WERKGEVERS EN VAKBONDEN HEBBEN ERNSTIGE KRITIEK OP DE BEZUINIGINGSNOTA Landbouwschap is allerminst bevredigd door voorgestelde hulpverlening HET WEER Grote bemiddelingsijver tussen Israel en Arabische landen Haarlems Dagblad Bedrijfsleven zwaar op de proef gesteld K.A.B.:Consequenties onaanvaardbaar C.N.V.Ernstig verontrust Ook de landbouw is niet tevreden Nieuwe lasten op autovervoer Koers van twee oorlogsbodems toont ernst van vrije vaart-eis der V.S. Treinbotsing in België: drie doden Justitie contra overtreders der Wegenverkeerswet In 1955 werden 7.019 vonnissen onherroepelijk Nehroe maakte noodlanding met zijn Russisch vliegtuig I Opklaringen Monument voor in Korea gesneuvelde Nederlanders Hongaren bij Westelijke legaties gearresteerd Het woord is aan Tankauto te water V erkeersongelukken DIT JAAR: 153 DODEN Nederland zal bijdragen aan NAVO niet verminderen Verklaring van mr. Luns in Londen De Ruvter-herdenking Ook India streeft naar garanties voor Israel Record voor Guy Mollet 71e JAARGANG No 195 Lange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 15295°. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks DINSDAG 26 FEBRUARI 1957 IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN 302e JAARGANG No 43 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V, Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct Giro rekening 273107 ten name v. Haarl. Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers en het Centraal Sociaal Werkgevers Verbond hebben ernstige kritiek op de voornemens die dc regering in haar bezuinigingsnota bekend heeft gemaakt. De bezwaren richten zich tegen de verhoging van de vennootschapsbelasting met 50 miljoen, tegen de opschorting van de investeringsaftrek en de verhoging van het weelde- en het tussentarief der Omzetbelasting. De volgens de nota voorgenomen bezuiniging op het overheidsapparaat noemen de verbonden niet reëel. Afschaffing van consumenten subsidies op melk en suiker en verhoging der PTT-tarieven, zo zeggen de verbonden zijn geen bezuinigingen die door het over heidsapparaat zelf gedragen worden. Door de verhoging der vennootschapsbelasting wordt vol gens de verbonden het in gang zijnde industrialisatieproces ge schaad op een moment dat aan de concurrentiekracht van ons land de hoogste eisen worden gesteld. Zij betreuren de opschor ting van de investeringsaftrek, omdat deze niet alleen een prikkel is tot extra investeringen, maar ook een verzachting van een van de ergste tekortkomingen uit het fiscale winstbegrip, namelijk van het verbod om aan de afschrijvingen de vervan gingswaarde ten grondslag te leggen.. Hoewel de regering ervan uitgaat dat de stjjging van de kos ten van levensonderhoud niet gepaard mag gaan met een loonsverhoging, heeft zij wel reeds een uitspraak gedaan over de verhoging der landarbeidersloncn. Een dergelijke verhoging aldus de verbonden, mocht in het overige bedrijfsleven alleen worden toegekend zonder prijsverhoging en moest worden op gevangen door produktiviteitsstijging. De verbonden achten het een tekortkoming, die van principiële betekenis is voor het gehele loonbeleid, dat de regering zich over dit aspect van deze reeds door haar bij voorbaat geno men beslissing niet heeft uitgesproken. De verhoging van het weeldetarief en het tussentarief der Omzetbelasting noemen de verbonden onverantwoord, omdat zij voor een groot deel drukt op de desbetreffende bedrijfstakken cn volgens volstrekt wille keurige maatstaven een extra last op enkelingen legt. In 1955 zjjn in totaal 7.019 veroordelingen wegens misdrijven tegen de wegenver keerswet onherroepelijk geworden, tegen 6.426 in 1954. Van deze vonnissen zijn er respectievelijk 5.105 en 4.779 gewezen we gens het rijden onder invloed van alcohol. Deze cijfers blijken uit een publikatie van het Centraal Bureau voor de Statistiek over de toepassing van de wegenverkeers wet in 1955. Van de in 1955 opgelegde straffen be stonden er 5.161 uit geldboeten (al dan niet gecombineerd met voorwaardelijke vrij heidsstraf), 1.785 uit gevangenisstraf (waarvan 167 voorwaardelijk). De bijko mende straf van ontzegging van de be voegdheid om een motorrijtuig te bestu ren werd 1.058 maal uitgesproken. Ten gevolge van de speciale opsporings acties naar verkeersovertredingen steeg het aantal schuldigverklaringen met trans acties terzake van overtredingen van 503.589 in 1954 tot 750.331 in 1955, of wel van 48 per duizend inwoners tot 70 per duizend inwoners. Nehroe RAISJOER (Reuter) Heit particuliere vliegtuig van premier Nehroe van India, een Ru0sische „Iljoesjin-14", heeft wegens brand in een der beide motoren bij Raisjoer mi de Indiase staat Hyderabad een nood landing moeiten maken. Geen der inzitten den, onder wie zich de premier zelf be vond, naakte gewond, Nehnoe was voor een verkiezin.gstournee onderweg van Maoiga- lone naar Madja Pradasj. Het toestel was een geschenk aam Nehroe van de Russische leiders Boelgandn en Krocisjtsjev ter gelegenheid van hun bezoek aan India eind 1955. Nehroe vervolgde later zijn reis met een in Amerika gebouwde Dakota. XÖOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCJOOOOOOOOOOCOOOOOO 8 VERWACHTING, medegedeeld door 8 het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van 8 dinsdagavond tot woensdagavond, s opgemaakt om 11.15 uur: g Nu en dan opklaringen en slechts hier en daar een bui. In de nacht en ochtend plaatselijk 8 mist en temperatuur om het 8 vriespunt, ongeveer dezelfde middagtemperaturen als van- daag. Zwakke tot matige wind, in hoofdzaak tussen west en noord. 8 8 s 0 Volledige weerrapporten op pagina twee. g 8 8 GGOCXMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S In kringen van het Verbond van Protes tants-Christelijke Werkgevers In Neder land heeft de regeringsnota bepaald teleur stelling gewekt. Uit deze nota blijkt dat de regering niet alleen in een bestedingsbeperking wil voor zien, maar ook in een groot deel van de verlangens van de landbouw wil voorzien. Mede hierdoor worden op het bedrijfsleven lasten gelegd, die belangrijk verder gaan dan in het S.E.R.-advies was voorzien, hoe wel de aanbevelingen van het S.E.R.-advies de spankracht van het bedrijfsleven reeds zwaar op de proef stelden. Met nadruk wijst het verbond erop, dat verzwaring van de lasten Van het bedrijfs leven een gevaar vóór de huidige en toe komstige welvaart en de werkgelegenheid inhoudt. Het verbond stelt de vraag of de verdeling van de offers over consumptie, investeringen en overheidsuitgaven wel met dezelfde evenwichtigheid is geschied als in het S.E.R.-advies was voorzien. De beperking van de uitgaven van de rijks overheid met 200 miljoen is geen werke lijke bezuiniging op de rijksuitgaven, want de vermindering van subsidies en van de tekorten op overheidsbedrijyen worden af gewenteld op de consument. Ook het Prot. Chr. Werkgeversverbond is van oordeel dat de verhoging der landarbeidersionen een doorkruising van het loonbeleid inhoudt en een gevaar betekent voor de prijsstabili- satiepolitiek. Het Verbondsbestuur van de Katholieke Arbeidersbeweging is van oordeel dat het totale effect van de te verwachten prijsstij gingen enige percenten hoger zal zijn dan hetgeen in het S.E.R.-advies was berekend. De K.A.B. blijft ten volle bereid, de gevol gen, voortvloeiend uit het S.E.R.-advies, aangevuld met de consequenties van enige verbetering in de landarbeidersionen, te aanvaarden en te verdedigen. Het behoeft echter, zo verklaart het verbondsbestuur van de K.A.B. geen nader betoog, dat dit op zichzelf reeds een niet geringe inspanning zal vergen. Het verbondsbestuur is echter niet be reid de consequenties te aanvaarden, die voor de consumenten zouden ontstaan, in dien de voorstellen, neergelegd in de be stedingsnota, zouden worden geaccepteerd. Deze gaan immers belangrijk uit boven datgene, waartoe ook de K.A.B. zich heeft gebonden. Ook de Verbondsraad van het Christe lijk Nationaal Vakverbond verklaart ern stig verontrust te zijn over enkele in de regeringsnota voorgestelde maatregelen. Met name geldt dit de verhoging van de melkprijs met tien cent per liter. Uit deze prijsverhoging vloeit in het bijzonder voor de grotere gezinnen en voor de lagere in komensgroepen een te zware belasting van het gezinsbudget voort. Voorts kan de ver mindering van het melkverbruik, welke tengevolge van de prijsverhoging verwacht moet worden uit het oogpunt van volks gezondheid niet aanvaardbaar worden ge acht. De grens van het prijsindexcijfer is door de vakbeweging gesteld op 114%. Mede daarom is het verbond van oordeel dat de verhoging van de melkprijs belangrijk la ger zal moeten zijn dan 10 cent. De ver bondsraad van het C.N.V. verlangt verder dat de overheidsbezuinigingen niet, zoals in de nota is geschied, voor een belangrijk deel gezocht worden in een verschuiving van lasten naar het bedrijfsleven en naar de consument, maar dat de overheid in grotere mate dan in de aangekondigde maatregelen het geval is, streeft naar we zenlijke beperkingen op haar eigen terrein. Naar het oordeel van het C.N.V. dient de huurverhoging volledig te worden gecom penseerd. Het Landbouwschap is niet tevreden met de in de regeringsnota voorgestelde maatregelen ten behoeve van de landbouw. In een uitvoerige nota aan de Tweede Ka mer heeft het zijn bezwaren kenbaar ge maakt. Ernstig bezwaar heeft het Landbouw schap tegen de in de nota vervatte opvat tingen over de beloning van de landarbeid. Bezwaar heeft men ook tegen het rente percentage van 3,5 bij de berekening van de gebouwenlast. Voorts meent het Land bouwschap, dat rente en afschrijving over het gebouwenkapitaal dienen te geschieden over de specifieke vervangingswaarde. De door de regering aangenomen grond rentebedragen liggen aanzienlijk beneden het huidige peil van de nettopachten. Zeer ernstig bezwaar heeft het Land bouwschap tegen de voorgenomen blok kering van de stijging der garantieprijzen uit hoofde van de normverhoging voor be drijfsgebouwen. Ook het binden van de blokkering aan bepaalde voorwaarden ver ontrust het Landbouwschap. Naar van de zijde van de Algemene Ne derlandse Agrarische Bedrijfsbond verno men wordt geeft de nota aan de Tweede Kamer niet de mening weer van de vier hoofdbestuurleden van het Landbouw schap, die namens de A.N.A.B. daarin zit ting hebben. De Nederlandse Vereniging van Rubber fabrikanten heeft in een brief aan de Tweede Kamer ernstig bezwaar gemaakt tegen de verhoging van de omzetbelasting op auto- en motorbanden van 5 tot 15 per cent. De vereniging noemt dit een ernstige discriminatie en zegt dat de motivering er van kennelijk uitgaat van de reeds lang ver ouderde opvatting dat een auto een luxe vervoermiddel zou zijn. Slechts weinig auto's worden alleen voor privé-doeleinden gebruikt. De maatregel treft bovendien 41.000 lichte bedrijfsauto's, een derde van het totale vrachtwagenpark. De vereniging wijst er voorts op dat de verkeersveiligheid allerminst wordt ge diend door de maatregel, omdat de (duur dere) banden verder zullen worden opge reden dan de veiligheid toelaat. Tenslotte wordt gezegd dat het vervoer van personen en goederen, dat onlangs reeds door de Verhoging van de benzine prijs werd getroffen, wederom extra zal worden belast. Te Hoeng Song in Zuid-Korea heeft het eerste Koreaanse leger een gedenk steen opgericht ter nagedachtenis van luitenant-kolonel M. den Ouden en de soldaten van het Nederlandse detache ment in Korea, die tijdens de strijd om Hoeng Song op 12 en 13 februari 1951 om het leven kwamen. De president van de Zuid-Koreaanse republiek en mevrouw Syngman Rhee hebben een bezoek gebracht aan het monument. BOEDAPEST (Reuter, AFP) De politie te Boedapest heeft maandag de gebouwen van ten minste vier westelijke gezant schappen omsingeld en de Hongaarse be zoekers, die de gebouwen verlieten, aan gehouden. Volgens Britse kringen zouden zich aandagavond nog „verscheidene tien tallen" Hongaren, die het Britse gezant schap hadden bezocht, in arrest bevinden. De actie, die werd uitgevoerd door poli tiemannen in uniform en in burger, was tevens gericht tegen de legaties van Frank rijk en Oostenrijk. Ook in de omgeving van het Amerikaanse gezantschap werden burgers gezien, die door de politie werden weggevoerd. Volgens waarnemers controleerde de po litie eerst de persoonsbewijzen van de be zoekers, onder wie vrouwen en kinderen, Otega y Gasset: Schreeuwend om vrijheid werpt de massa zich in de armen van dwinge landen. ADVERTENTIE BARTEllORISSTR HAARLEM IEL 1 3439 FERD. B0LSTR. 48 ADAM TEL. 717162 Wollen waterdichte Tweedjassen Een tankauto van Shell Nederland, ge laden met tien ton olie, is bij de brug over de Vijf Sluizen te Vlaardingen te water gereden. De trekker verdween onder wa ter de aanhanger bleef halverwege hangen. De chauffeur Van Leeuwen slaagde er met behulp van twee voorbijgangers in zich te bevrijden. Hij is in een ziekenhuis opge nomen. Zijn toestand is vrij goed. De bij rijder, de 27-jarige D. Ploeg, is er niet meer in geslaagd de cabine te verlaten, zulks on danks het feit, dat twee Vlaardingse po- litie-agenten zich gekleed te water bega ven en geruime tijd poogden hem te hulp te komen. De chauffeur moest plotseling remmen voor twee kinderen, die onverwacht over staken; zijn auto slipte en kwam in de Poldervaart. De twee burgers, die de chauffeur redden, zijn, omdat zij door de kou waren bevangen, evenals de geredde in het algemeen ziekenhuis te Vlaar dingen opgenomen. Tengevolge van verkeersonge- lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 153 persoden, van wie 22 kinderen. LONDEN (Reuter). - De Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, mr. Luns, heeft maandag verklaard, dat Ne derland zijn bijdrage aan de Noord-Atlan tische Verdragsorganisatie niet verminde ren zal. De Nederlandse regering is vast besloten de defensie-inspanning voort te zetten en zich te houden aan de doelen die de NAVO zich gesteld heeft, zo verklaarde hij bij zijn aankomst in Londen, waar hij dinsdag de bijeenkomst van de raad der Westeuropese Unie zal bijwonen. Neder land is er tot op heden in geslaagd de defensie-inspanning vol te houden, zo zei mr Luns. Mogelijk zullen wij in staat zijn de defensie te reorganiseren, doch dat zal niet gedaan worden om de uitgaven of de mankracht te verminderen. Mr. Luns wil de zich nog niet uitlaten over het stand punt van de Nederlandse regering ten aan zien van de Europese defensie. Eerst wil hij de Britse voorstellen zien en de bijdra gen van andere landen en hun moeilijk heden op financieel en militair gebied be studeren. Evenals de andere regeringen benaderen wij het moeilijke defensie vraag stuk onbevooroordeeld, doch met enige zorg, aldus mr. Luns. Londen vastbesloten Groot-Brittannië is vastbesloten de voor genomen vermindering van zijn strijd krachten op het vasteland door te zetten, ondanks de protesten van de Verenigde Staten en van zijn bondgenoten in Europa, zo meldt onze correspondent. Selwyn Lioyd, de Britse minister van Buitenlandse Zaken, zal dit vandaag dui delijk maken op de bijeenkomst van de Westeuropese Unie in Lancaster House. De Britse regering hoopt de op het continent gerezen vrees weg te nemen, dat Groot- Brittannië alleen uit overwegingen van binnenlandse bezuiniging tot inkrimping van zijn strijdkrachten zou hebben beslo ten. Van Britse zijde zal worden uiteen gezet, dat de voorgestelde reorganisatie van de defensie-politiek in geen enkel op zicht strijdig is met de belangen van an deren. Volgens de Britse redenering zal het feit alleen al, dat Groot-Brittannië de enige Europese mogendheid is, die kern wapens ontwikkelt, een geruststelling moe ten zijn voor het continent. Generaal Norstad, de opperbevelhebber van de NAVO is het echter niet eens met de Britse bewering, dat de kracht van de gekortwiekte Britse troepen niet zou wor den verminderd door de vervanging van mankracht door kernwapens. De Koningin en prins Bernhard zijn voornemens de plechtige herdenking van de 350-ste geboortedag van Michiel Adri- aensz de Ruyter in de St. Jacobskerk te Vlissingen op vrijdag, 22 maart bij te wo nen. NEW YORK/JERUZALEM (Reuter/AFP). De Algemene Vergadering van de UNO komt hedenmiddag om half vijf Neder landse tijd bjjeen om ten eerste over Cy prus en ten tweede over het Nabije-Oosten te beraadslagen. Of punt twee aan de orde komt is ten dele afhankelijk van de be sprekingen met Abba Eban. Israëlische kringen in de UNO deelden mede, dat Eban „nog maar net begonnen was". India doet ook in deze zaak weer po gingen tot bemiddeling. Krisjna Menon had een onderhoud met de Amerikaanse afgevaardigde Cabot Lodge en de Indiase afgevaardigde Arthur Lall had een ge sprek met Hammarskjoeld. De Israëlische vertegenwoordiger bij de UNO, Abba S. Eban, heeft maandag twee maal met secretaris-generaal Dag Ham marskjoeld gesproken. Het onderhoud des middags duurde ongeveer zeventig minuten, het tweede,' in de avond, een uur. Eban zeide, dat hij na het overleg op nieuw contact zou opnemen met zijn re gering. Hij zou hoogstwaarschijnlijk he denochtend, een nieuw onderhoud met Hammarskjoeld hebben. De Britse permanente afgevaardigde bij de UNO, Sir Pierson Dixon, besprak maandag de toestand in het Nabije-Oos ten met de Canadese minister van Buiten landse Zaken, Lester Pearson. Men gelooft, dat zij een Canadees plan hebben bestu deerd, dat voorziet in garanties voor Is rael, samenvallend met een Israëlische terugtrekking uit Egypte. Loven en bieden Over de bedrijvigheid achter de scher men bij de UNO meldt onze correspondent te New York: Zonder in direct contact met elkaar te staan zijn de Israëliërs en de Egyptenaren bezig met een spel van loven en bieden. Hammarskjoeld, Dulles en de Canadese minister Pearson zijn de bemiddelaars in dit bij uitstek oosterse spel en de partijen komen elkaar gaandeweg nader. Daar mede is evenwel nog niet gezegd, dat men het spoedig eens zal zijn over de prijs, waarvoor min of meer de normale toe stand in het Nabije-Oosten zal worden ge kocht. Zolang deze prijs nog niet vast staat, aarzelt zelfs Amerika om voorwaar den in een resolutie vast te leggen. Over de vrije vaart in de Golf van Akaba zal men het waarschijnlijk gemakkelijker eens worden dan over een regeling van de Gaza-strook. Het zou voor de hand liggen dat UNO-troepen allerwege tussen Egypte en Israel worden gelegerd, maar tot dus ver is er de moeilijkheid, dat Egypte vol houdt, dat deze troepen moeten inrukken, zodra Egypte dat wenst. De aarzeling van Amerika om tot formulering der resolutie over te gaan zolang het succes van een dergelijke resolutie niet is verzekerd, °^«XXX)OOOOOOOOOC)OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOCOOOOOCCOOOOOOCOOOOOOOOOOOCOOOCOCOD 3COCOOOCOC' Op de lijn Charleroi-Brussel zijn maandag twee elektrische treinen bij het station Courcelle-Motte op elkaar ingereden, waardoor tenminste drie personen om het leven zijn gekomen en ruim zestig gewond. Verscheidene uren na de botsing konden de lijken van een van de twee bestuurders en twee passagiers uit de wrakstukken worden geborgen. Bij het licht van toortsen hebben red dingsploegen in de afgelopen nacht naar een vermiste gezocht, die, naar men vreesde, tussen de vernielde wagons bekneld zat. Van ongeveer twintig gewonden is de toestand ernstig. Niettegenstaande de heftige botsing bleven de twee trei nen op de rails. Volgens een woordvoerder van de spoorwegen is het ongeluk veroorzaakt, doordat de sneltrein uit Charleroi door een onveilig signaal was gereden. De treinbestuurder, die het ongeluk heeft overleefd, kon nog niet verhoord worden. Hij heeft een zware hersenschudding opgelopen. (Reuter/AFP3JP) >ooqoooooc co°°oococ>co<x}ocoooo<x>c>c<xx>ccooo<xxxocccoococ<xx}cocoocoooocooo^ maakt het onmogelijk te voorspellen hoè lang het touwtrekken nog zal doorgaan. Hoewel voor vandaag eindelijk de zitting over dit dispuut werd verwacht, ziet het er nog niet naar uit dat een compromis vlot zal worden gevonden. Maandag was er dus geen openbare bij eenkomst inzake het dispuut tussen Israel en Egypte, al werd er achter de schermen hard gewerkt. Naar in Jeruzalem gemeld is, zijn twee Amerikaanse torpedobootjagers in de Rode Zee op weg naar Sjarm El Sjeik aan de Golf van Akaba. Als namen van de schepen werden genoemd de „Beale" en de „Cotton". Bevestiging van de berichten was nog niet te krijgen. Deze berichten meldden, dat een flottilje van vier Ameri kaanse torpedobootjagers zaterdagmiddag uit Aden was vertrokken. Twee daarvan vertrokken naar de Perzische Golf en twee naar de Golf van Akaba. Luitenant-kolonel Mathet-Ahu is maan dag benoemd tot militair gouverneur van de strook van Gaza. Hij volgt luitenant kolonel Chaim Gaon op, die na de bezet ting van het gebied, begin november, werd aangesteld. Waarnemers in Tel Aviv ge loven dat Gaon weg moest wegens zijn herhaalde verklaring, dat Israel in Gaza zou blijven. Israels standpunt Premier David Ben-Goerion van Israel heeft maandagavond in het parlement de voorwaarden voor de ontruiming van Sjarm El Sjeik herhaald. Deze zijn: le gering van UNO-troepen langs de kust van de golf tot overeenstemming met Egypte is bereikt. Het parlement heeft het buitenlandse beleid van de regering met 72 tegen 29 stemmen goedgekeurd. Er -werd gestemd over een compromismotie van de re geringspartijen. Vóór de stemming zei de Israëlische premier nog, dat Israel niet kan toestaan, dat de Egyptenaren terugkeren naar Gaza. „Maar wanneer een land, dat een op lossing voor de moeilijkheden zoekt, heeft voorgesteld een commissie van de UNO te zenden om alle problemen ter plaatse te bestuderen en te bespreken, willen wij noch mogen wij de deur sluiten voor de commissie", aldus Ben Goerion. NEW YORK (Reuter). Krisjna Menon van India heeft maandagavond de Egyp tische minister van Buitenlandse Zaken, Fawzi, om een onderhoud gevraagd. Vol gens gewoonlijk betrouwbare bronnen wilde hij spreken over een mogelijke re geling van de kwestie met Israel waarbij Egypte zou toestemmen in het legeren voor onbepaalde tijd van politietroepen van de UNO in de omstreden gebieden en eventueel in het patrouilleren van een vlooteenheid van de UNO ter verzekering van de vrijheid van scheepvaart. PARIJS (UP) Het kabinet van pre mier Mollet is vandaag langer aan het be wind dan enige andere na-oorlogse Franse regering, namelijk 390 dagen. In 1948— 1949 bleef het kabinet van de radicaal socialist Henri Queuille 390 dagen aan het bewind. In de tegenwoordige politieke con stellatie heeft het alle schijn, dat de socia list Mollet het record van Queuille ruim zal breken.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1