Watertransportleiding sluit zich op Velsens grondgebied Het kinderboekje van tante Els Kerkdiensten „Tilly Böge" en „North Monarch" zwaar beschadigd binnengelopen WEETJEDAT.. het echte gezinskarpet \tefe Uiïc/dZui e tde£ (wfoj, ï\üd-duAAJideJi! Visserij- varia Rond tunnelbouw >vaujo WONINGINRICHTING BEVERWIJK Moppentrommeltje Wist je, dat Om na te tekenen 10 VERKEER MOET „UIT DE WEG' Kies Uw eigen linoleum is sterker een ander dan karpet. is op een speciale manier geweven. heeft een dichte dubbel gebonden pool van veerkrachtige wol die muurvast zit. 200*300-19850 warme perzische en goede moderne dessins en kleurstellingen zoals anthraciet/geel. wordt alleen verkocht bij: Zie onze étalage Uitgevaren visserij vaartuigen Zwemwedstrijden van Velsense scholen Kinderkerkdiensten ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 HET AL MEERMALEN als gevolg van de tunnelwerken omgelegde verkeer zal binnenkort weer op twee punten bezijden de weg moeten gaan de watertransport leiding van Vogelenzang naar Castricum nadert namelijk zowel de Duin en Kruid- bergerweg als de Hagelingerweg. Een in stukjes gehakte lintworm van zware be tonnen buizen, die met hun binnenwerkse diameter van één meter twintig als ver grote rioolpijpen door het duin verstrooid liggen, worden thans met behulp van een zware „traverse" een over de gegraven sleuf staande bok in hun bedding ge legd ten westen van de Duin en Kruidbergerweg. Als de laatste kilometers van dit haast tachtig meter lange waterleidingnet, dat van Jutfaas via Leiduin naar Castri cum loopt, er in liggen, kan er in de nazomer van dit jaar voor het eerst op ietwat feestelijke wijze water worden gegeven. Het slotbedrijf van de enorme pijpleiding die de uitdrogende en verziltende duinen van Kennemerland nieuwe lafenis moet geven, speelt zich goeddeels af op Velsens territoir. Want bezuiden en benoorden de tunnel zelf ontbreken nog ongeveer vier kilometer betonnen buis - in de tunnel zelf zal een wat dunnere leiding van staal, vervaardigd door de Plaatwellerij, het tra ject van beton gaan onderbreken. Vernauwing Daar was namelijk de ruimte beperkt en men stapte liever over de bezwaren van een extra bekrachtiging der waterstroom vanwege deze vernauwing heen, dan aller lei dure moeilijkheden te moeten veroor zaken. De sleuf, die door het droge duin tussen Vogelenzang en Velsen werd gegraven, le verde weinig problemen op en het werk schoot daar dan ook aardig op. Daarna dook men echter de geestgronden bij de begraafplaats Westerveld in en de pompen konden het in dit natte seizoen maar nau welijks bijhouden, zodat hier enige vertra ging ontstond: het af pompen van de grondwaterstand bepaalt de snelheid van het werk, zoals Van Hattum en Blanke voort het afleveren. Langs de Rijksweg naar de tunnelingang toe ligt de buis reeds te wachten op aan sluiting uit het duin. Door de tunnel moet nog ongeveer de helft worden gelegd en aan de overzijde van het Noordzeekanaal ontbreekt het stuk tussen de tunnelmon ding en de spoorlijn. Daarna takt de lei ding voor de Hoogovens af en kan de wa terleiding verder naar het duin van Castri- ADVERTENT1E En U zult laren plezier be leven van Uw keuze, want linoleum Is mooi en blijft mooi. Het dessin en de kleu ren gaan door en door. dus kunnen niet wegslijten Kom onze collectie eens zien I MARKTPLEIN 29 Tel. 5332 cum volstaan met een geringere doorsnee: daar is buis van 1 meter diameter voor ge bruikt. In de nazomer is dit grootse werk ge reed. Men vermoedt, dat het zuidelijke deel, tussen Jutfaas en Leiduin eerder ge heel klaar zal kunnen zijn dan de Noor delijke voortzetting naar Castricum. Maar als het eenmaal zover is zal er ten behoe ve van de watervoorziening van West-Ne derland over een afstand van bijna tachtig kilometer gemiddeld zeven ton per zes me ter leiding in de aarde zijn gevleid. Ofte wel ongeveer 93.000 ton beton. jOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOC Het feit doet zich voor, dat de groot- ij ste vijand van de Lek-watertransport- f. leidinghet water is. Bij de Duin en Kruidbergerweg in Velsen nadert de- zware transportleiding de weg en moet daarvoor door een lager gelegen stuk 6 „voorduin". De pompen hebben het erg maar moeilijk om het opwellende water j tegen te houden. Hetzelfde water, dat zij straks moeten helpen opvoeren tot een ongevaarlijke stand KXXDOOOOCOOOOOOOOOOOCOCKDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOC Visserij-overeenkomst tussen Noorwegen en Sovjet-Unie Tussen Noorwegen en de Sovjet-Unie is een overeenkomst getekend betreffende de visserij in de Varanger-fjord. Dit zal naar men hoopt een einde maken aan de jaren lange conflicten over de uiteenlopende in terpretatie, die beide landen aan de terri- torialiteitsbepalingen daar gaven. Bijzon derheden zullen pas na de ratificatie be kend gemaakt worden. Na de botsing met het 18.200 ton grote Noorse tankschip „North Monarch" is het Duitse vrachtschip „Tilly Böge" (2300 ton) gistermiddag om half een door de sleep boot „Maas" de Nieuwe Waterweg binnen gesleept. Een groot gedeelte van de voorsteven was aan de onderkant geheel weggeslagen. Het schip is op het aanvaringsschot blijven drijven. De „Tilly Böge" nam in de loop van de middag ligplaats in de Lekhaven. De rijkshavenmeester, de heer Vellenga, is in de loop van de middag met een van radio ving het natuurlijk ook op en zond het door naar de gebruikelijke instanties. Om 7 uur wist men in de Hoek niet anders dan dat de „Vienna" in aanvaring was ge weest met een tanker en dat beide schepen in brand stonden. Het feit dat de „Vienna" steeds 1000 passagiers aan boord heeft, mi litairen die terugkeren naar hun garnizoe nen in Duitsland, deed het ergste vrezen. Pas veel later sleepboot en reddingboot hadden meer dan een uur varen voor de boeg, voor zij ter plaatse konden zijn kwam langzamerhand de juiste toedracht j .naar voren. Toch bleek men om kwart de boten van de njkshavendienst naar zee voor 9 0p zee ook niet volledig op de hoog- gegaan om zich van de situatie, waarin de bewees de mening van de kapitein tanker zich bevond op de hoogte te stellen.van „Tilly Böge". die aan de redding- Zolang het schip olie kwijt raakte, kreegbootschipper verklaarde, dat de tanker het geen vergunning de Waterweg binnenwas gezonken. De loodsboot „Algol" wist te komen. Naar de berichten, die van zee kwamen, te oordelen, raakte de tanker de olie bene den de waterlijn kwijt. Het schip moet daar een vrij omvangrijk gat hebben. Hoe men de uitgebroken brand meester heeft kunnen worden, is nog niet bekend. Om vier uur 's middags passeerde ten slotte ook de „North Monarch" met de vlag halfstok, Hoek van Holland. Het schip was aan de achterzijde aan stuurboord ge blakerd. Het brughuis zat aan stuurboord in elkaar. Onder de waterlijn heeft het schip grote schade. Vermoedelijk is de bui tenhuid van twee tanks beschadigd. toen meer en voorkwam dat nog erger ver warring onstond. Om kwart voor 12 werd van zee geseind dat de tanker weer in brand stond en de reddingboot in de buurt bleef om eventueel handelend op te treden. Instuif-vastenavondbal Het directorium van de r.k. Instuif „St. Jozef" heeft besloten het jaarlijkse vasten avondbal te houden op zondag, 3 maart in het Kennemer Theater te Beverwijk. De grote belangstelling voor dit jaarlijk- se festijn, die er in voorgaande jaren in de bovenzaal van het St. Josephhuis aan de Banjaertstraat bestond, heeft de organi- Verwarring j satoren genoopt naar een ruimere accom- modatie om te zien. Aan dit vastenavond- Wel zelden zijn berichten over een aan- feest zijn prijzen verbonden voor het mooi- varing zo verwarrend en alarmerend ge weest als in dit geval. Omstreeks 7 uur 's morgens hing in het binnenland een 1 een speciale prijs voor de mooiste, echte dichte mist. Voor Hoek van Holland was I snor. het zicht, dat omstreeks 5 uur slecht was geweest, echter weer goed. De aanvaringASSENDELFTTERRASVOGELS moet vrij zeker bij helder zicht zijn ge-1 De Vogels vertrekken met: Butter; Dis- beurd. Het telegram van het troepenschip j selköter en Goedhart; Zaal, Pollemans en Vienna, dat duidelijk was, was gericht aan Van Eden; Thoolen, Schippers, Spanjaard, alle schepen en walstations. Scheveningen I Veldman en Rijke. ste avondtoilet; het meest originele maske- rade-kostuum; voor het beste danspaar en ADVERTENTIE Klini'imiiiuiiiiiimii inmniiiuB LTB leden komen bijeen De Heemskerkse leden van de L.T.B. komen dinsdag 19 februari- in zaal „Dam" bijeen voor het houden van een ledenver gadering. Zaterdag 2 februari: m.t. Shamrock IJM 129; m.I. Cornelia Maria SCH 135, Noordster VL 197. Maandag 4 februari: m.t. Wiron II IJM 211, Arie Ouwehand KW 122, Emma Wilhelmina KW 135, Francina KW 153; m.I. Helena KW 39, Rijn mond III KW 44, Doggersbank KW 75. Huiberdi- na Gijsbertha KW 85, Bali KW 129, Java KW 159, Onderneming IV SCH 153, Prinses Juliana VL 97. Dinsdag 5 februari: m.t. Stadt Enckhuysen KW 82, Albatros KW 87, Ada VL 7; m.I. Gorre- dijk IJM 75 (15 febr. binnen). Grietje KW 20, Everard Christina KW 40, Neptunus KW 45. Cor nells Marinus KW 48. Excelsior II KW 78, Robert William KW 123, Willy KW 141, Eendracht KW 168; m.k. Dine Marie KW 57. Woensdag 6 februari: m.t. Dirk Maria KW 80: m.I. Martha Maria VL 199. Donderdag 7 februari: m.t. Ariadne IJM 18, Beatrice IJM 72, Cornells Vrolijk Fzn. SCH 171; m.I. Onderneming III SCH 117. Vrijdag 8 februari: s.t. Tzonne IJM 1; m.t. Maria van Hattem IJM 10, Wiron IV IJM 209, m.I. Wiron III IJM 221. Zaterdag 9 februari: s.t. Haarlem IJM 9. Maandag 11 februari: m.t. Amsterdam IJM 28, Allan Water IJM 34, Burgemeester Heusdens VL 27; m.I. Annie IJM 14, Heemstede IJM 53, Ver wachting IJM 204, Hubertha Gerarda KW 9, Adrianus KW 10, Rijnmond IV KW 15, Arie Nico KW 17, Orion KW 22, Cornells KW 24. Concor dia KW 26, De Verwachting KW 28, De Vrouw Anna KW 52. Floris KW 59, Elizabeth KW 64. Molva KW 91, Toenadering KW 95, De Vrouw Dirkje KW 104, Jacoba KW 107, Gebroeders KVy 108, Avontuur KW. 114, Petronella KW 125, Bor neo KW 127. Willy Alida KW 155 (13 febr. bin nen), De Vier Gezusters KW 182. Gebroeders KW 166, Aleida KW 169, Onderneming II SCH 27, Dolfijn RO 2; m.k. De Twee Gebroeders IJM 3 (13 febr. binnen), Dageraad IJM 4, Zuiderkruis IJM 7, Maartje IJM 8, Poolster IJM 11 (15 febr. binnen), Mercator IJM 19, Klaas Junior IJM 22. Albert Willem IJM 40, De Hoop I IJM 45, Swift IJM 54, De Hoop II IJM 59 (15 febr. binnen), Corrie IJM 78, Wiron V IJM 208, Neeltje IJM 240, Magda IJM 272, Nehim I AM 16, Nehim II AM 17 Nehim IV AM 26, Arendje Jacoba KW 21 (13 febr. binnen), Anne Marie KW 27 (14 febr. bin nen) Rein KW 30 (13 febr. binnen), Petronella KW 31, Limanda KW 33, Tiny KW 34, Stern KW 36 Wilhelmina KW 46, Prinses Margriet KW 51, Hermina IV KW 53, Cornelia Adriana KW 58, Gijsbertha KW 61 (15 febr. binnen), Alice KW 62, Albert Cornelis KW 68, Gerda Marianne KW 71 (13 febr. binnen), Prinses Beatrix KW 72, Twee Gezusters KW 77, Zeearend KW 79, Johan na Cornelia KW 88, Adriana Catharina KW 92 (13 febr. binnen), Willem KW 94 (15 febr. bin nen) Nico KW 96, Arendje KW 98, Jacoba KW 105 Agatha Arie KW 126, Koningin Juliana KW 133 De Vrouw Alida KW 160, Alida Jacoba KW 165, Pieter Jacob KW 178, Okko Bosker WR 25, Tiny Dieuw WR 33, Jan Willem WR 34, Internos WR 49, Flevo WR 50, Stella Maris WR 51, Sa menwerking HD 125, Vier Gebroeders TX 14, Nellie TX 24, Hendrikje BU 33, Coen Bot UK 3. Dinsdag 12 februari: m.t. Claesje RO 46, Oceaan IX SCH 54; m.I. Martenshoek IJM 283, Willem Cornelis KW 16, Nelly Maria KW 70, Maria Ja coba KW 73, Voorwaarts KW 140, Onderneming KW 175, Bertina VL 85: m.k. Leendert Jacoba KW 12. Woensdag 13 februari: m.I. Bertha KW 38; m.k. Pietertje HD 87, Nehim III AM 18. Donderdag 14 februari: s.t. Viking Bank IJM 183; m.t. Maria Theresia KW 99, Michiel HD 108; m 1 Aafke Jacoba KW 41, Nestor KW 101, Willy Alida KW 155, Gezina Geertrui KW 176, Anna Suzanna WR 88, Neeltje VL 166. Vrijdag 15 februari: s.t. Vios I IJM 24; m.t. Elie Cheneviere IJM 32, Post Boy IJM 35. Cura sao IJM 99, Deining KW 8; m.I. Willy SCH 7; m.k. Poolster IJM 11. Deze week had de beruchte griep mij zo zwaar te pakken, dat ik heus geen moed vond om jullie hoekje te schrijven; ik lag trouwens in bed met de dekens tot het puntje van mijn neus opgetrokken en een paar warme kruiken aan mijn voeten. Nu schiet er wel weer wat tijd over, want ik ben weer op de been en van zelf zijn mijn trouwe lezertjes dan het eerste aan de beurt, al is het ook een dagje later dan anders. Voor de kinderen die misschien ook thuis moeten blijven wegens griep of een andere ziekte heb ik een paar rao,dsels en een tekenwerkje klaar gemaakt. Dus aan het werk allemaal, probeer maar eens wat je er van kunt maken! En beter schap gewenst door Vandaag een mooi actie-plaatje van de bekende honkbal- sport. Dit spel, in Amerika Baseball ge noemd, werd eigen lijk door de Neder landse kolonisten in Amerika in zwang gebracht en is later weer in ons land te ruggekomen. Natuur lijk hebben jullie het wel eens gespeeld of zien spelen. Op ons plaatje heeft de man die „aan slag" is juist zijn slag gedaan (het slaghout ligt op de grond) maar inplaats van zijn „run" te ma ken langs de verschil lende honken, valt hij De vanger heeft intussen de bal al weer terug en waar schijnlijk mag de slag overgedaan worden. Hoe moeilijker de bal namelijk geslagen wordt, des te meer tijd heeft degene die slaat om zijn ronde langs de honken te maken. Tante Els een Japanner, Ishizuka genaamd, kans heeft gezien de hele Bijbel, het Oude en het Nieuwe Testament dus, te schrijven op één vel papier van 6 bij 2V2 voet? De let ters zijn natuurlijk verschrikkelijk klein, maar met een microscoop toch duidelijk te lezen. De man heeft er dan ook vier jaar en drie maanden over gedaan. op een der hoogste bergtoppen in het Andes-gebergte in Peru twee vervallen Amerika, met bijna dagelijks één, dan Italië met 4050 per jaar en Parijs met 27 per jaar. Rechter: „Heb je de inbraak alleen ge pleegd, of heb je een medeplichtige ge had?" Inbreker: „Nee, Edelachtbare, ik werk alléén. Van een collega kun je nooit weten, of hij wel strikt eerlijk is." Moeder: „Wim, heb je Bennie nu, zoals ik je gezegd heb, een stuk van je appel gegeven?" Wim: „Ja moe, ik heb hem het grootste deel gegeven." Moeder: „Zo, dat is lief van je, hoeveel heb je hem dan wel gegeven?" Wim: „Het klokhuis, moe. Dat kan hij dan planten en dan heeft hij later een hele appelboom! Eerst een raadsel voor de groten: X stad in Duitsland. X t stad in Frankrijk. X stad in Italië. X gebergte in Spanje. Op de kruisjes-rij komt van boven naar beneden een stad in Zwitserland te staan. Met een m als laatste letter ben ik fa milie van je, met een g een deel van je hoofd en met een r ook. Welke woordjes worden bedoeld? Gevonden voorwerpen Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen over de volgende gevonden voorwerpen: bankbiljet, elek trische lantaarn, autoped op luchtbanden, linker dameshandschoen, aantal bankbil jetten, kop van lantaarn, speelgoedbeertje, vulpen, wollen sjaal, badtas inh. zeep, handdoek en washandje, portemonnaie met inhoud, plastic knipportemonnaie, een paar jongensschoenen, plastic bal, plastic kin dertasje, oud damesrijwiel, étui inh. pas ser, een plank, jongenspet, bruine porte monnaie. Eerste sneeuwklokjes Op de bloemenveiling te Beverwijk zijn vrijdagmiddag de eerste sneeuwklokjes aangevoerd. Er werd f 0,20 per bosje ge noteerd. torens staan, waaraan volgens de legei in lang vervlogen tijden netten bevest' werden om de zon te kunnen vangen? de klok in de toren van de St. Peter; kerk te Zürich een wijzerplaat heeft van 9 meter middellijn? De grote wijzer legt in een jaar 33V2 mijl af. het gewicht van een kippenei gemid deld 53 gram bedraagt? De schaal weegt 6 gram, het eiwit 31 gram en de dooier 16 gram. zich over de aarde dagelijks ongeveer 44000 onweersbuien ontladen? Het meren deel gebeurt op zee, dan volgt Midden-je vast wel lukken. Tekenen jullie eens deze grappige, dikke peer op de vlucht voor de nijdig zoemende wesp. Na een paar keer proberen zal het Frjjzcn van vrijdag Per 1 kg: gr. tong f3.503.30; grm. tong f 3.203.05, kim. tong f 3.403.10, kl. tong I f3.50—3.20, kl. tong II 13.10—2.80, tarbot I f3.15—2.70. Per 50 kg: tarbot II f 140—98, tarbot IV f 9657, gr. schol f 2916, grm. schol f 3119, kim. schol f 4722, kl. schol I f 4121, kl. schol II f30—13, schar f33—15, bot f 118, wijting f3837. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 15077. Aanvoer van vrijdag 244 kisten tong en tarbot, 880 schol, 85 schar. 90 bot, 5 wijting, 190 kabeljauw en gul, 11 diversen. In totaal 1505 kisten. Besommingen van vrijdag VL 142 f 10.980, VL 61 f 9480, KW 89 f 8890, KW 69 f7300, T.JM 75 f8500, Ri 174 f4770. KW 94 f2100, KW 53 f 1900, KW 61 f2310. IJM 11 f2140, IJM 59 f2730. Na de prijsuitreiking, die gistermiddag omstreeks vier uur in het Velserbad plaats vond, hebben de gymnastiekleraren en badmeesters eerst zelf eens een verkwik kend bad genomen om bij te komen van het gejoel en geschreeuw van ongeveer 400 Velsense jongelieden, die de gehele dag aanwezig waren en deelnamen aan de schoolwedstrijden. Onder leiding van de zwemcommissie, bestaande uit de heren J. J. Roosenstein. J. Mulder en H. G. F. Smakman werd er op een vlotte en faire manier slag ge leverd om de mooie bekers en medailles. Na afloop reikte de inspecteur van het on derwijs, de heer Algera onder luide bijval de prijzen uit. De uitslagen waren: om de estafette-me dailles: Meisjes A: 1. Rijks HBS, 2. Huis houdschool, 3. Creutzbergschool. Meisjes B: 1. Willem de Zwijgerschool, 2. Gymnasium. Jongens A: 1. Willem de Zwijgerschool, 2. Visserijschool, 3. Technische school. Jongens B: 1. R.H.B.S., 2. Visserijschool, 3. Willem de Zwijgerschool. De prestaties om de beker resulteerden I in: Meisjes A: 1. R.H.B.S., 2 Creutzberg- I school, 3 Willem de Zwijgerschool. I Meisjes B: de beker blijft bij de R.H.B.S., 'liervoor waren geen aanmeldingen binnen gekomen. Jongens A: 1. Visserijschool, 2. Techni- ehe school 3. R.H.B.S. Jongens B: 1. W. de Zwijgerschool, 2. Technische School, 3. Visserijschool. Verder ontvingen alle eerste drie aan komenden in alle groepen, dus totaal 36 jongens en meisjes, nog een persoonlijke prijs. De heer C. W. van Schreeven sprak zijn waardering uit voor de goede oplei ding op de scholen, die hij als directeur van het zwembad op deze dag het beste had kunnen beoordelen. Zondag 17 februari IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Bethlehemkerk, 10 uur: ds. J. v. d. Berg (H.A.) 19 uur: ds. J. Dickhout 10.15 uur, Jeugdkapel Beth lehemkerk, de heer Th. Mooy. Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, 10 en 17 uur: ds. D. C. van Wijngaarden. Gebouw Chr. Belangen, 10 uur: de heer J. Bergsma. Geref. Kérk, Ichthuskerk, 9 en 10.45 uur: ds. J. A. Tiemens, 15 en 17 uur: ds. W. Diepersloot. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 8.30 en 16.30 uur: ds. J. J. Arnold van Amersfoort. Chr. Geref. Kerk, 10 en 16.30 uur: ds. C. den Hertog. Gemeente Gods, geen opgave. Doopsgezinde Gemeente, Helmstraat, 10.30 uur: ds. Jacobszoon. Oud-Katholieke Kerk, 8 uur: Vroegmis, 10 uur: Hoogmis, 19 uur: Vespers. Dins dag en donderdag 9 uur: Heilige Dienst. Leger des Heils, 10 uur, Heiligingsdienst; 16.30 uur: Jeugdmeeting; 19.15 uur: Open luchtsamenkomst; 20 uur; Verlossings samenkomst, leider majoor J. de Bree. Baptistengemeente, Cultureel Gebouw IJmuiden, 10 uur: ds. J. W. Weenink (Haarlem), 11.30 uur: zondagsschool. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 uur: ds. S. de Roest; 19 uur: ds. J. v. d. Blink, vlootpredikant te Amsterdam. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 en 17 uur: ds. J. v. Leeuwen. Ver. v. Vrijz. Herv., Abelenstraat 1, 10.30 uur: de heer J. B. Assendorp. Evangelisatievereniging „Elon", Kapel Vareniusstraat, 10 uur: E. W. Pera van Den Haag 19.30 uur: J. Eschmeyer van Neede. Woensdag 19.45 uur J. A. Visser van Amsterdam. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73: 10 uur: samenkomst. DRIEHUIS: Evang. Luth. Gemeente, koffiekamer Westerveld, 17.45 uur: ds. J. A. Roskam. VELSEN: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 uur: ds. L. Brink (H.A.); 19 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 uur: ds. J. H. W. Dickhout; 19 uur: Wika J. Steigstra, bij zondere kerkdienst, liturg ds. H. P. Huis man. Vrije Evang. „Emanuël", gem. ontsp.- lokaal, Van Diepenstraat, geen opgave. BEVERWIJK: Ned. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 10 uur: ds. J. O. Norel. Irenekapel, 10 uur: ds. F. C. Willekes; 19 uur: Open Deur- dienst. Populierenlaan, 10 uur: ds. W. Oorthuys. Jeugdkapel „Groene Huis", lt uur: heer W. Olivierse. Vrijz. Herv. Gemeente, Prinsesselaan, 10.15 uur: ds. A. G. v. Wijck van Alk maar. Geref. Kerk, Moensplein, 10 en 17 uur: ds. C. Meyer. Maranatha, 9.30 uur: bidstond, 10 uur: de heer W. Köneman van Naarden; 11.45 uur: zondagsschool. Leger des Heils, Jan Alsweg 32, 10 uur: Heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 16.30 uur: Kindersamenkomst; 20 uur: Verlossingssamenkomst. Alle sa menkomsten staan o.l.v. Ie luitenante L. Benjamins. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Julianaplein, 10 uur: ds. J. A. Eekhof. HEEMSKERK: Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, 10 uur: ds. B. J. J. Naessens, 19 uur: Open Deur- dienst. SANTPOORT: Ned. Ilcrv. Kerk, Dorpskerk, 10.30 uur: ds. J. W. P. Smit, vlootpredikant van Den Helder, 19 uur: ds. C. Keers van Amsterdam. „De Toorts", 9 uur: ds. A. P. Mijnarens van Amstelveen. Chr. Geref. Kerk, 10 uur: ds. J. C. Maris; 16 uur: ds. H. D. Biesma. Geref. Kerk, 9.30 en 17 uur: ds. M. dé Kluis. Geref. Kerk (Art. 31 K.O.), 10.30 en 15 uur: ds. A. Bruin. Remonstrantse doopsgezinde gem., ge bouw Spaarnberg, 10.30 uur: J. W. Wery. HAARLEM: Church of England, Kinderhuissingel, Evening Service, 3 p.m. IJMUIDEN-WEST: Herv. kinderdiensten: Creutzbergschool 10 uur; Comité;chool, 10 uur; Insinger- school, 10 uur. Leger des Heils kinderdienst, Gebouw Edisonstraat, 12.15 uur. IJMUIDEN-OOST: Kinderkerk „IJmuiden-Oost", Emma- school, 10 uur; Theo Thijssenschool, 10 uur. Geref. Evang. zondagsschool, Ossendorp- school, ingang Lemairestraat, 10.30 uur. Herv. kinderdienst, Julianaschool, 10 uur. Geref. kinderdienst, Lariksburcht, 11.30 uur. SANTPOORT: Herv. kinderdiensten, Kapel aan de Pas- torieweg, 12 uur, leeftijd 5 t/m 7 jaar. Jeugdhuis aan de Burg. Enschedélaan, 12 uur, 8 t/m 10 j. „School met de Bij bel", 11 en 12 jaar, 12 uur. VELSEN-NOORD: Herv. kinderdiensten, Kleuterschool aan de Banjaertstraat, 12 uur, 5 t/m 8 j. C.V.O.-school aan de Langeveldstraat, 12 uur, 8 t/m 13 j. Geref. Evang. zondagsschool, Da Costa- school, 11.30 uur. DRIEHUIS-VELSEN DORP: Herv. kinderdiensten, Marie Boreelkleu- terschool, 10 uur, alle leeftijden. Wijkge- bouw, Torenstraat, 12 uur, leeftijd 5 en 6 jaar.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10