Beverwijk viert vijfde mei kerkelijk en feestelijk Havenberiehten DE BEURS van gisteren 15 Watervliet tegen koploper Samos v. DELFT KINDERWAGENS Alleen bij BABY SERVICE BurgerHike Stand Velsen IJmond-heren ontvangt Niloc 2 Deze week op de Bever- wijkse groente- en bloemen veilingen Schepen in Golf van Biskaye in moeilijkheden Drs D. J. van Dijk viert jubileum P. Wardenaar nam afscheid van de A.B.B. „Morgen zie ik je weer" voor Beverwijkse C.F.A. Meisje uit Zierikzee aan brandwonden overleden Scheepvaart Vanmorgen in de vishal en op zee Appèl van taxichauffeur uit Nieuwland verworpen Demonstratie in Athene Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 11 tot en met 15 februari ZATERDAG 16 FEBRUARI 1957 Het programma voor de viering van de bevrijdingsdag 1957 voor Beverwijk ziet er als volgt uit: Zondag 5 mei: Kerkelijke herdenking in alle kerken. Maandag 6 mei: 7.007.15 Jeugdappèl bij Westerhout. 10.0012.00 Jeugd-voetbaltoernooi op Adrichem. 9.3010.30 Voorstellingen door gezel schap Frans Weber in het K.S.A.-gebouw voor leerlingen laagste klassen lagere scholen. 11.00—12.30 Idem. 10.0012.30 le Voorstelling door Jeugd variété Rang in het Kennemer theater voor leerlingen hoogste klassen lagere scholen. 14.0016.30 2e Voorstelling idem. 14.3016.30 Optreden in park Scheybeeck (bij slecht weer in het K.S.A.-gebouw) van Mans uut Twente, De Windmolens o.l.v. Johnny Holshuijsen, Truus Koop. mans, Dick Doorn en Tobi Rix. 19.3020.30 Muzikale rondgang Bever- wijkse Harmoniekapel. 19.30—20.00 Mars Hoogoven Harmonie naar Scheybeeck. 20.0021.30 Optreden in park Schey beeck van Friese volksdansgroep Snit- ser Skotsploegh uit Sneek, gevolgd door taptoe door Hoogoven Harmonie. 20.00022.30 Toneelvoorstelling in het Kennemer theater door het Zuidelijk Toneel. 20.0023.00 Volksbal op de Markt a.l.v. Op .Watervliet" t belan-r'tke ki'-fbalwe-'strnd Jtn de twee-'» klas B KNKB. -esnee'd tussen Watérvl'et I en Samos I. Het zal een wedstrijd zijn. die Samos bij een overwinning dichter bij het kampioenschap brengt, maar voor „Watervliet" is dit geval de eerste neder laag op eigen veld zal betekenen. Samos heeft nog maar twee verliespun- ten, voelt zich bedreigd door Groen Geel met vier verliespunten en zal alles doen om te winnen. De Watervlieters daaren tegen zijn belust op revanche voor de in Utrecht geleden nederlaag en willen bo vendien met een ongeslagen „thuisrecord" de mogelijkheid van een derde plaats in deze eerste tweede klasse competitie van de Velsenaren vóór Landlust openhouden. Er kan dus een spannende strijd worden verwacht, waarbij het voor de thuisclub jammer is Verbeek wegens een blessure te moeten missen. Voor hem is J. v. Dijk op gesteld. Watervliet 2, met een punt achterstand op Samos 4, gaat op bezoek bij Swift 3, waarvan thuis met 59 werd verloren. Er is een kansje om de onderste plaats te ver laten, maar dan moet flink worden aange pakt. In Haarlem spelen Oosthoek 3 Watervliet 3, waarbij voor de bezoekers een redelijke kans op herhaling van de volle winst bestaat. De opstellingen zijn: Watervliet I: Da mes: J. Kleeft, D. Hartman, B. Koet, T. Waagmeester, S. Meyer, R. Leyenaar; Heren: J. de Boer, D. v. Ladesteijn, F. Vos, S. Hartman, W. Berghuis, J. v. Dijk. Watervliet 2: Dames: I. Waagmeester, L. Kloosterman, B. Hessen, B. Hoen, G. Po lak, W. Nijkamp: Heren: A. R. Verkerk, A. Redeker, A. Verkerk, J. v. d. Berg, G. v. d Brink, H. Scholting. MARKTBERICHT. Beverwijk, 15 februari: waspeen 2660 ct... rabarber 6090 ct., spruiten 15100 ct„ wit lof 1632 ct., prei 1230 ct., boerekool 23— 38 ct., groene kool 1242 ct.. rode kool 8 16 ct., knollen 822 ct.. uien 620 ct., peen 712 ct., soepgroenten 816 cent. ADVERTENTIE Schitterende modellen tegen speciaal laag gestelde prijzen. EDISONSTRAAT 9 - IJMUIDEN ONDERTROUWD: J. Boonstra. Reigerstr. 27, Haarlem, en R. van den Berg. Kruidber- gerwêg 9, Santpoort, t.a.: Kruidbergerweg 9. Santpoort; P. van Noord. Trompstraat 207, IJmuiden-oost en N. van Bruggen. Vondel laan 13. Beverwijk, t.a.: Radarstraat, no. 148, IJmuiden; W. Kalis, Trompstraat 66, IJmui den-oost en M. Barends, Tromostraat 66, IJmuiden-oost. t.a.: Trompstraat 66. IJmui den-oost: K Wijkhuizen, Grote Hont- of Koningsweg 2e. Velsen-noord en P. J. Kroone, Ladderbeekstraat 13, Velsen-noord: W. Eilert. Eendraohtstraat 8, Velsen-noord en H. A. E. Bos. Watervlietstraat 22. Velsen- noord: W de Koning, Nachtegaalstr. 19 bv., Rotterdam, en J. M. Veldhuis, Velserduin- weg 217. IJmuiden-oost, t.a.: Robijnstraat 21, Rotterdam; P. L. van Bellen. Watervliet straat 46, Velsen-noord en M. G. Assrok, Grote Hout- of Koningsweg 26, Velsen- noord; F. B Gerritsen, Zeestraat 193. Bever wijk en M. A. van Ginneken, Heidestraat 43. IJmuiden-oost; J. van den Oever, Van Ga lenstraat 21. IJmuiden-oost en K. H. Ouds hoorn, Tuin dershof i" 12. IJmuiden-oost, t.a.: Van Galenstraat 21. IJmuiden-oost; J. W. Numan, Tolweg 19. Heemskerk en A. M. Koek, Dirk Hartoghstraat 46. IJmuiden. t.a Ruusbroeckstraat 14. Heemskerk; J. F. Peil, Velserdninweg 159, IJmuiden-oost en C. A. Arisz. Casembrootstraat 39, IJmuiden-oost. GEHUWD: A. M. Does en P. G. Heeremans, Hyacinthenstraat 11, Santpoort; J. Domna en G Krui.it, Duinweg 22, Santpoort; H. de Groot—N. B. Wernke, Drietorensweg 40II. Ens.; H. Verswi.iveren en M. N. Kerkhof, Geelvinckstraat 21 ben., Velsen-noord; J. H. Keur en P. K. Zeeuw, Tasmanstraat no. 8. IJmuiden BEVALLEN: T. VisserSteensma, zoon, Papentorenvest 17, Haarlem; J. E. Meijer— Wols d Kennemerlaan 35, IJmuiden; G. E. J. HarnischFalkenberg, d„ Duinweg 28, Santpoort; J. Sietses-Bakker d„ Fahren- heitstraat 5, IJmuiden; F. S. Flohr—Hamers, d. Daltonstraat 20, IJmuiden; D. A. Hogen- dijk—De Wind. d.. P. C. Hooftlaan 31, Drie huis' C E v. Honk—Rink, z„ Harddravers laan'2. Santpoort; M. H. Böhm-Wesselman, d.. Terrasweg 2 b, Santpoort; J. Deiksen Marskamp, d., Grahamstraat 110, IJmuiden, A P M MeijerBriët, d.. Van Tuyllweg 12, Velsen: G. C. van den Berg—Rumping, zoon, Bonifaciusstraat 15, IJmuiden-oost; A. K. van der Wal—Vuil, d„ Casembrootstraat 6, IJmuiden-oost. OVERLEDEN: R. Drenth, 52 echtgenoot van A H. Wolsink, Eemstraat 9, IJmuiden; T. Stuifbergen, 81 j., weduwe van W. Cas- tricum, Zaaiersweg 171, Amsterdam: M. N. Tegeler, 53 j., echtgenoot van C. A. S. H. de Jong, Van Diepenstraat 12, Velsen-noord. de heer G. Bonnema m.m.v. The Moon- liners. 23.0023.30 Vuurwerk op een nog nader te bepalen terrein. Voor Wjjk aan Zee is op 6 mei het volgen de programma opgesteld: 14.30-16.30 Kinderprogramma door ge zelschap Frans Weber in café De Zon. '9.0020.00 Rondgang Arion. 20.0024.00 Cabaretprogramma met bal na in café De Zon. Medewerkenden: An dre Careli, Els Hillenius, Tonny Schif- ferstein, Willy Ré en Dave Parker. Het eerste herenelftal van de handbal vereniging „IJmond", dat zondagmorgen na enige weken rust weer een veldwed- strijd gaat spelen, ontvangt het Amster damse team Niloc 2 voor de afwerking van de tweede competitiehelft. De IJmonders, die thans aan de kop van de ranglijst staan, hebben met deze reserves van de hoofdstedelijke hoofdklasser het miniem verschil van een punt, hoewel Niloc 2 de vierde plaats bezet. Dit houdt in, dat een spannende strijd kan worden verwacht. IJmond 2-heren ontvangt Rapiditas 2, Het is de vraag of de Haarlemmers iets sterker zullen zijn dan de Velsense ploeg. Uit Wieringen komt Tonegido naar IJmond 3. Er moet op worden gerekend, dat de Wieringers robust spel spelen, wat de krachtsverhouding kan beïnvloeden. De dames van IJmond 2 spelen ook thuis. Zij ontvangen Concordia 3, van welke Haarlemse gasten gewonnen kan worden. IJmond A en B aspiranten ontvangen Zandvoortmeeuwen B en A. De opstellingen zijn: IJmond 1 heren: •T. Böhm; W. Siebers, J. v. Buuren; K. Schik, H. Boom, A. Blok; J. Wolters, G. Unger, B. Hofman, E. Sauer, K. Klesser. IJmond 2 dames: J. Veen; G. Berghuis, J. Nijman; L. Klaver, M. Hellmann, H. Slatman; A. Joppe, T. v. Tunen, J. v. d. Vlis, A. v. d. Velde, J. Ophuis. Op de Beverwijkse groenteveilingen werd deze week, behalve de Hollandse winterprodukten, ook Italiaanse bloemkool en andijvie en Belgische prei verkocht. De prijzen waren matig, evenals voor dé Hol landse produkten. Witlof was deze week slecht te plaatsen. Vrijdag werd tot 0,32 per kilo betaald. De andere marktdagen betaalde men niet meer dan 0,25 per kilo. Peen en uien gingen eveneens slecht van de hand. Het zacht weer deed de vraag naar deze winterprodukten steeds kleiner worden. Het doet vreemd aan te horen, dat de boerenkool duur is. Hiervoor werd nog tot f 0.44 per kilo betaald. Waspeen is er bijna niet meer. Men betaalde tot 0,60 per kilo. Van de spruiten wordt al weer minder aangevoerd; de geschoonde par tijen kwamen tot 1.per kilo. Van ra barber komt er iets meer; de prijzen lie pen terug en varieerden van 0,65 tot f 0,90 per bos. Prei ging tot 0.30 per kilo. Bloemen Op de bloemenveiling zag men de prij zen, na een inzinking op de markt van maandag, weer belangrijk oplopen. Werd in het begin van de week voor de tulpen tot 0,80 per bos betaald, Vrijdag betaalde men voor de van der Eerden's Rose Cop land en Golden Harvest tot 1.10 per bos. De parkiettulp Red Champignon noteerde 1.60 per bos. Narcissen gingen vlot weg. Het geel varieerde van 0,68 tot f 0.90 per bos, trosnarcissen kwamen tot 0,73 per bos. Blauwe druifjes liepen weer op in prijs tot 0,33 per bosje. De aanvoer van hyacinten was gering. Er werd tot 0.30 per stuk betaald. Het Spaanse vrachtschip „Arosa" ver keert sinds vrijdagavond in de Golf van Biskaje in moeilijkheden. De „André Mas- set", een Frans schip en de „Viator", een Noor, proberen assistentie te verlenen. De storm bereikt snelheden van 120 km per uur, terwijl de golven tien meter hoog zijn. Uit Brest is de sleepboot „Abeille 10" ter assistentie uitgevaren, terwijl ook de Nederlandse sleepboot „Poolzee" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, die op 200 mijl afstand was, hulp heeft aangeboden. Zinkend Het Duitse vrachtschip „Irak" (1500 ton) was gisteravond in de Golf van Biskaje in zinkende toestand op 'ongeveer 120 km van Santander in het noorden van Spanje. De leden van de bemanning, op de offi cieren na, werden naar het Franse vracht schip „Pecheur" overgebracht, dat langs zij het zinkende schip ligt. Gemeld wordt, dat de scheeps-officieren vastbesloten zijn zo lang als mogelijk is, aan boord te blij ven, om het schip nog te redden. De kan sen om het nog drijvende te houden, wer den gering geacht. Ondertussen zijn meer schepen op weg naar de zinkende „Irak" die als zijn positie opgaf 46.20 noorder breedte en 04.20 westerlengte. Aanvaring Het Canadese vliegtuigmoederschip „Magnificent" is in de haven van Halifex, n.c., Canada in aanvaring gekomen met een sleepboot van de marine. De sleep boot zonk. Ten minste een opvarende is om het leven gekomen. De „Magnificent", die terugkeerde van een bezoek aan di verse Europese havens, heeft door ruw weer op de Atlantische oceaan schade op gelopen. Machineschade Het 249 brt. grote Nederlandse m.s. „Frieda Blokzijl" van de rederij Muller en Reitsma n.v. te Rotterdam, bevond zich gistermiddag op 10 mijl westzuidwest van West-Hinder, toen het machineschade kreeg, het vroeg assistentie. Het Neder landse 493 brt. grote kustvaartuig „Eljo" van de rederij scheepvaartbedrijf n.v. „Gruno" te Amsterdam, dat op reis was naar Hamburg en dat om elf uur vanoch tend Dover passeerde zou trachten de „Frieda Blokzijl" binnen te slepen. Om 14.45 uur is de „Eljo" erin geslaagd de „Frieda Blokzijl" vast te maken. Beide schepen zijn nu met een vaart van onge veer zeven mijl op weg naar Vlissingen. waar zij om omstreeks tien uur vanavond 1 verwacht worden. Op 1 maart zal het zoals gemeld 25 jaar geleden zijn, dat drs. D. J. van Dijk, thans voorzitter van het Produkt- schap voor vis- en visprodukten, zijn werk zaamheden in het Nederlandse visserij bedrijf begon. Naar aanleiding van dit jubileum is een huldigingscomité gevormd, waarin alle geledingen van het bedrijfs leven vertegenwoordigd zijn. Dit comité zal op vrijdag 1 maart de heer Van Dijk een receptie aanbieden, welke van 3 tot 5 uur des namiddags in de foyer van het Kurhaus te Scheveningen zal worden ge houden. Op deze receptie wordt allen, die persoonljjk of zakelijk met de heer Van Dijk in aanraking zijn gekomen, de ge legenheid geboden hem geluk te wensen. In het huidigingscomité hebben zitting genomen P. Krab, voorzitter van de Vis- federatie en voorzitter van de Nederlandse Zeevisgroothandel Vereniging v/h. IJ.V.V., die met het voorzitterschap van het comité is belast; A. de Boon, hoofdbestuurder van de Centrale van Zeevarenden ter koop vaardij en visserij; R. Brands, vice-voor zitter van de Stichting van de Nederlandse Visserij en voorzitter van de Nederlandse Vissersbond. Th. J. E. van Ellinkhuizen, voorzitter van de commissie voor de de tailhandel in vis, C. J. Hendriks, voorzit ter van de Visdetailhandelsfederatie, .T. C. Kabboord. secretaris van de Visdetailhan delsfederatie, mr. J. H. Kiewiet de Jonge, voorzitter van de Stichting van de Neder landse Visserij; P. J. de Leeuw, bestuurs lid van de Visfederatie en voorzitter van de Vereniging van Mosselhandelaren „De mosselhandel"; J. J. van der Linden, hoofdbestuurder van de Katholieke Bond van werknemers in het transportbedrijf ,.St. Bonifacius"; F. R. Ommering, be stuurslid van de Visfederatie; C. Oud. oud directeur van het Staatsvissershavenbe- drijf te IJmuiden: A. Ouwehand, bestuurs lid van de Visfederatie; J. van der Toorn Azn, bestuurslid van de Stichting van de Nederlandse Visserij; J. I,. Uitzinger, be stuurslid van de Visfederatie; C. van der Wal, secretaris van de Christelijke Be drijfsgroepen Centrale in Nederland; W. Wijnbelt, voorzitter van de Vereniging van Nederlandse Visconservenfabrikanten en van de Nederlandse Vereniging van Zoet watervisexporteurs, alsmede mr. C. H. Meyer, secretaris van de Visfederatie, die met het secretariaat van het comité is belast. In de vrijdagavond gehouden jaarver gadering van de afdeling Beverwijk van de Algemene Bouwvakarbeiders Bond heeft de voorzitter, de heer A. Witteman, zich zeer waarderend uitgelaten over het belangrijke werk dat de scheidende be stuurder, de heer P. Wardenaar, voor deze afdeling heeft gedaan. „Vooral tijdens de „tunnel-kwestie" is het de heer Wardenaar geweest, die heeft gezorgd dat alles bleef draaien. Het is zijn verdienste, dat alles weer zo goed loopt", aldus de heer Witte man. De scheidende werd beloond met een boekenbon, maar de heer Wardenaar was van mening dat hij alleen zijn plicht als bondslid had gedaan en dat hij dat goed heeft kunnen doen door de hulp van de leden. Met de heer Wardenaar vertrokken ook de bestuurders A. Wichertjes en J. Baima. In hun plaats werden gekozen de heren Th. Rentenaar, A. Brandjes en A. W. Danzig. Uit het jaarverslag van de secretaris bleek dat het aantal leden 108 bedraagt. In verband met de bereikte sociale voor zieningen, jeugdloon, e.d.. zou 1956 met gulden letters molen worden aange tekend. De scheidende penningmeester liet in zijn verslag uitkomen, dat de grote bedragen voor werklozenuitkeringen van voorheen, hebben plaats gemaakt voor nog grotere bedragen voor het uitkeren van vakantiegeiden. Bij de rondvraag heeft de districtsbestuurder, de heer J. Roukema, een uiteenzetting gegeven van de vele moeilijkheden op het gebied van de loon regeling, waarbij hij duidelijk maakte dat het gaat om 300.009 arbeiders en 20.000 aannemers in verschillende delen van het land. Met nadruk stelde deze bestuurder vast, dat bij deze kwestie moet worden getracht volledige werkgelegenheid te behouden en men zich beperkingen moet opleggen, om de woningbouw niet te belemmeren. Alvorens de film „Morgen zie ik je weer", van Henry Koster voor de C.F.A. te Beverwijk gisteravond op het witte doek verscheen, heeft de voorzitter enkele woorden ter inleiding bij deze rolprent ge sproken. Tevens sprak hij zijn verheuge nis uit over het feit, dat in IJmuiden ook een afdeling van de C.F.A. zal worden op gericht. Miljoenen hebben het boek van Cathe rine Marshall gelezen, die hierin een le vensbeschrijving van haar man geeft. Peter Marshall is een Schotse jongen, die graag naar zee wil, maar daarin niet slaagt. Hij gaat werken op de fabriek en onder het motto „Kennis is macht" studeert hij er 's avonds bij. Maar in die studie komt tot hem de roeping om predikant te worden. Na zijn studie trekt hij naar Amerika, heeft als predikant een mooie loopbaan, die zelfs hierop uitloopt, dat hij predikant wordt van de Senaat. Hij trouwt en wordt gelukkig met Catherine, het meisje, dat hem bij het evangelisatiewerk komt hel pen. En dan sterft hij nog jong. Regisseur Henry Koster heeft het aange durfd tegen de wetten van de film in te gaan. Deze eist immers dat het woord over heerst wordt door het beeld. Richard Todd, de vertolker van de hoofdrol, heeft onder leiding van de regisseur, de prediking van het Woord zó suggestief gebracht, dat niet alleen ds. Marshall, maar het Woord zelf gaat leven. Dat is de grote verdienste van deze film, die de bezoeker ook confronteert met het kerkelijk leven in Amerika, dat geheel anders is dan bij ons, maar waar van de Boodschap gelijk is. Een volle zaal in het Verenigingsgebouw aan de Schans heeft met grote en gespannen aandacht naar deze film gekeken, die vooraf werd gegaan door enkele korte amusementsfilms. Een der kinderen Viergever, een twee- enhalfjarig meisje, dat bij vuurtjestoken in Zierikzee donderdag levensgevaarlijk werd gewond, is in de loop va.n vrijdag overleden. Haar 7-jarig broertje is nog in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis. Aegis, pass. 14 Azoren n. La Guaira. Alkaid, 15 te Santos. Alphacca, 15 te Santos. Amstelmeer 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Amstelvliet, 13 v. Amsterdam, pass. 14 Dover n. Zuid-Afrika. Argos, 16 v. Rotterdam n. Oran. Akkrumdijk, 16 te Santos. Alcor, pass. 15 Ouessant n. Rio de Janeiro. Alhena, 16 te Las Palmas. Alioth, 15 te Rio de Janeiro. Alkaid, 16 te Rio de Janeiro. Almdijk, pass. 15 Flores Azoren n. Le Havre. Amor, 16 te Algiers. Amstelland, 15 te Norfolk. Amstelvliet, pass. 15 Dover n. Zuid-Afrika- Arendskerk, 17 te Dar Es Salaam verw. Almkerk, 15 te Antwerpen. Alwaki, 15 te Mena v. Kuweit. Atje Ray S, 15 te Lissabon. Alphacca, 15 te Santos. Aalsdijk, 19 te Kaapstad verw. Alblasserdijk, 15 v. Lissabon n. Vera Cruz. Billiton, 15 v. Amsterdam n. Londen. Bengawan, 15 v. Durban n. Semarang. Bengalen, 14 te Tj. Priok. Banka, 15 v. Dakar n. Belawan. Bawean, 15*te Penang v. Belawan/ Breda, pass. 14 Azoren n. Le Havre. Britsum, 14 710 m. o. Bermuda n. Marseille. Baarn, 15 v. Callao n. Mollendo. Balong, 17 et St. Vincent. Beninkust, 15 te Cape Coast. Callisto 14 v. Rotterdam n. Halifax. Clavella, 16 v. Bahrein n. Dar Es Salaam. Cradle of Liberty, pass. 15 Teneriffe n. Le Havre. Caltex Leiden, 15 te Ravenna. Caltex The Hague, 16 te Gothenburg. Coryda, 15 te Chittagong verw. Cradle of Liberty, 14 70 m. w. Port Etienne naar Le Havre. Castor, 15 v. Jacksonville n. Savannah. Concepcion, 14 360 m. n.o. St. Paulsrock naar San Francisco. Ceronia, 20 te Kaapstad verw. Cistula, 26 te Rotterdam verw. Crania, verm. 15 v. Curacao n. Pta. Cardon. Duivendijk, 15 te Rotterdam. Daphnis, 16 te Port of Spain. Dordrecht, 15 te Londen. Dorestad,, 14 18 m. n. Muscat n. Las Palmas. Eenhoorn, 15 te Piraeus. Erinna, 16 te Pladju. Enggano, 24 te Rotterdam verw. En a, 21 te Rotterdam verw. Ltrema, 17 te Para verw. Fairsea, 13 te Sydney. Farmsum. pass. 15 Vlissing. v. Antw. n. Houston. Garoet, 15 te Aarhus. Gooiland, pass. 14 Madeira n. Recife. Gabonkust, 14 te Rotterdam. Guineekust, 14 te Amsterdam v. Le Havre. Hilversum, 14 320 m. z.w. Kp. St. Vine. n. Finnart Hera, 14 150 nr. n.o. Barbados n. Rotterdam. Holland, 15 to Zanzibar. Helder, 15 te Le Havre v. Curasao. Ivoorkust, 15 te Bordeaux. Jagersfontein, 15 v. Antwerpen n. Amsterdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Whitbey Abbey van Goole. Goote van Rot terdam, Elsa Erberger van Venezuela, Atlan tic van Fowey, Willy van Port Talbot. Hoegh Grace van Thameshavn. Zsanstroom van Grangemouth. Atlantic Captain van Norfolk. Vreeden van Hull, IJsselborg van Norrkö- ping, Rempang van Antwerpen, Aletta Jo hanna van Delfzijl, Osiris van Londen, Horst van Arendel, Yewdale van Middlesbo- rough. Torvanger van Baton Ruce, Berkel- stroom van Parr, Gezina Hendrika van Goole. Phemius van Dakar, Marie Christine van Middlesborough, Vesta van Parijs, Ja gersfontein van Antwerpen. Vertrokken zijn: Grebbestroom naar Man chester. Nordvest naar Hamburg, Gertrud naar Vlaardingen, Otto naar Hamburg, Mldas naar Lissabon, Lucas Bols I naar Swansea, Sagitta naar Antwerpen, Kios naar Rotterdam, Billiton naar Algiers, Zaanland naar Antwerpen. Senator naar Hamburg. Klaus Grimmbart naar Aalborg, Tromp naar Sluiskil, Caribia naar Gent. Dagny naar Gent, Desponia naar U.S.A., Kastanjesingel naar Cork, Athena naar Gent, Willy naar Rotterdam, Wallonia naar Gothenburg, Bom- na naar Arendal, Goote naar Manchester, Carpe Diem naar Randers, Möwenfeld naar Gent, Amyn.tas maar Gothenburg, Lore naar Stockholm, Garcia Munte naar Müsel, Horst naar Weston Tyne. Vandaag aan de afslag Vanmorgen loste te IJmuiden te Kat- wijkse trawllogger KW. 135 1000 kisten vis, waarvan 40 schelvis, 240 knolvis, 115 makreel, 225 haring, 110 kleine haring, 160 gestripte wijting, 110 dichte wijting en voorts 300 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was present met 2000 kisten schol, 27.000 kg. tongen en 800 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export De export nam vanmorgen schol, tong, kabeljauw en koolvis af. De grote schol noteerde f 18f26; grootmiddel f 19 f 27, zetschol f 33f 49 en schol I f 36 f 46. Grote tong per kg. ging van de hand voor f3.20f3.30, grootmiddel voor f2.80 f3, kleinmiddel voor f3.05f3.20, tong I voor f3.10f3.40, tong 2 voor f 2.85 f 3.10. De grote tarbot ging weg voor f 2.90 f3.20, regels grote kabeljauw voor f 65 f 84, kleine voor f 30f 38, kisten kabel jauw voor f 65f 80 en kleine voor f 68 f 83. De witte koolvis noteerde f 88f 92. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de grote gul af voor f 30f 39, middel voor f 29 f 34, torgullen voor f 30f 32. 'Zwarte koolvis maakte f72f61, grote gullen- maat voor f 23f 26, kleine gullenmaat voor f 25f 26. De leng deed f 68, grote schelvis f40, middel f35, kleinmiddel f41, pennen f 42, braadschelvis f 40f 43. Wij ting maakte f 30, schol 2 f 18f 27, schol 3 f 13—f 20. De haring haalde vandaag f 27f 20 en makreel f 30f 25. Wat er komt Voor de maandagmarkt was vanmorgen alleen de Sch. 117 bekend met 1500 kis ten haring uit de havenplaatsjes langs de Ierse Zee. Oudste boten zijn nu: Wiron 2 en Arie Ouwehand van 4 februari, KW. 82, 87 en VI. 7 van 5 februari, Beatrice en Ariadne van 6 februari en Tzonne en Van Hattem van 8 Februari. Het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft het appèl, dat de 30-jarige taxichauffeur L. H. te Nieuwland tegen zijn arrestatie had aangetekend, verworpen. Na hem aan vankelijk te hebben beschuldigd van dief stal van gelden uit de woning van de om gekomen weduwe Kodde-Rooze te Nieuw land, heeft de officier van Justitie inmid dels een nieuwe aanklacht tegen hem in gediend, namelijk moord met voorbedach te rade. Hij is echter hiervoor nog niet verhoord. De vrouw van H. en de 42-jarige hor logemaker G. van N. te Middelburg zijn, zoals reeds gepubliceerd, deze week ge arresteerd op verdenking van medeplich tigheid aan de diefstal. Beiden vertoeven eveneens in het Huis van Bewaring te Middelburg. Aanleiding tot de arrestatie van Van N. waren zijn antecendenten en zijn nauwe relatie met de nu van moord verdachte taxichauffeur. Een zwijgende sympathiebetoging voor de Griekse Cyprioten, in Athene, ein digde in rumoer, toen de politie de jongelui bevel gaf uiteen te gaan. Er ontstond een gevecht met de politie die de betogers met geweld uit elkaar joeg. Jason, 15 te Maracaibo Kosicia. 13 v Texascitv n. Curacao. Kota Baroe, 14 v. Singapore n. Surabaja. Krebsia pas. 14 Ouessant n. Curasao. Kellia, 15 v. Rotterdam n. Limhamn. Koratia, 16 te Port Everglades. Karimata, 14 v. Hollandia n. Manokwari. Kara. 17 te Curasao verw. Kermia, 21 te Pto. La Cruz verw. Koratia. 17 te Perth Amboy verw. Koicnia, 16 te Pto. La Cruz verw. Korovn.j, 27 te Singapore verw. Lemsterkerk pass. 14 Pt. Elizabeth n. Mombasa. Leopoldskerk 14 v. Genua n. Marseille. Leto. 15 te Antwerpen.- Louis Lantz. pass 15 Ouessant n. Las Palmas. Lindekerk, 16 te Rastaniira. Lekhaven, 15 te Rosario. Laurcnskerk, pass. 15 Kp. Palos n. Le Havre. Langkoeas, 18 te Belawan verw. v. Dakar. Marisa, 15 te Iskenderun. Marpessa. 14 v. Curasao n St. Vincent. Macuba, 15 te Roterdam. Muiderkerk, 14 v. Amsterdam n. Bremen. Molenkerk, 15 v. Dakar n. Lour Marques. Munttoren. 15 v. Rotterdam n. Pto. La Cruz. Meerkerk. 16 te Barcelona. Mapia, 15 v. Bitung n. Cebu. Mariekerk, 15 v. Chalna n. Madras. Metula, 23 te Melbourne verw. Murena, 21 te Singapore verw. Maashaven, 15 t.e Hamburg v. Bremen. Marisa, 15 te Iskenderun. Nestor, pass. 15 Azoren n. Hamburg. Nieuw Amsterdam, 16 te New York. Notus, 14 70 m. w. Algiers n. Beyrouth. Nanusa, 15 te Tacamo. Noordzee, 15 te Honolulu. Oostkerk, 15 te Rotterdam. Oberon, 16 te Curasao. Oldekerk, 15 v. Las Palmas n. Casablanca. Oostkerk. 15 v. Antwerpen n. Rotterdam. Ovuia, 17 te Singapore verw. Oldekerk, 15 te Las Palmas. Osiris, 14 v. Londen n. Amsterdam. Oranjefontein, 13 v. Las Palmas n. Kaapstad. Pieter S, 14 v. Londen n. Swansea. Polydorus, 15 t,e Hamburg Prins Willem George Frederik, 16 te Rotterdam. Pygmalion. 15 v. Rotterdam n. Antwerpen. Pieter S. 16 te Swansea. Prins Alexander, 15 v. Le Havre n. Halifax. Pr. Fred. Hendrik. 15 v. Le Havre n. Cartagena. Prins Philips Willem, 15 v. Avonmouth n. R'dam. Prins Willem III, pass. 15 Finisterre n. Tunis. Prins Alexander, 15 te Le Havre v. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso, 15 te Antwerpen. Peperkust, 13 te Amsterdam v. Hamburg. Prins Willem IV, 15 te Las Palmas verw. Riouw, 14 te Amsterdam. Rijndam, 16 te La Guaira. Rijnkerk, 16 te Antwerpen. Rijnland, 16 t.e Las Palmas. Rita, 15 te Manggar verw. Rempang, pass. 15 Vlissingen n. Amsterdam. Raki, 14 60 m. w. Ouessant n. New Orleans. Rondo, 14 v. Barcelona n. Gibraltar. Schie, 14 v Rotterdam n. Hamburg. Stad Amsterdam, 14 v. R'dam n. Hampton Roads Stad Rotterdam, 16 te Amsterdam. Stad Schiedam. 15 v. Rotterdam n. Savona. Statendam, 16 te New York. Senegalkust, 16 te Duala. Sommelsdijk, pass. 15 Miami n. Le Havre. Statue of Liberty, 15 v. K'stad n. Mena A1 Ahm. Saroena, .16 te Priok. Scherpendrecht. 16 te Napels. Siberoet, 17 te Rangoon verw. v. Singapore. Statue of Liberty, 14 200 m. n.n.o. Kaap De Goe_ de Hoop. n. Kaapstad. Ste ntor, 15 te Maracaibo. Sirrah, 15 170 m. o.z.o. Albany n. Perz. Golf. Stad Schiedam, verm. 15 v. Rotterdam n. Savona. Tegelberg, 17 te Lour. Marques verw. Tibia, 15 te Men a A1 Ahmadi. Teiresias. 15 te Tj. Priok. Tjikampek. 15 te Djakarta v. Hongkong. Tiberius, 14 500 m. n. Puerto Rico n. Antwerpen. Tero, 15 te Hamburg. Trajanus, 15 te Cortez. Tomori, verm. 14 v. Londen n. Belawan. Theobaldius, 22 te Kaapstad verw. Tamo, verm. 15 v. Rio n. Santos. Utrecht, 15 te Singapore v. Dakar. Van Neck, pass. 15 Kp. York n. Auckland. Waal, 15 te Rotterdam. Waterman, 15 te Kaapstad. Wonosari, 15 te Khoralmufatta. Wonorato, 14 v. Vancouver n. Manilla. Willemstad, 15 v. Dover n. Funchall. Westerdam, 18 te Rotterdam verw. Westland, 13 te Santos. Weltevreden, 20 te Rotterdam verw. W. Alton Jones, 14 130 m. n.w. Kaapstad n. Mena. Zonnewijck, 15 te Beaumont. Zeeland, 15 te Galveston. Zaanland, 15 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zuiderkerk, 15 te Rotterdam. KLEINE VAART Bab T, 13 v. Garston n. Swansea. Berend N, 15 dw. Noordhinder n. Antwerpen. Borneo, 15 te Hastings n. Rotterdam. Caland, 15 te Trevosehd n. Terneuzen. Eljo, 14 dw. Startpoint n. Hamburg. Elsa, 12 te St. Nazaire. Flevo, 14 15 m. z.z.o. Adra n. Malaga. Joost, 13 Brunsbüttel gepass. n. Zaandam. Kaap Falga, 11 te Bordeaux v. Londen. Kaap St. Vincent, 14 te Ronneby v. Antwerpen. Lauwers, 15 20 m. z.w. Genua n. Sete. Midas, 15 v. Amsterdam n. Lissabon. Phidias, 14 bij Lissabon n. Gibraltar. Ponza, 12 te La Rochelle. Tilly, 11 te St. Nazaire. Willem Barendsz, 15 te Noorsefjorden n. Bergen- norge. SLEEPVAART Maas, 15 v. Rotterdam n. Noordzee. Rode Zee, 14 270 m. n.o. Paulsrock n. Triëst. Tyne, 14 v. Port Said n. Rótterdam. Witte Zee, 14 te Vigo. AMSTERDAM Op de Amsterdamse beurs gaf men zich gisteren bij gebrek aan affaire over aan bespiegelingen over de gang van zaken. Men was het er wel over eens dat van het lopende jaar minder valt te verwach ten dan van 1956 en dat de remmingen de industriële bedrijvigheid hun invloed op de beurs zullen doen gelden. Voorzover het marktverloop mede van Wallstreet af hangt, zijn de vooruitzichten voorshands niet veel beter. New York heeft tot dus ver dit jaar erg teleurgesteld en is in een baisse-stemming geraakt, zoals duidelijk blijkt uit de Dow Jonescijfers die speciaal voor industrials en spoorwegen op laagte- punten zijn beland. Ook donderdag heeft Wallstreet teleur gesteld nadat de opening bemoedigend was geweest. Aan het Damrak trad men daar om, tevens met het oog op het weekend, zeer voorzichtig op, waarvan het gevolg was dat de affaire nog minder was dan op de vorige dagen. In alle hoeken was de bedrijvigheid uiterst gering, zelfs voor Philips, welk fonds de laatste tijd wat om zet de toon aangeeft. Immers, bij een to tale aandelenomzet gisteren van 1,5 mil joen, werd in Philips verhandeld voor 258.000. Internationale fondsen hielden zich betrekkelijk goed. Er was voldoende weerstand om slechts weinig van het vo rige niveau af te wijken. Kon. Olie leed een verlies van ruim l'/j gulden, Philips en Unilever konden zich moeilijk hand haven, maar AKU kwam weer boven de tweemaal parikoers. In de scheepvaart- hoek trok de betere stemming voor Maat schappij Nederland de aandacht. Voor cultures ontbrak ook gisteren alle belang stelling. Staatsfondsen bleven goed op prijs en vooral de conversielening trok wederom aan, mede door het feit dat deze lening met ingang van vrijdag 3>/2 percent rente geeft, overeenkomstig de voorwaarden die tien jaar geleden zijn gesteld. Van bin nenlandse industrieën werd De Schelde vernomen op 214 laten (donderdag 217) op vrees van aanbod van stockdividenden en daardoor van een koersdruk op de aan delen. Aniem, die het dividend over 1955 passeert, werd geadviseerd op 55 (donder dag 60). Nederlands-Amerikaanse Fitting daarentegen was iets in herstel. Van bankaandelen waren zowel Amster- damsche als Rotterdamsche Bank iets be ter en exdidivend na de gisteren gehou den vergadering. Prolongatie 3V, percent (ANP). NEW YORK De laatste sporen van de verliezen, die in het begin van deze week aan de New Yorkse beurs zijn geleden, werden vrijdag uitgewist tijdens een scherpe stijging, die vooral steunde op de verklaring van de Amerikaanse minister van Financiën, George M. Humphrey, dat hij geen teke nen van een economische achteruitgang ziet. In alle groepen kwamen winsten van een tot vijf dollar voor: de totale aandelen- waarde der genoteerde fondsen nam met twee miljard dollar toe. Hoewel de handel levendiger werd toen de koersen de hoogste waarden van de dag bereikten, kon de geringe activiteit van beginbeurs er niet door worden uitge wist, zodat de omzet van 2.060.000 toch nog 160.000 aandelen lager was dan op don derdag. Crysler leidde de omzet bij het herstel en sloot met een winst van bijna vier dol lar, gevolgd door Ford dat meer dan een dollar omliep en General Motors dat frac- tioneel verbeterde. Staalwaarden waren zeer actief tegen beurseinde en sloten ho ger met winsten van meer dan drie dollar bij Lukens en Youngstown sheet. Bij de chemicaliën steeg Du Pont bijna die dol lar. United en Douglas liepen ongeveer twee dollar op in de vliegtuigbouw- waarden en General Dynamics steeg bijna twee dollar bij levendige handel. Het industriegemiddelde sloot 6.51 punt hoger op 468,07; dat voor spoorwegen 1.60 punt hoger op 143.09 en dat voor open baar nutsbedrijven 0.27 punt hoger op 69.89. Van de 1.146 verhandelde fondsen sloten er 717 hoger, slechts 220 lager en 209 onveranderd. Er werden vijf nieuwe hoogtepunten en 24 nieuwe laagtepunten bereikt. (UP) Vrijdag, 15 februari 1957 Laagste Hoogste laatste l< tol c,vpi <rhil koers koers tijdvak t.o.v. 8 febr Alg. 'unstzijde Unie 199 205 201 s/s Vs 175 172 3 Van Gelder Zonen 197 192'/4 ZVi Kon. Ned. Hoogovens 285 293'/! 293V2 8Va 275 274V2 1V» 251 246'/2 Vt 344V< 337Vs 45/s 220'/« 218V4 V 4 157,70 155,45 0,60 rT-''and-Amerika Lijn 179»/4 178'/s 3'/s foil. Ned. Stoombc I~;j. I66V4 165V4 2V4 Ned Scheepvaart Unie 165Vs I68V2 166V2 lS/4 779V5 275 53/4 msterdam 1 ubber 81 773/4 27/s 9Ss/< 93V4 27/s ."er. Deli Maatschappijen IOOV4 973/4 2Vt 3ZVt. Nederland 1947 86»/s 885/» 87'/s V/u j Invest, cert. Nederland 92V» 92'/8 "V 32 3% Nederland 1962—64 923/i 925/ie ®/l« Omzetten (nominaal): Aandelen 6.334.290,- Obligaties f 14.152.553.— Aandelen 7.368.337,— Obligaties 8.320.835,—

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11