Beverwijkse raad stemt in met drankvergunning voor motel Twee miljoenste buis afgeleverd Visser ij- vana Havenberichten Wethoudersvergoedingen verhoogd tot f 6250. Examens Officiële opening Vormingsinstituut CCB met „Het wonder van Milaan" Burgerlijke Stand van Beverwijk Medische verzorging tijdens weekeinde De „Breezand" zit nog steeds vast Reddingsbrigade in Heemskerk in oprichting Het paard neemt nog belangrijke plaats in Bloembollencultuur had goed jaar Burgerlijke Stand Heemskerk VRIJDAG 15 FEBRUARI 1957 DE BEVERWIJKSE GEMEENTERAAD heeft gisteravond met twee stemmen tegen - van de heer Boer (P.v.d.A.) en Muskee (C.P.N.) - goedkeuring verleend aan het voorstel van B. en W. om tot het verlenen van een tapvergunning te komen ten behoeve van het door de IJmuidenaar A. Stam te stichten motel. De voorzitter, burgemeester Bruinsma, sprak zijn vreugde uit over het feit, dat er iemand met mannenmoed" is, die het aandurft een dergelijk groot complex op te zetten. Hij meende, dat het motel in een zeer grote behoefte zou voorzien niet alleen voor wat de „motel-kant" betrof, maar ook voor de te vormen vergader- en restauratie ruimten. De heer Boer (P.v.d.A.) vorid het prach tig, dat een dergelijk motel zou gaan ver rijzen, maar hij keurde het verlenen van een tapvergunning ten sterkste af en stem de tegen het voorstel. Hij motiveerde dit standpunt door te zeggen, dat er pertinent bij verkeer geen alcohol mag worden ge bruikt en dat de gemeente hierin een voor beeld moet geven. De voorzitter kon zich dit principiële standpunt van de heer Boer goed voor stellen, maar, zo zei hij, de heer Boer moet ook ruimte laten voor andere standpunten. Hij verduidelijkte hierbij nog, dat het in de bedoeling ligt om de tapvergunning al leen voor de vergader- en hotelruimte te laten gelden,, dus beslist niet in de cafe taria-ruimte, waar dus hoofdzakelijk de chauffeurs zullen komen. Ook de heer Muskee (C.P.N.) liet zich van de geheelonthouderszijde kennen en meende, dat verkeer en alcohol niet bij elkaar passen. De heer Koger (A.R.) greep met de heer Boer in de historie van eind 1955 terug, toen er een voorstel was geweest om het aantal vergunningen van 40 op 45 te bren gen. Hij had zich toen tegen verklaard, maar hij vond nu. het moment wel geko men om zich voor te verklaren, omdat hij het gemeenschappelijke belang wilde laten prevaleren. Over een „zure slok" sprak de heer Coe- lingh, die alleen maar deze vergunning uitgereikt wilde zien „omdat het nu een maal niet anders kan". De heer De Ruiter (C.H.) ging met hem mee. Alleen noemde hij het een „bittere slok"; de aanwezigheid van een drankver gunning bij dit motel kan wel eens van belang blijken voor de deviezenpot, zei hij. De voorzitter deelde mee, dat het in de bedoeling ligt om nog vóór 1 oktober met de bouw klaar te zijn. Fogere vergoeding De raad verklaarde zich akkoord met het voorstel van de burgemeester om de wet houdersvergoedingen met 750 te ver hogen tot 6250 per jaar. Behalve P.v.d.A. en K.V.P. verklaarden de fracties zich tegen dit voorstel. Zij kon geen meerder heid behalen. De voorzitter van de K.V.P.-fractie, de heer De Weyer, hield een lang betoog, waarbij hij de drukke werkzaamheden van de tegenwoordige Beverwijkse wethouders beschreef. Mede in verband met de IJmond-ontwikkeling is een dergelijke verhoging aanvaardbaar, temeer, omdat Gedeputeerde Staten de gemeentebesturen daarvoor richtlijnen aangeven. In verband hiermee sprak hij ook de mening van zijn fractie uit over de voorgestelde verhoging van de presentiegelden der raadsleden op 16. Hij wilde daarbij duidelijk stellen, dat er heel wat meer komt kijken dan alleen maar het bijwonen van de raads vergaderingen en somde daarbij een aantal werkzaamheden op, die met de functie van raadslid ten nauwste verbonden zijn. Hij begreep dat een ieder „met graagte zou lezen dat de heren wethouders weer eens een verhoogde schadeloosstelling gekregen hebben en de raadsleden zichzelf min of meer gefêteerd hebben door en-passant ook maar een graantje mee te pikken. Vandaar die uiteenzetting! De P.v.d.A.-afgevaardigde Coelingh be zag de ontwikkeling van een wethouders functie uit historisch oogpunt, waarbij dit ambt gekoppeld was aan een stevige maat schappelijke positie, waarbij dan alleen maar enige kennis van de kleine gemeente werd geëist. Aangezien dit in de loop der jaren wel enigszins is gewijzigd, dankzij de democratie, kon hij zich met het voorstel verenigen. 40 °/o stijging Wel doordrongen van het feit, dat de werkzaamheden van de wethouders zo langzamerhand veel meer vergden dan vroeger, kon de heer Koger (A.R.) toch niet met deze verhoging akkoord gaan, omdat dit in vergelijking met de andere lonen en salarissen teveel afweek. Hij baseerde zijn betoog op de uit spraak van minister Struycken bij de behandeling van de salarissen der hogere ambtenaren, waarbij de „middelmoot" zou moeten wachten op gunstiger financiële omstandigheden. In vergelijking met 1 ok tober 1954 zou het nieuwe wethouders salaris een stijging van 40 °/o aan gaan ge-ven .en dit vond hij toch wel erg bar! Hij kon zich dan ook niet verenigen met het voorstel en verklaarde zich ertegen. Mevrouw Allan (V.V.D.) vond dat een salaris van 5500 voor een neven-functie goed betaald is. Zij nam tegenover de ge meenschap voor deze verhoging geen kon- sekwenties. Overigens legde de regering momenteel bestedingsbeperkingen op, waaraan het college toch zeker een voor beeld zou moeten nemen. Als men er dan zo van overtuigd is, dat de wethouders functie een volledige dagtaak inhoudt, dan is een salaris van 6250 veel te laag en zou dit zeker 9 a 10 duizend moeten zijn, zo meende zij. Raad Beverwijk 3 De heer Muskee verklaarde zich even eens tegen het voorstel omdat dit volgens de communistische stelregels weer een apartheidspolitiek zou zijn in vergelijking tot andere werknemers. In een gemeente van ongeveer gelijke grootte, Nieuwer Amstel, werd momenteel de vergoeding voor wethouders van f 4250 op f 5400 gebracht, zei de heer De Ruiter (C.H.). Hij meende, da 'k raadslid zich goed moet bezinnen op e financiële ge volgen van het besluit. Van G.S. waren het tenslotte maar richtlijnen, maar de raad bleef verantwoordelijk voor haar eigen besluiten. Ook hij was tegen. Voorzitter Bruinsma vond het onnodig om al deze tegen-argumenten „tot op de naad uit te rafelen", want daarvoor waren ze te goed doordacht, zodat hij meende te kunnen volstaan met ze voor kennisgeving aan te nemen. De presentiegelden werden verhoogd van f 12,50 tot f 16 per raadsvergadering. Tegen stemden de V.V.D., C.H.U. en A.R.- afgevaardigden. Subsidie Een op handen zijnd lang en diepgaand betoog van de heer Schöer (K.V.P.) werd na enkele zinnen door de burgemeester getorpedeerd met de opmerking, dat dat gene wat de heer Schröer wilde gaan be handelen, in een der volgende raadsver gaderingen zou worden afgedaan. Het ging hier om een subsidie van f 1000 voor het uitvoeren van grote werken door zang koren, waaraan de heer Schröer het sub- sidie-beleid in het algemeen wilde vast knopen. Nu kwam de spreker dus niet verder dan een vriendelijk bedankje in de richting van het college met het verzoek deze regeling dan nog dit jaar te laten in gaan. Ook de heer Coelingh (P.v.d.A.) kwam op dit chapiter terecht en de heer Koger (A.R.) stelde vast dat het voorstel afweek van het concept. Maar, gezien de toezegging van het college om dit binnen kort op de helling te nemen, had ook hij hier vrede mee. Vrachtwagens Voor de aanschaffing van twee nieuwe vrachtwagens voor Openbare Werken werd een krediet van f 45.500 goedgekeurd en met een hamerklap kwam ook het kre diet voor de uitvoering van werken in het „industrieplan De Pijp" erdoor. Hiervoor werd f 865.200 uitgetrokken. De voorzitter aanvaardde dit met vreugde en hoopte nu maar, dat goedkeuringen van hogerhand zullen worden verkregen. Wethouder Al- berda dacht wel, dat hier nog een paar reisjes naar Haarlem en Den Haag voor nodig zouden zijn. Tot leraar aan de gemeentelijke nijver heidsavondschool werd tijdelijk benoemd de heer P. Beets te Broek in Waterland. Aan de gemeentelijke huishoud- en indus trieschool werd mej. M. W. A. van Kuije- ren te Santpoort tot lerares in algemeen vormend onderwijs en zang benoemd. Bij het begin der raadsvergadering werd de heer W. Swarts als lid van de raad toegelaten. Staande voor de burgemeester legde de heer Swarts (C.P.N.) de gebruike lijke beloften af, waarna de voorzitter hem zei, dat hij wel namens een politieke partij was afgevaardigd, maar dat in de gemeenteraad alleen maar het algemene belang wordt gediend, wat trouwens voor elk raadslid geldt. Na hem legde de heer G. Termaten de ambts-eed af om de ge meente-ontvanger bij onstentenis te kun nen vervangen. Een voorstel tot het verlenen van een subsidie aan de commissie voor de ma lariabestrijding door de bevolking in Noordholland deed de heer Boer opmer ken, dat hij meende, dat het Rijk hierin participieerde en of het nu wel gebruike lijk is, dat dit door de gemeenten wordt overgenomen. Hij vreesde bij uitbreiding van deze techniek een groot financieel debacle van de gemeente Beverwijk. Wet houder Gerritse kon hem echter gerust stellen: de malaria had haar hoogtepunt in 1946 en toen nam het Rijk aan de be strijding deel. Sindsdien is door het goede werk van de commissie de malaria stetk achteruitgegaan en teruggedrongen tot de normale proporties, waarvoor elke ge meente verantwoordelijk kan worden ge steld. Excursie Na enige mededelingen, bleef de raad nog in besloten zitting bijeen. Om zich te oriënteren zal de raad in zijn geheel bin nenkort een werkbezoek aan de snel- groeide gemeente Vlaardingen brengen. Het belooft een dag-excursie te worden. Voor de in Beverwijk gehouden examens voor stenografie en machineschrijven, die werden afgenomen door de centrale bond van leraren en leraressen in stenografie en machineschrijven, slaagden de volgende kandidaten; C.B.L. Unie-praktijkdiploma machineschrijven: mej. M. Appelman, mej. J. Brantjes, mej. G. van der Embden, mej. Th. Hienkens, de heer T. Hienkens, mej. E. H. Hendrikse, mej. A. Lensen, mej. J. de Ruyter, mej. Z. Rengers en de heer H. Huyzendveld, allen te Beverwijk; de heer J. Doornberg, mej. R. Dietiker, mej. B. Schipper, mej. M. Slikker en mevr. Tjep- kema, allen te Velsen-Noord; de heer Th. Vrijhoef te IJmuiden-Oost en mej. De Wildt te Heemskerk. C.B.L. Unie-praktijkdiploma stenografie (130 lettergrepen per minuut): mej. G. Nij- man, mej. A. de Vries en mej. A. Boonstra, allen te Beverwijk. C.B.L. Unie-praktijkdiploma stenografie (165 letergrepen per minuut): mej. M. Duyn te Beverwijk. Het geslaagdenpercentage van deze exa mens te Beverwijk was het hoogste van al de examens die in Nederland werden afgenomen. Voor machineschrijven werd zelfs geen enkele kandidaat afgewezen. Op dinsdag 26 februari zal het Kenne- mer Vormingsinstituut voor de werkende jeugd, de instelling, die de jonge arbeiders in, de industrie wil opvangen op een „le vensschool", teneinde hen in de moeilijke jaren tegen de volwassenheid aan, een grotere algemene kennis bij te brengen, dan mogelijk is in het bedrijf, in het bijzijn van vertegenwoordigers van Velsens ge meentebestuur en werkgevers officieel ge opend worden. De opening geschiedt in het Jeugdhonk aan de Kanaalstraat, waar het Vormingsinstituut gevestigd is en wordt begeleid door een kleine tentoonstelling van werkstukken, door de thans ruim 70 leerlingen vervaardigd. Vioolconcert van Jo Juda in Luxor Onder auspiciën van de afdeling Bever wijk en omstreken van de Maatschappij tot bevordering der Toonkunst zal op don derdag 28 februari in het Luxor Theater een vioolconcert worden gegeven door Jo Juda. Uitgevoerd worden werken van Sin- ding, Bach, Chausson, Kreissler en Suk, waarbij de pianobegeleiding wordt ver zorgd door Paul Niessing. De Sica's wondermooie sprookje „Het wonder van Milaan" heeft gisteravond een vol Luxor theater geboeid bezig gehou den. Deze voorstelling vanwege de Com missie Cultureel Beverwijc" bracht een der gevoeligste films uit de reeks neo-realis- tische Italianen op het doek en al heeft de rolprent het dan in normale roulatie ook niet lang uitgehouden, haar waarde als poëtische verbeelding van een geteisterd kinderleven staat buiten kijf. Het gaat over Toto, een arme wees, die zich aansluit bij een groep bedelaars aan de rand en de zelfkant van Milaan, waar een dorpje verrijst van karton en golf plaat en waar Toto een gemeenschap van maakt met de steun van zijn hartelijk idealisme. Plotseling welt er olie uit de grond en de grondeingenaa"r laat zijn rech ten gelden het kamp moet verdwijnen. Als dat niet goedschiks lukt, probeert hij het met behulp van de sterke arm. Maar Toto's pleegmoeder schenkt de jongen uit de hemel een duif, die alle onheil zal we ten af te wenden en inderdaad heeft het dier een magische kracht en is in staat de meest wonderbaarlijke zaken te bedrijven. Als de duif echter op een kwade dag ver dwijnt, gaan de bedelaars toch nog ver liezen en de zaken lijken hopeloos. Maar de duif komt terug en de mirakelen her nemen hun oude gang: de overvalwagens, waarin het haveloze troepje wordt ver voerd, vallen uit elkaar en het legertje der vergetenen zweeft op bezemstokken de hemel tegemoet. Als verhaal heeft een scenario als dit een meesterhand nodig, om te worden be hoed voor profanatiën en zoetelijkheden: de Sica's hand ging er zo zorgzaam mee om, dat het inderdaad nergens ontspoort en een verrukkelijk geheel blijft. Met speels daartussen door de filosofie van de aarde, die geen paradijs meer is, sinds wij mensen de meest simpele waar heden verloochend hebben en de macht van het goede in de persoon van Toto, die voor een der navrantste scènes zorgt door met zijn haveloos troepje in een zonne- straat een wezenloze, maar intens blije dans uit te voeren. Het blijft jammer, dat een film als deze het niet tot een zegetocht langs alle theaters kan brengen, maar gelukkig, dat er dan nog instellingen als CCB en Liga bestaan, die het er op wagen en blij kens de reacties van gisteravond toch raak geschoten hebben. J. Folkertsma Filmavond van reisbureau Georganiseerd door een reisbureau wordt donderdag 7 maart een filmavond gehou den in het Kennemer Theater te Bever wijk. Er zal een groot aantal reisfilms worden vertoond. Tevens wordt medewerking ver leend door Joop Theunisz. Veel nieuws ziet men niet aan deze nieuwe uitrusting van de Bundes- wehr": het is wel erg Duits gebleven. GEBOREN: Gerardus F. A., z. v. A. J. Kuijs en C. C. Groot; Andries C., z. v. J. J. Kabel en A. C. van 't Voort; Anja A„ d. v. J. Ens en F. R. Riezebos; Marianna M„ d. v. C. A. Bosman en B. A. Heiblom; Irma. d. v. W. H. Koehorst en A. L. Urbanowitz; Maria, d. v. P. Jonkers en E. Limburg; Eelco, z. v. J. C. Spek en N. M. Hildering: Leonardus H., z. v. M. P. Slotemaker en P. Romeijn; Harry C., z. v. C. van der Wal en Th. M. Bakker; Petrus K„ z. v. P. J. Oudt en K. L. Timplan; Gradus, z. v. A. S. M. Eekveld en L. Vogel. ONDERTROUWD: G. M. Weiland en A. Visser; F. H. Stevens en H. M. Westra; P. A. Schoorl en C. P. Rutten; D. Breeuwer en E. Augenstein. GEHUWD: F. Engel en A. Duinrteijer; J. de Ruiter en C. Nijkamp; J. Kunnen en G. Bognar; H. J. Nagel en M. A. van der Zon; H. van de Reep en B. C. M. Dijkman Dulkes. OVERLEDEN: L. van der Molen, oud 10 maanden; J. Schouten, weduwnaar van P. de Graaf, oud 77 j.; H. ten Brink, weduwe van S. Alberda, oud 86 jaren: C. van Amers foort, echtg. van C. van der Velden, oud 70 j IJMUIDEN: Dokters Dit weekeinde hebben dienst de artsen H. Bel, Mercuriusstraat 4, tel. 5675 P. Brou wer, Wilhelminakade 79, tel. 4507 en A. van Leusen, v. Tuyllweg 34, telefoon 4328. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstr. 3, tel. 5259 en mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 53, telefoon 5053. BEVERWIJK en VELSEN-NOORD: Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: G. J. Vos, Warande 13, tel. no. 3586. van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: R. W. Fierstra, Zeestraat 88, telef. no. 3737. Verloskundigen Mejuffrouw A. Zandvoort, Bomstraat 43. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek Donker, Breestraat 61, telefoon 3150. HEEMSKERK: A rtsen Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: J. J. F. Brugman, Middel weg 9, Uitgeest, telefoon 02513 212. SANTPOORT: Dokters In spoedgevallen is de arts J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, tel. 8510, te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek. Bloemendaalseweg 341, Overveen. tel. K 2500 16760 en Sant- poortse Apotheek, Bloemendaalsestraat- weg 145, Santpoort-station, tel. K 2560 8249. VELSEN: Wijkverpleging Voor Driehuis, Santpoort en IJmuiden- oost: zuster Koerse. Leeuweriklaan no. 21, tel. 7398 Voor IJmuiden-west en -oost: zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145 Voor IJmuiden-oost, Velserbeek en Velsen- noord: zuster Nap, Rembrandtlaan no. 5, telefoon 6195. De Nederlandse kustvaarder „Breezand", die maandag voor Bayonne op een wrak is lekgeslagen en gestrand, wordt niet als verloren beschouwd. Maar de vraag wat er met het schip zal gebeuren zal pas kunnen worden beantwoord als de storm, die nog rond de „Breezand" woedt, zal zijn geluwd. Een beslissing moet dan door de assura deuren worden genomen. Omdat de eige naar Boele's scheepswerven en machi nefabriek vandaag nog geen telefonisch contact met kapitein Mulder heeft gehad, wordt vermoed, dat deze zich weer aan boord bevindt. Bij bepaald getij is het mogelijk verbinding tussen schip en wal te onderhouden, zodat de gezagvoerder het schip naar believen kan verlaten en be treden. Gebrek aan gymnastiekzaal doet zich gelden In de meisjesschool hebben de dames leden van de Heemskerkse gymnastiek vereniging ADO de bondsvaardigheids- proeven afgelegd. Het gebrek aan een gymnastiekzaal deed zich ook nu weer voelen; de prestaties werden er nadelig door beïnvloed. Als jury fungeerden de dames Spanjaard uit Beverwijk, Marker uit Castricum en de heren E. Henneman uit Heemskerk en C. Timmers uit Haarlem. Medegedeeld werd dat omstreeks Pasen de jaarlijkse ouderavond zal worden gehou den. De dames van de eerste en de tweede graad legden op deze avond de proef af De uitslagen waren: le graad: 1. C. van Hooff; 2. A. Koedijk; 3. N. Kolk; 2e graad: 1. B. Smit; 2. G. Beentjes; 3. R. de Ruiter Junioren: groep 1: A. Timmer; 2. A. Hen neman; 3. L. Aarts; groep 2: J. de Wildt; 2. A. Pekel; 3. A. Kuil. Senioren: 1. A. Kloes; 2. A. de Wit; 3. A. Bos. Voor de buizengieterij van de KNHS was het gisteren een glorierijke dag. Het in 1937 gestichtte bedrijf leverde in 1951 de miljoenste pijpleiding af aan Rotterdam en dezer dagen kon gieter J. Kok melden, dat de twee miljoenste vorm klaar was om ge trokken te worden. Op een met bloemen en vlaggen versierde wagen en begeleid door twee grote delegaties van het bedrijf, is de buis gisteren in triomf naar Nijmegen gebracht. Aan de rand van de gemeente, aan de Betuwe zijde van de Waalbrug, werden de Velsenaren reeds met koffie en gebak ontvangen door wethouder Beukema en zijn staf, doch dit was nog maar de in leiding tot het feest. In optocht, met ver sierde buis van IJmuiden voorop, werd spoedig koers gezet naar de buizenopslag plaats van de gemeente Nijmegen, waar de wethouder nogmaals tractaties liet komen en met kennelijke voldoening de oorkonde in ontvangst nam, die hem namens de de legaties van de buizengieterij werd aange boden. Als nieuwe tegenprestatie voor alle eer die aan Nijmegen werd bewezen, zorgde hij toen voor een gul onthaal in de juist geopende toonzaal van de Nijmeegse Nuts bedrijven, waar nog lang werd nagepraat over het nut van gasbuizen en uitstapjes in het bijzonder. Full Speed tegen Rapidrtas De Velser handbalvereniging „Full- Speed" speelt zondagmiddag op Schoonen- berg een wedstrijd tegen de Haarlemse vereniging „Rapiditas" in de volgende op stelling: M. Otte; W. de Boer, F. Orsel B. Aggenbach, L. Apeldoorn, S. Schuur man; C. v. Beek, E. Otte, J. Zonneveld, J. Orsel en T. Stegeman. ADO ontvangt Helder In de zondagmiddag te spelen wedstrijd ADO-Helder verschijnt de thuisclub in de volgende opstelling: doel: H. Burger; ach ter: H. de Graaf en A. van Tunen; midden: A. Dam, J. Dam en A. Welboren; voor' T. Dam, P. v. d. Kolk, P, de Groot, G. van Tunen en Th. de Wit. Een overzicht van de ravage in de montagehal van de Jaguarfabrieken te Coventry, die door een zware brand gedeeltelijk zijn verwoest. In de openbare lagere school te Heems kerk heeft de Heemskerkse afdeling van de R.-K. E.H.B.O.-vereniging haar jaarver gadering gehouden onder voorzitterschap van de heer Th. v. d. Reep. Deze memo reerde in zijn openingswoord de vele acti viteiten der afdeling. Aan verscheidene wedstrijden werd deelgenomen met wisse lend succes. Het ledental bedraagt thans 37. De materiaalpositie is goed te noemen en voor een verdere uitbreiding wordt door het bestuur geijverd. Bij de uitvoering van een bouwplan voor een nieuw Wit-Gele Kruisgebouw hoopt de vereniging de be schikking te krijgen over een geschikt oefenlokaal. Eenstemmig werd besloten om nauw samen te werken met de B.B. Het jaarverslag van de penningmeeste- resse mejuffrouw B. Tromp vermeldde een batig saldo van 235,66. De aftredende be stuursleden de heer v. d. Reep en mejuf frouw Tromp werden herkozen. In de plaats van mevrouw Sinkeldam werd de heer N. Sinkeldam benoemd. Medegedeeld werd nog dat op donderdag 4 april een propaganda-avond zal worden gehouden om te komen tot de oprichting van een reddingsbrigade in Heemskerk. De jaarvergadering van het onderling Paarden- en Hittenfonds te Heemskerk, die donderdagavond in zaal Nijman werd gehouden, mocht zich ook nu weer in een grote belangstelling der leden verheugen. De waarnemend voorzitter de heer A. J. Stuyt constateerde in zijn openingswoord dat ondanks een grote concurrentie van motoren het paard in deze streken nog steeds in het middelpunt van de belang stelling staat. Toch liep het aantal leden iets terug: het bedraagt nu 126. Uit het jaarverslag van de secretaris-penning meester bleek dat 1956 een klein batig saldo heeft opgeleverd, waardoor het bezit van de vereniging thans bedraagt f 1891.22. De heer J. A. Stuyt werd definitief tot voorzitter gekozen. In de plaats van de heer J. Brandjes die zich niet herkiesbaar stelde, werd de heer J. Nol in het bestuur opgenomen. De heer J. Termes werd her kozen. Het jaar 1956 is voor de Heemskerkse bloembollenkwekers gunstig geweest, al werd veel last ondervonden van de te grote hoeveelheid regenwater. De financiële re sultaten waren zeer goed. In café „De Oranjeboom" heeft de plaatselijke afdeling van de Koninklijke Algemene Vereniging voor Bloembollencultuur woensdagavond haar jaarvergadering gehouden, die zeer goed werd bezocht. De voorzitter, de heer Chr. v. d. Outenaar, verheugde zich erover dat de schade door de industriegassen ver leden jaar gering is geweest. Hij sprak de wens uit dat in de toekomst middelen wor den gevonden om de gewassen hier geheel van te vrijwaren. De vooruitzichten voor 1957 zijn nog niet geheel te overzien. De handel is zeer stug en men neemt een af wachtende houding aan. Over het houden van een voorlichtings middag liepen de meningen der leden uit een, zodat dit nog nader door het bestuur zal worden overwogen. Het aantal leden is met 8 toegenomen en bedraagt thans 135. Abonnementsvoorstelling op 28 maart De laatste avond van dit seizoen, geor ganiseerd door de stichting Abonnements voorstellingen te Beverwijk wordt gehou den op 28 maart in het Kennemer Theater. Het Nieuw Nederlands Toneelgezelschap onder regie van Frits van Dijk zal opvoe ren het spel „Julia van Sauvajon" van Somerset Maugham. GEBOREN: Gerardus A. S., z. v. A. S. P. de Ruyter en M. J. Koper; Gilbert J. M., z. v. F. A. M. van Goethem en R. Kuiper te Uitgeest; Eduard A. W., z. v. W. F. Zonne veld en J. M. de Roode; Margaretha M„ d. v. A. M. van Etten en A. M. de Wit te Be verwijk; Petrus N„ z. v. P. N. Limmen en J. E. Duin; Maria A. I., d. v. A. J. van Lies hout en M. T. Sijm; Maria G. T„ d. v. W. Hoedeman en S. M. J. Bosma te Castric- Jan, z. v. J. Blauw en J. Steenbergen te Uitgeest; Aleida M. F., d. v. A. Koning en A. Buis; Wilhelmus E. A., z. v J. J. Vendel en M. C. G. Duin; Johanna B., d. v. F. Baltus en G. P. Admiraal; Petrus J., z. v. W. Hoo- gewerf en M. C. M. Hoogewerf te Bever wijk; Yvonne M., d. v. T. Vlaarkamp en F. M. A. Steeman te Castricum; Petrus J., z. v. J. Al en G. Graas te Beverwijk. ONDERTROUWD: H. Reyven te Wor- mer en Ch. E. Baltus; J. "oper en R. A. Kager; W. Smit te Graft en C. L. de Ruyter. Frijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f 3.50—2.50, gr. tong f 3.60 3.20, grm. tong f3.40—3.10, kim. tong f3.70 —f3.40, kl. tong I f3.80—3.40, kl. tong II f3.10—2.85, tarbot I f3.15—2.70. Per 50 kg: tarbot IV f7054, schartong f 32, gr. schol f 3222, grm. schol f 3523, kim. schol f4428, kl. schol I f4630, kl. schol II f 42—33, schar f 38—30, bot f 1610, v. haring f 3617, makreel f 3226, gr. schel vis f 5240, grm. schelvis f 4838, kim. schelvis f 4836, kl. schelvis I f 50—40, kl. schelvis II f 4836, wijting f 4018, gr. gul f4133, mid. gul f3735, kl. gul f3630, kl. haai f 3632, ham f 128, poontjes f 3520, kl. koolvis zw. f 3524, kl. koolvis wit f 36 32. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 19680, gr. koolvis zw. f 7857, gr. koolvis wit f 8682, gr. leng f 7564. Aanvoer van donderdag 78 kisten tong en tarbot, 13 heilbot, 5 tong schar en schartong, 383 schol, 60 schar, 70 bot, 105 haring, 85 makreel, 1120 schelvis, 475 wijting, 240 kabeljauw en gul, 27 leng, 8 haai, 1 ham, 25 p: n, 115 koolvis, 30 diver sen. In totaal 2840 kisten. Besommingen van donderdag IJM 15 Emma f 15.340, IJM 20 Polderman f 11.600, Herman en Thorina f33.300, SCH 6 f 11.460 .IJM 3 f830, KW 71 f630, KW 35 f 940, KW 30 f950, KW 21 f700, KW 60 f540, KW 77 f1150, UK 53 f900, KW 27 f 1980. Bond van bejaarden verricht goed werk De bond van ouden van dagen te Heems kerk heeft in de enkele jaren van het be staan vaste voet aan de grond gekregen. De sociëteit wordt zeer goed bezocht en gebleken is dat deze in een grote behoefte voorziet. In het K.S.A.-gebouw werd de jaarver gadering gehouden. Uit het jaarverslag van de secretaris, de heer Jac. Strik, bleek dat het ledental stijgende is. De financiële toestand baart enige zorg en getracht zal worden hierin verbetering te brengen door het gemeentebestuur om subsidie te vra gen. Agenda voor Heemskerk Marquelte-theater, zaterdag en zondag 20 uur: „De onverschrokkenen". ADVERTENTIE Op donderdag kwamen in IJmuiden bin nen: Tern van Londen, Westerdok van Lon den, Plato van Algiers, Guineekust van Lo- bito, Bornheim van Casablanca, Caribia van Lysekil, Thaletas van Gothenburg, Riouw van Bremen, Otto van Hamburg, Aar denburg van Antwerpen, Hast III van Rot terdam, Rijnstroom van Londen, Aramis van Swansea, Spaarnestroom van Huil, Tromp van de Noordzee, Bullfinch van Londen, Kyleburn van Port Talbot, Hinde v. Londen Vertrokken zijn: Maria Theresia n. Rund- korn, Dieter Waltraud naar Hamburg, IJ- stroom naar Portsmouth, Thorwald na ia- Hamburg, Ad S naar Vilvoorde, Boskoop naar Curagao, Tidan naar Gent, Tromp naar Sluiskil, Jongkind naar Rotterdam, Zatonia Poly naar Rotterdam, Muiderkerk naar Bremen, Willemstad naar Madeira, Mangen naar Malmö, Leliegracht naar Antwerpen, Laponia naar Antwerpen, Tern naar Har- lingen, Eemstroom naar Londen, Brage naar Hampton Roads, Leo naar Helsingfors, Wei- la Ström.er naar Rotterdam. Argos naar Rot terdam, Harlingen naar Malmö. Ellerbeck naar Kingstown, Bilma naar Duinkerken, Aardenburg naar Rotterdam.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 15