DDD "sANATOGEh Lompen Oud ijzer Oud papier RASCH Elf koopvaardij-gezagvoerders door K.N.M.I. onderscheiden Jac. v. d. Noord Voor de huisvrouw linnenkast te Wegens bijzondere verdiensten op gebied van maritieme meteorologie DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee ff TAXI 5000 Touw vullen Uw VIVO- kruidenier VIVO deelt de lakens a* Fa Max Gosschalk WOENSDAG 27 FEBRUARI 1957 11 Nieuwe atlas van de Middellandse zee verschenen Poolse premier stelt voor kabinet te reorganiseren Hij geeft uiting aan de vrees voor Duitsland Oorzaak van treinbotsing in België onverklaarbaar Huiseigenaren protesteren tegen blokkering van een deel der huurverhoging Twee miljoen voor proef met doorwerken in bouw bedrijf bij ongunstig weer Militair nam auto weg voor plezierritten BEVERWIJK K.D.O. met een nieuwe klucht van Nesna v. DELFT KINDERWAGENS Alleen bij BABY SERVICE Burgerlijke Stand Velsen Scheepvaart Als U de wanhoop nabij is door tergende JEUK Spaarne 60 STORMVOGELS-SUPPORTERS BLAUWWIT—FORTUNA F. BOON R. ASSENDELFT DIEPENDAAL Vroeg begonnen veel gewonnen Behang, glas, verf en pasta voor plafonds, schoonmaakartikelen Off. Ralston dealer Als erkenning voor langdurige en bij zondere verdiensten op het gebied van de maritieme meteorologie zijn aan elf gezag voerders ter koopvaardij onderscheidingen toegekend. In het gebouw van het Ko ninklijk Nederlandsch Meteorologisch In stituut heeft de hoofddirecteur van dit in stituut, ir. C. J. Warners, dinsdag de gou den medaille uitgereikt aan de oud-gezag voerder van de Koninklijke Rotterdamsche Lloyd, de heer C. C. Goedewaagen en de zilveren medaille aan de gezagvoerders C. J. Cos (Stoomvaart Maatschappij „Ne derland" n.v.), J. Dieperink (Stoomvaart Maatschappij „Nederland" n.v.) en P. H. de Jong („Holland-Amerika Lijn"). De andere koopvaardijofficieren konden de plechtig heid niet bijwonen wegens verblijf buiten gaats. Voorts is voor hun aandeel in de be werking van ingezonden verdienstelijk bij gehouden journalen en de radiografische verzending hiervan, aan zes stuurlieden en twee radiotelegrafistcn een blijk van waar dering toegekend in de vorm van een ane- roide-barometer. Ir. Warners deed bij deze gelegenheid voorts de officiële aankondiging van het verschijnen van de atlas van de Middel landse zee, een produkt van het K.N.M.I., waaraan drie jaren werd gewerkt. Deze uitgave bevat de resultaten van een AMSTERDAM De favoriet van de beurs was gisteren ongetwijfeld Unilever. Uit verscheidene factoren is dit verklaarbaar, onder andere de geruchten, dat de te verwachten jaar cijfers van het concern een twintig percent hogere winst dan 1955 zullen aanduiden. Hiertoe zal ongetwijfeld het bedrijf in New York toe bijdragen want het is algemeen bekend, dat aldaar momenteel met winst gewerkt wordt. Ook is Unilever een her kapitalisatie-kandidaat. Alles bij elkaar dus goede factoren die het publiek tot aan kopen hebben doen besluiten. Weliswaar kon de hoge koers van 356 in de morgen uren niet bij de opening worden bereikt maar toch opende het fonds 3 punten ho ger op 354, waarna nog 1 punt kon worden bijgevoegd in het verloop van de markt. Philips moest de winst van maandag weer geheel prijsgeven en kwam daar zelfs nog fractioneel onder met een koers van 243. AKU iets lager op 200. Kon. Olie, maandag zeer vast op grote aankopen van Parijs was gisteren goed prijshoudend op f 167,70. Er was wat mid denkoersaanbod, dat door de arbitrage werd opgenomen voor Parijse rekening. De handel in Kon. Olie was belangrijk min der dan maandag. De scheepvaarten liggen zwak in de markt en eerder aangeboden. Vrijwel over de gehele linie 1-2 percent lager met klei ne omzetten. Amsterdam Rubber prijshou dend, ITV2. Na de forse rijzing van maan dag waren gisteren de staatsfondsen iets in reactie zonder dat daarvoor bijzondere redenen aanwezig waren. De staffellening 8914 (89Vi). Overige leningen min Vs per cent. Hoogovens werden geadviseerd op 300 (onv.) N.V. Spanjaard-adviesprijs 91 en de 5 percent converteerbare obligaties Philips 11214 advies. Prolongatie 3% per cent. (ANP). NEW YORK Bij gebrek aan enig stimulerend nieuws van buitenaf werd het verloop van de beurs van gisteren bepaald door tech nische factoren. De verwachtingen over een gunstige ontwikkeling in het Nabije Oosten, waardoor maandag de internatio nale oliewaarden gevraagd waren, bleken niet in staat hetzelfde effect dinsdag te veroorzaken. Het waren dan ook alleen verspreide individuele fondsen die enige marktactiviteit aantrokken. De omzet van 1.580.000 aandelen was 130.000 bij die van maandag ten achter en de kleinste sinds 23 oktober 1956. International Business Machines, een der hoogst genoteerde fondsen, ondervond tijdelijk belangstelling, na bekendmaking van een voorstel tot aandelensplitsing (twee voor een) en een financiering van 200 miljoen dollar. Het industrie-gemiddelde steeg 0,82, on der andere door avansen van een dollar bij General Foods en Goodyear Tires en fractionele stijgingen bij andere fondsen. Het gemiddelde bedroeg bij sluiting 467 72; dat voor spoorwegen daalde met 0,33 tot 140,93 en openbare nutsbedrijven met 0,05 tot 70,48, de eerste daling in zeven beurs- dagen. Van de 1.112 verhandelde fondsen sloten er 433 hoger, 392 lager en 287 onveranderd. Er werden zeven nieuwe hoogtepunten en 31 nieuwe laagtepunten bereikt. (UP). 3'/- Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A. K. U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew. Philips Gloeil. pref.Philips Gloeil. Unilever Wilton Fijenoord Dordtsche Petrol. Konkl. Petroleum A'dam Rubber Holl. Amer. Lijn N. Scheepv. Unie Phs. v Ommeren H. V. A Verg. Deli Mi.jen Amsterd. Bank Ned. Handel Mij. Rotterd. Bank Twentsche Bank Anaconda Copper Bethlehem Steel U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Slotkoers gisteren 88'3/n 9214 200)4 295 194 302 285 270 243 148 355 218% 833)4 167,70 77)4 179)4 163'/2 279)4 88 92% 209lh 167 174)4 178 59"/i. 17424 61 38»/u 79Vs 33 Voorbeurs koersen 201 246 364 167,50 bewerking van alle bij het K.N.M.I. be schikbare scheepswaarnemingen van de Middellandse Zee. Behalve Nederlandse waarnemingen zijn hierin ook Britse, Duit se, Zweedse en Israëlische waarnemingen verwerkt. Deze atlas bedoelt in de eerste plaats de grondgegevens te verstrekken voor ver dere wetenschappelijke bestudering van de klimatologie van het Middellandse Zee gebied. Het bewerken van de gegevens en het gereedmaken van de kaarten geschiedde door de afdeling oceanografie en maritieme meteorologie, welke onder leiding staat van de directeur, de heer J. A. van Duynen Montijn. Dr. B. Heijna verzorgde de ana lyses van de verschillende kaarten. In de atlas werden ruim drie miljoen waar nemingen verwerkt waarvan plus minus zeventig percent Nederlandse. De heer Warners deelde voorts mede, dat op het K.N.M.I. de Atlantische Oceaan in bewerking is genomen, waarvoor het K.N.M.I. de beschikking heeft over tien miljoen op ponskaarten gebrachte waar nemingen. Op welke wijze de bewerking zal plaats hebben en de uitgifte van de resultaten daarvan, zal, volgens de heer Warners, in hoge mate afhangen van het resultaat van het internationale overleg inzake de wereldklimatologische atlas. Voorts ligt het in de bedoeling ten be hoeve van het internationale geofysisch jaar (medio 1957ultimo 1958) de waar nemingsactiviteit op de zeeën sterk te in tensiveren, in het bijzonder van die delen van oceanen waarvan weinig waarnemin gen beschikbaar zijn. Daartoe zullen in de grote havens aanwezige \yetenschaps- mensen de schepen, waarvan ze weten of vermoeden dat deze de schaarse gebieden zullen bevaren, bezoeken en aan de gezag voerders om medewerking vragen. In Nederland zal dit geschieden in de havens Amsterdam en Rotterdam. In de eerstkomende jaren, aldus de heer War ners, zal voorts aandacht besteed worden aan het doen van regenwaarnemingen aan boord. Betrouwbare gegevens omtrent de gemiddelde maandelijkse of jaarlijkse hoe veelheden neerslag zijn nog steeds niet be kend, zo zei de heer Warners, die in dit verband dergelijke gegevens van zeer groot belang noemde voor de studie van de warmtehuishouding van de atmosfeer. WARSCHAU (Reuter/AFP). Premier Cyrankiewicz van Polen, heeft in de Sejm, de Landdag, de samenstelling bekendge maakt van een nieuw kabinet, waarin tien ministeries zijn samengevoegd tot vijf. De lijst Yflp. ministers is ter goedkeuring bij de Landdag ingediend. Cyrankiewicz stelt voor de drie huidige vice-premiers Ignar (verenigde boerenpartij), Jaroszewicz (ver enigde arbeiderspartij) en Novak (Natolin- groep) in hun functie te handhaven. In politieke kringen te Warschau zei men verrast te zijn, dat Nowak gehandhaafd zou worden als vice-premier. In de pers waren berichten verschenen, volgens wel ke Nowak, die voor stalinist doorgaat, zou vallen. Cyrankiewicz zei in een rede, dat Polen nog altijd moet oppassen voor agressie van de imperialisten. Over enkele maan den zal West-Duitsland worden uitgerust met Amerikaanse kernwapens, zo zei Cy rankiewicz. Duitse strijdkrachten zullen binnenkort een overheersende rol in Europa spelen, waarbij de Duitsers ge bruik zullen maken van het verzwakken van de positie van Groot-Brittannië en Frankrijk. Zonder een nauwe band met de andere „socialistische" landen zou Po len worden uitgebuit door verschillende landen van de kapitalistische wereld, zoals in de tijd tussen beide wereldoorlogen, zo zei de premier. Daarom is het noodzake lijk, dat Polen in het „socialistische" kamp blijft. Hachelijk Polen wil echter samenwerken met alle landen in de wereld, ongeacht hun poli tiek stelsel. De handelsbalans met het buitenland is hachelijk gebleven. De loon politiek van de regering is, zo zei Cyran kiewicz, in 1956 zwak geweest, waardoor 2.000.000.000 zloty teveel is betaald. Dit is verderfelijk geweest voor de economie. De regering is van plan in 1957 de indus triële produktie met vier percent te ver hogen. De hoeveelheid consumptiegoede ren wil de regering vermeerderen met zes tien percent, hetgeen gepaard zal moeten gaan aan loonsverhoging. De begroting voor 1957 zal worden gekenmerkt door grotere uitgaven voor sociale en culturele zaken en kleine voor defensie en het be stuursapparaat. Cyrankiewicz zei verder, dat de steenkooluitvoer zal worden ver laagd met ruim 6.500.000 ton. Polen wenst kredieten van het buitenland om met bui tenlandse grondstoffen de produktie snel ler te vergroten. De twee belangrijkste factoren die de economische ontwikkeling van het land vertragen zijn, aldus Cyrankiewicz, ver spilling en diefstal. Cyrankiewicz zei, dat de Poolse regeling medelijden heeft met het Hongaarse volk, maar dat zij het program van de regering Kadar als de enige mogelijkheid be schouwt tot herstel van de fouten van het verleden. Charleroi, (Belga) René van Hoof, de bestuurder van een der treinen die maan dag bij Courcelle op elkaar reden, heeft voor de rechter van instructie te Carleroi verklaard dat het sein op groen stond en hij dus mocht doorrijden. „Ik merkte wel dat ik op het tegenspoor was en heb dan ook de snelheid verminderd. Daar in een dergelijk geval niet is voorzien, wist ik niet wat te doen". Een hoofdtreinwachter, die eveneens werd ondervraagd bevestigde deze lezing. De wisselwachter beweert echter dat de lichten onmogelijk kunnen veranderen, indien de stand van de wissels niet wordt gewijzigd. De sehuld van Van Hoof staat dus veel minder vast dan aan vankelijk leek. Een college van deskundi gen zal het technische vraagstuk onderzoe ken. HOOFDPRIJZEN STAAATSLOTERIJ 4e klasse 7e lijst 1 WV 1 7RQS f 1000: 1054 2075 2960 10977 ƒ400: 6020 12407 15372 17078 17580 18759 f200: 2219 2310 2378 2655 2949 3296 3325 4638 5364 6857 7598 7801 8020 8576 8587 8813 9218 9651 9825 10989 11095 11150 11196 12003 13005 13658 16244 18846 19762 De Nederlandse Bond van Huis- en Grondeigenaren heeft de Tweede Kamer zijn bezwaren kenbaar gemaakt tegen het voorstel om de helft van de voorgestelde huurverhoging aan het vrije beschikkings- richt van de exploitanten van vooroorlogse verhuur-woningen te onttrekken en dit ook bij eventuele volgende huurverho gingen toe te passen. De adressanten menen dat een ingreep in het eigendomsrecht als in het wetsont werp grootboekwoningverbetering wordt voorgesteld, namelijk het blokkeren van een deel van de economische kostprijs, on der alle omstandigheden ontoelaatbaar is en voor alle daarbij rechtstreeks of indi rect betrokken belangen verderfelijk. De exploitanten behoren volgens de bond te allen tijde de vrije beschikking te hebben over alle onverkorte huurbedragen ten einde de naar hun oordeel noodzakelijk te treffen voorzieningen inzake vernieuwing of verbetering van hun woningen te kun nen financieren. Ook de wijze waarop de blokkering en deblokkering zal geschieden is naar de mening van de bond niet juist. Het voor gestelde deblokkeringssysteem is stroef en de rechten van de rechthebbenden zeer vaag. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft twee miljoen gulden aangevraagd voor de voortzetting van het onderzoek naar de te treffen maatregelen en de grootte der extra kosten, die het doorwerken op bouwwerken bij minder gunstige weersomstandigheden mogelijk maken. De voorlopige indrukken na een uitgebreide proef welke met rijkssteun werd genomen bij twee grote bouwwerken, bevestigen de mening dat door het aan brengen van kunstverlichting, het bescher men van arbeiders met speciale kleding, het afdekken en afschermen van materia len en onderdelen van de bouw en het ver warmen van werkruimten een produktie- verhoging kan worden verkregen tegen be trekkelijk geringe extra kosten. Het onderzoek zal worden uitgebreid over het gehele land en over een belang rijk aantal objecten van verschillende aard. Het hoog militair gerechtshof te 's-Gra- venhage heeft conform de eis van de advo caat-fiscaal de 20-jarige dienstplichtige soldaat M. C. G. J. W. uit Schaarsbergen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vier maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaren en 25 boete sub sidiair 15 dagen hechtenis, omdat deze sol daat met aantal vrienden een auto had weggenomen voor plezierrijden. Later was W. alleen met de weggenomen auto gaan rijden. Toen veroorzaakte hij een ongeval, waarbij hij echter zelf geen letsel opliep. Er is een tijd geweest, dat van Henk Bakker door amateurs de meeste stukken werden gespeeld. Zijn plaats werd daarop ingenomen door Will, van der Berg, wiens onder diverse pseudoniemen geschreven stukken stellig eveneens duizenden op voeringen beleefden en thans komen wij op de verenigingsprogramma's geregeld de naam Hans Nesna tegen. Soms zelfs meer keren per week. Van deze pro- duktieve auteur heeft de katholieke to neelstichting „Kunst Door Oefening" dins dag in het Kennemer Theater in Beverwijk een nieuwe klucht voor het voetlicht ge bracht en te oordelen naar het succes, dat deze in de volle zaal mocht behalen, zal dit voorbeeld waarschijnlijk door vele andere verenigingen met animo worden nage volgd. Het was „Annemarie.zeg jij het maar", de vrolijke historie van een broer en zuster op rijpere leeftijd, die trachten elkaar een erfenis van maar liefst twee miljoen gulden afhandig te maken, door volgens de betreffende testamentsbepaling zo spoedig mogelijk een bruid, respectieve lijk een bruidegom te strikken. Oom Theo- door neemt daarbij geen halve maatrege len. Hij inviteert de hele staf vrouwelijk personeel van zijn neef voor veertien da gen op zijn landhuis, om daaruit rustig een definitieve keuze te kunnen bepalen. Maar als het zo eenvoudig was gegaan zou Nesna geen klucht geschreven hebben. Zodat zich uiteraard al spoedig de nodige complicaties komen aandienen. En wel in de persoon van de altijd onberekenbare Amor, die neef Frits verliefde blikken laat werpen op de secretaresse, waarbij de chauffeur evenmin de charmes van Elly, de typiste kan weerstaan. En om het dan nog inge wikkelder te maken geraakt tante in con tact met een beroepsgokker, die haar door middel van een „handig" pokerspelletje vijfduizend gulden lichter maakt. Voor het overige bleek het aan Hans Nesna wel toevertrouwd uit een dergelijk gegeven drie vrolijke bedrijven samen te stellen. Voor een vereniging als „K.D.O.", die over voldoende geroutineerde krachten beschikt, kan een dergelijke pretentieloze opdracht slechts weinig moeilijkheden op leveren. Regisseur Hunsche was daarbij zo fortuinlijk voor de rol van oom Theo- door een speler als G. Bonnema te kun nen aanwijzen, die door de levendige ma nier waarop hij deze fidele grijsaard over de planken liet dartelen, onbetwist de grote favoriet van de avond werd. Het was dan ook werkelijk een bijzonder aardig gespeelde kluchtfiguur. Na hem was het meeste succes voor de vrijpostige Anne marie van Nel Baarse. Tante Eveline en de gentleman-oplichter zijn personen, die fijnere typeringen vereisen, dan die waar mee wij in deze bezetting genoegen moes ten nemen, maar daartegenover stond dat Ineke Grosveld, Nel Gulekens, A. Bruin en J. Koelman de jonge garde met grote en plezierige vrijmoedigheid vertegenwoor digden. J. v. D. Evangelisatie-landdag op „Beeckestein" Evenals vorig jaar zal op tweede Pinfk- sterdag een evangelisatie-landdag worden gehouden op „Beeckestein" aan de Rijks straatweg te Velsen- Een commissie, be staande uit bestuursleden van de evange lisaties „Eicon" te IJmuiden-Oost, „Ema- nuël" t.e Veisen-Noord, „Maranatha" te Beverwijk en de „Zuiderkapel" te Haarlem treft reeds voorbereidtogien om de bezoe kers, die uit het hele land komen en wier aantal verleden jaar ruim 2500 bedroeg, te kunnen ontvangen. De landdag wordt voor bereid in samenwerking met de Ned. Bond van Evangelische Christengemeenschappen en „Evangelische Eenheid". ADVERTENTIE Schitterende modellen tegen speciaal laag gestelde prijzen. EDISONSTRAAT 9 - IJMUIDEN BEVALLEN: J. A. van RiessenStammes, d., Moerbergplaotsoen 131, IJmuiden: L. BoerboomKalt, z., Sperwerstraat 22, Haar lem; G. J. OutmaijjerVerschuur, d.. Heren- duinweg 123, IJmuiden-oost; C. E. Nijssen Duineveld, d., Rijksweg 289, Santpoort; A. MartensBlok, d., D-altonstraat 12, IJmui den; J. SparnaaijCorten, d., Duinlustpark- weg 22, Bloemendaal; M. J. Hendrickx Veer, d., Parallieistraat 4, Velsen-noo-rd; A. C. BaisErmers, d., Da Costal aan 42, Drie huis; J. M. UrsemBlankestein, z., Cura- gaostraat 25, Santpoort; A. J. van den Oever Anepool, z., Tuindersstraat 61. IJmuiden- oost; A. M. van OevelenVan Heusden, z., Bestevaerstraat 4, IJmuiden-oost; M. Blink- hofOnder de Linden, z., Sirenestraat no. 6, IJmuiden; C. van MalWehnes, d.. Gijzen- veltplaotsoen 113, IJmuiden; C. F. M. Roos De Wolf, d., Gildenlaan 12, Velsen-Noord; T. DekkerSchol, z„ Schulpweg 102, Velsen- noord; B. H. A. AlkemadeVan den Heuvel, d., Terrasweg 12, Santpoort; K. HamersAk kerman, z., Kortenaerstraat 42, IJmuiden- oost; A. A. Post—Ros, z., Marconistraat 74, IJmuiden. OVERLEDEN: E. P. van Bommel, 83 jaar, weduwe van J. M. F. Lankamp, Terrasweg no. 7, Santpoort; D. Boersma, 18 j., ongeh., Stationsplein 3, IJmuiden: R. Wijers, 18 j., ongehuwd, Rijksweg 406, Santpoort; J. Riet veld, 80 j., weduwnaar van M. Dirks, Mid dendorpstraat 2, Velsen. Vandaag aan de afslag Zes trawlers, grote trawlloggers en kot ters waren vandaag te IJmuiden aan do afslag. De „Elie" (van 15 febr.) was er met 330 kisten, waarbij 250 schelvis en 150 stuks stijve kabeljauwen; de „Postboy" (van 15 febr.) met 1040 kisten, waarbij 120 gul en kabeljauw, 175 koolvis, 510 ha ring, 180 makreel; de KW. 99 (van 14 febr) met 850 kisten, waarbij 400 koolvis, 150 haring, 110 wijting; de „Nestor" KW. 101 (van 14) met 705 kisten, waarbij 180 gul, kabeljauw en koolvis, 215 haring, 100 jyij- ting en verder 100 stijve; de KW. 176 (yan 14 febr.) met 585 kisten, waarbij 100 gul, kabeljauw en koolvis, 100 makreel, 300 ha ring en 500 ijs- en 80 stijve kabeljauwen; de HD. 108 (van 14 febr.) met 290 kisten, waarbij 180 schelvis en 170 stuks stijve ka beljauwen. Twee Denen, de E. 286 en E. 468 losten 4000 stuks ijskabeljauwen en 550 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was er met 3000 kg. tong en 300 kisten schol. Voor de export De regels grote (Hollandse) kabeljauw gingen woensdag voor f 79—f 90 van de hand, kleine voor f 36f 40, kisten kabel jauw voor f 68f 80. Zwarte koolvis maakte f 36f 45, grote schol f 20f 22, grootmiddel f 14f 18, zetschol f 19—f 22 en schol I f 15f 21. Grote tong per kg. no teerde f 2.80f 2.90, groothandel f 2.60 f 2.70, kleinmiddel f 3f 3.20, tong I f 2.85 f 2.95 en tong II f 2.70—f 2,85. Het binnenland in De Deense kabeljauw moest het binnen land wel in; regels grote kabeljauw maak ten f 50f 56, kleine f 28f 32 en kisten Deense kabeljauw f 60f 54. Grote gul bracht op f 30f 26, middel f 25f 30, tor gullen f 21f 25, grote gullenmaat zwarte koolvis f 15f 16 en kleine gullenmaat dezelfde prijs. Vergeleken bij de maandag- markt waren de prijzen voor schelvis van daag gezakt: grote schelvis deed nu f 28 f 35, grootmiddel f 31f 35, kleinmiddel f 32f 36, pennen f 32f 37 en braadschel- vis f 29f 34. Witte koolvis leverde op f 55f 60, wijting f 21f 24, leng f 61 f68, schol II f 15—f24 en schol III f 11 f 19. Haring leverde vandaag f 18—f 14 op en makreel f 17f 14. Wat er komt Voor de donderdagmarkt werden van morgen verwacht de trawlers „Herman" en „Polderman" (van 16 febr.). De „Her man" voert aan 660 kisten vis; de „Polder man" 300 kisten, waarvan 170 schelvis en 70 kabeljauw en 575 stuks stijve kabel jauwen. Oudste boten zijn nu: KW. 81, 135, 153 en Soh. 135 (van 18 febr.), „Abraham", „Bea trice", „Wiron" 2, „Arie Ouwehand", Sch. 171 en „Ada" VI. 7 (van ^9 febr.). en „Adriadne", „Albatros" en „Heusdens" (van 20 febr.). En op zee De trawlers om de Noord hebben de net ten gisteravond om acht uur weer uitge zet. Het weer is iets beter en de vangsten liepen gisteren nog van 100 tot 150 manden hoops. Er werd gevist tussen 59 en 60 noorderbreedte. De „Beatrice" gaf een trek door van 50 manden koolvis. De loggers bij de Pitt-boei vingen meer tong. De dagvangsten liepen van 120150 kg. tong, 2025 mandjes vis en 2530 stuks stijve kabeljauwen. Op de kust was de visserij iets minder. Er werd per et maal van 60—80 kg. tong en 20—25 mand schol gevangen. Abbekerk, 26 v. Durban n. Penang. Alcor, 28 te Rio de Janeiro verw. Amerskerk, pass 25 Kaapstad n. Las Palmas. Ampenan, 26 te Newport News. Appingedijk, 29 te Rio de Janeiro verw. Argos, 25 v. Tunis n. Piraeus. Aagtedijk, 26 te Karachi verw. Almkerk, pass. 26 Finisterre n. Las Palmas. Amsteldijk, 26 v. Le Havre n. Antwerpen. Angolakust, 27 te Abidjan. Aludra, 25 355 m. w.z.w. Landsend n. H. Roads. Ampenan, 26 te Newport News v.New Orleans. Appingedijk, 29 te Rio de Janeiro verw. Algenib, 25 v. Villa Constitution n. Buen. Aires. Aegis, 26 v. La Guaira n. Pto. Cabello. Argos, 25 v. Tunis n. Piraeus. Artemis, 25 v. Aruba n. Maracaibo. Alberta Dodero, 25 v. Vigo n. Amsterdam. Boschkerk, 24 v. Rangoon n. Calcutta. Bali, pass. 26 Reunion n. Dakar. Borneo, 26 te Belawan v. St. Vincent. Both, 26 v. Padang v. Benkoelen. Blijdendijk, 26 te Norfolk v. Philadelphia. Baarn, 26 v. Talcahuano n. San Antonio. Britsum, 26 te Marseille v. Batonrouge. Baarn, 25 v. Talcahuano n. Chiliports. Bonaire, 25 te Amsterdam n. Dover. Breda, 26 v. Rotterdam n. Bremen. Basilea, 25 v. Rio Grande do Sul n. Montevideo. Caltex Nederland, pass. 26 Algiers n. Sidon. Caltex Pernis, 28 te Rotterdam verw. Celebes, 27 te Penang. Camerounkust, 25 150 m. o. Madeira n. A'dam. Cradle of Liberty, pass. 25 Flores n. Caraib. Zee. Cleodora, 26 te Bahrein v. Abadan. Crania, 25 240 m. w. Galopagos n. Brisbane. Camitia, 25 250 m. n.o. Pitcairn n. Curagao. Daphnis, 26 v. Trinidad n. Londen. Dorestad, 25 30 m. z.o. Durban n. Las Palmas. Delfland, 25 te Rosario. Esso Rotterdam, pass. 26 Landsend n. Antwerpen. Etrema, 26 te Curagao v. Belem. Eos, 26 v. Izmir n. Antwerpen. Felipes, 26 te Pladju. Gooiland, 25 te Salvador Bahia. Graveland, 25 v. Vittoria n. Ilheos. Gabonkust, 25 v. Antwerpen n. Hamburg. Guineekust, 25 v. Hamburg n. Amsterdam. Helicon, 26 v. Puerto Ordaz n. Emden. Heemskerk, 27 te Singapore. Hersilia, 26 te Philadelphia. Hispania, 27 te Rotterdam verw. Hestia, 25 605 m. n.o. Barbados n. Barbados. Helder, 25 v. Hamburg n. Bremen. Ivoorkust, 26 te Dakar. Kabylia, 26 v. Pineypoint n. Key West. Kermia, 26 v. Punta Cardon n. Buenos Aires. Khasiella, pass. 26 Kreta n. Iskenderun. Kaimana, 26 te Kp. Tabaru v. Surabaja. Korovina, 26 te Singapore v. Dunedin. Kylix, 25 v. Las Piedras n. Heysham. Kara, 26 v. Havana n. Lake Charles. Kryptos, 26 180 m. n.n.w. Pto. Rico n. Bajo Grande. Kenia, 26 480 m. z.o. Colombo n. Mena A1 Ahmadi. Kalydon, 25 te Cabimas in Meer van Maracaibo. Kopionella, 25 370 m. z.z.w. Dakar n. Abidjan. Kosicia, 26 te Beaumont. Krebsia, 25 180 m. o.n.o. Curagao n. Maracaibo. Lemsterkerk, 25 v. Mombasa n. Heysham. Louis Lantz, 26 te Monrovia. Leuvekerk, 26 v. Dakar n. Gennua. Larenberg, pass. 25 Vlissingen n. Mobile. Marisa, 25 v. Pt. De Bouc n. Piraeus. Meliskerk, 25 v. Durban n. Las Palmas. Murena, 24 v. Singapore n. Tokuyama. Maaskerk, 25 v. Madras n. Calcutta. Maaslloyd, 26 te Hamburg. Macuba, 26-27 te Rotterdam verw. Marpessa, 26 v. St. Vincent n. Curagao. Metula, 26 v. Geelong n. Lyttleton. Malea, 26 te BaBlikpapan v. Shimonoseki. Maas, 26 te Punta Palmas v. Curagao. Munttoren, 26 bij Cartagena n. Mamanol. Mapia, 26 v. Cagayan n. Balikpapan. Mentor, 25 130 m. z.o. Str. Yucatan n. Mobile. Nigerstroom, 26 v. Bordeaux n. Dakar. Nw. Amsterdam, 26 te La Guaira v. Ft. deFrance. Osiris, pass. 24 Vlissingen n. Antwerpen. Overijsel, 26 340 m. w. Kp. Leeuwin n. Durban. Ophir, 26 te Priok v. Muntok. Phrontis, pas. 25 Kp. De Goede Hoop n. Penang. Prins Frederik Willem, 27 te Abidjan. Peperkust, pass. 26 Las Palmas n. Dakar. Raki, 26 te New Orleans. Rempang, pass. 26 Kp. St. Vincent n. Genua. Riouw, pass. 26 Las Palmas n. Dakar. Roebiah, 26 v. San Francisco n. Los Angeles. Roggeveen, 26 te Surabaja v. Zanzibar. Rotti, 26 te Makassar v. Surabaja. Straat Madura, 26 te Cochin. Stanvac Talangakar, 27 te Sungeigerong verw. Siberoet, 25 te Singapore. Schelpwijk, 26 395 m. n.n.w. Fremantle n. Miri. Sarangan, 26 v. Pt. Lincoln n. Beira. Soestdijk, 26 v. Antwerpen n. Rotterdam. Sommelsdijk, 27 te Le Havre. Sunetta, 28 te Balikpapan verw. Slamat, pass. 25 Barbados n. Kaapstad. Stad Alkmaar, pass. 25 Cp. Blnco n. Freetown. Stad Arnhem, 25 215 m. n.o. Bermuda n. Norfolk. Stad Breda, 25 v. Norfolk n. Rotterdam. Salatiga, 26 v. Bahrein n. Bombay. Seven Seas, 25 te Bremerhaven. Stad Haarlem, 26 v. Vlaardingen n. H. Roads. Saidja, 26 te Pladju v. Bukom. Stanvac Selo, 26 te Sungeigerong v. Singapore. Statue of Liberty, 25 30 m. z.o. Ras Madraka n. Mena. Straat Madura, 26 te Cochin v. Bombay. Tegelberg, 26 te Pt. Elisabeth. Ternate, 26 v. Surabaja n. Balikpapan. Telamon, 26 te Ciudad Trujillo. Titus, 26 te Curagao. Tjisondari, 25 320 m. o.n.o. Mahe n. Singapoie. Tara, pass. 26 Vlissingen n. Rotterdam. Tiba, 8/3 v. Buenos Aires n. Antwerpen. Taria, 26 v. Hamburg n. Corpus Christi. Tjibantjet, 27 te Kobe verw. Utrecht, 27 te Sorong. Waal, pass. 26 Finisterre n. Algiers. Wonosari, 26 te Abadan.- W. Alton Jones. 25 35 m. n.n.w. Muscat n. Mena. Westland, 25 100 m. n. St. Paulsrock n. A'dam. Witmarsum, 26 v. Brownsville n. Nw. Orleans. Zeeland, 26 te Badhrouge. Zuiderkerk, 26 v. Las Palmas n. Lour. Marques. Zijpenberg, 27 te Freetown. Zeeland, 26 te Baton Rouge. KLEINE VAART Alcetas, 25 145 m. z.z.w. Ouessant n. Algiers. Atlas, 26 te Rotterdam n. Amsterdam. Bab T, 25 v. Bordeaux te Garston. Elsa, 21 v. Bordeaux te Port Talbot. Flevo, 26 te Amsterdam n. Rotterdam. Joost, 25 v. Newcastle te Cherbourg. Kap Falga, 21 v. Goole n. Bordeaux. Kaap St. Vincent, 24 v. Vestervik te Rotterdam. Nero, 25 v. Sevilla n. Lissabon. Norinda, 26 v. Amsterdam n. Hamburg. Notos, 25 te Alexandrië n. Rhodes. Phidias, 25 v. Alicante n. Malaga. Ponza, 24 v. Bordeaux te Grangemouth. Tilly, 21 v. Bordeaux n. Cardiff. SLEEPVAART Cycloop, 26 te Norfolk. Hudson, 24 230 m. z. Las Palmas n. IJmuiden. Noordholland, 25 210 m. w. Madeira n. Puerto Cabello. Oostzee, 25 360 m. o. Rodriguez n. Pto. Belgrano. Thames, 25 v. Maassluis n. Bordeaux. Tyne, pass. 25 Kp. Vilano n. Rotterdam. Witte Zee, 25 v. Vigo te Antwerpen. Zwarte Zee, 25 90 m. z.o. Almeria n. St. Vincent. Psalm 23. Heden ontsliep, in de Hoop des eeuwigen Le vens, onze lieve vrouw en moeder HENDRIKA ALBLAS- DE GRAAF op de leeftijd van 49 jaar H. Alblas Berthie Jenny en Henny Santpoort, 26 febr. 1957. Terrasweg 20. De teraardebestelling vindt plaats op de Noor derbegraafplaats aan de Vergierdeweg te Haarlem op vrijdag 1 maart a.s. te 14 uur. U kunt die aandrang tot krabben direct wegnemen. Het helder Vloeibare D.D.D. Geneesmiddel dringt in twee teilen door tot de haard der ontsteking - diep in de huidporiën. Het doodt de ziekte kiemen. bedwingt het gevaar van infectie. Verrassend snel ge neest uw huid - wordt weer gaaf en kerngezond. Zo'n flesje D.D.D. van f. 1.20 is héérlijk om uw huid geregeld intens te zuiveren en op te frissen. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN Verzorg uw overgevoelige huid met luchtige DDD BALSEM en desinfecterende DDD ZEEP. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de Inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. v voor luxe verhuur en trouwrijden KENNEMERLAAN 136 Garage: Reinier Claeszens- straat 1, IJmuiden - Tel. 5000 Verhuur zonder chauffeur De nieuwe Ford Anglia Rubberlaarzen Regenkleding Werkhandschoenen. Vlaggen en stokken Zeilmakerij Tel. 16084. De Supportersvereniging „Stormvogels" (opger. 24 april '53) heeft het voornemen uitsluitend bij voldoende deelname een bus te laten rijden naar de wedstrijd in het Olympisch Stadion te Amsterdam. Vertrek 12.30 uur vanaf „Kennemerhof". Terugkeer naar IJmuiden onmiddellijk na de wedstrijd. Teneinde na te gaan of er voldoende deelname is, opgave tot uiterlijk a.s. vrijdag 6 uur bij A. van Nieuwkoop, Ka naalstraat 29, tel. 5534; P. Huhl, Jac v. Heemskerkstraat 18, telefoon 6344. Wanneer op bovenvermeld tijdstip zich niet voldoende deel nemers hebben aangemeld, vervalt de reis. GEEFT U DUS TIJDIG OP Een gezond gezin-een gezellig gezin I Een gezond en krachtig zenuwstelsel is een voorwaarde voor een opge wekt en gelijkmatig humeur - voor huiselijke gezelligheid! Sanatogen - puur fosforhoudend eiwit - is zowel voor U zelf als voor Uw kinderen een bron van kracht en gezondheid. Neem bij de eerste tekenen van zwakte of oververmoeidheid direct het zenuwsterkend tonicum M N.V. Ijsfabriek en Koelhuis IJS VRIES IJMUIDEN - vraagt voor spoedige indiensttreding ERVAREN MOOFDJUFFROUW voor de verpakkingsafdeling MANNELIJKE ARBEIDSKRACHTEN voor diverse fabriekswerkzaamheden AANK. BANKWERKERS WERKSTER voor schoonhouden kantoor en serveren van koffie. Aanmelden: Kanaalstraat 36, IJmuiden. is het een kleine kunst ge worden haar met kostelijk linnen, dank zij het VIVO verkoopsysteem. Weerdstr. 40, hoek Rein. Claeszenstraat. Willemsbeekweg 92. Rembrandtlaan 9. worden tegen de hoogste prijs bij U gehaald door INDHSTRIFSTR. TEL. 5852. Huygensstraat 59 IJmuiden. Tel. 4209 t

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3