Oud* Veisen: zaak vam het gevoel of het verstand? Verrassende nederlaag voor Dukel; Van Straten bereikte slechts remise Agenda voor Velsen 3i#.GebrS ïüüjter DUNLOPILLO Nederland Damnieuws uit de IJmond Afdeling van CEFA geeft film in IJmuiden tja Haarde vakman Herensokken 98 ct per paar TUSSEN TEXTIEL DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 15 VSV—Haarlem biedt alle kansen voor Velsenaren Kunst- en filmavond van de Nederlandse Blindenbond Agenda voor Beverwijk Bromfietser in het zieken huis na botsing met wandelaar Zweeds schip liep vast in Nieuwe Waterweg Dr. A. G. J. de Vrankrijker sprak over Grossglockner Invalide werd aangereden en gewond 'er in een uut Para-psycholoog Dijkshoorn in KSA-gebouw new york VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 De eerste ronde van de tweede helft van het DCIJ-toernooi had een verrassend ver loop. De leider Dukel werd door Tielrooy met een leuke damcombinatie verrast en kreeg zodoende zijn eerste nederlaag. De jeugd in de hoofdklasse dringt naar voren. Tielrooy is nu in verliespunten gelijk met de leiders Van Straten en Dukel gekomen. Koppelman weerde zich tegen Van Straten geducht en behaalde remise. Ook Krijgs man moest ondervinden dat er met de jeugd niet te spotten valt. Kok won door een geestig typezetje. Vooys versloeg voor zitter K. de Jong. De stand aan de kop is nu: Van Straten 9 14 Van der Berg 7 10 Dukel 9 14 Krijgsman 11 11 Tielrooy 8 12 Vooys 5 6 In de eerste klasse was het voor leider D. Ott een uitstekende dag. Zelf versterkte Ott zijn leiderspositie, omdat zijn twee naaste concurrenten beiden verloren. Binkhorst kreeg een nederlaag van Waal. Van Wort liet zich door Kaan met een geestig zetje verrassen. Ook Gomes, de vierde kandidaat voor de titel, verloor van Leeuw. Van der Bos speelde remise met Binkhorst. De leider Bakker (van Sportief) moest voor de derde ronde spelen tegen de KNC'er Van Leuffen. Na een boeiende strijd won de haarlemmer. Bakker werd door dit resultaat van de kop verdrongen en moest deze thans aan Van Leuffen af staan. De titelhouder Lodder speelt niet zo scherp als het vorig jaar. Nu verloor hij zijn laatste kans op de kampioenstitel door van Andrea (Sportief) te verliezen. De stand in deze afdeling is: Van Leuffen Andrea Bakker Lodder Le Noble Ter Haak Slager Gomes Na de gelijke spelen tegen Limburgia en Roda Sport en de overwinningen op Xer xes, Volewijckers en De Graafschap kan VSV ruimer ademhalen dan tevoren. Zondag komt Haarlem op bezoek. De roodbroeken doen het de laatste wedstrij den niet zo goed als VSV en daarom heb ben de Velsenaren op Schoonenberg alle kans hun positie wederom te verbeteren. Dan zal echter ook nu weer van de beginne af met enthousiasme gevoet bald moeten worden. Slagen de Velsenaren er in de overwinning te behalen dan kun nen zij met vertrouwen de toekomst tege moet zien. Wij verwachten een boeiende en sportieve strijd. Om de vele toeschouwers, die ongetwij feld het sportpark zullen bezoeken, het wachten te bekorten zal als voorwedstrijd een ontmoeting plaats hebben tussen de welpen van VSV en Haarlem. De aanvang van deze wedstrijd is 13.30 uur. Het overige programma van VSV luidt: UVS 2VSV 2 en Zandvoortmeeuwen 2 VSV 3. Op donderdag 28 februari wordt in het Patronaatsgebouw te IJmuiden een kunst en filmavond gehouden van de Nederland se Blindenbond. De begaafde blinden-so- listeri, Nelly Drager (zang) en Piet Nieu- wenhuysen (piano en zang). Voorts zal de bekende blinde propagandist Joh. van den Berg uit Den Haag spreken over het leven en de organisatie van de blinden, terwijl tenslotte de film „Een van ons" vertoond zal worden. Tevens werkt aan deze avond het imannenkwartet „Kinheim" mee on der leiding van de directeur, de heer N. Arisz. Willem Noske concerteert voor Velser Kunstkring De Velser Kunstkring „Voor Allen" heeft voor woensdag 20 februari een program ma voor de inwoners van Velsen-Noord samengesteld, dat zeker voor muzieklief hebbers van grote betekenis is. De beken de violist Willem Noske zal, begeleidt door de pianist Peter Hansen, werken uitvoe ren van Beethoven, Dvorak, De Tesch en Gibbs. Dit concert, dat om half negen be gint, wordt gegeven in het Hervormd Wijkhuis aan de Dijckmansstraat. Een herhaling van dit concert vindt plaats in de kapel aan de Pastorieweg te Santpoort (dorp) op donderdag 21 februari. VRTJDAG 15 FEBRUARI Instituut voor Arbeidersontwikkeling: afd Velsen, 20 uur, Cultureel Gebouw, lezing door mevr. H. Smit-Goeman, binnenhuis adviseuse. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Thalia, 20 uur: „Artistenbloed". Rex, geen opgave. Pieter Vermeuiemnuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. ZATERDAG 16 FEBRUARI Thalia, 19 en 21.15 uur, als vrijdag. Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als vrijdag. Groninger Ver. „Moushörn", 20 uur, Herv. Jeugdgebouw, contactavond. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 1012.30 en 14.3017.30 uur. Raadhuis, 1011 uur, spreekuur wethou der van financiën. VRIJDAG 15 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Ik stierf duizend doden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Keer terug". W. B. Theater, 20 uur: „Bezooka's in Whisky". 't Centrum, 20 uur: Vergadering Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond. Deken VVaarestraat 50a, 20 uur: „Alcoholics Anonymous". Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-20 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. ZATERDAG 16 FEBRUARI Bioscopen: als vrijdag. Café „Sport", 20 uur: Klaverjasdrive ten bate van de Hongaren. 't Centrum, 20 uur: Bijeenkomst Padvin ders (Duinjagers). Openbare Leeszaal, geopend van 10-12 en 15-17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studie club geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. Tijdens een vergadering in de Ichthus- burcht te IJmuiden is besloten tot oprich ting van een plaatselijke afdeling der C.E.F.A., de Christelijke Filmactie. Het Voorlopig bestuur staat onder leiding van de Gereformeerde predikant, ds. W. Die- persloot. Men denkt reeds in maart een eerste filmvoorstelling te kunnen geven in één der kerkgebouwen. Er bestond tijdens de bijeenkomst veel enthousiasme voor deze plannen, welke door een intei-kerkelijk co mité van actie werden voorbereid, onder meer in nauwe samenwerking met de af deling van de Nederlandse Christen Vrou wenbond. De C.E.F.A. beschikt over eigen films en kan dus buiten de bioscoopbond om haar pogingen, om verantwoorde films te brengen, voortzetten. Op de hoek van de Zoutmanstraat en De Noostraat is woensdagavond omstreeks zeven uur een aanrijding voorgevallen, die een bromfietser met vrij ernstig hoofd letsel in het ziekenhuis deed belanden. De brommer, P. P. H. uit IJmuiden, wilde een wandelaar, die overstak daartoe de gelegenheid geven en reed achter hem om. De man deed echter plotseling enige stappen terug en werd aangereden, waar door de bromfietser viel, met het gevolg dat hij met hoofdwonden in het Antonius- ziekenhuis moest worden opgenomen. De wandelaar, die zijn wandelstok achterliet en verdween, wordt verzocht zich bij de politie bekend te maken. Papieractie Harmoniekapel De papieractie van de Beverwij kse Har moniekapel is succesvol gestart. Men heeft zaterdag in het noordelijk deel van de ge meente 2000 kilo oud papier opgehaald. Zaterdag gaat men op pad naar de Oranje- buurt, Hoflanderweg, Heemskerkerweg en Alkmaarseweg. Het 5180 ton metende Zweedse s.s. „Al- stern" is donderdagmiddag om tien over twaalf in de Nieuwe Waterweg tussen de Berghaven en de seinpost te Hoek van Holland tengevolge van een machinesto ring uit zijn roer gelopen. Het liep tegen de noordwal en werd later door stroom en wind achteruit gezet, zodat het tegen de stenen steiger van Rijkswaterstaat kwam te liggen. De sleepboot „Maas" voer van Hoek van Holland uit om assistentie te verlenen. Tij dens harde westelijke wind slaagde de „Maas", bijgestaan door de sleepboot „Bot lek" er in om de „Alstern" vlot te trekken. De „Alstern", die eigendom is van de re derij Lundgren en Borjesson te Helsing- borg, heeft de reis naar Hamburg vervolgd. Eerste prijs voor SSS De meisjes van de Beverwijkse gymnas tiekvereniging SSS hebben de eerste prijs behaald in de afdeling E van de districts wedstrijden der r.-k. gymnastiekverenigin gen in district West TT. Dit toernooi werd in Haarlem gehouden. Jaarvergadering De tuinbouwstudieclub te Beverwijk houdt dinsdag 19 februari de jaarvergade ring in 't Centrum. De agenda vermeldt een bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftreden zijn de heren J. J. Nieuwland, A. Boogaard en R. Docter. ADVERTENTIE -zoekt. u mooie •vloerbedekking 'gordijnen of LOPERS f i Marktplein 30 - Telefoon 4273 ADVERTENTIE MOUSSE-NYLON HEREN-ANKLETS Alleen zaterdag Snelliusstraat 23 - Telefoon 5653 Het Instituut voor Arbeiders Ontwikke ling te Beverwjjk had de heer dr. A. C. J. de Vrankrjjker donderdagavond uitge nodigd om voor zijn leden in het Her vormd Verenigingsgebouw aan de Schans een lezing te houden over het Grossglock- nergebied. Een zeer groot aantal leden had aan deze uitnodiging gehoor gegeven, zo dat het zaaltje veel te klein bleek om al len te bevatten. De secretaris, de heer C. Park, was zeer verheugd over deze grote opkomst en sprak het vertrouwen uit, dat de volgende week de opkomst voor de jaarvergadering net zo groot zal zijn. Tevens deelde hij mede, dat op 5 maart inT Centrum, te zamen met de afdeling Beverwijk van de Vara een film-reisavond zal worden gé- organiseerd. De heer De Vrankrijker begon zijn le zing met er op te wijzen dat verschillende gebieden in Europa als natuurreservaten worden beschermd, en tot een van deze behoort ook het Grossglocknergebied. Enerzijds heeft het een zeer rijke fauna, anderzijds is het woest en onherberg zaam. Om dit gebied voor de toeristen te ontsluiten heeft de Oostenrijkse regering een weg naar dit gebied laten aanleggen, die tot een der duurste van Europa ge rekend wordt. Het is dan ook zeer billijk, dat hiervoor van de gebruikers een bij drage verlangd wordt. Aan de hand van dia-positieven, die ook uit fotografisch oogpunt zeer aantrekke lijk waren, kregen de toeschouwers een mooi overzicht van dit gebied. Ook werden er enkele plaatjes van de inrichting van de „natuurvrienden-hotels" vertoond, ter wijl de diverse uitstapjes en beklimmin gen van toppen en hellingen niet werden vergeten. De secretaris dankte na afloop de heer De Vrankrijker voor deze leerzame avond. Theezetduel in Beverwijk In ,,'t Centrum" te Beverwijk wordt don derdag 21 februari een theezetduel georga niseerd door de stichting „Het Thèebureau voor Nederland". De bedoeling is om te komen tot een kampioene theezetster van Beverwijk en omgeving, 's Middags is het voor de leerlingen van de scholen en 's avonds voor de huisvrouwen. Tevens zullen enige films worden vertoond en zal een uiteenzetting gegeven worden over de thee. Het doel is bedoéld als plaatselijke wedstrijd in de competitie voor het kam pioenschap theezetten van Noordholland. TUOt HET NOG GERINGE RUMOER, dat rond het oude dorp Velsen is ontstaan, zetelt meer in de gevoelssfeer dan in die van het verstand. Het is een naar veler oordeel gering rumoer het gaat ten slotte om een handjevol huizen en om een oude kerk, zoals ze sinds eeuwen saamgetroept staan aan de rand van wat vroeger als Wijkermeer in een zilveren vlakte op Amstelredamme en het IJ aansloot en waar de lusthoven der patri ciërs in een gordel van blanke bouwsels de toegang tot het Kennemer duin mar keerden. Niettemin is het verheugend, dat de moderne mens zich plotseling kan gaan i bekreunen om zulk een op het oog ge- j ringe zaak als het behoud van een dorpje, dat geen plaats en functie meer j schijnt te hebben temidden van kost- bare fabrieken, Stenen woonblokken en kaarsrechte asfaltstraten, glazen winkel paleizen en schoorstenen-in-eindeloze- rijen. Het is, alsof de slopershamer, wan- neer deze gaat zwaaien boven een paar vergeten huisjes in een vergeten deel j van de plaats, langs een bepaalde zenuw in de samenleving schampt. En dan geeft de zenuw een signaal door naar het verstand en ontstaat er actie, zoals thans ontplooid wordt door een groep Velsenaren, die een kostbaar kleinood in hun samenleving bedreigd achten. Voor de argumen ten vaii de overheid, die meer ruimte wil in een Zuiderdorp straat en die de auto's wil toelaten tot voor de secretarie, is te voelen. Met het ver stand, dat de efficien cy boven alles stelt en dat in een moderne stad geen vertraging kan velen, in de weg gelegd door wat brok kelige huizen. Tegenstanders van elk rumoer rond diit geval zullen dan ook pogen aan te tonen dat deze acht huizen, die voorlopig door de sloper bedreigd wor den en de andere, die daarna wellicht zul len volgen, de moeite van zoveel drukte niet waard zijn. Zij vergeten daarbij echter, dat het schaarse bezit aan oude, kleine huizen a 11 ij d wat drukte waard is. Want dat er al teveel mooi bezit verdwenen is uit deze vroegere lustwarende van Kennemerland, waar de bulldozer en de dragline onver schillig overheen gelopen zijn en dat er Twee beelden uit het dorp, vertrouwd rustgevend als de hele sfeer daar rond die oude Engelmunduskerk. Het raad huispleintje en een doorkijkje naar de kerk. Als hieraan geraakt wordt, zo menen vele in het geweer gekomen Velsenaren, dan zal deze sfeer lang zaam maar zeker te gronde gaan. wel een barre noodzaak moet zijn, wil men het overgebleven bezit verder aantasten. Zulk een noodzaak wordt met kracht van argumenten ontkend: de bereikbaarheid van het oude raadhuisje is minder belang rijk, dan wordt voorgesteld door vroede vaderen, die instemmend knikken op een plan van schout en schepenen, omdat daar tegenover staat de sfeer van een dorpje, de intimiteit van een oude nederzetting, de rust bezijden een al te jachtige samen leving. SANERING van oud Velsen zal naar aller mening nodig zijn. Ook naar die van hen, wier stem thans wordt verheven tegen de afbraak van een aantal oude panden en die mèt de saneer ders beseffen, dat menswaardige huisves ting een eerste levenseis is voor de mens. Maar zij zien niet in, dat er zonder aan- ziens des perceels gesloopt moet worden en dat men met behoud van de sfeer in oud-Velsen niet evengoed kan saneren. WANNEER er met zorg in het oude dorpje vernieuwd wordt, zal de sfeer van de knusse straatjes bewaard blijven. Maar dan ook in haar geheel. Want neemt men door het wegbreken van acht panden een stuk van de dorpse „vestibule" weg, dan schendt men het ganse huis. En kan er beter verder gesloopt worden tot de oude kerk vereenzaamd overblijft als enig mo nument, dat onaantastbaar is onder de schutse van Monumentenzorg. HET RUSTPUNT, dat Velsen als dorpje is gebleven in een dynamische IJmond, zal met de grootst mogelijke behoedzaamheid benaderd moeten worden. Dat is, samen vattend, bet oordeel van hen, die nu den ken over een „Stichting tot behoud van het oude dorp" en die daarbij bepaald niet voorbijgaan aan wat hen wordt tegenge- worden: de hygiëne der woningen en de bewoonbaarheid van een oude kern. Men zou, zo wordt gesteld, alle heren kunnen dienen. Maar dan niet met het houweel en de bijl, maar met eerbied voor een stuk historie, dat onberoerd moot blijven door auto's en toevoerweger Een overweldigende indruk maakt de grote stuwdam van de Vir-rivier in Moravië, die in mei in gebruik zal worden genomen. De damwand is een halve kilometer lang. Het is een van de grootste waterwerken van Tsjechoslowakije. De invalidewagen van de in de vishal zo populaire Jan Dienaar is door een auto mobilist, die de bocht te krap nam, aange reden, toen hij de Kromme Mijdrechtstraat insloeg naar zijn woning. De autobestuur der had het wagentje naar zijn zeggen niet opgemerkt. Dienaar werd uit de invalide wagen op straat geslingerd en moest met een gebroken bovenbeen later naar het ziekenhuis worden overgebracht. Hij maakt het naar omstandigheden goed, al is de psychische schok uiteraard hevig aan gekomen. Nederlandse bond van plattelandsvrouwen groeit De leden van de afdeling Beverwijk van de Nederlandse bond van plattelandsvrou wen zijn trouwe bezoeksters van hun afde lingsvergaderingen. Dit werd op de donder dagavond gehouden jaarvergadering naar voren gebracht in de jaarverslagen. De se cretaresse, mevr. H. G. Tabak—De Vries, bracht in haar. ja&ryerslagAnaar vdren dat de -afdeling nu 69 leden hëeïk Op iedere maandelijkse bijeenkomst wordt steeds met intense belangstelling naar een uitgebreid programma van uiteenlopende onderwer pen geluisterd. Gemiddeld is 57% der da mes ter vergadering gekomen. De penningmeesteresse, mevr. Verhagen- Klein, deelde de aanwezigen mede dat er dankzij de contributieverhoging nu een behoorlijk voordelig saldo was. Beide be- stuursfunctionaressen waren aftredend, maar werden herkozen. Besloten werd om in April een bezoek aan de stadsschouwburg in Amsterdam te brengen. Het zomerreisje gaat ditmaal naar Arnhem. De avond werd besloten met het luisteren naar een serie grammofoonplaten die werden toegelicht door de heer Nieu- wenweg. Nieuwe regisseur bij KNA Bij de Beverwijkse toneelvereniging „Kunst na Arbeid" zal mevrouw Ruth Snel de heer Willem v. d. Veer opvolgen als regisseur. ADVERTENTIE The original English Latex Foam ^3 Mattress MARKTPLEIN 29 Tel. 5552 De para-psychologie geniet in Beverwijk een grote mate van belangstelling, wanneer men althans wil afgaan op de uitverkochte zaal in het K.S.A.-gebouw toen donderdag avond de heer Dijkshoorn een seance kwam geven. Spreker gaf voor hij aan zijn seance begon een uitleg omtrent de gave die som mige personen bezitten, om verloren voor werpen op te sporen of bij misdaden hulp te verlenen. Het is duidelijk aldus spreker, dat zulke personen voortdurend onder zeer strenge controle staan en slechts deze gave als beroep mogen uitbuiten, indien is ko men vast te staan, dat dit beroep serieus wordt beoefend. De wetenschap zo ging spreker verder is er nog steeds niet achter wat deze gaven precies inhouden, maar zelfs geleerden van naam hechten veel waarde aan de prognoses van te goeder naam en faam bekend staande parapsy chologen. Na deze korte uiteenzetting ging spreker over tot het beantwoorden van de vele vragen. AMSTERDAM De vrij aanzienlijke koersverbetering die met name de internationale fondsen donderdag lieten zien was in hoofdzaak te wijten aan het krachtige herstel van New York. Na de teleurstellende beurs- dagen in Wall Street, tijdens welke de koersen sterk afbrokkelden, is woensdag een kentering ontstaan, die aan het Dam rak niet ongemerkt is voorbijgegaan. Don derdagmorgen reeds lagen de koersen aan zienlijk hoger en 's middags werd dit ver beterde niveau onmiddellijk overgenomen. In de tweede helft van de markt ontstond een lichte reactie uit hoofde van winst nemingen zodat het hoogste punt van de dag merendeels niet gehandhaafd werd. Kon. Olie was f 5 beter overeenkomend met een stijging van 25 punten op de oude noteringsbasis. Voorheen zou zulk een koersverheffing voor het hoofdfonds on getwijfeld meer indruk hebben gemaakt dan dit thans het geval is. De affaire was namelijk zowel in de oliehoek als voor de andere aandelen zeer matig. Alleen Phi lips trok wat meer belangstelling, liep op tot 251, waarna een geforceerde koers van 248 tot stand kwam. AKU liep ver boven de 200 uit, Unilever bewoog zich rondom d,e ,340., Opmerkelijk was het wederom willige verloop van staatsfondsen, met name de staffellening die boven de 88 kwam. Scheepvaart wist zich goed te handhaven, cultures vast voor Amsterdam Rubber. Converteerbare obligaties Philips 111X. Claims Arnhemse Scheepsbouw werden voor het laatst verhandeld en geadviseerd f 125 tot f 130. Donderdag was de inschrij ving. Het feit dat de aniem winst- en ver liesrekening over 1955 geen saldo vertoont was ter beurze nog niet bekend. De Schel de lag iets beter op het gunstige jaarver slag. Schokbeton verloor vier punten op de beperking der produktie van keistenen. BEFO heeft in 1956 voor het eerst een be scheiden winst gemaakt. De koers kwam op 19 bieden. De gehele markt sloot zeer kalm. Prolongatie VA pet. (ANP). Winstnemingen brachten een snelle da ling in de koersen tijdens de beurs van donderdag, die aanvankelijk een oplopen de tendens had. Tijdens het grootste deel van de beurs stegen de koersen bij leven dige handel, sommige zelfs meer dan twee dollar. Bij de gunstigste dagstand ver toonde de koerslijst winsten in alle be langrijke categorieën. Industriewaarden herwonnen 85 percent van de maandag en dinsdag geleden verliezen; spoorwegen 73 percent. De scherpe stijging kon echter niet ge handhaafd worden, en een daling zette in toen de minister van Financiën aan het congres verzocht de rentevoet voor spaar- obligaties te verhogen van drie tot 344 percent. Men zag hierin een weerspiegeling van de krappe geldmarkt, die de laatste tijd de beurs beïnvloed heeft. Winstnemin gen tegen beurseinde voltooiden de da- lingsinzet. Het industriegemiddelde sloot 0.58 punt lager op 461.56; dat voor spoorwegen 0.20 lager op 141.49 en dat voor openbare nuts bedrijven 0.12 lager op 69.62. De staal- waarden moesten bijna een dollar prijs geven. Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3-314 Nederl.'47 88% 3% Nedl. 1962/64 92% A. K. U 200% 199 Calvé Delft 290 Van Gelder Zonen 194 K. N. Hoogovens 290% Nederl. Ford 313 N. Kabelfabriek. 274 gew.Philips Gloeil. 249% 248 pref .Philips Gloeil. 146% Unilever 339 337 Wilton Fijenoord 217% Dordtsche Petrol. 787% Konkl. Petroleum 157,30 155,10 A'dam Rubber 79% Holl. Amer. Lijn 175 N. Scheepv. Unie 167 Phs. v. Ommeren 276 H. V. A 93% Verg. Deli Mijen 99 Amsterd. Bank 220 Ned. Handel Mij 167% Rotterd. Bank 179 Twentsche Bank 182 Anaconda Copper 65 Bethlehem Steel 174 U. S. Steel 61U General Motors. 40 Shell Union 75% 33%

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11