft hem inder tijd meegenomen naar Velsen, toen hij zelf als pontschipper benoemd werd en de veertig jaren, die Bos achter de nog rechte rug heeft, hebben hem doen kennen als een nijvere werker in de geheimen der elektrieke stromen, die steeds geheimzinniger en wijdlopiger gaan worden. Maar baas Bos heeft daar geen moeite mee. Zo'n man moet ideaal zijn, als er een stop doorslaat. De IJmond-Flora is verleden jaar - ge zult u dat herinne ren tegelijk met de zomerse huiveringen, die 1956 ten gevolge had - in de knop ge bleven. Maar de organisatoren van de Tuinbouw-Studieclub Velsen hebben zich daardoor niet laten ontmoedigen, want tenslotte moest er in die barre zomer van 1956 méér worden afgelast dan slechts deze IJmond-Flora, zodat zij thans rond de kachel zijn gekropen om voor de komende zomer nieuwe plannen te beramen. Het wordt, als het doorgaat, september, yoor men de bloe metjes in grote getale gaat buiten zetten. Als iedereen mee doet en vooral de weer goden geen verstek laten gaan, kan dat een dubbel succes worden, want menigeen heeft iie IJmond-Flora toch wél jcht gemist in de vorige natte noesson. De vlag kan in top - siteit en goedgeefsheid, dat voor hem nodig is - De radio is gelijk een vat vol wormen: altijd kruipt het anders dan men denkt. Niet alleen in de „grote" radio, die in Hilversum in verdeeldheid geluid maakt, maar ook in een radiootje als dat van de R.V.A.Z., die in volstrekte eenheid de patiënten van het Antoniusziekenhuis wat licht en levensvreugd poogt te ver schaffen. Een bewijs van deze onberekenbaarheid wordt ten duidelijkste geleverd in het R.U.A.Z.-jaarverslag over 1956, dat hele andere feiten noemt, dan waarmee de jongelui, die dit geva! met zoveel enthousiasme optuigen, aan het begin van het jaar rekening hielden. Van de feestplannen dezer RUAZ'ers kwam maar weinig terecht. Men had het vijfjarig bestaan van de ziekenhuisradio zo mooi willen vieren, maar er was geen geld genoeg voor de radio-feestneus en de -mirli ton. RUAZ groeide harder dan haar portemonnaie toeliet en daar leed onder meer de repor- tagedienst snikkend onder, en dat de knapen niettemin nog zulke vaardige resultaten heb ben bereikt, is een compliment ten volle waard. Inmiddels is de RUAZ als zelfstandigheid opgegaan in de RUAZ-Noordholland, die alle ziekenhuizen in de provincie bedient, een deftige stichting, die veel meer kan bereiken, maar bepaald veel minder knus is dan het groepje geest- driftigen, die met wat schroef jes begonnen en met een mooi studiootje eindigden. Voor de zieken is natuurlijk niets ver anderd, voor de RUAZ zelf veranderde veel. En ik geloof, dat nu het radiobedrijf groter is geworden, ook dezerzijds dank kan worden gebracht voor het vele, dat met weinige middelen werd gebracht. Mmw «mi Cleeren is gered dankzij uw aller genero- Gisteren al leek het er op, dat het bedrag vierhonderdvjjftig gulden zoals ik u zei - overschreden zou worden en vandaag kan ik u meedelen, dat we er dik zijn. Dankzjj een aantal nakomen de giften, waaronder 40 van de leden van Cleeren's schaak club „Kijk Uit", is er nu meer binnen, dan onmiddellijk voor de leniging van de plotselinge nood van node was. Maar in middels heb ik een bezoek af gestoken bjj 't Blindengeleide hondenfonds in Amsterdam en daar, in de lage gebouwen aan de Middenweg, waar drie hardwerkende mensen met een legertje instructeurs de honden africhten en de tekorten zo klein mogelijk proberen te houden, is mij het verhaal ver teld van dit fonds, dat al zo menige blinde aan een nieuwe hond hielp en dat er op uit is alle Nederlandse blinden een paar wandelende en leidende ogen terug te geven. Ik kan u vertellen, dat elke hond, die daar wordt afgeleverd, de blinde eigenaar weliswaar f 450 kost, maar het fonds veel en veel meer. Men kan nu een maal de blinde niet het volle bedrag vragen, dat zou voor hem een financiële ramp wor den en daarom past het Fonds, dat geheel op de liefdadigheid steunt, het ontbrekende bjj. Komt er dan een ongeluk voor als met de hond van Cleeren, dan zit het fonds onmiddellijk in zak en as, want niet alleen de blinde is hevig gedupeerd, maar in Amsterdam moeten ze maar weer zien, dat het ontbrekende bedrag uit een al- toos-iege geldkist wordt ge toverd. Ge zult uit de verantwoor ding merken, dat er meer is dan direct voor de hond nodig is. Mag ik u het brutale voor stel doen, het totale bedrag jver te maken aan het blinden geleidehondenfonds, dat op deze manier een klein steuntje krijgt voor het verlies, dat ook daar geleden werd, toen de onbekende automobilist Cleerens hond hardvochtig deed sneven. Nadat ik de vorige keer dus f 276,60 rijk was, zijn er de /olgende bedragen bijgekomen: N.N. 3, N.N. 52, N.N. 1, N.N. 1, D. de W. 1, Teken kamer Hoogovens 41.86, me vrouw D. 1, N.N. 2.50, N.N. 1, mej. A. v. O. 2.50, J. W. 8. 1.66, Cock v. d. Linde 2. Kees Pootjes is met een bus- le rondgegaan en „ving" 43.62, dat hij eergisteren keurig Kwam afdragen en een onbe kende dame plakte de honden kop uit een vorige Lantaarn op de lijst, ging de Zuidzij op en kwam met 61.84 opdraven. Tenslotte de schaakclub „Kijk Uit": 40. Op de giro kwam binnen: W. H. 5, N.N. 10 en J. W. 1. In totaal-generaal heb ik nu 537,58. De reactie van een IJmuidenaar, die niet ge noemd wil worden, om het ont brekende eventueel aan te zui veren, is dankbaar achter de hand gehouden, maar achteraf bleek het dankzij de prachtige steun, die de actie van alle kanten kreeg, een gewaardeer de hartelijkheid, die niet in geld hoefde te worden uitge drukt. Toch mijn dank. Aan iedereen. Ik hou u op de hoog te over de afwikkeling, die nog wel even duren kan, al hebben ze aan de Middenweg beloofd alle spoed te zullen betrachten. Nieuwe secretaris Eind mei 1957 zal de heer E. A. Vreede, schout-bij-nacht b. d., zijn functie als secretaris van de „Koninklijke Neder- landsche Reedersvereniging" neerleggen met het oog op het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd. Als zijn opvolger is be noemd mr. J. Prins, raadad viseur van het Directoraat- Generaal van de Scheepvaart. Lampenier De besturen van de samenwerkende speeltuinverenigingen „Schulpen" en „De Meerweiden" zullen, evenzeer als in het vorig jaar, de reeks van ontspanningsmid dagen voortzetten. Zaterdagmiddag worden in het gemeen telijk ontspanningslokaal aan de Van Die penstraat in twee bijeenkomsten filmver toningen voor de jeugd gegeven. Voorafge gaan door een jeugdfilmjournaal wordt de spannende rolprent „Het gestolen vlieg tuig" vertoond. Op 23 februari zal de toneelclub onder leiding van mevr. Hoogeweg opvoeren „Aladdin en de wonderlamp", waarvan des avonds een herhaling wordt gegeven voor de ouders. Dan zal de operetteclub „Lente bloemen" tevens opvoeren. Aan het bestuur van de speeltuin „De Meerweiden" is voorlopig tot aan de jaar lijkse ledenvergadering toegevoegd de heer J. de Heer. B. en W. van Heemskerk delen de ge meenteraad mede dat de bewoners van zeven percelen in Heemskerk hebben ver zocht aansluiting te verkrijgen op het pro vinciaal waterleidingnet daar de bestaan de drinkwatervoorziening uit een oogpunt van volksgezondheid onvoldoende is. In verband hiermede hebben B. en W. zich gewend tot het provinciaal water leidingbedrijf van Noordholland (PWN). Het PWN deelt mede, dat de kosten van aansluiting niet worden gedekt door de te verwachten opbrengst aan watergelden. De aansluiting van deze percelen kan echter toch tot stand worden gebracht, indien de regeling „Niet Rendabele Uit breidingen" wordt toegepast. Dit is slechts mogelijk, wanneer Gedeputeerde Staten van oordeel zijn, dat daarvoor voldoende aanleiding bestaat en het hygiënisch be lang daarbij genoegzaam is betrokken. De directie van het PWN heeft zich be reid verklaard om, als de gemeente ge negen is de te dezen aanzien uit de rege ling NRU voortvloeiende verplichtingen op zich te nemen, Gedeputeerde Staten voor te stellen de provinciale bijdrage te verlenen en de verder vereiste voorberei dingen te treffen. Het PWN begroot de aanlegkosten van hoofd- en dienstleidingen op f 3.200. De jaarlijkse bijdrage, door de gemeente te betalen, stelt het PWN op f 53,54. In verband met te verwachten overver- bruik kan deze jaarlijkse bijdrage worden verminderd met f 1,56. De gemeente kan de jaarlijkse bijdrage afkopen door betaling van een bedrag in eens ad f 1.314, hetgeen aanbeveling ver dient in verband met het rentepercentage. De hogere opbrengst aan watergelden komt dan echter niet voor verrekening in aanmerking. Op grond van het boven staande stellen B. en W. de raad voor de gevraagde medewerking te verlenen. ADVERTENTIE Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag Prima 1e keus ff ff in alle maten - zeer goedkoop per paar1.88 2 paar3.50 Zo lang de voorraad strekt ■4 •4 ■4 ■4 ■4 <4 ■4 -4 -4 ■4 -4 •4 Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 S» s- h- Marktplein IJmuiden S» V Y WTTYYYY YY V V YTYY YY V vvrv VVY Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Heriot van Grangemouth, Menje van Swansea, Globe van Udevalla, Chile van Gothenburg, Algarve van Cardiff, Oceaan van Gothenburg, Fjord Mörse van Sunds- vall, Brouwersgracht van Mantyluoto, Hampshire Coast van Rotterdam, Jutland van Halmstadt, Ofotfjord van Bergen. Vertrokken zijn: Netherlands Coast naar Rotterdam, Stortemelk naar Fowey, Vesta naar Vestervick, Bogdan Khmelnipsky naar Rotterdam, Karen naar de Tyne, June naar Antwerpen, Delfzijl naar Goole, Galgary naar Londen, Trude K naar Londen, Falcon naar Londen, Amasius Fluvius naar Vlaar- dingen, Ostra Botnia naar Antwerpen, Hektos naar Rotterdam, Maria S naar Bol- bec, Wolanda naar Londen, Heimo Reck- mann naar Bremen, Banka naar Marseille, Menje naar Rotterdam, Haulerwijk naar Royston, Jason naar Götha, Amstelstroom naar Londen, Anna Elisabeth naar Goole, Eljo naar Antwerpen, Jutland naar le Havre, IJstroom naar Huil, Pavo naar Rot terdam, Vanessa naar Sarpsborg. Jenjo naar Malmö

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11