Enige stijging van de prijzen is thans onvermijdelijk HET WEER E.G.K.S.-parlement bijeengekomen in Straatsburg Nog geen uitspraak over drie resoluties inzake Algerije Haarlems Dagblad cfe'MORRI Minister Zijlstra verklaart: Invloed van vier factoren Gunstig verslag over ontwikkeling der kolen- en staalindustrie Geen zelfmoord? Het beleid is er op gericht, loon- en prijsbeweging binnen aanvaardbare grenzen te houden Algemene verzekering voor weduwen en wezen Advies van de S.E.R. aan de regering Buiig weer Statendam" heeft door slecht weer vertraging Prins Bernhard in New York aangekomen Twee doden in het verkeer Verkeersongelukken j DIT JAAR: 120 DODEN Israel vraagt uitleg van toezeggingen der V.S. Het woord is aan 71e JAARGANG No 184 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks WOENSDAG 13 FEBRUARI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 32 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE H AARIiEMSCHE COURANT De minister van Economische Zaken, prof. Zijlstra, zegt in zijn Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer dat de huidige moeilijkheden van het prijsstabilisatiebeleid niet van principiële aard zijn, maar veroorzaakt worden door een aantal feitelijke, ongeveer tegelijk optredende factoren, die onver mijdelijk tot zekere prijsstijgingen moeten leiden. In de eerste plaats veroorzaakt de internationale politieke situatie, zij het nog steeds in beperkte mate, prijs stijgingen op verschillende goederenmarkten en in het bijzonder ook op de vrachtenmarkt, die onvermijdelijk hun invloed op het binnenlands prijspeil uitoefenen. In de tweede plaats maakt de bestedings beperking, wil men althans een aanzien lijke verhoging van de directe belastingen vermijden, vc'mging van bepaalde accijn zen, liquidatie van subsidies en verhoging van de tarieven van een aantal publieke of semi-publieke diensten nodig, die zon der deze verhogingen met directe verlie zen zouden werken en dus de overheidskas zouden belasten. De invloed daarvan op het algemene prijspeil is onvermijdelijk. In de derde plaats veroorzaakt de invoe ring van de algemene ouderdomsverzeke- ring op 1 januari een verhoging der loon kosten, die op sommige punten, met name waar tot dusver geen vereveningsheffing wordt betaald en de verhoging der loon kosten dus niet wordt gecompenseerd door afschaffing van deze belasting, in de prij zen doorwerkt. In de vierde plaats moet worden rekening gehouden met een zekere verhoging van de landbouwprijzen als ge volg van het streven het inkomenspeil van de agrarische bevolking te verbeteren. Het prijsstabilisatiebeleid moet onder de huidige omstandigheden niet zo worden opgevat, dat het zou pogen het algemene prijspeil onveranderd te houden, aldus de minister. Het streeft ernaar de prijsbewe ging en dus ook de loonbeweging niet uit de hand te doen lopen, maar deze binnen aanvaardbare grenzen te houden. Dit be leid is in zijn strekking dus niet minder stabiliserend dan tevoren. De minister is van oordeel, dat een ver groting van de besparingen in de huidige conjuncturele situatie uiterst gunstig zou kunnen werkên, omdat op deze wijze een vrijwillige consumptiebeperking zou wor den verkregen. Een versterking van de spaarzin kan onder de huidige omstandig heden echter alleen dan een nuttige bij drage vormen tot de noodzakelijke beste dingsbeperking, als zij op korte termijn ADVERTENTIE De Sociaal-Economische Raad heeft een advies uitgebracht over de herziening van de weduwen- en wezenverzekering, waar om hem door de staatssecretaris van So ciale Zaken in juli 1952 werd verzocht. De S.E.R. zegt in zijn advies, dat de voorziening zich niet alleen dient uit te strekken tot de weduwen van degenen, die arbeid in dienstbetrekking verrichtten, doch ook tot de weduwen van degenen, die op andere wijze een inkomen ver wierven. Een inkomensgrens wordt onge wenst geacht op dezelfde gronden, als waarvoor een dergelijke grens voor de al gemene ouderdomsverzekering is afge wezen. De raad acht het noodzakelijk, dat de uitkeringen nauw verband houden met de kosten van het minimale levensonder houd. De regeling dient volgens de S.E.R. het karakter te krijgen van een bodemvoor ziening, welke beoogt behoeftigheid te voorkomen en welke daarnaast ruimte laat voor andere regelingen en voor eigen zorg. De uitkeringen dienen parallel te lopen met de wijzigingen in de algemene wel vaart. Voorgesteld wordt als maatstaf hier voor de algemene loonindex te bezigen, op dezelfde wijze als voor de algemene ouder domsvoorziening is geschied. (Men zie verder pag. 4) jCCOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOi VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van woensdagavond tot donderdagavond, opgemaakt om 11.15 uur: Nu en dan buien maar ook enkele opklaringen. Matige tot krachtige wind, ruimend naar west of noordwest. Kouder dan vandaag. Volledige weerrapporten op pagina twee. cooocooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooa zou zijn te verwezenlijken. Van bijzondere maatregelen tot bevordering van het spa ren, zoals het verlenen van een premie voor bepaalde vormen daarvan, mag zulks evenwel niet verwacht worden, omdat deze pas op langere duur hun invloed doen gelden. Lastenverdeling Over de bestedingsbeperking zegt de mi nister, dat de vrijwillige medewerking van werkgevers en werknemers alleen kan lastenverdeling blijk te geven. Zij is echter van oordeel, dat de S.E.R.-voorstellen in derdaad tot een redelijke verdeling van lasten leiden. Dit betekent echter niet, dat de regering het advies letterlijk zal vol gen. Sinds het advies werd uitgebracht, hebben de omstandigheden zich gewijzigd. Verdergaande maatregelen zijn vermoede lijk nodig, terwijl op enkele punten enige afwijkingen denkbaar zijn. Daarbij zal echter voorop staan, dat de door de S.E.R. nagestreefde evenwichtigheid zoveel mo gelijk behouden moet blijven. Doorberekening Over doorberekening van kostenverho gingen in de prijzen zegt de minister, dat de omstandigheden in individuele bedrijfs takken in dit opzicht kunnen verschillen. De loonsverhoging, die het gevolg is van de premiebetaling voor het algemeen ouderdomspensioen, komt niet voor door berekening in de prijzen in aanmerking, voor zover daar de afschaffing der ver eveningsheffing als gedeeltelijk compen serende factor tegenover staat. Overeen gekomen is, dat de resterende premielast door werknemers en werkgevers gezamen lijk zal worden gedragen, zodat ook voor dit bedrag geen doorberekening in de prij zen zal geschieden. De loonsverhoging, die het gevolg zal zijn van de komende huur verhoging, komt evenmin voor doorbereke ning in aanmerking. De stijging van de tarieven der openbare nutsbedrijven komt voor doorberekening in aanmerking voor zover daartoe in het kader van de voor prijsstijging van grond- en hulpstoffen toegepaste richtlijn aanleiding bestaat. Prof. Dr. J. Zijlsfro worden verkregen bij een evenwichtige verdeling van lasten. Naar de mening van de S.E.R. is door het voorgestelde complex van maatregelen deze evenwichtigheid be reikt. Uiteraard behoudt de regering daar bij de vrijheid, van een andere kijk op deze V De nieuwe „Statendam" van de Hol landAmerika Lijn heeft op de eerste reis naar de Verenigde Staten op de At lantische Oceaan met slecht weer te kam pen, waardoor de normale snelheid niet kon worden gehandhaafd. De „Statendam" zou vrijdag in New York moeten aan komen, maar waarschijnlijk zal het schip niet vóór zondagmorgen daar arriveren. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF PAGINA'S STRAATSBURG (ANP) Het Euro pese Kolen en Staalparlement is in Straats burg zijn zitting begonnen met een blik te werpen op de vier jaren van werkzaam heid der Hoge Autoriteit. De Belgische af gevaardigde Wigny, die in een rapport een overzicht heeft gegeven van de ontwikke ling der gemeenschap in haar eerste periode heeft de vergadering verklaard dat de re sultaten dzeer vier jaren bemoedigend zijn. Vele pessimistische verwachtingen zijn vol gens hem ongegrond gebleken. De nationale belangen zijn noch verwaarloosd, noch be voordeeld, zo zeide hij. In werkelijkheid hebben de staten geza menlijk en onverdeeld een functie op zich kunnen nemen die niet meer doeltreffend door elk van hen kunnen worden vervuld. Het is moeilijk na te gaan of de eerste eco nomische expansie voor rekening van de E.G.K.S. komt dan wel het gevolg is van een gunstige wereldconjunctuur. Toch blijkt bij vergelijking met andere landen dat bij de gemeenschap een grotere voor uitgang valt te bespeuren, zo zei hij. Op sociaal gebied noemde Wigny de re sultaten vrij aanzienlijk, hoewel nog be perkt. Het is buitengewoon moeilijk, zo zeide hij twee grote basisindustrieën af te zonderen om hiervoor een sociale politiek te voeren. Om volledig effectief zijn, zou de gedeeltelijke kolen- en staalmarkt zich tot een algemene markt moeten uitbreiden. De vrees dat de zes landen een autarkisch blok zouden gaan vormen, is volgens Wigny on gegrond gebleken. Wigny waarschuwde te gen versnippering van Europese organen, die zou kunnen intreden wanneer de orga nen van nieuwe gemeenschappen geschei den zouden blijven van de reeds bestaande. Het kolen- en staalparlement zal vandaag een debat over de algemene Europese poli tiek houden en daarbij de stand van zaken bij de regeringsonderhandelingen over de Euromarkt en Euratoom bespreken. De Nederlandse delegatie zou in haar geheel willen getuigen van de grote ongerustheid die in Nederland ten aanzien van de nieuwe Europese plannen bestaat en men zou uit drukking willen geven aan de vrees, dat de verdragsteksten ten slotte eerder een pro tectionistische inslag zouden hebben dan die van een werkelijke integratie. De Nederlandse afgevaardigde Van der Goes van Naters sprak er zijn misgenoe gen over uit, dat de Hoge Autoriteit niet bij de besprekingen in Brussel was verte genwoordigd. Sprekend over de bezwaren die in verscheidene landen bestaan tegen de Franse wensen om de zes landen te ver plichten deel te nemen aan investeringen in overzeese gebiedsdelen in Afrika, zei de heer Van der Goes, dat Nederland nog de droevige herinneringen heeft aan zijn eigen koloniale verleden en te zware lasten heeft om zich tot zulk een deelneming te ver binden. Men dient volgens hem in acht te nemen, dat de Nederlandse capaciteit reeds in beslag wordt genomen door de miljoe nenprojecten die het land in Nieuw-Guinea en Suriname uitvoert. Ook wees hij er op, dat Nederland zijn verplichtingen tegen- i over andere onderontwikkelde gebieden doelde op het SUNFEDplan heeft na te komen. De heer Van der Goes zei een mogelijk heid te zien voor een compromis, dat vol gens hem inhouden, dat de te vormen Euro pese commissie het recht zou krijgen toe zicht te houden op overzeese investeringen en dat landen, die deelnemen aan de finan ciering van ontwikkelingsplannen in deze gebiede, ook het recht van controle op de verwezenking dier plannen zouden krijgen, zo nodig door bemiddeling van de Europese commissie. „Ondanks deze onvolkomen heden", zei de heer Van der Goes, „zullen wij de verdragen moeten aanvaarden. Zij zullen een innerlijke dynamiek ontwikkelen die onweerstaanbaar de fouten van het be gin zal corrigeren en die het leven der ge meenschap gezond, voorspoedig en sterk zal maken". NEW YORK (UP) Prins Bernhard is dinsdagmorgen per vliegtuig in New York gearriveerd voor een bezoek van een maand aan' de Verenigde Staten. De Prins begaf zich direct na de landing naar zijn suite in het Waldorf Astoria Hotel. Gedurende zijn bezoek aan de Verenigde Staten zal hij onder meer de vijfde „Bil- derberg-conferentie" van Amerikaanse en Europese zakenlieden te St. Simons in Georgia, bijwonen. Hij zal naar alle waarschijnlijkheid te vens een bezoek brengen aan zijn broer, prins Aschwin, die verbonden is aan het Metropolitan Museum of Art. Na afloop van de Bilderberg-conferentie zal de Prins de Amerikaanse Enkafabriek in Noord-Carolina en de Fairchildvlieg- tuigfabrieken te Hagerstown, Maryland, bezichtigen. In Sneek is een zware truck met oplegger, geladen met vee, in het water gereden doordat de remmen weigerden toen de wagen moest stoppen voor een geopende brug. Zeven personen, die in de cabine zaten, konden gemakkelijk op het droge gebracht worden. Van de lading vee verdronk een kalf. NEW YORK (Reuter) Japan, de Phi- lippijnen en Thailand hebben de Algemene Vergadering van de UNO verzocht uit drukking te geven aan de hoop, dat Frank rijk en het Algerijnse volk zullen trachten een einde te maken aan het bloedvergieten in Algerije door middel van onderhande lingen. De drie Aziatische landen dienden een resolutie van deze strekking in bij de politieke commissie, die zich dinsdag voor de achtste dag bezighield met het vraag- stuk-Algerije. Dit is een soepeler tekst dan die van de resolutie van achttien Aziatisch-Afrikaan- se landen, die eerder in de politieke com missie is ingediend en waarin Frankrijk wordt verzocht te voldoen aan het recht van het Algerijnse volk tot zelfbeschik king. Men gelooft dat de resolutie van de drie landen een goede kans maakt om met de vereiste meerderheid van twee derden door de Algemene Vergadering te worden aangenomen. Krisjna Menon van India is lange tijd achter de schermen bezig 'steun te ver werven voor een andere compromisreso lutie. Hij zou bij Amerika al succes hebben geboekt en ook van de Franse minister van Buitenlandse Zaken Pineau een bemoedi gend geluid hebben gehoord, maar later schortte hij zijn pogingen op. Over zelfbe schikkingsrecht wordt in die resolutie niet gesproken en dit zou tot oppositie van Ara bische zijde aanleiding kunnen geven. Argentinië, Brazilië, Cuba, Italië en Peru hebben dinsdag een resolutie bij de com missie ingediend, waarin uitdrukking wordt gegeven aan de hoop, dat er een vreedzame en democratische oplossing zal worden gevonden. De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, heeft dinsdag in de poli tieke commissie nogmaals betoogd, dat de UNO niet de bevoegdheid heeft zich in te laten met het Algerijnse probleem. Een eerste vereiste voor een waarlijk vreedzame oplossing is een staken van het vuren. Het is psychologisch onmogelijk, dat wordt gesproken over regeling van de grote politieke problemen, terwijl er bommen ontploffen en bloed vloeit, aldus Pineau. Hij herinnerde aan de Franse voorstel len voor Algerije: een staken van het vu ren, vrije verkiezingen, onderhandelingen over de nieuwe structuur van het land met door de belanghebbende bevolkingsgroe pen gekozen vertegenwoordigers. Nederlandse hulde De Nederlander mr. C. W. A. Schiirmann bracht de Franse regering hulde voor haar besluit aan het debat deel te nemen en voor het zo volledig voorlichten van de commissie over de toestand in Algerije. „De verklaringen van Pineau en andere leden van de delegatie hebben duidelijk gemaakt dat het voornaamste obstakel, dat nog uit de weg geruimd moet worden, de bemoeiing van buitenstaanders is,' die uit eigenbelang een verwarde toestand willen handhaven en niet tellen wat de Algerijnen dat kost aan bloed en leed", aldus mr. Schiirmann. „Als dat bereikt kan worden heeft mijn Koning Saoed, die op uitnodiging van de Spaanse regering na zijn verblijf in de Verenigde Staten een bezoek aan Spanje bracht, had op de Marokkaanse ambassade in Madrid een onderhoud met de sultan van Marokko, die op een privé-bezoek in Spanje was. afvaardiging vertrouwen in Frankrijks wijsheid om zijn eigen problemen op te lossen, wat de zaak van Frankrijk en de wereld zal dienen. Vooropgesteld dat Frankrijk de kans wordt gegeven in een sfeer van vrede en orde te werken", zo voegde hij er aan toe. „Daarom gelooft Ne derland dat het meer kwaad dan goed zal doen een resolutie te aanvaarden, waarin men de Fransen zijn wil wil opleggen". Nederland zal tegen de resolutie van de 18 en tegen die van de drie landen stem men. Cabot Lodge van de Verenigde Staten zei, dat hij tegen de resolutie van de drie landen zou stemmen om dezelfde reden als waarom de V.S. tegen de resolutie van de achttien landen zijn. De latijns-Ameri- kaanse resolutie zou evenwel zijn steun krijgen. Te middernacht werd de vergadering tot woensdagmiddag verdaagd, zonder dat de commissie zich over de ontwerp-resoluties had uitgesproken. ADVERTENTIE LODEN REGENJASSEN 98.50 Een 72-jarige dame, die op de Coolsingel te Rotterdam onverwacht de rijweg overstak, werd aangereden door een be stelauto en zo ernstig gewond, dat zij korte tijd later in een ziekenhuis is overleden. In een ziekenhuis te Amsterdam is de 79-jarige heer W. Keyzer overleden, die op 2 februari op de Nieuwe Zijds Voorburg wal te Amsterdam bij het oversteken door een autobus werd aangereden en zeer ernstig letsel opliep. Van vijf verkoopsters van een waren huis uit Amsterdam, die een excursie had den gemaakt naar een confectiefabriek te Winterswijk, werden er dinsdagmiddag drie gewond, toen de door de heer H. J. B. uit Amsterdam bestuurde auto, waarin zij za ten, op de rijksweg van Groenlo naar R u u r 1 o tegen een boom reed. Ernstig ge wond werd hierbij mej. A. van Aggelen uit Amsterdam, die een slagaderbloeding en snijwonden kreeg. Mej. L. J. van Gelder uit Amsterdam en mej. L. Schnabel uit Zaandam werden licht gewond. De be stuurder van de zwaar beschadigde auto bleek een rib te hebben gebroken. De ge wonden werden overgebracht naar het r.-k. ziekenhuis te Groenlo, waar ook de andere twee verkoopsters, mej. B. G. Mar ker uit Castricum en mej. D. J. de Jong uit Haarlem, ter observatie werden opge nomen. Het ongeval ontstond doordat de chauf feur van een vóór de personenauto rijden de vrachtauto, toen hij linksaf wilde slaan, op het laatste moment bemerkte, dat hij een volgende zijweg in moest. Juist op het ogenblik dat de personenauto rechts wilde passeren reed de vrachtauto weer naar rechts, waardoor de personenauto genood zaakt was uit te wijken. Dit lukte niet, het geen tot gevolg had dat de personenauto rechts van de weg tegen een boom botste. Tengevolge van verkeersonge- j lukken in ons land zijn in 1957 om j het leven gekomen 120 personen, van wie 19 kinderen. WASHINGTON, NEW YORK, JERUZA LEM (UP/Reuter/AFP) De Israëlische ambassadeur in Washington, Abba Eban, heeft dinsdag de Amerikaanse regering om opheldering verzocht van de jongste Ame rikaanse voorstellen inzake de terugtrek king der Israëlische troepen uit Egyptisch grondgebied. Bodenstedt: Vraagt de mens, hoe hij zich God denkt, en gij krijgt die mens geschilderd zoals hij is. De mensheid voor zover zij wel eens nadenkt over de grote problemen waarvan haar „zijn of niet zijn" in de naaste toe komst zou kunnen afhangen is sedert het vallen van de eerste atoombom in twee opinie-groepen verdeeld geweest. De ene groep, die der pessimisten, vreest dat er elk ogenblik een zogenaamde „atoom oorlog" kan uitbreken, waardoor er een einde zou komen aan alle leven op aarde. De andere, de optimistische, groep daarentegen is er van overtuigd dat juist de dreiging van dit alle-leven-vernietigen- de effect van de atoombom de beste ga rantie biedt voor het voortduren van de vrede; want, zo redeneert zij, zelfs de bloeddorstigste dictator zal inzien dat een atoomoorlog niet alleen massamoord maar ook massa-zelfmoord betekent en bijgevolg doelloos is. Vooral de laatste gedachte dus de redenering: hoe afschuwelijker het effect van de atoomwapens, hoe kleiner de kans dat er oorlog zal komen is sedert 1945 in steeds toenemende mate zowel door staatslieden als door militairen gebruikt om ons te overtuigen van de wenselijkheid om miljarden en nog eens miljarden te besteden aan de „verbetering" en de pro- duktie van kernwapens. De waterstofbom was volgens hen weer een enorme voor uitgang ten opzichte van de „gewone" atoombom, die zij al lang niet meer ge vaarlijk genoeg vonden om werkelijk af schrikwekkend te zijn. (De bewoners van Hirosjima denken er nog steeds anders over.) Niemand zal een volk, dat de water stofbom bezit, durven aanvallen, zo rede neerden zij; nu de twee machtigste naties ter wereld beiden de waterstofbom be zitten, zullen die dus elkaar niet aanvallen en daarmee is de zaak gezond. Dit was dan de theorie. Maar dezer dagen heeft een artikel in „The Times", van de hand van een mili taire deskundige, wel een heel ander licht op deze kwestie geworpen. De schrijver heeft ons leken duidelijk gemaakt, dat ook in het atoomtijdperk „oorlog zonder zelf moord" nog altijd mogelijk is. Je moet alleen maar oppassen dat je in je methode van oorlogvoering niet te ver gaat, zo schijnt hij te betogen, want dan zorgt je tegenstander ook wel dat hij niet te ver gaat en dan kunnen we lekker vechten zonder dat er méér dan enige miljoenen doden vallen. In meer diplomatiek-militaire termen spreekt de deskundige van „The Times" van de mogelijkheid van „zelfbeperking, zowel in geografisch opzicht als wat de kracht en het effect van de atoomwapens betreft". Hij gaat namelijk uit van het standpunt, dat ook in een oorlog van be perkte omvang het gebruik van atoom wapens als vanzelfsprekend moet worden beschouwd. Bovendien, schrijft hij, „kan er geen duidelijk onderscheid worden ge maakt tussen thermonucleaire- en kern wapens: een grote atoombom zou vrijwel hetzelfde effect hebben als een kleine waterstofbom". De gevolgtrekking is, dat er geen scherpe grens meer bestaat tussen de zogenaamde conventionele en niet- conventionele wapens, maar dat we de grenzen ergens anders zullen moeten trek ken, namelijk tussen bommen van een explosieve kracht die hele provincies kan uitroeien en andere waarmee „slechts" de bevolking van een grote stad kan worden weggemaaid of tussen bommen met een zo grote „uitval" van radio-actieve stoffen dat zowel vriend als vijand erdoor on schadelijk wordt gemaakt, en bommen waarvan de uitval alleen een einde maakt aan alle leven in een bepaald gebied. Als de oorlogvoerende partijen zich dus maar beperken tot het gebruik van atoom wapens tweede klas (plus natuurlijk zulke conventionele dingetjes als atoomkanon nen en atoomgranaten), zal het volgens de Britse expert heel goed mogelijk zijn, ook thans nog oorlog zonder zelfmoord te voeren. Het is een hele geruststelling. Hij concludeert weliswaar, dat er ook in een beperkte atoomoorlog geen plaats meer zou zijn voor „absolute oorlogsdoel einden zoals overwinning en onvoorwaar delijke overgave", maar wij vrezen dat dit nadeel voor de oorlogszuchtigen in de praktijk niet zal opwegen tegen het voor deel, dat een atoomoorlog niet per se tot zelfmoord behoeft te leiden. Dit is het grote gevaar, dat er ons inziens schuilt in de theorie van de „Times"-man een theorie die, anders zouden we er niet over hebben geschreven, ook door tal van an dere militaire deskundigen wordt gehul digd het gevaar dat de politieke leiders, die de beslissing in handen hebben, zich uiteindelijk tot een atoomoorlog zouden kunnen laten verleiden door de over weging: het kan goed aflopenvoor onszelf. Men begint dan met zelfbe perkingen, maar waar is het einde? Simon Koster

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1