Mr. G. W. v. Dokkum (Voorburg) volgt 1 september mr. M. A. Stufkens op ^Vanmorgen in de vishal en op zee Luidsprekers li Griffier Staten van Noordholland Vier Britse studenten uit Hongarije thuisgekomen F.S. adviseren Saoed: „Hervat diplomatieke relaties met Engeland" Russische bulletins in Jordanië verboden Nasser nog niet naar de Sovjet-Unie Arts benadeelde fiscus voor 150 mille Spaak naar Washington voor Euratoom-overleg Noodweer langs de kusten van Ierland en Schotland Tien vissers verdronken Faillissementen BEVERWIJK Zang en Vriendschap groeit nog steeds „Het wonder van Milaan" volgende week in Luxor „Jan van Dommelen" met „Mijn zoons" Scheepvaart WOENSDAG 6 FEBRUARI 1957 De Provinciale Staten van Noordholland hebben in de dinsdag te Haarlem gehouden vergadering besloten met ingang van 1 september 1957 op de meeste eervolle wijze ontslag te verlenen aan mr. M. A. Stufkens als griffier der Staten van Noordholland, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten door hem aan de provincie bewezen. Tot griffier is daarna benoemd mr. G. VV. van Dokkum, hoofdadministra teur A ter provinciale griffie van Zuid-Holland. Hij verwierf 46 stemmen. Num mer twee van de voordracht, dr. D. van der Wel, administrateur C ter provinciale griffie van Noordholland, kreeg 27 stemmen. Aan de benoeming ging een korte besloten vergadering vooraf. De nieuwe griffier, die woonachtig is te Voorburg, bekleedt op het ogenblik de hoogste rang ter griffie van Zuid-Holland en is chef van de tweede afdeling, die on der meer provinciale financiën, volksge zondheid en personeelszaken omvat. Mr. G. W. van Dokkum is op 14 septem ber 1906 te Utrecht geboren, waar hij ge studeerd heeft in de rechten. In 1929 werd hij benoemd tot ambtenaar ter secretarie der gemeente Vreeswijk; na aldaar twee jaar gewerkt te hebben was hij vijfenhalf jaar verbonden aan de provinciale griffie van Utrecht. Hij werkte achtereenvolgens op drie afdelingen en doorliep diverse rangen. Ook was hij secretaris van de commissie voor de uitbreidingsplannen. In september 1937 trad mr. Van Dokkum in dienst van de provincie Zuid-Holland als plaatsvervangend chef van de derde af deling (gemeentefinanciën). In Maart 1942 werd hij benoemd tot chef der tweede af deling (provinciale financiën, onderwijs, armwezen, volksgezondheid en personeels zaken) en sedert 1948 is hij plaatsvervan gend griffier der staten van Zuid-Holland. Behalve zijn eigenlijke werkkring be kleedt mr. Van Dokkum vele nevenfunc ties. Hij is secretaris van het interprovin ciaal overleg inzake personeelsaangelegen heden, als vertegenwoordiger der provin cie adviserend lid der rijkscommissie van overleg en van enkele subcommissies, se cretaris der commissie voor georganiseerd overleg en der dienstcommissies voor de griffie van Zuid-Holland, penningmeester der Stichting Landverbetering Zuid-Hol land, adviserend lid der commissie van toezicht op de voor- en nazorg voor gees teszieken in Zuid-Holland, adviserend lid der provinciale commissie voor de volks gezondheid en enkele subcommissies en lid van de studiekring inzake personeel- beheer van het Instituut voor Bestuurswe tenschappen. Ook heeft mr. Van Dokkum zijn verdien sten op maatschappelijk terrein. Hij is twaalf jaar lid van de kerkeraad der OXFORD (Reuter/U.P.). - De student Roger Cooper, die met drie collega's een tijdlang in Hongarije gevangen is gehou den, is het recht ontzegd tot het midden van maart te Oxford college te lopen. Van de zijde van de universiteit is meegedeeld, dat Cooper enige tijd geleden reeds in zeer krachtige bewoordingen is gewezen op de noodzaak voor hem de discipline van zijn „college" te gehoorzamen en voldoende tijd aan zijn studie te besteden. In het parlement zijn vier vragen inge diend over de studenten, op wier gedrag in Hongarije critiek in Groot-Brittannië is geoefend. In deze vragen wordt de re gering verzocht mee te delen hoeveel hun Hongaars avontuur Groot-Brittannië heeft gekost. De vier studenten ondervinden meer spot dan medeleven. De pers is verbolgen over het feit, dat het viertal zijn ervaringen tegen klinkende munt aan de pers heeft aangeboden. De spotprenten beelden de jongelui af met baarden, of wel als zuige lingen. De algemene tendens is, hun on derneming als kinderspel af te schilderen. De „Daily Express" laat een Russische militair aan zijn meerdere rapporteren: we hebben documenten op hen gevonden, die bewijzen, dat ze hier kwamen om red dingsbrigade te spelen voor studenten die gepakt werden toen ze reddingsbrigade speelden voor studenten De vrouwelijke student, Judith Cripps, heeft naar verluidt bevriezingsverschijn selen aan beide voeten ten gevolge van het verblijf in een koude cel. Kranig Bij hun terugkeer zwaaiden de drie man nelijke studenten alle lof toe aan Judith Cripps, de kleindochter van de overleden Britse staatsman Sir Stafford Cripps, we gens haar kranige houding, zo meldt onze correspondent. De geheime politie en de bewakers hadden het vooral op haar ge munt. Het voedsel was afschuwelijk. Judith ging in hongerstaking, met het resultaat dat zij na vijf dagen op haar verzoek eieren en kaas kreeg. Tijdens haar protest staking moest zij het met water stellen. Op een dag viel zij flauw. De studenten werden vijf of zes maal ge durende de twee weken verhoord. Er werd geen geweld gebruikt. Wel waren ze ge tuige van het wegslepen van een mishan delde gevangene. Een verrassing waren de pakketten die de Britse legatie aan ieder van hen stuurde. De jongens weigerden echter de gezonden scheerapparaten te ge bruiken omdat ze gezworen hadden hun baard te laten staan, totdat de Russen Hon garije zouden hebben verlaten. Ook de re volutionaire Hongaarse studenten zouden dat doen. De Britse studenten hebben geen bekentenis afgelegd, maar bij hun vertrek tekenden zij een, voor hen onbegrijpelijk, in het Hongaars opgesteld document. Zij ontkennen met klem, dat ze zich aan spio nage hebben schuldig gemaakt. Het doel van hun omweg over Hongarije ze waren op weg van Joegoslavië naar huis was contact op te nemen met Hongaarse stu denten, die ze in Boedapest hadden leren kennen, toen ze penicilline naar Hongarije brachten. V eerlieden De eveneens vrijgelaten Noorse en Ame rikaanse student vertelden bij aankomst in Oostenrijk, dat zij Hongaarse vluchtelingen over het Neusiedlermeer hadden gezet. De Amerikaan bleef aanvankelijk aan de Oos tenrijkse kant, terwijl de Noor zich in een boot naar de Hongaarse oever liet drijven. Op de dag van hun aanhouding was het buw gebroken waarmee de Amerikaan de boot met vluchtelingen placht terug te trekken. De Amerikaan ging daarna ook met de boot mee om te helpen peddelen. Juist toen zij met een boot vol vluchtelin gen koers wilden zetten naar de Oosten rijkse oever, greep de Hongaarse grens politie in. Doopsgezinde gemeente te Den Haag; de laatste vier jaar neemt hij het secretariaat waar. In Voorburg is hij gedurende zes jaar voorzitter van de oudercommissie der lagere school, drie jaar voorzitter van de Voorburgse ouderraad van het openbaar lager onderwijs, drie jaar lid van de com missie van toezicht op het lager onderwijs en vele jaren vice-voorzitter van de Neu trale Kleuterschoolvereniging en sedert enkele jaren bestuurslid van de Stichting Bejaardencentrum te Voorburg. WASHINGTON (Reuter). Dinsdag is te Washington van gezaghebbende zijde vernomen, dat Amerikaanse regeringsfunc tionarissen er bij koning Saoed van Saoedi-Arabië op aan hebben gedrongen de afgebroken diplomatieke betrekkingen met Groot-Brittannië weer aan te knopen, opdat een nieuwe poging kan worden ge daan om tot een regeling van het Brits- Saoedi-Arabische geschil om de oase van Boeraimi te komen. Saoedi-Arabië verbrak de diplomatieke betrekkingen met Groot-Brittannië en Frankrijk, nadat deze staten hun actie te gen de Suezkanaalzone waren begonnen. Van dezelfde zijde wordt nog vernomen dat president Eisenhower de Arabische vorst heeft medegedeeld dat het geschil cm de oase van Boeraimi in de grond een geschil tussen Groot-Brittannië en Saoedi- Arabië betreft, dat zonder rechtstreekse Amerikaanse bemoeienis tot oplossing dient te worden gebracht. De oase van Boeraimi ligt in een olie rijk gebied en het oostelijk gedeelte van de Arabische woestijn. Groot-Brittannië heeft Saoedi-Arabië er van beschuldigd Arabische stammen van geldmiddelen te hebben voorzien en ze te hebben opgestookt tot een campagne van ondergronds gewroet tegen Engeland. Hoge Amerikaanse ambtenaren hebben ook te genover koning Saoed verklaard, dat de Verenigde Staten, bij een hervatting der Brits-Saoedi-Arabische betrekkingen zul len pogen nieuwe besprekingen tussen beide landen te bevorderen. Toelichting Een woordvoerder van de Arabische vorst heeft een nadere toelichting gegeven op een interview, dat dinsdag werd gepubli ceerd en volgens hetwelk koning Saoed zou hebben verklaard, dat dfe Arabische mogendheden geen agressie zouden ple gen jegens Israel. De koning zeide volgens de woordvoerder alleen, dat een definitie ve regeling van de geschillen met Israel niet in overweging kon worden genomen zolang dit land weigerde zich neer te leg gen jrij de UNO-resoluties. AMMAN (Reuter) Een dagelijks bul letin van het Russische persbureau Tass, dat in Damascus gedrukt wordt, zal niet meer in Jordanië worden toegelaten. Het werd tot nu toe gratis aan de pers en enige andere organen verstrekt. Men gelooft, dat dit verbod van de Jor daanse regering de eerste stap is in een se rie maatregelen ter beperking van de communistische activiteit in Jordanië. MOSKOU (AFP) Te Moskou is dins dag van gezaghebbende Egyptische zijde vernomen, dat de Egyptische president, luitenant-kolonel Nasser, Moskou niet, zo als in bepaalde berichten was gemeld, 9 februari zal bezoeken. „Wij hopen, dat de president in staat zal zijn de Sovjet-Unie zo spoedig mogelijk te bezoeken, maar een datum is nog niet vastgesteld en er is ook geen sprake van een bezoek op zo korte termijn", aldus wordt nog van dezelfde zijde vernomen. Psychiatrisch rapport acht hem niet toerekeningsvatbaar De officier van justitie bij de Arnhemse rechtbank heeft twintigduizend gulden boete, subsidiair drie weken hechtenis ge- eist tegen de Nijmeegse medicus L., die er volgens de dagvaarding van verdacht wordt in drie jaar bijna honderdzestienduizend gulden te weinig te hebben ingevuld op zijn aangiftebiljet voor de inkomstenbe lasting. Een psychiater a charge, prof. dr. D. Wiersma, was tot de conclusie gekomen, dat de arts verminderd toerekeningsvat baar moet worden geacht. Angst voor de toekomst kan hem hebben ingegeven de belasting te „drukken". Als hij een vrij heidsstraf zou moeten ondergaan of hij een voorwaardelijke vrijheidsstraf zou krijgen, zou hem voortaan de nodige rust ontbreken om zijn wetenschappelijk werk voort te zetten. De getuige-deskundigen a décharge, prof. dr. J. J. Prik en de psycholoog dr. K. J. van der Loo, kwamen tot de conclusie, dat het ten laste gelegde deze medicus niet kan worden aangerekend. Hij is iemand, die zich opsluit in zijn wetenschappelijk werk en daarbuiten volkomen „Weltfremd" tegenover de dingen staat," aldus hun mening. De verdediger betoogde dat de arts zich als het ware onder curatele gesteld had van een administrateur. Deze betaalde alle crediteuren, zorgde voor de betaling van de omzetbelasting en verstrekte het geld, dat de arts voor zijn levensonderhoud nodig had. Pleiter vroeg vrijspraak op grond van de conclusie var, prof. Prik. Zelfs een voor waardelijke vrijheidsstraf zou volgens hem aan de sociale functie van verdachte een einde maken. De arts moet nog 150.000 achterstallige belasting betalen. BRUSSEL (Reuter/Belga) De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Paul Henri Spaak, vertrekt vandaag uit Brussel naar Parijs, op doorreis naar de Verenigde Staten, waar hij te Washington bespre kingen zal voeren over „Euratoom", de voorgestelde Westeuropese gemeenschap voor kernenergie. Spaak zal, in zijn dubbele functie van Belgisch minister van Buiten landse Zaken en coördinator voor de West europese plannen voor „Euratoom" en Euromarkt, besprekingen voeren met zijn Amerikaanse ambtgenoot, Dulles. Spaaks besprekingen zullen vooral gaan over de wijze, waarop België, wanneer het toetreedt tot „Euratoom", zijn Westeuropese deelgenoten Frankrijk, West Duitsland, Italië, Nederland en Luxemburg kan laten delen in de vruchten van zijn kern energie-overeenkomst met de Verenigde Staten. Onder de bepalingen van dit ver drag levert België negentig percent van de uranium, die het in de Kongo wint, aan Groot-Brittannië en de Verenigde Staten, in ruil waarvoor het inlichtingen ontvangt over de vorderingen op het gebied van kernenergie-onderzoek voor bedrijfsdoel einden. Spaak zal in de Verenigde Staten ook besprekingen voeren met de drie „Eur- atoomwijzen", de Fransman Armand, de Duitser Etzel en de Italiaan Giordani, die in opdracht van de zes Westeuropese re geringen, in de Verenigde Staten nagaan, welke hulp Washington aan „Euratoom" zou kunnen geven. Op 10 februari komt Spaak naar Brussel terug, om de besprekingen over de vrij handelszone van de organisatie voor Euro pese economische samenwerking (OEES), bij te wonen, die op 13 februari beginnen. Europese vergaderingen De vertegenwoordigers van de bureaus der drie Europese vergaderingen (Raad van Europa, EGKS en WEU) zeggen in een nieuw advies inzake de nieuwe vergade ring van de Euromarkt en de Euratoom, dat in geval er onoverkomelijke bezwaren bestaan tegen hun aanvankelijke voorstel om de controle op de Euromarkt en de Euratoom aan de gemeenschappelijke ver- gadreing der EGKS toe te vertrouwen, het nieuwe parlement alle bevoegdheden van de vergadering van de EGKS zou moeten overnemen. De leden van de gemeen schappelijke EGKS-vergadering zouden gedurende het eerste jaar deel moeten uitmaken van de nieuwe vergadering en later zou men de nieuwe vergadering voor de Euromarkt, de Euratoom en de EGKS kunnen opnemen in een enkele Europese vergadering, aldus het advies van de afge vaardigden. De Britse liberale „Manchester Guar dian" heeft betoogd, dat ingeval het ver drag voor de Euromarkt niet voor het einde van februari getekend wordt, het wel eens onmogelijk kan blijken het door de nationale parlementen geratificeerd te krijgen voor de verkiezingen in West- Duitsland. LONDEN (Reuter-U.P.) Ierland en Zuid-Schotland zijn in de naefeLvan maaii dag op dinsdag getroffen door'een zwan storm, waarin windstoten van 160 km per uur voorkwamen. In Ierland kwamen twee personen om het leven. (ANP) Verscheidene schepen kwamen in moeilijkheden, zoals het Britse s.s. „Hol- dernore" (969 ton), dat bij Skerry Vore, vijftig mijl ten westen van de Schotse noordkust, motorpech kreeg en assistentie vroeg. Nabij Ardmore liep de Britse treiler „Robert Limbrick" (273 ton) aan de grond. De tien leden der bemanning zijn vermoe delijk verdronken. Het schip is waarschijn lijk gezonken. Twee stoffelijke overschot ten zijn geborgen. Bij de ziiidelijke Hebri- den strandde de treiler „Mayspring" aan de ingang van de Castlebay. De vissers boot „Warwick Deeping" geraakte vijftig mijl ten zuiden van Dennis Head (Orkaden) in moeilijkheden, doordat enige spanten in de bunkerruimte het begaven. Bij het lichtschip „Morecambe Bay", aan de kust van Lancashire, verzocht de Britse treiler „Alcmaria" om hulp, daar het machineschade had. De Britse treiler „Red Sabre", die, evenals de reddingboot van Barrow, assistentie verleende, kwam zelf in een moeilijke positie, doordat er een tros in de schroef raakte. De „Alcmaria" werd later door de Britse treiler „Dean Swift" op sleeptouw geno men. De „Red Sabre" ging voor anker. De kracht van de wind is in de loop van de dag afgenomen, maar in het noorden en op de westelijke eilanden werden toch nog windsnelheden gemeten van 175 km per uur. In het westen van Schotland bedraagt de stormschade naar eerste ramingen een miljoen pond sterling. Wegen zijn geblok keerd, talrijke huizen zijn beschadigd, ver bindingen en hoogspanningsleidingen defect. De Shetlands zijn nu al 46 dagen van de buitenwereld afgesloten, en Harry Gear, de man die het postkantoor beheert, heeft via de radio gevraagd of de RAF misschien voedsel zou kunnen afwerpen - en liefst spoedig. De Orkaden zijn eveneens geïso leerd. Er zijn daar gisteren windstoten ge meten van omstreeks 200 kilometer wind kracht per uur. De postboot kan wegens de hoge zeeën niet uitvaren. Verscheidene schepen geraakten op drift in de haven van Ardrossan in Schotland. Tientallen andere vaartuigen langs de Schotse westkust zochten haastig de havens op. Enige trawlers geraakten in moeilijk heden. Het is nog niet bekend of zij in veiligheid zijn. Ook de kust van het Kanaal en de Golf van Biskaye werden door zware windstoten geteisterd. De Costaricaanse „Marinetta" en de bemanning van de vuurtoren op Ouessant meldden maandag dat zij een onbekend vaartuig stuurloos zagen drijven. De „Marinetta" kon geen hulp bieden. De Liberiaanse „Gertrude Thereue" kreeg 20 mijl ten noorden van Brest moeilijkheden met de besturing, maar hoefde geen bij stand te vragen. Het Franse kustradio- station Le Conquet kreeg van de Griekse vrachtvaarder „George M. Embiricos" be richt dat 80 mijl west van Round Island, voor de kust van Cornwall (Engeland) een stuurloos drijvende vissersboot was waar genomen. Een Bretonse vissersboot kwam zijn zusterschip „Monique Marivonne" te hulp, dat in de Golf van Biscaye een vast gelopen schroef had en een noodzeil had gehesen. Aan de noord- en westkust van Frank rijk konden schepen niet uitvaren. Vissers die op zee waren, moesten hun toevlucht in een haven zoeken. Aan het voorjaarsachtige weer in Frank rijk is een einde gekomen. Weerkundigen verwachten vandaag in de meeste delen van het land regen. De Haarlemse rechtbank heeft dinsdag in staat van faillissement verklaard A. Schreu- ders, winkelier in galanterieën, Lange Anna- straat 37, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. H. G. Rambonnet en curator: mr. F. M. Oberman, advocaat en procureur, Kruisweg no. 63 te Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd opgeheven 't faillissement van: C. J. de Heer, fabrieks arbeider, Eschdoornlaan 76, Zaandam. Rech tercommissaris: mr. N. Reeling Brouwer en curator: mevrouw mr. H. S. J. M. Felhoen KraalOtto, advocate en procureur te Wor- merveer. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst zijn geëindigd het fail lissement van: P. C. Klugt, echtgenote van L. W. Wiener, Marnix van St. Aldegonde- straat 2, Zandvoort. Rechter-commissaris: mr. H. J. M. Cokart en curator: mr, H. J. Pot, advocaat en procureur, Ged. Oude Gracht 92 te Haarlem; en dat van: n.v. Handelsmaat schappij „Klein Heiligland", Klein Heilig land 88, Haarlem. Rechter-commissaris: mr. N. Smits en curator: mr. H. Jonker, advocaat en procureur, Nieuwe Gracht 51 te Haarlem. Het zangkoor Zang en Vriendschap te Beverwijk mag zich in een uitstekende bloei verheugen. Op de gehouden jaarver gadering werd medegedeeld dat het koor 110 leden telt en 80 jeugdleden. Het vol gende jaar bestaat het koor tien jaar. Reeds nu werden plannen beraamd om dit tweede lustrum te herdenken. Dit zal onder meer gebeuren door een dag uit te gaan en ergens een concert té geven. Men denkt dit te doen in een sanatorium. Uit de jaar verslagen van secretaris en penningmees ter bleek wel dat het koor een druk jaar achter zich heeft. De grote successen waren onder meer het grote concert en het Kerst concert. Bij de bestuursverkiezing werden de penningmeesteresse mevrouw Suyk-Schik en de tweede voorzitter de heer C. J. de Goede herkozen. Reeds nu werd besloten om in oktober weer-het traditionele operaconcert te geven. „De dwaze dochter" bij Arbeiderstoneelfonds Het arbeiderstoneelfonds organiseert op donderdag 7 februari een avond in het Kennemer Theater te Beverwijk. De to neelgroep „Puck" zal hier een opvoering geven van het spel van Lope de Vega „De dwaze dochter" onder regie van Cas Baas. In tegenstelling tot een eerdere bekend making wordt de eerstvolgende filmavond van de Commissie Cultureel Beverwijc ge houden op donderdag 14 februari in het Luxor Theater te Beverwijk. De verschui ving van de datum een week verder houdt verband met een uitvoering van het Arbeiders Toneelfonds op de zevende. Op 14 februari wordt om 7 uur en om 9 uur gedraaid de Italiaanse film van re gisseur Vittorio de Sica: „Het wonder van Milaan". l «II Wat vandaag binnen was Aan de IJmuidense afslag waren woens dag de „Tzonne" met 800 kisten vis, waar bij 425 haring, 125 schelvis, 120 wijting en voorts 100 stuks stijve kabeljauwen; de „Maria van Hattem" met 150 kisten vis, waarbij 80 schelvis en voorts 600 stuks stijve kabeljauwen; de Sch. 117 met 280 kisten, waarbij 125 kabeljauw en gul, 125 koolvis en voorts 800 stuks ijs- en 200 stuks stijve kabeljauwen; de Wiron 3 met 30 platvis, 1000 stuks ijs- en 1000 stuks stijve kabeljauwen; de HD. 108 met 40 diversen en 560 stuks stijve kabeljauwen; de Sch. 171 met 775 kisten vis, waarbij 500 haring, 120 makreel en 120 wijting en voorts 300 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er met 180 kisten schol, 1000 kg. tong, 330 toters, bliek en sardien. Voor de export De export kocht woensdagmorgen regels grote kabeljauw voor f 74f 57, kleine voor f43f35, kisten kabeljauw voor f80 f 96. De grote schol haalde f 29f 32, middel f39f32, zetschol f62f66, schol I f 56f 67 en schol II f 47. Grootmiddel tong per kg. haalde f 3.30, kleinmiddel f 3.60f 3.90, tong I f 3.80, slips f 3.50 en tarbot f 2.70f 3. Het binnenland in De binnenlandse handel nam vandaag grote gul af voor f 38f 46, middel voor f 32f 42, torgullen voor f 28f 32. Zwar te koolvis maakte f 75f 65, grote gullen- maat f 28f 29 en kleine gullenmaat f 27 Witte koolvis deed f 90f 88, schol 3 f 36 f 27 en wijting f 34f 40. De grote schelvis noteerde vanmorgen f49f56, grootmiddel f47f61, klein middel f 58f 54, pennen f 53f 57 en braadschelvis f 49f 56. Leng ging van de hand voor f 74f 75, grote tong voor f 3.40 per kg., haring voor f 17f22, makreel voor f30f31 en to ters en bliek voor f 4.80f 7. Wat er komt Voor de donderdagmarkt werd de Haar lem met 550 kisten varia verwacht en voor de vrijdagmarkt de „Amsterdam" met 620 kisten, waarbij 300 haring. Oudste boten zijn nu: Claesje (van 23), Allanwater (van 28), Klaas Wijker en Postboy (van 29). Zilveren jubileum Op 1 maart zal het voor drs. D. J. van Dijk, voorzitter-directeur van het Product schap voor Visserijproducten, vijfentwin tig jaar geleden zijn dat hij zijn intrede deed in het Nederlandse visserijbedrijf. In de kringen van het bedrijf is men thans voornemens de heer Van Dijk ter gelegen heid van dit zilveren jubileum te huldigen. Drs. Van Dijk kwam indertijd in IJmui- den in dienst als assistent van de directie van het Staatsvissershavenbedrijf. Op 15 maart 1936 werd hij secretaris van de Ne derlandse visserij centrale. Van zee Om de Noord is gisteren niet gevist: de trawlers kampten met windkracht 12. De visserij op 't Zand behoort ook alweer tot het verleden. Deze schepen zijn thuissto- mend of op weg naar de Noord, want de kabeljauw is vrijwel verdwenen. Langs de kust vingen de loggers 80 a 100 kilo tong en 8 a 10 manden bijvis per etmaal. Bij boei ST 2 werden trekken van 20 a 25 kilo tong en 4 manden andere vis ge daan. De vangsten per etmaal bedroegen hier 150 175 kilo tong en 15 a 20 man den andere vis. De toneelvereniging „Jan van Domme len" geeft op 26 februari en op 2 en 9 maart uitvoeringen van „Mijn zoons" van A. Miller in de toneelzaal „Zomerlust" aan de Hoofdstraat te Santpoort. Alioth, pass. 4 Madeira n. Rio de Janeiro. Almdijk, 4 v. Houston n. Havana. Arendskerk, 5 te Lor. Marques. Argos, 4 v. Gdynia n. Amsterdam. Arkeldijk, 5 te Halifax. Astrid Naess, 4 v. Amsterdam n. Perzische Golf. Alblasserdijk, 4 v. Rotterdam te Antwerpen. Abbekerk, 5 v. Amsterdam n. Oost-Azië. Abbedijk, 5 v. Cristobal n. Liverpool. Amstelveen, 7 te Damman verw. Axeldijk, pass. 5 Key West n. New Orleans. Agamemnon, 5 te Rotterdam. Amstelbrug, 5 v. Amsterdam n. Kaapstad. Aalsum, 5 160 m. z. Bahias Sulina n. S. Fr.cisco. Arkeldijk, 5 te Halifax. Ariadne, 4 v. Limni n. Laurium. Almkerk, 4 te Bremen. Albireo, 5 v. Bremen n. Antwerpen. Alcor, 6 te Hamburg. Alhena, 6 te Bahia. Amstelvaart, 6 te Kaapstad. Artemis, pass. 5 Ouessant n. Trinidad. Angolakust, 5 te Congoriver v. Matadi. Bantam, 5 v. Surabaja n. Makassar. Bloemfontein, 6 te Kaapstad. Bennekom, 5 te Rotterdam. Batoela, 5 te Surabaja v. Bandjermasin. Breda, 5 te Willemstad v. Cristobal. Billiton, 4 te Antwerpen n. Amsterdam. Boskoop, 5 v. Rotterdam te Antwerpen. Baarn, 4 v. Cristobal n. Buenaventura. Bengalen, 6 te Belawan. Bintang, 6 te Port Arthur. Boissevain, 7 te Port Elizabeth verw. Bonaire, 6 te Paramaribo. Breda, 5 v. Curagao n. Europa. Britsum, 31 te New Orleans. Caltex Leiden, 4 v. Venetië n. Sidon. Ceronia, 5 te Santos. Cist.ula, 4 v. Houston n. Rotterdam. Cradle of Liberty, pass. 4 Kp. De Goede Hoop n. Philadelphia. Caltex Delft, 4 te Rotterdam. Cirrus (weerschip), 4 v. R'dam n. Atl. Oceaan. Camerounkust, 5 te Cape Coast. Cradle of Liberty, pass. 4 Kp. Goede Hoop naar Philadelphia. Ceronia, 5 te Santos v. Rio de Janeiro. Charis, 4 v. Caracol n. Baltimore. Caltex Rotterdam, 5 551 m. o.z.o. St. Helena naar Las Palmas. Caltex Nederland, 8 te Rotterdam verw. Calamares. 6 te Cristobal. Cleodora, 4 v. Cochin n. Calcutta. Daphnis, 4 v. New Orleans n. Curagao. Drente, 6 te Cheribon. Diemerdijk, 5 ten anker op rede Bermuda. Esso Nederland. 4 v. Philadelphia n. Aruba. Elizabeth B, 6 te Trinidad. Esso Den Haag. pass. 5 Durban n. Mena Al Ahm. Etrema, 5 te Bahia. Eenhoorn, pass. 5 Vlissingen n. Patras. Felipes, 5 te Singapore v. Telukanson. Gaasterkerk, 5 te Antwerpen verw. Gaasterkerk, 6 te Rotterdam. Guineekust, 4 v. Dakar n. Le Havre. Graveland, 6 te Rio Grande. Groote Kerk, pass. 5 Gibraltar n. Dakar. Groote Beer, 5 te Rotterdam. Gordias, 6 te Izmir. Gabonkust, 4 v. Freetown n. Holland. Hector, 5 te Alexandrië. Houtman, 6 te Surabaja. Hera, 4 v. Demerara n. San Felix. Hermes, 5 v. Rotterdam, 6 te Amsterdam. Hersilia', 5 v. Paramaribo n. Demerara. Ivoorkust, 4 v. Hamburg n. Antwerpen. Ilos, 7 te Rotterdam verw. Jupiter, pass. 4 n. Kreta n. Messina. Kalydon. 5 te Pta. Cardon. Kellia, pass. 4 Ouwessant n. Stockholm. Korenia. 4 v. Port de Bouc n. Curagao. Keizerswaard, 5 te Balikpapan. Kermia, 5 te Frederikstad. Kinderdijk, 5 v. Norfolk n. New York. Korenia, pass. 5 Majorca n. Curagao. Kryptos, 5 v. Port Everglades n. Pta. Cardon. Krebsia, 6 te Rotterdam. Kasimbar, 5 te Padang Kalydon, 5 te Punta Cardon. Khasiella, 5 te Iskanderun. Kota Inten, 5 750 m. z. Cape Race n. Belawan. Karimata, 1 v. Biak n. HollaneLis,; Kabylia, 5 v. Pta. Cardon n. Norfolk. Katelysia, 5 v. Philadelphia n. Pta. Cardon. Lindekerk, 5 te Bahrein. Luna, 7 te Rotterdam verw. Liberty Bell, 6 te Pta. Cardon. Limburg, 6 te Dakar. Lissekerk, 5 v. Le Havre n. Antwerpen. Lombok, 6 te Balboa. Maashaven, 6 te Antwerpen. Maasland, 5 v. Santos n. Montevideo. Maas, pass. 5 Ouessant n. Curagao. Mitra, 6 te Rotterdam verw. Molenkerk, 5 v. Rotterdam n. Bombay. Montferland, 6 te IJmuiden verw. Manto, 5 te Amsterdam n. Kopenhagen. Myonia, 7 te Abadan verw. Mentor, 4 620 m. z.w. Fayal n. Port of Spain. Muiderkerk, 4 te Le Havre. Nieuw Amsterdam, 5 v. Curagao n. San Bias. Nestor, 5 v. Paramaribo n. Amsterdam. Notos, pas. 4 Ouessant n. Malaga. Nieuw Amsterdam, 5 v. La Guaira n. Willemstad. Oberon, 6 te Philadelphia. Oranjestad, 5 v. Aruba n. Pto. Limon. Orestes, 7 te San Juan verw. Ouwerkerk, 4 v Kaapstad n. Fremantle. Ootmarsum, 5 v. Jacsonville n. Amsterdam. Osiris, 4 90 m. n.o. Barbados n. Londen. Oranjefontein, 5 te Amsterdam. Pr. Fred. Willem, pass. 5 Kp. Blanco n. Cotonu. Purfina Nederland, 5 v. Antwerpen n. Durban. Prins Willem IV, 5 te Duinkerken. Pendrecht, pass. 5 Gibraltar n. Rotterdam. Pieter S, verm. 6 v. Barry n. Amsterdam. Prins Willem V, pass. 6 Ouessant n. Oslo. Prins Alexander, pass. 5 Vlissingen n. Le Havre. Ridderkerk, 6 te Nacala. Roepat, 5 v. Belawan n. Colombo. Roggeveen, 5 te Mombasa. Rotti, 6 te Tj. Priok. Rijndam, 4 200 m. n. Sombrero eil.. n. Bermuda. Rita, 5 te Telukanson v. Pladju. Rondo, 5 te Napels. Raki, 4 te Hamburg n. Amsterdam. Sommelsdijk, 5 te Brownsville. Stad Schiedam, pass. 5 Ouessant n. Rotterdam. Saidja, 5 te Sambu. Stanvac Talang Akar, 5 te Vingeigerong naar Sungeigerong. Statue of Liberty, 4 v. Las Palmas n. Kaapstad. Soestdijk, 4 530 m. n.n.w. Azoren n. Antwerpen. Senegalkust, 4 v. Freetown n. Monrovia. Sarpedon, 6 te Rotterdam. Sibajak, 5 te Melbourne n. Sydney. Stad Schiedam, 7 te Rotterdam verw. Scherpendrecht, pass. 4 Kreta n. Cyprus. Stad Leiden, 3 v. Montevideo n. St. Vincent. Statue of Liberty, 4 v. Las Palmas n. Kaapstad. Sliedrecht, 6 v. Dakar n. Mena Al Ahmadi. Scherpendrecht, 6 te Cyprus. Schie, pass. 5 Ouessant n. Hamburg. Singkep, 5 v. Kaapstad n. Dakar. Teiresias, 6 te Balikpapan. Ternate, 6 te Singapore. Trompenberg. 6 te Brownsville. Tomini, 4 te Basrah. Tero, 8 te Antwerpen verw. Tiba, 4 y. Rio de Janeiro n. Santos. Theobaldius, 6 v. Mena Al Ahmadi n. Kaapstad. Tarakan, 4 v. Londen n. Dakar. Tawali, pas. 4 Kp. Vilano n. Las Palmas. Tegelberg, 4 v. Penang n. Mauritius. Taria, pass. 5 Bermuda n. Rotterdam. Tjinegara, 6 te Durban. Van Noort, 4 te Hongkong. Willem Ruys. 5 v. Colombo n. Belawan. Waal, 4 v. Palermo n. Lissabon. Willemstad, 5 v. Plymouth n. Amsterdam. W. Alton Jones, 4 30 m. z.o. Las Palmas n. Mena. Westerdam, 5 te New York. Waterman, 4 v. Las Palmas n. Walvisbaai. Woensdrecht, 6 te Mir verw. Zuiderkruis, 6 te Halifax. KLEINE VAART Ahoy, 5 25 m. n.w. Hoek v. Holl. n. Newcastle. Aries, 5 dw. Lizardhead n. Dublin. Arnoudspolder, 5 160 m. z.w. Ouessant n. Antw. Batavier I, 5 100 m. w.z.w. Gironde n. Bordeaux. Bergsingel, 5 v. Middlesbro te Bristol verw. Bloemgracht, 5 te Helsinki v. Abo. Bab T, 2 te Bayonne v. Rochefort. Casana, 5 dw. Dover n. Rouen. Crankrig, 5 te Amsterdam n. Pto. Limon. Daje Böhmer. 5 v. Rotterdam n. Genua. Elio, 3 te Galway. Equator. 5 100 m. n. Vilano n. Cork. Elizabeth Berger, 5 Amsterdam n. San Juan F.K. Ebro, 4 v. Maassluis n. Rouaan. Elsa, 3 te Goole v. Delfzijl. Gele Zee, 4 te Port Said. Henriette B. 5 130 m. z.w. Ouessant n. Bizerta. Inspecteur Mellema, 5 dw. Kp. Penas n. Lissabon. Isi, 5 te Ipswich verw. Joost, 3 te Stockholm v. Amsterdam. t Kastanjesingel, verm. 5 v. Barow n. Amsterdam. Kaap Falga, 2 te Londen v. Bordeaii3e. Kaap St. Vincent, 2 v. Vestervik n. Leuvehaven, verm. 5 v. Antwerpen n. R°™.r°a"V Lindesingel, verm. 5 v. Teignmouth n. Bordeaux. Midas, 4 te Hamburg n. Kopenhagen. Mariten, 5 te Amsterdam. - Maasym N, verm. 5 v. Amsterdam n. Grimsby Marin, 5 v. Safi te Rouaan. Monica, verm. 5 v. Rotterdam n. Belfast. Olivier van Noort, 6 te Wisbeck v. Bayonne. Ponza, 4 te Aberdeen v. Grimsby. Phidias, 4 te Antwerpen n. Amsterdam. Roga, verm. 5 v. Waterford n. Swansea. Schippersgracht, 5 20 m. z.w. Bornholm n. Z dam. qtraho 5 00 m n.n.o. Vilano n. Algiers, foemba 5 vMnverkeithing te Gr. Yarmouth verw. Texelstroom, 5 bij Arklow n. Amsterdam. Tilly, 5 6 m. n.n.w. Kp. Vilano n. Imminh. Vrouwepolder, 5 v. IJmuiden te MleeI*VAART Hudson, 3 v. Matadi n. IJmuiden. Maas, 4 „Holnis" vlotgetrokken n. Vlissingen. Oceaan, 4 v. Maassluis n. Poole. Oostzee, 4 420 m. z.o. Hongkong n. Hongkong. Poolzee, 4 v. Port Said n. Rotterdam. Witte Zee, 4 150 m. z.w. Ouessant n. Le Havre. OFFICIËLE PUBLIKATIE. Ten behoeve van de dienstplichtigen, die op 7 februari 1957 voor le oefening onder de wapenen komen, worden enkele extra- treinen ingelegd. Genoemde dienstplichtigen moeten van deze extra-treinen gebruik maken en daartoe op een zodanig tijdstip van hun woonplaats vertrekken, dat zij op het betrokken station aansluiting hebben op de voor hen bestemde treinen. De dienst plichtigen, die in verband met hun plaats van vertrek of bestemming niet kunnen ge bruik maken van één der hierna genoemde extra-treinen, moeten ingevolge hun last geving reizen met de eerst volgende reisge legenheid na 06.59 uur. Extra treinen. Amsterdam—Bergen op Amsterdam v.-8.54, Sloterdijk v. 9.01, Haarlem v. 9.13, Leiden v. 9.34, Zwijndrecht v. 10.43, Dordrecht v. 10.47, Roosendaal v. li.20, Bergen op Zoom a. 11.35. Den Haag— Bergen op Zoom: Den Haag v. 9.55, D Ift V. 10.04, Rotterdam CS v. 10.22, Rotterdam Blaak v. 10.26, Rotterdam-zuid v. 10.30, Ba- rendrecht v. 10.48, Roosendaal v. 11.34 Ber gen op Zoom a. 11.49. Rotterdam—Eind hoven: Rotterdam CS v. 8.47, Rotterdam Blaak v. 8.52, Rotterdam-z. v. 8.57, Baren- drecht v. 9.18, Dordrecht v. 9.30, Lage Zwa- luwe v. 9.43, Breda v. 9.57, Gilze Rijen v. 10.07, Tilburg v. 10.18, Oisterwijk v. 10.37, Boxtel v. 10.47, Eindhoven a. 11.02. Amster dam—Eindhoven: Amsterdam v. 9.00, Am sterdam MP v. 9.06, Amsterdam Amstel v. 9 10 Utrecht v. 9.37, Geldermalsen v. 9.58, Den Bosch v. 10.17, Vught v. 10.22, Eind hoven a. 10.42. Leeuwarden—Vught: Leeu warden v. 8.40, Heerenveen v. 9.03, Steen- wijk v. 9.23, Meppel v. 9.34. Zwolle v. 10.15, Amersfoort v. 11.18, Utrecht v. 11.47, Den Bosch v. 12.30, Vught a. 12.36. Groningen— Bergen op Zoom: Groningen v. 8.43, Assen v. 9.04, Hoogeveen v. 9.25, Meppel v. 9.40, Zwolle v. 10.02, Amersfoort v. 10.57, Bilt- hoven v. 11.14, Utrecht v. 11.28, Den Bosch v 12 20, Tilburg v. 12.43, Gilze Rijen v. 12.58, Breda v. 13.13, Roosendaal v. 13.37, Bergen op Zoom a. 13.53. Nijmegen—Bergen op Zoom: Nijmegen v. 9.53, Den Bosch v. 10.38, Tilburg v. 11.05, Breda v. 11.25, Roosendaal v. 11.51, Bergen op Zoom a. 12.05. Zwolle Roermond: Zwolle v. 10.06, Deventer v. 10.35, Zutphen v. 10.56, Arnhem v. 11.21, Nij megen v. 11.43, Blerick v. 12.31, Venlo v. 12.36, Roermond a. 12.59. HUW'ELIJKSSCHOOL N. V. S. H. op donderdagavonden 7 febr. t/m. 28 maart. Cur sussen: Elkaar begrijpen in het huwelijk, geboorterege ling, hygiëne en recht In lichtingen: Linnaeusstraat 22, Lijsterlaan 30, Scheldestr 51. NET MEISJE gevr, in klein gezin, voor halve dagen. Mevr. Schoo, Rijksweg 136, Velsen. MEISJE gevr. voor enkele dagen per v/eek. Kievitlaan 3, IJmuiden. Ook bij het uitzoeken van een nieuwe WASMACHINE geven wij gaarne advies over de beroemde merken zoals Hoover, A. E. G.. Miele e d Koop iets goeds voor uw dure geld. Keizer, Trompstraat 20, tel. 4516. TONEELVER. „ADVENDO" geeft haar 2e uitvoering in het seizoen 1956/'57 in het Ned. Herv. Jeugdgebouw op donderdag 7 en zaterdag 9 februari. Kaarten a f 1.25 verkrijgbaar aan de zaal. GOEDE HULP gevr. voor 2 of 3 ocht. p. w. P. C. Hooft- laan 68, Driehuis. NET WINKELMEISJE gevr. Brandwijk's Zelfbediening, Kennemerlaan 38. Na 7 uur Warmenhovenstraat 45. DAGMEISJE gevr. van 8 tot 3.30, v. g. g. v. Aanm. Verl. v. Themaatlaan 11, Velsen. Zoekt u eens een leuk pro gramma uit dan plaatsen wij een TELEVISIE APPARAAT naar uw keuze op proef zond. verplichting. Over de bet. worden wij het wel eens. Even een ber. aan Keizer, Trompstraat 30, tel. 4516 en u kunt van uw programma genieten. Laat uw auto vakkundig WASSEN en CLEANEN voor slechts f 3.50. Ook aan uw huis komen wij. J. Rol, Geleenstraat 1. Wij hebben DAMESHAKJES met stalen rand. Schoenrep. inrichting Jac. Binkhorst, Tuindersstraat 119. 12% JAAR VERLOOFD. We zijn liever 12% jaar ge trouwd. Wie helpt ons aan woonruimte? Br. L 6722 Verdwenen uit kapper Ha- gendoorn's fietsenrek rood met geel KINDERFIETSJE. Kind zeer gedupeerd. Terug bez. Kanaalstraat 54. Heer zoekt NET PENSION. Brieven L 6712. Jong echtpaar zonder kind. zoekt ZIT-SLAAPKAMER, IJmuiden of omgev., vrouw genegen huishoudelijk werk te verrichten. Br. L 6711. Te huur of te koop: BIL JART met geldinworp, zeer geschikt voor jeugdvereni ging of zo iets. Br. L 6718. Te huur aangeb. een mooie zonn. ZIT-SL.KAMER op goede stand, klein gezin, gem. en volledig pension. Bill, prijs. Brieven L 6721. WONINGRUIL. Gevr. een flat met tenminste 4 kamers, 2e woonlaag. Aangeb.: een vrij huis aan het Marktplein Bevatt. 6 kam., zolder en fl. schuur met kelder. Voor en achter tuintje. Br L 6717 VRIJ HUISJE ruilen voor 4- kamer-flat, liefst beneden. Brieven L 6716 WONINGRUIL. Agb. kl. vrij huis te Haarlem voor huis te IJmuiden-O. Br. L 6720 Wie ruilt mijn FLAT omg. Marktplein voor vrije wo ning? Brieven L 6713. Te koop gevr. 4 pers. TENT. Br. met prijsopgaaf L 6719. VEEL GELD BETAALT BROEKMAN voor alle soor ten meubilair, naaimachines zolderopr., enz. Lakenstr. 26, hoek Doelstraat Haarlem. Tel. 10794 of zendt briefkaart Te koop gevr. PIANO of TELEVISIE. Br. L 6714. TE KOOP: prima gasfornuis f 110, Philips radio f 60. Br. L 6715. TE KOOP: kinderwagen z. g. a. n., Sextant en Studieboe ken t/m. 2e Stuurmansrang, damesfiets. Grahamstr. 108. Te koop van part. goed on- derh. 4 deurs AUSTIN A 40 1949, open dak, verw., radio, etc. Geen olieverbruik. Te zien: Garage van Bugnum, Meervlietstraat Velsen. Te koop: goed onderhouden crème Engelse KINDER WAGEN, hoog model. Gij- zenveltplantsoen 11. Te koop aangeb. EYSINCK 125 c.c., loopt goed, prijs f 85. Strengholtstraat 15. Na 6 uur. Te koop: prima DUITSE PIANO. Brieven L 6710. Te koop: MOTORRIJWIEL merk Sparta 125 c.c. b.j. '49 G. Boon, J. P, Coenstraat 22, IJmuiden-O. TE KOOP: eiken kroon 6 arms, compleet en tuintafel, Vechtstraat 185.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3