KAPPER BOON jBrieven aan redactie Heeft u iets te verzenden? VoatdeCiqe aanbiedingen aan ROOMBOTER RONDO'S 69 ct ZANDRINGEN 55 ct WAFELKOEKEN 55 ct MOKKAPUNTEN 63 ct DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee Luidsprekers DINSDAG 26 FEBRUARI 1957 Motie Heemskerk over agrarische gronden Katholieke middenstanders ter feestelijke leden vergadering Wijk aan Zee heeft dringend Herv. Verenigingsgebouw nodig „De eenzame heer" uit Sjanghai Oriënterende bespreking Beverwijkse middenstand AMSTERDAM NEW YORK Scheepvaart TUSSEN TEXTIEL Boodschappendienst „IJMONDSTAD" Direct van Fabriek Y7 pond 1/2 pond 15 voor 4 voor (Verkort weergegeven) Waarom. In de krant van vrijdag 15 februari j.l. heb ik gelezen, dat is opgericht het „Comité van Waakzaamheid 1956" tegen het communisme zoals dit zich in Nederland en elders manifesteert. Prachtig! Het bewijst, dat de politieke belangstelling nog niet dood is. De Neder landse politieke partijen kan men toch eigenlijk geen echte politieke partijen noe men; zij zijn veel meer verenigingen van klassen of standen, die tot doel hebben zoveel mogelijk de stoffelijke belangen van hun leden te bevorderen, al of niet op con fessionele basis. Waar blijft de partij die er voor vecht, dat Nederland weer komt in de rij van de mondige naties; die er naar streeft dat Nederland weer een zelfstan dige politiek gaat voeren? Een partij, die: 1. anti-communistisch is en tegelijk de beweging voorstaan: los-van- Washington (niet: anti-Washington); 2. de Afro-Aziatische landen nu eens heel dui delijk te verstaan geeft: Nieuw-Guinea is en blijft Nederlands. Amerika is alleen onze bondgenoot voor zover dat z'n eigenbelang ten goede komt. Want Amerika liet ons in de steek in de Indonesische kwestie, ontving Sukarno vorstelijk, terwijl kort tevoren de schuld aan Nederland door hem werd geannu leerd. En als binnenkort de kwestie Nieuw- Guinea in de UNO wordt behandeld, zal Amerika een strikte neutraliteit in acht nemen. Amerika strijdt voor de vrijheid der volken. Waarom dan de steun aan de Joe goslavische regering, die net zo commu nistisch is als de Russische? Omdat Ame rika er mee gebaat is dat Joegoslavië en Rusland geen vrienden zijn. Waarom sancties tegen Israel en niet tegen Egypte in de afgelopen jaren, waar om niet tegen Rusland en India? Omdat Amerika Israel wil opofferen om de vriend schap te winnen van een Arabisch vorst (olie!). En nu is het zo erg, dat de Nederlandse afgevaardigde bij de UNO zich niet duide lijk vóór Israel uitspreekt, maar zich ont houdt van stemming, terwijl toch gebleken is, dat het Nederlandse volk achter Israel staat. Hoe kan dat? Omdat de Nederlandse buitenlandse politiek in Washington wordt uitgestippeld. Wie richt de nationale politieke par tij op die Nederland z'n zelfstandigheid weer teruggeeft? Moge het spoedig ge beuren! C. A. SCHREUDER. 5 mei. Ieder jaar als het tegen de tijd gaat lopen dat op organisatorisch gebied onze bevrijdingsdag aan de orde komt, krijg je een kriebel in je bloed van schaamte, over het nog steeds doorlopende gesol met deze datum, die niet alleen in onze Va derlandse geschiedenis een der belangrijk ste dagen is geworden, maar voor heel de mensheid. Beseft men dan niet dat de opspraak van deze datum telkenj are betrokken wordt, een diepe vernedering voor Het gehele Ne derlandse volk betekent? Tijdens het dieptepunt van alle mense lijk leed, in het oorlogsjaar 1944, zei een van mijn naaste verzetsvrienden, zelf va der van een groot gezin en helaas nog kort voor de bevrijding voor, hqt vuurpeloton gevallen, voor zijn, Go<J en medemens: „Als ik de bevrijding niet mocht beleven en jullie wel, kom dan bij de bevrijding op mijn graf, zo dit bekend is en zingen jullie dan het bevrijdingslied, want dan is er reden tot vreugde". Dit zijn woorden waaruit de kracht van het offer spreekt, om anderen de vreugde des levens te hergeven. En over dit grote geluk, dat wij de vreugde van de bevrijding op 5 mei 1945 mochten beleven, speelt zich nog steeds de jaarlijkse nationale tragedie af, of wij wel of niet openlijk aan deze vreugde uiting zullen geven. Moge de Nederlandse regering en de be treffende officiële instanties, evenals het Nederlandse volk zelve tot het besef ko men, dat de historische betekenis van de 5e mei als de dag der bevrijding, niet door ons zal worden bepaald, maar in de oor- Staten aanvaarden haar voor kennisgeving In de heden gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Noordholland heeft de voorzitter, dr. M. J. Prinsen, mee gedeeld, dat ingekomen was een motie van de gemeenteraad van Heemskerk, inzake de vervangende tuinbouwgronden. Daarin wordt aandacht gevraagd voor het beschik baar stellen van grond in het streekplan IJmond-Noord en voor het geven van voorkeur aan grond in de IJselmeerpolder voor te verdrijven agrariërs uit IJmond. Ook was binnengekomen een adhesie betuiging van de gemeenteraad van Velsen over dit onderwerp. Naar aanleiding van de motie merkte de voorzitter op, dat het streekplan in behan deling is bij de Kroon. Er zijn o.a. door het Landbouwschap voor Noordholland be zwaren ingediend over de vervangende gronden. In de Raad van State zal deze aangelegenheid dus aan de orde komen. Over het verkrijgen van prioriteit van gronden in de IJselmeerpolder hebben Ge deputeerde Staten pogingen in het werk gesteld. Een definitieve beslissing is nog niet bekend, maar Gedeputeerde Staten zullen hun aandacht aan deze zaak blijven besteden. Daarom stelde spreker de ver gadering voor de motie voor kennisgeving aan te nemen. Hiermee ging zij akkoord. De voorzitter deelde mee, dat het voor stel tot het verlenen van een bijdrage aan de Stichting Rembrandtherdenking 1956 te Amsterdam voor het oprichten van een monument wordt aangehouden, omdat er over de verwezenlijking der plannen, om in Leiden een monument op te richten, on zekerheid is ontstaan. De overige punten van de agenda zullen eerst in de commissies worden behandeld. De vergadering werd verdaagd tot dinsdag 19 maart. logsjaren reeds tot vreugdedag werd ge proclameerd, door die allen, die waar ook ter wereld, hebben geleden en gestreden, onder welke omstandigheden dan ook. Uit hun lijden en hun offer, werd het Nederlandse volk de vreugde bereid van een 5e mei. C. SPOOR, Velsen Dieren. Naar aanleiding van de brief over de steenbok, die dezer dagen in uw blad stond, wil ik het volgende opmerken. Ik heb er niet om gehuild, want er wordt zo gruwelijk veel leed aan de dieren berok kend, dat men wel kan blijven huilen. Ik vind een dierentuin, dus een gevangenis voor dieren, waar deze te kijk gesteld wor den, in onze moderne beschaving een mis daad van de mens tegenover het dier. Wie geeft ons het recht leeuwen, tijgers, oli fanten en ook steenbokken uit hun heer lijke vrijheid te halen en in kooien op te sluiten, zij het dan met een rotsje er bij om 't een beetje echt te laten lijken! Er zijn zulke prachtige natuurfilms, waar bijv. een leeuw beter tot zijn recht komt, dan zo'n luie vadsige leeuw in Artis. Wat is de wereld wondermooi geschapen én wat maken de mensen er een karikatuur van. B. G.L. Wie niet waagt, die niet wint Deze redactionele slotzin van de beschouwing „Grendel de binnenstad af voor alles wat er niets te maken heeft" (Haarlems Dag blad van 20 februari) moet wel de vol ledige instemming hebben van een ieder, wie de verkeersveiligheid en de rust in de binnenstad van Haarlem ter harte gaan. 't Is natuurlijk mogelijk, dat aan het plan van de heren Holt en Korstjens verkeers technische fouten kleven, doch die zouden vooraf kunnen worden weggewerkt of na de proef worden weggenomen. Die fouten zijn dus geen bezwaar. Van veel meer betekenis is, dat er nu op korte termijn iets positiefs gedaan kan worden, dat we uit de lange periode van als maar praten en theoretiseren komen in de periode van de praktijk. Er wordt in deze tijd zoveel en zolang geconfereerd en gestudeerd, dat er voor de daad in vele gevallen geen tijd meer overschiet. Wordt niet in meergenoemde beschouwing mede gedeeld, dat het officiële Verkeersplan al enkele jaren oud is? Dat plan moge op lange termijn de redelijkste oplossing zijn, de verkeersveiligheid gedoogt een dusda nige lange termijn niet RUGAART Het bestuur van de IJmuidense afdeling van de Katholieke Middenstandsbond, dat hardnekkig poogt de belangstelling voor haar verenigingsavonden gaande te houden door het toedienen van een gezelligheids injectie" kon gisteravond hiervan weer de zoete vruchten plukken. In het knusse zaaltje van de „Griffioen" aan de Trompstraat moesten de stoelen telkenmale naar achteren verschoven wor den om ruimte te maken en om half negen kon de voorzitter dan ook met een gerust hart mededelen dat er geen kip en geen kop meer bij kon. Het eerste deel van het programma bestond uit een ledenvergade ring, waarvoor de heer J. van Leeuwen als voorzitter de gelegenheid te baat nam een korte beschouwing te geven over de ter ziele getogen IJmond-zegelactie. De critiek die hierover gegeven was meende hij te kunnen bestrijden met het noemen van enige cijfers over aantallen ingelever de zegels en dergelijke. Hij raadde de aan wezigen aan zich eens te spiegelen aan hun collega's uit Velsen-Noord die er niet tegenop hebben gezien om een reclame actie,te ontketenen die 2 percent van de omzet kost. De bestuursverkiezing waartoe als af tredenden genoteerd stonden de heren J. van Leeuwen, G. van der Kolk, M. Kuipers en J. Mooy werd bij acclamatie afgedaan: al deze heren zullen voor de volgende periode weer in het bestuur zitting hebben. Hierna was het woord aan de geestelijk adviseur die de aanwezigen onder andere opriep deel te nemen aan de bezinnings bijeenkomst op 28 april. Het officiële deel van de avond was hiermede ten einde gekomen. De piano sprankelde alras, bijgestaan door een gitaar en trom, gezellige melodietjes over de hoofden van de aanwezigen en de kelners die koffie, gebak en sigaren offreerden be gonnen ook deel te nemen aan het gewoel. Met kienen, praten en een heel klein dansje werd de verdere avond verdaan en het bestuur kon aan het eind van de avond weer verheugd op het slagen ervan terug- In de vergadering van de kerkeraad te Wijk aan Zee is uitvoerig gesproken over de vorming van een fonds om te komen tot de bouw van een gebouw voor de Nederlands Hervormde gemeente te Wijk aan Zee. Besloten werd om contact op te nemen met de centrale kerkvoogdij ten einde naar mogelijkheden te zoeken om in de toekomst hierin te voorzien. Reeds nu staat echter vast dat dit grote problemen zal opwerpen, waarbij de finan ciële kant wel de belangrijkste is. Het verenigingswerk en de zondagsschool worden in hoge mate geremd door een on geschikte lokaliteit. De jongere-mannen- vereniging moest zelfs een onderkomen zoekén in „Kennemerduin". De kerkeraads- vergadering moet plaats vinden in de pastorie, omdat de consistoriekamer elke avond bezet is. Een gemeente-avond moet altijd het werk van een der verenigingen doorkruisen. Ruimte om gemeentekringen te houden, is er niet. De kleuterschool heeft geen defini tief onderkomen. Voor een geheel gevulde zaal heeft de Heemskerkse toneelvereniging „Tavenu" een voorstelling gegeven van het blijspel van Hans Nesna „De eenzame heer uit Sjanghai". Al spoedig bleek dat deze vereniging een goede keuze had gedaan. Het publiek stelde het gebodene op hoge prijs en toon de dit dikwijls door een langdurig applaus. De regie was in handen van de heer H. Boeree die hiermee veel succes heeft be haald. Na afloop bood de voorzitter van „Tavenu" de heer S. Bonke de regisseur sigaren en zijn echtgenote bloemen aan. Een gezellig bal onder leiding van het trio Stubenitsky besloot deze avond. De uitgeschreven vergadering van de Beverwijkse Middenstands-centrale, die maandagavond in de grote zaal van de Groentebeurs aan de Meerstraat werd ge houden, betrof een oriënterende bespreking met de diverse aangesloten afdelingen. Het doel was te komen, tot een grote acti viteit van de centrale in Beverwijk. Indien de bespreking vrucht mocht dragen, zal zo spoedig mogelijk een algemene verga dering uitgeschreven worden waarop de diverse punten zullen worden behandeld. Het langdurige weekeinde in Wallstreet (de markt bleef drie dagen gesloten) heeft de onzekerheid van het Damrak in de hand gewerkt. Door de internationaal ste vige positie van de oliewaarden, gerugge- steünd door voortdurende aankopen voor Parijse rekening, bleef de stemming vast. Men sprak ter beurze veel over de olie vondsten in de Sahara, die groter lijken te zijn dan aanvankelijk werd gedacht.. Van daar de aanhoudende vraag naar Ko ninklijke in Parijs, die het fonds opdreef tot f 167,50, een stijging van bijna f 3, ofwel van 15 punten op de oude noterings basis. Daar kwam bij dat ook Unilever vraag ontmoette in sympathie met de Lon- dense positie van Unilever Ltd. AKU kwam boven de tweemaal parikoers en Philips trok 3 punten aan maar had een verlaten aanblik. Toch was de markt niet ongunstig, al be perkte de handel zich in hoofdzaak tot de hoeken van olie en Unilever. Van de scheepvaart was Holland-Amerika Lijn prominent. Na het verslag trok de koers 3 punten aan tot 182. Cultures bleven wei felend en onbetekenend. Bankaandelen hadden een vast aanzien. Van binnenlandse industrieën trok Span jaard wederom de aandacht door tot circa 91 op te lopen. De hervatting van het divi dend heeft hier een voortreffelijke indruk gemaakt. Internationale Viscose was flauw (220 laten) op de verlaging van het divi dend van 12 tot 9 percent. Verenigde Blik wederom aan de vaste kant. Staatsfondsen lagen willig voor de staf- fellening op de aankopen voor de schatkist van f 2 ton, die in een lege markt terecht kwamen. Obligaties N.S. blijven goed ge stemd op TOlVz. Prolongatie'3% percent. (ANP). De vraag naar internationale oliewaar den en de gehandhaafde stevige positie van de openbare nutsbedrijven hadden gis teren een gunstige invloed op een markt, die overigens door technische factoren werd beheerst. De stijgingen b;i de inter nationale olies bedroegen één tot (bij Gulf) meer dan drie dollar wegens de iets minder ongunstig geachte ontwikkeling in het Nabije Oosten. De verwachting nam toe dat het Suezkanaal volgens nlan op 10 maart zal worden opengesteld voor 10 000- tons schepen. Royal Dutch en Getty stegen beide met bijna twee dollar. De groep openbare nutsbedrijven boekte haar zesde achtereenvolgende avans. voor al gesteund door een stijging van meer dan een dollar bij Peoples Gas. Overigens waren de koersen nogal onre gelmatig; zowel bij spoorwegen als bij in dustrie werd op een lager gemiddelde ge sloten. General Motors, dat vorige week de Chevrolet-produktie sterk inkromp, be reikte een nieuw laagtepunt op 38V2- Er werden 1.710.000 aandelen omgezet, tegen 1.680.0000 op donderdag. Het industriegemiddelde sloot 0.03 lager op 466,90, spoorwegen 0,96 lager op 141.26. openbare nutsbedrijven 0,19 hoger op 70.53. (UP). HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ 4e klasse - 6e lijst ƒ2.000: 10924 13596 14813 1 500: 3832 L000: 4555 4758 10763 11354 15994 ƒ400: 1205 3217 4805 5331 11704 12435 12779 14564 15368 21374 200: 1870 2038 2257 2691 3120 3536 3849 3884 4548 5425 5559 7044 7292 8639 9888 10758 11897 12812 14392 14585 16104 16369 18027 18989 20111 Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3% °/n Nederl. '47 897/i« 3 Nedl. 1962/64 9214 A. K. U 200 202 Calvé Delft 293 Van Gelder Zonen 195 K. N. Hoogovens 300 Nederl. Ford 290 N. Kabelfabriek 268 gew. Philips Gloeil. 245 247 pref .Philips Gloeil. 147% Unilever 351 354 Wilton Fijenoord V8 Dordtsche Petrol. 833 Konkl. Petroleum f 167,40 169,90 A'dam Rubber 77 Holl. Amer. Lijn. 182 N. Scheepv. Unie 165% Phs. v. Ommeren 281% H. V. A 90 Verg. Deli Mijen 92% Amsterd. Bank 209 Ned. Handel Mij. 167% Rotterd. Bank 174% Twentsche Bank 175 Anaconda Copper 60 3» Bethlehem Steel 174 U. S. Steel 61% General Motors.. 40 Shell Union 79% Tidewater 33 Beter weer Eindelijk is het weer om de Noord op de verre visgronden beter geworden en kan op de gronden bij IJsland en Noor wegen gevist worden, aldus de voorlich tingsdienst van het Westduitse visserijbe drijf. De voorjaarsvisserij op de Noorse kust heeft de Duitse trawlers al volle net ten bezorgd en deze week kan in de Duitse havens op ruime aanvoer van alle vissoor ten worden gerekend. Ook van haring, zo gaat het bericht ver der. Op de Noorse kust wordt ruim haring gevangen. Ook wordt hier veel koolvis ge vangen. De andere vissoorten, die in ruime mate worden aangevoerd, zijn roodbaars, kabeljauw en schelvis. De prijzen zijn thans aanzienlijk gedaald in Duitsland. Wat er komt Voor de woensdagmarkt lost de „Post boy" 1050 kisten vis en de KW 99 850 kis ten vis. Voorts zouden stomende zijn de „Nestor", „Elie" en de HD 108 met 300 kisten. En op zee De vangsten van de trawlers liepen gis teren terug. Van het goede weer van de vonge dagen bleef weinig over; de traw lers lagen gistermiddag om half zes al te steken en maakten melding van zware sneeuwbuien. Dinsdagmorgen ging het wel weor en werd een trekje gewaagd. De ge- mi Ide.'de vangsten liepen gisteren van 150-175 manden hoops. De „Emma" meld de trékken van 50 en 25 manden. De ka beljauwvangsten op de Vikingbank liepen van 150 tol 200 stuks en daarben 20-25 manden vis. Bij de Pittboei vingen de log gers en kotters 80-120 kg tong en 15-20 mandjes vis. Vandaag voor export De export kocht vandaag de kabeljauw, schol en tong. Giote kabeljauw in regels maakte f 85-f 116, kleine f 33-f 49, kisten kabeljauw f 86-f 100. Grote schol bracht op f 21-f 17, grootmiddel f 25-f 15, zet- schol f 33-f 23 en schol I f 31-f 23. De grote tong ging vandaag van de hand voor f 2.90-f 3, grootmiddel f 2,55-f 2,70, klein- middel voor f 2,80-f 2,85, tong I voor f 2,85-1' 2.90 en tong 2 voor f 2,80. Het binnenland in De binnenlandse handel kocht de haring uit de Ierse zee vanmorgen voor f 16-f 17 en die van de trawlers voor f 16-f 18. De makreel noteerde f 17-f 22. Grote gul le verde op f 28-f 42, middel f 27-f 31, tor gullen f 23-f 26. Zwarte koolvis noteerde f 44-f 41, grote gullenmaat f 15-f 16, kleine f 16-f 14. De schol 2 maakte f 25-f 15 en schol 3 f 20-f 14, leng f 70-f 72, witte kool vis f 68-f 71. Grote schelvis haalde van morgen f 43-f 37, grootmiddel f 40-f 32, kleinncddel f 40-f 31, pennen f 37-f 33 en braadschelvis f 37-f 29. Wijting deed f 24- f 10. Onderzoek Het scheepsbouwkundig laboratorium in Wageningen is begonnen met het beproe ven van modellen van vissersvaartuigen. Men wil in het onderzoek nagaan of de hufcfigë fifpëft Vdld'öëh aan ëisën van zee waardigheid, snelheid, economische voort stuwing en rationele trekkracht. Het onderzoek gaat uit van de afdeling vaartuigen van het departement van volks huisvesting en bouwnijverheid. De kosten worden voor de helft gedragen door de scheepsbouwers en voor de helft door het rijk. Wat vandaag binnen was Vandaag waren aan de IJmuidense afslag vijf trawlers en grote trawlloggers, een grote kotter en de kleine vaart. De kust vaart Voerde aan 2000 kg tong en 250 kisten schol. De „Claesje" (van 12 febr.) was binnen met 800 kisten vis, waarbij 200 kabeljauw en koolvis, 300 haring en 200 wijting en verder 200 stuks stijve; de „Deining" (van 15 febr.) was er met 455 kisten, waarbij 130 kabeljauw en koolvis, 100 makreel en 110 wijting en verder 150 stijve; de „Cura- qao (van 15 f^pr.) met 820 kisten vis, waar bij 160 schelvis, 140 makreel, 240 haring, 140 wijting en voorts 60 stijve; de HD. 87 (van 13 febr.) met 265 kisten, waarbij 170 schelvis en verder 200 stuks stijve; de „Thorina" (van 16 febr.) met 510 kisten vis, waarbij 140 schelvis, 150 kabeljauw en gul en 110 wijting en verder 180 stuks stijve en de SCH. 117 met 1600 kisten haring van Ierse kotters. Heemskerk, pass. 25 Krakatau n. Singapore. Hera, 24 300 m. n o. Flores n. Londen. Hilversum, 24 te Falmouth. Hydra, 25 te Georgetown. Ittersum, 27 te Galveston verw. Iberia, 24' te Rotterdam. Jupiter, 23 v. Amsterdam n. Lissabon. Kermia, 25 te Pta. Cardon. Korovina, 26 te Singapore. Karimata, 24 300 m. o.n.o. Banjuwangi v. Sorong. Kabylia, 25 te Piney Point. Kara, 25 Havana. Kellia, 25 te Jarrow In Tyne. Kenia, 25 800 m. z.o. Anderhalfgraadskanaal naar Mena Al Ahmadi. Karimun, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Kinderdijk, 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Loosdrecht, 25 v. Las Palmas n. Lour. Marques. Lutterkerk,, pass. 25 Mogadiscio n. Dar Es Salaam. Leuvekerk, 25 v. Dakar n. Durban. Larenberg, 25 te Mobile v. Antwerpen. Lawak, 23 te New York. Maeoma, 24 v. Singapore n. Rangoon. Malea, 26 te Balikpapan Mataram, 26 te Penang. Muiderkerk, 25 te Antwerpen. Mijdrecht, .25 v. Las Palmas n. Triëst. Myonia, 26 te Abadan verw. Mirfak N, 25 te Montevideo verw. v. Antonio. Marpessa, 25 te St. Vincent verw. v. Curagao. Maasland, 25 te Montevideo v. Buenos Aires. Mentor, pass. 24 Jamaica n. Mobile. Merwede, 25 te Takoradi v. Lagos. Maas, 25 v. Curagao n. Las Palmas. Meerkerk, 24 te Amsterdam. Montferland, 24 te Amsterdam. Nestor, 24 te Amsterdam. Oranjelontein,, 24 te Kaapstad v. Las Palmas. Osiris, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Orestes, 25 v. Balboa n. La Union. Oldmarsum, 25 te Bremen. Odtmarsum, 23 v. Amsterdam n. Golf v. Mexico. Prins Willem III, pass. 25 Gibraltar n. Dakar. Perna, 25 te Singapore v. Pladju. P. G. Thulin, 25 te Buenos Aires v. Montevideo. Peperkust, 25 160 m. o. Madeira n. Dakar. Polydorus, 24 v. Amsterdam n. Tj. Priok. Prins Willem George Frederik, 24 te Rotterdam. Roggeveen, 26 te Surabaja. Rotti, 26 te Makassar. Rondo, 24 te Hamburg v. Amsterdam. Rijndam, 25 te New York. Raki, 23 480 m. n.o. prov. N.E. Channel n. New Orleans. Rijnland, 24 te Amsterdam. Sibajak, 25 te Cocos eil. n. Kaapstad. Sloterdijk, 25 te Boston. Stad Dordrecht, pass. 25 Kp. Vilano n. Gibraltar. Stad Maassluis, pass. 25 Ouessant n. Melilla. Stad Schiedam, 25 te Savona. Straat Madura, 26 te Cochin. Stanvac Talangakar, 27 te Sungeigerong verw. Soestdijk, 23 te Antwerpen. Siberoet, 25 te Singapore. Statue of Liberty, 24 35 m. o.z.o. Socotra n. Mena. Singkep, 26 te IJmuiden verw. v. Dakar. Salatiga, 25 v. Bahrein n. Bombay. Stad Vlaardingen, 25 te Baltimore. Stentor, 26 te Houston. Seven seas, 24 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Haarlem, 24 te Vlaardingen. Tomori, pass. 25 Ouessant n. Las Palmas. Tiberius, 24 660 m. w.z.w. Landsend n. A'dam. Tasman, 25 te Djakarta v. Fadang. Trajanus, 25 v. Pto. Barrios n. Pto. Limon. The Lidoms. 23 v. Rotterdam n. Curagao. Van Riemsdijk, 25 te Surabaja v. Semarang. W. Alton Jones, pas. 25 Muscat n. Mena A1 Ahm. Westland, 24 250 m. z.w. St. Paulsrock n. A'dam. Zuiderkerk, 25 te Las Palmas. Zuiderzee, 23 500 m. w.z.w. Azoren n. Norfolk. KLEINE VAART Adine, 26 v. Rotterdam te Lissabon verw. Atlas. 24 dw. Casquets n. Rotterdam. Beekbergen, 25 v. Gent te Goole. Bab T, 22 v. Bordeaux n. Garston. Eisa, 21 v. Bordeaux te Port Talbot. Eibergen, 25 v. Goole te Rouaan verw. Flevo, 23 op Schelde n. Antwerpen. Gramsbergen, 25 v. Bayonne te Grangemouth Haaksbergen, 25 v. Goole n. Gent. Joost, 23 v. Newcastle n. Cherbourg. Kap Falga, 21 v. Goole n. Bordeaux. Kaap St. Vincent, pass. 22 Brunsbtittel n. R'dam. Midas, 24 90 m. n.o. Gibraltar n. Barcelona. Nero, 24 25 m. o. Gibraltar n. Sevilla. Notos, 23 10 m. z.o. Beyrouth n. Alexandrië. Pavo, 23 te Rotterdam v. Zaandam. Plato, 24 15 m. o.n.o. Tersch.bank n. Amsterdam. Ponza, 24 bij Teignmouth n. Grangemouth. Tilly, 23 25 m. z. lie d'Yeu n. Cardiff. Westerdok, 24 te Tongue n. Londen. Westpolder, 27 v. Rotterdam te Oporto verw. SI.EF.PVAART Clyde. 24 200 m. n.w. Gironde n. Bordeaux. Cycloop, 24 210 m. o. Kp. Hatteras n. Norfolk. Ebro, pass. 24 Casquets n. Mombasa. Gel Zee, 23 te Maassluis. Humber, 24 120 m. n. Kp. Finisterre n. Hamburg. Noordholland, 23 370 m. w. Kp. Vincent n. Porto Cabello. Oceaan, 23 670 m. z.w. Fayal n. Maracaibo. Rode Zee, 23 v. Dakar n. Triëst Tyne, 23 60 m. z.o. Kp. Vincent n. Rotterdam. Witte Zee, 24 140 m. z.w. Wight n. Antwerpen. Zwarte Zee, 24 120 m. n.n.o. Minorca n. Pt. Obel- ,graus. U bent een gulden meer waard. Herenknippen 65 Scheren 25 Kinderen knippen 50 en 65 J. P. Coenstraat 22, IJmuiden Zaterdags geen kinderen knippen Nog steeds 10 KORTING op al uw stoomgoed bij Hoek en Vaart, filiaal Wijk aan Zeeërweg 101, IJmuiden mits zelf gehaald en gebracht in het filiaal. HUWELIJKS SCHOOL N. V. S. H. Aanvang nieuwe cur sus donderdag 28 febr. On derwerp: „Elkaar begrijpen in het huwelijk". Moerberg- school Kerkstraat. Aanvang 20 uur. Wij vragen een NET MEISJE voor onze zelfbediening. Brandwijk, Kennemerl. 38. Na 7 u. Warmenhovenstr. 45 NET MEISJE gevr. voor 'can- tinewerkzaamheden van 9-12 en 2.30-6 uur. Aanm. Zonne veld, Breesaapstraat 62. FLINK NET MEISJE gevr. van,-9—4 uur, goed loon. Br. L 9124. Mevr. Broekema, Jagtlust- laan 24, Santpoort Stat. tel. 7538 vr. MEISJE v. d. och tenduren. Aanm. na 7 uur 's avonds. Albireo, 24 v. R'dam. pass. 24 Wight n. Marseille. Alhena, 24 te Rotterdam. Almdijk, 24 te Rotterdam. Almkerk, 23 v. Amsterdam n. Las Palmas. Alwaki. 25 te Abadan. Amstelvliet, pass. 25 Monrovia n. Kaapstad of Durban. Antonia, 26 te Surabaja. Argos, 25 te Tunis. Abbekerk, 25 te Durban v. Dakar. Amstelbrug, 25 1500 m. n.w. Kaapstad v. A'dam. Amstelstad, 25 1984 m. w.n.w. Kp. De Goede Hoop n. Durban. Aalsdijk, 6/3 te Belawan verw. Bengalen, 25 rede Tegal. Bonaire, 25 te Amsterdam v. Plymouth. Borneo, 26 te Belawan verw. v. St. Vincent. Both, 25 te Benkoelen v. Tj. Priok. Britsum, 26 te Marseille verw. Bussum, 25 te New Orleans v. Amsterdam. Caltex Pernis, pass. 25 Oporto n. Rotterdam. Caltex Utrecht, pass. 24 Key West n. Rotterdam. Cradle of Lib., pass. 25 Flores Az. n. Caraibbean. Camphuys, 26 te Rangoon verw. Charis, 23 v. Puerto Cabello n. Maracaibo. Concepcion, 24 te Sao Francisco do Sul. Camerounkust, pass. 24 Las Palmas n. A'dam. Castor, 23 v. New York n. Port Au Prince. Cottica, 25 te Georgetown n. Paramaribo. Cleodora, 25 v. Abadan n. Bahrein. Caltex Nederland, 25 60 m. o. Gibraltar n. Sidon. Delfshaven, 10/3 te Colombo v. Durban. Deerens, 25 te Singapore. Delfland, 25 te Rosario. Dorestad, 23 180 m. z.o. Beira n. Las Palmas. Daphnis, 25 v. Trinidad n. Londen. Duivendijk, 24 v. Rotterdam te Antwerpen. Eos, 25 te Izmir. Esso Nederland, 25 te Thameshaven, 27 te Oost ende verw. Ena, 24 v. Rotterdam n. Londen. Enggano. 24 te Vlaardingen. Felipes, 26 te Pladju. Friesland, 25 te Penang v. Singapore. Friesland SSM, 24 v. Hampt. Roads n. Rotterdam. Gooiland, 25 te Bahia. Gadila. pass. 25 Brisbane n. Gladstone. Gordlas, 23 te Amsterdam. WERKSTER gevr. 1 dag of 2 ocht. p. w. Terrasweg 57, Santpooft, tel. 8350. Win één van de 1001 RA DIOTOESTELLEN. Nu is het de tijd er één te kopen. Graag demonstreren wij u een toestel. Keizer, Tromp straat 30, IJmuiden-O. tele foon 4516. Jongeman, 25 j. zoekt net KOSTHUIS. Brieven L 9144 KOSTHUIS aangeboden in Santpoort voor jongeman. Week-ends afwezig. Brie ven L 9143. Jong echtpaar z. kind., zoekt WOONRUIMTE. Vrouw ge negen enig huishoudelijk werk te doen. Br. L 9132. Aangeb. VRIJE WONING bev. kamer., k., 3 sl.k., st. sch„ gr. plaats. Gevr. wo ning le etage omg. Markt plein. Adres bur. v. d. blad. WONINGRUIL A'dam—IJm. Aangeb. 3de bovenh. bevatt. 4 k., 1 zold.k.. keuk., enz. voor flat of vrij huis. Ver dere inl. L. Nieuwstr. 722 1. WONINGRUIL Bovenduplex IJsselstr. ruilen voor huis met 3 sl.k. Brieven L 6129 WONINGRUIL. Huis Bloem- straat omg. Julianabrug voor huis omg. Visserijschööl" öf Watertoren. Brieven L 9142 RUILEN: 3 kamerflat voor huis met tuin. Lange Nieuw- straat 269. GEVRAAGD: bijperser of leerling, machinestiksters, handwerksters voor mantel atelier of thuis. Confectie- atelier Zonneveld, Breesaap straat 62 hoek Oranjestraat IJmuiden, Tel. 4170. Na 6 u. Hunzestraat 30. Net meisje, 16 j. Ned. Herv., zoekt LEUKE VRIENDIN. Brieven L 9145. DEKENS OVERTREKKEN in elke gewenste kleur met prachtige zijde en satinet. Textielhandel J. H. Oester- holt, Driehuizerkerkweg 94, Driehuis, Tel. 5084. GARAGE BOXEN tevens bedrijfsruimten te huur te IJmuiden, omgeving Oranje straat. Inl. Joh. Bais, Da Cos- talaan 42, Driehuis, tel. 5686. Natuurlijk kunt u niet door blijven zuigen met die oude STOFZUIGER. Vraag toch eens om demonstratie met de nieuwste modellen. U zult versteld staan. Keizer, Trompstraat 30, tel. 4516, Hoover dealer met Keizer lijke service. 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Keyser. „MIL-COP". DUPLICATOR géén inkt, géén vuile vingers géén stencils, 7 kleuren in één drukgang, één moeder blad. 1000 afdrukken. Prijs f 135. Vr. demonstratie aan Internat. Imp. Central Sel- terskampweg 14, Bennekom. LEDEREN KLEDING. Uitsl. le kwaliteit. Ook naar maat. Repareren en verven. Event, termijnbet. Kerbeco, Ane- gang 21, Hrl. tel. 13438. WASMACHINEFABRIEK heeft regelm. wasmachines met lichte emaille-besch, Gloedn. Met gar. Vanaf f 145.Langzaamwassers f 269.50. Desgew. afbet. Fa- brieksdepot: Anna v. Buren- laan 44. Tel. 39204, Haarlem. TELEFOON 7200 voor al uw stoomgoed, plisseren en stop page met vlotte afwerking. Hoek en Vaart met de beste service Wijk aan Zeeërweg 101, IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeb. 3 kamerflat, Lange Nieuwstr. zuidzijde, le etage bij Moer- bergplantsoen. Gevr. vrij huis m. tuin. Brieven L 9140 WONINGRUIL. Vrij huis, 2 slaapk., 2 woonk. gr. zolder, gr. keuk., plaats en schuur vrij achterom, huur f 6.25. Ruilen voor Noorderlaan of Velsen-N. met 3 slaapk. Zeeweg 121, IJm.-O. HUIS omg. ziekenhuis, ka mer-suite, keuken, 3 slaapk. douchekamer,. achtertuin, gr. schuur, huur f 8.05. Ruilen voor groter huis met voor- en achtertuin, hogere huur geen bezwaar. Br. L 9137, Te koop of te huur gevraagd RUIM HUIS met tuin en zol der omgeving Velsen-Zeeweg Driehuis ot Santpoort. Ter ruiling aanwezig klein huis met grote tuin omg. Velsen- Zeeweg. Brieven L 9123. Aangeb. VRIJ HUIS te Den Helder. Huur f 7.60 p. w., voor huis te IJmuiden e.v. Duplex ook goed. v. Speyk- straat 31 IJmuiden-O. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max. Gosschalk. Industriestraat 2, tel. 5852. De pasvorm van Roulette blijft ook na vele malen wassen behouden. En zoals Iedere Rou lette, voorzien van het ideale Haak-ln schouder hand. Lel, steeds op hel Ingenaaide RouG*te.e</fcef. poplin 4.95 satijn 5.45 nylon 7.15 "padded" 3.95 Speciaal opgeleide verkoopster garan deert u vakkundige bediening Tel. 5653 Snelliusstraat 23 Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Te koop gevr. een AUTOPED op luchtbanden of ruilen v. driewieler fietsje. Waal straat 144. Te koop gevr. een COMMO DE. Adres: Kennemerlaan 165, IJmuiden. TE KOOP divan-bed, spiegel en rooktafel. Edisonplein 1. Te koop: grote HUISKA MERLAMP. Compleet f 10 Adres te vern. bur. v. d. bl. ACCORDEON, 80 bass. z. g. a. n. te koop f 275. Bevragen Tuindersstraat 63. TE KOOP: goed onderh.. kin derwagen f 45, een kinder stoel f 7.50, hobbelpaard f 3.50, stofzuiger f 7.50 en 2 nieuwe clubrompen f 25. Tuindersstraat 52. TE KOOP AANGEB.: pr. gasfornuis f 75, 3 kamers •matting f 50, Duitse piano f 490; piano ook ruilen voor bromfiets. Brieven L 2017. DRUMSTEL te koop. Burg. Rambonnetlaan 61. Tel. 7292 Of heeft u iets nodig? Wees dan attent en let op dit adres: in het JUISTE ADRES voor uw bestellingen! 3 HALF F Warmenhovenstraat 91, IJmuiden Tel. 7292 b. g. g. 4787 Tel 7292 Moderne Goth. en Barok huisk.. Bankstellen, Clubs Slaapk., Karpetten, Bed den enz. Ook op 6, 12 en 18 maanden, zonder borg MEUBELTOONKAMERS Westerhoutpark 8, Tel. 18840 ÏBcMm ID'mket

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3