ZORG, DAT U GEEN VITAMINEN TE KORT KOMT! PRIJSVERLAGING VLEESSTUNT 28 Tekorten en noden bij het onderwijs in Velsen-Noord Badmintonclub „Velsen" boekte in competitie talrijke m ooie successen 150 f. 3.75 Van den Berg behang Rasch in de Kijkgrijp Televisie No. 1 WEEKEND VARKENSCARBONADE VARKENSLAPPEN RUNDERLAPPEN y,k9 HACHé-VLEES KALFSLAPPEN extra blar KALFSFRICANDEAU MAGER ZUURKOOLSPEK MAGER HAMSPEK y,k3 1.45 90 1.40 1.25 1.85 1.95 90 90 RUNDERLAPPEN KILO 2.50 VARKENSCARBONADE RIBLAPPEN EXTRA MAGER KILO 4.00 Busgroente voor een beetje!! DONDERDAG 2 4 JANUARI 1957 11 Velsens raad dinsdag bijeen Schoolkwesties voeren de boventoon N.Ph.O. in Beverwijk Met Haakon Stotijn Vanmorgen in de vishal en op zee Propaganda-avond van Nederlandse Blindenbond Scheepvaart BLEJF FIT! Neem elke dag één dragee Actifral-10Dan bent U er zeker van voldoende vitaminen te krijgen, niet te weinig niet te veel Dan blijft U fit en gezond y2 rauwe VARKENSLEVER Bij een KILO NÓG GOEDKOPER (kl. beentje) KILO 2.80 Als gevolg van technische omstandighe den is gisteren een gedeelte van ons be richt over een pas-uitgekomen rapport van het Nederlands Economisch Instituut voor de gemeente Velsen, betreffende een prog nose van het aantal in Velsen-Noord beno digde scholen, weggevallen. Deze fout wordt hierbij hersteld, door het gedeelte, dat de prognose van het NEI van een conclusie voorziet, alsnog weer te geven. Om een globale indruk te krijgen van de behoefte aan scholen voor gewoon lager onderwijs in Velsen-Noord, onderscheiden naar richting, is het verwachte aantal leer lingen verdeeld over openbare, rooras- katholieke en protestants-christelijke scho len. De uitkomsten van de gemaakte bereke ningen zijn: het aantal leerlingen van de openbare scholen zal stijgen van 474 thans tot maximaal 554 in 1962/63; het aantal leerlingen van de rooms-katholieke scholen zal een stijging vertonen van 575 in het huidige schooljaar tot Maximaal 639 in 1959/60, waarna een daling zal optreden; het aantal leerlingen van de protestants- christelijke scholen zal stijgen van 417 thans tot maximaal 460 in 1959/60. Indien de behoefte aan scholen voor ge woon lager onderwijs zou worden gemeten met als criterium het gemiddeld aantal leerlingen per leslokaal dat thans in Vel sen-Noord kan worden geconstateerd (37,6), dan zou de bouw van een extra- school niet noodzakelijk zijn, daar de open bare scholen dan maxnmaal één leslokaal tekort zouden hebben, de rooms-katholieke scholen twee leslokalen, terwijl in de be- Voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Velsen, die op dinsdag 29 januari te 19.30 uur ten gemeentehuize wordt gehouden, is de volgende agenda samengesteld: Hulpverlening aan Hongaarse slachtof fers, aankoop van Stationsweg 80, van de panden Schulpweg 99 en 99a in Velsen- Noord en van panden aan de Zuiderdorp straat, verkoop van grond in Velsen en aankoop van grond in Santpoort; uitbrei ding van de Wilhelminaschool voor bui tengewoon lager onderwijs te IJmuiden met twee leslokalen. Verlenen van mede werking aan het bestuur van de r.k. Schoolvereniging St. Laurentius te IJmui- den-Oost. Vaststelling van het bedrag, dat per leerling voor de bijzondere school voor regerings- en voogdijpupillen, verpleegd in voor hen bestemde gestichten, voor het jaar 1957 wordt beschikbaar gesteld. Vast stelling van het definitieve subsidie over 1952 aan het bestuur van de bijzondere kleuterschool van de r.k. Schoolvereniging „St. Laurentius" te IJmuiden-Oost. Vast stelling van het definitieve subsidie over 1953 en 1954, te verlenen aan de besturen van bijzondere kleuterscholen. Verlenen van een voorschot op de vergoeding be doeld bij artikel 126, eerste lid, van de Kleuteronderwijswet over 1956. Verlenen van een voorschot op de vergoeding, be doeld bij artikel 127 van de Kleuteronder wijswet, over 1956. Benoeming van: perso neel aan de gemeentelijke huishoudschool te IJmuiden; personeel aan de gemeente lijke huishoudschool te IJmuiden; een kleuterleidster aan de Spaarnbergkleuter- school te Santpoort; leden in het algemeen bestuur van het I.L.V.T.; leden van de Schattingscommissie voor het grondbe drijf; twee leden van de commissie voor advies voor de gemeentelijke dienst voor sociale zaken; een lid van de commissie van toezicht op de Rijks Hogere Burger school (aftreding J. P. Weijburg). Aanbe veling: J. P. Weijburg; een lid van de commissie van toezicht op de handels avondschool (aftreding C. de Jong). Aan beveling: 1. C. de Jong; 2. dr. C. van der Pol; twee leden van de commissie van toe zicht op de visserijschool (aftreding G. Nieuwenhuizen). Aanbeveling: 1. G. Nieu- wenhuizen; 2. G. H. L. van Scherpenseel. (Vacature G. v. d. Vuurst). Aanbeveling: 1. J. Wijsmuller; 2. G. H. L. van Scherpen seel; een lid van de commissie van toe zicht op de gemeentelijke huishoudschool (aftreding mevrouw C. P. J. Anten-Butze- laar). Aanbeveling: 1. mevrouw C. P. J. Anten-Butselaar; 2. mevrouw A. S. M. v. d. Veld-Gassner; een lid van de commissie van advies inzake de toekenning van stu diebeurzen (aftreding J. F. van Leeuwe). Aanbeveling: J. F. van Leeuwe; twee leden van het college van curatoren voor het gymnasium Felisenum (aftreding ds. L. Brink). Aanbeveling: 1. ds. L. Brink; 2. ds. J. van den Berg (vacature mevrouw M. W. Warmelink-Bol). Aanbeveling: 1. me vrouw J. E. van Os van den Abeelen-Ro- sendaal;2. mevrouw N. A. Engelkes-Wery. hoefte aan leslokalen voor protestants- christelijke scholen zou zijn voorzien. Minder per lokaal Het is echter bekend, dat er een streven bestaat om het gemiddeld aantal leerlin gen per leslokaal te verminderen, zodat het thans geconstateerde gemiddelde niet zon der meer voor de toekimst mag worden toegepast. Om een indruk te geven van het effect van een vermindering van het gemiddeld aantal leerlingen per leslokaal wordt in het rapport berekend, welke consequenties de vermindering tot 30 (dit aantal is uit sluitend als voorbeeld bedoeld) zal hebben op de behoefte aan leslokalen in 1959/60. Het effect van een dergelijke vermindering van het gemiddeld aantal leerlingen per leslokaal blijkt dan aanzienlijk te zijn. Het beleid met betrekking tot de verlaging van het gemiddelde zal een belangrijke factor vormen in de beslissingen omtrent de bouw van nieuwe scholen. Indien dit gemiddelde gehandhaafd zou blijven, zouden de scholen in 1959/60, d.i. het jaar waarin het aantal leerlingen van de rooms-katholieke en protestants-chris telijke scholen in de onderhavige periode een maximum zal bereiken, maximaal de volgende aantallen leslokalen nodig heb ben: de openbare scholen 14 a 15; de rooms- katholieke scholen 17 en de protestants- christelijke scholen 12 a 13. Hiervan is uiteraard reeds een deel ver wezenlijkt en ons bovenschrift van gis teren gaf dan ook een verkeerde indruk over de lokalenbehoefte. Het aantal leslokalen van de scholen zou dus moeten worden uitgebreid. Het tekort aan leslokalen bedraagt blijkens boven staande gegevens voor de openbare, rooms- katholieke en protestants-christelijke scho len resp. 1 a 2, 2 en 1 a 2. Het eerste concert te Beverwijk van het Noordhollands Philharmonisch Orkest on der de met ingang van september officieel in functie komende nieuwe dirigent Henri Arends werd woensdagavond in het Kenne- mer Theater gegeven. De directie van Henri Arends bewees zijn degelijke opleiding, met volkomen beheersing van alle instru mentale groepen, zodat het geheel een warme gloed kon uitstralen. Mozarts Symfonie in Es dur ontstond in 1788 dus reeds tegen het einde van zijn korte leven. De volle rijpheid van het ta lent van de meester kwam hierin tot ont plooiing, een muzikale spanning waarbor gend, die door alle delen van het werk is volgehouden, zowel in de langzame als in ■het schijnbaar luchtige menuet. De solist van de avond was Haakon Sto tijn de hoboïst van het Concertgebouw-Or kest, die met een vlot concerterend ensem ble het Concert in C van Mozart speelde, een werk dat nog niet zo heel lang als zo danig bekend is en voorheen als een fluit concert in D stond aangeschreven. De ver rukkelijke toon van Stotijns instrument deed het slechts betreuren dat er in Be verwijk geen concertzaal bestaat, die akoes tisch betere verhoudingen biedt, waardoor deze muziek pas geheel tot haar recht kan komen. Ook in de Zesde Symfonie van Tsjai- kofsky („de Pathétique") was de droge klank hinderlijk. Vooral de houtblazers sta ken soms erg iel af tegen het strijkorkest, dat profiteerde van het uitgebouwde podi um. De ware genieter van deze romantische muziek zal echter vooral in het flitsende allegro van het derde deel volop hebben kunnen genieten van een kunst, die nog steeds in staat is duizenden te boeien en mee te slepen. Deze kennismaking met de diri gent Arends deed alleszins verlangen naar de datum waarop hij zijn werk in Haarlem kan gaan beginnen. Nu de competitie van de Nederlandse Badminton Bond, ook voor wat de promo tie/degradatiewedstrijden betreft, is geëin digd volgt hier een overzicht van de presta ties van de verschillende teams van de B.C. „Velsen", alsmede van individuele ver richtingen in diverse toernooien. Nadat in het vorige seizoen het eerste team naar de tweede klasse B was gepro moveerd, was te verwachten, dat in deze nieuwe afdeling grotere tegenstand zou worden ondervonden. Bovendien ging het team verzwakt de nieuwe competitie in, daar een sterke speelster wegens vertrek naar buitenland, moest worden vervangen. Toch vielen de prestaties niet tegen en het eerste vijftal kon zich in deze klasse hand haven, waarbij dient te worden aangete kend dat enkele wedstrijden met klein ver- verschil verloren gingen. Het tweede en derde team eindigden beide op de tweede plaats en kunnen op een goed seizoen terugzien. Vooral het derde team, waarin enkele jonge krachten waren opgenomen, zal in het volgend sei zoen met de thans opgedane ervaring tot nog betere resultaten in staat zijn. Het vierde vijftal, dat dit jaar voor het eerst aan de competitie deelnam, werd on geslagen kampioen van zijn afdeling.Zondag j.l. behaalde dit team bovendien een duide lijke 6-1 overwinning in de promotie-wed strijd tegen Plafond-Meppers IV, waardoor het volgend seizoen in een hogere klasse mag worden uitgekomen. Door verschillende speelsters en spelers werd individueel aan diverse toernooien deelgenomen, met meer of minder succes. Een goed resultaat behaalde het gemengde dubbel mevr. Verhoef/Rohder in het door de B.C. „Duinwijck" tegelijk met de inter nationale kampioenschappen georganiseerde B-toernooi. Dit paar werd namelijk door de winnaars van het gemengd-dubbel met ge ring verschil, na uiterst spannende strijd, in drie sets uitgeschakeld. Een opmerkelijk succes werd behaald door enkele jeugdleden van de B.C. „Vel sen" voor de eerste maal werden door de B.C. „Duinwijck" officiële jeugdkampioen schappen georganiseerd. Deze kampioen schappen waren gesplitst in twee groepen namelijk van 7 tot 13 jaar en van 14-18 jaar. In de eerste groep meisjes werd de eerste prijs behaald door de jeugdige Imre Riet veld en Hetty Verhoef; in de finale versloe gen deze de meisjes Conny Visman en Aaf- je v. d. Linden, eveneens twee Velsen-meis- jes, zodat deze partij een geheel Velsense zaak was. In het meisjes enkelspel werd Imre Rietveld tweede, na in de finale door een „Duinwijck"-meis,ie te zijn verslagen. Ten slotte drong Imre tezamen met Jan Menger door tot de halve finale in het ge mengd dubbel. Bovendien wisten in de oudere groep verschillende juniores ook goede resultaten te behalen, waarbij zij echter geen finales of halve finales konden bereiken. Hoewel het badminton-seizoen nog in volle gang is, zijn de voornaamste gebeur tenissen toch voorbij. Er staan echter nog enkele toernooien op het programma waar aan nog door enkele Velsenaren zal wor den deelgenomen. Aanvoer op donderdag Vandaag was de trawllogger „Beatrice" binnen met 700 kisten, waarvan 40 schel vis, 100 koolvis, 140 makreel, 370 haring en 50 wijting; de VL 27 Burgemeester Hëusdens" met 550 kistên, waarvan 180 schelvis, 40 gul en kabeljauw, 80 koolvis, 30 makreel, 35 haring, 100 wijting, 80 di versen en voorts 210 stuks stijve kabel jauwen en de HD 87 (die de VL 27 bin nensleepte) met 35 kisten schelvis. De kleine vaart voerde aan 3000 kg tong, 150 stuks stijve kabeljauwen en 200 kisten schol. Er waren verder 2000 kisten sardien, bliek en toters; gisteravond werd ook een dergelijke hoeveelheid aangevoerd. De kleine haring uit deze aanvoer noteerde f 17-f 18, de toters, bliek en sardien wer den opgehouden voor f 4,80 tot f 5,60 per kist. Voor de export De export nam vandaag regels grote kabeljauw af voor f 65-f 70, kleine voor f 36-f 31, kisten kabeljauw voor f 88-f 110. De grote tong per kg deed f 3,20-f 3,30, grootmiddel f 3,10-f 2,90, kleinmiddel f 3- f 3,20, tong I f 3,40-f 3,50 en tong 2 f 2,75- f 2,80. De grote schol haalde f 30-f 31, grootmiddel f 24-f 28, zetschol f 39-f 44 en schol I f 43-f 51. Binnenland in De haring leverde vanmorgen f 18-f 22 op, makreel f 23-f 26. Grote schelvis no teerde f 37, grootmiddel f 43, kleinmiddel f 43-f 48, pennen f 46-f 54, braadschelvis f 40-f 31. Wijting haalde f 30-f 34, schol 2 f 43-f 33, schol 3 f 38-f 31, leng f 114. De grote gullen maakten f 41-f 34, middel f 39-f 27, torgullen f 31-f 24. Zwarte kool vis noteerde f 55-f 45, grote en kleine gul- lenmaat f 18-f 20. Wat er komt Vanmorgen was nog niet officieel be kend of morgen boten aan de markt zullen zijn. Op donderdag 24 januari wordt in het Luxor Theater te Beverwijk een kunst- en filmavond gehouden voor de Nederlandse Blindenbond. Medewerking wordt verleend door de gemengde zangvereniging „Animo" onder leiding van de heer B. J. Byleveldt, de heer Piet Nieuwenhuysen uit Bussum (piano en cabaretliedjes) en de heer Joh. v. d. Berg, propagandist van de Neder landse Blindenbond. Bovendien zal de film „sport en spel door blinden" opgevoerd worden. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder- dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE XXOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXXXJOOOOOOOCXXOXODOOOOOOOOOC Aalsdijk, 23 te New York. Amstelmeer, pass. 22 Kp. De Goede Hoop n. Dakar. Averdi]k, 22 v. Antwerpen n. Havana. Almkerk, 23 te Barcelona v. Marseille. Aalsdijk, 23 te New York v. Philadelphia. Aldabi, 22 140 m. z.w. Finisterre n. Antwerpen. Alpherat, 23 te Santos. Aardijk, 24 te Colombo. Amstelkade, pass. 23 Ouessant n. Emden. Amstelkroon, pass. 23 Sabang n. Bombay. Antonia, 23 v. Singapore n. Bangkok. Arnedijk, 23 te Antwerpen. Aegis, pass. 23 Vlissingen n. Amsterdam. Albireo, 23 te Rotterdam verw. Ariadne, 22 dw. Kp. Bougaroni n. Piraeus. Banka, 22 v. Amsterdam n. Marseille. Beninkust, 23 te Hamburg. Barentsz, 23 te Bangkok v. Singapore. Britsum, 22 820 m. o.n.o. Bermuda n. Baton Rouge. Basilea, 23 te Hamburg. Billiton, 23 te Karlsham v. Hamburg. Callisto, 29 te Antwerpen verw. Caltex Leiden, 23 v. Venetië n. Sidon. Caltex Utrecht, pass. 23 Kreta n. Rotterdam. Caltex Nederland, 23 v. Kopenhagen n. R'dam. Caltex Rotterdam, 23 100 m. o.n.o. Moeria eil. n. Pernis. Cleodora, 23 te Abadan. Calamares, 23 te Golf Ito. Cradle of Liberty, 22 te Meha. Camerounkust, 23 te Freetown v. Dakar. Dordrecht, 23 v. Schiedam n. New York. Daphnis, 22 180 m. n.w. Aruba n. Houston. Doris, 24 te Curagao verw. v. New Orleans. Dorestad, 24 te Singapore. Dordrecht, 25 te Philadelphia verw. Duivendrecht, 1/2 te Hamburg verw. Esso Amsterdam, 24 te Antwerpen. Eemdijk, 23 te Antwerpen verw. Esso Rotterdam, 26 te Pto. La Cruz verw. Elizabeth B, 24 te New Orleans verw. v. Antw. Felipes, 23 v. Makassar n. Pladju. Gadila, 23 te Singapore. Ganymedes, 22 v. Cristobal n. Punta Renas. Gaasterkerk, 23 te Oran. Giesenkerk, 24 te Sydney. Gooiland, 24 te IJmuiden verw. Guineekust, 21 v. Novo Redondo n. Lobito. Gaasterland, 23 v. Buenos Aires n. Paranagua. Haulerwijk, 22 v. IJmuiden n. Hampton Roads. Hector, 24 te Rotterdam verw. Houtman, 23 v. Hongkong n. Singapore. Helicon, 23 te Maracaibo. Hera, 22 v. Ciudad Trujillo n. Peurto Cabello. Hydra, 22 100 m. o.z.o. Pto. Rico n. Morrisville. Iberia, 22 v. Rotterdam n. Onton. Ivoorkust, 23 te Le Havre. Johan van Oldenbarnevelt, 23 rede Las Palmas. Joseph Frering, 23 te IJmuiden. Jagersfontein,, 23 te Kaapstad v. Pt. Elizabeth. Kermia, 23 te Rotterdam. Kota Gede, 23 te Tj. Priok v. Semarang. Kenia, 23 te Mena. Katelysia, 22 350 m. w. Bermuda n. Bajo Grande. Kertosono, 24 te Beira. Kota Inten, pass. 23 Las Palmas n. Dakar. Limburg, 23 te Rotterdam. Leopoldskerk, 22 v. Kaapstad n. Las Palmas. Lemaire, 23 te Penang v. Djakarta. Langkoeas, 23 te Dakar. Lekhaven, 23 te Santos. Laertes, 24 te Singapore. Liberty Bell, 31 te Philadelphia verw. Larenberg, 23 te Amsterdam. Marisa, 22 te Tripoli. Mentor, 23 te Amsterdam. Macoma, 23 te Saigon v. Singapore. Myonia, 24 et Port Sudan v. Assab. Mentor, 23 te Amsterdam v. R'dam n. Trinidad. Marpessa, 23 Kielerkanaal n. Curagao. Mirfak, 22 180 m. o.n.o. Madeira n. Las Palmas. Mapia, 24 te Surabaja. Merwede, 23 nog rede Accra. Moordrecht, 9/2 te Landsend verw. Notos, 25 te Rotetrdam verw. Nestor, 22 v. Punta Cardon n. Aruba. Oberon, 22 v. Trinidad n. La Guaira. Oranjestad, 23 v. Madeira n. Trinidad. Prins Willem van Oranje, 21 te New York. Prins Willem IV, 23 te Rotterdam. Peperkust, 22 130 m. z.z.w. Kaap Blanc n. Antw. Pendlrecht, 23 te Napels. Poseidon, 22 v. St. Marc n. Cap Haitien. Prins Willem II, 23 te Hamburg. Prins Willem V, pass. 23 Gibraltar n. Genua. Pr. Fred. Hendrik, pass. 23 Finisterre n. Antw. Prins Willem III, 23 v. St. John n. Le Havre. Papendrecht, 30 te St. Kitts verw. Riouw, 23 te Amsterdam. Rempang, pass. 23 Vlissingen n. Rotterdam. Roepat, 24 te Singapore. Raki, 22 180 m. z.w. Finisterre n. Amsterdam. Rondo, 22 270 m. z.w. Walvisbaai n. Dakar. Rempang, 23 v. Antwerpen n. Rotterdam. Rita, 23 te Tplukanson v. Pladju. Senegalkust, 22 te Bordeaux. Stad Alkmaar, pass. 21 Key West n. Bermuda. Sloterdijk, 23 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Breda, 22 v. Rotterdam n. Narvik. Stad Maassluis, 23 te Narvik. Saroena, 23 te Tj. Priok v. Pladju. Stanvac Djirak, 23 te Sungeigerong. Stentor, 24 te Willemstad v. Nickerie. Swartenhondt, 22 te Menado v. Tolitoli. Stad Rotterdam, 23 te Philadelphia v. Portland. Stad Maassluis, 23 te Narvik v. Amsterdam. Statue of Liberty, 23 v. Einswarden n. R'dam. Slamat, 23 te New York. Sumatra, 24 te Belawan. Scherpendrecht, 28 te Ceuta verw Seven Seas, 26 te Cowes verw. Sliedrecht, 3/2 te Dakar verw. Stad Dordrecht, 24 te Rotterdam verw. Sengalkust, 22 te Bordeaux. Taria, 22 in Golf van Mexico n. Corpus Christi. Tegelberg, 22 v. Hong n. Singapore. Willemstad, 23 v. Brighton n. Barbados. Tamo, verm. 24 t. Antwerpen n. Rotterdam. Tara, verm. 23 v. Houston n. Antwerpen. Tibia, 23 450 m. w.n.w. Walvisbay n. Mena. Tjisondari, 22 v. Mtwara n. Beira. Tjisadane, 23 te Port Elizabeth v. Durban. Van Neck, 24 et Priok v. Singapore. Van Noort, 22 v. Surabaja n. Semarang. Waiwerang", 24 te Bangkok v. Belawan. Willemstad, 23 v. Brighton n. Barbados. Waal, 23 te Bourgash. Weltevreden, 23 v. Hamburg n. Hampton Roads. W. Alton Jones, 29 te Rotterdam verw. Wieldrecht, 14/2 te Barcelona verw. Woensdrecht, 27 te Kawasaki verw. Zonnewijk, 22 v. Ceuta n. Mobile. Zijpenberg, 23 te Pepel. KLEINE VAART Alcetas, 22 te Genua n. Algiers. Argos, 23 te Amsterdam n. Hamburg. Atlas, 22 180 m. n.n.o. Villano n. Algiers. Adm. De Ruyter, 23 dw. Smalls n. Swansea. Aldert L, 23 dw. Korser n. Rotetrdam. Adm. Courbet, 23 35 m. .zw. Dungeness n. Rouen. Bab T, 22 v. West-Hartlepool n. Goole. Bloemgracht, pass. 23 Brunsbüttel n. Amsterdam. Brandaris, 23 7 m. n.w. Barfleur n. Rouen. Colette, 23 40 m. z.w. Noordhinder n. Tanger. Corale, 23 15 m. z.o. Flambrohead naar West- Hartlepool. Concepcion, 22 te Middensteenbank n. Antw. Draco, 22 dw. Casquets n. Amsterdam. Draka, 23 100 m. z.w. Hanstholm n. Mariehamm. Frans v. Seumeren, 23 10 m. v. loodsboot n. R'dam. Haaksbergen, 23 40 m. n.w. Gent n. Gent. Helvetia, 23 te Ongstone n. Bristol. Ilias, 23 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost, 21 v. Gefle n. Zaandam. Julia Marv, 22 10 m. z.o. Landsend n. Liverpool. Kaap Falga, 21 te Eling v. Southampton. Kaap St. Vincent, 20 te Rotterdam v. Vestervik. Lindesingel, 23 dw. Humber n. Middlesbro. Marcella, 23 5 m. o. Corsica n. Napels. Mees Cremer, 23 dw. Texel n. Cork. Mercurius, 23 bij Goeree n. Rotterdam. Midsland, 23 60 m. v. Spurn n. Leith. Nero, 23 25 m. z.o. Finisterre n. Oporto. Phidias, 23 v. Barcelona n. Taragona. Pavo, 22 v. Zaandam n. Rotterdam. Ponza, 22 v. La Rochelle n. Bayonne. Strabo, 23 te Aarhus n. Amsterdam. Tilly, 21 v. Stocka n. Zaandam. Tukker, 23 25 m. w.z.w. Goeree n. Rotterdam. Ubbergen, 23 rede Cagliari. Volharding, 23 op Schelde n. Antwerpen. Westpolder, 23 te Beachyhead n. Rotterdam. Wexford, 23 te Brunsböttel n. Hamburg. Wiebold Böhmer, 23 60 m. z. Finisterre n. Savona. Zuiderzee, 23 dw. Dungeness n. St. Nazaire. SLEEPVAART Clyde, 22 v. Proeftocht te Maassluis. Gele Zee. 22 50 m.t w. westpunt Kreta n. Split. Hector, 21 te Yarmouth. Noordholland, 22 40 m. w. H. v. Holl. n. Hamb. Noordzee, 22 540 m. n.o. Mombasa. Passaat, 22 280 m. o. Barbados n. Curagao. Witte Zee, 19 v. Lissabon te Vigo. rw:7 I k het oranje fjesje gezond en fit Profiteer van de voordelige gezinsverpakking N.V. PHI LIPS-ROXANE AMSTERDAM I Philips, Grundig, Aristona, ERRES Uitsluitend antenne en installatie van le kwali teit, met de bekende VAN DEN BERG service. U weet u koopt bij op televisie en radiogebied. ZIJLSTR. 87, tel. 11110. Wü zijn er klaar voor De nieuwe collectie 1957 is gearriveerd en een grote partij Ralston verf Zie onze etalage. Off. Ralston dealer HUYGENSSTRAAT 59 IJmuiden. NöG MEER MENSEN MOETEN PROFITEREN VAN DE SCHRIKBARENDE in RUND-, KALFS- en VARKENSVLEES kl. beentj RIBCARBONADE HAASCARBONADE VARKENSFRICANDEAU, mager Heerlij'k stukje ROSBIEF GEHAKT rund en varkens KALFS- en VARKENSGEHAKT, Iets aparts kg 1/2 kg V, kg 1.70 v? kg 1.80 kg 2.20 1.40, 1, 1.50, 1/7 kg 2.40 1/? kg 1.20 1/2 kg 1/2 kg 1/2 kg 1/7 kg 1.50 KOOPT GEZONDHEID Vcrsfi vol vitaminen 100 gram SPERCIEBONEN, L-blik van 1.05 voor 0.79 Zachte SPEKSNIJBONEN, L-blik van 1.70 voor 1.09 DOPERWTEN, M-fijn, L-blik van 1.15 voor 0.95 SPINAZIE L-blikvan 0.69 voor 0.59 ERWTEN M. WORTELEN, L-blik van 0 69 voor 0.59

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3