VCIJ en Sportbond gingen met de volle winst strijken Havenberichten Visserij-varia J Dukel bovenaan in DCIJ-toernooi Op het „eerste strandje" ontstond kwart eeuw geleden de WIJ Volleybal krijgt thans vaste voet in Beverwijk „Kunst na Arbeid" met een oude klucht Damnieuws uit de IJmotid Diederiks leidt in Beverwijk MAANDAG 28 JANUARI 1957 9 Overeenstemming over maritieme golflengten Nieuwe frequenties met F.M.) voor „Kustverkeer" ,,'t Vinkennest" te gast bij de speeltuinen Sleepboot „Nestor" naar de „Wexford" Mevrouw Algera doopte nieuwe KNSM-er Christelijke boeren en tuinders vergaderden Voetbal en toneel ontsproten aan simpele liefhebberijen Dr. P. Korringa nam afscheid van Zeeland H. Houtwipper overleden Scheepvaart Agenda voor Beverwijk De uitslagen van de competitiewedstrijden voor de Nederlandse Volleybalbond afdeling IJmuiden waren: VGZVSV 1 uitslag 2—2. Ie set 3—15, 2e set 15—10, 3e set 12—15, 4e set 15—10. Een vrijwel gelijkopgaande strijd, waarbij vooral in de laatste sets de partijen fel om de overwinning streden. Met dit eindresultaat kun nen partijen tevreden zijn. VCIJ 1Kennemers I, uitslag 31. Ie set 10 15. 2e set 15—6, 3e set 15—12, 4e set 15-11. Een zeer fel spelend VCIJ boekte een terecht verdiende overwinning op de Kennemersploeg. Ondanks een poging van de Kennemers om door spelerswisseling het getij te doen keren, bleek dit niet opgewassen tegen het goede spel van de VCIJploeg. Kennemers 2—Sportbond 1, uitslag 03. Ie set 12-15, 2e set 5—15, 3e set 10—15. Een niet sterk spelend Sportbond behaalde een volkomen verdiende overwinning op een onsa menhangend Kennemersteam. De wil om tot goed spel te komen was blijkbaar bij de Ken nemersploeg afwezig, zodat Sportbond niet veel moeite had de volle winst te behalen. VCKAMVJ (Amsterdam), uitslag 1—3. Ie set 16—14. 2e set 2—15, 3e set 6—15, 4e set 10-15. In de eerste set vocht VCK reeds spoedig te gen een grote achterstand. Doch door goed ser veren en goed opbouwend spel kon de achter stand worden ingelopen en met winst worden beëindigd. In de tweede set nam AMVJ door zeer sterk serveren een grote voorsprong. Time-out van VCK kon echter niet verhinderen dat de Amsterdammers deze set met grote voorsprong beëindigden. De derde en vierde set gingen vrij wel gelijk op, doch door volkomen onjuiste scheidsrechterlijke beslissingen gingen deze sets voor VCK verloren, zodat tegen de verhouding in AMVJ de volle wedstrijdwinst behaalde. Het wedstrijdprogramma voor dinsdag 29 ja nuari: 19.00 u. heren: Sportbond 3PSV 2; 19.50 u. heren: VCK 3Sportbond 2; 2.30 u heren: VCK 1Forto (Amsterdam) hoofdklassewedstrijd. Woensdag 30 januari: 19.00 u. dames: VSV 1 Sportbond 1; 19.50 u. dames: VCK 1Kennem. 1; 20.40 u. dames: VSV 2Kennemers 2; 21.30 u. dames: Kennemers 3—Sportbond 2. Donderdag 31 januari: 21.00 u. dames: DEM VSV 2. (Van onze Haagse redactie) Vertegenwoordigers van 14 landen rond de Noord- en de Oostzee hebben op een in het Vredespaleis in Den Haag gehouden conferentie onder leiding van de directeur- generaal der Nederlandse P.T.T., overeen stemming bereikt over het gebruik van maritieme radio-teieefonie op de korte golf in de Noord- en de Oostzee. De over eenkomst, welke een regionaal karakter draagt, omvat een geheel nieuw gebied van de radio-telefonie ter zee. Het betreft hier het telefonieverkeer op de korte golf in de z.g. metergolven. Deze frequentie is van belang voor 't telefonie verkeer tussen schepen, welke zich niet ver uit de kust bevinden en de wal, tot een maximaal bereik van ongeveer 40 kilo meter. Door het ingebruiknemen van deze golf lengten, waarbij frequentiemodulatie wordt toegepast, zullen de tot nu toe gebruikte maritieme golflengten aanzienlijk worden ontlast. Ook voor de Nederlandse scheepvaart en havens is de bereikte regeling van groot belang. Op de in Den Haag gehouden con ferentie, welke enige dagen heeft geduurd en zaterdagmiddag eindigde, werd over eenstemming bereikt over de verdeling der golflengten, de te volgen methode en de telefonie-procedure. OM HET CLUBKAMPIOENSCHAP VAN „DRIEHUIS" De uitslag van de tweede wedstrijd om het clubkampioenschap van de bridgeclub „Drie huis" was (in percenten): Lijn A: 1. Krab—De Waal 55.00; 2. Born—Clee. ren 53.75; 3. SnoekOoms 53.75 4. mevr. Hey- kantsv. Gameren 48.75; 5. BaisRibbens 47.50; 6. Schaaper—v. d. Vlugt 41.25. Lijn B: mevr. NeedValk 58.80; 2. echtpaar Noortman 55.56; 3. Pennockv. d. Vlugt 55.56; 4. Sciarone—Bosman 52.32; 5. OuwerkerkVlot- man 50.00 6. Wescherv. Doorn 49.54; 7. dames SnoekOoms 49.08 8. DupkerNeed 45.83; 9. dames v. Dokv. Hotten 42.10; 10. mevr. Dijks hoornHeykants 41.21. PLAATWERKERS NAAR RADIO-HERSENGYMNASTIEK De personeelsvereniging van De Plaat- wellerij heeft van de AVRO een uitnodiging ontvangen om op 24 februari deel te nemen aan de hersengymnastiekwedstrijd van deze omroep. Deze uitzending is direct, zodat de deelnemers dus van de studio uit hun ant woorden zullen moeten geven. Er wordt een team samengesteld van tien personen, zo mogelijk vijf dames en vijf heren. Gedurende het weekeinde kwamen in IJmuiden binnen: Deo Favente van La Pa- lice, Astrid Naess van le Havre, Hast I van Goole, Joost van Geffle, Albert V van Felix- town, Tilly van Stocka, Hansestadt Hamburg van Geffle, Waterman van Rotterdam, Coen- rad van Hogesund, Lingestroom van Swan sea, Actinia van Mostyn, Stad Haarlem van Philadelphia, Larioja van Antwerpen. Ritor nel van Middlesborough, Mattheas van Hampton Roads, Figee van Caen. British Fortune van Lake Charles, August Thyssen van Hampton Roads, Comelis Houtman van Rotterdam, Delfzijl van Goole, Geeststroom van Whisby, J. H Fischer van Norrkoping, A. J. Falkland van Sunderland, Gezina Hen- drika van Hull, Neptunus van Farrberg, Eduard Becker van Hamburg, Myson van Rouen, Boston Dyke van Hull, Nicolas van Pepel, Niederrhein van Vesteras, Philetas van Lissabon, Flottbeck van Antwerpen, Stens Naes van Boulogne, Neuenfeld van Aarhus, Catharina van Nantes, Zype van Goole, IJstroom van Hull, Erasmus van Newport, Rudolf van Vesteras, Norma van Sundsvall, Locarno van Aruba, Cnosaga van Norfolk, Harö van Rotterdam, Wolanda van Londen, Hirondelle van Londen, Amstel- stroom van Londen. Falcon van Londen, Sirena van Emden, Beninkust van Hamburg, Marianne van Rotterdam, Neerlandia van Parkington. Vertrokken zijn: Riouw naar Rotterdam, Nore naar Stockholm, Whitbey Abbey naar Rotterdam, Brouwersgracht naar Rotterdam, Mentor naar Trinidad, Trio naar Malmö, Polydores naar Antwerpen, Frieda naar Hamburg, Fjord Möwe naar Antwerpen, Chile naar Bremen, Dieter Waltraud naar Hamburg, Canopus naar Bergen, Beyla naar Antwerpen, Leonhard T naar Bohus, Hunze- borg naar Helsingborg, Adonis naar Cura cao, Westerdok naar Londen, Cora naar Boston, Linga naar Rotterdam, Bloemgracht naar Londen, Hinde naar Londen, Ilos naar Hamburg, Oceaan naar Gothenburg, Taloa naar Antwerpen, Frankrich naar Hamburg, Bullfinch naar Londen, Frey naar Malmö, Hermes naar Bremen, Spaarnestroom naar Huil, Rijnstroom naar Londen, Zaanstroom naar Leith, Maas naar Rotterdam, Draco naar Bordeaux, Eos naar Rotterdam, Ardeas naar Kopenhagen, Volharding naar Rotterdam, Anna Elisabeth naar Londen, Senator naar Newport News, Alby naar Korweit, Dhordis naar Galveston. Met grote voldoening kan thans worden mede gedeeld dat de volleybalsport in de gemeente Beverwijk uitbreiding ondergaat. Als onderdeel van de sportvereniging DEM Beverwijk wordt thans door dames en heren dezer vereniging in de volleybalcompetitie deelgenomen. Voorlopig zal worden deelgenomen door één dames- en één herenteam. Het is echter te verwachten dat dit aantal binnen afzienbare tijd uitbreiding zal on dergaan, gezien de grote belangstelling welke bij deze vereniging voor de volleybalbeoefening be staat. De wedstrijden van DÊM zullen worden gespeeld in de St. Jozefschool aan de H. Mande- weg. De periodieke filmmiddag van de samen werkende speeltuinen „Schulpen" en „de Meerweiden", die zaterdagmiddag in twee voorstellingen voor naar schatting ruim zes honderd kinderen in het gemeentelijk ont spanningslokaal aan de v. Diepenstraat werd gegeven, had op uitnodiging van de be sturen de jeugd en de leidsters van het kindertehuis ,,'t Vinkennest" in Velsen op bezoek.. Het wast de heer M. J. Marcus, voorzitter opgevallen dat de Vinkennest-leidsters met hun pupillen zo vaak langs de Wijkerstraat. weg wandelden en daardoor was hij op het bestaan van het kindertehuis opmerkzaam gemaakt. Dit leidde tot het contact, waar door deze middag een dertigtal kinderen mee konden genieten van de speeltuinacti viteiten. hetgeen uiteraard niet alleen pret tig voor hen was. maar tevens een demon stratie van de speeltuinen om niet slechts de eigen jeugd te plezieren. Vanzelfspre kend werd de ontvangst door de leidsters op hoge prijs gesteld en naar het zich laat aanzien zal het niet bij dit eerste contact blijven. Vervolgens heeft de heer Marcus nog maals uitdrukkelijk aan de jeugd gevraagd om toch vooral de speeltuinen en de werk tuigen te ontzien en de vernielzucht te be teugelen. Door „Anivo" werd de jeugd ver rast met een aantal komische en tekenfilms. Maar de grootste aandacht ging uit naar de een spannende rolprent van Arthur J. Rank waarin de jeugdige spelertjes hun aan deel bijdroegen om een complot te ontmas keren. Jammer was het dat het geluid we gens een storing in het aparaat ten dele wegviel. De IJmuidense sleepboot „Nestor" (600 pk) van Bureau Wijsmuller n.v. Is gister avond om kwart voor zes naar zee gegaan om te trachten de Nederlandse kustvaar der „Wexford" behouden in een haven te brengen. De kustvaarder, die 200 ton meet, dreef met machineschade bij de boei ET. 15 ten noorden van Schiermonnikoog. Het verzoek om assistentie te verlenen aan de „Wexford" kwam bij Bureau Wijs muller n.v. regelrecht van de eigenaars van het scheepje, de n.v. Scheepvaart bedrijf Gruno te Amsterdam en Groningen. De „Nestor" moest van IJmuiden uit ruim honderd mijl stomen naar de kustvaarder en zou, zo verwachtte men gisteravond, vanmorgen vroeg bij de „Wexford" zijn. Kapitein Mulder van de kustvaarder meld de gisteravond dat aan boord alles wel was. Het weer was echter slecht; wind kracht zeven tot acht uit hét zuidwesten. De „Nestor" was 'Vanmorgen omstreeks acht uur in de buurt van de „Wexford". De bemanning was bezig de sleeptros op het achterdek klaar te maken. En de „Tiny" In de Humber, waar de sleepboten „Ti tan" en de „Hector" al twee weken be trokken zijn op het bergingswerk van de Groningse kustvaarder „Tiny". Bureau Wijsmuller n.v. heeft begin vorige week een draglinie en een bulldozer van een Britse firma in actie laten komen op de zandbank. Dit tweetal is thans doende een geul naar de 250 meter verder liggende waterlijn te graven. In de loop van deze week hoopt men weer een poging te doen het schip vlot te trekken. De „Henrica" Het Rotterdamse kustvaartuig „Henri ca" van de Rotterdamse kustvaartcentrale kwam zondagmorgen in de Ierse zee in moeilijkheden. Het schip was ter hoogte van het Engelse graafschap Cumberland, toen het machineschade opliep. De „Hen rica" moest voor anker gaan, terwijl de reddingboot van Workington in de nabij heid bleef. De kapitein van de „Henrica" slaagde er later in een gunstiger ligplaats te bereiken, waar men er zondagavond in slaagde, de machineschade te herstellen. De „Henrica" is nu op weg naar Liver pool. „Holland" op weg De sleepboot „Holland" van de rederij Doeksen op Terschelling is zondagavond tegen elf uur uitgevaren naar het 11.000 ton metende vrachtschip „Jallamota" uit India. Het schip was ten noorden van Vlieland, toen zich tijdens de felle westerstorm ma chineschade voordeed. Radiografisch ver zocht het schip om sleepboothulp. Loodsdiensten De loodsdiensten van Hoek van Holland en IJmuiden zijn gisteravond en vannacht gestaakt geweest voor kleine schepen. De loodsdienst van Hoek van Holland werd vanmorgen om half zes hervat. Mevrouw F. AlgeraWijnia, echtgenote van de minister van Verkeer en Water staat, heeft zaterdag het motorvracht- en passagiersschip „Oranje Nassau", dat van de scheepswerf van gebroeders Pot te wa ter werd gelaten, gedoopt. Het nieuwe schip is bestemd voor de Koninklijke Nederland se Stoomvaartmaatschappij, die het zal ge bruiken voor haar dienst in Suriname en de Nederlandse Antillen. Minister Algera, directie en commissaris sen van de KNSM, de directie van de Stork machinefabriek te Hengelo en de burge meester van Ridderkerk, de heer A. M. Nieuwenhuisen, waren bij de plechtigheid aanwezig. De hoofdafmetingen van het schip zijn: lengte 131,60 meter, breedte 17,20 meter, holte 9,90 meter, inhoud circa 7500 bruto registerton. Het schip heeft ac commodatie voor 184 passagiers. In een vrij goed bezochte vergadering hebben de leden van de Christelijke Boeren en Tuinders Bond geluisterd naar hun af gevaardigde naar de algemene vergadering, in Delft, de heer J. Wortel. Voorzitter A. Markerink zag zich bij de bestuursverkiezing weer herkozen. Prijzen van zaterdag Per 1 kg: heilbot f2.20; gr. tong f3.50 3.20; grm. tong f 3.303.10; kim. tong f 3.40 3.25; kl. tong I f3.80—3.50; kl. tong II f3.40— 3; tarbot I f 3.703. Prijs per 50 kg: tarbot II f154—128; tarbot IV f80—50; kl. griet f58; gr. schol f3225; grm. schol f3327; kim. schol f5140; kl. schol I f5132; kl. schol II f38—31; schar f42—27; bot f 14.50—8; v. haring f22.5018; makreel f2115.50; gr. schelvis f49—34; grm. schelvis f4328; kim. schelvis f4729; kl. schelvis I f44—39; kl. schelvis II f4226; wijting f3020; gr. gul 138—34; mid. gul f31—28; kl. gul f26—25; ham f 94; kl. koolvis zw. f 2118; kl. koolvis wit f3528. Per 125 kg: gr. kabeljauw f150 40; gr. koolvis zw. f 5651; gr. koolvis wit f86—81. Besommingen van zaterdag IJM 14 f 7600, KW 70 f9620, KW 175 f9247, KW 9 f7339, KW 5 f6285, KW 122 f 24000, KW 155 f3710, KW 91 f3620, KW 71 f 1520, KW 92 f 2000. KW 30 f 1480. KW 68 f2880, KW 63 f 2740, KW 29 f 1070, KW 94 f 2480, KW 58 f970, BU 33 f1200, IJM 3 f1760, IJM 11 f2440, TX 24 f1830, AM 16 f3220, AM 26 f 3033, UK 3 f 3870, UK 53 f 1500. „Allanwater f 22.600. De toneelvereniging „Kunst Na Arbeid" in Beverwijk, die enige maanden geleden het seizoen zo voorbeeldig begon met een prima opvoering van Jan Fabricius' „Leen- tje Martijn begint haar leven", had zater dag voor de tweede winteruitvoering in het Kennemer Theater minder hoge eisen gesteld. Want de gespeelde klucht „Eén dag dame", reeds lang geleden door Constant van Kerckhoven naar het Amerikaans be werkt, dateert uit de tijd, dat de Arnstel- straat in Amsterdam nog een druk bezocht en gezellig uitgaanscentrum was. In een der toenmaals hier gevestigde theaters heeft het stuk vele opvoeringen beleefd en het is nu wel eens amusant de spelfoto's uit die dagen te bekijken, waarop de dames zijn afgebeeld met enorme kapsels en elegant waaierende toiletten, met een weelde van sierlijke veren gegarneerd. Maar verder telt de klucht weinig kwaliteiten, waarmee men het ontrukken aan de vergetelheid zou kunnen rechtvaardigen. De intrige berust weer op de gebruikelijke erfeniskwestie, waarbij Alfred Cherry een benijdenswaar dig aantal dollars in het vooruitzicht wordt gesteld, dat zijn tante hem en zijn gezin heeft toegedacht. Alleen heeft Afred er steeds de voorkeur aan gegeven vrijgezel te blijven, zodat hij zich bij het aangekon digde bezoek van de controlerende notaris a la minute van een gelukkige familie zal moeten voorzien. Vandaar dat de dienst bode snel tot zijn echtgenote wordt gepro moveerd en wanneer zij dan van een rela tie voor één dag een baby in „bruikleen" heeft gekregen, mag tevens het jonge ge zin als compleet worden beschouwd. En voor het overige vereist het dan weinig fantasie de nodige verwikkelingen te voor spellen, die van een dergelijk dwaas plan tot de logische consequenties behoren. Vooral wanneer ook de butler nog tot een geheim huwelijk besluit met het meisje, dat reeds als echtgenote van zijn meester fungeert. Over dq.Qjpqerirtg van deze, geheel op de lachspieren toegespitste historie door „Kunst Na Arbeid", va.lt dan ook weinig nieuws te vertellen. Regisseur Willem van der Veer had zijn spelers kennelijk op het belang van tempo en vaart gewezen en wanneer hieraan tijdens de opvoering soms iets haperde, is dit dus stellig niet aan hem te wijten geweest. Overigens heeft de bezet ting aan dit stuk niet zulk een bijzonder zware taak gehad en meestal was het uit spelen der diverse vrolijke situaties reeds voldoende om het publiek tot een daverende hilariteit te stimuleren. Het waren vooral de heren F. van Tongeren, B. van der Meij en J. de Dood, respectievelijk als de steeds verbaasder notaris, de permanent weer spannige butler en de intrigerende Alfred Cherry, die deze pretentieloze historie op de been hebben gehouden. Zij werden hier bij met verve geassisteerd door de leven dige Alice Sterling van mevrouw B. Wes ter, welke samenwerking tot een bevredi gend lachsucces moaht leiden. J. v. D. De jeugdkampioen van DCIJ 1955, Piet Kok speelde de afgelopen week om de clubtitel van DCIJ in de hoofdklasse een keurige partij tegen B. Dukel. Tot de 33e zet ging het spel gelijk op, maar toen Kok met jeugdige overmoed de platgetreden pa den verliet en Dukel enig houvast kreeg, gaf hij zich als jongere met de 41e zet ge wonnen. Na de zevende ronde leidt Dukel nu met 5 overwinningen en twee remise: 12 punten in totaal. J. van Straten kan ais tweede, met uit vijf gespeelde wedstrijden acht punten gelijk komen, als hij zijn ach terstallige partijen wint. Ook in de eerste strijd tussen jeugd en hier de 62-jarige D. Ott. Toen Leo Bink horst tegen deze ervaren dammer in een betrekkelijke contactloze stelling een aan val meende op te kunnen bouwen, verras- ste Ott hem met een onverwachte tegenzet en Leo stond ineens verloren. Ott gaat nu vast aan de kop. Als de 22-jarige Leo Blinkhorst de twee achterstallige partijen wint, kan ook hij nog met Ott gelijk ko men, De derde gegadigde voor de bovenste plaats, W. v. Wort, behaalde door een een voudige damcombinatie tegen „opa" v. d. Bos de volle winst. Jan Waal bereikte in het eindspel een groot materiaal over wicht. Door zijn minder scherp spel kon H. Leeuw echter nog juist de remisehaven vinden. Theo Tielrooy leidt in het IJmond toernooi In de tweede ronde van het toernooi om de damtitel van de IJmond heeft de DCIJ'er Theo Tielrooy in de hoofdklasse door zijn remise partij met J. van Straten de leiding genomen. Uit de twee gespeelde partijen behaalde Theo drie punten. Maar in het midden spel kreeg J. van Straten de kans van dag om de partij in zijn voordeel te beslissen. Door twee opbouwende zetten te verwisse len kreeg Theo de gelegenheid aan de nederlaag te onkomen. Deze week worden de partijen ir. Krijgs manW. v. Wort en P. v. d. BergG. Postma gespeeld. In Beverwijk De Beverwijkse dammers hebben na een onderbreking vanwege de jaarvergadering, dit weekeinde de wedstrijden voor de on- derlinge-competitie voortgezet. Door vrij wel alle leden is met grote interesse aan de strijd op de honderd ruiten deelgeno men. In afdeling A leverde C. Snel aanvanke lijk tegen H. Diederiks goed spel, toen hij echter hierdoor aanmerkelijk positie-voor deel had verkregen, werd een door Diede riks goed opgezette val hem noodlottig, dit koste hem twee schijven, hetwelk voor Die deriks voldoende was om de partij te win nen, hierdoor behoudt Diederiks zijn mooie voorsprong. De partij tussen Chr. Bakker en W. H. de Graaf was een boeiende gelijk opgaande strijd, in het eindspel maakte De Graaf echter een foutieve afruil waardoor een zekere remise toch nog winst voor Bakker werd. D. van As speelde tegen P. Smit te weifelend, hierdoor kon Smit een betere stand verkrijgen, toen hij ook nog een damslag kon nemen, stond Van As reddeloosyverloren. De tot^let .uitslagen waren in deze afdeling: S. #o$gyorst- G. v. d. Outenaar 02; H. "TT Nijhi'an-R. Conradi 02; T. G. Hagenaar-W. H. de Graaf 11; A. Peekel-E. Reinhout 02; W. Hoogenboom-J. Kabel 11; E. Reinhout- K. Kikke 11; W. H. de Graaf-Chr. Bak ker 02; C. Snel-H. Diederiks 02; P. Smit-D. van As 20. H. Diederiks Chr. Bakker R. Conradi N. Adelaar C. Snel 13 12 12 14 12 is thans: 11 1 1 23 7 4 1 18 7 3 2 17 5 6 3 16 5 4 3 14 In afdeling B verstevigde E. Andrea door van A. Romeijn te winnen zijn posi tie, in een zuiver gespeelde partij behaalde hij in het middenspel door een prachtige combinatievariant schijf voordeel, dit buit te hij uit, en kon doorbraak naar de damlijn forceren, hierna stond Romeijn verloren. Zaterdagavond heeft de toneelclub van de voetbalvereniging „IJmuiden" met het blijspel „Zomer in december" van James Liggat wij komen er nog op terug een begin gemaakt met de feestelijkheden ter gelegenheid van het feit dat de voetbalclub dezer dagen dertig jaar en haar toneelgroep 25 jaar tot „leringhe ende vermaeck" van haar leden de IJmuidense zalen en velden bevolkt. Uit de „Trekvogels" die in den beginne bestond uit een paar C.J.M.V.'ers, die er veel voor voelden, op zaterdagmiddag tegen een balletje te trappen is een volwaar dige vereniging gegroeid, welke in de zaterdagmiddagcompetitie van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond tot de geduchte tegenstanders gerekend wordt en nu weke lijks met in totaal twaalf elftallen uit kan komen. De jongens die daar in het laatst van de twintiger jaren op het „eerste strandje" de specifieke IJmuidense aanduiding voor het stukje strand tussen de pieren, zich met voetbal onledig hielden, zullen toen hoogstwaarschijnlijk niet aan de mogelijk heid gedacht hebben dat datzelfde strand je in feite de bakermat was van de club, dat later een der raszuiverste IJmuidense verenigingen zou worden. Aan de prijzen, die bij de voorzitter, de heer J. Smit een plaatsje in het kastje in zijn voorkamer hebben gekregen kan men zien, dat „V.V.IJ." niet de eerste de beste is op het groene vlak: het meubelstuk puilt uit van lauwer- en eretakken die in de loop van de dertig jaren hier en elders bij elkaar gevoetbald zijn. De dertig bekers voor elk jaar één hebben door overbevol king van het kastje voorlopig een plaatsje op de grond toegewezen gekregen in af wachting van een nieuw onderkomen. Toneel Dirk, Jan, Leen, Herm en Wietze zijn nu al lang mijnheer De Niet, Smit, Schaap, Vos en Doevendans geworden, maar zij al len vervullen nog steeds een taak in de vereniging. In de eerste jaren organiseerde de club behalve voetbalwedstrijden ook gezellige avondjes in het Konings Willems huis dat gelegen was op de hoek van de Kanaalstraat en de Amstelstraat, met ver maken als kienen, biljarten en voordragen. Vlak voor het vijfjarig bestaan sloegen enkele leden de handen ineen om van deze avond eens iets bijzonders te maken en daar sommigen fraai wisten voor te dra gen viel het niet moeilijk te ontdekken in welke richting er gezocht moest worden om het feest te doen slagen en aldus ont stond, zonder dat het bepaald willens en wetens geschiedde, de nu even bekende to neelgroep van V.V.IJ., die onder dezelfde naam nu 25 jaar lang de gezelligheidsavon den van de voetbalclub Verzorgt. Het toneelspel dat op het eerste lustrum feest gébracht werd was getiteld „Koppig" en het opende de rij van de ongeveer 70 voorstellingen, die in de loop der jaren ge geven zijn. Het mag vermeldenswaard zijn, als iemand 25 jaar lang lid is van een en dezelfde vereniging, 25 jaar lang actief lid van een toneelgroep kan een bijzonder heid genoemd worden. Het zilveren spelerschap valt ten deel aan mevrouw A. Smit en het was een goe de gedachte van het bestuur haar na af loop van de eerste voorstelling van zater dagavond in het Hervormd Jeugdgebouw een vulpen met inscriptie te overhandigen als dank voor het vele werk dat zij voor de vereniging verricht heeft. Op 25 februari is er voor de IJmuidena- ren gelegenheid om de vereniging geluk te wensen met het jubileum: zij recipieert dan namelijk van 6.45 uur tot 7.45 uur in een der zalen van het Hervormde Jeugd gebouw aan de Rembrandtlaan. Aanstaande woensdag is de toneelgroep weer aan het werk te zien, ook in „Zomer in december". Tevens zal op 25 februari de jubileren de vereniging haar leden een klinkende feestavond voorzetten die verzorgd zal worden door de „Topliners" met zarg van Rita Spencer en de conférences van Wim Theeuwis E. Stam behaalde tegen A. Roemeling zijn derde achtereenvolgende overwinning, in het eindspel verschalkte hij Roemeling met een verrassend damoffer waardoor hij op tempo kon winnen. Doordat J. Verhaar in het eindspel een blunder maakte tegen J. Broersma, waar door hij zijn partij verloor wordt zijn stand op de ranglijst met negen verloren par tijen wel zeer precair. De uitslagen waren hier: A. van Son-G. Hoogland 2—0; J. BroersmaJ. Verhaar 20; D. WillemsA. Albers 02; A. Roe- meling-E. Stam 02; A. Romeijn-E. An drea 02. De stand in de top is hier: E. Andrea 13 10 1 2 21 J. W. v. Zutphen 12 7 3 2 17 A. Albers 11 6 4 1 16 A. van Son 11 7 1 3 15 E. Stam 14 5 5 4 15 In afdeling C speelde Ph. Geerling een tactisch fraai spel tegen Chr. Dijcks, hier door verkreeg hij enig overwicht, het was echter jammer dat hij op de klok verloor en de winst aan de jeugdige Dijcks moest laten. Jeugdkampioenschap Voor het persoonlijk jeugddamkampioen- schap werd de derde ronde gespeeld. C. Nijman zowel als E. Andrea wisten hun partijen te winnen, het laat zich aanzien dat in de laatste ronde tussen deze twee de beslissing zal vallen wie of Kennemer- land in het Provinciaal toernooi zal verte genwoordigen. De uitslagen zijn: A. Diemeer-C. Nijman 02; Chr. Dijcks-E. Andrea 02; P. Nij- man-A. v. d. Heijden 11. In Yerseke is zaterdagmiddag op harte lijke wijze afscheid genomen van dr. P. Korringa, bioloog bij het Nederlandse vis- serij-onderzoek-Iaboratorium, die na een twintigtal jaren in de oester- en mossel cultuur gewerkt te hebben, benoemd is tot directeur van het Centraal Visserylabora- torium te IJmuiden. Vele sprekers roemden het werk, dat dr. Korringa ten bate van de wetenschap en de cultures verzet heeft. De heer J. van Dort, voorzitter van het comité uit de oester- en mosselkwekers, getuigde van de grote dankbaarheid in deze kringen voor alles wat dr. Korringa vooral bij de bestrijding van de schelpziekte en de slipper-limped (een oesterparasiet) met succes heeft ge daan. Uit waardering werd hem een Per zisch tapijt aangeboden. Mevrouw Korrin ga mocht een bloemenhulde in ontvangst nemen. De heer M. van Poelje, lid van Gedepu teerde Staten van Zeeland, memoreerde hierna de grote verdiensten van dr. Kor ringa. Hij noemde hem de juiste man op de juiste plaats om een oplossing te zoeken voor het probleem, waarvoor het Delta plan de oester- en mosselcultuur stelt en hij verzekerde dat het Provinciaal bestuur inx deze aphter bem ,s,taat. Utf, <X J-, Lienéspb, directeur dep Visse rijen, roemde de samenwerking tussen ambtenaren en particulieren, waarbij zeker in dit geval beide partijen wel zijn gevaren. Op 70-jarige leeftijd is zaterdagmorgen overleden de heer H. Houtwipper, die alge meen bekendheid genoot als tuinder en bloemkweker. De heer Houtwipper leidde zijn bedrijf ..Wijk aan Duin" aan de Zeestraat, een be drijf dat dateerde van 1842. Hij behoorde tot de oprichters van de bloemkwekersvereni ging „Flora", waarvan hij een trouw en ijverig bestuurslid is geweest. Ook op kerkelijk gebied bekleedde hij verschillende functies. In de voormalige hervormde gemeente van Wijk aan Zee «n Duin behoorde hij tot het college van kerk voogden. BIJZONDERE ZENDINGSAVOND VAN EMANUEL" Voor de Stichting Vrije Evangelisatie .Emanuel" wordt woensdagavond in het Gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepenstraat een bijzondere zendings bijeenkomst gehouden, die voor belangstel lenden gratis toegankelijk is. In deze bijeenkomst zullen de heer D. Mulder en zijn verloofde, mej. S. Stapersma, die als zendelingen van de Africa Inland Mission naar Tanganyika hopen te gaan, vertellen over hun roeping en hun werk. Bovendien zal een prachtige kleurenfilm over het zendingsgebied worden vertoond. Het motto van deze avond is „God roept Albireo, 28 v. Rotterdam n. Hamburg. Alblasserdijk. 27 v. Rotterdam n. Bremen. Alioth, 27 te Rotterdam. Arendsdijk, 27 te Rotterdam. Artemis, 28 te Amsterdam. Abbedijk, 26 v. Los Angeles n. Cristobal. Akkrumdijk, 28 te New York. Almkerk, 29 te Antwerpen verw. Aardijk, 27 v. Colombo n. Kaapstad. Alpherat, 27 v. Rio de Janeiro n. New York. Ameland, 26 v. Kaapstad n. Bahrein. Amstelpark, 27 te Dakar. Attis, 26 v. New York n. Curagao. Atje Ray S, 28 te Rotterdam v. Norfolk. Aldabi, 3/2 te Rotterdam verw. v. Buenos Aires. Alhena, verm. 28 v. Montevideo n. Santos. Alnati, 5/2 te Rio de Janeiro verw. n. B. Aires. Argos, 26 te Hamburg. Amor, pass. 26 Finisterre n. Hamburg. Amstelkade, 26 te Emden v. New Orleans. Antonia, 27 te Bangkok. Adonis, 26 v. Amsterdam n. Willemstad. Atje Rav S, 28 te Rotterdam. Balong, 28 te New York. Bantam, 28 te Semarang. Borneo, 30 te St. Vincent verw. Bussum, 29 te Hamburg verw. Bali, 27 rede Semarang. Baud, 26 te Surabaja v. Buleleng.. Breda, 26 v. Huacho n. Paita. Bloemfontein, 24 v. Las Palmas n. Kaapstad. Bonaire, 31 v. Amsterdam te Georgetown verw. Baarn, 28 te Oranjestad. Beninkust, 27 te Amsterdam. Caltex Delft, 27 te Rotterdam. Caltex Nederland, 27 v. Rotterdam n. Vlissingen. Caltex Leiden, 27 v. Sidon n. Venetië. Caltex Pernis, pass. 27 Algiers n. Rotterdam. Caltex The Hague, 27 te Corpus Christi. Clavella, 28 te Calcutta. Calamares, 27 v. Cristobal n. Mobile. Congokunst, 28 te Tacoradi. Camerounkust, 25 te Takoradi. Cistula, 26 te Houston v. Havana. Charis, 25 v. Bachaquero n. Curagao. Cottica, 1/2 v. Amsterdam n. Georgetown. Delft, 26 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Dordrecht, 27 v. Philadelphia n. Liverpool. Drente, 28 te Singapore. Dongedijk, 26 te Los Angeles v. Cristobal. Delfshaven, 26 v. Marseille n. Dakar. Eos, 27 te Rotterdam. Elizabeth B, 27 v. New Orleans n. Trinidad. Esso Amsterdam, 27 v. Antwerpen n. Las Palmas. Esso Nederland, 27 te Amuaybaai. Eemland, 28 te Las Palmas. Erinna, 27 te Singapore v. Pladju. Eenhoorn, 26 te Hamburg v. Algiers. Esso Den Haag, 26 300 m. w. K. Palmas n. Mena. Esso Rotterd., 26 te Pto. De La Cruz v. N. York. Felipes, 28 te Pladju. Friesland KRL, 28 rede Ternate. J Fairsea, 23 v. Kaapstad n. Melbourne. Farmsum, 26 te Le Havre. Gaasterkerk, 28 te Rio de Janeiro. Groote Beer, 2 7v. New York n. Rotterdam. Guineekust, 25 v. Lobito n. Pointenoire. Gordias, 26 te Beyrouth v. Alexandrië. Graveland, 26 te Santos v. Rio de Janeiro. Gadila, 26 v. Singapore n. Fremantle. Hestia, 26 v. Rotterdam n. Hamburg. Hispania, 27 te Rotterdam. Heelsum, 26 te Brownsville. Houtman, 28 tè Singapore. Hera, 25 te Guanta. Hecuba, 26 te Port Au Prince. Hispania, 27 te Rotterdam verw. Hilversum, 25 25 m. z.o. Durban n. Landsend. Holland, 26 te Macuze v. Angoche. Helder, 27 v. Curagao n. Le Havre. Helena, 27 v. Trinidad n. Rotterdam. Hermes, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Iberia, 26 te Bilbao. Ilos, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Ivoorkust, 28 te Amsterdam. Johan van Oldenbarnevelt, 29 v. Tandj. Priok te Amsterdam verw. Jagersfontein, 26 v. Kaapstad n. Las Palmas. Jav, 28 te Amsterdam. Kosicia, 26 rede Vlissingen. Kermia, 26 te Nordenham v. Rotterdam. Katelysia, 26 te Bajogrande v. New York. Karimata, 25 te Manokwari n. Biak. Kopionella, 26 v. Curagao n. Houston. Kota Inten, 26 te Dakar. Kosicia, pass. 27 Ouessant n. Key West. Krebsia, 27 te Rotterdam. Kota Agoeng, 27 te Singapore. Laurenskerk, 27 te St. Vincent. Lombok, 28 v. San Francisco n. Los Angeles. Lutterkerk, 26 te Abadan. Maas, 27 te Rotterdam. Meerkerk, 28 te Las Palmas. Molenkerk, 27 te Antwerpen. Murena, 27 v. Miri n. Niigata. Maashaven, pass. 27 Kp. Verd. eil. n. Las Palmas. Malea, 26 te Singapore v. Pladju. Murena, 26 te Miri v. Balikpapan. Mentor, 26 v. IJmuiden n. Port of Spain. Maasland, 27 te Santos. Malea, 27 te Singapore. Meliskerk, 27 te Karachi. Notos, 26 te Rotterdam. Nigerstroom, pass. 26 Kp. Finisterre n. A'dam. Noordzee, 27 v. Norfolk n. Cristobal. Nw. Amsterdam, 28 te N. York verw. v. R'dam. Noordam, 26 v. New York n. Rotterdam. Notos, pass. 26 Dover, 26 te Rotterdam verw. Orestes, pass. 27 Flores Az. n. San Juan P.R. Overijsel, 28 te Sydney. Oostkerk, 28 te Las Palmas. Ophir, 27 te Belawan verw. v. Djakarta. Ondina, 27 te Las Palmas v. Punta Cardon. Oranje, 31 te Kaapstad, 8/2 te Las Palmas verw. Oranjefontein, verm. 8/2 v. A'dam n. Durban. Oranjestad, 1/2 te La Guaira verw. n. Pto. Limon. Osiris, 26 v. Brighton n. Pto. Ordaz. Prins Willem IV, 26 te Le Havre. Peperkust, 25 270 m. z.w. Kp. St. Vincent naar Freetown. Pr. Fred. Killem, 26 v. Bremerhaven n. Cotonu. Prins Willem V, 28 te Marseille. Prins Willem van Oranje, 27 te Baltimore. Polydorus, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. P. G. Thulin, 28 v. Rastanura n. Kaapstad. Prins Bernhard,, 23 v. Demarara n. Nickerie. Pendrecht, 29 te Sidon verw. Prins Frederik Hendrik, 26 te Antwerpen. Rempang, 26 v. Rotterdam n, Bremen. Riouw, 27 v. Rotterdam n. Hamburg. Radja, 1/2 te Belawan verw. Ridderkerk, 28 te Dar Es Salaam. Rotti, 28 te Port Swettenham. Rijnkerk, 26 te Antwerpen. Rijnland, 26 v. Montevideo n. Santos. Reaed, 26 te Tandjung Priok. Rijndam, 25 v. New York n. St. Thomas. Rondo, 25 810 m. z.z.o. Kp. Palmas n. Dakar. Seven Seas, 27 v. Rotterdam n. Bremen. Schie, 26 v. Cavalla n. Hamburg. Sibajak, 28 te Wellington. Stad Alkmaar, 26 v. Bermudas n. Antwerpen. Straat Madura, 27 v. Durban n. Karachi. Saidja, 26 te Bukom v. Pladju. Schiedijk, 28 te Antwerpen. Stentor, 25 v. Willemstad n. Mobile. Seven Seas, 26 te Le Havre, 27 te R'dam verw. Sibajak, 28 te Sydney, 6/2 te Melbourne verw. Sunetta, 26 te Port Moresby. Str. Banka, 26 360 m. n.w. Str. Torres n. Brisbane. Stad Haarlem, 26 te Amsterdam. Sarangan, 27 te Priok. Schelpwijk, 27 te Singapore. Schouten, 26 v. Singapore n. Sampit. Slamat, 28 v. New York n. Philadelphia. Solon, 28 te Savannah. Straat Cook, 26 v. Mauritius n. Zanzibar. Tamo, verm. 26 v. Ritterdam n. Rio de Janeiro. Teucer, 27 te Newportnews. Trajanus, 26 1000 m. w.z.w. Azoren n. Santiago de Cuba. Tamo, verm. 26 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro. Talisse, 27 v. New York n. Mogadiscio. Tibia, pass. 27 Kp. De Goede Hoop n. Mena Al Ahmad*.1' Tornori, pass. 27 Kp. Finisterre n. Rotterdam. Telamon, 26 v. Fayal n. La Guaira. Tjisadane, 26 v. Kaapstad n. Rio de Janeiro. Vlist, 27 te Bremen. Van Cloon, 26 te Shanghai. Van Riemsdijk, 26 te Belawan. Wesetrdam, 26 v. Rotterdam n. New York. Waal, 27 te Istanbul. Willem Ruys, 27 v. Kaapstad n. Colombo. Woensdrecht, 28 te Kawasaki. Wonorato, 26 v. Los Angeles n. San Francisco. Waterman, verm. 29 v. Amsterdam n. Kaapstad. Westerdam, 26 v. Rotterdam n. New York. Willem Ruys, 27 te Kaapst., 5/2 te Colombo verw. Willemstad, 6/2 te A'dam verw. v. Pto. Limon. Witmarsum, 26 v. Antwerpen n. Houston. Waterman, 26 te Amsterdam. Zijpenberg, pass. 27 Dakar n. IJmuiden. Zuiderkruis, 30 v. Rotterdam te New York verw. Zuiderzee. 24 v. Norfolk n. Hamburg. KLEINE VAART Adara, 26 10 m. o. Noordhinder n. Rotterdam. Appingedam, 27 v. Oporto te Jersey verw. Blaemgracht, 26 v. Amsterdam n. Londen. Brouwersgracht, 26 te Rotterdam. Badzo, verm. 26 v. Londen n. Rotterdam. Bergsingel, 27 v. Newport te Rotterdam verw. Bruiser, 27 v. Greaker te Dordrecht verw. Cornelis Houtman, 28 v. IJmuiden n. West-Italië Concepcion, verm. 25 v. Londen n. Rotterdam. Curagao, 27 v. Londen te Dordrecht verw. Daje Böhmer, 29 v. Gothenburg te A'dam verw. Ella, 26 te Rouaan. Erasmus, 26 10 m. 'w. Beachyhead n. Amsterdam. Erasmus, 27 v. Newport te Amsterdam verw. Eljo, pass. 25 Vlissingen n. Galway. Flevoland, 26 v. Harlingen n. Goole. Flevo, 25 v. Rotterdam n. Gibraltar. Geeststroom, 26 te St. Our River n. Amsterdam. Inspecteur Mellema, 24 v. Manchester. Joost, 25 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Johnny, 26 v. Wismar te Middlesboro verw. Kaap St. Vincent, 25 v. Gent n. Norrkoping. Karel, 26 70 m. n.o. Spurn Pt. n. Malmö. Leliegracht, 26 te Abo. Muphrid N, 27 v. Rotterdam te Malmö verw. Nero, 25 v. Oporto n. Amsterdam. Netta, pass. 25 Ameland n. Rotterdam. Noorderlicht, 28 v. Kopenhagen te Dublin verw. Noorstad, 31 v. Antwerpen te Rotterdam verw. Phidias, 25 v. Valencia n. Alicante. Ponza, 25 v. Bayonne n. Grimsby. Roelf, 26 v. Amsterdam n. Kopenhagen. Stella Prima, 27 v. Liverpool te Londen verw. Tab T, 24 v. Goole n. Rochefort. Thaletas, 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Tilly, 26 v. Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Vesta, 26 te Norrkoping. Willem Barends, 28 te Saxkoping n. Bergen (N.> Willemijn, 26 v. Stettin te Londen verw. SLEEPVAART Clyde, 25 te Maassluis. Ebro, 25 v. IJmuiden n. Antwerpen. Noordzee, 25 200 m. o.n.o. Mombasa n. Mombasa. Thames, 25 90 m. z.w. Ouessant n. Rotetrdam. Zwarte Zee, 25 80 m. z. Oostpunt Kreta n. Tunis. MAANDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrouw in opstand". Luxor Theater, 18.45 en 21.15 uur: „Ger- vaise". W.B. Theater, 20 uur: „De zoon van nie mand". „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Bakkerspatroons. KSA-gebouw, 20 uur: Vergadering R.K. Onderwijzers. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Algemene Bond van Ambtenaren. Openbare Leeszaal, geopend van 15-18 en 19-20 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 19-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur Wijk aan Zee, filiaal R.K. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DINSDAG 29 JANUARI Kennemer Theater en Luxor Theater, bio scopen, als maandag. KSA-gebouw, 20 uur: „Kleine Komedie". Toneelavond. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 15-18 en 19-21.30 uur

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3