IJmuidense prijs viel in Katwijk; zoute haring-prijs in IJmuiden Effectenhandelaar eigende zich tienduizenden guldens toe Rijwielhandel A. Donker DEINING en BEATRICE onder de winnaars Voor Haarlemse rechtbank drie jaar Vanmorgen in de vishal en op zee lederen kleding rijwielen 13 BEDRIJFSCHAPSPRIJZEN 1956 BEVERWIJK HEEMSKERK Heemskerk's raad komt vanavond bijeen Spaanse avond van het Vrouwengilde IJMUIDEN Goede uitvoering van Turnlust Beverwijk Bestelwagen over de kop op de Rijksstraatweg Scheepvaart Reclame is de motor voor uw bedrijf Adverteren is de beste vorm van reclame VRIJDAG 1 FEBRUARI 1957 Voor de tiende maal heeft het bedrijfschap voor visserijprodukten prijzen toege kend aan schippers van vissersvaartuigen, die de best verzorgde haring en/of vis heb ben aangevoerd. Zij vielen voor het jaar 1956 ten deel aan: schipper C. Gujjt van de KW 8 „Deining", van Meerburg's Noordzeevisserij en Haringexport n.v. te Katwijk .aan Zee, voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welk met een trawler is aangevoerd. Schipper H. Schaap van de KW 89 „Wil- lempje", van de rederij G. Schaap te Kat wijk aan Zee, kreeg de prijs voor de best verzorgde verse zeevis en verse haring, welke met een trawllogger is aangevoerd. Scheveningen Schipper A. de Niet van de SCH. 196 „Helena", van de rederij en haringhandel Jac. den Duik en Zonen te Scheveningen, haalde de meeste punten voor de best ver zorgde gezouten haring welke met een logger te Scheveningen is aangevoerd. Schipper A. Visser van de VL. 84 „Hen- drika en Adriana" van de n.v. /Zeevisse rijmaatschappij en Haringhandel v/h A. Verboon te Vlaardingen, werd eerste voor de best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te Vlaardingen is aange voerd. Beatrice Schipper N. Corbee van de IJM. 72 „Bea trice", van de n.v. Visserijonderneming v/h J. C. Pronk te IJmuiden, had dc best verzorgde gezouten haring, welke met een logger te IJmuiden-Katwijk is aangevoerd. Verder zijn prijzen toegekend voor de beste in 1956 geproduceerde visconserven. De n.v. Visconservenfabriek Columbia te Vlaardingen kreeg de prijs voor de beste kwaliteit buikartikelen, de Nederlandse Conservenfabriek NECO te IJmuiden die voor de beste kwaliteit specialiteiten. Op maandag 25 februari 1957 zullen de prijzen officieel worden uitgereikt tijdens een bijeenkomst in de dierentuin in Den Haag. Net andersom De IJmuidense trawlprijs kwam dit jaar dus in Katwijk terecht bij de „Deining" de zoute-haringprijs werd door een IJmuidens schip verworven, zodat vrouwe Fortuna een loopje nam met de „voor schriften", die in de visserij lijken te gel den ten aanzien van de aanspraken op deze onderscheidingen voor kwaliteitsaanvoe- ren. Vergeetachtig Beverwijk Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: bos touw, een paar kinderwantjes, dopsleutel van auto, 1 paar wanten, een gebreide want, een paar leren dameshandschoenen, armband, tweedjas, autoped op luchtbanden, mantelceintuur, leesboek, schooletui, zijden sjaal, tasje met gereedschap, rode dameshandschoen, oude damesfiets, smeedijzeren halsketting, meis- jesfiets, damestasje, een paar kinderhand schoentjes, bankbiljet, 1 paar wollen wan ten, rolletjes touw en schroevendraaiers, autoped op luchtbanden, ballpoint, dames- portemonnaie met inhoud, oorbel, een paar glacé handschoenen, regenkapje, zegelring, actetas inh. bijbel en boekjes, kinderbril, portemonnaie met inhoud. Klaverjassende „Strandmeeuwen" Op de jongste clubavond van de Wijk aan Zeese klaverjasclub „Strandmeeuwen" werden de volgende resultaten behaald: 1. mevr. Seysener 4817 pnt; 2. J. Seysener 4680 pnt; 3. P. Schellevis 4568 pnt; 4. J. Paap 4505 pnt; 5. C. de Boer 4500 pnt; 6. M. G. Seysener 4491 pnt; 7. N. v. d. Mey 4446 pnt; 8. mevr. De Boer 4407 pnt; 9. P. de Boer 4342 pnt; 10. J. v. d. Mey 4262 pnt; 11. mevr. Paap 4236 pnt; 12. A. Brasser 4127 pnt; 13. T. Bruin 4045 pnt; 14. mej. L. Paap 3996 pnt; 15. C. Postma 3907 pnt; 16. mevr. v. d. Mey 3884 pnt; 17. L. Schelvis 3860 pnt; 18. mevr. Bruin 3853 pnt. De gemeenteraad van Heemskerk komt vanavond (vrijdag) in openbare vergade ring bijeen. De belangrijkste agendapun ten zijn: Behandeling bezwaarschrift te gen aanslagen in riool- en straatbelasting; voorstel tot het intrekken van het raads besluit d.d. 25 oktober 1956 inzake dele gatie bevoegdheid tot het toekennen van vergoedingen in verband met de afstand van pachtrechten; voorstel tot benoeming van leden in het algemeen bestuur van het ILVT; voorstel tot het verlenen van een krediet voor de aanleg van een trans portriool naar Beverwijk; voorstel tot het vaststellen van een plan tot onteigening ingevolge de Wederopbouwwet van gron den ten behoeve van de aanleg van een transportriool naar Beverwijk; voorstel tot aankoop van grond en woning in het uit breidingsplan „De Oosterzij"; voorstel tot het pachtvrijmaken van grond in het uit breidingsplan „De Oosterzij"; voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit uitbreidingsplan als bedoeld in artikel 36, 4e lid der woningwet. Een zesenvijftig jarige effectenmakelaar uit Krommenie heeft zich donderdagmor gen voor de Haarlemse rechtbank moeten verantwoorden wegens verduistering van effecten en spaargelden, waarover hij als boekhouder van een spaarbank in Assen delft het beheer voerde. De makelaar, die thans gedetineerd is te Haarlem, heeft de malversaties gepcegd in het tijdvak van 1949—1956. De verduisterde effecten en gel den belopen een totaal bedrag van minstens 94.000 gulden, de effecten naar beurs waarde berekend. Het is zelfs mogelijk, dat de makelaar zich nog meer spaargelden heeft toegeëigend, daar bij het onderzoek niet alle spaarbankboekjes zijn gecontro leerd. De officier van Justitie, mr. R. W. H. Pitlo, heeft in zijn requisitoir de controle onvoldoende genoemd en een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek geëist. De effectenmakelaar verzorgde de boek houding voor de stichting „Spaarbank der vereniging hulpbetoon" te Assendelft. Hij onderhield al geruime tijd relaties met de spaarbank. Reeds vóór de oorlog assisteer- delen en heeft het bestuur nimmer argwaan tegen hem gekoesterd. Een drieënvijftigjarige controleur van de Spaarbankbond en de tweeënvijftigjarige belastingen waren een andere mening toe gedaan, omdat verdachte in de oorlog on der meer enige effecten had gekocht. Me juffrouw mr. Boekman stelde, dat haar cliënt het bedrag van de aanslag a negen duizend gulden niet kon betalen. „Dit was de grote klap voor hem. Hij kwam een ogenblik in de stemming van; nu kan het me allemaal niet meer schelen en' deze stemming was fataal" meende zij. Daarna is hij met de malversaties begonnen. De raadsvrouw Was van oordeel, dat haar cliënt reeds een zware tijd achter de rug heeft gehad in de voortdurende angst, dat alles zou uitkomen. Bovendien had de ver dachte zich bereid verklaard uit zijn nog uitstaande vorderingen het verduisterde geld langzamerhand terug te betalen aan de gedupeerden. Dit zou onmogelijk wor den, als hem een gevangenisstraf van drie jaar zou worden opgelegd, waardoor hij zestig jaar oud zou zijn, als hij uit de ge vangenis zou komen. Met het oog op deze overwegingen vroeg mejuffrouw mr. Boek man de rechtbank uiterste clementie te willen betrachten. De president bepaalde de uitspraak op 14 februari. de hij de vader van de huidige secretaris- adjunct-chef van de afdeling controle van penningmeester, de burgemeester van As- j (jeze bon(j verklaarden dc combinatie van sendelft. Toen de vader van de burgemees ter stierf, volgde zijn zoon hem in de func tie van secretaris-penningmeester op. De effectenmakelaar kreeg een groter aandeel in de werkzaamheden van de spaarbank, mede omdat de burgemeester onvoldoende tijd hiervoor kon vrijmaken. Eens per week werd een zitdag van de bank gehouden, waarop spaarders hun gelden konden in leggen en opnemen. De effectenhandelaar was op deze zitdagen niet aanwezig, doch ontving buiten deze officiële zitdagen om gelden van spaarders en deed voorts uit betalingen, zonder hierbij een van de be stuursleden te betrekken. De verdachte heeft bekend, van spaar ders ontvangen gelden niet in de admini stratie van de stichting te hebben geboekt. Hij boekte gelden af, zonder dat deze aan spaarders werden uitbetaald. Voorts heeft hij zich een aantal obligaties en aandelen toegeëigend. Vele waardepapieren, die eigenlijk in de safe van de spaarbank thuishoorden, beheerde de makelaar in zijn eigen kluis. Eenmaal per jaar werd de administratie van de spaarbank gecontroleerd door con troleurs van de Nederlandse Spaarbank- bond. Bij dit onderzoek zijn uiteindelijk de malversaties gebleken. De controleurs zou den diverse malen gewezen hebben op het onwenselijke feit, dat de boekhouder even eens als zelfstandig effectenmakelaar op trad. De controleurs hadden trouwens al leen het bestuur van de spaarbank te con troleren en niet, zoals een van hen ter zitting van de rechtbank verklaarde, de boekhouder, die niet in vaste dienst van de stichting was, maar een driemaandelijkse vergoeding voor zijn werkzaamheden ont ving. De controle strekte zich niet uit tot het onderzoeken van de spaarbankboekjes; de nummers van de effecten werden voorts nooit opgevraagd. Als de verklaringen van de boekhouder betreffende de afwezigheid van effecten overeenkwamen met die van de secretaris-penningmeester, dan namen de controleurs hiermede genoegen. De controle-afdeling van de Nederlandse Spaarbankbond zou er bij het bestuur van de stichting herhaalde malen op hebben aangedrongen, dat de effecten werden op geborgen in de brandkast van de spaar bank en niet in de safe van de effecten handelaar. Onvoldoende controle In zijn functie van secretaris-penning meester der stichting verklaarde de burge meester van Assendelft ter zitting van de rechtbank, dat de verdachte steeds het vertrouwen heeft genoten. Daarom heeft de boekhouder altijd zelfstandig kunnen han- de functies boekhouder-effectenhandelaar niet juist te vinden. De Spaarbankbond kon echter alleen adviezen geven teneinde een nauwkeurige administratie en controle te bevorderen, doch deze adviezen hadden geen enkele bindende kracht. De uiteinde lijke verantwoordelijkheid voor de gang van zaken lag bjj het bestuur van de stich ting, dat - naar het oordeel van de rechters - te veel blijk van vertrouwen heeft ge geven. De rechtbank achtte de controle op het werk van de boekhouder onvoldoende. De officier van Justitie, mr. dr. R. W. II. Pitlo, zei in zijn requisitoir, dat de zaak op zich zelf duidelijk genoeg is: er is voor tienduizenden guldens verduisterd en de verdachte erkent de feiten. Hij wraakte het misbruik, dat de verdachte van het in hem gestelde vertrouwen heeft gemaakt, al moest de officier toegeven, dat de controle niet afdoende is geweest. Deze omstandigheid kon echter, volgens mr. dr. Pitlo niet als argument ten gunste van verdachte gebruikt worden, omdat fraude nu eenmaal onmogelijk is, als er in het controlesysteem geen lek zit. Op grond van bewezen verduistering eiste hij een ge vangenisstraf van drie jaar met aftrek van de tijd in voorarrest doorgebracht. Fatale belastingaanslag De raadsvrouwe van verdachte, mejuf frouw mr. S. Boekman, wilde in haar plei dooi niet over het feit, maar over de ver dachte spreken. Zij betreurde, dat een voorlichtingsrapport ontbrak, maar wilde niet vragen de zaak aan te houden om als nog een rapport in te winnen omdat zij van mening was, dat haar cliënt het meeste ge baat was bij een zo spoedig mogelijke uit spraak, zodat hij weet waar hij aan toe is. Zij schetste de verdachte als een harde werker, die van jongsafaan moest werken en zich door harde inspanning een behoor lijke positie heeft weten te verwei-ven. Haar cliënt had een optimistische kijk op de toekomst en wilde zijn kinderen een betere opleiding geven, dan die waarmee hij het zelf heeft moeten stellen. Boven dien had de verdachte steeds blijk gegeven over een groot gemeenschapsgevoel te be schikken. Tijdens de oorlog is hij echter bijzonder krap komen te zitten en na de oorlog kreeg hij een naar zijn mening on rechtvaardige, zeer hoge aanslag voor ver- mogensaanwasbelasting. Naar de mening van verdachte was zijn vermogen in de oorlog zeker niet vermeerderd, maar de WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE cwocco«xoooo3«axaxxmao.>mwooocwxoooooccooa Beverwijkse federatie P.v.d.A. bijeen De federatie Beverwijk van de Partij van de Arbeid houdt vanavond (vrijdag) in ,,'t Centrum" een bijeenkomst waarvoor alle leden van de afdelingen Beverwijk en Wijk aan Zee zijn uitgenodigd. Onder andere zal het gemeenteraadswerk worden besproken. Na het huishoudelijke gedeelte zal een forum gevormd door de raadsfractie en onder voorzitterschap van mevrouw Schmohl antwoord trachten te geven op ge stelde vragen en opmerkingen. Voor een niet al te groot aantal Heems- kerkse leden van het katholiek Vrouwen gilde heeft de heer J. Dominicus uit Alk maar donderdagavond een lezing gehouden over zijn reis naar Spanje. Spreker begon met te zeggen dat men de toestanden in Spanje met andere maatsta ven moet beoordelen dan de Nederlandse. De levensomstandigheden zijn er geheel anders, vooral op sociaal gebied. Toch is hierin enige vooruitgang te bespeuren, het bedelen b.v. is minder geworden dan zes jaar geleden het geval was. Omgerekend in Nederlands geld verdient de Spanjaard ge middeld 22,— per week. Een paar heren schoenen kosten echter 18,en dames schoenen zelfs 250, Evenzo is het gesteld met textiel: goed koop .voor de heren, duur voor de dames. Het analfabetisme is in Spanje ontstel lend groot constateerde de heer Dominicus, 40°/o van de bevolking kan lezen noch schrijven. Drie gebreken heeft de Spanjaard: te veel roken, spuwen en te laat komen. De hygiënische toestanden zijn er ontstellend slecht en een van de gevolgen hiervan is dat de tuberculose veel slachtoffers maakt. Achtentwintig percent van de bevolking is katholiek, maar een vijfde deel slechts hiervan gaat zondags naar de kerk. Ondanks de vele critiek die op hem wordt geleverd vond de heer Dominicus Franco de juiste man om het Spaanse volk te leiden. Uitvoerig behandelde spreker de oor zaken en de gevolgen van de burgeroorlog, die deze dictator aan de macht bracht. Opstelling van ADO In de thuiswedstrijd tegen ZAP ver schijnt ADO '20 zondagmiddag in de vol gende opstelling: doel; H. Burger; achter: H. de Graaf en' A. van Tunen; midden: A. Dam, J. Dam en H. Welboren; voor: T. Dam, P. v. d. Kolk, P. de Groot, G. v. Tu nen en Th. de Wit. Nadat, na een vlotte opmars van de grote aspiranten, dames en heren, de voor zitter van Turnlust in zijn openingswoord o.a. de aanwezigheid memoreerde van de pas kort in functie zijnde nieuwe burge meester, kregen de zeer talrijke aanwezi gen gisteravond een programma te zien dat met zorg was samengesteld. Meerdere goede nummers werden ver toond, zoals brug met ongelijk gestelde leggers van de dames a. met een grote verscheidenheid in de opbouw der oefenin gen, de vrije oefening van de jongste da mes, waarin naast sprongetjes ook losse vormen verwerkt waren, de keurige vrije oefening van de dames senioren met zo danige bewegingen, dat practisch alle spie ren een beurt kregen en de vrije oefening van een zestal dames in kringopstelling, in welke oefening enige lastige onderdelen verwerkt waren. Alle genoemde oefeningen werden cor rect en beheerst uitgevoerd en de uitvoe renden kregen dan ook een verdiend ap plaus. Minder gelukkig vonden wij de jongens van 12/13 jaat_ mét hun oefening. Déze oefening was z^er eenvoudig;maar toch waren er nog meerderen, die de oefening niet in het hoofd hadden, gingen „afkij ken" en daardoor steeds iets te laat waren. Ook het nummer klassikaal balk vonden wij niet zo geslaagd. Al moge dan bij het voortbewegen op de balk een muzikale begeleiding de gelijkheid bevorderen (mits het tempo van de muziek niet te hoog is), indien in een oefening moeilijker vormen als draaien, rollen, kniehoudingen, enz., verwerkt worden onderdelen, die de ene dame een fractie vlugger of langza mer uitvoert dan de andere dan komt de gelijkheid van uitvoeren direct in het gedrang. De leider had ook bij klassikaal brug het orkestje van de heer Roemers ingescha keld. De grote jongens en heren traden meestal gezamenlijk op. Eerst met een flinke serie oefeningen op de lange mat, daarna aan hoogbrug en vervolgens met een vrije oefeningen met tot slot tafel- springen. Bij lange mat en tafelspringen had men kennelijk last van de kleine aanloop doch men kon wel zien, dat er flink geoefend was. Hoogbrug was goed; ieder had een oefening naar capaciteiten en werkte deze correct af. Het meest slaagde hun vrije oefening, gevarieerd van samenstelling en pittig uitgevoerd. Tenslotte memoreren wij nog de oefe ning van de jongste dames met één knots, t.w. de K.N.G.V.-serie 1956, aangepast aan de werkruimte, en de hoepel- en knots oefeningen van de ritmische afdeling. Vooral de laatstes 2 oefeningen muntten uit door een grote variatie en goed geko zen opstellingsveranderingen. Onnodig te melden, dat Turnlust op een goede uitvoe ring kan terugzien. De bestuurster van een bestelauto, die gisteren op de Wij kerstra a tweg in Velsen- Noord, komend van de pont een vracht auto wilde passeren, heeft deze manoeuvre duur moeten bekopen. Van de an'dere kant kwam namelijk op het moment dat de chauffeuse, de 52-jarige inwoonster van Wijk aan Zee mevrouw J. B. van de R. de vrachtauto met aanhanger voorbij wilde, ook verkeer. Zij gaf meer gas en sneed nog juist voor de vrachtauto langs, zwaaide daarbij echter te veel naar rechts waar door het bestelautootje op de gladde keien slipte en over de kop sloeg, het fietspad over schoot en met de wielen weer aan de grond op een braakliggend terreintje te recht kwam. Mevrouw De R. was licht gewond en kon met een taxi 'naar huis gaan, de auto moest warden weggesleept en de politie maakte proces-verbaal op. Vanmorgen aan de hal De vishal had vanmorgen de vangst van de Francina, terug van haar eerste reis, te verwerken. De KW. 153 leverde af 150 kis ten makreel, 140 haring en 50 schelvis, 50 kool, 50 gestripte en 30 dichte wijting, 10 gullen, 40 varia en 600 stuks stijve kabel jauwen. Bovendien was de Wiron II er met 100 schelvis, 35 wijting, 45 gul, kabel jauw en kool en liefst 1700 stuks stijve kabeljauwen. De KW. 81 had 130 kisten varia en 200 stuks stijve en de kleine vaart bestaande uit 25 schepen voerde aan 12.500 kilo tongen en 400 stuks stijve, plus 850 kisten schol. Voor export De grote schol ging naar het buitenland tegen f 26 tot f 35 en de middelschol haalde f 33 tot f 36, terwijl voor de zetschol f 46 tot f 59 kwam. Voor de enen is f 48 tot f 60 gegeven en de grote kabeljauw ging naar het buitenland voor f 54 tot f 76 per regel, terwijl kleine regels f 35 tot f 43 opbrach ten en voor de kisten kabeljauw f 82 a f 93 kwam. Grote tongen, eveneens voor de ex port, brachten het tot f 3.20 a f 3.40 en grootmiddel haalde f 3.05 tot f 3.20, voor kleinmiddeltong kwam f 3.20 tot f 3.50 en voor de enen f 3.50 tot f 3.70, terwijl de slips het tot f 3.05 tot f 3.20 brachten. De binnenlandse handel Het binnenland nam vanmorgen de schol 11 af tegen f 36 a f 43 en betaalde voor de drieën van f 23 tot f 31, terwijl de haring van f 22 tot f 26 opbracht en de makreel van f 20 tot f 22 per kist. Grote gullen de den f38 tot f41 en middelgul maakte f31 tot f 37 met f 30 tot f 27 voor de torre tjes. Zwarte koolvis is gegaan tegen f 75 a f 92 en de grote gullenmaat kool haalde f 29 tot f 31, terwijl voor de kleine gullen- maat f 28 kwam. Grote schelvis deed f 43 tot f 44. Kleinmiddel deed f 48 tot f 54 en de groothandel haalde f 46 tot f 48 met f 51 tot f 56 voor de pennen en f 40 tot f 51 voor de braadjes. Wijting deed f 38 a f 44. Moeilijkheden. De kotter „SCH 68" schipper F. van Dokkum verkeert 'op veertig mijl ten noordwesten van Scheve ningen in moeilijkheden. Het schip heeft netten en de ketting in de schroef ge kregen en kan de thuishaven niet op eigen gelegenheid bereiken. Het is voor anker gega'kn. De kotter „SCH 16" schipper J. Wak ker is omstreeks zes uur uit Scheve ningen vertrokken en zal trachten de SCH 68 binnen te slepen. Het schip zal naar schatting zes uur nodig hebben om de SCH 68 te bereiken. Het weer is ruw. Prijzen van donderdag: Heilbot per 1 kg f 3-f 2,90, gr. tong f 3,30- f 3,25, grm. tong f 3,10-3, kim. tong f 3,60- f 3,25, kl. tong I f 3,90-f 3,40, kl. tong II f 3,40- f 2,95, tarbot I f 3,20-f 2,50. Prijs 50 kg. Tar bot II f 122-120, tarbot IV f 69-f 61, tongschar f104, gr. schol f 33-f 30, grm. schol f 35-f 31, kim. schol f 54-f 46, kl. schol I f 51-f 48, kl. schol II f 49-f30, schar f 46-f 34. bot f 20-f 13, v. haring f 26-f 18. gr. schelvis f 50-f 40, grm. schelvis f 50-38, kim. schelvis f 54-41, kl. schelvis I f 54-f 43, kl. schelvis II f 54-f 46, wijting f 49-f 38, gr. gul f 56-f 50, mid. gul f 60-f 50, kl. gul f 41-f 40. kl. haai f 37-f31, ham f 114-f 88, poontjes f 36-f33, kl. koolvis zw. f 38-f 35, kl. koolvis wit f 46. Per 125 kg. gr. kabeljauw f 228-f 122, gr. koolvis zw. f 92-f 81, gr. koolvis wit f 108, gr. leng f 108. Aanvoer van donderdag: 104 kisten tong en tarbot, 12 heilbot, 5 tong schar en schartong, 385 schol, 30 schar, 35 bot, 55 haring, 540 schelvis, 120 wijting, 200 ka beljauw en gul, 3 leng, 26 haai, 4 ham, 20 poon, 51 koolvis, 20 diversen: 1610 totaal. Besommingen van donderdag IJM. 32 f 22.000, 2 trawlers met f 28.480 VI. 166 f 7490, 61 f 8240, SCH. 135 f 10.200, IJM. 3 IJK. 53 f 662. Amstelkade, 30 te Amsterdam. Arnedijk, 30 v. Rotterdam n. Hamburg. Atje Ray S, 31 v. Rotetrdam n. Hampton Roads. Alhena, 31 te Santos. Aalsdijk, 30 v. New York n. Kaapstad. Ampenan, 31 te New York. Annenkerk, 31 te Manilla v. Shanghai. Abbekerk, 30 v. Antwerpen n. Rotterdam. Agamemnon, 30 600 m. w.z.w. Ouessant n. Londen. Akkrumdijk, 30 300 m. w. Bermuda n. Trinidad. Arkeldijk, 30 670 m. w.n.w. Kaap Verd. eil. naar Halifax. Averdijk, 30 630 m. o. Bermuda n. Havana. Aalsum, 31 te Colon. Alhena. 31 te Santos. Alpherat, 30 60 m. v. Natal n. New York. Alphard, 30 80 m. z. Vitoria n. Antwerpen. Amstelpark, 30 180 m. z.w. Monrovia n. Kaapst. Angolakust, 31 te Lagos. Axeldijk, 30 750 m. w.z.w. Horta n. New Orleans. Abbedijk, 30 70 m. z.o. Manzanillo n. Cristobal. Batanghari, 30 v. Rotterdam n. Priok. Beninkust, 31 v. Amsterdam n. W.-Afrika. Boissevain, 3/2 te Kaapstad verw. Boschkerk, 30 te Colombo. Bantam, 31 v. Semarang n. Surabaja. Banda, 30 20 m. z. Madagascar n. Belawan. Banka, 30 v. Marseille n. Genua. Bengawan, 31 te Freetown. Bennekom, 30 210 m. w.n.w. Flores n. Holland. Blijdendijk, 30 200 m. w. Azoren n. New York. Boschkerk, 30 te Colombo. Blommersdijk, 30 200 m. o. Bermuda n. Antw. Britsum, 30 40 m. n.w. Drytortugas n. Batonrouge. Baissevain, 3/2 *te Kaapstad v. Rio de Janeiro Borneo, 30 v. St. Vincent n. Belawan. Basilea, 31 v. Amsterdam n. Las Palmas. Caltex Nederland, 30 te Rotterdam. Caltex Leiden, 31 te Venetië. Caltex Pernis, 2/2 te Rotterdam verw. Celebes, 31 te Surabaja. Clavella, 31 v. Calcutta n. Abadan. Cleodora, 1/2 te Cochin. Camerounkust, 30 nog rede Accra. Calamares, 31 te Mobile v. Golf Ito. Castor, 31 te New York v. MirogOane. Duivendijk, 31 v. Southampton n. Antwerpen. Dorestad, 30 130 m. w. Sabang n. Colombo. Drente, 31 te Tj. Priok. Dongedijk, 31 te San Francisco v. Los Angeles. Doris, 31 te Pampatar v. Cumana. Duivendrecht, 31 v. Hamburg n. Rotterdam. Eemland, pass. 31 Kp. Finisterre n. Amsterdam. Esso Amsterdam, 30 80 m. n.w. Oporto naar Las Palmas. Eenhoorn, 30 v. Hamburg n. Bremen. Esso Rotterd., 30 400 m. z.w. Bermuda n. N. York. Groote Beer, 30 50 m. o. Cape Race n. R'dam. Gooiland, 30 te Hamburg v. Bremen. Guineekust, 30 210 m. z.w. Takoradi n. Freetown. Gaasterkerk, 31 te Cadiz. Heemskerk, 30 v. St. Vincent n. Singapore. Hydra, 1/2 te New York. Hera, 30 v. Port of Spain n. Paramaribo. Hecuba, 30 v. Kingston. Heemstede, 30 te St. Vincent n. Singapore. Hispania, 30 40 m. z.z.w. Wight n. Onton. Hermes, 31 v. Hamburg n. Antwerpen. Hornero, 2/2 te Rotterdam verw. Johann. Frans, 30 300 m. o. Zanzibar n. Rastanura. Jason, 30 500 m. z.w. Flores n. Guanta. Kota Agoeng, 29 v. Belawan n. Padang. Karimun, pass. 31 Pt. Elizabeth n. Dakar. Kota Baroe, 31 v. Bombay n. Penang. ICryptos, 31 v. Aruba n. Pt. Everglades. Kertosono, 31 te Dar Es Salaam. Kasimbar, 30 v. rede Pula Utello n. Telok Dalem. Krebsia, 30 80 m. w.z.w. Bornholm n. Stockholm. Kabylia, 30 v. New York n. Punta Cardon. Kermia, 30 v. Holtenau n. Rotterdam. Khasiella, 30 v. Malta n. Larnaka. Kota Inten, 30 v. Dakar n. Belawan. Kalydon, 31 v. Portland n. Punta Cardon. Katelysia, 31 bestemm. gewijz. in Philadelphia. Kellia, 30 480 m. z.w. Horta n. Stockholm. Luna, 30 te Amsterdam. Langkoeas, 30 625 m. w.n.w. Walvisb. n. Belawan. Larenberg, 31 te Bremen v. Amsterdam. Liberty Bell, 31 te Philadelphia. Limburg, pass. 31 Uskant n. Dakar. Louis Lantz, 31 8 m. z. Beachyhead n. Emden. Molenkerk, 31 te Rotterdam. Maashaven, 31 v. Las Palmas n. Antwerpen. Merwede, 1/2 te Lagos. Metula, 31 v Surabaja n. Pladju. Mentor, 30 470 m. n.o. S. Miguel Az. n. Port oi Spain. Marpessa, 30 420 m. n.o. Azoren n. Curasao. Megres N, 30 140 m. z.o. Santos n. Montevideo. Nieuw Amsterdam, 31 v. New York n. La Guaira. Noordam, 30 550 m. o.z.o. Cape Race n. R'dam. Noordzee, 2/2 te Cristobal verw. Nestor, 31 te Wageningen n. Paramaribo. Oostkerk, 1/2 te Genua. Osiris, 31 v. Port of Spain n. Londen. Ouwerkerk, 31 te Kaapstad. Oldekerk, 30 30 m. z. Madagascar n. Las Palmar Ondina, 30 300 m. z.w. Las Palmas n. Curasao Oranje, 30 te Kaapstad. Oranjefontein, 30 v. Hamburg n. Antwerpen. Oranjestad, 31 te Trinidad. Orion, 30 v. Curasao n. Antwerpen. Rondo, 30 v. Dakar n. Napels. Pieter S, 30 v. Rotterdam n. Barry. Prins Willem II, pass. 31 Ouessant n. Halifax. Purfina Hellas, 31 te Mena A1 Ahmadi. Prins Frederik Hendrik, 30 te Hamburg v. Antw. Prins Willem IV, 30 te Thameshaven n. Londen. Papendrecht, 1/2 te Pta. Cardon verw. v. R'dam. Prins Willem II, 30 v. Le Havre n. Halifax. Poseidon, 3i te New York. Prins Willem van Oranje, 31 te New York. Radja> 1/2 te Belawan. Rita, 1/2 te Pladju. Rijndam, 31 te La Guaira. Rotula, 30 10 m. z.o. Lizzard n. Stanlow. Rondo, 30 130 m. n. Dakar n. Napels. Stad Haarlem, 30 v. Amsterdam n. Narvik. Salatiga, 1/2 te Khoralmufatta. Sarangan, 8 2 te Adelaide verw. Scherpendrecht, 31 v. Ceuta n. Cyprus. Soestdijk, 30 v. New York n. Rotterdam. Stad Maassluis, 31 te Amsterdam. Stad Alkmaar, 30 825 m. w.z.w. Fayal n. Antw. Statue of Liberty, 30 25 m. z. Wight n. L. Palmas. Samarinda, 30 1000 m. z.w. Kaapstad v. Trinidad. Slamat, 30 v. Baltimore n. Savannah. Stad Rotterdam, 30 v. Philadelphia n. Nederland. Stentor, 30 te Mobile v. Curagao. Sliedrecht, 30 730 m. z.z.o. Freetown n. Dakar. Sloterdijk, pas. 30 Vlissingen n. Antwerpen. Senegalkust, 1/2 te Dakar v. Bordeaux. Tomori, 30 te Rotterdam. Teucer, 31 te New York. Tjipanas, 1/2 te Manilla. Tjibantjet, 2/1 te Makassar. Tibia, 30 95 m. z.o. Durban n, Mena. Trajanus, 31 170 m. o.n.o. Turksislands n. San tiago de Cuba. Utrecht, pass. 30 Kp. De Goede Hoop. Van Neck, 31 te Singapore. Van Riemsdijk, 31 te Singapore. W. Alton Jones, 30 v. R'dam n. Mena Al Ahmadi. Wonosari, 31 rede Rastanura. Westerdam, 30 580 m. n. Azoren n. New York. Willemstad, 30 250 m. z.w. Flores n. Plymouth. Wonorato, 31 te Astoria v. Los Angeles. IJssel, 31 te Tala. Zeeland KRL, 30 v. Rotterdam n. New York. KLEINE VAART Bab T, 30 v. Rochefort n. Bayonne. Deo Favente, 31 te Rotterdam n. Le Havre. Draco, 30 te Bordeaux n. La Pallice. Haskerland, 31 v. Harlingen verw. Joost, 30 v. Amsterdam n. Stockholm. Kaap Falga, 29 v. Bordeaux n. Londen. Kaap St. Vincent, 29 te Norrkoping v. Gent. Phidias, 30 v. Sevilla n. Antwerpen. Ponza, 30 te Grimsby v. Bayonne. Philetas, 31 te Rotterdam n. Catania. Plato, 30 v. Rijeka n. Bari. Strabo, 31 te Rotterdam n. Algiers. Tilly, 30 v. Zaandam n. Goole. Martini, 31 v. Hunnebostrand te Wisbech verw. Westerdok, 30 te Gravesend n. Amsterdam. KLEEDT U NAAR HET SEIZOEN LEDEREN KLEDING dragen. Wij hebben een enorme collectie onder andere JACKS met ritssluiting - VESTEN en LANGE JASSEN bieden u tevens EEN GROTE COLLECTIE van de beste merken, zoals LOCOMOTIEF - BATAVUS - FONGERS JUNCKER - TRIUMPH (Engels) Als speciale reclame: EEN RIJWIEL, geheel compleet, met lamp, jasbeschermer en slot voor slechts 140.— Engelmundusstraat 28 - IJmuiden-O. - Tel. 4282 ALS U NAAR DE TROPEN MOET of gaat emigreren, komt u dan eens bij ons kijken naar de kleding, welke u hiervoor nodig heeft. Onze witte en. khaki broeken, onze shorts, onze shirts met lange en korte mouw, onze sportkousen, ankiets en tropenondergoed, zijn gemaakt van een fantastisch goede kwaliteit, zodat u c(eze kleding 1000 en één keer kunt laten wassen. Onze maatafdeling maakt voor u een prima palmbeach- of tropical costuum, uw tropen- smoking maken wij van witte sharskin of gabardine, de smoking pantalon van een zwarte tropical zo dun als een lovertje. Specialisten in Tropenkleding ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM - TEL. 16968

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3