Marcelis' Specialiteit TOKION Voor Nijions, sokken sportkousen Hazenberg's Hazelnoot taart VIVO-kiant DE BOER „IJmondstad" WINCO FOP P. DE GROOT v. OOSTEN's C. Broek Ms. v. Reewijk KEERSEMAKER Het Geschenkenhuis Dames- en Herenringen Goochel MEUER'S STOFFENHUIS brandstoffen en huisbrandolie Heerlijke roomboterkoekjes Tel. 5477 Autofinanciering en -verzekering Autorijschool Velserbeek G. Oldenburg N.V. Nederlandsche Lloyd Helene Curtis Pel's kapsalon Schildersbedrijf J. G. BRESSER ZOON Uw VIV0- kruidenier Gouden C L. W. v. d. Duin REM heeft Geef u op ALS LID van de Voorjaarsstoffen Unikciv Zwanenburg's brandstoffenhandel IVIaison Hïllege Brillen Vlotte afwikkeling KNIPSELPRIJSVRAAG 14 Ben van Hest declameerde voor „De Keerkring" UIT ANDERE BLADEN De bestedingsbeperking Grote sleepopdrachten voor L. Smit en Co. Slagschepen van Argentinië naar Japan en Italië L. Smit en Go. bestelt zusterschip van „Clyde" Scheepvaart en De F. BOON R. ASSENDELFT DIEPENDAAL meccano mobaco schuco varianto „Taxi 5000 Heeft u iets te verzenden Boodschappendienst Als reclame Kinder- of wandelwagen „ANEB"-wagen Kinder paradijs Alléén Kennemeriaan 140 Grammofoon platen in KLASSIEK POPULAIR OPERETTE OPERA 't staat aCs~. NJK èot/en, u)cd&ï. De juiste weg voor uw JExpeditie" bedrijf Wan 't VEER en VROOMP fiuWi. w-oosXKeffleïijk f Velserduinweg 135 - IJmuiden Tel. 7062 Al ruim 25 jaar A. J. BRASSER ZIEKTEKOSTEN-verzekering op onbeperkte basis WOENSDAG 20 FEBRUARI 1957 Ir. L. F. Stoeliraga, voorzitter va.n „De Keerkring", heette dinsdagavond in het Keniniemer Theater de leden welkom, in» het bijzonder burgemeester J. G. S. Bruin - sma, die vergezeld, van zijn echtgenote, de ze bijeenkomst als lid bijwoonde. Het speet hem, dat de aangekondigde lezing van prof. dir. F. van der Meer niet kon doorgaan, daar de spreker te elfder ure wegens druk ke werkzaamheden zijn komst had afge zegd. In het algemeen voelt het publiek dit als een teleurstelling, maar spreker sprak de overtuiging uit, dat de jonge voordrachtkunstenaar Ben van Hest een waardige plaatsvervanger zou zijn.. In de vertaling van Jan Poortenaar droeg de de clamator de legende van Julianus, de of fervaardige, van Gustave Flaubert voor. Deze legende beschrijft de mens als de zondaar, de boetvaardige, de ridder, die moordenaar en die heilige- Ben van Hest beeft het zich niet gemakkelijk gemaakt met deze voordracht, die hier en daa.r moeilijk te begrijpen zinnen, vaak meer dan twee bladzijden lang bevat. De zaal heeft echter onder volstrekte stilte geluis terd. Na de pauze werden werken van Anatole France, onder meer „Putois", en van pater Gaucher „Het Elixer", beiden in vertaling van de declamator voorgedragen. Na afloop werd Ben van Hest met een har telijk applaus voor zijn voordracht bedankt. Verscheidene bladen leveren commen taar op de regeringsnota inzake de beper king der bestedingen. DeNieuwe Rot terdamse Courant (lib.) schrijft dat de regering zich tussen Scylla en Charyb- dis heeft gevoeld, tussen het monster van een te hoog bestedingspeil en de draaikolk van een te krachtige deflatoire politiek, welke werkloosheid zou kunnen veroor zaken. Het blad meent echter, dat het ri sico van een te beperkt ingrijpen veel gro ter Is dan dat van krachtiger maatregelen, omdat conjuncturele maatregelen eén ze kere periode van doorwerking behoeven en daartoe toch al te laat pleegt te worden besloten. De aarzeling om op de achter uitgang van de betalingsbalans niet krach tiger te reageren acht de N.R.C. uitermate gevaarlijk. Het blad vreest, dat een te hoog spel wordt gespeeld, een vrees, die ook voortvloeit uit de zwakke, twijfel achtige bijkomende redenen, welke de re gering voor haar conformisme aan het te rooskleurige advies van de S.E.R. aanvoert. Volgens het Algemeen Handels blad (lib.) rust er een zware verant woordelijkheid op de huidige regering en ook op de voorafgaande, vooral van de minister van Financiën, die het zover heeft laten komen. De tijd van de gunstige conjunctuur is niet gebruikt tot afschaf fing van de gezapige subsidies, waardoor ons volk gewend werd aan economisch te weinig besteden voor voeding en huisves ting. De winsten van de hoogconjunctuur werden direct omgezet in welvaartsronden en belastingverlaging en intussen werden de staatsuitgaven steeds verder opgevoerd. De klap komt nu van alle kanten tegelijk. Het Parool (soc.) merk* op dat reke ning moet worden gehouden met de door werking van de verschillende beperkingen, die mast hun onmiddellijke uitwerking ook secundaire en tertiaire effecten zullen hebben. Daardoor wordt het resultaat aan zienlijk groter dan hun kwantitatieve om vang alléén aangeeft. Het blad betwijfelt echter of dat alles voldoende zal zijn om de kloof van bijna f 1,5 miljard, die tussen de uitkomsten op de betalingsbalansen van 1955 en 1956 is geslagen, te overbruggen Men zal er goed aan doen de uitspraak van de regering, dat de nota "iet meer dan een minimumprogramma behelst, bijzon der ernstig te nemen. Ook Het Vrije Volk (soc.) wijst er op, dat de betekenis van de cijfers, die eerst de S.E.R. en nu de regering heeft ge geven, n.' t overschat moet worden, onder meer omdat van de ontwikkeling van de prijsbeweging op de internationale markt weinig is te zeggen. De regering heeft het in de hand huren te verhogen en subsidies af te schaffen. Maar de stijging of dalina van de prijzen, heeft zij maar zeer ten dele in de hand. „Wij kunner, dus nos voor allerlei verrassin i komen te staan", aldus het blad. „Hoe zijn de afzonderlijke groepen er af gekomen", vraagt De T ij d (kath.). Onder de uitgavenbesnoeiïng van f 200 miljoen van de overheid gaat slechts een beste dingsbeperking schuil van f 127 miljoen. De rer' is afgewenteld op andere groepen. Verder kan de regering, zoals zij zegt, niet gaan. '"'oor een verdere efficiencyverbete ring heeft men meer tijd nodig. „Inder daad". zegt De Tijd, „zo zal het wel zijn Niemand kan het controleren". De Telegraaf spreekt van een wan verhouding tussen de consumptiebeper king van de overheid en die aan particu lieren wordt opgelegd. De weg die de re gering heeft gekozen is voornamelijk die van afwenteling van de bezuiniging op particulieren en het bedrijfsleven. Het on vermogen van de regering, bij zichzelf te doen wat zij anderen oplegt, is diep teleur stellend, aldus dit bl d. dat verder op merkt, dat bij een daling vai de conjunc tuur, voora" nu de belastingen opnieuw verhoogd worden, een scherpe terugslag niet kan uitblijven. En, zo vraagt het, hoe moet een regering dan nog maatregelen nemen ter bestrijding van werkeloosheid en andere crisisverschijnselen, zonder de waarde van het geld tot in de grond aan te tasten? De Volkskrant (kath.) ziet in de nota ook tal van onzekerheden. Men zal moeten afwachten hoe het bedrijfsleven zal reageren, waarbij het er vooral om gaat of het bij deze dubbele verzwaring van lasten, Kans ziet aan afspraken inzake de prijsstabilisatie te houden. De vakcentra les hebben zich bereid verklaard een extra stijging van de kosten van levensonder houd te aanvaarden van maximaal 0,4 percent, ten behoeve van een hogere be loning der landarbeiders. De regering heeft echter ontdekt dat er met deze 0,4 percent nog meer te doen valt. Afgezien van het feit dat zij op die manier een uit puttend beroep doet op het „draagt el kanders lasten" hebben wij hiermee de uiterste grens bereikt. Daarachter liggen nieuwe looneisen. En bij alle onzekerhe den in de >ta is er niet veel meer nodig om die grens te overschrijden. Het Algemeen Dagblad is er niet over te spreken dat de overheid gaat be perken op haar investeringen, maar niet op haar huishouding. Deze methode houdt grote gevaren in, volgens dit blad, dat op merkt ''at gedwongen sparen voor de over heid blijkbaar niet in aanmerking schijnt te komen. Twee grote sleepopdrachten krijgen de zeesleepboten van L. Smit en Co's Inter nationale Sleepdienst over enige maanden te vervullen. Twee voormalige Argentijnse slagslepen van elk 27.700 ton zullen van de Argentijnse marinehaven Puerto Belgrano naar Italië en Japan worden gesleept De zeesleepboten „Zwarte Zee" en „Oostzee" zullen met het slagschip „Riva- davia" van deze haven naar Savona in Italië varen. Het transport zal onder lei ding staan van kapitein J. Kalkman aan boord van de sleepboot „Oostzee". Kapi tein op de „Zwarte Zee is A. Slijp. Met het slagschip zal een afstand van 7000 mijl worden afgelegd. De sleepboten „Clyde" en „Oceaan" zul len het andere slagschip, de „Moreno", half april van Argentinië naar Hikari in Japan brengen. Deze sleepreis zal onder commando geschieden van kapitein A. van Dorp van de sleepboot „Clyde". Kapitein van de „Oceaan" is D. Strijbos. De reis wordt gemaakt via het Panamakanaal langs Honolulu, waar de sleepboten om beurten zullen bunkeren. De afstand voor deze sleep is 14.500 mijl; de langste sleep reis ooit met een dergelijk zwaar object gemaakt. De assuradeuren hadden als eis gesteld, dat voor beide transporten het sleepwerk moest worden uitgevoerd door sleepboten, die gezamenlijk over tenminste 5000 pk. beschikten. L. Smit en Co's Internatio nale Sleepdienst bleek de enige maat schappij, die daaraan voor beide transpor ten teeglijk kon voldoen. L. Smit en Co.'s Internationale Sleep dienst te Rotterdam heeft bij J. en K. Smits scheepswerven n.v. te Kinderdijk een zusterschip van de onlangs in dienst gestelde zeesleepboot „Clyde" van 4000 pk. in bestelling gegeven. Het nieuwe schip, dat de drieëntwin tigste zeesleepboot van L. Smit en Co. wordt, zal in het voorjaar van 1959 in dienst worden gesteld. Met de „Zwarte Zee" (4200 pk.) en de „Clyde" zal het nieuwe schip tot de sterkste en grootste eenheden van de Smit-vloot behoren. De „Clyde" is 58 meter lang, 10.80 me ter breed, 5.30 meter diep, kan een snel heid van zestien mijl op twee motoren en een vaart van twaalf en een halve mijl op een motor halen. Aan boord bevinden zich de kapitein en zesentwintig leden der bemanning. Alcor, pass. 18 Madeira n. Kio de Janeiro. Amor, 18 v. Tunis n. Alexandrië. Arnedijk, pass. 18 Azoren n. Houston. Albireo, 18 te Amsterdam. Appingedijk, 19 te Trinidad. Adonis, 19 v. Cartagena n. Barranquila. Alphard, 19 te Antwerpen verw. Almkerk, 19 te Amsterdam v. Antwerpen. Aalsum, 19 te Vancouver n. Island. Alcyone, 25 te Rotterdam verw. v. Norfolk. Aagtekerk, 19 v. Singapore n. Bangkok. Abbedijk, 20 te Liverpool. Alhcna, pass. 19 Kp. Finisterre n. Antwerpen. Almdijk, 19 te Le Havre. Alphard, 19 te Antwerpen Argos, pas. 19 Kp. Finisterre n. ÖrSn. Axeldijk, 19 v. Panamacity n. Havana. Baumasepe, 19 v. Dakar n. Ceylon. Bonaire, 19 v. Madeira n. Plymouth. Breda, 19 v. Le Havre n. Antwerpen. Britsum, 23 te Ceuta verw. Bontekoe, 20 te Semarang v. Surabaja. Billiton, 19 v. Londen n. Algiers. Boissevain, 19 te Mauritius. Coryda, 19 te Calcutta. Cottica, 19 te Trinidad. Cradle of Liberty, 19 te Le havre. Caltex Utrecht, 21 te Houston verw. Calamares, 19 te Crisoba n. Gofits, Camerounkust, 17 v. Monrovia n. Freetown. Caltex The Hague, 18 v. Malmö n. Port Arthur.. Caltex Rotterdam, 18 te Rotterdam. Congokust, 18 v. Freetown n. Dakar. Dorestad, 18 340 m. n.o. Mogadiscio n. L. Palmas. Delft, 19 v. Port of Spain n. Londen. Dongedijk, 20 te Stockten v. Tacoma. Esso Den Haag, 19 in Str. Ormoes n. Antwerpen. Erinna, 20 te Singapore. Ena, 20 te Rotterdam verw. v. Curagao. Felipes, 19 te Singapore v. Pladju. Friesland KRL, 20 te Singapore. Gadila, 19 230 m. o.z.o. Melbourne n. Hobart. Guineakust, 19 te Antwerpen. Groote Beer, 19 te New York. Hydra, 19 te Port of Spain v. Carupano. Hathor, 19 v. Paramaribo n. Amsterdam. Helicon, 19 te Guanta. Hilverum, 19 te Finnart. Hoogkerk, 20 te Marseille. Hermes, pass. 18 Azoren n. Ciudad Trujillo. Helena, 18 v. Rotterdam n. Emden. Jason, 19 te Oranjestad v. Curagao. Johan van Oldenbarnevelt, 18 v. Las Palmas n. Kaapstad. Kabylia, 19 v. Curagao n. New York. Kellia, 19 v. Helsingborg n. Rotterdam. Kieldrecht, 19 v. Colombo n. Las Palmas. Kota Baroe, 20 te Semarang. Kaloekoe, 24 te Timordilly verw. v. Singapore. Kinderdijk, 19 te Antwerpen verw. Kenia, 19 200 m. w. Fremantle n. Mena Al Ahm. Kylix, 19 te Columbia v. Savannah. Kosicia, 19 te Curagao verw. Karimun, 19 te Amsterdam. Koningswaard, 19 v. Abadan n. Madras. Korenia, 18 v. Pto. La Cruz n. Buenos Aires. Leersum, 19 te New Orleans. Loosdrecht, 19 te Mostaganem v. Londen. Leopoldskerk, pass. 19 Gibraltar n. Le Havre. Lemaire, 22 te Kobe verw. v. Belawan. Loenerkerk, 20 te Karachi. Larenberg, 20 te Antwerpen. Loosdrecht, 19 te Mostaganem. Liberty Bell, 18 te Rotterdam. Macoma, 22 te Singapore verw. v. Balikpaoan. Merwede, 19 te Lagos v. Sapele. Minjak, 22 te Donggala verw. v. Morotai. Mataram, 19 te „Port Swettenham v. Singapore. Nanusa, 19 te Los Angeles. Nieuw Amsterdam, 19 v. N. York n. San Thomas. Notos, 18 200 m. w.n.w. Kreta n. Beyrouth. Nestor, pas. 19 Wight n. Hamburg. Nias, 22 te Manilla verw. Noordam, 19 te New Y'ork v. Rotterdam. Ouwerkerk, 19 v. Fremantle n. Adelaide. Orestes, 20 te Pto Limon. Ootmarsum, 20 te Amsterdam verw. Oranjeiontein, 18 600 m. z.o. Monrovia n. Kaapst. Oranjestad, 19 v. Trinidad n. Barbados. Osiris, 19 v. Emden n. Hamburg. Prins Casimir, 19 te Amapala. Prins Willem III, 19 te Bizerta. Peperkust, 17 te Antwerpen. Pieter S, 18 te Amsterdam. Prins Willem George Frederik, 19 v. Rotterdam naar Antwerpen. Roepat, pass. 19 Mekka n. Pt. Sudan. Rondo, 20 te Amsterdam verw. Rotti, 20 te Cheribon. Rijnkerk, 19 te Amsterdam. Straat Soenda, 21 te Kaapstad verw. v. Vitoria. Scnegalkust, 19 te Lagos. Stentor, 19 te Curagao v. Aruba. Scherpendrecht, 19 v. Napels n. Sidon. Slamat, 19 v. Houston n. Kaapstad. Stad Haarlem, 19 v. Narvik n. Rotterdam. Stad Schiedam, pass. 19 Kp. Finisterre n. Gibral. Straat Torres, 19 v. Penang n. Colombo. Sabang, 19 te Port Swettenham v. Pennag. Saroena, 13 te Pladju v. Tandjong Priok. Sinabang, 25 te Brisbane verw. v. Surabaja. Statue of Liberty, 18 130 m. o.n.o. Lour. Marques naar Mena. Swartenhondt, 19 te Ambon v. Makassar. Schie, 19 te Bremen. Stad Maassluis, 20 te IJmuiden verw. Solon, 18 v. Port Au Prince n. Philadelphia. Stad Alkmaar, pass. 18 Ouessant n. Las Palmas. Stad Leiden, 18 te St. Vincent n. Antwerpen. Tamo, verm. 20 v. Santos n. Buenos Aires. Telamon, 19 te Baranquilla n. Petitgoave Haiti. Titus, 19 te Trujillo. Tibia, 19 60 m. n.n.w. Muscat n. Las Palmas. Tjisondari, 18 v. Tanga n. Mombasa. Tomori, 19 ie Rotterdam. Van Riemsdijk, 19 te Singapore v. Belawan. Vlist, 18 v. Newportnews n. Hamburg. Waterman, 20 te Walvisbaai. Wonogiri, 19 te Marseille v. Antwerpen. Woensdrecht, 19 770 m. w. Melbourne n. Geelong. Waal, 21 te Rotterdam verw. Weltevreden, pass. 19 Scillys n. Rotterdam. Westland, 18 90 m. z. Vitoria n. Bahia. Wonogiri, 19 te Marseille. Zuiderzee, 18 450 m. w. K. Finisterre n. Norfolk. KLEINE VAART Ador, 19 dw. Owers n. Brussel. Alderd L, 10 m. n. Noordhinder n. Rotterdam. Aruba, 19 30 m. z.z.w. Dungeness n. Ramsgate. Aegir, pass. 19 Vlissingen n. Aberdeen. Arbon, pass. 19 Vlissingen n. Silloth. Att S, pass. 19 Vlissingen n. Waterford. Aicetas, 19 te Amsterdam n. Rotterdam. Atlas, 18 te Ceuta n. Lissabon. Bloemgracht, 18 te Amsterdam v. Heisinki. Bloemgracht, 18 te Amsterdam v. Helsinki. Brinda, 19 te Casquets n. Calais. Beja, 19 3 m. o. Blyth n. Zwijndrecht. Bab T, 18 v. Swansea te Rochefort. Corona, 19 40 m. n. Texel n. Rotterdam. Curagao, 19 20 m. o. Goeree n. Dordrecht. Deni, 23 v. Wismar te Liverpool verw. Dubhe, pas. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Draco, 18 v. Bilbao n. Oporto. Elsa, 17 v. Nantes te Bordeaux. Eljo, 18 te Hamburg. Escaut, 19 te Balfleur n. Liverpool. Energie, 19 v. Swansea n. Antwerpen. Fiducia, 19 65 m. v. Waterweg n. Maassluis. Frieda, pass. 19 Vlissingen n. Gent. Gronitas, pass. 19 Vlissingen n. Londen. Geestdijk, 19 40 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis. Hoogezand, 19 dw. Outergabbert n. Odda. Hoogland, 19 v. d. Tyne te Gent verw. Hoop, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Hydra, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Jacaranda, 19 15 m. w.z.w. Royal n. Gent. Jean E, 19 dw. Vilano n. Genua. Johannes, 19 dw. Hirtshals n. Amsterdam. Kaap Falga, 16 v. Bordeaux n. Huil. Kaap St. Vincent, 17 v. Kalmar te Vestervik. Konny M, 19 nabij Galita n. Ceuta. Mariscal Lopez, 19 bij Elbe 1 v. Brem. n. Hamb. Matthew, 19 20 m. w. Goeree n. Hamburg. Meidoornsingel, 19 8 m. o.z.o. Smithknoll n. Tyne. Monica, 19 5 m. v. Imuid. v. Belfast n. IJmuiden. Marcella, verm. 19 v. Huil n. Londen. Margaretha, 19 v. Vlissingen n. Londen. Marin, 19 v. Rouen te Casablanca. Meeuw, pass. 19 Vlissingen n. Antwerpen. Meidoornsingel, 20 v. R'dam te Newcastle verw. Mohica, 19 v. Belfast te IJmuiden verw. Musketier, pass. 19 Vlissingen n. Aberdeen. Nobistor, 19 te Bremen n. Antwerpen. Netta, 19 10 m. n.o. Startpoint n. Fleetwood. Orion, 19 v. Vlissingen n. Antwerpen. Phidias, 18 v. Ceuta n. Barcelona. Plato, 18 v. Hamburg n. Aalb.org. Ponza, 16 v. La Rochelle te Bordeaux. Pioneer, 19 17 z.w. Texel n. Delfzijl. Repeto, 19 dw. Cherbourg n. Silloth Sonsbeek, 19 v. Grimsby te Amsterdam verw. Schippersgracht, 19 v. Helsinki n. Abo. Tilly, 16 v. Nantes te Bayonne. Vrede, pass. 19 Vlissingen n. Boness. Wickenburgh, 19 Dungeness n. Casablanca. Westkust, 19 dw. eil. Juist n. Grimsby. Wim II, 19 v. Barry te Pt. Talbot verw. Westpolder, 19 v. Antwerpen te Rotterdam. IJsel, 19 25 m. zw. Kp. Griznez n. Rotterdam. Zeehaan, pass. 19 Kp. Blanco n. Bayonne. SLEEPVAART Cycloop, 17 275 m. o. Bermuda n. Bermuda. Gele Zee, 17 180 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Loire, 17 500 m. z. Midway eil. n. New Orleans. Noordholland, 17 65 m. w.z.w. Ouessant n. Pta. Cabello. Noordzee, 16 v. Aden n. Suez. Oceaan, 17 180 m. w. Lissabon n. Maracaibo. Oostzee, 16 100 m. n. Str. Soenda n. Pto.Belgrano. Rode Zee, 17 480 m. z.z.w. Dakar n. Triëst. Thames, pass. 16 Wight n. Bordeaux. Tyne, 17 270 m. z.o. Malta n. Rotterdam. Clyde, 18 v. Rotterdam te Malmö, 18 v. Malö n. Rotterdam. Ebro, 18 v. Maassluis n. Gravesend. Humber, 18 150 m. o. Madeira n. Hamburg. Poolzee, 19 rede Vliss. v. Hoek v. Holl naar. Zw. „Vittangi". Zwarte Zee, 18 v. Casablanca te Genua. Vers gebrande Koffie Vers gebrande Pinda's Verse Pindakaas. Ceylon Thee, Java Thee, China Thee British-India Thee Specerijen - Zuidvruchten MARCELIS' Koffie- en Pinda's Branderij TROMPSTRAAT 12—14 Daar heeft u lak aan De ideale verf voor binnen- en buitenwerk Moderne tinten Drogisterij, Verf-, Glas en Behanghandel. WILLEMSBEEKWEG 92 Tel. 5327 Natuurlijk naar Bij ons vindt u steeds een Zeer uitgebreide sortering 9 Uitsluitend prima kwali teiten. 9 Concurrerende prijzen. En niet te vergeten onze reeds welbekende kousen- kaarten. KENNEMERLAAN 159 Tel. 5605 smaakt volmaakt Centrum Galerij Tel 6479 ÏPeesesd IJL]» UO .OtOOKTIN-ASSOCUTW KENNEMERLAAN 83 IJmuiden. Tel. 4953 De werkelijk verstan dige huisvrouw is Het hele gezin vaart er wel bij. Weerdstr. 40, hoek Rein. Claeszenstraat. Willemsbeekweg 92. Rembrandtlaan 9. Voor modelbouw enz. WILLEMSBEEKWEG 62 IJmuiden-O. Tel. 5324 Wij brengen een grote sor tering LANGE NIEUWSTR. 413 Tel. 6321 6»LE»IJ Voor luxe verhuur en trouwrijden KENNEMERLAAN 136 Garage: Reinier Ciaeszens straat 1, IJmuiden - Tel. 5000 Tel. 7292 Of heeft u niets nodig? Wees dan attent en let op dit adres: is het JUISTE ADRES voor uw bestellingen! I. H A L F F Warmenhovenstraat 91, IJmuiden. Tel. 7292 b.g.g. 4787. Tel. 7292 KENNEMERLAAN alleen 14 5 Platte borden NU 029 Ontbijtbordjes v.a. 0 20 Mooie Thee serviezen 14.95 Melkkannetjes crème NU 0.69 Dejeuner m. rand- décor NU 1.39 Glazen schalen NU 0 39 Mooie Sigaretten aansteker v. 2.80 v. 1.75 Zeemlappen, hele huiden 1.75 Grote plastic ballen van 345 voor 2.95 Doos kleurpot loden 0.15 Poppencapes v.a. 0-95 Meer dan 100 soorten kop en schotels vanaf 0.55 Koperwerk 10 korting Poederdozen 15 korting Grote collectie oorbellen en colliers voor lage prijzen. Enz. enz. REM heeft 5loten duimen dobbelsteen kroon mysterie doosjes ringen inkt lucifers wormen spinnen chocolade kijkers Even op het juiste adres letten: KENNEMERLAAN 147 Protestantse Begrafenisvereniging U kunt zich hiervoor opgeven bij J. MEIJER Fazantenlaan 3, telef. 4576, IJmuiden-Oost. Ook een goede is belangrijk voor de rust van uw baby. Daarom een geruisloos, soepel en elegant Ruime sortering. TROMPSTRAAT 69 Tel. 5198. IJmuiden-Oost. Niet alleen voor een prima WEKKER, maar ook voor een le klas HORLOGE in de bekende merken, zoals Pontiac, Prisma enz., slaagt u zeker bij Horlogemaker Kennemeriaan 30 IJmuiden - Tel. 4127 Oersterk Jongenshorloge KIENZLE v.a. ƒ19.25. HONDERDEN GINGEN U REEDS VOOR om hun lederen kleding te laten verven, repareren en verzorgen. Ook binnen-, mouw- of zakvocring. Vraagt vrijblijvend prijsopgaaf. Het oudste adres te IJmuiden en omgeving V. d. ZWAAGSTRAAT 5 SCHOENHERSTELBEDRIJF Wij ontvingen reeds een pracht sortering ZIJDE - ORLON - WOL EN KATOEN Muziekhandel TOONAANGEVEND Wijk aan Zeeërweg 45 iJmuiden-O., tel. 7127 TELEFOON 4826 IJMUIDEN HET AANGEWEZEN ADRES voor al uw Leeuweriklaan 35 - IJmuiden (O.) - Telefoon 5404 BANKETBAKKERIJ - KOKERIJ Da Costalaan 1 - Tel. 4728 - Driehuis TIJDELIJKE AANBIEDING van 60 cent voor 45 cent per ons. vervoer. VECHTSTRAAT 2 IJmuiden Administratie- en Assurantiekantoor Zeeweg 230, tel. 6452 NEEM AUTORIJLES BIJ Telefoon 4935 Jan Kostelijklaan 53 - Vels&n Voor alle Voor betere bekende merken 1 Vulpennen 1 OOK VOOR REPARATIES (t.o. de Goede Herderkerk) stoffeert BRASSER de meubelen van IJmuiden en omstreken weer als nieuw. ZEGT U DAT IETS Voor NIEUWE MEUBELEN gaan wij met u naar de TOONZALEN van de beste fabrieken. KONINGSPLEIN 8 - IJMUIDEN - TELEFOON 4540 EIGEN REPARATIE-INRICHTING Alle betaalzegels worden in betaling aangenomen WEES VOORZICHTIG met uw gezondheid Zij is kostbaarder dan wat ook. Met een goede LEREN JAS kunt u koude en regen trotseren. LEREN JASSEN vanaf ƒ135.— Ook op gemakkelijke betalingsvoorwaarden. Ook het aangewezen adres voor het HUREN van TENTEN en LUCHTBEDDEN Lagerstraat 14 - IJmuiden - Telefoon 5753 SLUIT UW (met inbegrip van vergoeding van de kosten van de HUISARTS en APOTHEKER) bij een prima Maatschappij ASSURANTIE- en MAKELAARSKANTOOR J. C. DE MAYER, Oosterduinplein 3, IJmuiden, Telefoon 4228 PROFESSIONEL PERMANENT DE NIEUWSTE COLD WAVE u gepresenteerd door KENNEMERLAAN 126 TELEFOON 4426 MEERVLIETSTRAAT 16 a VEI SEN-Z. TELEFOON 4714 Verkoop van VERF o.a. VERVETAL TJALLEMA-producten BEHANG, GLAS, GLAS IN-LOOD

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 16