Voetbal in Kennemerland r\ Problemen Roeivereniging Velsen met 45 leden opgericht THALIA op de honderd velden J 11 BOTENHUIS OP SLUISE1LAND IJmond-kappers deden het uitstekend in Alkmaar Zeilend over de Oceaan Verkoopmiddagen door bejaarde dames een succes R.-K. „Woningbouw vereniging" zet in Duinwijk 71 huizen Voorstel tot grondverkoop binnenkort in de raad Liever twee lagere putten dan heel riool verleggen Velsen bracht Rijkswater staat tot andere gedachten Velsen wil zijn kasgeld hoger verzekeren Risico dekken tot 130.000 Negen nieuwe huizen aan Pegasusstraat Met spoed nieuw riool Broekbergenlaan-Westlaan HET TROTTOIR (Onze wekelijkse damrubriek onder leiding van B. Dukel) I Éi wm. mm wm IJsvries" wil uitbreiden Omheinde opslagplaats in oud-IJmuiden Bunker wordt gesloopt Agencln voor Beverwijk DONDERDAG 28 FEBRUARI 1957 VELSEN HEEFT SINDS gisteravond half tien ook een roeivereniging. Tijdens een druk bezochte bijeenkomst in het Cultureel gebouw maakte deze „Roeivereniging Velsen" al dadelijk een goede start. Er meldde zich het aantal van vijfenveertig leden, zodat de basis er was en tot oprichting kon worden besloten. Aan de voorbereiding hiertoe is ruim een jaar door een zestal Velsenaren gewerkt. Thans waren zij in staat, dankzij het enthousiasme voor de roeisport, dat in Velsen bleek te bestaan, mee te delen, dat de vereniging over een botenhuis, een terrein en zelfs al een boot beschikt. Over enige maanden, wanneer het onderdak voor de boten en de kleedkamers gereed zijn, hoopt men vijf boten beschikbaar te hebben, zodat ranke vaartuigjes dan dage lijks ter beschikking van de leden staan om er mee te roeien in het Noordzeekanaal en de daarop aansluitende wateren. Op het zuidelijke sluiseiland, het eiland waarop de Middensluis ligt, werd door de initiatiefnemers b(j Rijkswaterstaat een uitermate geschikt terrein gevonden voor de vereniging. Een nieuwe of tweedehands loods, die voor de opberging van het botenmateriaal moet dienen, bracht voor de jonge vereni ging te hoge aanschaffingskosten mee, zo dat omgezien werd naar een bestaand ge bouw. Ook dit werd op het Sluiseiland gevonden. Een aannemer, die voor het opbergen van materiaal op het Sluiseiland een ge bouwtje had geplaatst en dit nu gaat ver laten, bood het de vereniging te koop. Het gebouw is niet lang genoeg, maar met enige verbouwingen is er heel wat van te maken, zodat de boten er in passen en er ruimte voor kleedkamers komt. Vijf boten De oprichtingskosten van de Roeivereni ging Velsen waren door de initiatiefnemers geraamd op 7500 a 8000. Hiervoor kan het gebouw worden aangekocht, kan het worden verbouwd en kunnen vijf boten worden aangeschaft. Een boot is inmiddels gekocht. Bij het begin van het verenigings werk zullen de leden gebruik kunnen ma ken van een oefen-vier, een overnaadse- vier, een single-wherry, een double-wherry en een double-scull. Bij het bedrijfsleven in Velsen zal de vereniging een lening van 6000 kunnen aangaan, wanneer de leden ook bereid zul len zijn iets bij te dragen in het benodigde bedrag van 8000. Voor een sluitende exploitatierekening zullen zestig leden nodig zijn, deelde het comité van initiatief nemers mee. Naar verwacht wordt zal dit aantal zeker bereikt worden, nu er al vijf enveertig aanmeldingen zijn. De vereniging zal, om de ontbrekende 2000 bijeen te krijgen, renteloze schuldbekentenissen van 25 uitgeven, terwijl de contributie 35 per lid zal gaan bedragen. Echtparen krij gen als verenigingsgeld 50 te betalen en juniorleden (van 14 tot en met 18 jaar) 20. Van donateurs wordt een bedrag van 10 verwacht. De gemeente Velsen heeft de vereniging nog geen subsidie toegezegd. Eerst zal ge toond moeten worden, dat de vereniging iets kan presteren en levensvatbaarheid bezit. Voorlopig bestuur Binnenkort zullen de leden van de Roei vereniging Velsen opnieuw bijeenkomen op een ledenvergadering om een bestuur te kiezen en andere voorstellen van het voor lopig bestuur te bespreken. Dit bestuur bestaat thans uit de initiatiefnemers: ir. A. v. d. Kruk, Zwaanstraat 51, IJmuiden, tel. 7430; mevrouw L. v. d. Kruk-v. d. Stighel; H. Bolland; J. v. d. Burg; W. Sepp en H. v. d. Veen. Voor nadere inlichtingen of aanmeldingen als lid kan men zich tot een der bovengenoemden richten. De IJmuidense kapper de heer B. M. Nooy die zijn zaak drijft aan de Wijk aan Zeeërweg 53 heeft in de dinsdag gehouden wedstrijd om het landskampioenschap, eer ste ronde herenkappen een bijzonder eer volle tweede prijs behaald achter de heer H. Withaar uit Beverwijk. In Alkmaar kwamen namelijk niet minder dan dertig Figaro's van het district Noordholland bo ven het Noordzeekanaal tegen elkaar uit om uit te maken welke vertegenwoordigers overgingen naar de tweede ronde die ge houden zal worden in Amersfoort op 26 maart. Men kreeg in totaal drie kwartier de tijd om een vrij model te knippen en op te maken waarbij men er echter rekening mee diende te houden dat het haar niet te kort gekapt mocht worden. Een zeer deskundige jury ging vervol gens over tot het beoordelen van de diverse modellen en eensgezind was men van mening dat de eerste prijs diende te wor den toegekend aan de heer H. Withaar die echter op enkele punten gevolgd werd door de heer Nooy. Vooral de prestatie van de IJmuidenaar dient men niet te onderschat ten vooral niet wanneer men weet dat hij de enige IJmuidense kapper is die voor dit landskampioenschap heeft ingeschreven. Twee jongelui uit Rome, Franco Rocchi (rechts) en Vincenzo laco Pucci, zijn in hun 7l/t meter lange zeilschip „Marta" de Atlantische Oceaan over gestoken. Zij kozen zee aan de Afri kaanse kust en kwamen dertig maan den later in Zuid-Amerika. Deze foto werd gemaakt toen zij uit een Zuid- amerikaanse haven vertrokken met bestemming Miama (Florida) en New York in Noord-Amerika. Sedert vorig jaar bestaat er in Velsen- Noord naast de sociëteit in het Sl. Joseph- huis voor de mannelijke leden van de Bond van Bejaarden een sociëteit voor be jaarde dames, die hoewel niet groot, zes tien dames in getal, weet wat intensieve handenarbeid is. Dit werd dinsdag en woensdagmiddag in de bovenzaal van het St. Josephhuis gedemonstreerd tijdens de verkoopmiddagen, waar een grote collectie nuttige en fraaie handwerken, waaronder fijne gebreide babykleertjes, gebreide jon gens- en meisjespakjes, maar ook hand schoenen, pullovers, sierkussens en kleed jes een flinke belangstelling en vooral vele koopsters heeft gevonden. Dinsdagmiddag was er nog maar een klein kwantum overgebleven voor de woensdagverkoop met daarnaast nog de vele, fraaie prijzen voor de grote verloting, die voor of uiterlijk 26 maart zal worden gehouden. De heer G. van Eijk, afdelingsvoorzitter, opende de verkoping met een korte toe spraak, waarin hij de dames complimen teerde met hun activiteit en doorzettings vermogen om ook nuttig bezig te zijn. Grondstrookje voor verbreding van de Hagelingerweg Ten behoeve van de verbreding van de Hagelingerweg is het onder meer nodig, dat de gemeente de beschikking verkrijgt over een grondstrook, groot ongeveer 30 m2. De eigenaressen hebben zich bereid verklaard deze grondstrook aan de ge meente te verkopen voor de prijs van f 3,50 per m2. Deze prijs achten B. en W. aanvaardbaar. De r.-k. vereniging „Woningbouwver eniging" heeft het Velsense college van B. en W.. in verband met de door deze vereniging voorgenomen bouw van wo ningen in Duinwijk verzocht aan haar te verkopen enige bouwterreinen voor; a. blok 1 (42 etagewoningen) gelegen aan de Planetenweg, groot 2825 m2; b. blok 2 (18 etagewoningen) en blok 3 (24 etagewoningen) gelegen aan de Dolfijn straat en de Eenhoornstraat, groot 3325 m2; c. blok 4 (11 eengezinswoningen) en blok 5 (14 eengezinswoningen) gelegen aan de Plutostraat, groot 4025 m2; d. voor 6 autoboxen op het terrein inge sloten door de Plutostraat, de Eenhoorn straat en de Dolfijnstraat, groot 555 m2. De prijs voor deze grond bedraagt res pectievelijk f 22,50, f 20, f 9,50 en f 8 per m2. B. en W. stellen de raad nu voor het verzoek in te willigen en tot deze verkoop tegen de genoemde prijzen en onder de gebruikelijke voorwaarden te besluiten. Namens de Rijkswaterstaat is de ge meente Velsen medegedeeld dat het in verband met de verbreding van de rijks weg no. 9 noodzakelijk is, de langs deze weg aanwezige riolering deels te ver leggen. De hieraan verbonden werkzaam heden zouden vóór 1 mei 1957 gereed moe ten zijn. De gemeente is verplicht om, wanneer dit in verband met waterstaatswerken noodzakelijk is, op haar kosten de nodige wijziging in de riolering aan te brengen. De huidige riolering is echter gelegen in de berm tussen de beide geprojecteerde rijbanen zodat zij naar het oordeel van B. en W. geen enkel wegbelang schaadt. Na de verlegging zou de riolering nog in rijksgrond liggen, waarvoor het rijk op nieuw vergunning zou moeten verlenen. B. en W. hebben daarom de hoofdinge nieur verzocht het rioolgedeelte te mogen handhaven. Deze heeft meegedeeld hiertegen geen bezwaar te hebben onder de voorwaarde dat twee rioolputten worden verlaagd en afgedekt met een betonplaats op 1 meter onder de nieuwe wegfundering. Met dit laatste voorstel kunnen B. en W. zich ver enigen. De aan deze werkzaamheden ver bonden kosten zullen naar raming f 16.500 bedragen. Bij raadsbesluit van 26 oktober 1954 werd het bedrag, waarmede in de verwaarbor- gingsregeling van de „Frauderisico-onder linge van gemeenten (F.O.G.)" te 's-Gra- venhage wordt deelgenomen, met ingang van 1 januari 1955 vastgesteld op f75.000. Deze regeling betreft de verzekering van de gemeentegelden tegen benadeling door plaatselijke ambtenaren en bedienden of door anderen. De gemeente voldoet daar door aan de haar in art. 170, tweede lid, der gemeentewet opgelegde plicht. Het komt meermalen voor, dat het be drag van het aanwezige kasgeld het bo vengenoemd bedrag van f 75.000 belang rijk te boven gaat, terwijl in de betrokken verwaarborgingsregeling is bepaald, dat geldelijk nadeel wordt vergoed voor elk geval van geldelijk nadeel tot ten hoogste het bedrag, waarvoor in die regeling is deelgenomen. B. en W. stellen de raad dan ook voor het bedrag, waarmee in de verwaarborg- regeling wordt deelgenomen, vast te stel len op f 130.000. Ten behoeve van de bouw van negen eengezinswoningen heeft de heer P. Zwart te IJmuiden verzocht aan hem te verkopen het terrein, groot ongeveer 1375 m2 aan de Pegasusstraat te IJmuiden. Dit verzoek kan naar de mening van B. en W. worden ingewilligd en de prijs is be paald op f 12 per m2. Herziening en vernieuwing van het rio leringsstelsel bij de Broekbergenlaan en de Westlaan te Santpoort is dringend nood zakelijk wegens de slechte staat, waarin de riolering daar verkeert. Als gevolg van de verbreding van de Ha gelingerweg en de Broekbergenlaan moet de Broekbergenlaan over de gehele nieuwe breedte herstraat worden en de Westlaan kan thans al tot aan de garage van de fir ma Maarschalk op de ontworpen breedte gebracht worden. Ter voorkoming van onnodige dubbele werkzaamheden aan de bestrating is het gewenst de herziening van de riolering en het verbreden van de Westlaan tegelijk te doen uitvoeren met de verbreding van de Hagelingerweg en de Broekbergenlaan. De aan de herziening van de riolering en het op de juiste breedte brengen van het gedeelte Westlaan verbonden kosten zul len naar raming f 32.000 bedragen. Een spoedige uitvoering van deze werk zaamheden is gewenst in verband met de binnenkort door de Rijkswaterstaat uit te voeren plannen tot aansluiting van de Broekbergenlaan, via de Hoofdstraat en het viaduct onder de nieuwe Rijksweg no. 9 op de bestaande Rijksweg in Haarlem- Noord. Voor de komende zondag is maar een klein programma vastgesteld. Doordat evenwel de competitie op een eind loopt en nóch in 3 A en 3 B, nóch in 4 E de kampioen of de hekkensluiter bekend is, zijn verscheidene van de vastgestelde ontmoetingen voor de betrokken clubs van groot belang. In 3 A komt de vermoedelijke kampioen Purmersteyn niet in actie en ook de naaste concurrent, Alkm. Boys heeft een vrije dag. maar voor Alcm. Victrix, dat nummer drie op de ranglijst staat, doch geen schijn van kans heeft op de bovenste plaats, staat de thuiswedstrijd tegen Vitesse op het programma. De eerste ontmoeting wonnen de Alkmaarders met twee-vier en ook dit maal geven we ze de beste kans. ADÖ speelt in Hoorn tegen Always For ward, dat nog op zijn tellen moet passen. Het eerste treffen tussen beide ploegen bracht ADO een twee-nul zege, doch we vermoeden, dat de Heemskerkers het nu met minder moeten doen. EVCEgmondia brengt de thuisclub een kleine overwinning. Voor 3 B is het programma gewijzigd. De ADVERTENTIE het theater met de beste films Tel 4307 - 5789 vertoont VRIJDAG 8 u., ZATERDAG en ZONDAG 7 en 9.15 uur en MAANDAG t.m. WOENSDAG 8 uur (dus 6 dagen) 't veelbesproken realistische filmwerk met de sensationele nieuwe ontdekking DANIK PATISSON De verfilming van het grote probleem van elke wereldstad op de openhartige Franse wijze! Toegang 18 jaar. ZONDAGMIDDAG 3 uur ROY ROGERS in HET GEHEIM VAN DE WILDCAT DONDERDAG 7 MAART - 8 uur JOHN WAYNE in VLIEGENDE TIJGERS HEDENAVOND 8 uur MADAME BUTTERFLY belangrijkste ontmoeting is hier wel IVV QSC. De Wormerveerders moeten beslist winnen, willen zij praetisch niet geheel kansloos worden. R'aar dit zal wel een te zware opgave blijken te zijn. Kinheim vecht voor zijn overigens heel kleine laatste kans. Zou het van Velsen winnen en zouden de EHS'ers in Assendelft tegen de club van die naam het onderspit delven, dan zou er nog een klein lichtpunt overblijven. Onmogelijk is een en ander na tuurlijk niet, hoewel het heel gemakkelijk ook net andersom kan lopen. Wanneer Ter- rasvogels en KW zouden besluiten de pun ten te delen, zou ons dit nirt verwonderen. Ondanks het feit, dat Waterloo één wed strijd minder heeft gespeeld dan Nautilus, is er voor de IJmuidenaren geen en voor de hoofdstedelingen wel een wedstrijd vastge steld. De laatsten krijgen Swift op bezoek en ondanks het feit, dat de Swift-mensen heel wat minder punten verzameld hebben dan hun tegenstanders, is Nautilus nog niet met hen klaar. Ook in de eerste ontmoeting konden de Nautilianen slechts met de on even goal uit zeven doelpunten winnen. KinheimVelsen. De bezoekers komen uit met: Kaasenbrood; Nijssen en Boon; Van den Enden, Bakkum en Wesselman; Witte brood, Braam, Hijnen, Van Kaam en Koele- mey. TerrasvogelsKW. De Vogels beschik ken over: Butter; Disselköter en Van Eden; Zaal, Pellemans en Bouwer;. Thoolen, Nieu- wenweg, Spanjaard, Veldman en Rijke. Duur stukje grond voor bouw van garage Ten behoeve van de bouw van een ga rage, waardoor het erf van zijn woning geen voldoende gelegenheid biedt, heeft de heer W. Dijkstra verzocht aan hem te verkopen een grondstrook, groot ongeveer 25 m2, grenzende aan het zuidwestelijk gedeelte van het erf van het door hem bewoonde pand Thorbeckelaan no. 42 te Velsen. Do prijs voor deze grondstrook is, in afwijking van die van de overige gronden in het villapark Velserbeek, te stellen op f 8.50 per m2. De bouwterreinen aan de nieuw aan te leggen weg ten westen van de Thorbecke laan, waaronder de betrokken grondstrook ressorteert, zullen namelijk tegen een ho gere prijs dan de tot heden voor de ter reinen in Velserbeek gegolden hebbende prijs van f 6.50 per m2 moeten worden verkocht, omdat zij thans nog door aanleg van riolering en wegverharding bouwrijp moeten worden gemaakt. De gegadigde heef! mot deze prijs ingestemd. Het officiële orgaan van de Koninklijke Nederlandse Dambond „Het Damspel" is in de nummers januari en februari met een uitgebreide nabeschouwing gekomen van het in november 1956 gehouden tournooi om de wereldtitel. Damtechnisch is vooral de rubriek van de partijfragment-redacteur Smit buitengewoon interessant. Deze beken de dam journalist is er bij het naspelen van de 171 gespeelde partijen op prachtige wijze in geslaagd de juweeltjes van het geleverde spel in zijn rubriek op te nemen. En uit de nabeschouwing en reportage van Smit willen wij onze lezers de mooiste par tijen voorschotelen. De eerste stand kwam tussen de Algerijn Navarro (zwart) en Van Dijk (Ned.) met wit. XXXXXXXXXXXXXXXXX>XXXXXXXXX>DOCOCOOCOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa M. f® 'MM. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOCMOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa Zwart: 9, 12, 13, 15, 16, 19, 21, 23, 24, 25, 26. Wit: 22, 27, 28, 32, 35, 38, 39. 40, 42, 45, 49. Zwart aan zet speelde 1218, doch na af loop vertelde Van Dijk dat hij hoopte op het offer 2631, 27x36 en dam 1218, waarna de volgende geestige afwikkeling kan volgen: 1) 26—31. 2) 27x36 12—18. 3) 42—37 18x27. 4) 37—31 24—29. 5) 31x22 21—27. 6) 22x31 29—33. Op 29—34 40x29x18 13x42 waar na wit met 3530 stuk w..,st behaalde. 7) 38x18 13x44. 8) 40—34 44—50. 9) 49—44 50x26. 10) 36—31 26x30. 11) 35x4 en wint. De volgende stelling kwam voor tussen de Franse kampioen Goumier en de Belg Ver- poest (wit). >00000CO0CO0QC)000<X)C0C>0ci00(XXXXX)0000000CXX)000000000000(XX 'WM. 'mg p lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCXXX In deze stand was de Belg aan zet. Hij vervolgde met 4136. Na afloop toonden enige spelers aan, dat de Belg kon winnen met het volgend spelverloop: 1) 38—33 23—29 of 2) 34x23 18x36. pakt drie stukken. 3) 2218 13x33. 4) 24x2 25x34. 5. 40x38 3641? (natuurlijk is 1218 beter) 6) 3228 en zwart staat twee keer op slaan. Daarna volgt 7) 27 en 7x48 wint de slag naar 12. Werkelijk iets buitengewoons om een lokzet met drie stukken nadeel „open" te zetten. Op beslist geestige wijze kwam de Leidse meester Huisman op dam tegen de Zwitser Forclaz. Zwart(Forclaz): 3, 8> 9, 11, 13, 14, 15, 16, 17, 26 en 35. Wit: 23, 27, 33, 34, 36, 37, 39, 40, 42, 44, 48.. Zwart aan zet speelde 17—21 en verras send volgde 3731, met als tweede zet 3430, 23—18, 33—29 en 39x6. Leerzaam eindspel Verrassend was de wijze waarop de nieuwe wereldkampioen Deslauriers in zijn partij tegen de Fransman Hissard het eind spel in zijn voordeel besliste. DOQoooocGOGf looooocxxionooocxxjrzwx 'oooooroo ^ooooocggggoo W. 'mm lOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOa Zwart (Deslauriers): vier stukken op 12, 13, 16 en 26. Wit: drie stukken op 22, 23 en 36. Spelverloop: 1) 22—18 13x22. 2) 23—19 22—27. 3) 19—14 12—18. 4) 14—9 18—23. 5) 9—3 23—29. 6) 3—17 29—34. 7) 17—28 34—40. 8) 28—39 40—45. 9) 39—50 27—32. 10) 50—39 4550. en nu mag 3943 niet wegens de prachtige klemwinst door 5044 4327 en 4449. waarna de witte dam dam niet meer kan vluchten. Leerzaam is ook het volgende: Wanneer in de stelling wit dam op 28, stuk op 36, zwart 16, 26, 27 en 40, wit de lange lijn in bezit houdt, bijvoorbeeld door 4045 2814. 1437 5017, dan kan zwart de volgende stand opbouw en om wit te dwingen de lange lijn te verlaten: zwart dam op 26. drie stuk ken op 16, 27, 31, wit dam 19, stuk 36. Kennemerland toernooi De jaarlijkse wedstrijd om het kampioen schap van Kennemerland wordt in vier klassen in twee groepen gespeeld. De IJmondgroep bevat de deelnemers uit IJmuiden, Velsen, Beverwijk en Santpoort. In de tweede groep zitten die spelers uit Haarlem, Hillegom en Halfweg. Daarna heetf voor elke klasse de finale plaats. De eerste beslissing in de jeugdklasse is reeds gevallen. De BDC'er Nijman behaalde het jeugdkampioenschap van Kennemerland en zal uitkomen in de finale om de provin ciale jeuigdtitel. De finale om de Kennemer- land-damtitel hoofdklasse is elk jaar een spannend damevenement. Damtechnisch komen ook in de voorwed strijd prachtige staaltjes van damkunst voor. Wij stellen het zeer op prijs deze te plaatsen in onze rubriek, vooral omdat deze Kenne- merland-partijen met grote belangstelling worden gevolgd. De heer A. Douma, ex-lid van DCIJ, en thans wonende te Haarlem (spelend lid van Haarlemse damclub) stelt voor de mooiste bijdrage een prachtig boek beschikbaar. Om in aanmerking te komen voor de prijs moet uit de voorwedstrijd, on verschillig uit welke klasse, een interessant spelverloop worden ingezonden. De heer Douma geeft zelf een uitstekend voorbeeld door de inr :nding van het volgend spelver loop: >ooooooooo<xxxxx3öc!ocxxiooc)oooooocc>ooooc)ooooo<x)oóoocoooooo oooooo&x&oixxxxjoooooo&XK&óoooocGooÊiooooocxnoÊxxiooooi Zwart (A. Douma): 3, 13, 15, 16, 18, 22. 23. Wit (N. Blom): 30, 33, 37, 38. 40, 45, 47. Zwart aan zet: 1) 2228. 2) 33x22 18x27. 3) 30—24 23—28. 4) 40—34 16—21. 5) 47—41? een zwakke zet, die verlies brengt. In aanmerking komt 4540 en zwart kan ons inziens niet meer winnen. 5) 2126 6) 41—36 26—31. 7) 37x26 28—32. 8) 36—31 32x43. 9) 31x22 43—48. 10) 34—29 48—39. 11) 22—18 13x22. 12) 26—21 39—44. 13) 24—19 44—49. 14) 21—16 49—38. 15) 29—25 38—49? Snel wint 38—43. 16) 19—14 49—43. 17) 45— 40 43—25. 18) 16—11 25x9. 19) 11—7 9—14. 20) 23—18 22x13. 21. 7—2 13—18.. Zwart heeft nu een overwicht in het eind spel geforceerd, wit dam op 2, stuk op 40. zwarte dam op 14, stukken 3, 15, 18. Nu kreeg ddt eindspel een verrassend slot, omdat beide spelers meenden dat het remise was en er toch een pakkend slot aanwezig is. 22) 211 14—23, om het stuk 40 naar de rand te jagen. Nu de verrassing: 1116 2345, 1627 en de heer Deuma nam met remise genoegen Winst is 18—23, 27—32, 23—29 32—38. 45—40 3824, 4035 met klem-winst-stelling. Het was jammer dat beide spelers deze winst te laat zagen. Oplossingen en correspondentie te zen den aan het adres van de damredacteur B. Dukel, Wijk aan Zeeërweg no. 125, IJmuiden. De grote politieke activiteit betref fende de Golf van Akaba heeft Israel kennelijk hel vertrouwen gegeven, dat zijn recht op vrije vaart bij de UNO zozeer wordt ingezien, dat er in de toekomst beter de hand aan zal worden gehouden. Een bewijs daarvoor is, dat de Israëliërs een handelsmissie naar Centraal Afrika hebben gezonden voor het aanknopen van economische be trekkingen. De Israëliërs, die de strook langs de Golf thans nog bezet houden, hebben blijkens de foto onderaan ont dekt, dat het een goed viswater is. De bovenste foto toont de resten van de Egyptische strijdkrachten, die hier, bij Sjarm El Sjeik, een zware nederlaag leden. De „n.v. Ijsfabriek en Koelhuis IJsvries" te IJmuiden heeft de gemeente Velsen ver zocht aan haar te verkopen het terrein, ter oppervlakte van ongeveer 934 m2 op de hoek van de Prins Hendrikstraat en de Visseringstraat te IJmuiden en haar optie te verlenen op de aansluitende grond, ter oppervlakte van ongeveer 1084 m2 op de hoek van de Frogerstraat en de Vissering straat te IJmuiden, voor de uur van 1 jaar, desgewenst te verlengen met telkens 1 jaar. In het wederopbouwplan C voor oud- IJmuiden is dit gebied bestemd voor in richtingen van handel en nijverheid, zodat er uit ien hoofde geen bezwaar bestaat tegen inwilliging van beide verzoeken. De prijs voor de te koop gevraagde grond is vastgesteld op f 15 per m2. Ver zoekster heeft met deze prijs ingestemd. In verband met de bestemming, die ver zoekster aan het terrein wenst te geven (opslag van materialen en het plaatsen van enkele eenvoudige loodsen), komt het ons gewenst voor, ten einde het aanzien van het betrokken gebied te beschermen, dat de n.v. het terrein omheint met een muur, welke moet voldoen aan door ons nader te stellen eisen. Grondtransacties in Driehuis Voor de realisering van het uitbreidings- plan_Driehuis is het van belang dat de ge meente de eigendom verkrijgt van een terrein bij de Van den Vondellaan te Drie huis ter oppervlakte van ca. 2660 m2 voor woningbouw en straataanleg. De eigenaar de heer M. J. Meuleman te Heemstede, heeft zich bereid verklaard deze grond aan de gemeente te verkopen voor de prijs van f 3.75 per m2. De gemeente zal zorgen voor de weg- en rioleringsaanleg, het slopen van de op het terrein aanwezige bunker en in het alge meen voor het geheel bouwrijp maken van het terrein. Na het bouwrijp maken is de verkoper de eerstgerechtigde om de bouwterreinen aan te kopen tegen de daarvoor thans vast gestelde bouwprijzen. De kosten van het slopen van de bunker, zullen door het rijk vergoed worden. Tevens heeft de verkoper verzocht voor woningbouw te mogen kopen een terrein aan de Bilderdijklaan, ter oppervlakte van plm. 756 m2. AGENDA VOOR BEVERWIJK DONDERDAG 28 FEBRUARI 't Centrum, 14 uur: Jaarvergadering Neder landse Vereniging van Huisvrouwen Luxor Theater, 20 uur: Concert Toonkunst- koor met Jo Juda. „De Groentenbeurs". 20 uur: Vergadering Schilderspatroons. „De Groentenbeurs", 20 uur: Vergadering Kappers. 't Centrum, 20 uur: Katholieke Vrouwen Be weging, Vastenavond. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 u.; Lees- en studiezaal geopend van 1013 en 1417 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. VRIJDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Don't Knock the Rock" Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het rijst- meisje". W. B. Theater, 20 uur: „De zwarte Wreker". Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoholics Anonymous". K.S.A.-gebouw. 20 uur: Ledenvergadering Stille Omgang. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Volleybal vereniging. Openbare leeszaal, geopend van 15—17 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 15—18 en 19—21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10—13, 15—18, en 19—2130 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend dagelijks van 10—11 en 1718 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7