ZWITSAL Ierland is Scherpste grenslijn door die der religie Van dag tot dag ^Praatótoel verlovingsringen ls er een bijzondere reden Kinder Honing Siroop Op Bondskanselier in mei toch naar Washington Interparlementaire Benelux raad komt bijeen Op 22 dezer in Brussel Hongaarse missie vangt bot in vluchtelingenkampen Westduits leger schaft het „Gott mit uns" af Weer halfhoge laarzen, maarmet rubberzolen Volendamse kledij in het Britse Lagerhuis Havenstaking aan oostkust der Verenigde Staten W aiakzaamlield Dank u Britse eenheid Ierse eenheid T wijf elachtig A (J 15 FEBRUARI 195 7 o Dit prachtige oude grafkruis in Zuid-Ierland symboliseert de Ierse verdeeldheid. Tussen rooms-katho- lieke republiek en het protestantse Ulster loopt de scheidslijn der godsdiensten. noorden met gerust gemoed en uit vrije wil, al was het maar op federale basis, ge hoor kan geven aan Ierlands traditionele devies „Cead mille failte" (honderddui zend maal welkom) zal de kloof, die Ier land verdeelt, werkelijk gedicht zijn. Maar daar ziet het voorlopig nog niet naar uit. ADVERTENTIE SPECIAAL voor hoestende hinderen 'Er is óbhi^en'ecbnomischc pdrtii'è: Ulster industrialiseert in hoog tempo. Dit zijn de scheepswerven van Belfast. (Van onze correspondent in Wenen De twee vertegenwoordigers van de Hon gaarse regering, die, tezamen met Oosten rijkse ambtenaren en een vertegenwoor diger van het hoge commissariaat van de UNO voor vluchtelingen Hongaarse kam pen in Oostenrijk bezochten, hebben wei nig succes gehad. De vluchtelingen hebben hun landgenoten met stenen en aardkluiten bekogeld en de Oostenrijkse gendarmerie moest herhaaldelijk ingrijpen om de Hon garen, die tot taak hebben vast te stellen wie van de vluchtelingen naar Hongarije wil terugkeren, te beschermen. Van de zeshonderd vluchtelingen in het kamp te Mödling wilden er twee met de commissie spreken. In Kaisersteinbach drie van de tweeduizend. Deze mensen hebben heimwee naar hun gezin of familie. De Oostenrijkse regering staat er op dat de twee Hongaarse vertegenwoordigers ook andere kampen bezoeken, maar deze be danken er voor. Zij zijn bang voor hun verbitterde landgenoten en zien wel in dat deze actie vruchteloos is. In de kampen van Korneuburg en Stockerau heeft geen enkele vluchteling zich opgegeven voor repatriëring. Volgens radio-Boedapest is de ontvangst van de Hongaarse commissieleden een pro vocatie en zou de Oostenrijkse regering verplicht zijn orde op zaken te stellen. Tijdens een optocht hebben Weense com munisten vorige week in Wenen vijfhon derd aldaar gehuisveste Hongaarse vluch telingen geprovoceerd door te roepen „Leve Kadar" en „Jullie leven op onze kosten". Tweehonderd politieagenten moesten op treden om de orde te herstellen. Windmolens Mijn goede vriend, de dokter, beweert, dat een man bewijst zich oud te voelen als hij zich niet meer in zijn jas wil laten helpen, een aardige psychologische trou vaille, die ik na langdurige waarneming van de menselijke gedragingen slechts kan beamen. Overigens ben ik van mening, dat er nog een ander verschijnsel optreedt, waaruit de man kan afleiden, dat hij de jaren des onderscheids is ingegaan. Er komt name lijk een ogenblik, waarop hij tracht te flir ten met de dochter en zijn avances beant woord ziet door de moeder. Dat is een be denkelijk symptoom, vrienden, dat ge niet moogt misverstaan. Hoe spoedig zal men u immers een oude snoeper of een oude bok noemen. En laten wij eerlijk zijn, een niet meer te verdoezelen embonpoint, een kalende schedel, een ochtend-kuch en een te hoge bloeddruk verraden duidelijk aan welke kant ge staat, daar helpt geen lieve moederen aan. Omdat er voor mannen echter allerlei aardige spelletjes zijn bedacht, zoals: ke gelen, politiek bedrijven, vissen, zaken doen, borrelen en krantje lezen, verglijden voor hen de middelbare jaren gewoonlijk zonder al te grote schade aan het moreel toe te brengen. Maar hoe geheel anders liggen deze za ken ten aanzien van de vrouw, die zich plotseling oud gaat voelen, hetgeen kan gebeuren op elk tijdstip tussen haar vijf entwintigste en vijfenzeventigste levens jaar. Fabrikanten van jeugdige kleding voor zwaardere figuren, van gezichtswatertjes, dag-, nacht- en rimpelcrême, vermage ringspillen, verstevigingspïllen, haarverf, step-in's en b.h.'s hebben hun (dik belegde) boterham te danken aan de strijd, die de vrouw doppertjes voert tegen het klimmen der jaren. En hoewel het een ongelijke strijd is, gebiedt de eerlijkheid te verkla ren, dat de esthetische resultaten lang niet mis zijn. Een bijzondere plaats nemen de moeders van opgroeiende dochters in. Het voort schrijden der jaren is voor hen niet zo erg want zij projecteren eenvoudig het verlangen naar een hernieuwde jeugd op hun, tot ivasdom gerakende dochters. Ter wijl vaders elke poging van jonge snot neuzen om hun dochters te benaderen, zien als een vreselijk zedenmisdrijf-in- wording, tonen de moeders niet de minste ongerustheid. Binnen zekere grenzen ver heugen zij zich zelfs in de prille successen van hun opvolgsters en het kopen van de eerste baljurk voor de nieuwe generatie is voor de meeste moeders een hoogtepunt in hun leven. Zo strijden wij allen op onze eigen ma nier tegen de windmolens van de tijd, tot dat de échte ouderdom ons de gave ver schaft, niet meer aan de toekomst te den ken maar in het verleden te leven. Dan halen wij handenvol jeugdherinne ringen uit de schemerige zalen van ons onderbewustzijn. Zij hebben door de lang durige opslag een mooi patina gekregen. En als er hier of daar wat stukjes afge brokkeld zijn, repareren wij ze met mooi vergulde fantasieën, waardoor ze glanzen- der en stralender worden dan de werke lijkheid ooit geweest is. Dat we dat kun nen - en mogen - is de grote winst van het oud worden. Am. de Vita (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer van West- Duitsland gaat begin mei naar de Verenig de Staten, hoewel hij tien dagen geleden te Berlijn nog heeft verklaard, dat hij niet van plan was naar Amerika te reizen, om dat hij daartoe geen aanleiding zag. Deze reis zal Adenauer's derde tocht naar de Verenigde Staten zijn. (UP) President Heuss zal van 6 tot 8 maart een staatsiebezoek aan de Verenigde Staten brengen. Hij zal daarbij worden vergezeld van de minister van Buiten landse Zaken Von Brentano. De perschef van de Westduitse regering, Felix von Eckhardt, is juist van een bezoek aan de Verenigde Staten teruggekeerd en binnenkort zullen de staatssecretaris van de bondskanselarij, Globke, en het hoofd van de Westduitse inlichtingendienst Rein- hard Gehlen eveneens bezoeken brengen aan Washington. Voor zijn gesprek met Adenauer zal president Eisenhower be sprekingen hebben gevoerd met de pre miers MacMiilan en Mollet. (Van onze correspondent in Brussel) Op vrijdag 22 februari komt de inter parlementaire Benelux-raad bijeen te Brussel. Er is overeengekomen, dat de raad om beurten in Brussel en in Den Haag zal vergaderen. In Brussel zal een Belg presi deren of een Luxemburger. Voor het pre sidentschap heeft de Belgische afvaardi ging zich niet kunnen verenigen op de kandidatuur van dr. Frans van Cauwelaert. De Belgische socialisten zullen aan de Benelux-raad hun eigen kandidaat voor stellen, de socialistische senator William van Remoortel, die de voormalige Belgisch- Nederlandse parlementaire unie presideer de. De heer Van Remoortel kent echter geen Nederlands. De ministers Luns, Zijlstra en Mansholt en wellicht ook de ministers van Arbeid en van Onderwijs der drie landen, zullen als gasten op de installatie-vergadering wor den genodigd. De permanente secretaris van de raad zal te Brussel worden geïn stalleerd. De kandidaat voor deze post is de heer Bruyneel, adjunct-griffier van de Belgische kamer van volksvertegenwoor digers. Vrijdag en zaterdag zullen zeven perma nente commissies worden geïnstalleerd: voor buitenlandse vraagstukken, voor fis cale- en douanekwesties, voor landbouw, voor culturele problemen, woor economi sche aangelegenheden, voor wetgeving en voor sociale aangelegenheden. In het or ganisatie-comité zullen de president, de beide vice-presidenten en zeven leden van de raad zitting hebben. ADVERTENTIE om uw VERLOVINGSRINGEN juist bij ons te kopen? Ja, want wij staan aan de top 8 met onze Collecties, waarvan de kwaliteit van elk stuk een klasse apart is. Speciale modellen en alle maten vanaf 42.50 per paar. I BIJ VINDT U HET. de kleine zaak met de grootste keuze Gr. Houtstraat 49 - Haarlem - Tel. 20049 vX XXAXXX iOOOOOOÊX XXAOOOOCXXXOOCOCOCX>DCOOOOOOOCyO< (Van onze correspondent in, Bonn) De spoorwegen weigeren vracht aan te nemen voor de getroffen havens. In de haven van New York liggen 79 schepen te wachten, in Portland en andere havens liggen er ongeveer 70. De toestand in de New Yorkse haven is nog verwikkelder door een staking van sleepbootbeman ningen, die al tien dagen duurt. Vele sche pen gaan naar andere havens. De „Queen Elizabeth" zal haar passagiers ontschepen in Halifax vanwaar ze per trein naar New York kunnen reizen. De voorzitter van de vakbond der haven arbeiders, Bradley, voorspelt een lange, verbitterde strijd. De „afkoelings-periode" van tachtig dagen volgens de Taft-Hartley wet is afgelopen zonder dat er tussen de in ternationale havenarbeidersbond en de re- - ders een overeenkomst tot stand is geko- I men. (In November hebben 60.000 haven- I arbeiders gedurende 9 dagen gestaakt). (Van onze correspondent in Londen) Het defensiedebat in het Britse Lager huis werd woensdag op de speciale tribune voor belangrijke vrouwelijke gasten bij gewoond door prinses Margaret, die ook het voorafgaande vragenuur met belang stelling volgde. Op de publieke tribune trokken twee meisjes in Volendams kos tuum de aandacht. Zij waren het deftige Lagerhuis klossend op klompen binnenge komen. Het zijn twee 21-jarige studenten in het Engels, die sinds kort in de huishou ding werken. Zij waren op weg naar een gekostumeerd bal, maar de politiek inte resseert hun zo, dat zij tot de vaste gasten van het Lagerhuis behoren, maar dan niet in Volendamse kledij. ADVERTENTIE XXJOOOCCOOOOCOOOOOO'. XY> •OOOOYXTOOOO 8 NEW YORK (Reuter/AFP/UP). „In- lernationaal Longshoremens Association" heeft in New- York meegedeeld, dat zijn 15.000 leden, werkend in het gebied van Jaine tot Virginia, in staking zijn gegaan. Ingeveer 150 vrachtschepen liggen reeds werkeloos in de Oostamerikaanse havens. Het Westduitse leger bestaat nog maar kort, maar toch worden er al verande ringen in de uniformen aangebracht. De minister voor Defensie, Franz Josef Strauss, heeft die in het Bundeshaus laten zien op een militaire modeshow. Land leger en luchtstrijdkrachten zullen niet meer uniformen van dezelfde kleur dra gen. De landmacht krijgt blauwgrijs en de luchtmacht „fliegerblau", dat vol gens minister Strauss bij alle lucht strijdkrachten van de wereld in zwang is. De landstrijdkrachten krijgen broeken, die donkerder zijn dan de tuniek. De blauwe uniform van de oorlogsmarine blijft on veranderd. In het landleger worden in plaats van de rijgschoenen halfhoge laarzen ingevoerd, die sterk op die van de vroegere „Wehr- macht" lijken en „dobbelbekers" worden genoemd. De nieuwe laarzen zullen niet zoveel lawaai maken als die van Hitler's heirscharen, want de zolen zijn van rubber. De broeken worden niet in de laarzen ge stopt, maar vallen er los over heen. De koppelriemen van stof, worden door leren koppels vervangen, maar deze behoeven niet meer glimmend gepoetst te worden. De woorden „Gott mit uns" op het slot van de riemen komen niet meer terug. Er zal in het vervolg geen verschil meer tussen dienst- en uitgangsuniformen zijn. Het uniform zal van zuivere wol worden vervaardigd. Vermoedelijk zullen alle sol daten tegen de herfst het nieuwe uniform dragen. Reuter/AFP) Minister Strauss deelde mee dat de leiding over de land-, vloot- en luchtstrijdkrachten aan de top zal zijn geïntegreerd. Hij verklaarde, dat de strijd krachten thans 72.000 militairen tellen, welk aantal begin april de negentigduizend zal passeren. In totaal hebben zich 282.000 vrijwilligers gemeld, van wie er ruim 180.000 al eerder hebben gediend. Dertien duizend man wil in aanmerking komen voor een officiersrang. Tussen 1 juli en 1 september zal West-Duitsland de eerste drie divisies van zijn leger ter beschik king van de NAVO kunnen stellen. Een groep Nederlandse intellectuelen en kunstenaars heeft, zoals men vandaag kan lezen, een „Comité van waakzaamheid" tegen anti-democratische ideologieën, in het bijzonder tegen het communisme, op gericht. Het streven van de groep, de vrij heid te bevorderen en te verdedigen tegen elke bedreiging, van welke zijde dan ook, is ongetwijfeld lofwaardig en verdient alle steun en sympathie. Maar wij vragen ons af of de comité leden hun landgenoten niet enigszins on derschatten, als zij, zoals hun oproep zegt, van oordeel zijn dat „in Nederland onvol doende het gevaar wordt beseft van de openlijke of bedekte verdediging onder in tellectuelen en kunstenaars van ideolo gieën, die elementaire rechten aantasten". Het komt ons namelijk voor dat dit ge vaar, voor zo ver het bestaat, werkelijk niet „onvoldoende" wordt beseft. Ieder denkend Nederlander weet, dat er in onze gemeenschap, óók onder de intel lectuelen, óók onder de kunstenaars, aan hangers van het communisme en mogelijk ook van andere anti-democratische ideolo gieën zijn. Het zijn er een handje vol. En de Nederlandse gemeenschap in haar ge heel kan dat handje-vol heus wel aan. We behoeven er helemaal niet bang voor te zijn; we zouden de democratie beledigen door te veronderstellen, dat dat handje vol haar ernstig zou kunnen schaden. We hopen dan ook, dat het nieuwe comité niet zal proberen, ons er bang voor te maken. En dat het niet, om zijn eigen be staan te rechtvaardigen, het aantal van zijn (en onze) tegenstanders kunstmatig zal vergroten, zoals dit wordt gedaan door een Haags comité dat, uitsluitend volgens zijn eigen oncontroleerbare maatstaven, landgenoten naar believen tot „goede" of „slechte" Nederlanders stempelt. Wij zijn voor waakzaamheid op velerlei gebied, vooral voor waakzaamheid tegen mogelijke aanslagen op ons democratisch staatsbestel, dat voor ons het leven zélf betekent. Maar wij moeten van louter waakzaamheid geen spoken gaan zien en niet tegen windmolens gaan vechten. Want er zijn altijd wel agitators en demagogen, die uit de aldus gewekte stemming ten eigen bate munt willen slaan. Onder de twintig intellectuelen en kun stenaars, die de oproep van het comité hebben ondertekend, bevinden zich zeer vooraanstaande en hoogstaande Nederlan ders. Dat geeft ons reden om te vertrou wen, dat het comité zich ervan bewust zal zijn, hoe nauw het pad is dat het moet begaan en hoe groot het gevaar dat het, door de grenzen van het wenselijke te overschrijden, meer kwaad dan goed zou kunnen doen. De Valentijnsdag van gisteren is ook in onze redactie-lokalen niet onopgemerkt voorbij gegaan. Wij zijn verrast met een bloemenhulde, ons gezonden door een vriendin, een anonieme vriendin, een van de vele duizenden vriendinnen (en vrien den) die ons blad zo gelukkig is te bezitten. Als wij dit bekend maken, doen wij dat niet in de hoop, het volgend jaar op Valen tijnsdag door onze gehele lezerskring in de bloemetjes te worden gezet. Maar wel om onze waardering uit te spreken voor dit charmante gebaar van een onbekende, die daarmee blijkens een bijgevoegde brief uiting gaf aan haar tevredenheid over de wijze waarop de redactie van haar lijf blad haar gedurende een dertigtal jaren had ingelicht omtrent het wel en wee van deze wereld. Maar zij deed nog iets anders. In haar brief vertelde zij, hoe zij over ons blad dacht, niet maar zo in algemene bewoor dingen, doch in een reeks opmerkingen waarin verschillende rubrieken afzonder lijk onder de loupe werden genomen. En dat nu is iets, waarvoor wij bijzonder dank baar zijn. Want bij een dagblad moet niet alles één-richting-verkeer zijn. De lezers horen dagelijks van óns; maar wij willen ook wel graag eens iets van de lezers horen. En als zij ons dan, zoals deze ano nieme vriendin heeft gedaan, vertellen wat zij van de krant wel en niet appreciëren enwaarom dan doen wij daar gaarne ons voordeel mee. Een voordeel, dat uit eindelijk de gehele lezerskring weer ten goede komt. Daarom, onbekende Valentine, onze dank. Uw bloemen en uw woorden hebben ons hart verwarmd. Wat hebben de „Ulstermen", in meer derheid afstammelingen van kolonisten uit Schotland en Wales, die drie eeuwen gele den naar Ierland kwamen, daarop te zeg gen? Wel, zij menen dat niet Ierland, maar de Britse eilanden, de historische, geogra fische en economische eenheid vormen en dat, wanneer een gedeelte zich daarvan los wil maken, de rest het recht heeft de een heid te bewaren. Zij geven toe, dat de verhouding tussen de protestanten en rooms katholieken in Ulster niet ideaal is. maar schrijven dat toe aan het feit, dat de rooms katholieke nationalisten zich niet willen neerleggen bij de door de protes tantse unionisten gedane meerderheids keuze, dat zij potentieel illoyale burgers zijn, die desnoods met geweld de inlij ving van Ulster bij de republiek zouden willen verwezenlijken. En het voornaam ste geschilpunt blijft de godsdienst. Al be staat er in de republiek godsdienstvrijheid in engere zin, het staatskarakter is uitge sproken rooms katholiek, de zedelijkheids normen zijn dat ook, er is strenge censuur en geboortebeperking bijvoorbeeld wordt bepaald niet aangemoedigd. En voor die opvattingen passen de Ulsterianen uit drukkelijk. Dat zij daarnaast de lucratieve economische banden met Groot-Brittannië en de Britse sociale verworvenheden, waarvan ook de rooms katholieke nationa listen met graagte profiteren, niet in de gootsteen willen gooien, kan men hen niet I euvel duiden. Dat in het kort zijn de hoofdpunten van het zuiden behoudt zijn ove rigens aantrekkelijk landelijk karakter. (Van onze reisredacteur) DUBLIN, februari. In een wereld, die de handen vol heeft aan Hongarije, het Suezkanaal en aanverwante problemen van de koude oorlog, wekt de partitie van Ierland niet meer belangstelling dan een verhandeling over likdoorns op een congres van hersenchirurgen. Zelfs nu die Ierse likdoorn is gaan spoken, nu gewapende illegalen in Ulster enige knallende uitroeptekens achter de argu menten voor de hereniging van Ierland hebben gezet, hangt er nog geen noodsein uit. Want al hebben Pravda en Izvestia tot grote verbazing van het rooms-katholieke Ierland hun bolsjewistische zegen aan de „vrijheidsstrijders" van de IRA gegeven, het lijkt onwaarschijnlijk, dat de Ulster-kwestie ooit mede-inzet van cle koude oorlog zal worden. En derhalve laat zij de rest van de wereld betrekkelijk Siberisch, zulks tot intense verbijstering en verontwaardi ging van de Ieren. Zij vragen u of het dan geen schande is, dat een deel van hun eiland „door de imperialistische Britten bezet wordt gehouden en 450.000 rooms-katHo- lieken in Ulster door 900.000 protestanten worden onderdrukt". Ierse afgevaar digden in de internationale organisaties pogen zelfs mee te varen op de anti-koloniale stromingen, met weinig succes overigens, want in Azië en Afiika maakt men er zich niet erg druk over, wanneer de ene blanke de andere onderdrukt. Omdat het eigenlijk onvriendelijk is zich zo weinig te interesseren voor de proble men van een zo aardig land en ook omdat u anders weinig zoud.t begrijpen van de huidige Ierse moeilijkheden, ga ik u toch wat meer van het partitie-vraagstuk ver tellen, dat ontstond toen de Ieren 35 jaar geleden eindelijk hun onafhankelijkheid van Groot-Brittannië bevochten. De in meerderheid protestantse noordelijke „zes graafschappen", het huidige Ulster, maak ten toen gebruik van hun recht binnen het Verenigd Koninkrijk te blijven en de voor lopige grens werd in 1925 bij een verdrag bevestigd. De verdeling van Ierland was daarmee gelegaliseerd, al is de meerder heid van de Ieren daar nog allerminst van overtuigd. Zij erkennen de verdragssituatie niet of willen haar gewijzigd zien. Waarom? Als typische eilandbewoners zeggen zij, dat Ierland een historische, eco nomische en geografische eenheid is. Zij stellen, dat Groot-Brittannië de genoemde verdragen onder bedreiging van nieuw ge weld heeft afgedwongen, en voeren voorts aan dat de kronkelende grens van 500 kilo meter lang een arbitrair-vastgesteld on ding is. Een eigenschap, die deze grens met vele andere gemeen heeft. Zij bewe ren, dat terwijl er in de (vrijwel geheel rooms katholieke) Ierse republiek geen godsdienstige discriminatie bestaat het geen waar is er in Ulster stelselmatig politieke en sociale aanslagen op de posi tie van de rooms katholieke minderheid worden gepleegd, hetgeen sterk overdre ven, maar niet geheel onjuist is. Zij stellen, dat wanneer men de protestanten in het noorden 't recht heeft gegeven zich van de Ierse natie af te scheiden, men enige in meerderheid rooms katholieke gebieden in Ulster (Tyrone, Fermanagh',''Soütfi:t>ö^m' en South-Armagh) het recht moet geven, op hun beurt, naar Eire over te gaan. Een riskante procedure, die doet denken aan het cacao-busje met de verpleegster er op, die een blad draagt met een ca'cao-busje, waar weer een verpleegster'op staat, en zovoorts, enzovoorts. Waar is het eind? de Ierse partitie. Er bestaat daarnaast een serie verwikkelingen van min of meer amusante aard, waar nog dagen over te praten zou zijn. Het feit bijvoorbeeld, dat niet alle rooms katholieken tegen de parti tie zijn. Neem bijvoorbeeld de grensbevol king. Als er geen grens meer zou zijn, valt er ook niets meer te smokkelen. En zowel om de duiten als om de sport doen som mige Ieren dat met graagte en fantasie. Een volledige begrafenis met een doodkist vol sigaretten is al voorgekomen en er is het beroemde verhaal van de bejaarde Ierse dame, die van een pelgrimstocht uit Lourdes terugkwam met een fles wij water, die bij opening door de douane sterk naar cognac rook. Onvervaard sloeg de dame toen een kruis en riep uit: „Al weer een mirakel". Maar terzake, voor en tegen van de par titie optellend, kan men sympathie koeste ren voor vele van de republikeinse argu menten. Het zou wel aardiger en prakti sche zijn wanneer er één Ierland was en iedere partitie (Palestina, India-Pakistan, Indonesië-Nieuw-Guinea) levert haken en ogen op, maar op één belangrijk punt staat Zuid-Ierland zwak. De meerderheid der „Ulsterianen" wenst geen hereniging. Nu zegt Dublin, dat men eigenlijk het ge hele eiland over deze kwestie zou moeten laten stemmen en dat dan drie miljoen zuidelijke Ieren plus 450.000 noordelijke rooms katholieken een aanzienlijke meer derheid zouden vormen boven de 900.000 Unionisten uit Ulster. Ik acht dit een twij.- felachtige opvatting. Een werkelijke her eniging van het Ierse volk kan niet wor den afgedwongen, maar moet op vrijwil ligheid berusten. De huidige, ook door de Ierse regering afgekeurde, terreur-actie geeft Ulster al het gevoel „dat men het desnoodS 'hét Ierse paradffS" brnhën Wil schoppen". Een .overigens hoogst onwaar schijnlijk, al-Iers referendum zou''deiclfde uitwerking hebben. Pas wanneer het zui den een situatie kan scheppen, waarin het

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5