WS" r Wat is het bijzondere van deze RUN Filter King Size Fa J. Stolk Reddings-, bergings- en weer- schip morgen op station Mutsaerts kinderwagens Bouw- en aannemingsbedrijf Helene Curtis Pel's kapsalon „SILENE" KOUSENREPARATIE 20 stuks 85 ct Beroemde Miss Ella bleek verklede jongen! Voor elektrische treinen Het Geschenkenhuis succes 5 Wl1 )Mjp i-ilHHv BEVERWIJK Gangster Spanning Opnieuw spanning Lof „Nieuw Leven Uitstekende opvoering van „De grote stilte OP 56.30 NOORDERBREEDTE BABY SERVICE Dat het een King Size is? Die zijn er meer. Dat het een King Size filter is Ook die zijn er meer. Het bijzondere is dit't Is een filter sigaret en toch een échte sigaret. Ja, een échte sigaret. Want het Long Run acetaat filter houdt wel alles tegen dat aan de mildheid afbreuk zou kunnen doen, maar laat het rijke aroma van de Amerikaanse tabakken volledig door. U proeft dat u rookt Burgerlijke Stand Velsen Stuurman van „Wulp" viel in het ruim Scheepvaart Zijlstraat 90 Haarlem Tel. 11161 Agenda voor Beverwijk Tel 4333-5050 TROMPSTRAAT 10 IJMUIDEN ZATERDAG 23 FEBRUARI 1957 Eddie Constantine, de beroemde Franse filmheld, slaat en schiet er ook in „De terugkeer van Lem- my Caution" (T h a- lia) vrijdag tot en met zondag) weer danig op los. Hij lost al whiskey drinkend en flirtend met een aantal wonderschone vrouwen een serie problemen op waar bij hij de door alles en iedereen gevrees de gangsterbende van een zeker Istra volledig uitroeid. En fin, men kent het recept: vechten en nog eens vechten tot het verlossende slot toe. Voor liefhebbers om gretig op aan te vallen. Zondagmiddag kan men in „Thalia" ge nieten van een „Mui terij op het goud schip" en van maandag tot en met woens dag draait in deze bioscoop „Onder sper vuur", een keiharde oorlogsfilm over de strijd om Heuvel 801 in Korea. Voor de genen die nog altijd niet genoeg kunnen krijgen van het gebulder Van de kanonnen en het gekerm van stervende soldaten mo gen al dit fraais zeker niet missen. Boven dien loopt er in deze film een charmant meisje rond dat na afloop van de strijd aan een jonge luitenant haar grote liefde verklaart. I In „Als Parijs ontwaakt", de film die van vrijdag tot en met maandag in het Luxor Theater wordt vertoond (ook zondagmiddag 16.30 uur) wordt de geschiedenis weergegeven van de gangster Bob Mantagné, die besloten heeft de mis daad te verruilen voor het hazardspel. Hij bezoekt avond aan avond het ene Parijse speelhol na het andere. Als hij op een vroege, morgen huiswaarts gaat, valt zijn oog op een zielig meisje, dat hij geld geeft om in een hotel te gaan wonen. Bob's be schermeling, de jonge Paulo, wordt ver liefd op dit meisje, dat luistert naar de naam Anne. In een casino te Deauville hoort Bob van een vroegere (slappe) vriend, die croupier is, dat er soms fabelachtige bedragen in de safe van het casino worden bewaard. Bob, onder de indruk gekomen van dit verhaal, besluit de kans om met één slag er voor goed boven op te komen, aan te grijpen. De diefstal wordt uiterst zorgvuldig voor bereid. Er worden enige medewerkers in geschakeld. De croupier zorgt voor de plattegrond van het casino. Hij zal ook zorgen, dat de lift, waarmee het geld naar een inbraakvrije kooi wordt gebracht, de fect is. De heren werken hard. Paulo heeft inmiddels Anne verder het hof gemaakt, doch deze vraagt om geld; ze houdt van een weelderig leven. Dan vertelt hij van de plannen om te gaan inbreken. Anne op haar beurt licht een verklikker in, die door Paulo wordt neergeschoten. Toch komt de politie, ook al lijkt de kust tijdens de bewuste nacht veilig. De film heeft een verrassende ontknoping. Zondagmiddag om 14.30 uur wordt ver toond „De slavin van het oerwoud". Er is in „Liefde, die duur betaald wordt" (Luxor Theater) weinig nieuws on der de zon. In deze film van Franse ma kelij wordt de verdorvenheid van de Pa rijse onderwereld weer eens uit de doeken gedaan. Verdachte personages breken in bij een diamantslijperij, maar nog juist wordt de politie gewaarschuwd. Een van de diamantslijpers heeft een onschuldige verhouding met een meisje van verdachte zeden, wier broer ook bij de inbraak be trokken is. De diamantslijper wordt on schuldig veroordeeld en als hij uit de ge vangenis komt, kan hij geen werk krijgen. (ADVERTENTIE) Lemmy-Eddie in een zijner klassieke situaties. Dan valt hij in handen van ongure hande laren in verdovende middelen, wordt ge arresteerd en door de politie voor spionage in de onderwereld gebruikt. Tenslotte wordt hij men had het kunnen vermoe den zelf het slachtoffer van zijn ver- klikkerij. Verdachte vrouwen, gentlemen- boeven en keiharde detectives verlenen de nodige spanning, maar verder moet men van de film. niets verwachten. Het W. B. -theater vertoont vrijdag en zaterdag een zeer spannende film, waarin een krankzinnige geleerde de we reld poogt te onderwerpen aan zijn macht. Het is „De geheimzinnige dr. Satan". Zon dag en maandag kan men wederom de veelbesproken film „Bittere rijst" gaan zien. Silvano Mangano speelt in dit Ita liaanse filmwei'k de hoofdrol. In de zon dagmatinee wordt „De zoon van Zorro" vertoond, waarin het niet ontbreekt aan vuurgevechten. Kennemer-Theater vrijdag tot en met woensdag. De goede kwaliteiten van de film „Trapeze" blijken wel uit de lo vende bespreking van onze filmredacteur. De verrichtingen der artiesten in de nok van het circus, hun onderlinge' afhanke lijkheid en conflicten maken de grote attractie uit van deze vaak spannende film. Het is met de voorstellingen van de ge heelonthouderstoneelvereniging „Nieuw Leven" in Beverwijk bijna een kwestie van vallen en opstaan. In dit verband behoeven wij slechts te herinneren aan de opmerke lijke kwaliteitsverschillen tussen de vol komen mislukte opvoering van „Huis zon der vensters" en de knappe voorstelling van „Kom terug, kleine Sheba", waarbij het moeilijk viel te geloven, dat hier dezelfde vereniging op de planken stond. Ook nu heeft „Nieuw Leven" het niet an ders dan middelmatig gespeelde blijspel „De doofpot" laten volgen door een op voering, welke zonder enig voorbehoud tot de beste mag worden gerekend van die, welke het amateurtoneel ons dit seizoen tot dusver heeft laten zien. Deze prestatie is vooral zo verheugend, omdat het hier niet minder dan „Terence Rattigans „De grote stilte" betrof. Dit boeiende stuk, dat na de opvoering door het nu ontbonden „Concordia" reeds uitvoerig in dit blad besproken werd, stelt bijzonder hoge eisen aan dictie en uitbeeldingsvermogen, zodat een amateur heel wat in zijn mars moet hebben om deze figuren enigszins aanne melijk te kunnen karakteriseren. Nu is „Nieuw Leven" zo gelukkig geweest twee leden van het voormalige „Concordia" in de bezetting te kunnen opnemen, namelijk R. Pletting en Jacques Davidson, die uiter aard dezelfde rollen hadden behouden. Dit betekende een buitengewoon boeiende ver tolking van de cynische, gewezen oorlogs piloot bij de RAF., Fred Page, en de engis- zins gedegenereerde arts. Beide karakters ontvingen van deze heren een allure, waar door het succes en het slagen van deze voorstelling reeds voor een belangrijk ge deelte verzekerd was. Toch mag ook het aandeel niet worden miskend, dat Gré Jansen als de tragische Hester Collyer tot dit slagen heeft bijge dragen, waarbij H. van Lint evenmin mag worden vergeten voor zijn enigszins hoe kige echtgenoot, die voor de noodzakelijke tegenstelling zorgde, Ook bij de kleinere rollen kon dezelfde overgave worden ge constateerd. Men zag onder andere nog een alleraardigst getypeerde pensionhoudster van mevrouw Amse. Mejuffrouw Heidoorn en P. Böhm bleven als het jonge echtpaar bij dergelijke uitblinkers iets meer op het tweede plan, ofschoon zij de opvoering als geheel geen schade hebben berokkend. Hetgeen in dit geval ook als een compli ment kan worden beschouwd. Deze voor stelling, die door het publiek in een voor beeldige aandacht gevolg werd, beteken de een gelukkig debuut voor de heer M. Arends, die hiermee zijn proeve van be kwaamheid als regisseur bij „Nieuw Le ven" op een overtuigende wijze heeft afge legd. Jan van Dam ADVERTENTIE (ADVERTENTIE) geven direct verlichting 'en zijn smakelijk! Imp. J. H. van den Bosch 4 Co - Postbus 8054 - Amsterdam Van morgen, zondag 24 februari, af tot ongeveer 30 maart zal het Noorse ms. „Nordsyssei", toebehorende aan de Noor se staat, zich op station bevinden in de Noordzee. De positie van dit station is 56° 30' NB en 4°OL. Het schip zal dienen als een gecombineerd reddingsschip en „ocean weather station". Het ms „Nordsyssei" is van hout en ge bouwd voor de vaart in arctische wateren. De bouw heeft plaats gevonden volgens de hoogste klasse van Det Norske Veri tas. Het is 26 meter lang en heeft een mo torvermogen van 480 pk. De snelheid be draagt 10 knopen. Het schip is uitgerust met moderne navigatiemiddelen zoals echolood, radiotelefonie en radar. De „Nordsyssei" is in staat verbindingen tot stand te brengen op alle gebruikelijke golflengten. Onafgebroken radiowacht zal worden gehouden op 2182 kc, de noodgolf. Op de genoemde positie zal een licht boei worden geplaatst die elke 5 sec. een schittering toont. Indien het schip om wel ke reden dan ook zijn positie moet verla ten zal de boei worden achtergelaten. Om de drie uur zullen aan boord meteorologi sche waarnemingen worden gedaan en ra- diotelefonisch worden doorgegeven aan Farsund Radio. Het schip is voorts uitgerust met de no dige hulpmiddelen voor het helpen en sle pen van in nood verkerende schepen. De bemanning spreekt geen Engels. Eventuele communicatie moet in het Engels geschie den via Farsund Radio. Het schip wordt geadministreerd door Norsk Selskab til Skibbrudnes Redning te Oslo. Alle aanvragen met betrekking tot diensten door de „Nordsyssei" te verlenen moeten tot deze Noorse reddingsmaat schappij worden gericht. (ADVERTENTIE) Oersolide en prima afgewerkt - alleen bij Edisonstraat 9 - IJmuiden DVERTENT1E In de vorige eeuw waren de perfecte ruiters en amazones van het circus precies zo inter nationaal beroemd als vandaag de filmster ren. Vooral de amazones, de paardrijdsters dus werden toegejuicht door het publiek, bezongen door dichters, door schilders uitge beeld. Er was natuurlijk veel naijver onder de schone rijdsters. Zo wekte omstreeks 1852 een zekere Miss Ella grote sensatie. Zp reed Danneau" en presteerde het daarbij om vlug en vlinderlicht achtereenvolgens door vijftig dichtgeplakte hoepels te springen en in het maken van salto-mortales niet onder te doen voor de meest ervaren ruiteracro- baat. Alle andere vrouwelijke beroemdheden, die het nooit verder dan twintig hoepels hadden gebracht, verbleekten bij dit bericht. En ziet, de afgunst deed wonderen: na korte tijd presteerden alle dames hetgeen tot dan toe onmogelijk werd geacht, sprongen door meer dan vijftig hoepels, draaiden salto s alsof het niets meer was. Pas toen lekte uit, dat de beroemde Miss Ella een verkleed jongetje was geweest. Dit is ook een van de tientallen kijkjes ach ter de schermen, waarover u kunt lezen in het circusalbum „De Bonte Droom van het Circus". Een boeiend en afwisselend verhaal met talloze pentekeningen, vele prachtige kleurenplaten en plaatjes; geschreven door de circuskenners bij uitstek J. van Doveren en Fred Thomas. Voor slechts 2.50 kunt u dit boekwerk ko pen bij uw roomboterleverancier of direct bestellen per brief of briefkaart bij het Kantoor „Roomboteralbum", Postbus 47, Den Haag. U krijgt het album dan per omme gaande toegezonden onder rembours. Ver meld vooral duidelijk uw naam en volledig adres. De bijbehorende plaatjes ontvangt u gratis voor de rijksbotermerken. U vindt zo'n merk op elk pakje roomboter. (Natuurlijk ook op koelhuisboter). Neem een pakje extra voor de zondag ONDERTROUWD: K. Nat, Roggeveenstr. 2, IJmuiden-oost en J. W. Wagendorp, Ruys- d-aelkade 225, Amsterdam; E. Rijker., De Noo- straat 157. IJmuiden-oost en j. H. Wester- mam, De Noostraat 149, IJmuiden-oost, t.a.: De Noostraat 149, IJmuiden-oost; P. C. de Jong, Nieuwe Plantage 21, Delft, en Chr. W. de Kluis, Willem de Zwijger-laan 20. Sant poort, t.a.: Maredijk 161, Leiden; E. G. Bruyn- zeel, Rooseveltlaan 175II, Amsterdam en J. Wijker, Kompasstraat 46, IJmuiden, t.a.: De Wittenkade, woonark Dj ember, Amsterdam. GEHUWD: F. H. Bouten—C. C. A. Osen- diarp, De Ruyterstraat 80, IJmuiden-oost; J. A. SmitJ. de Roos, Warmenhovenstr. 93, IJmuiden: F. W. WesselmaoH. A. Uijten- daal, Da Costalaan 2, Driehuis; C. Ph. Koster C. Th. Commandeur, Kerkweg 33, Sant poort; J. G. BurgerR. M. Gronki. Schou- tenstraat 1, IJmuiden; W. van den BurgA. E. Jimmink, Acacialaan 24, Beverwijk; W. G. A. EgbersY. J. Visser, Hoofdstraat no. bti, Santpoort; S. F. ThoolenE. Sloofcmans. Zee weg 149, IJmuiden-oost; J KoperN. Stam, Edison.plein 2, IJmuiden. BEVALLEN: A. DuineveldVan Geldorp, z., Zeeweg 375, Driehuis; J. M. M. Deijkers— Van Leeuwen, z.. Bloemetraat 126, IJmuiden; C. W. LamersSchoorl, z., Merwedestraat 48, IJmuiden; Chr. A. de RooijCoster, z., Meeuwenlaan 25, IJmuiden-oost; M. J. Bink horstStravers, z„ Linnaeussrtaat 62, IJmui den; F. KraaijenoordTigchelaar, z., Regge- straat 8, IJmuiden; E. Laan'Uitvlucht, d„ Lange Nieuwstraat 282, IJmuiden; M. M. WebeLippus, z., Evertsenstraat 20, IJmui den-oost; C. A. VisserMeesters, z., Batavia- straat 59, Haarlem; C. A. van der Zwan Cossee, z„ Lekstraat 34, IJmuiden. OVERLEDEN: H. Zonneveld, 77 j„ echt genoot van A. C. M. Rutte, Hofdstraat 164, Santpoort. De eerste stuurman J. G. van de coaster „Wulp" is gisteravond omstreeks half ne gen in de middensluis, toen hij van het achterschip naar het voorschip liep, over de deklading gestruikeld, tegen het luik hoofd gevallen en in het ruim terecht ge komen. Het zicht aan dek was slecht daar de kapitein voor het afmeren de lichten aan dek had gedoofd. De stuurman moest dooi de Velsense ongevallendienst met ruglet sel naar zijn woning in Bussum worden overgebracht. Gezellige contactavond van ADO In het K.S.A.-gebouw te Heemskerk heeft de Heemskerkse voetbalvereniging ADO vrijdag een contactavond gehouden, die zeer goed is geslaagd. De tijd werd op prettige wijze doorge bracht en klaverjassen vormde de hoofd schotel. Van de zijde der leden en donateurs be stond voor deze avond een grote belang stelling, waarover de voorzitter, de heer J. Bekker zich in zijn openingswoord zeer verheugd toonde. Hoewel de prestaties van het eerste elf tal nogal wisselvallig waren is men er toch in geslaagd om zich in de derde klasse te handhaven. Als consul voor de terreinen van ADO is thans aangesteld de heer A. A. Peterse, Antonio Morsstraat 17. Bridgen in de badplaats De tweede' kampioenswedstrijd van de bridgeclub „Wijk aan Zee" eindigde als volgt: 1. DobberPirovano 23% pnt; 2. de heer en mevrouw v. d. Aar 21 pnt; 3. Dik- kenberg—v. d. Geur 20 pnt; 4. mevrouw Dobberv. d. Elzen 17% pnt; 5. Van Kla verenHandgraaf 16% pnt. ADVERTENTIE DE VULPEN EN DE NATUURLIJKE HISTORIE DE KAT. 12 De poes heet Mimie, Grijsje, Petertje of Dons. Soms „Hazepepertje" (maar dit blijft onder ons!) Een poes heeft veel geheimen in haar ogen, Waarmee ze muizen en veel Katers heeft bedrogen. Maar hóe een poes ook krabt, miauwt of huis'lijk snort, 'k Weet dat 'n „DANTUMA" m'n nieuwe vulpen wordt! ZATERDAG 23 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Trapeze". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als Parijs ontwaakt". W.B. Theater, 20 uur: „De geheimzin nige dr. Satan". K.S.A.-gebouw, 14 uur: Speeltuin Mun- nikenweide, filmmiddag. 't Centrum, 20 uur: feestavond perso neelsvereniging Machinefabriek C. Ma ters n.v. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Prijsuitrei king Nederlaagtoernooi om de zilveren vaas. Openbare Leeszaal, geopend van 1012 en 1416 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1013 en 1417 uur; lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. ZONDAG 24 FEBRUARI Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 uur: „Trapeze". Luxor Theater, 14.30 uur: „De slaven van het oerwoud"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Als Parijs ontwaakt". W.B. Theater, 14.30 uur: „De zoon van Zorro"; 16.30 en 20 uur: „Bittere Rijst". MAANDAG 25 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Trapeze". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Als Pa rijs ontwaakt". W.B. Theater, 20 uur: „Bittere rijst". „De Groentenbeurs", 20 uur: Spar- demonstratieavond. „De Groentenbeurs": Vergadering Be- verwijkse Middenstands Centrale, 't Centrum, 20 uur: H.H. Voorlichting. Openbare Leeszaal, geopend van 1518 en 1920 uur: jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek ge opend van 1518 uur; lees- en studie zaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. Alcor, pass. 21 St. Vincent n. Rio de Janeiro. Alhena, 22 te Antwerpen. Amerskerk, pass. 21 Mozambique n. Las Palmas. Amor, 21 te Alexandrië. Amstelmeer, 21 v. Londen n. Curasao. Amstelwal, 21 v. Londen n. Curagao. Aludra, pass. 22 Wight n. Hampton Roads. Amstelveen, 22 nog te Damman. Anker, 23 te Hamburg. Antonia, 23 te Balikpapan. Argos, 22 te Oran. Atje Ray S, 22 nog te Lissabon. Almdijk, 22 te Antwerpen. Alioth, 22 te Montevideo. Alhena, 24 te Rotterdam verw. Amsteldijk, 24 te Rotterdam verw. Ariadne, pas. 22 Vlissingen n. Amsterdam. Aeneas, 22 te Amsterdam n. Tanger. Blitar, 22 te Kuweit. Breda, 22 v. Antwerpen n. Rotterdam. Britsum, 21 340 m. w.z.w. Kp. St. Vincent naar Marseille. Beninkust, 22 te Port Harcourt. Crania, 21 v. Panama n. Brisbane. Calamares, 22 te Balboa. Caltex Delft, pass. 22 Ouessant n. Port Arthur. Caltex Leiden, pass. 22 n. Kreta n. Sidon. Caltex Utrecht, 22 v. Houston n. Rotterdam. Caltex Pernis, 27 te Rotterdam verw. Caltex Rotterdam, 9/3 v. Sidon te R'dam verw. Clavella, 26 te Dar Es Salaam verw. Cleodora, 23 te Abadan. Camerounkust, 21 v. Dakar n. Amsterdam Castor, 22 te New York v. Charleston. Concepcion, 21 75 m. o. Vitoria n. San Francis co do Sul. Camitia, verw. pass. 9/3 Panamakan. n. Curagao. Cistula, 26 te Rotterdam verw. Delfshaven, 23 te Durban. Drente, 22 te Makassar v .Surabaja. Dinteldijk, 22 te Rotterdam verw. Dorestad, pass. 21 Comori eil. n. Las Palmas. Eenhoorn, 22 te Kavalla. Eos22 te Piraeus, Esso.Den Haag, pass. 22 Socotra eil. n. Kaapstad. Elizabeth B, 25 te Barry verw. Friesland SSM. pass.'"-22'ValéiïQip n. Barcelona. Gordias, 23 te Amsterdam verw. Cottica, 22 te Paramaribo. Ganymedes, 22 in Panamakanaal verw. Guineekust, 22 te Hamburg. Gadila, 22 300 m. z. Sydney n. Gladstone. Gooiland, 22 te Recife. Hoogkerk, 21 v. Marseille n. Dakar. Hera, 21 400 m. z.w. Flores n. Londen. Hersilia, 22 te Morrisville. Helicon, 2 2v. Trinidad n. Pto. Ordaz. Iberia, 21 v. St. Nazaire n. Rotterdam. Korenla, pass. 21 Duivelseiland n. Buenos Aires. Karimata, 22 v. Sorong n. Banjuwangi. Kosicia, 22 v. Curagao n. Beaumont. Kota Baroe, 23 te Tj. Priok. Kryptos, 22 v. Portland n. Curagao. Kaimana, 22 te Surabaja v. Semarang. Keizerswaard, 22 180 m. z. Formosa n. Kawasaki. Kenia, 6/3 te Mena Al Ahmadi verw. Kermia, 23 te San Lorenzo verw. Kopionella, 23 te Dakar verw. Koratia, 22 te Pta. Cardon verw. Korovina, 27 te Singapore verw. Krebsia, 25 te Pto. La Cruz verw. Kenia, 22 370 m. z. Cocos eil. n. Mena Al Ahmadi. Lemsterkerk, pass. 21 Mozambique n. Mombasa. Laurenskerk, 22 te Le Havre. Limburg, pass. 22 Mauritius n. Belawan. Loosdrecht, pass. 22 Gibraltar n. Las Palmas. Lutterkerk, pass. 22 Socotra n. Dar Es Salaam. Langkoeas, 22 te Penang v. Belawan. Maasdam, 21 v. Southampton n. Cobh. Maaskerk, 23 te Madras. Mijdrecht, pass. 22 Dakar n. Las Palmas. Macuba, 22 te Kopenhagen verw. Mentor, 22 te Curagao. Maas, 22 te Curagao. Malea, 28 te Balikpapan verw. Marissa, 22 te Berre verw. Marpessa, 26 te St. Vincent verw. Metula, 23 te Melbourne verw. Mitra, 3/3 te Curagao verw. Myonia, 25 te Abadan verw. Meerkerk, 22 te Antwerpen. Nias, 23 v. Manilla n. Singapore. Nieuw Amsterdam, 22 te San Thomas. Overijsel, 22 v. Adelaide n. Kaapstad. Ovula, 22 te Balikpapan v. Singapore. Oranjefontein, 21 670 m. n.w. Walvisb. n. Kaapst. Oberon, 22 te Maracaibo. Ondina, 28 te Dakar verw. Ouwerkerk, 22 270 m. w. Adelaide n. Adelaide. Prins Willem III, 22 v. Bizerta n. Dakar. Poseidon, 22 v. Mobile n. Beaumont. Pr. Casimir, 22 330 m. w. Panama n. Christobal, Peperkust, pass. 21 Ouessant n. Dakar. Rotti, 23 te Surabaja. Ruys, 22 v. Hongkong n. Singapore. Radja, 22 te Tj. Priok. Rotula, 22 te Curagao. Rijndam, 22 te Nassau Bahamas. Raki, 21 410 m. z.o. Bermudas n. New Orleans. Rijnland, 24 te IJmuiden verw. Scherpendrecht, 23 te Sidon. Sibajak, 23 te Tj. Priok. Stad Rotterdam, pass. 22 Dover n. Melilla. Straat Torres, 23 te Colombo. Stad Schiedam, 22 te Gibraltar v. Rotterdam. Sidajoe, 25 te Bangkok v, Singapore. Samarinda, 22 te Lourenco Marques v. Durban. Solon, 22 te Philadelphia. Stentor, 21 v. Puerto Cabello n. Houston. Soestdijk, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Schelpwijk, 230 m. z.w. Adelaide n. Miri. Sunetta, 22 58 m. n.n.w. Kp. Wessel n. Balikpapan. Seven Seas, 23 te Cowes verw. Stad Haarlem, 24 te Rotterdam verw. Tamo, 20 v. Santos n. Buenos Aires. Theobaldius, 21 v. Kaapstad n. Las Palmas. Tomocyclus, 21 v. Oslo n. Curagao. Tibia, pass. 23 Socotra n. Las Palmas. Tabian. 22 te Cheribon v. Tj. Priok. Teiresias, 22 te Surabaja v. Semarang. Tjiluwah, 22 te Djakarta v. Singapore. Themisto, 22 te New Orleans. Taria, verm. 24 v. Hamburg n. Corpus Christi. Tara, 22 te Antwerpen verw. Tjisondari, 21 v. Mombasa n. Singapore. Van Waerwijck, 22 140 m. z.w. Kangeroe eil. n. Sydney. Vasum, 22 v. Las Palmas n. Mena Al Ahmadi. Van Cloon, 22 te Surabaja v. Semarang. Van Riemsdijk, 22 te Djakarta v. Singapore. Westland, 21 v. Salvador Bahia n. Amsterdam. Wield recht 22 te Sidon. W. Alton Jones, 21 270 m. o. Mogadiscio n. Mena. IJssel, 23 te La Guaira. KLEINE VAART Anna B, 22 v. Antwerpen te Nantes verw. Anna B, 22 20 m. z.w. Ile de Croix n. Nantes. Arbon, 22 ten anker Solway Baai n. Silloth. Ardeas, 22 te Kp. San Sebastian n. Genua. Ariadne, 22 dw. Hoek v. Holl. n. Amsterdam. Atlantic, 22 v. Fowey te Amsterdam verw. Alcetas, 22 te Rotterdam n. Algiers. Atlas, 21 v. Lissabon n. Rotterdam. Bloemgracht. 22 te Londen v. Amsterdam. Brouwersgracht. 22 te Pargas v. Gdansk. Bab T, 20 v. Rochefort te Bordeaux. Bornrif, 2 2v. Londonderry te Cardiff verw. Diana. 22 v. Middlesboro te Oostende verw. P^lsa, 19 v. Bordeaux n. Port Talbot. Eemsborg, 22 Sandettie n. Rotterdam. Erkalin, 22 v. Carlough te Paisley. Equator, 26 v. Teignmouth te Napels verw. Erasmus, 23 v. Kopenhagen te Cork verw. Finlandia. pass. 22 Vlissingen n. Terneuzen. Flevo, 22 20 m. z.w. Texel n. Hamburg. Frans v. Seumeren. 22 dw. Vlissingen n. R'dam. Isis, 22 60 m. w.n.w. Texel n. Goole. Ilias, 21 v. Limassol n. Irkalion. Joost, 20 v. Zaandam te Newcastle. Jonan, 23 v. Napels te Barcelona verw. Jan Herman, 22 100 m. n. Casabl. n. Casablanca. Jonet, pass. 22 Vlissingen n. Londen. Kaap Falga. 20 v. Huil te Goole. Kaap St. Vincent, 20 v. Vestervik n. Rotterdam. Konny M, 22 v. Tunis te Ceuta verw. Kastanjesingel, 22 dw. Lizzard n. Antwerpen. Koh-I-Noor, 22 6 m. z. Goeree n. Rotterdam. Leliegracht, 21 te Kotka v. Antwerpen. Luna, 22 50 m. z.o. Valencia n. Barcelona. Midas, 21 te Lissabon n. Barcelona. Mariscal Lopez. 22 v. Hamburg te Antw. verw. Marne, 22 dw. Scheveningen n. Rotterdam. Neptunus, 22 bij Et-St. boei n. Bremen. Noord, 22 te Hoek van Holland. Phidias, 21 v. Barcelona n. Santa Feliu. Plato, 21 v. Aalborg n. Aarhus. Prinsengracht. 22 te Brussel v. Newport Mórt. Peter Swenden, pass. 22 Vlissingen n. Dublin. Ponza, 20 v. Bordeaux n. Grangemouth. Rigel, 22 bij Eemsboei n. Delfzijl. Roelof Buisman, 22 te Startpoint n. Londonderry. Rijnhaven. 22 v. Duinkerken te Rouaan verw. Sonja D, 2 120 m. n.o. Humber n. Huil. Stella Maris, 22 25 m. n.o. Stromboli n. Malta. Swift, 22 20 m. n.w. Dieppe n. Gent Tide. 22 op Wielingen n. Gent. Tilly, 20 v. Bayonne te Bordeaux. Vanda, 23 v. Halmstad te Exmouth verw. Wilca, 22 te Thames n. Middlesbro. SLEEPVAART Clyde, 21 v. Rotterdam n. Bordeaux. Ebro, 21 v. Gravesend n. Mombasa. Gele Zee, 21 bi.j Vittangi. Humber, 21 240 m. z.z.w. Kp. Finisterre n. Hamb. Noordholland, 21 210 mijl w.n.w. Burlings naar Pto. Cabello. Noordzee, 21 190 m. z.z.o. Suez n. Suez. Podlzee, 21 te Maassluis. Thames, pass. 21 Ouessant n. Rotterdam. Driehuis-W. Hagelingcrweg 357. Tel. 4951 Voor grote en kleine bouwwerken. Trix Fleischmann met alle toebehoren naar WILLEMSBEEKWEG 63 IJmuiden-O. Tel. 5324 PROFESSIONEL PERMANENT DE NIEUWSTE COLD WAVE u gepresenteerd door KENNEMERLAAN 126 TELEFOON 4426 Neem les bij Autorijschool Zeeweg 275

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7