oer Snorren en knippen SCHOOL VOOR MANNEQUINS Aesculus parviflora maar niet bij de kapper doch in Matla's dienst Mooi zijn alleen is niet genoeg ONZE TUIN- EN KAMERPLANTEN PRISMA-dealer Fa A. R. DE ROER Hoog in het archief Iets warms vooraf PRISMA dolphin Beverwijkse verkenners op Scheybeeck bijeen Voor PRISMA-horloges naar P. DE GROOT Vanmorgen in de vishal en op zee PAR USE COIFFURES MOLENDIJK Kapsalons Nederlands-Amerikaanse overeenkomst betreffende gebruik van atoomenergie Tropic Sauna Wave JAC. M. J. HENDRIK* VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 'V d^D rouw ZOU HET U LIJKEN: uw kost verdienen door de hele lieve dag kranten en tijdschriften te lezen? Antwoord niet te snel bevestigend, want het werk is inspannender dan u denkt. En daar komt dan nog bij, dat het er niet om gaat alleen maar berichten en artikelen in u op te nemen. De schaar komt er ook aan te pas, in belangrijke mate nog wel. Nee, gemakkelijk is dit alles lang niet. Dat hebben we kunnen constateren, toen we een bezoek brachten aan het bureau van de heer Matla, een encyclopedische informatie- en documentatiedienst. Onze komst viel ongeveer samen met het dertigjarig bestaan van deze instelling, die voor zeer velen in Nederland een noodzakelijke inlichtingenbron is. „Meisjes zijn het meest geschikt voor dit zeer precieze werk", aldus onze gastheer, die ons van boven zijn baard monter bekeek. „Ze zijn vlugger in het hanteren van de schaar, handiger in het opbergr- en ze weten alles weer sneller te vinden." Het behoe' nadere uitleg, dat zij er in het begin een beetje v tegenover staan en het duurt enorm lang, voordat iemand geheel is ingewerkt. „Weet u, dat enkele meisjes hier al achttien, negentien jaar werken? Me juffrouw Gerda Huberts bijvoorbeeld, mijn rechterhand, die rrfe volledig ver vangt, als ik op reis ben, is echt in het bedrijf gegroeid". De heer Matla vindt het bepaald een ramp, als een meisje gaat trouwen. Een lichtpuntje is, dat ze dan thuiswerkster kan worden, want er is altijd meer werk dan er menselijkerwijs klaar kan ko men. Voordat we achter het fijne van al die nauwkeurige arbeid konden kijken, rinkelde de telefoon. Gelijk met het op nemen van de hoorn stond al een meisje naast het bureau. Ze kreeg het gevraag de onderwerp gegevens over Boeda pest door en was terug met de enve lop, gevuld met knipsels, toen de vra ger nog niet geheel .was uitgesproken. Snel handelen is het devies geen tijd, dus geen geld verspillen. „En als u in de envelop nu eens niet vindt wat u zoekt?" Dan duikt men in een van de vierdui zend naslagwerken, die overzichtelijk gerubriceerd langs de wanden staan. Wanneer een meisje goed in deze ma terie is thuisgeraakt, dan heeft ze een all-round archiefopleiding achter de rug en haar algemene ontwikkeling is be hoorlijk aangevuld. „In een betrekke lijk korte tijd leren de meisjes meer dan in welk vak of bedrijf ook", aldus de heer Matla. „Ze komen in ontwikkeling haar leeftijdsgenoten zelfs ver voor. Daarbij zoek ik bij voorkeur krachten met een gymnasiumopleiding". DIT OMVANGRIJKE ARCHIEF be strijkt elk denkbaar gebied: wanneer er. waar ook ter wereld een historisch ge bouw afbrandt of een schip vergaat, als een nieuwe benoeming afkomt, als er wordt geïnformeerd naar de prijs van de boter in 1914 en nog duizend dingen meer, dan is men in staat a la minute elke vragensteller te bevredigen. Zelfs knipsels van twee of drie regels worden zorgvuldig bewaard. „Koninginnedag is voor ons een ware ongeluksdag", zei de heer Matla somber. „Ga maar eens na wat het zeggen wil al die nieuwe lintjesdragers te re gistreren". Abonné's op deze knipseldienst kun nen de gevraagde gegevens in bruikleen verkrijgen en daarnaast geeft Matla ook een agenda uit, waarin alle belangrijke gebeurtenissen en jubilea zijn vermeld. Deze agenda heeft edities voor Neder land, België. Engeland en Amerika. De eerste klanten waren de redacties van kranten en tijdschriften, daarna volg den de radio en de televisie, alle offi ciële instellingen, de departementen, de grote hotels en belangrijke bedrijven. Er worden hem wel eens heel vreem de dingen gevraagd „hoeveel klap stoeltjes staan er in het Londense Hyde Park?" en dan is het voor de heer Matla een erekwestie afdoend van re pliek te dienen. Het systeem is zowel ingewikkeld als handig uitgekiend." thuislezers nemen alle kranten en tijdschriften door en on derstrepen, al naar hun bijzondere op dracht, alle persoonsnamen (waarbij een P komt te staan) of alle onder werpen (gemerkt met een O). Een derde merkt met weer een ander ge kleurd potlood de plaatsnamen. De laat ste etappe bestaat uit de controle van de hele krant het zoeken naar nieu we ideeën, het eventueel nagaan of er fouten zijn gemaakt en het kijken naar verwijzingen. ALLES WAT IS AANGESTREEPT, wordt door een ander meisje van datum en bronvermelding voorzien. Dan ko men de grote stapels terug naar het bu reau waar de hoofdsortering in O's en P's plaats vindt en waar tevens afzon derlijke hoopjes plaatsen, schepen, be drijven, enz., worden gemaakt. Nu be gint het uitknippen („alle witte randjes gaan eraf, dat scheelt enorm in de op bergruimte"), waarna alles alfabetisch op onderwerp, in het archief wordt op geborgen. Dit laatste vereist een grote accuratesse, want komt een knipsel ver keerd te liggen dan is het tussen die honderdduizenden gegevens nooit meer te achterhalen. Men moet hier alles weten: in welk jaar kwam dat boek uit, is die encyclo pedie compleet, welke druk van dit na slagwerk is het best, het meest volledig? Soms vragen een heleboel mensen te gelijk inlichtingen, als er iets bijzonders is gebeurd. Dan moeten er. reserveploe- gen worden ingeschakeld om allen te vreden te stellen. Het enorme pand aan de Riouwstraat in Den Haag bevat vier etages, volge stouwd met kasten vol vakjes met knip sels. vol boeken, vol tijdschriften, die de planken doen doorbuigen. „Kijk, hier zitten alle levende honderdjarigen", wees de heer Matla, „ook die in België". „En weet u nu werkelijk altijd alles te vinden wat wordt gevraagd?" „Ja, daarvoor zorgen mijn meisjes", zei de heer Matla trots. „Zij zouden bij wijze van spreken blindelings elk onder werp kunnen vinden. Ze hebben er een speciaal zintuig voor". Een bijzonder en eerbiedwaardig be drijf, dit levenswerk van een man, die op zijn eenentwintigste jaar bibliothe caris in Schiedam was en daarna in de journalistiek ging. Zijn archief kan zich nu meten met de beste en uitgebreidste ter wereld. Tineke Raat Een warm hapje vooraf, bij de boter- ham, of aan de warme maaltijd, valt altijd in de smaak en de weinige extra moeite, die de bereiding ervan kost, zult U er dan ook wel voor over hebben, U hoeft U overigens niet te bepalen tot een soep of een opgewarmde hap: een ragoüt, een rijst- of macaronigerechtje vormen een dankbare afwisseling. Preisoep met vermicelli. 2'50 g. prei, 1 liter bouillon van vlees, beentjes of (bouillon blokjes, 40 g. (een half kopje) vermicelli, boter of margarine, desge wenst peper, nootmuskaat of foelie, zout. De prei schoonmaken door de wortelschijf en de harde groene bladeren weg te snij den. De prei in fijne reepjes snijden en wassen. De boter of margarine smelten, de prei toevoegen en zachtjes enkele minuten fruiten zonder bruin te laten kleuren. De bouillon en de gebroken vermicelli toe voegen en het geheel aan de kook bren gen.. De soep tien minuten zachtjes laten doorkoken en op smaak afmaken met zout en desgewenst peper, nootmuskaat of foelie. Macaronisoep. liter bouillon van vlees, beenderen of (bouillon-) blokjes, 2!«dl. melk, 30 g. (een half kopje) maca roni, 30 g. (2 eetlepels) boter of marga rine, 30 g (3 eetlepels) bloem, een stukje boterhamworst, zout, zo moge lijk peterselie- of selderijgroen. De bouillon aan de kook brengen, de macaroni er in strooien en zachtjes gaar koken in ongeveer 20 minuten. De boter of margarine smelten in een lege pan, de bloem er door roeren en bij scheutjes tegelijk de bouillon toevoegen. De massa steeds even laten doorkoken, alvorens er opnieuw bouillon bij te schenken. De melk eveneens toevoegen. De boterham worst in zeer kleine blokjes snijden (het peterselie- of selderijgroen fijnsnijden). Macaroni en worst in de soep overdoen, deze nog even verwarmen en zo nodig verder op smaak afmaken. Op het laatst het fijngesneden groen door de soep roe ren. Sneetje met leverragoüt. 4 kleine snee tjes oud brood, 100 g. lever, 50 g. (kalfs)gehakt, 30 g. (2 eetlepels) boter of margarine. 30 g. (3 eetlepels) bloem, zout, peper of nootmuskaat, (boter of margarine om het brood te bakken). Het gehakt aanmaken met een weinig water en zout en peper of nootmuskaat naar smaak en er zeer keine balletjes van draaien. De lever wassen en opzetten met zoveel kokend water, dat hij onderstaat. Gehakt, zout, een schijfje ui, wortel en wat selderij- of peterseliegroen toevoegen en het geheel tegen de kook aanhouden gedurende 10 minuten. De lever en de soepgroenten uit de bouillon nemen, de lever in blokjes snij den. In een lege pan de boter of marga rine smelten, de bloem er door roeren en bij kleine scheutjes tegelijk 2 dl. kooknat toevoegen. Steeds de massa even aan de kook laten komen, alvorens opnieuw vloeistof toe te voegen. Wanneer de saus goed van dikte is, het vlees er door men gen. De ragoüt op smaak afmaken. Het brood lichtbruin roosteren of in boter of margarine goudbruin bakken. De sneden met de warme ragoüt bedekken en warm opdienen. (Van onze medewerkster) In Parijs is dezer dagen een nieuw soort school geopend. Een school, die opleidt voor het beroep van „sprekende mannequin". Deze naam is aardig ver zonnen en bovendien wel toepasselijk. Tot dusverre vervulden de mannequins uitsluitend de rol van gracieuse auto maten. Het enige waar ze in bedreven waren, was de overigens bijzonder moeilijke kunst om op de juiste wij ze een toilet te presenteren en zich in het publiek te bewegen met gratie en fierheid. Hoeveel van deze comédiennes want toneelspelen doen ze inderdaad de lieve lange dag voor het publiek van de grote modehuizen en het oog van de camer-'s hoeveel van deze meisjes bezitten echter een ontwikke ling, die ook maar enigszins evenredig is met haar schoonheid9 Zelfverzekerd heid, een gemak om zich te bewegen, een fraaie gang plus een charmante glimlach werden tot dusverre voldoen- Iedereen kent de echte paardenkastan- je. Een mooie boom, die jammer genoeg voor kleine tuintjes veel te groot wordt. Dan zal men na enkele jaren al moeten snoeien en hakken en gaat de normale groeiwijze geheel verloren. Zo'n boom lijkt dan meer op een kapstok dan op een echte kastanje. Wie van kastanjes houdt kan ik een ander soort aanbevelen: Aes culus parviflora Verwacht hiervan ech ter niet begin mei de eerste bloemen: deze Aesculus bloeit pas in juli-augustus maar dan met schone witte bloemtrossen; echt iets bijzonders voor de liefhebber. Aesculus parviflora Het is nu de tijd om zo'n struik te be stellen. Na de winter kan die dan ook direct gepoot worden. Zet die struiken nu niet te dicht op elkaar; ze kunnen erg breed uitgroeien en een onderlinge af stand van drie meter is heus niet over dreven. Voorlopig kan men er dan wat laagblijvend goed tussen poten. Ik denk bijvoorbeeld aan de maartse viooltjes met hun heerlijk geurende bloempjes: die houden wel van een beetje schaduw. de geacht, want hun monden behoefden ze nooit in het openbaar te openen. De nieuwe school legt zich er nu op toe de mannequins óók een beetje algeme ne ontwikkeling bij te brengen. Boven dien krijgen de dames spraaklessen en wordt bij hen wat bredere belangstel ling en begrip voor toneel aangekweekt. De school is opgericht door een actrice, Tonia Navar, die een carrière achter zich heeft aan het Odéon-theater en aan de Comédie-Frangaise. Ondankbare loopbaan Tonia Navar heeft zich altijd sterk voor de mannequins geïnteresseerd. Vaak heeft ze zich afgevraagd, wat er wel van die mooie wezens terecht kwam, wanneer zij ouder werden en de aal-slanke lijn, die voor hun beroep absoluut vereist wordt, niet meer kon den handhaven. Geen enkele loopbaan is zo kortstondig en ook zo ondankbaar als de carrière van mannequin. Er wordt niet voor niets zoveel ophef ge maakt over de huwelijken die sommi ge beroemde mannequins met een rijke prins of baron sluiten. De duurste en zeker niet de minst knappe van alle Parijse mannequins, Bettina, kan geen stap verzetten, of ze wordt door de persfotografen onder schot genomen. Zij wordt namelijk herhaaldelijk in het gezelschap gezien van een van de rijk ste mannen van de wereld, prins Ali Khan. Maar zoiets is een uitzondering. In de meeste gevallen eindigen de schone en bewonderde schepsels als winkeljuffrouw. Het ligt voor de hand dat ze zich zelf over hun toekomst zor gen maken en de presidente van het syndicaat der mannequins, Lucky, is dan ook zeer geïnteresseerd in de op richting van de nieuwe school. Niet zo duur Het is vooral de bedoeling de manne quins voor te bereiden op een beroep dat ze na de korte glorie zullen kunnen uitoefenen. De meisjes prefereren meestal een plaatsje bij film of theater. Madame Navar heeft haar eigen huis aan de Avenue Hoche, dat vele luxueu ze salons bevat, ter beschikking van de De Parijse mannequin Bettina, samen met prins Ali Khan. school gesteld. De lessen zijn goedkoop, en ook op dat punt vormen ze een uit zondering: tienduizend francs of hon derd gulden in de maand, voor twaalf lessen van drie uur. Ik ga beginnen mijn leerlingen be hoorlijk Frans te leren spreken, zegt mevrouw Navar. U zult zien, dat ze nog mooier worden, wanneer ik ze wat meer beschaving heb bijgebracht. U kunt er zeker van zijn, dat we onze leerlingen zorgvuldig zullen uitzoeken. Behalve op hun fysieke schoonheid, zullen we ook hun verstandelijke capaciteiten aan een streng onderzoek onderwerpen. Het is vind ik een mooi programma. ONZE WERELD TELT.. ca 300.000 bloe- mensporten OOO NL- ca22.000 beroepen ca.920 000 verschil lende diersoorten ca 2800 levende talen ea.8000 soorten voed- ca 2miliard stuks selplanren(granen, j vee vruchten.groenten etc.]QgUl ADVERTENTIE Luxe uitvoering, 17 steens anker. Shockproof I f95 waterproof, onbreekbare veer VE RKRIJGB A A R^BIL 't SILVER STOEPKE De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 Haarlem - Telefoon 20049 De viering van de honderdste geboorte dag van Lord Baden Powell, de stichter van de moderne padvindersbeweging, be gon hedenmorgen in Beverwijk met het opdragen van een H. Mis om half zeven in de kerk van Onze Lieve Vrouw van Goe de Raad, waar alle katholieke verkenners, gidsen, welpen en kabouters aanwezig waren. Hierna trokken de padvinders uit geheel Beverwijk naar park Scheijheeck, waar voor burgemeester Bruinsma een ap pèl werd gehouden. Oubaa§ Van der Peet sprak een kort ge bed uit, waarna door de kabouters een dans werd uitgevoerd. De vlaggenwacht trad' aan waarna dp driekleur aan de mast werd gehesen, ge volgd door de vlaggen van de padvinders- groepen. Hopman J. H. van den Berg sprak een herdenkingsrede uit, waarin hij onder meer zei dat er vandaag een grote inter nationale dankdienst gehouden wordt in de Westminster Abbey in Londen. Enkele dui zenden Afrikaanse verkenners zullen van daag bijeenkomen bij zijn graf, in Kenia in Oost-Afrika. Burgemeester Bruinsma nam vervolgens het woord en feliciteerde de jongens en meisjes met deze herdenkingsdag. Hij sprak de wens uit, dat de gemeente Be verwijk in de toekomst veel plezier zal mogen beleven van de jongens en meisjes die aan de verkennerij verbonden zijn ge weest. Hierna werden aan de meisjes sneeuw klokjes uitgereikt, omdat vandaag ook de vrouw van B. P., lady Baden Powell, haar verjaardag vierde. Men had het plan om de plechtigheid te besluiten met het zingen van „Hoort zegt het voort", doch tegen die tijd waren alle jongens en meisjes naar huis gevlucht om de warmte op te zoeken. Collectanten vierden vrolijk feest De collectanten van de r.-k. kerk te Heemskerk hebben donderdag in zaal Kloes de jaarlijkse feestavond gehouden. De heer J. Veldhuis kon een groot aan tal leden met hun dames welkom heten. Het programma werd verzorgd door de IJmuidense conferencier Ko v. d. Wel af gewisseld door de accordeonist Helmuth Krentz. Deze beide heren slaagden er in op uitmuntende wijze de aanwezigen prettig bezig te houden. Het werd een gezellige avond waarvan als bijzonderheid geldt dat deze reeds voor de achtentwintigste maal werd gehouden. ADVERTENTIE in combinatie met DOUBLE COUPE Een ideale coiffure, bestand tegen ons vochtig en winderig klimaat JUWELIER-HORLOGER KENNEMERLAAN 30 - TELEFOON 4127 Grote sortering verlovingsringen LANGE NILUWSTRAAT 413 - TEL. 6321 CENTRUM GALERIJ „Wijk aan Zee" zondag naar Terrasvogels „Wijk aan Zee" gaat zondagmiddag een uitwedstrijd spelen tegen Terrasvogels. De badplaatsbewoners verschijnen in de volgen de opstelling: doel: L. v. d. Mey; achter: Schellevis en De Winter; midden: Scholten, Dirks en Bol; voor: Seysener, J. v. d. Mey. Dp Winter. S. v. d. Mey en De Boer. „Denk en Zet" speelde onderling De Wijk aan Zeese dam- en schaakclub „Denk en Zet" heeft de onderlinge compe titie voortgezet met de volgende 'tslagen: Dammen: B. ZuiderduinJ. Taffijn 20; F. v. SonC. Diepgrond 20; J. Langewis R. Mahlberg 20; R. RinemaN. Schaaper 0—2. Schaken: Th. VerhagenW. v. Klaveren 0—1; H. KleinJ. Beuker 01; C. v. Elzen A. Born 10; P. SuikerC. Mollier 10. Bridgeclub „Wijk aan Zee" De voornaamste uitslagen van de onder linge drive van de bridgeclub „Wijk aan Zee" waren: Groep A: 1. SchoosKleyn 21J%; 2. Dik- kenbei-g—v. d. Geer 19%; 3. heer en mevr. v .d. Aar 18j4. Groep B: 1. heer en mevr. Bakker 9V2; SehaaperHandgraaf 9; KuysBol „Strandmeeuwen" telden de slagen De voornaamste uitslagen in de kampioens competitie van de Wijk aan Zeese klaverjas- club „De Strandmeeuwen" waren: 1. M. G. Seysener 4818 prat.; 2. T. Bruin 4678 prat.; 3. mejuffrouw L. Paap 4674 pnt.; 4. L. Schel vis 4669 pnt.; 5. N. v. d. Mey 4651 pnt.; 6. G. Postma 4618 pnt.; 7. CL de Boer 4500 prat.; 8. N. Bol 4364 pnt. Aanvoer van vrijdag Vrijdagmorgen was de „Allanwater" binnen met 470 kisten vis, waarbij 150 ka beljauw en koolvis, 145 schelvis, 100 wij ting, 170 haring en voorts 70 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart voerde aan 1000 kisten schol, 10.000 kg. tongen en 700 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export De export kocht vrijdag regels grote ka beljauw voor f 40f 34, kleine voor f 30 f 23 en kisten voor f 60f 65. Grote schol maakte f 21f 26, middel f 18—f 25, zet- schol f 32f 40 en schol I f 32f 39. Grote tong deed f3f3.10. grootmiddel f2.45 f 2.55, kleinhandel f 2.60—f 2.70, tong I f2.75—f2.90 en tong II f2.70—f2.80. Tar bot maakte f 2.20f 2.30. Het binnenland in De binnenlandse handel nam de haring vandaag voor f 14f 18, makreel voor f25. De grote gul haalde f 28, middel f 27 en torren f 26. Zwarte koolvis noteerde f 42 f43, grote gullenmaat f 15f 16, witte koolvis f 66, grote schelvis f 42f 38, grootmiddel f44f41, kleinmiddel f42 f 50, pennen f 47f 51 en braadschelvis f46f31. Wijting ging van de hand voor f22—f23, schol II voor f 26—f 18, schol III voor f 20f 14 en leng voor f 62. Wat er komt Voor de zaterdagmarkt was vanmorgen de Sch. 54 met 600 kist vis, meest rond- vis. Waarschijnlijk lost morgen ook een Vrolijk-boot. Het schip heeft haring uit Ierse havens aan boord. En op zee Om de Noord was de visserij donderdag en vrijdagmorgen beter. De dagvangsten liepen van 100 tot 250 manden hoops, waarbij veel haring. De trawlers vissen bij de zestigste breedtegraad en meldden mooi weer. De Vios gaf een dagvangst van 200 manden, meest haring door, de Deining moet het met 100 manden doen. Ten wes ten van de Pitt boei vingen de loggers flink tong; de gemiddelde dagvangsten liepen van 180 tot 200 kg. tong en 1020 manden vis. Op de kust was het minder: 80 tot 100 kg. tong en 1520 manden andere vis. ADVERTENTIE EENVOUDIGE, HOUDBARE Santpoorterplcin 1 Haarlem - Tel. 19706 Buslijnen 3 en 4. De minister van Buitenlandse Zaken heeft beide Kamers der Staten-Generaal de tekst doen toekomen van de op 22 juni 1956 tussen Nederland en de Verenigde Staten gesloten overeenkomst betreffende het niet-militair gebruik van atoomenergie. Uiterlijk op 21 maart kunnen tenminste dertig leden der Tweede Kamer of ten minste vijftien leden der Eerste Kamer de wens te kennen geven dat deze overeen komst aan de uitdrukkeijke goedkeuring van de Staten-Generaal zal worden onder worpen. De overeenkomst zal het Nederland mo gelijk maken, 500 kg uranium-235 tot een maximale verrijking van twintig percent uit de Verenigde Staten te betrekken. Een gedeelte daarvan zal worden geleverd in een maximum verrijking van negentig per cent, namelijk de brandstof voor de „hoge flux reactor". De nieuwe overeenkomst vervangt die van 18 juli 1955, die alleen betrekking had op onderzoekingsreactoren en voorzag in de levering van slechts 6 kg uranium-235 in een maximum verrijking van twintig percent. Zij zal voor tien jaar gelden. Voor wat de Verenigde Staten betreft is reeds voldaan aan alle vereisten voor de in werkingtreding. Dank zij de nieuwe over eenkomst zal Nederland kunnen putten uit vertrouwelijke en geheime gegevens van de Verenigde Staten. (ADVERTENTIE) DAMES, U stelt prijs op een goede PERMA NENT WAVE Laat het dan eens een zijn. De Permanent Wave zonder warmte, beslist naturel. Maar dan ook uitgevoerd door Bespreken noodzakelijk. Tel. 39734 - Binnenweg 79 D - H'stede Contactavond van ADO In het KSA-gebouw houdt de Heemsker- se voetbalvereniging ADO vanavond (vrij dag) een contactavond. Er staan diverse attracties op het programma. Het elftal van ADO In de thuiswedstrijd tegen IISV komt ADO uit Heemskerk zondagmiddag met het volgende elftal in het veld: Doel: H. Bur ger; achter: H. de Graaf en A. van Tunen; midden: A. Dam, J. Dam en H. Welboren; voor: T. Dam, P. v. d. Kolk, P. de Groot, G. van Tunen en Th. de Wit.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 10