Drogisten protesteren tegen ontwerp-geneesmiddelenwet IS het bijzondere van deze RUN Filter King Size? SINATRAN „Als dit wet wordtis het met ons gedaan ^^raatótoel Prof. dr. ir. H.A. Brouwer onderscheiden Plannen voor nieuwe stad bij Den Haag Actrice Else Mauhs weer uit het ziekenhuis Vliegverbod voor „Firefly's" Zeepost Minister Staf legt eerste steen voor bungalowdorp Op massavergadering in Den Haag Geen proces van Horeca ondernemers tegen de staat Dat het een King Size is? Die zijn er meer. Dat het een King Size filter is Ook die zijn er meer. Het bijzondere is dit't Is een filter sigaret en toch een échte sigaret. Ja, een échte sigaret. Want het Long Run acetaat filter houdt wel alles tegen dat aan de mildheid afbreuk zou kunnen doen, maar laat het rijke aroma van de Amerikaanse tabakken volledig door. U proeft dat u rookt t 20 stuks 85 ct Acht maanden voor arts, die na drankgebruik kind aanreed Op tf/e ,itt Afzet van aardappelen vlot niet Kerkelijk Nieuws Viering van de vijfde mei op zondag ^Hoe is het ontstaan Dit woord: LEVEN A G 16 FEBRUARI b Het ontslag van Dimitri Sjepilov als minister van Buitenlandse Zaken van de Sovjet-Unie, na een ambtstermijn van slechts negen maanden, betekent het einde van een bijzonder trieste episode in de buitenlandse politiek van het Kremlin. In die periode heeft de Russische poli tiek gefaald in Polen, dat de leer van Tito omhelsde en diens zijde koos; in Honga rije, waar de volksopstand slechts door het Russische leger in bloed kon worden ge smoord; in Joegoslavië, waar de moeizaam nagestreefde verzoening tussen Moskou en Belgrado ongedaan is gemaakt; in het Na bije Oosten, waar de aan Egypte verstrekte dure Russische wapens óf tot gruis zijn gebombardeerd of vrijwel ongebruikt in Israëlische handen zijn gevallen; en ten slotte overal in de wereld, waar het com munisme door de grove fouten van het Kremlin honderdduizenden aanhangers en meelopers heeft verloren. H et Presidium van de Sovjet-Unie heeft nu de rekening voor dit alles aan Sjepilov gepresenteerd, hoewel deze ongetwijfeld niet alléén verantwoordelijk was voor al die mislukkingen. Het hooggeprezen veel hoofdig bewind, dat door Kroesjtsjev is ingevoerd, zal een groot deel van de aan sprakelijkheid mee moeten dragen. Mis schien wordt d i e rekening later nog wel eens gepresenteerd. Intussen is de oude assistent en bescher meling van Molotov, Andrei Gromyko, nu belast met de weinig benijdenswaardige taak, op de ruïnes van Sjepilovs buiten landse politiek een nieuw bouwwerk neer te zetten. Uit die keus blijkt dat het met de de-stalinisatie nu wel helemaal afge lopen is, want als Molotov-man is Gromy ko altijd ook een Stalin-man geweest. En in verband met zijn benoeming is in het buitenland dan ook dadelijk de term „neo- stalinisme" gelanceerd. Maar of men uit die benoeming nu ook meteen moet concluderen dat de buiten landse politiek van het Kremlin voortaan in schijn door Gromyko, maar in werke lijkheid door Molotov zal worden gevoerd, lijkt ons zeer twijfelachtig. Het fiasco van Sjepilov moge een succes voor Molotov zijn geweest; dat neemt niet weg, dat Mo lotov talrijke vijanden onder de huidige Sovjet-leiders heeft en dat zijn macht dus zeer beperkt is. Gromyko is een uiterst voorzichtig man, die zich stellig niet zal laten stuwen in een richting, waarvan hij weet dat ze in het Kremlin niet popu lair is. De machtsstrijd binnen die dikke muren is dan ook nog geenszins ten einde; wel betekent de verschijning van Gromyko als minister van Buitenlandse Zaken een nieuwe fa.:e in die strijd, een fa.-.e waar van het karakter niet in 't minst valt te voorspellen. Van Waterschoot Van der Gracht- penning ln het Geologisch Instituut van de Amsterdamse Gemeente Universiteit is vrijdagavond tijdens de jaarvergadering van het Koninklijk Nederlandsch Geolo gisch Mijnbouwkundig Genootschap aan prof. dr. ir. H. A. Brouwer, hoogleraar dezer universiteit, de bronzen Van Water schoot Van der Gracht-penning uitgereikt. Tot dusverre heeft het genootschap deze penning, die voor verdiensten op geolo gisch en/of mijnbouwkundig gebied ver- leend wordt, sinds 1951 aan acht andere geleerden uitgereikt. Voorzitter prof. ir. H. J. de Wijs, hoog leraar te Delft, schetste de verdiensten van prof. Brouwer. Hij sprak over diens onder zoekingen in Scandinavië, in Nederlands Indie, in de Transvaal en in Brazilië. Voorts memoreerde hij, dat prof. Brouwer .oor 47 mijningenieurs en geologen als -romotor is opgetreden. „Wij zijn ons be rust van de bijzonder vooraanstaande daats, die u reeds tientallen jaren in de internationale geologenwereld inneemt", zei hij. In de hedenmiddag voortgezette jaar vergadering van 'het genootschap, sprak prof. dr. ir. H. A. Brouwer over de resul taten der onderzoekingen, die hij met een groep geologen van de Amsterdamse uni versiteit enkele jaren geleden op het eiland Corsica heeft uitgevoerd en die on der meer tot de bewerking van een tientai dissertaties aanleiding hebben gegeven. Ruimte voor 140.000 inwoners Reeds geruime tijd bestudeert de com missie Westen des Lands de moeilijkheden iet betrekking tot de overbevolking van e Haagse agglomeratie. Op het ogenblik i een werkgroep der commissie, die be- aaide denkbeelden in studie heeft geno- cn, nog niet tot een conclusie gekomen. Er zijn echter aanwijzigingen. dat de mo- Uijkheid wordt onderzocht in de randstad "olland een nieuwe stad te stichten in een -bied tussen Nootdorp en Pijnacker in het vïden en de rijksweg VoorburgGouda in t noorden, waar plaats zou zijn voor on- veer 140.000 inwoners. Mocht uiteindelijk de keuze van de werk- "tap op dit plan vallen dan zal dit dus ouden dat noch het plan van Den Haag de bouw van een satellietstad bij Wils- -n, noch dat van Delft dat een nieuwe i zou willen bouwen, welke Pijnacker kern zou hebben, verwezenlijkt zal wor- ■1. In de plaats van die twee plannen zou n namelijk dit derde plan komen waar- ?e reeds enkele besturen van de daarbij -'rokken gemeenten in kennis zouden zijn gesteld. De actrice mevrouw Else Mauhs, die voor het ondergaan van een operatie eind januari in de Vereniging voor Ziekenver pleging in Amsterdam was opgenomen, heeft het ziekenhuis verlaten. Zij zal ech ter voorlopig nog enige tijd het bed moeten houden. Hangende het onderzoek naar de beide recente ongevallen met „Firefly"-oplei- dingstoestellen van de Marineluchtvaart dienst is voorlopig voor dit vliegtuigtype een vliegverbod ingesteld. Op 21 december stortte een „Firefly"-op- leidingstoestel bij Scheveningen in zee, waarbij de twee inzittenden om het leven kwamen. Het ongeval dat eergisteren een „Firefly operation trainer" bij Den, Deijl overkwam kostte de enige inzittende het leven. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: via Engeland 23 februari; Canada: s.s. „Maasdam" 18 fe bruari en met m.s. „Westerdam" 21 fe bruari; Chili: via New York 21 februari; Nederlandse Antillen: m.s. „Agamemnon" 18 februari; Nieuw-Zeeland: via Engeland 23 februari; Suriname: m.s. „Nestor" 25 fe- bruria; Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. Arundel Castle" 23 februari. De stamboekkoe van boer Van Erp te Boxel heeft drie kalveren ter wereld gebracht, twee vaarskalveren en een stierkalf. Bij stamboekvee is dat een wel uitzonderlijk grote gezinsver meerdering. De kalfjes verkeren blij kens de foto in blakende welstand. Voor oorlogsinvaliden De minister voor Defensie, ir. C. Staf, heeft in Doorn de eerste steen gelegd voor een bungalowdorp voor invalide militaire oorlogsslachtoffers, die door kwetsuren aan de rug gedeeltelijk verlamd zijn. Mr. W. Oh. J. M. van Lansehot, voorzitter van de Bond van Nederlandse Militaire Oorlogs slachtoffers, de bond op wier initiatief dit woonoord tot stand komt, zette in een toe spraak uiteen, dat de bouw van dit woon oord het belangrijkste programmapunt van de bond is geworden. Sprekend over de financiële aspecten van dit project zei de heer Van Lansehot, dat er nog vele zorgen zijn. Hij merkte op dat de Stichting 1940-'45 erin is geslaagd voor ruim 6000 verzetsslachtoffers gelden bijeen te brengen. Het Nederlandse volk beseft onvoldoende dat onder deze 6000 geen militaire slachtoffers zijn, wier aan tal een veelvoud van 6000 is. Ten behoeve van de bouw van het bun galowdorp wordt een radio-actie „Appèl" gehouden, die vandaag begint en waaraan een loterij is verbonden met als hoofd prijzen vijf woonhuizen, auto's, TV-toe- stellen, wasmachines en dergelijke. Het „Fonds ter Behartiging van de Be langen der door het zondagsrijverbod ge troffen Iloreca-ondcrnerners" heeft afge zien van een procesvoering waarin de staat, een onrechtmatige daad ten laste wordt gelegd, zo deelt het vakblad „Ho reca" mee, omdat minister Zijlstra zich bereid verklaard heeft begin maart in overleg met de organisaties van het be drijfsleven de toestand nader onder ogen te zien. Het fonds meent, dat het op de weg van het bedrijfschap Horeca ligt, bij de regering een verzoek tot schadever goeding in te dienen. Van een redacteur) Onder luide bijvalsbetuigingen hebben ruim tweeduizend drogisten vrijdagmid dag op een demonstratieve vergadering in de Haagse Dierentuin een resolutie aange nomen, waarin met klem geprotesteerd wordt tegen het nieuwe wetsontwerp op de Geneesmiddelenvoorziening, dat bin nenkort in de Tweede Kamer komt. Zij zijn van mening, dat dit ontwerp niet al leen een groot onrecht jegens de drogis tenstand belichaamt, maar tevens een groot gevaar oplevert voor de volksge zondheid. In hun resolutie vragen zij de regering, het wetsontwerp in die zin te wil len wijzigen, dat er met de gerechtvaar digde eisen van de drogistenstand rekening gehouden wordt. De situatie is thans zo, dat de verkoop van bepaalde geneesmiddelen, vermeld op de zogenaamde lijst UA, uitsluitend door apothekers mag geschieden, terwijl alle andere ook door drogisten en een aantal andere detailverkopers, erkend door het Pharmacon-kartel, verkocht kunnen wor den, maar overigens door niemand anders. Hot nieuwe ontwerp van wet wil echter de verkoop van geneesmiddelen geheel I voor de apothekers reserveren, met uitzon- j dering alleen van de zogenaamde „onschul- dige middelen" (hoofdpijnpoeders, aspiri- I ne, norit, e.d.) die dan echter door iedere winkelier die er iets in ziet (kruideniers bijvoorbeeld) verkocht zouden mogen wor den. Het aantal verkoopplaatsen van deze on gevaarlijke middelen zou daardoor naar schatting met 25.000 worden uitgebreid. Begrijpelijkerwijs zien de ruim zesduizend Nederlandse drogisten daarin een ernstige bedreiging van hun debiet, zoniet van hun gehele bestaan en daartegen richt zich dan ook hun protest. „Wij willen ons al lerminst keren tegen een wettelijke rege ling van de geneesmiddelenvoorziening", aldus verklaarden hun woordvoerders ter vergadering. „Wij willen ook geen apo thekers zijn of met dezen gelijkgesteld worden, al is de apotheker tegenwoordig in feite drogist voor een belangrijk deel van zijn verkoop. Wij willen echter ook niet genegeerd of gelijk gesteld worden met kruideniers, voor wie wij overigens alle bewondering hebben, maar die wij iedere vakkennis op ons terrein ontzeg gen. De drogist heeft zichzelf in de loop der jaren een specifieke taak en vertrou wenspositie verworven, die hij met grote verantwoordelijkheidszin uitvoert in hét belang van de volksgezondheid. Een over heidsingrijpen zoals thans beoogd wordt, betekent een onaanvaardbare aanslag op dit particulier initiatief. „Als staatsburger acht ik het onjuist, dat men thans probeert de drogisten, die ja renlang een lacune in de geneesmiddelen voorziening vervuld hebben, probeert weg te drukken", zo verklaarde dr. Th. Schlich- ff ting, lector in de geschiedenis der genees kunde aan de Amsterdamse Gemeente universiteit. De publicist mr. Jan Derks getuigde „als geneesmiddelengebruiker", van het vertrouwen dat „Jan Publiek" de drogistenstand toedraagt. Het minste dat zij kunnen eisen, aldus deze spreker, is een wettelijke erkenning van hun eervolle maatschappelijke status, maar inplaats daarvan probeert men hen thans wettelijk uit te schakelen. „Als dat gebeurt zal het Nederlandse volk, dat geheel achter de drogist staat, het als een groot schandaal beschouwen". „Slag in het gelaat" „Een slag in ons gezicht", noemde de Pharmacon-voorzitter, de heer P. F. M. Nettesheim, het wetsontwerp in kwestie. Hij herinnerde eraan, dat de strijd om de afbakening van het terrein tussen apothe kers en drogisten al eeuwen oud is, maar dat laatstgenoemden er vroeger aanmerke lijk beter aan toe waren dan thans. Uit een der Haarlemse stadskeuren anno 1692 blijkt bijvóbrbéëld, dat de apothekers 'te dier tijde verplicht waren, veel van hun pharmaceutisché grondstoffen van de dro gisten te betrekken, die toen dus reeds of ficiële erkenning en vertrouwen genoten. Sinds de oprichting van de Maatschappij ter Bevordering der Pharmacie is er vol gens deze spreker voortdurend gepoogd, de situatie ten ongunste van de drogisten te veranderen. Drie desbetreffende wetsont werpen sneuvelden tussen de jaren 1848 en 1860, maar in 1862 kwam er eindelijk zo'n wet. Thorbecke verdedigde het toen malige ontwerp in de Kamer met de be lofte, dat het niet de bedoeling was, de apothekers een monopolie tot aflevering van geneesmiddelen toe te kennen. Tegen deze belofte in is de wet van 1862 later echter wel misbruikt om de drogistenver koop van vele artikelen onmogelijk te ma ken, hetgeen bij een nieuwe poging tot wetswijziging in 1931 in de Memorie van Toelichting officieel werd toegegeven. „Door deze ervaring wijs geworden", al dus de heer Nettesheim, kunnen wij geen vertrouwen hebben in de verzekering, dat het huidige wetsontwerp geen gevaren voor ons en onze positie zou inhouden. Wij vrezen integendeel dat het ruimte laat voor nieuwe pogingen om ons afbreuk te doen. Tegen dat gevaar kunnen noch ons kartel, noch de door de minister aanbevo len regelir" via de vestigingswet, voldoen de waarborgen bieden. Het ontwerp wil, volgens de federatie van drogistenbonden, „enerzijds de apotheker een monopoliepo sitie geven, en anderzijds de remmen die tot nu toe de verkoop der zogenaamde on gevaarlijke geneesmiddelen beperkte, los gooien". „Als deze wet aangenomen wordt", aldus besloot de heer Nettesheim, „dan is het met ons gedaan". ADVERTENTIE Vrijdagmorgen is nabij het lichtschip „Goeree" het Noorse tankschip „North Monarch" in aanvaring gekomen met het Duitse vrachtschip „Tilly Böge". Men ziet op de foto de „Tilly Böge" met zwaarbeschadigde boeg in de Lekhaven te Rotterdam. Een 41-jarige Rotterdamse arts die op 18 augustus op de Parallelweg te Rotter dam met zijn auto een 5-jarig jongetje heeft aangereden, terwijl hij volgens de politie onder invloed van sterke drank verkeerde, is door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden en ontzegging van de rij bevoegdheid voor vijf jaar. De arts had enige uren voor het ongeluk gebeurde ongeveer een halve liter cognac gedronken. De aanrijding gebeurde op de linker rijbaan van de Parallelweg. De arts ontkende dat het ongeluk aan drankin vloed te wijten is geweest. De procureur- generaal had veertien dagen geleden be vestiging geëist van het vonnis van de Rotterdamse rechtbank: een jaar en drie maanden gevangenisstraf en vijf jaar in trekking van het rijbewijs. HERMAN KREBBERS IN ITALIë De violist Herman Krebbers maakt op het ogenblik een tournee door Italië, waar hij concerten geei'1 in Palermo, Messina, Rome, Milaan, Turijn, Perugia, Merano, Venetië. Triëst en enige andere plaatsen. In Perugia werd hij na zijn eerste concert uitgenodigd onmiddellijk een tweede con cert te verzorgen, een Beethoven-avond, inplaats van David Oistrach, die zijn con certen in Europa heeft afgezegd. Herman Krebbers wordt op kamermuziekavonden begeleid door Marinus Flipse. Kleine schoonmaak Het duurt niet meer lang voordat huis vrouwen en haar hulpen de lenterillingen van grote schoonmaak door het bloed voe len vloeien. Gordijnen worden van roeien gerukt, karpetten van de vloeren gelicht, tafels geboend, en verf met amonidk afge nomen. Ik lachte daar vroeger om. Maar met de jaren komen zelfkennis en bescheiden heid. Want de schoonmaakpassie die ik immer als exclusief vrouwelijk beschouw de is, dat weet ik nu, een aandoening die man of vrouw aantast zonder onderscheid, zonder voorkeur van geslacht of leeftijd. Schoonmaak is een geestelijk besmet tingsproces. Zie een manspersoon die zo juist - zoals ik dat deed - een busje zilver poets heeft gekocht. Het heet dan Glanza of Glinstra of Blanku, maar het is aan stekelijk. Mijn bedoeling was, om daarmee het nog niet afbetaalde chroom van het vervoermiddel te ontroesten. Maar toen ik als zaterdagtractatie een busje Poetsa had gekocht, was het buiten reeds duister en zo moest het chroom wachten. Echter, Poetsa „reinigt zilver van vlekken, dof heid en zwarte aanslag. Wrijf Poetsa met een zachte doek krachtig op het te reini gen enzovoort. En dus nam ik ons theezettend erfstuk ter hand en begon dit krachtig te wrijven. Acht maanden verwaarlozing begonnen weg te smelten onder de stralende werking van Poetsa. Eerst verdween de zwarte aanslag, daarna de bruine vlekken, en de theepot verscheen zilverblank stralend in engelachtige zuiverheid. Daarna de melk kan, zes zilveren lepeltjes, 5 zilveren vork jes, 4 dessertlepels, 8 soep, 11 vorken, 10lh vismes, totdat al het verpandbare klein goed schoon - en mijn gezicht, handen en pas gestoomde pak zwart van het zilver- vuil was. En zie nu, de hongerige blik waarmee de zilverpoetser de verdere directe omgeving opneemt. Schilderijenlijsten? Koperen deurknoppen? Schemerlampen? Kandela bers? Zelfs volkomen onpoetsbare dingen als geverfde raamgrepen of centrale ver warming. Inmiddels is het reeds lang etenstijd. Brieven hadden geschreven en gepost moe ten worden, boeken bestudeerd. Maar nee, de zilverfetichist negeert zijn familieleven en grijpt gretig om zich heen naar verdere poetsbaarheden. Zilverpoets is maar één voorbeeld. Wie durft volhouden, dat hij niet precies zo besmet geweest is door verguldsel, groene verf, een oliespuit (om scharnieren tot zwijgen te brengen), een stofzuiger, boen was? Met modder gooien en in slijk spelen is bevredigend verklaard door de Weense school van psychologen. Maar wie legt mij uit waarom de man met zilverpoets er niet meer mee kan ophouden? Ik begrijp nu vrouwen in de schoon maak. Het is een voorjaarsbesmetting, ver oorzaakt door gebrek aan winterzonne schijn, behoefte aan liefde en de verleiding van een emmer lauw water met amonia, Kwik, Prim, Prum, Flok of hoe de schoon maakmiddels tegenwoordig heten. Mede lijders, ik groet u in sympathie en ootmoed. En nu moet ik ophouden, want alle knop pen van mijn schrijfmachine dienen ter dege ingewreven met Kroma en uitge- poetst. En dus Herman Fortuin ADVERTENTIE NV HANDELS VER A. J. TEN DOESSCHATE ZWOLLE De lage prijzen van consumptie-aard appelen, hebben in de laatste weken on rust gewekt. Vooral rassen als Bintje en Alfa, die over het algemeen voor de uit voer zijn bestemd, staan zo laag in prijs, dat zij, inclusief bewaarloon, maar amper boven de huidige garantieprijs van f 5,75 per 100 kg blijven. Gesorteerde eerste soort bintjes brachten op de beurs in Goes dezer dagen f 6,50 tot f 7,00 per 100 kg op. De prijzen voor de rassen, die traditioneel op de binnenlandse markt worden ge vraagd, zoals Eigenheimers, Bevelanders en dergelijke liggen iets gunstiger, maar wekken toch ook zorg. Vooral in Zeeland en West-Brabant doet het ongunstige prijsverloop zich gevoelen. Dit zou nog niet zo erg zijn, indien de bewaarplaatsen voor aardappelen niet zo veel last hadden van de hoge februari- temperaturen. In de luchtgekoelde pak huizen gaan de opgeslagen voorraden spruiten, waardoor de houdbaarheid der aardappelen achteruit gaat. De huidige consumptieprijzen zijn voor lonende ver werking in de aardappelmeelfabrieken te hoog, voor veevoeder wordt doorgaans al leen uitschot gebruikt. In verband met dit probleem heeft het produktschap voor aardappelen een com missie in het leven geroepen, die omstreeks 25 februari voorstellen aan het bestuur moet doen tot stimulering van de afzet van aardappelen in de verwachting, dat daar door het huidige prijspeil verbeterd wordt. De gedachte gaat onder meer uit naar een algemene toeslag op eoncumptie-aardappe- len, te betalen uit het consumptie-egalisa tiefonds, dat ter financiering van dergelijke maatregelen door telers en handelaren bij een is gebracht. Ned. Herv. Kerk Beroepen als diaconessenhuispredikant te 's-Gravenhage G. L. Bowman te Olden- zaal. Beroepen te Haamstede (toez.) H. Brons te Sleeuwijk te Giessen-Nieuw- kerk en te Leerbroek A. Gooyer, kand. te Huizen (N.H.). Benoemd tot vicaris te 's-Gravenhage voor het jeugdkerkewerk H. K. de Wilde jr., kand. aldaar. Geref. Gemeenten Beroep te Barneveld en te Capelle aan de IJssel W. C. Lamain te Grand-Rapids (U.S.A.) te Boskoop L. Kieboom te Lisse te Artesia (Californië, U.S.A.) A. Vergunst te Corsica (U.S.A.) (voorheen te Zeist), die bedankte voor Bradford-Toron to (Ontario, Canada-, Op vragen van het Tweede Kamerlid de heer Van der Zaal (A.R.), die bezwaar maakte tegen de viering van de vijfde mei als nationale feestdag op zondag, heeft minister-president dr. Drees geantwoord, dat deze aangelegenheid het onderwerp heeft uitgemaakt van een gedachtenwis- seling met de Tweede zowel als met de Eerste Kamer. Duidelijk is daarbij tot uiting gekomen, dat een waardi. herdenking van de be vrijding op een zondag aanvaardbaar werd geacht, al zal de feestviering uiteraard een enigszins ander karakter dragen dan op werkdagen. De regering ziet geen reden alsnog een ander standpunt in te nemen. NEDERLANDER VOOR OPGRAVINGEN NAAR EGYPTE Met financiële steun van de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek is dr. A. Klasens, conservator aan het Rijksmuseum voor Oudheden in Leiden, een eigen opgraving begonnen in Egypte en wel in de omgeving van het dorpje Aboe-Roasch, ongeveer tien kilo meter ten noorden van de pyramiden van Gize aan de rand van de woestijn. Bij Aboe-Roasch bevindt zich een uitgestrekt gravenveld uit de archaïsche periode (eer ste tot tweede dynastie: ongeveer drie duizend jaar voor Christus). Het is de be doeling, dat dr. Klasens slechts korte tijd opgravingen in Egypte zal doen, maar in de twee of drie komende jaren telkens een opgravingscampagne van vier maanden zal leiden. De vraag of het woord leven in de betekenis, geraas, lawaai hetzelfde is ais leven in tegenstelling tot de dood, moet bevestigend worden beantwoord. Men moet denken aan bijbelse zegswijzen als: een hels leven, een leven als een oordeel, die eigenlijk betekenen: een leven als men in de hel leidt, een leven zoals er zal zijn, wanneer bij het laatste oordeel alle doden levend worden. Sprekend over het laatste oordeel zegt Jezus (Mattheus 24 31): Hij (de Mensenzoon) zal zijn engelen met luid bazuingeschal uitzenden. De zegswijze: er is geen leven in de brouwerij voor: er worden weinig zaken gedaan, heet te zijn ontstaan doordat Jan Steen op het verwijt van zijn vrouw dat hij de nering verzuimde, eenden in zijn zaak liet rondvliegen, zeggend: Zie je wel dat ^er^Jeven" in de brouwerij is?

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5