Vijftig jaar geleden Sukarno biedt conceptie aan „ter redding van Indonesië" URBACH De enige Alle partijen - ook communisten- in kabinet „dus geommunisten - Terug bij verheugde oppasser 3 f Van dag tot dag Frankrijk is voldaan over het akkoord van Parijs Ratificatiekans wordt gunstig beoordeeld Bomaanslagen in Ulster Meisjes onder de vijftien kosten 3000 gulden Vandaag geen gas, licht en post in Frankrijk Stakingen bedreigen de positie van Mollet Internationaal congres van juristen over Hongarije Ambassadeur Matthews verrast door berichten over vervanging Dr. Adenauer met vakantie naar Como-meer Brits regiment uitgerust met Amerikaanse raketten V.S. stellen raketten met kernladingen op Op de CJ^raatótcel De een houdt van Beethoven de ander van Bill Haley f „voor elck wat wils" Moderne en klassieke wand en schoorsteenklokken. Amerikaanse havenwerkers nog niet aan de arbeid Uit Haarlems Dagblad van 22 februari 1907 VRIJDAG 22 FEBRUARI 1957 De UNO heeft een verdere stap gezet naar de veroordeling van de in Hongarije geschapen en nog bestaande situatie. Deze situatie kenmerkt zich duidelijk als een toestand van rechteloosheid, doordat de bestaande regering Kadar niet de steun van de meerderheid des volks heeft en op een - volgens internationale opvattin gen - onwettige wijze aan het bewind is gekomen. Dientengevolge heeft het corps van vertegenwoordigers dezer regering bij de UNO geen vertrouwen en zijn hun ge loofsbrieven niet aanvaard. Ook niet afge wezen nog - want de commissie voor ge loofsbrieven heeft geen besluit genomen - doch dit komt in ieder geval neer op een duidelijke motie van wantrouwen. Duidelijker nog is de Hongaarse regering in discrediet gesteld door het rapport der speciale UNO-commissie, dat de gebeurte nissen tijdens de Hongaarse opstand weer geeft. Deze aangelegenheid is er een van uniek karakter in de UNO-geschiedenis, omdat zij de vraag opwerpt van recht en onrecht buiten de normale, officiële betrekkingen tussen UNO en regeringen om. De rechten van de mens zijn hier in het geding en degenen, die van de UNO recht verlangen, zijn er niet in vertegenwoordigd. Het al of niet ingrijpen van de UNO moet in derge lijke omstandigheden helaas echter worden bepaald door de vraag, of de opstand al dan niet gelukt is. Zij kan wel achteraf erkenning van de volksvreemde regering weigeren en haar vonnis uitspreken over de wijze, waarop deze regering tot stand is gekomen, doch zij staat machteloos ten aanzien van de mogelijkheid, werkelijk iets aan de bestaande toestand te verande ren. Ten hoogste zou zij een delegatie van een Hongaarse regering in ballingschap kunnen erkennen en de „officiële" weige ren - zoals bijvoorbeeld in de kwestie China is gebeurd. Doch de kwestie China woog voor belangrijke leden der UNO veel zwaarder en had direct te maken met de strategie dezer belangrijke leden. Het is daarom te verwachten, dat met tertijd de Hongaarse situatie zal worden geaccepteerd, waarbij dan moet worden vastgesteld dat deze situatie weinig ver schilt van de toestand, waarin het meren deel der Russische satellietlanden zich be vindt, wier delegaties toch ook worden erkend. Dat het bestaan van een UNO nog lang geen internationale rechtorde betekent, illustreert het geval Hongarije weer eens op schrille wijze. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid, ir. Witte, heeft bij de officiële overdracht van de eerste Schie- damse torenflat moed-gevende woorden gesproken. Hij heeft het „gelukkig" ge noemd, dat er nu gegrepen is naar het ex periment van de hoge bouw, want, zei hij, „het steeds herhalen van de bouw van vier lagen in de nieuwe wijken brengt de ge differentieerdheid, die er in grote agglo meraties bestaat, niet tot uitdrukking". Wat de minister met deze moeilijke volzin wilde zeggen, was heel eenvoudig: „het aanzien van de nieuwe wijken in onze steden wordt vervelend". Dat was ons ook al opgevallen. De minister voegde erbij, dat het „uit technisch, economisch en sociaal oogpunt" goed is, dat er met de hoge bouw geëxperi menteerd wordt en hij deed in dit verband de verheugende toezegging dat aantrekke lijke objecten door een extra premie zul len worden gesteund. Wij menen hierin een belangrijke wijziging in de regcrings- opvattingen omtrent de bouwpolitiek te mogen zien. Nog niet zo lang geleden werd in Den Haag de these verkondigd, dat voor het Nederlandse volk alleen betrekkelijk lage huizen een acceptabele woonstijl boden. Nu ons kleine landje bijna elf miljoen inwoners telt en er dagelijks nog meer bij komen, is het eenvoudig niet langer moge lijk, te blijven vasthouden aan de lage be bouwing, hoeveel aantrekkelijks die overi gens ook moge hebben. Wij willen per slot van rekening toch wel een héél klein stukje natuur overhouden. En de regel dat, waar geen zitplaatsen meer zijn, staan plaatsen moeten worden gebruikt, geldt ook voor huizen. In Noord-Kennemerland zal men onge twijfeld met blijdschap hebben geconsta teerd, dat minister Witte thans tot deze conclusie is gekomen. En misschien zal men ook elders gaan overwegen, dat het door de bouw van hoge flatgebouwen mo gelijk zal zijn, van onze vaderlandse grond, voor zo ver die niet door landbouw en industrie in beslag wordt genomen, nog iets voor recreatie te redden en toch vol doende woonruimte voor ons volk te scheppen. ADVERTENTIE DJAKARTA (ANP) In zijn aangekon digde toespraak over de regeringsvorm voor Indonesië heeft president Sukarno donderdagavond verklaard „dat de Wester se democratie niet past bij de Indonesische republiek". De Westerse vorm van parle mentaire democratie, zoals deze door In donesië is aanvaard bij de proclamatie van de onafhankelijkheid, thans elf jaar geleden, is, aldus Sukarno „geïmporteerde democratie en niet een ware Indonesische democratie". President Sukarno zeide dit, toen hij in zijn paleis te Djakarta, in een bijeenkomst met politieke leiders, een uiteenzetting gaf van zijn „conceptie ter redding van de de mocratie in Indonesië". Hij verklaarde verder, dat Indonesië een regeringssysteem op nieuwe grondslagen pajc/iec. Sukarno nodig heeft. Tot deze slotsom was Sukarno, zeide hij, gekomen na elf jaren van onsta biele regeringen, die alle faalden bij gebrek aan gezag. - De Westerse opvatting van parlementaire oppositie is niet het juiste systeem voor In donesië, daar zij indruist tegen de geest van het Indonesische volk, aldus Sukarno, die zijn volk uitnodigde „de voorlopige grondwet te herzien" en instemming te be tuigen met zijn conceptie. Deze conceptie, aldus zette de president nader uiteen, voor ziet in de vorming van een nieuw kabinet en de instelling van een „nationale raad". Alle partijen, die thans in het parlement zitting hebben, moeten aan het nieuwe ka binet deelnemen op de basis van hun hui dige vertegenwoordiging in het paidement. Indien deze conceptie van Sukarno wordt aanvaard, betekent zulks, dat de commu nisten zullen deelnemen aan de regering. De communisten hebben thans 39 van de 260 zetels in het parlement en zijn in grootte de vierde fractie. Sukarno zeide voorts te wensen „dat alle leden van ons gezin aan onze werktafel zullen zitten". Zelf voorzitter Doordat allé partijen in het kabinet zou den zijn vertegenwoordigd, zou oppositie niet meer kunnen voorkomen, aldus pre sident Sukarno, die tevens aankondigde, dat hij in de door hem gedachte constel latie voorzitter zou zijn van de „nationale raad", een lichaam, dat dan zal worden ingesteld naast het kabinet en waarin alle lagen van de Indonesische samenleving zouden worden vertegenwoordigd. Hij deelde voorts mede, dat de volgende groepen, organisaties en autoriteiten zou den worden uitgenodigd, in deze raad zit ting te nemen: Vertegenwoordigers van de arbeiders en van de boeren, intellectuelen, „nationale" ondernemers, protestanten, ka tholieken, islamietische schriftgeleerden, vrouwenorganisaties, de „generatie van de eerste uren der republiek", regionale ver tegenwoordigers en de stafchefs van leger, vloot en luchtmacht, het hoofd van de staatspolitie, de procureur-generaal en de voornaamste ministers van het kabinet. De mededeling van Sukarno, dat hij zal optreden als leider van de nationale raad, kwam als een verrassing. Enige dagen geleden hadden paleiskringen laten door schemeren, dat Sukarno was afgestapt van zijn aanvankelijke voornemen om voorzit ter van de raad te worden. De president zei, dat het nieuwe kabinet en de nationale raad zij aan zij zouden werken. De raad zou het recht hebben ad vies te geven ook als het kabinet er niet om vroeg. Als deze conceptie werkt, zo riep Sukarno uit, betekent dit nationale vrede. Zijn voorstel om de communistische par tij in het kabinet op te nemen verdedigde hij met de vraag: „Kunnen wij een partij negeren die bij de algemene verkiezingen zes miljoen stemmen heeft behaald?" Wij willen ontwikkeling en wij hebben voor onze nationale vooruitgang iedereen nodig. Sukarno legde er de nadruk op, dat de communistische partij een massale aan hang heeft onder de arbeiders. „De mensen hebben gezegd, dat Sukarno met zijn conceptie tracht het kabinet naar links te brengen, maar ik wens slechts sta biliteit van de staat", zo verklaarde hij. „Een land dat tegen zichzelf verdeeld is, kan niet bestaan." Laat buitenlanders praten Het is mogelijk, dat de conceptie nog ju ridisch bestudeerd moet worden, zo voegde de president hieraan toe. Hij was er ech ter van overtuigd, dat het nieuwe stelsel „de natie zou redden". „Laat de buitenlan ders maar zeggen dat het een verkeerd stelsel is, het is geschikt voor de Indone sische geestesgesteldheid." Sukarno riep de partijleiders op zijn plan te bestuderen en hem op 28 februari hun standpunt mede te delen. De voormalige Vice-president dr. Mo hammed Hatta was op de bijeenkomst in het paleis aanwezig. Zijn naam is echter door Sukarno niet genoemd. Een woord voerder van de Masjoemi heeft heden de wens Van zijn partij herhaald, dat Sukarno en Hatta wederom zullen samenwerken „opdat een nationale catastrofe zal worden voorkomen". BELFAST (UP). In Newry aan de hoofdweg Newry-Belfast is gisteravond een legerbarak door een bomontploffing zwaar beschadigd. Een tweede ontploffing deed zich voor bij een transformatie station te Maghera, in het graafschap Londonderry. Gewapende mannen zouden volgens een nachtwaker met behulp van petroleum hebben gepoogd brand in een fabriek te Ballymena te stichten. Slavenprijzen in Djedda PARIJS (Reuter) De Algemene Ver gadering van de Franse Unie, een raad gevend lichaam, heeft er donderdag in een verslag bij de Franse regering op aange drongen Franse burgers te helpen, die trachten de slavernij in landen van het Nabij e-Oosten te ontvluchten. In het ver slag werd Saoedi-Arabië beschreven als een gebied waar „slavernij en onwaardig verkeer tussen mensen op zeer uitgebreide schaal voorkomen". Er werd voorts gewag gemaakt van het geval van een 31jarige Senegalese vrouw, die aan een Saoedi-Arabische minister was verkocht. In het verslag werd een schatting van een UNO-commissie aangehaald, vol gens welke 450.000 personen in Saoedi- Arabië niet vrij zijn (een op de twintig in woners). De prijzen op de slavenmarkten van Djedda varieerden van 2000 tot 3000 gulden voor een meisje onder de 15 jaar, 1500 gulden voor een man onder de 40 jaar tot 400 gulden voor een oude vrouw. De meeste slaven zouden uit Frans-Afrika komen. (Van onze correspondent in Parijs) De overeenkomst, die de zes regeringen van de E.G.K.S. gisteren over de Euro- markt en de Euratoom heben gesloten., ia in Parijs over het. algemeen met grote in stemming en in sommige kringen zelfs met geestdrift ontvangen, In de pers wordt met voldoening geconstateerd, dat Frankrijk de medewerking van vijf andere Europese landen zal ontvangen voor de industriali satie en modernisering van zijn overzeese gebieden. Frankrijk is het enige der zes landen, dat meer ontvangt uit het imveste- ringsfonds dan het inbrengt, want zijn ba tig saldo zal in vijf jaar 312 miljoen doUan bedragen. Een ander voordeel voor Frank rijk is, dat zijn koloniale prod.ukten boven die zijner concurrenten van, buiten da Europese markt, die een publiek van 160 miljoen mensen zal omvatten, bevoordeeld zullen wonden, ten gevolge van een her ziening der douanetarieven. Ook ten aan zien van de Euratoom hebben de Franse op vattingen volgens de meeste waarnemers op het laatste wrijvingspunt gewonnen, omdat in, het bijzonder tegen de verlan gens van de Duitsers in het splijtbare materiaal eigendom van de gemeenschap zal worden. Een laatste attractie voor Pa rijs is nog dat Frankrijk zijn vrijheid, ten aanzien van dit punt zou mogen hernemen indien mocht worden besloten een kern wapen op stapel te zetten. Een gevolg, dat misschien met minder onverdeelde vreugde wordt begroet, is dat de Duitsers, voor het eerst na het verdrag van Versailles in 1918, weer vaste voet in Afrika zullen kunen zetten. Vermoedelijk zullen vooral Duitse industriëlen en grote ondernemers zich in de Franse koloniale gebieden vestigen. In sommige Franse kringen maakt men zich enigszins onge rust over de eventuele politieke conse quenties daarvan, want zo zegt men economische en politieke infiltratie gaan gemeenlijk hand in hand. Over het alge meen worden de te verwachten voordelen echter boven de gevreesde nadelen gesteld, en de kansen dat het Franse parlement de ze Europese overeenkomst zal ratificeren, worden tamelijk gunstig beoordeeld. Men verwacht dat premier Mollet de twee ver dragsteksten onmiddellijk na de definitie ve ondertekening der ministers bij de Na tionale Vergadering zal indienen. Met dat doel voor ogen zou hij alles in het werk willen stellen tenminste nog een maand het regeringsroer in handen te houden. (Van onze correspondent in Parijs) Er zal vandaag weer eens niet worden gewerkt in verschillende overheidsbedrij ven in Frankrijk. We hebben onze kranten vanmorgen bij kaarslicht moeten lezen, want de elektriciteitsbedrijven hebben het werk neergelegd. Ook onze kop zwarte koffie hebben wij moeten ontberen, aan gezien de employé's van de gasfabrieken eveneens een staking zijn begonnen. De postboden hadden gisteren voor een ruim deel hun tassen aan de muur gehangen en op postbestellingen hoeft vandaag nauwe lijks te worden gerekend. Bij de posterijen heeft de staking, in tegenstelling tot beide eerstgenoemde staatsbedrijven, echter geen algemeen karakter. De aanleiding tot de stakingsactie is de weigering van de regering onderhandelin gen te openen met de vakbonden over een algehele herziening van de lonen. Onte vredenheid over hun lot moet onder de arbeiders wel weer hoog zijn gestegen, anders zouden de socialistische vakvereni gingen zich wel hebben bedacht alvorens een staking te ontketenen, die deze rege ring,welke door de socialistische secretaris generaal Guy Mollet wordt geleid, voor de grootste moeilijkheden kan plaatsen. De eenheid van actie tussen socialistische on afhankelijke, rooms-katholieke en commu nistische vakcentrales, waarnaar vooral de communisten de laatste jaren, meestal te vergeefs, hebben gestreefd, is nu een feit geworden, hetgeen weinig goeds voor de sociale rust van het land belooft. Bezuinigen De minister van Financiën en Economi sche Zaken, de socialist Paul Ramadier, heeft gisteren een vaderlijke oproep tot de arbeiders gericht en hen onder het oog gebracht dat zij de eerste slachtoffers van een stakingsavontuur dreigen te worden. Hij heeft hun ook uiteengezet dat loons verhogingen onmogelijk in overweging kunnen worden genomen. Integendeel zal er op alle fronten moeten worden bezui nigd en er staan zelfs weer nieuwe belas tingen te wachten. Hij zei dat Frankrijk zich in een financiële crisis bevindt en zijn militaire uitgaven moet verminderen. Zouden deze stakingen, die nu voor 24 uur zijn uitgeroepen, slagen en bovendien door acties in andere sectoren worden ge volgd, dan komt de regering-Mollet in een bijzonder moeilijk parket. Haar hele sociale en economische politiek zal op losse schroeven komen. Mollet is zeker tot veel bereid om te blijven zitten. Hij wil er alles op zetten de Europese overeenkomsten in zake de Euromarkt en de Euratoom door het parlement aanvaard te krijgen. Deze stakingen zouden hem echter kunnen dwin gen te kiezen tussen Europese en sociale noodzaak. Indien hij zou zwichten voor de syndicaten dan komt de economie des lands in gevaar. Het zal in dat geval de vraag zijn of de rechtse partijen hem dan nog langer willen volgen in zijn Europese politiek. Zonder de rechtse steun is het kabinet-Mollet tot ondergang gedoemd. Op 2 maart zal in het Kurhaus te Sche- veningen een door de Internationale Juris tencommissie georganiseerd congres over de situatie in Hongarije worden gehouden. Gesproken zal worden over de juridische aspecten van de toestand in Hongrije en in het bijzonder over het standrecht. Men zal trachten na te gaan, wat door de Interna H. Freeman Matthews, de Amerikaanse ambassadeur in Nederland, heeft te New York gezegd, dat hij „helemaal niets wist" van berichten, als zou hij spoedig in Den Haag vervangen worden. De heer Matthews, die aan boord van het passagiersschip „America" naar Den Haag terugkeert, deelde aan journalisten mede, dat de berichten uit Washington, dat hij door een jonger diplomaat zou worden vervangen, hem volkomen verrast hadden. In die eerste berichten was ook gezegd, dat hij het vervelend vond, dat hij vervangen zou worden. De heer Matthews moet over twee jaren zijn functie neerleggen, omdat hij dan de leeftijd daartoe bereikt heeft. (Van onze correspondent in Bonn) Bondskanselier Adenauer gaat zondag naar Cadenabbia aan het Comomeer in het noorden van Italië voor een vakantie van twee tot drie weken. Hij neemt zijn intrek in villa „Rosa" die omstreeks 1900 vo.or een Duitse familie werd gebouwd en in vroe ger jaren Bertha" geheten heeft naar de vrouw van de Duitse kanonnen-koning, aan wie die Duitse familie verwant was. Men legt een telex-installatie in de villa aan, want Adenauer wil rechtstreeks in verbinding met Bonn blijven. De bonds kanselier wordt door een groep van zijn intiemste medewerkers vergezeld. Het eerste Britse raketten-regiment, dat in het graafschap Hampshire in Zuid-En- geland zal worden gelegerd, krijgt als of ficiële naam „veldregiment voor geleide wapens". Het regiment zal maximaal vijf honderd man omvatten. De projectielen en de technische uitrusting zullen Ame rikaans zijn. Het wapen dat wordt ge bruikt,, is de tactische raket, de „Corpo ral", waarvan het Amerikaanse leger in Duitsland reeds is voorzien en dat is be doeld om in een oorlog tegen troepencon centraties te worden gebruikt. De lanceer- inrichtingen en al het andere technische materiaal zullen uit Amerika komen, in clusief een lift, met behulp waarvan het personeel de „Corporal", wanneer deze op het afvuurplateau gereed staat, te inspec teren. Vier Amerikaanse militairen zullen als technische adviseurs aan het regiment worden toegevoegd. Er wordt overwogen onderdelen van de-raketten in Groot-Brit- tanniië te vervaardigen. Als oefenplaats is de nieuwe rakettenbaan, op de Hebriden- eilanden aangewezen. De „Corporal" kan. een kernnlading krijgen, maar het hangt van Washington af of deze aan Groot-Brit- tannië mogen worden geleverd. WASHINGTON (UP) De Amerikaan se minister van Defensie Charles Wilson heeft meegedeeld, dat een nieuwe raket, die ontworpen is voor straaljagers om vij andelijke bommenwerpersvloten te vernie tigen, naar onderscheppingsbases in het hele land wordt gezonden, In de volledige uitvoering, zoals zij ook in oorlogstijd zou worden gebruikt, namelijk met kernladin gen in de kop. De nieuwe raket is nu een standaardonderdeel van het wapenarse naal van het continentale luchtverdedi- gingsopperbevel. De minister zei, dat er ook kerniladingen zullen worden aange bracht in de geleide projectielen, die van de grond worden afgeschoten, zoals de Manager-ziekte Ik heb een man gekend, die stierf aan de managerziekte. Hij begon lang geleden, als arbeider. Hij werkte hard overdag en 's avonds leerde hij van zijn beetje zakgeld verder. Hij leerde iedere avond, ook 's zondags. Hij deed examen en slaagde. Hij werd in een hogere rang te werk gesteld en kreeg een hoger loon. Van dat loon leerde hij verder. Overdag werkte hij zonder op houden, 's avonds leerde hij en 's zondags leerde hij de hele dag. Hij deed examen en slaagde. Hij zocht een betere betrekking, hij werkte overdag heel hard, 's avonds stu deerde hij en 's zondags eveneens. Zo ging dat door tot hij op een dag in een fraai bedrijf werd aangesteld. Hij werkte dag en nacht en 's zondags ook. En hij kwam na verloop van jaren in de directie en hij werkte dag en nacht en breidde het bedrijf uit met manshoge filia len. En hij hield de hele dag door bespre kingen, vijf per uur, en elke avond werkte hij thuis. En hij zag de lente niet. En de zomer en de herfst gingen hem voorbij, jaar na jaar. En zijn kinderen groeiden op zonder dat hij het merkte en van zijn vrouw merkte hij helemaal niets. Op een dag voelde hij pijn aan zijn hart. „De manager-ziekte" zei de dokter. Maar hij nam geen rust, want hij kon niet weg van de zaak, zei hij. En dus gingen de besprekingen door en het werken 's avonds. En op een keer, thuis, bukte hij zich om een wanordelijk gevallen bloemblaadje van het tapijt op te rapen en hij kreeg een hartaanval en was dood. Bij zijn begrafenis werden plechtig veel mooie dingen van hem gezegd. Men roem de zijn doorzettingsvermogen, zijn noeste ijver, en zijn onverflauwde ambitie die hem zo treurig noodlottig was geworden. En men leefde innig mee met de zwaar getroffen weduwe. Een jaar later was het alsof hij er nooit geweest was. Op de zaak waren voldoende directeuren over om hem er niet te missen. Zijn vrouw verdween naar het buiten land met een vriend van den huize. Zijn zoon ging naar Monte Carlo en verspeelde er zijn erfdeel. Zijn dochter werd getrouwd om haar geld en dat was dat. En op zijn grafsteen liepen twee kevers langs de letters van zijn naam en de een vroeg aan de ander: „Wat was deze?" „Dwangarbeider", zei de ander. Maps Valk ADVERTENTIE >DOOCOOOOCOOOCCCOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC> en met dergelijke smaken moeten wij bij de inkoop van UURWERKEN rekening houden. Daarom vindt u in onze zaak Stuk voor stuk juweeltjes van uur werkmakerskunst, fraai en praktisch. U SLAAGT ALTIJD BIJ 8 de kleine zaak met de grootste keuze o Gr. Houtstraat 49 - Haarlem - Tel. 20049 oooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooc tionale Commissie en door juristen uit ver- j „Nike", „Hercules" en „Talos". Wilson zei, schillende landen gedaan kan worder. om dat er geen „uitstralinigsgevaar" zal zijn in een eerlijke behandeling van beschuldig- d,e buurt, waar die wapens worden opge- den door de standgereohten te bevorderen, slagen. BALTIMORE (AFP) De bond van havenarbeiders in Baltimore heeft met ver tegenwoordigers van de reders overeen stemming bereikt over een nieuw arbeids contract. Het werk zal echter niet hervat worden voor ook in Norfolk een einde aan de staking gekomen zal zijn. Ook de 25.000 havenarbeiders van New York wachten hier op. Zij weigerden donderdag aan het werk te gaan, uit solidariteit met de sta kers in Baltimore en Hampton Roads in Virginia. Zij zullen het werk hervatten, wanneer er nieuwe contracten met de werkgevers van Hampton Roads gesloten zijn. De bemanningen van 400 sleepboten en andere vaartuigen in de New Yorkse haven hebben in beginsel besloten weer aan het werk te gaan. De 4000 leden van de vak bond voor zeelieden moeten eerst nog stemmen over het nieuwe arbeidscontract voor zes jaar, dat hun is aangeboden. Deze staking van de schuitevoerders heeft het verkeer in de haven van New York drie weken lang verlamd. ADVERTENTIE Drie van de zeven kostbare papegaaien, die op 26 januari uit Artis waren gestolen, zijn donderdagavond uit München op Schiphol teruggebracht. De directeur van artis, dr. E. F. Jacobi, was met een op passer naar de luchthaven gekomen om de dieren in ontvangst te nemen en had zelfs snoepjes voor ze meegebracht. De vogels De oppasser met twee van zijn dierbare vogels. zijn nu weer in Artis. Ze zullen drie weken in quarantaine moeten blijven. De vierde papegaai is nog niet door de politie te München vrijgegeven. ENORME KEUZE AMERIKAANSE ROKSTOFFEN Gen. Cronjéstr. 39 - Haarlem - Tel. 17245 HAARLEM. Er bestaan plannen bij de gemeente en bij de E.S.M. het smalle gedeelte van de Anithoniestraat, waar de tram doorrijdt, te verbreeden. De E.S.M. zou er dan dubbel spoor kunnen leggen en de gemeente zou den toegang naar het slachthuis hebben verbeterd. Voor deze zoo gewensohte verbetering zou het nood zakelijk zijn, de huizen aan den kant van het Spaame te sloepen. De gezamenlijke eigenaren vragen een som van ongeveer 250.000.welk bedrag hoogstwaar schijnlijk wel een struikelblok zal vor men, om de plannen tot verbreeding uit te voeren.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 5