I'teek Doe welen verdien artistieK Doeksen's sterke „Holland" werd opvolger van oorlogsslachtoffer f THALIA Agenda voor Velsen Kennemer Lantaarn LANGS SLUIZEN EN HAVENS Wijsmuller komt de naam niet onbekend voor NYLONS Halve bomen 11 „Keer terug" in „Thalia" Twee concerten van „IJmuidens Roem" OLD CLOTHES NEW „Weenink" kampioen in eerste klasse ANMB-leden en het IJmond-plan Friezen van „Us Memme- tael" naar toneel en radiospel Goede voorlichting voor huisvrouwen 3 50 Tuinders en veehouders klaagden over slecht jaar Japan wil de walvisvangst opnieuw bestuderen Kapper begoocheld REDUCTIEBON Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 DEZE WEEK willen wij de aandacht vragen voor de sleepboot „Holland" van de N.V. Scheepvaartmaatschappij G. Doeksen Zonen op Terschelling. Vijf jaar is deze boot nu in dienst en gewoonlijk kunnen wij haar vinden in de haven van West-Terschelling, dag en nacht gereed om te hulp te snellen als er een schip in nood is. Zo heeft de „Holland" in de korte tijd van haar bestaan al menig schip van de wisse ondergang gered en in behouden haven binnen gebracht. Deze nieuwe „Holland" diende als opvolgster van de vorige zeesleper van die naam, die bij dezelfde werf gebouwd - N.V. Ferus Smit, v.h. J. Smit Zn. te Foxhol - door de Duitsers werd gevorderd en in de oorlogsvoering in de Oostzee werd ingeschakeld. Haar oorlogsloopbaan was wel erg kort, want een voltreffer van een Engels vliegtuig maakte reeds binnen enkele weken van dit schip een wrak op de bodem van de zee. Overigens is de naam „Holland" voor een sleepboot niet nieuw. Meer dan vijftig jaar geleden kwam er een in bedrijf bij de Rederij Goedkoop. Ook Bureau Wijsmul ler heeft twee sleepboten gehad die de naam „Holland" hebben gedragen. Bij de Rederij Doeksen kwam de eerste „Hol land" in het jaar 1930. Drie jaar tevoren had men in Terschelling de stoomloodsboot No. 14 aangekocht, welke als sleepboot was gebouwd en zonder verbouwing als „Oceaan" in dienst gesteld kon worden. Die eerste „Holland", toen 15 jaar oud, be tekende een belangrijke aanwinst voor de sleepdienst in het noorden van ons land. Deze boot was als walvisjager op stapel gezet en kreeg later een bestemming als mijnenveger bij de Britse marine onder de naam „Bëluga", die een machinevermogen had van 750 pk. In de vooroorlogse jaren behaalde het schip een uitstekende staat van dienst en in de tijd, die toen volgde had de Fa. Doeksen geen zeggenschap meer over haar „Holland". In de mobilisatietijd voer de sleepboot in dienst van de Konink lijke Marine als B.V. 2 en toen ons land bezet was, werd het vaartuig buitgemaakt; met vele andere Nederlandse sleepboten werd de „Holland" ingedeeld bij de B.S.V. en op gezette tijden zagen we het schip nog wel eens in IJmuiden als B.S. III. Op het station in West Terschelling is deze „Hol land" niet teruggekeerd. In 1945 werd het schip afgevoerd gezien het in staat ver keerde om alleen nog gesloopt te worden. Dit was niet zo erg. Het schip was intussen 30 jaar oud geworden en de rederij had immers een nieuw schip in bestelling bij een werf in Groningen, maar deze nieuwe aanwinst zou nimmer onder de vlag van de rederij Doeksen in de vaart komen. Het was al bekend dat deze nieuwe „Holland" op 29 april 1943 in Duitse dienst ten onder was gegaan. Depressie Zo zag het er vlak na de oorlog voor Terschelling's sleepbootvloot slecht uit. Er zat niet anders op dan in het buitenuand schepen aan te kopen. Eerst kwam er een „Oceaan" die uit Amerika is gekomen. Dit was in 1946 en in 1947 werd de Britse mijnenveger „Scaravay" aangekocht. Dit schip behoorde tot de „Isles" class, een serie mijnenvegers van het trawlertype, waar ook de trawlers „Claes Compaen", „Assan Reis" en „Simon de Danser", die we in IJmuiden hebben gehad, toe behoord hebben. Die „Scaravay" is voor Doeksen onder de naam „Holland" in de vaart ge komen. Dit schip heeft echter betrekkelijk kort dienst gedaan, want de scheepswerf Ferus Smit N.V. te Foxhol kreeg de op dracht voor de bouw van een nieuwe sleepboot van hetzelfde type, die in Duitse dienst verloren was gegaan. Het heeft wel enige jaren geduurd, maar op 30 november van het jaar 1951 kon dit nieuwe schip vol trots de technische proefvaart maken op de Eems. Hoe kan het anders dat dit schip weer een „Holland" is geworden, maar die, wat bouw en inrichting betreft, elk van zijn voorgangers overtrof. De bruto inhoud is 548 reg.ton, de grootste lengte 57,35 m, de lengte tussen de loodlijnen 52,70 m, de breedte 9.54 m en de holte 3.71 m. In de machinekamer staat een Werkspoormotor die maximaal 3000 pk ontwikkelt. Kapitein Doeksen De officiële overdracht vond op 6 decem ber 1951 plaats en van die dag af staat de „Holland" onder commando van kapitein J. Doeksen. Ons land telt nog vele sterke en snelle sleepboten, die er onmiddellijk op uit gaan zodra het nodig is. Ze liggen gereed in IJmuiden, in Hoek van Holland of in Maassluis. De „Holland" ligt in de haven van West-Terschelling. Bij elkaar vormen zij de Nederlandse zeesleepvaart en dit zegt zoveel, dat het voor de scheepvaart een veilig gevoel zal zijn. Arie van der Veer Donderdag wordt in Thalia de film KEER TERUG gedraaid. De roulette, die door deze film draait, is min of meer sym bolisch voor de hele film, die in markante beelden een financieel debacle weergeeft en daarbij in psychologische zin het kans spel, dat het leven soms wil zijn, tot uit beelding brengt. Een scheepswerf staat aan de rand van het faillissement, de eigenaar overlijdt en de drie erfgenamen komen voor het fait-accompli van een verwaar loosd bedrijf te staan. Een hunner neemt de wijk naar Zuid-Amerika en twee an deren, een neef van de vroegere eigenaar en een knap nichtje, wagen een poging om de werf weer tot bloei te brengen, het geen tot succes en een huwelijk leidt. De Zuid-Amerikaan komt echter terug na de roulette en andere ietwat louche geldbron nen een kapitaal te hebben ontwrongen, maar hij blijkt met het verdiende geld de minderheidsaandelen van de werf te heb ben opgekocht, zodat er zich allerlei don kere wolken boven het herwonnen geluk daar gaan opstapelen. Het melodrama doet zijn intrede in deze waarlijk niet slecht be gonnen film, als de naar Zuid-Amerika uitgeweken neef allerlei slechte praktijken op touw gaat zetten en met loerende blik ken het geluk van de beide achtergeble venen en hun kind gaat belagen. Hoe het afloopt moet ge zelf maar gaan zien, maar voor die afloop zijn er zeer vele tranen gestort. Want het kind moest van de regis seur ook nog dood. De accordeonvereniging „IJmuidens Roem" onder leiding van D. Wijker geeft op 2 maart en op 9 maart in het Patronaats- genouw te IJmuiden twee concerten waar bij zullen optreden het A- en Jeugdorkest en een aantal solisten. Voorts verlenen de volgende artiesten bekend van radio en televisie hun mede werking: Joop Theunisz (humorist-confe rencier) Champy (intern, muzikale clown), Jothé (buikspreker), Ravello, (muzikale rijwiel-act) en „The Greenhorns" cowboy- act en parodieën). De muzikale omlijsting wordt verzorgd door Dolf Brouwer. Na af loop volgt een bal met „The Moonliners". Instuiftoneelavond van St. Jozef Op 24 februari geeft de Instuif St. Jozef te Velsen-Noord een toneelavond in het Kennemer-Theater te Beverwijk waarbij een geheimzinnig spel iin vier bedrijven zal worden opgevoerd. Na afloop volgt er een bal met medewerking van „The Music Boys" onder leiding van Piet Bos. Voor de in Amsterdam gehouden prac- tijkexamens Machineschrijven, slaagde mej. J. v. d. Berg te IJmuiden. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Door een klinkende 91 overwinning op Castricum is het eerste tiental van de Bever- wijkse schaakclub „Weenink" erin geslaagd kampioen te worden van de eerste klasse. De persoonlijke uitslagen waren: Walter Uhl (C)D. van Vuuren 01; Wern-er Uhl C. Mostertman 01; L. J. BomPh. Bakker remise; J. RozingJ. Stet 01; Th. Smalen R. Gi.gen.gack 01; J. BosF. H. Piët 01; i B. SchlosserH. v. 't Hof-f remise; J. v. Ra- venswaayL. Boomstra 01; S. v. Weeren G. Beekhoven 01. KTK-vaardigheidsproeven voor SSH-leden Voo-r een groot aantal aspirantleden van de gymnastiekvereniging „S.S.H.", leider de heer H. van Wijnen, zullen dinsdagavond 26 februari in het gymnastieklokaal van de Watervlietschool vaardigheidsproeven voor de Kennemer Turnkring en het K.N.G.V. worden gehouden. Deze proeven zullen wor den beoordeeld door een deskundige jury. Filmavond voor „Jonge Strijd" De leiding van het NVV-jongerencen- trum „Jonge Strijd" heeft voor donderdag avond in het jeudghonk aan de Wijker- straatweg 77 rd. weer een aantrekkelijk programma voor de instuivers. De centraal jeudgleider van het NVV- jeugdwerk, de heer Joost Moolekamp, komt een filmstrip vertonen van een rond vlucht boven Europa en een kijkje bij de walvisvangst. ADVERTENTIE SLAAPT u ZO Tien tegen één dat er op onze beddenafdeling wel een matras te vinden is waarop U wél heerlijk zult kunnen slapen. Wij zullen U gaarne adviseren. WONINGINRICHTING BEVERWIJK specialisten sinds jaren! Het fraaie vlaggeschip van Doeksen: de „Holland". Op donderdag 21 februari houdt de af deling Beverwijk van de Algemene Ne derlandse Bedrijfsbond voor de Metaal nijverheid en de Elektrotechnische In dustrie een bijeenkomst in gebouw „De Vijzel". Wethouder W. Alberda van Beverwijk zal hier een lezing houden over het IJmond-plan. „Pat-Mat" 2 leed nederlaag Het .tweede tiental van de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" speelde een bonds wedstrijd tegen „Oppositie" uit Heilo, welke in 3K614 nederlaag voor „Pat Mat" ein digde. De persoonlijke uitslagen waren: Ir. E. F. Peltzer (P)J. Termaat (O) 10; SlingsWoutersen remise; WulmsAlleman 01; JanssenMaas 01; SonneveldBreeu- wer remise; De HeerBurger 01; Beentjes Maats 01; Ir. E. de VriesMeyer 0—1; Ir. J. M. NijhoffJonker 10; Tijssen Otter remise. „Vriendenkring" in de onderlinge competitie De uitslagen in die onderlinge competitie van de Beverwijkse klaverjasclub „Vrien denkring" waren: 1. G. v. Meurs 4873 pnt.; 2. J. Maenhout 4783 pnt.; 3. G. Ripke 4724 pnt.: 4. P. Appeldoorn 4522 pnt.; 5. J. Mosk 4396 pnt.; 6. mevrouw v. d. Ham 4332 pnt.; 7. C. Teeling 4203 pnt.; 8. mevrouw De Nijs 4200 pnt.; 9. J. de Ruiter 4156 pnt.; 10. mevrouw Wooninig 4154 pnt.; 11. mevrouw Ripke 4122 pnt.; 12. mevrouw Groeneveld 4110 pnt. Renners gaan klaverjassen De klaverjasclub „Holland Sport" organi seert op zaterdag 23 februari een driekamp, waaraan zal deelnemen een team gevormd door leden van de Beverwijkse rennersclub „Kenniemerlnad". De drive vindt plaats in café „Sport". Jongeren in discussie over de mode De leden van de r.k. jeugdvereniging te Beverwijk hebben zich in „De Vijzel" bezig gehouden met het verschijnsel dat mode genoemd wordt. Na een inleidend woord van de voor zitter de heer W. Vermeulen, werd in de vorm van een discussie dit onderwerp be sproken. De heer Vermeulen wees erop dat de mode is voortgesproten uit een zucht tot vernieuwing, deze werd een prooi van niet alleen kunstenaars, maar ook van zakenlieden, waardoor de mode zowel juist gebruikt als misbruikt werd. De discussie werd zeer levendig en sommigen kwamen tot een verrassende uitspraak, zodat het een bijzonder leerzame avond werd. „De grote stilte" bij „Nieuw Leven" De geheelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" te Beverwijk geeft op woensdag 20 februari (vanavond) een op voering van het toneelspel „De grote stilte". Deze vindt plaats in het Kennemer Theater. Voor de bijeenkomst van 27 februari heeft het Beverwijkse „Frysk Selskip" „Us Memmetael" in studie genomen „Hest sünder haven", een nogal zwaarwichtig stuk over liefde en hartsconflicten van K. Woudstra. De uitvoering van dë Bever wijkse toneelploeg zal in de bovenzaal van ,,'t Centrum" worden gehouden. Op de 2e maart gaan enige Beverwijkse Friezen naar Amsterdam, om mee te doen aan het Radiospel „Dubbel of neat" van de Regionale Omroep Noord, een hersengym- nastiek-wedstrijd met de kennis van Fries land als onderwerp. De drie, die van „Us Memmetael" worden afgevaardigd zijn mevrouw Betsemav. Loon en de heren F. J. de Vries en H. Doeve. Vele leden zul len hen vergezellen als „supporters" en ter zaalvulling. Een tot de laatste plaats bezette zaal van de heer Nijman te Heemskerk heeft dinsdagavond volop de gelegenheid gekre gen om zich over vele zaken te laten voor lichten. Deze bijeenkomst werd verzorgd door de Nederlandse Huisvrouwenvoorlichtings dienst en werd ook bijgewoond door enkele heren. Na een korte inleiding werd de kwali teit van vele artikelen nog onderstreept door de vertoning van films, die hierop be trekking hadden. Ook het inwendige van de mens werd niet vergeten, zodat het nuttige met het aangename op goede wijze verenigd werd. Op ander gebied werd eveneens voor lichting verstrekt en wel door de vertoning van een film over de zgn. Hartjesdag in Amerika en een rolprent over de padvin derij getiteld „Boy Scouts". ADVERTENTIE het theater met de beste films Tel. 4307 - 5789 DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling Amedeo Nazzari - Yvonne Sansom in de grote speelfilm KEER TERUG Een fel realistisch drama van jaloezie en passie Toegang 18 jaar ADVERTENTIE Donderdag, vrijdag en zaterdag le keus geminderde diverse kleuren per paar 2 paar voor Zo lang de voorraad strekt l.98 Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden Voor de tuinders en de veehouders is het jaar 1956 niet al te best geweest door de grote regenval. Tot deze conclusie kwam de secretaris van de Heemskerse L.T.B. tij dens de jaarvergadering die dinsdagavond in zaal Dam werd gehouden. De voorzitter de heer Th. Bruin ver heugde zich in zijn openingswoord over de overweldigende belangstelling, die van de zijde der leden voor deze bijeenkomst ge toond werd. Ret aantal leden van de afde ling is wederom toegenomen, dit bedraagt nu 215. De penningmeester, de heer G. Ver duin kwam in zijn jaarverslag tot een batig saldo van 675,50. Bij de bestuursverkiezing werden de af tredende heren G. Verduin, J. de Wit, J. Koper en Th. Bruin allen herkozen, i In de kascontrolecommissie werden be noemd de heren B. Duyn en C. Koper. Na afloop van het huishoudelijke ge deelte hield ir. v. d. Helm een inleiding in verband met het ruilverkavelings en be- vloeiingsplan voor het tuinbouwgebied van Beverwijk en Heemskerk. TOKIO (Reuter) De visserijraad van de Japanse regering heeft medegedeeld, dat hij de Japanse walvispolitiek opnieuw bestudeert vanuit het oogpunt van het be houd van de walvisstand. De raad deed deze mededeling aan de vooravond van het bezoek van de Noorse minister van Bui tenlandse Zaken, Halvard Lange, die, naar men in Japanse regeringskringen ver wacht, handels- en walvisaangelegenheden zal bespreken. De raad verklaart, dat het overzicht over drie punten handelt: Een plan van een Japanse visserij maatschappij een nieuwe vloot toe te voegen aan de Japanse walvis expeditie voor de zuidelijke ijszee; een plan van een Japanse maatschappij om deel te nemen aan de walvisvangst in het noordelijke deel van de Stille Oceaan en het verzoek van kleine Japanse visserij - maatschappijen machtiging te verlenen voor de vangst van potvissen langs de Japanse kust. Het probeem der halve over wegbomen is allerminst nieuw in dit land van onbewaakten en langgesloten bewaakten. Op vele plekken, waar snelle trei nen de wegen kruisen zijn al „automatische halve spoorbo men" aangebracht, die voor zien zijn van een dringend knipperlicht zowel aan de paal als op de bomen zelf en een harde bel- Wie daar n-og doorheen rijdt, moet wel een zeer hardhorend of bijziend mens zijn, maar als hij het mocht d-oen, kan hij nog ontsnappen als gevolg van de maar halverwege over de weg reikende afsluiting. Velsen zal er binnenkort ook kennis mee maken. De twee overwegen, die er blijkbaar, het meest voor in aanmerking komen ik zeg b 1 ij k b a a r, omdat men hier mee haast even geheimzinnig omspringt als met atoomgehei men zijn die in. de Wüste- la«an te Santpoort en diie in de Zeeweg te IJmuiden-Oos>t. Schout en schepenen voelden er eerst niet zo bar veel voor vanwege het ietwat griezelige idee, da-t er altijd nog mensen dooir kunnen slippen, maar toen zij tijdens een bezoek in andere plaatsen, waar de halve bomen al een poosje dienst doen, overtuigd raakten van de grondigheid van dit systeem, wilden zij er wel mee aanko men bij de raadsleden, die ten slotte ook nog wat brokjes irn de melk zullen moeten depo neren. En dan: halve bomen op twee plaatsen met lichten en bellen. Aan de Kennemerlaan woont een wat droevig gestemd coif feur. Niet dat hij deze droefe nis van huis uit meedraagt, want zo is kapper Jung niet sinds enige dagen is deze min der montere gemoedsstemming veroorzaakt door het feit, dat zijn eigen IJmuidenaren hem twee fraaie armbanden afhan dig hebben gemaakt. Dat moet gebeurd zijn op een mander, die veel van goo chelen weg heeft, wamt via het luchtrooster hebben de omver- laatjes (de kapper rekent voor lopig nog met jonge, onbesuis de lieden) door het toepassen van draadjes deze arm-oainden uit de etalage weten te peute ren en ze daarna mee n-aar huis genomen. Hetgeen niet zo mooi is. Een vorige keer, toen kap per Jung ook al wat snuiste rijen uit zijn uitstalkast miste, lagen de aldus eveneens met draadjes tevoorschijn- gewurm de zaken weer netjes in de brievenbus. Toen had ik er als kapper de voorkeur aan gege ven met wat ijzeren plaatjes die gaatjes te stoppen, maar aangezien praatjes op dit mo ment géén gaatjes vullen en de armbanden steeds maar weg blijven, zou het wel zo aardig wezen, als de diefjes de arm banden op een stil moment te rugstopten in des kappers bus. Misschien weten de ouders van deze mannen er raad op het lijkt mij, dat de op deze wijze verworven sieraden wel zijn opgevallen inmiddels. Kindermond Na enige tijd van stilstand, in schone kreten uit kleine monden bereikt mij van be vriende zijde een móóie. De vijfjarige zoon zag, dat zijn driejarig zusje van een lieve tante een portemoninieetje ten geschenke kreeg en, wijs ge worden door de slordigheid, die deze zuster blijkbaar met haar speelgoederen ten toon, spreidt zei hij haar: „En wee de gemeente, als je hem wegmaakt". Als er dus wat érgs in Velsen gebeurt, heeft dit kind het voorzegd- En is het de schuld van zijn zus. Toch nog vorst? Bezijden het oude huis „Schoonenberg" staat een stokoude Pirus Japonicus, waar ik mij altijd maar aan vast houd, als het op weer- voorspellen aankomt. Zolang die driehonderdjarige grijs aard geen knoppen heeft doen botten, om daaruit rode bloe men te toveren, moeten ze m\j niet aan boord komen met de kreet „Vóórjaartje, wat?" Want ze mogen dan wel naar de kamperfoelie wijzen in het duin, die al bladeren krijgt en naar de vlier, die ook domweg meedoet aan het lentefeest en naar de karwei en de tarwe., geef mij de Pirus maar. Oud en wijs. Nog geen knop te bekennen. Vorig jaar was dat ook zo en toen zeiden de mensen eind januari tegen elkaar „Vóór jaartje, wat?" Een paar dagen later blikten zij elkander bij kans huilend in de waterige ogen en sleepten kolen aan en warme dassen. Zo'n Pirus is niet voor niets een paar eeuwen geworden. Daar houdt die stokoude stam een diepe wijsheid ten aanzien van het weer aan over. We z ij n er nog niet. Hou u mét mij vast aan de Pirus. Overigens: het was wél lek ker, vorige week. Zou die Pirus zich nou niet eens één keertje kunnen vergissen? Allen hebt gij wél gedaan in de achter ons liggende weken. Cleeren heeft zijn hond. Maar Cleeren is niet de enige blinde in ons land, die uwe en onze steun verdient. Niet als mede lijdende koestering jegens een misdeeld medemens, maar als stevige handdruk. Een blinde kan immers ondanks zijn groot gebrek de maatschappij van grote dienst zijn zijn kwaliteiten zijn op bepaalde punten groter dan die van de ziende en het antwoord, dat wij elke blinde het best kunnen geven in de omgang, is een positief antwoord zoals bijvoorbeeld de Ne derlandse Blindenbond al jaren klaar heeft voor zijn vele duizenden leden, die op elke mogelijke en vaak moeilijke manier worden gesteund in hun strijd om een eerlijk stuk brood. Maar daarbij ménsen blijven als u en ik, aan wie geen neerbuigende liefdadigheid bedreven hoeft te worden, maar slechts harte lijke en warme steun. Ik heb u met de neus op de narigheden gedrukt, die kun nen ontstaan, als een blinde zijn geleidehond kwijtraakt en gij hebt spontaan gereageerd. Ik acht daarmee het verhaal nog niet ten einde verteld. Er is meer. Dat meer kunt óók gij helpen verlichten, door eens een avond te besteden aan de Nederlandse Blindenbond, die op 28 februari in het Patro naatsgebouw een bijeenkomst houdt met blinde artiesten, met film en met muziek. Daar zal Nelly Drager uit Amsterdam, die in de muziek terugvond, wat zij aan het licht verloor en die u, als u komt, zal proberen aan te spreken met de universele taal van liederen als „An die Mu- sik" en „Du bist die Ruh' Kathleen Ferrier heeft daar haar warme alt tijdens haar leven geheel in gelegd ik stel mij voor, dat ge met mij deze prachtige muziek kunt waarderen. Maar dat is niet alles, ook de luchtige zijde des levens komt aan bod. Dank zij een tweede blinde kunstenaar: Piet Nieuwenhuysen, die als Jules de Corte het cabaret heeft ge vonden en dan ook enige liedjes van de blinde radio minstreel zal laten horen. Als „De Schommel" en „Maarten van Meien". Van Annie Schmidt is er het kostelijke „Zij en Wij" en van hem zelfWij en Zij". Spirituals en film Na de pauze negrospirituals. Deep river. En Nobody knows the trouble I've zeen. Weer door Nelly. En een film „Eén van ons", die in aangrijpende taal over een blinde spreekt. Het mannenkwartet Kinheim staat ook op het programma. Met een paar stemmige liede ren als Ecce Quomodo en Beati Mortuis en met het fleuriger Twaalf rovers". In elk geval: het wordt een goede avond daar in het Pa tronaat, waaromheen de sfeer geweven zal worden van men selijkheid en eensgezindheid met hen, die het niet zó best hebben getroffen, maar er dan tóch het beste van pogen te maken. En nu de aap uit de mouw. Ik wil graag dat u er allemaal bent, die 28e februari in het Patronaat. Het entrée kost f 1,25, maar om u de gang wat makkelijker te maken, willen wij als krant, uw bestedings beperking een handje helpen, door vijftig cent korting op iedere bij ons afgehaalde plaats voor onze rekening te nemen. Voor de bon, die u onder dees' lantaarn vindt, kunt u aan ons bureau aan de Lange Nieuwstraat twee kaarten krij gen voor het spotprijsje van f 0,75 per stuk. Haast u echter, want wij hebben niet alle kaarten te pakken kunnen krijgen en er zijn meer voor verkoopadressen. En iederéén wil er natuurlijk graag heen voor die drie kwartjes. Lampenier i^COOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOCOOOOOCOOOOOOO< voor de avond van de NEDERLANDSE BLINDENBOND op 28 februari in het Patronaat. 3 Deze bon geeft bij inlevering te onzen kantore recht op TWEE TOEGANGSBEWIJZEN MET PROGRAMMA voor het bedrag van ƒ0.75 (normale prijs ƒ1.25) 1, 2 1 7. (naam) (naam) (adres) (adres) >OOOCOOOOOOOOO°OOC>OOOCÖOOOOOOOOOOOOOOC^^ WOENSDAG 20 FEBRUARI Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst, Cultureel Gebouw. Velser Kunstkring „Voor Allen", concert met Willem Noske in het Hervormd Wijkhuis te Velsen-N., 20.30 uur. Gem. Zangvereniging „Vox Humana", 20 uur, concert in zaal Zomerlust te Santpoort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Thalia, 20 uur: „De prairie verdwijnt". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 21 FEBRUARI Velser Kunstkring „Voor Allen", als 20 februari in de Kapel aan de Pastorieweg te Santpoort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 1012.30 uur. Pieter Vermeulenmuseum, als woensdag. Thalia, 20 uur, „Keer terug". Rex, geen opgave. Volièrevereniging „Fauna Felisenum", 20 uur, Cultureel Gebouw, ledenvergade ring. Raadhuis, 9.3012 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. ADVERTENTIE Speciaal adres voor het INLIJSTEN van Foto's, Plaatwerk enz. Kennemerlaan 5 - Tel. 5705 llmuiden WOENSDAG 20 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: Ge zworen kameraden". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur. „De man zonder noodlot". K.S.A.-gebouw, 14 uur; Leids Kinder toneel. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Ouderavond. „De Groentenbeurs", K.N.A.C.-examens. 't Centrum, 20 uur: Muskettiers. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Hol landse Maatschappij voor Landbouw. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelavond „Nieuw Leven". Openbare Leeszaal, geopend van 15—17 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, ge opend van 1516 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uit lening van 15.15—16.45 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; lees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18.30 uur Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 17—18 uur. DONDERDAG 21 FEBRUARI Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De Forsyte Sage". K.S.A.-gebuuw, 20 uur: Cabaretavond Cees Manders en Zwarte Riek. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Ouderavond, 't Centrum, 14.30 uur: Theezet-duel. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Bijen houders. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 uur; Lees- en studie zaal geopend van 10—13 en 15—18.30 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11