Engeland wordt „raketbasis" in plaats van dekschip" Statendam Amerikaans begrip voor de Britse moeilijkheden HET W Haarlems Dagblad ofe'MORRI %LmU Hammarskjoeld maant Israel: „éérst terug, dan garanties" „Europa mag niet op de rug komen liggen door oliegebrek" Ewijk's Baerrij Sandys begint overleg met generaal Nors tad Israëliërs ontruimden stellingen bij Gaza en Akaba voor twee uur Oude glorie herleeft in Huis ten Bosch Jordanië keert zich nog feller tegen communisme Libanese steun voor i-Eisenhower plan- Het blijft zacht Onbehagen V er gelding Speidel officieel benoemd: in april in functie Krokusjes in bloei op de Keukenhof Boycot van tram in Madrid Merapi op Midden-Java stoot gloedwolken uit PRESIDENT EISENHOWER: Westduitse Bondsdag kiest Berlijn als hoofdstad Het woord is aan... Vijf doden in het verkeer j De verkeerongelukken DIT JAAR: 110 DODEN Margarine twee cent per pakje duurder 71e JAARGANG No 179 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DONDERDAG 7 FEBRUARI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 27 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT (Van onze correspondent in Londen) De Britse minister van Defensie, Duncan Sandys, heeft in het Lagerhuis verslag uitgebracht over zijn bezoek aan de Verenigde Staten. Hij deelde mee, dat Groot-Brittannië en de Verenigde Staten hun samenwerking op het gebied van bestuurbare projectielen zullen uit breiden en dat hij met zijn Amerikaanse collega Wilson de mogelijkheid heeft overwogen dat Groot-Brittannië be paalde Amerikaanse wapens overneemt. Dit wordt door beide regeringen en de militaire staven onderzocht. Sandys verklaarde dat er tussen beide landen volledige overeenstemming heerst over het doel van de defensie-politiek. Sandys heeft de Verenigde Staten er op ge wezen, dat Groot-Brittannië om econo mische en militaire redenen vorm en om vang van zijn defensie moet herzien en dat de Britse regering heeft besloten tot een aanzienlijke inkrimping van man schappen, materiaal en financiële uit gaven. Maandag zal Sandys hierover bespre kingen voeren met generaal Norstad, de opperbevelhebber van de NAVO. Het on derwerp zal verder worden behandeld op de bijeenkomst te Londen van de West- europese Unie op 26 februari. Sandys zei dat sommige leden van de Westeuropese Unie verzocht hadden te worden geraad pleegd. Pas na overleg met alle belang hebbende landen zal een definitief besluit worden afgekondigd. Sandys liet doorschemeren, dat de Amerikaanse regering het wel niet aange naam vindt, dat een bondgenoot zijn ADVERTENTIE BARTEL10RISSTR. HAARLEM IEL 13439 FERD BOLSTR. 48'A DAM TEL. 717162 LEDEREN MOTORKLEPING j AMMAN-WASHINGTON (Reuter) De Jordaanse regering heeft de veiligheids strijdkrachten woensdag opdracht gegeven alle communistische propagandapublikaties en Russische bladen in de boekwinkels in te nemen. Er mogen voorts geen Russische films meer worden vertoond in de biosco pen in Amman. Dinsdag werd gemeld, dat een in Damas cus gedrukt dagelijks bulletin van het Sovjet-persbureau Tass niet meer in Jor danië wordt toegelaten. De Syrische president Sjoekri El Koe- watly heeft een uitnodiging aanvaard voor een bezoek aan Tsjecho-Slowakije. De da tum voor dit bezoek is nog niet vastgesteld. Ook is er sprake van een uitnodiging voor een bezoek aan Spanje. De Libanese minister van Buitenlandse Zaken, Charles Malik, heeft, na een bezoek aan president Eisenhower, tegenover ver slaggevers verklaard te zullen pogen steun onder de Arabische landen voor Eisen howers programma voor het Nabije Oosten te verwerven. Hij voegde hieraan toe: „Nie mand weet beter dan ikzelf, hoe moeilijk het zal zijn algehele medewerking der Arabieren aan de uitvoering van het plan te verkrijgen". Koning Saoed van Saoedi-Arabië heeft woensdag te Washington op een persconfe rentie verklaard Eisenhowers programma voor het Nabije Oosten als „goed opgezet" te beschouwen. Hij voegde er aan toe: „het verdient bestudering door en waardering van de Arabische landen". Koning Saoed verklaarde bij terugkeer in Arabië met de andere Arabische leiders over „alle zaken" te zullen spreken, waar onder het plan-Eisenhower. Hij gaf echter geen rechtstreeks antwoord op de vraag, of hij zou pogen de steun der Arabische landen voor het plan te verwerven. >OOOOOorx>^xxxxDnoor>o< v OOOOC-OO VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van donderdagavond tot vrijdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Zwaar bewolkt met plaatselijk wat regen, maar later ook op klaringen. Matige, nu en dan krachtige zuidelijke wind. Zacht voor de tijd van het jaar. Volledige weerrapporten op pagina twee. krachtsinspanning vermindert, maar Washington heeft begrip voor de omstan digheden, die verlichting van de Britse defensielasten noodzakelijk maken. De Amerikanen erkennen dat militaire defen sie zonder financiële en economische sta biliteit waardeloos is. Sandys verklaarde ook nog dat de Britse regering geen en kele concessie tegenover de Verenigde Staten heeft gedaan in ruil voor het Amerikaanse aanbod van bestuurbare projectielen. De vier divisies en de Britse tactische luchtmacht in West-Duitsland zullen een nieuwe vorm krijgen doordat de Verenig de Staten tactische kernwapens beschik baar zullen stellen. De omvang van de di visies op de grond zal worden ingekrom pen. Sandys herhaalde nog eens dat mi nister Wilson zich had uitgesproken voor onverwijld herstel van het speciale en in nige contact tussen beide landen, een ver langen, dat de Britse regering volkomen deelt. Groot-Brittannië wordt thans veranderd van een vliegdekschip voor de kust van Europa, dat het tot nu toe was, in een ba sis voor raketten, een vooruitzicht, dat on behagen heeft gewekt omdat de Britse eilanden, nog meer dan tot nu toe, een onverdedigbaar doelwit voor vijandelijke raketten worden. Een vijand kan slechts weerhouden worden door de wetenschap, dat hij zelf niet aan vernietiging kan ont komen. Er ontstond rumoer in het Lagerhuis, toen Hugh Gaitskell, de leider der oppo sitie, sarcastisch vroeg of nu de re gering het doet voorkomen alsof zij een grotere eenheid met de Verenigde Staten wil getracht zal worden de motie, waarin critiek op de Verenigde Staten wordt uitgeoefend, te doen intrekken. Honderdeenentwintig leden van de con servatieve fractie hebben namelijk een motie ingediend, waarin Washington er van beschuldigd wordt het Atlantische bondgenootschap ernstig in gevaar te heb ben gebracht. De socialisten begonnen on bedaarlijk te schreeuwen, maar minister Sandys en de andere ministers deden er het zwijgen toe. De raketten-bases, die in Groot-Brittan nië worden aangelegd, zullen door Ameri kanen worden bemand totdat de Britten speciale opleidingscursussen voor bedie ning en onderhoud in de Verenigde Staten hebben gevolgd. Alle nadruk ligt op blik semsnelle vergelding in plaats van ver dediging. De gewone bommenwerpers zul len worden vervangen door bestuurbare projectielen met een kernlading. Het zou Groot-Brittannië veel tijd en geld kosten de techniek van het vervaardigen van kernladingen zelf te ontwikkelen. Zo lang Groot-Brittannië de kernraketten zelf niet bezit, blijft het voor zijn verdediging aan gewezen op de Amerikaanse bases, die pas overbodig worden zodra de Verenigde Sta ten over de inter-continentale lange af standsraketten beschikken. Op het ogen blik hebben de Amerikanen veertien vliegvelden in Groot-Brittannië. President Eisenhower heeft op zijn pers conferentie meegedeeld, dat zijn bespre kingen met minister Sandys over even tuele beperking van de Britse defensie uitgaven geheim moeten blijven. Een ver slaggever zei, dat generaal Norstad zich pessimistisch heeft uitgelaten over de toe komstige defensieve kracht van West- Europa. Eisenhower zei generaal Norstad ontmoet te hebben, maar deze had zich niet pessimistisch getoond. PARIJS (Reuter). - De Westduitse gene raal Speidel is benoemd tot bevelhebber van de landstrijdkrachten van de NAVO in de centrale sector van Europa, aldus is officieel bekend gemaakt door het hoofd kwartier van de NAVO te Parijs. Generaal Speidel zal op of omstreeks 1 april in functie treden. Het zachte weer van de laatste weken heeft de bollen volop gele genheid gegeven snel te groeien. Thans ste ken op de Keukenhof te Lisse de eerste gele krokussen reeds hun kopjes boven de grond Tuinman G. Lans dekt de bloemen af om ze te beschermen tegen de hazen en konijnen. De kwekers hopen, dat vorst en hagel zich verre houden, opdat de tere bloe men niet worden aangetast. MADRID (AFP) De bevolking van Madrid is vanochtend, uit solidariteit met de inwoners van Barcelona, begonnen met een boycot van de tram. Vooral in de ar beiderswijken was de staking vrijwel al gemeen. De trams reden vanochtend, zon der bijwagens, met slechts enkele passa giers. De trottoirs waren overvol mensen die naar hun werk liepen. CAIRO (U.P., Reuter en A.F.P.) Waar nemers in El Arish hebben gerapporteerd, dat de Israëlische troepen zich woensdag gedurende iets meer dan twee uur uit hun stellingen in de grensstrook van Gaza en in Sharm El Sheik teruggetrokken hebben. De terugtrekking geschiedde kort na dat in de UNO de resolutie was aange nomen, die het terugtrekken van de Israë lische troepen eiste. Maar korte tijd later, toen bekend was gemaakt dat Israel zich niet aan deze resolutie zou storen, keerden de Israëliërs terug in de stellingen, die zjj twee uur tevoren hadden ontruimd. Dag Hammarskjoeld, secretaris-generaal van de UNO, heeft de Israëlische ambas sadeur Abba Eban woensdag gewaar schuwd dat de UNO géén overweging zal schenken aan de Israëlische eisen voor ga ranties' tegen herhaalde Egyptische agres sie en scheepvaartbelemmeringen, wanneer niet eerst alle Israëlische troepen zijn te ruggetrokken uit Egyptisch gebied. Eban had zich tot Hammerskjoeld ge wend met de verklaring, dat de kwestie van het opvolgen der resoluties van de UNO-Assemblée vlotter zou kunnen wor den afgewikkeld, indien hij zekerheid kreeg op enige punten, die thans nog twijfelach tig zijn. Zo werd van de zijde van Israel aan Hammarskjoeld verzocht om van Egypte de garantie te vragen, dat dit land zich na het terugtrekken van de Israëlische troe pen onthoudt van alle oorlogszuchtige da den te land, ter zee en in de lucht. Israel bracht voorts opnieuw het gebied Sharm-El-Sheik ter sprake (Golf van Aka ba), en wees op de maatregelen, die geno men moeten worden teneinde daar de vrije doorvaart te garanderen. Israel vroeg of de troepen van de UNO in dat gebied in staat zouden zijn om in de straat van Tiran en de Golf van Akaba vrije vaart te waarborgen. „Israël wacht op antwoord in deze zaken en zal na ontvangst van een antwoord voortgaan met trachten een oplossing te COCOCUOOCXXXJOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT VEERTIEN PAGINA'S vinden voor de problemen welke in de re soluties van de Algemene Vergadering worden genoemd", zo luidde de verklaring van Eban. T erug Een woordvoerder van de secretaris-ge neraal verklaarde dat Israel nog niet heeft voldaan aan de twee resoluties welke op 2 febuari door de UNO zijn aangenomen, en waarvan één stelde, dat Israel alle vij andelijkheden, te land, ter zee en in de lucht, onmiddellijk diende te staken. Niet alleen moeten de Israëlische strijdkrachten worden teruggetrokken, maar ook de amb tenaren van het burgerlijk bestuur. De UNO heeft een communiqué gepubli ceerd, waarin zij tegenspreekt, dat de in ternationale politietroepen als eersten ge vuurd hebben in het incident met de Is raëliërs bij Rafah, aldus een correspondent van Belga in Cairo. Dit hadden de Is raëliërs in een klacht aan het hoofdkwar tier van het internationale politieleger ge zegd. Volgens Israëlische vissers is Syrië bezig, aan de oever van het meer van Galilea mi litaire versterkingen te concentreren. De vissers verklaarden, dat zij verjaagd waren door Syrische soldaten, die dreigden te zullen schieten als zij te dicht bij de oever kwamen. De vissers vertelden, dat zij aanzienlijke troepenconcentraties hebben waargenomen. Het Israëlische ministerie van Binnen landse Zaken heeft woensdag de haven van Eilath, aan de Golf van Akaba, tot officiële toegangshaven voor Israel ver klaard. Dit was noodzakelijk, zo werd ver klaard, omdat sinds het opheffen van de Egyptische blokkade de haven van Eilath zeer veel verkeer ontvangt. DJAKARTA (U.P.) De vulkaan Merapi op Midden-Java, die al enkele jaren lang de voortekenen van een grote uitbarsting vertoont, heeft deze week gloedwolken uit gestoten. Honderden dessa-bewoners op de hellingen der vulkanen staan gereed om de vlucht te nemen bij de eerste tekenen van een grote eruptie. De observatie-posten nabij de met lava bedekte hellingen van de Merapi telden 15 vurige gloedwolken per dag, die uit de krater omhoog werden gestoten. J ADVERTENTIE Van de buitenkant bekeken: Een mooi, machtig1 zeekasteel; Groot en groots en indrukwekkend, Tóch een elegant geheel. En van binnen is 't een sprookje, Dat hier tot écht leven kwam; Ook het zwaar verzilverd SOLA Vaart mee met de Statendam. Dertig duizend lepels, vorken, Waar de Statendam mee eet! Twintig duizend stuks serviesgoed, Zwaar verzilverd SOLA pleet! Véél fabrieken dongen mede, Tot men de beslissing nam: SOLA past het allerbeste In 't milieu der Statendam. CLINGE DOORENBOS WASHINGTON (Reuter) De leider van de afdeling Olie en Mineralen van het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Zaken, Felix Wormser, heeft tegenover de Senaatscommissie O'Mahoney, welke een onderzoek instelt naar de verhogingen van de olieprijzen na de Suezcrisis, verklaard, dat uitgebreide Amerikaanse overzeese in vesteringen verloren zullen gaan, „wan neer onze vrienden in West-Europa niet van olieprodukten voorzien kunnen wor den". Wormser zeide, dat de Verenigde Staten De Koningin en Prins Bernhard hebben woensdagavond voor het eerst een diplo matendiner gegeven in de Oranjezaal van> het gerestaureerde Huis ten Bosch in Den Haag. Aan het diner zaten behalve de Koningin, de Prins en Prin ses Beatrix verder aan de minister van Buitenlandse Zaken mr. Luns en zijn echt genote, alsmede de ambassadeurs van Ca nada, Duitsland, de Sovjet-Unie, Italië, En geland, Pakistan, Australië, België, India, Noorwegen, Egypte en Columbia met hun dames, de pauselijke internuntius, de ge zanten van Polen, Finland, Uruguay, Thai land, Iran, Tsjecho-Slowakije, Joegoslavië en de Philippijnen en de zaakgelastigden van Ecuador, Indonesië en China. De tafels waren fraai versierd met tul pen en narcissen. Er werd een servies van Sèvresporselein gebruikt. In het tafellin nen was het Nederlandse wapen van 1878 geweven. De Oranjezaal is bekroond met een acht kantige, uit 1674 daterende koepel met een diameter van bijna acht meter. Langs de wanden bevinden zich panelen met wapens van het Huis van Oranje. In het plafond ontdekte men in 1939 een jeugdportret van Amalia van Solms. Toen men namelijk in dat jaar uit veiligheidsoverwegingen het weduweportret van Amalia van Solms ver wijdende vond men daarachter het jeugd- j portret, dat eveneens door Honthorst werd j geschilderd. Van onze correspondent in Bonn) Berlijn wordt in zijn oude glorie her steld. Het wordt opnieuw de officiële hoofdstad van Duitsland dat wil zeggen West-Duitsland zo heeft de Bondsdag met bijna algemene stemmen besloten. Vier afgevaardigden van de Christelijk Sociale Unie uit Beieren stemden om fi nanciële redenen tegen. Zij verklaarden naderhand dat zij er niets op tegen heb ben, dat Berlijn weer hoofdstad wordt. Hoewel Berlijn weer hoofdstad is, zal het nog niet de zetel van de regering worden. Ook de Bondsdag en de Bondsraad, als mede de bondskanselarij en de overige ministeries, de buitenlandse ambassades en gezantschappen blijven voorlopig in Bonn omdat men onmogelijk van een „eiland" af het „vasteland" van de bonds republiek kan regeren. Wel heeft de Bondsdag de regering verzocht, bij het in stellen van instanties en instituten, Berlijn als zetel te kiezen, wanneer daarvoor nieu we gebouwen nodig zijn. Het slot „Belle Vue" in Berlijn, dat als ambtswoning van de bondspresident dienst zal doen, moet zo spoedig mogelijk in behoorlijke staat wor den gebracht. Samuel Johnson: Onmondige mensen begroeten de dwang met een zucht van verlichting. Het zesjarige meisje M. C. J. Duivelaar uit de Weimarstraat in D e n H a a g is, toen zij in die straat van achter een ge parkeerd staande auto de rijweg oprende, aangereden door een personenauto. Zij kreeg een schedelbasisfractuur, tenge volge waarvan zij overleed. De 23-jarige Maria Winkels, verpleegster in de psychiatrische inrichting te Frane- k e r, is toen zij uit de bus Alkmaar- Leeuwarden stapte en achter de bus om de Harlingerweg wilde oversteken aan gereden door een personenauto. Zij werd in de bermsloot geworpen en overleed ter plaatse. De 83-jarige Geert Homan uit Donde ren (Gr.) is om het leven gekomen toen hij, op de Norgerweg ter hoogte van de woning van zijn zoon linksaf slaande, geen richting aangaf en door een hem achterop komende vrachtauto werd aangereden. Op een kruispunt aan 'de Verlengde Hereweg te Groningen is de 63-jarige wielrijder J. Pinkster uit Groningen bij het oversteken van de weg aangereden door een autobus en daarbij dodelijk ver ongelukt. Hij stak plotseling de weg over. De chauffeur van de bus slaagde er niet in de man nog te ontwijken. Het slachtof fer bleek bij aankomst in het Rooms-Ka- tholiek ziekenhuis overleden te zijn De 31-jarige mevrouw R. R.-L. uit Am sterdam is op de Schelmseweg te Arn hem om het leven gekomen, toen de door de heer J. L. bestuurde auto, waarin zij zat, tegen een boom reed, vermoedelijk door het klappen van een band. De chauf feur en zijn vrouw kregen elk een her senschudding. De vierde inzittende werd niet gewond. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 110 personen, j van wie 18 kinderen. na de tweede wereldoorlog bijna 50 miljard dollar hebben geïnvesteerd in economische en industriële hulpverlening aan Europa. Deze investering zou verloren gaan, wan neer Europa niet van voldoende olie voor zien zou kunnen worden. Alvorens de verhoren woensdag begon nen, zeide senator O'Mahoney, dat de re cente verhoging van de benzineprijs niet gerechtvaardigd lijkt te zijn. Ons is mede gedeeld, zei hij, dat enkele grote produ centen in de benzine „zwemmen". President Eisenhower heeft woensdag verklaard, dat de Amerikaanse regering mogelijk zou moeten ingrijpen, wanneer de oliestroom naar Europa niet op maximale omvang wordt gehouden. Naar zijn mening dient de regering echter de economie van het land niet te verstoren, tenzij het nodig was. Alle vervoerscapaciteit in de Ver enigde Staten moet tot het uiterste gebruikt worden. De Verenigde Staten mogen niet toelaten, dat Europa als gevolg van gebrek aan olie „op de rug komt te liggen", zo merkte de president op zijn persconferentie op. Arthur Flemming, die als directeur van het bureau voor Defensiemobilisatie het plan opstelde voor de noodvoorziening met olie van Europa, heeft meegedeeld zeer te leurgesteld te zijn, dat het olievervoer naar Europa, voor wat stookolie betreft, toch nog een zeer ernstige toestand voor de Europeanen heeft laten voortbestaan. Hij somde drie gebreken op, waarin volgens hem verbetering kon worden gebracht: de raffinaderijen hebben zich niet voldoende aangepast om de benzineproduktie te ver minderen en meer stookolie te verkrijgen; de verschepingen van ruwe olie uit Vene zuela naar de Verenigde Staten zijn toe genomen, in plaats dat de kortere weg van Venezuela naar Europa werd gevolgd; de moeilijkheden, welke de regelende organen in de staten, als de spoorwegcommissie in Texas, hebben bij het nakomen van hun wettelijke verplichtingen en de risico's die gelopen worden bij de verhoging van de produktie-contingenten. Na overleg met de minister van Econo mische Zaken hebben fabrikanten van margarine met ingang van vandaag de prijzen van margarine met twee cent per pakje van 250 gram verhoogd, waardoor de consumentenprijs met eenzelfde bedrag zal stijgen. Deze prijsverhoging is een gevolg van de aanzienlijke stijging, die zich gedurende de afgelopen maanden in de prijzen van de verschillende voor de fabricage van mar garine benodigde buitenlandse grondstof fen heeft voorgedaan. Van bevoegde zijde wordt opgemerkt, dat in de zomer van 1956 na overleg met de minister van Eco nomische Zaken de margarinefabrikanten besloten, bepaalde belangrijke stijgingen van de prijzen voor grondstoffen, welke zich in het begin van 1956 voordeden, niet aan de Consument door te berekenen. De laatste maanden van 1956 zijn evenwel de grondstoffenprijzen opnieuw zodanig ge stegen, dat het niet mogelijk is een prijs verhoging nog langer achterwege te laten. Groepsvervoer per bus duurder De prij zenbeschikking Vervoer met Autobussen 1947 is gewijzigd, waardoor een verhoging van de maximumtarieven voor het groepsvervoer met autobussen is toegestaan wegens de stijging van de ben zineprijs. De vergoeding per kilometer voor dit vervoer zal mogen worden ver hoogd met 2 cent per kilometer voor auto bussen tot en met 25 zitplaatsen en met 3 cent per kilometer voor bussen van 26 tot en met 60 plaatsen. Boete voor clandestien reizen omhoog Het gaat duurder worden als men zonder kaartje of zonder voldoende betaald te hebben wordt gesnapt in trein of tram, tenminste als de Staten-Generaal zich ver enigen met een wetsontwerp dat bij de Tweede Kamer is ingediend en dat voor ziet in verdubbeling van de boetenmaxima van de Spoorwegwet en de Locaalspoor- en Tramwegenwet. De minister van Ver keer en Waterstaat merkt bij dit ontwerp op, dat hij het wenselijk vond in deze kwestie overeenstemming te brengen tus sen de in 1954 verhoogde boetenmaxima ingevolge het Wetboek van Strafrecht en de boetenmaxima in de Spoorwegwet en de Locaalspoor- en Tramwegwet. Als straks de Wet Autovervoer Personen zal worden herzien, zal ook de maximale boete, die kan worden opgelegd aan buspassagiers die clandestien trachten te reizen, worden verhoogd. ADVERTENTIE 2 x 3 7 zei Jantje, maar die kon het niet weten, want die zat pas in de kleuterklas. Maar u weet wel beter, u kunt van 1 weekgeld geen 2 maken. Wel kunt u met uw weekgeld bij ons meer doen. Reken maar. 250 gr. allerh. met roomboter bereid van 1.15 voor 99 ct. 200 gr. Victoria stengels 68 ct. 1 grote Rozjjnencake 34 ct. p. 100 gr. Vanaf heden iedere woensdag ROZIJNENBROODDAG 2 grote Rozijnenbollen 25 cent Willemsbeekweg 1, IJmuiden, tel. 4640

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1