*mgm Het kinderboekje van tante Els Speelveld in Gijzen veltplantsoen wordt ook rolschaats- en ijsbaan 31». Geit» ïluij ter Velsens cultureel leven in de komende week #1% Tijdens de verbouwing korting Visserij-varia De reis begint 11 Marktplein 30 - Telefoon 4273 Us Memmetael" met .Hert sünder haven" „Vriendenkring" vierde uitbundig carnaval Medische verzorging tijdens weekeinde Op 13 maart „Die Schöpfung" door Toonkunstkoor Prijsuitreiking nederlaag- toernooi „Vriendenkring" Handpompje met jongenspet Burgerlijke Stand van Heemskerk „Eechtrop" naar toernooi in Brussel R.-k. arbeidersvrouwen vierden carnaval Moppen trommelt je Geen ...maar EEN RIJK BEZIT dat is een I SPAARBOEKJE Moeilijke taak voor IJmond-heren tegen Amstel Burgerlijke Stand van Beverwijk Agenda voor Beverwijk VRIJDAG 1 MAART 1957 In de eerste suppletoire begroting voor 1957 is indertijd een bedrag ad 20.000 uitgetrokken voor de aanleg van een speel terrein in het Gijzenveltplantsoen te IJmuiden. Het was de bedoeling het speelterrein te voorzien van een grasmat. Bij deze keuze werd er rekening mede gehouden, dat het speelveld in het Moerbergplantsoen, dat van een halfharde toplaag is voorzien, een grote bespelingsintensiteit zou kunnen ver dragen, waardoor van het nieuwe grasveld een minder druk gebruik zou worden ge maakt. Nu inmiddels de realisering van het uit breidingsplan „Duinwijk" gestadig voort gang vindt, waarmede een gelijktijdige ver mindering van voor de jeugd geschikte ter reinen voor actieve recreatie gepaard gaat, achten B. en W. het noodzakelijk het veld, behalve als schoolspeelveld, ook te benut ten als recreatie-mogelijkheid voor de jeugd buiten de schooluren. Om een dergelijke bespeling mogelijk te maken zal het terrein inplaats van met een grasmat, moeten worden voorzien van een sterke oppervlakteverharding. Bij gebruikmaking van een asfaltverhar- ding, waartegen uit het oogpunt van de beoefening van sporten voor de school jeugd geen bezwaar bestaat, wordt niet al leen aan de genoemde eis tegemoet ge komen, maar wordt tevens bereikt, dat het speelveld als rolschaatsenbaan én als ijs baan benut kan worden. ADVERTENTIE beJeijlt «M. VWjilifk wcil TütuIxliM -otv> dot WK tfOtdjL ktu6 *5 Voor de derde maal in dit seizoen heb ben de leden van de Beverwijkse Friese vereniging „Us Memmetael" hun eigen to neelgroep op de planken aan het werk kun nen zien. En met succes. De aanwezigen ga ven telkenmale blijk dat ze het spel van hun clubgenoten waardeerden. „Us Memmetael" kwam woensdagavond met „Hert sünder haven", een toneelspel in vier bedrijven van K. Woudstra. In deze vier bedrijven poogt het vaak door ietwat gerekte dialogen een blik te geven in het hart van Emma, de huishoudster van een dorpsschoolhoofd, wiens vrouw als onge neeslijk zieke verpleegd wordt in een in richting. De roddel en achterklap vieren deswege hoogte, waardoor zij vaak denkt het leven niet meer aan te kunnen. Doch via een dienstmeisje, een veearts en een ni'.itaire kapitein komt het wel weer in het reine. Emma heeft ongetwijfeld haar uiterste best gedaan haar rol tenminste aanvaard baar te maken en men kan niet anders doen dan hiervoor bewondering te uiten. Haar ex-verloofde, kapitein Heerdink, kan deze bewondering echter niet verdienen. Met een beetje meer inzicht in de manie ren van een militair was deze figuur ook op zijn plaats geweest. Men mag toch niet veronderstellen dat een officier zich laat verleiden tot clowneske groet-pogingen zoals hij die enkele malen ten beste gaf. Wybrant, de veearts, had de lachers op zijn hand en hij buitte dat dan ook verdienste lijk uit. Hiertussen door dartelden een zuster van Emma (merouw J. de Bie-Wennis) en het dienstmeisje voornoemd, gespeeld door mevrouw J. Langerak-Beintema. In zaal Dam te Heemskerk heeft de to neel vereniging „Vriendenkring" een car navalsavond gegeven, die buitengewoon goed is geslaagd. De voorzitter de heer J. Bekker deelde in zijn. openingswoord mede dat deze avond als compensatie is bedoeld- voor het vervallen van „ba.l na na elke uitvoering. De vereniging heeft dit gedaan om meer financiële armslag te krijgen, waardoor men in de gelegenheid komt om betere stukken ten tonele te brengen. Om het publiek in de stemming te bren gen werden een drietal schetsjes ten tonele gevoerd met „Standing and mis under standing", „Schoonmama verveelt" en „De gedresseerde echtgenoot1 werd veel succes geboekt en de lachsalvo's waren niet van de lucht. Hierna werden d'e stoelen opzij gezet en gingen de benen van de vloer Diverse at tracties verhoogden nog de feestvreugde. Aanvankelijk lag het in de bedoeling om op maandag 4 maart nogmaals een derge lijke avond te houden, maar door bijzon dere omstandigheden zag men zich genood zaakt hiervan af te zien. De kosten, verbonden aan de aanleg van een dergelijk speelterrein, worden geraamd op 69.570. In verband met het vorenstaande stel len B. en W. de raad nu voor te besluiten tot de aanleg van het omschreven speel terrein in het Gijzenveltplantsoen te IJmui den en het voor dit doel toegestane krediet van 20.000 te verhogen met 49.570. IJMUIDEN Dokters J. de Vries, Wilhelrninakade 78, tel. 4954; P. v. d. Toorn, Naereboutstraat 70, telef. 4084 en F. M. van Stekelenburg, Leeuwe riklaan 52, telefoon 4290. Apotheken Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door Apotheek Kuyliman, Lange Nieuwstraat 403, tel. 4204. Verloskundigen In spoedgevallen raadplege men tussen zaterdagmiddag 2 uur en zondagavond 12 uur: mejuffrouw J. Winter, Evertsenstr. 3, tel. 5259, en mevrouw M. Bakker, Snellius- straat 53, telefoon 5053. VELSEN-NOORD en BEVERWIJK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag morgen 9 uur: L. J. Vreeling, Vondellaan 29, tel. 3364. Van zondagmorgen tot 's avonds 12 uur: J. G. Lange, Wijk aan Duinerweg 3, telefoon 4234. Apotheken De zondags- en nachtdiensten worden waargenomen door Apotheek v. d. Kolk, Zeestraat 27, telefoon 3820. HEEMSKERK Dokters Van zaterdagmiddag 12 uur tot zondag avond 12 uur: N. P. W. Karsemeyer, Mid delweg 38, tel. 02513 - 215 Uitgeest. SANTPOORT Dokters In spoedgevallen is de arts M. Trooster, W. Danielslaan 14, tel. 8410 te raadplegen. Apotheken Elswout-Apotheek. Bloemendaalseweg 341, tel. K 2500 - 16760, en Santpoort se Apo theek, Bloemendaalsestraa.tweg 145, Sant poort-station, tel. K 2560 - 8249. VELSEN Wijkverpleging Voor IJmuiden-oost, Driehuis en Sant poort: zuster Koerse, Leeuweriklaan 21, tel. 7398: voor IJmuiden-oost en IJmuiden: zuster Kuiper, J. P. Coenstraat 145 en voor IJmuiden-oost, Velserb&ek en Velsen- noord: zuster Nap, Rembrandtlaan 5, tel, no. 6195. Het Toonkunstkoor van Beverwijk en omstreken zal ter gelegenheid van de her denking van de 225ste geboortedag van Jos. Haydn (31 maart 1732) op woensdag 13 maart in de concertzaal van het Kennemer Theater een uitvoering geven van het meesterwerk „Die Schöpfung".. Aan deze uitvoering werken mede het Rotterdams Kamerorkest én dé solisten Maria van Dongen, sopraan, Chris van Woerkom, tenor en Herman Scheij, bas. Het geheel staat onder leiding van de Toonkunstkoordirigent, de heer Jac. Kort. (ADVERTENTIE) ongeëvenaard grote sortering in moderne en perzische dessins. Eerlijke voorlichting V zotcel over de goede WONINGINRICHTING BEVERWIJK Util (w&i.moJ' cluuJicLh! In het clubhuis van de Beverwijkse kla- verjasclub „Vriendenkring" vond de prys- uitreiking plaats van het door deze ver eniging georganiseerde nederlaagtoernooi, waaraan door een drietal clubs werd deel genomen. De voorzitter van „Vriendenkring" de heer J. v. d. Ham wees op het sportieve verloop van de wedstrijden. De eerste prijs werd gewonnen door „Hollandia", tweede werd „Plolland Sport" en als derde eindig de „Holland". De marsenprijs was voor „Holland Sport" met 16 marsen en het beste koppel bestond ook uit leden van deze vereniging: de heren J. MuisK. Adelaar behaalden het hoogste aantal punten. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen, waarbij uiteraard nog een kaartje werd gelegd. Op het politiebureau te Beverwijk zijn inlichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: 2 muntbiljet ten, een paar lederen wanten, wollen muts, autoped op luchtbanden, leren riem, jon gensrijwiel, rode sjaal, witte sjaal, glacé dameshandschoenen, kammetje, halsket ting, glacé dameshandschoenen, tas inh. handdoek, zeep en washandje, herensjaal, tas, rol kastpapier, zeemleren lap, sjaal, portemonnaie, armband, handschoenen, armband, lippenstift, damespolshorloge, etui inh. ballpoint en vulpotlood, hand pompje, portemonnaie met inhoud, drie veilingkisten motorhandschoen, lichtblauw kindermutsje, herenhoed, schooltas met in houd, grijze jongenspet met bontrand, knip- portemonnaie met inhoud, chauffeurspet, armbandje, autoped, steeksleutel, vulpen, geblokte sjaal, damesportemonnaie met in houd. Hella Haasse over „De ingewijden" Op uitnodiging van de Beverwijkse boek handel komt de bekende schrijfster Hella Haasse op donderdag 4 april in ,,'t Cen tum" spreken over haar zo juist verschenen boek „De ingewijden". GEGEVENS voor de wekelijkse rubriek „Velsens Cultureel leven in de komende week" kunnen worden ingediend bij het Agendabureau voor de Velser Gemeen schap, Cultureel Centrum, Moerberg plantsoen, telefoon 5743. Hier volgt de agenda voor de week van zaterdag 2 maart tot en met zaterdag 9 maart. ZATERDAG 2 MAART Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, Zomerlust, Santpoort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. IJmuidens Roem, 20 uur, Patronaatsge bouw, uitvoering. MAANDAG 4 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur, Heidestraat, IJmuiden (O.). DINSDAG 5 MAART Vrouwenbond P. v. d. A. Velsen (N.), 20 uur, Van Diepenstraat, mevr. Stark Lubert over „Het leven van de Europese vrouw, vroeger en nu". Vrouwenbond P. v. d. A., 20 uur, lezing in Strengholtstraat 18 IJmuiden (O.). Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. WOENSDAG 6 MAART Commissie Natuurbescherming, film over Spitsbergen door de heer Strijbos, 20 uur Ned. Herv. Jeugdgebouw aan de Rem brandtlaan IJmuiden (O.). Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. DONDERDAG 7 MAART Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, 20 uur bijeenkomst Abelenstraat. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur. VRIJDAG 8 MAART Fotokring Velsen, 20 uur, bijeenkomst Cultureel Gebouw IJmuiden. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. ADVERTENTIE (U merkt er binnen niets van) EN col »4* ^itïAALZA^ Breestr. 17 - Beverwijk GEBOREN: Arana H. A. M„ d. v. C. F. Bloedjes en A. Beentjes; Johanna M„ d. v. E. J. Lute en J. A. Mous te CastricumOdol- phus'J. M„ z. v. O. de Ruyter én A. de Ruy- ter; Gerardus S., z. van G. de Wit en J. Stengs. ONDERTROUWD: J. J. de Roode te Vel sen en J. H. de Rechteren van Hemert. GEHUWD: Th. J. Wenker te Wognum en E. W. Schuyt; J. Koper en R. A. Kager. Beste kinderen, Het is alweer een tijdje geleden dat we het samen over de dieren en hun ge woontes gehad, hebben en daarom ga ik jullie vandaag eens iets vertellen over de manier' van genezen die de dieren instinctief (dus volgens hun natuurlijke aandrift) op zichzelf en op elkaar toepassen. Laten we beginnen bij een heel klein dier: de mier. Er zijn tal van biologen (kenners van de natuur) die een hele studie gemaakt hebben over het leven van de mieren, want het zijn zeer interessante en ver standige diertjes. Hun huis (een kolonie noem je dat) is een zeer ingewikkeld samen stel van gangen en kamertjes, een soort stad dus, waarin elke mier zijn eigen functie (beroep) heeft. ZATERDAG 9 MAART Toneelver. „Jan van Dommelen", 20 uur, toneeluitvoering zaal Zomerlust, Sant poort. Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 14.30 tot 17.30 uur. TENTOONSTELLINGEN 2 MAART t/m 9 MAART Pieter Vermeulenmuseum, geopend van 9.30 tot 12 uur en van 14 tot 16.30 uur Cultureel Gebouw, IJmuiden. BIOSCOPEN Thalia, vrijdag 20 uur, zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur, maandag tot en met woensdag 20 uur, „Het trottoir" zon dag 15 uur, „Het geheim van de wildcat" donderdag 20 uur, „Vliegende tijgers". Rex, geen opgave. De Beverwijkse hockeyclub „Eechtrop" zal met de Paasdagen deel gaan nemen aan het toernooi van de Country Club de Bruxelles Dit is dan tevens een tegenbezoek voor de visite, die deze Brusselse vereniging enige jaren geleden aan Beverwijk heeft gebracht. De Beverwijkers zullen aan dit toernooi, waaraan ook Duitse, Engelse en Franse verenigingen zullen deelnemen, uit komen met een dames- en een herenteam. De Rooms-katholieke Arbeidersvrouwen van Beverwijk vierden donderdagavond carnaval in de bovenzaal van 't Centrum te Beverwijk. De presidente, mevrouw Van Wilgenburg—Krane, heette alle leden har telijk welkom, vooral de zustervereniging uit Velsen en het bestuur van „Het Vrou wengilde" te Beverwijk. De zaal was tot de laatste plaats bezet, toen precies om acht uur „Het IJmond Cabaret" het programma begon onder het motto „Alleen voor u, een pret-menu". Dit jongeren-cabaret bestaat uit Joke Rutten, Cees Eyking, André Joos- ten, Gerard Niesten, Nico Out en Piet de Reuver, terwijl de algehele leiding in han den is van Nico Out. Gezien in de sfeer van een caranavals-avond hebben deze jongelui de dames enige prettige en onbezorgde uren bezorgd. De beste van het troepje was ongetwijfeld Joke Rutten, die, ook al door haar grotere routine om voor publiek op te treden, een zelfverzekerde indruk maakte. In de pauze had er een tombola plaats met als hoofdprijs een compleet theeser vies. De presidente deelde nog mede, dat op 20 maart mejuffrouw Stringa een lezing zal houden over „Het leven en werken van de vrouw in Europa". Na afloop was er n.og gelegenheid om te dansen. ADO zondag naar Always Forward In de uitwedstrijd tegen Always Forward in Hoorn komt ADO uit Heemskerk zon dagmiddag als volgt in het veld: Doel: H. Burger; achter: H. de Graaf en A. van Tunen; midden: A. Dam, J. Dam en H. Welboren; voor: T. Dam, P. v. d. Kolk, P. de Groot, P.,„van ^funen en Th. de Wit. .#v- P.v.d.A. spreekt over de IJmoiid De Heemskerkse afdeling van de Partij van de Arbeid houdt op maandag 4 maart in kasteel „Assumburg" een ledenvergade ring. Hier zullen de voorstellen en amen dementen worden behandeld voor het partijcongres dat in maart plaats heeft. Tot besluit houdt de voorzitter de heer R. W. A. Muyen een lezing over de ontwikkeling in de IJmond. Er zijn dus ook doktoren. Als één van de mieren sterft komen die „doktoren" onmiddellijk om hem op het mierenkerk hof te begraven. Eens werden de voel horens van een mier beschadigd en in minder dan vijf minuten kwamen de „dok toren" en bedekten het gewonde gedeelte met een kleverige stof uit hun bek. Niet alleen de mieren-dokters vervullen hun taak met veel ijver en nauwgezetheid, maar ook de kindermeisjes onder de mie ren waken bezorgd over de gezondheid van de kleintjes. Zij zorgen voor frisse lucht in de kinderkamer en als het mooi, warm weer is, brengen zij hun „kroost" naar de oppervlakte van de kolonie om hen daar een zonnebad te laten nemen. Daar komen twaalf mannetjes aan, twaalf maanden die naar de mensen gaan. De eerste houdt zijn schaatsen vast en draagt een ijsmuts met een kwast. De tweede staat er zielig bij, hij is de kleinste van de rij. De derde kijkt wel net zo kil, maar 't lijkt of hij wat anders wil. De vierde heeft al veel meer moed, hij draagt speenkruid op zijn hoed. De vijfde doet niet als de rest, zijn hoedje is een vogelnest. Ik denk dat zes zijn hoed verloor, maar hij draagt kersen aan zijn oor. En zeven roept: kijk wat ik heb, een petje met een zonneklep! Acht heeft alleen een zwembroek aan, die komt niet bij de zee vandaan. Maar negen draagt een leren tas en brengt de kindren naar hun klas. De jas van tien puilt heel bol uit, zijn zakken zitten vol met fruit! En met een kerstboom, achteraan, zie je de twaalfde al weer staan. Opzij, opzijde reis begint, langs ieder mens, langs ieder kind. Maar laten wij de mieren niet alleen als voorbeeld nemen, al waken zjj ook nog zo goed voor hun gezondheid; onze huis dieren doen ook hun best zichzelf gezond en fit te houden. Dat poes zich zo keurig wast na het eten is niet voor de gezelligheid, maar wel dege lijk om te zorgen dat alle voedselresten van haar kopje verdwenen zijn en zij dus niet te kans loopt te gaan „ruiken". Je kunt gerust aan een (gezonde) poes ruiken, haar luchtje is altijd de geur van een zachte bontjas. Onze trouwe viervoeter, de hond is al even kieskeurig op zichzelf al is hij het op een andere manier. Als een hond ge zond is eet hij mager en vet voedsel, al naargelang er aanwezig is in zijn bak, maar in minder gezonde tijden raakt hij niets aan, dat vet- of olie-achtig is. Dikwijls kun je een hond op drie poten zien lopen, terwijl hij de vierde pijnlijk ophoudt. Gaat hij liggen, dan zal hij on middellijk de gewonde poot gaan likken, net zo lang tot de wond over is. Hij schijnt dus te weten, dat het likken de wond schoonhoudt, het bloeden stelpt en de kans op genezing groter maakt. Alweer veel slimmer op het gebied der geneeskunde is de aap. Er was eens een chimpansé, die een lelijke wond in de zij opliep. Er vloeide nogal veel bloed uit en het dier scheen te vermoeden dat tenzij hij het bloeden stelpen kon dit wel eens de dood ten gevolge kon hebben. Daatom ging hij naar een beekje en maakte een „modderpapje". Hiermee ver mengde hij bladeren en kreeg dus een stijve kleverige massa, die hij op de wond legde. Gedurende verscheidene uren hield Mies Bouliuys Soldaat in de slaapzaal tegen een andere soldaat, die een lucifer aan steekt: „Wat voer jij uit?" „Ik", zegt de andere slaapdronken, „ik wou eens zien of het licht wel uit was". Kleine Jan: „Mam zegt, dat er een zusje gekomen is bij onze buurman, de kruidenier". Zijn zusje: „Zouden ze dat houden? Jan: „Natuurlijk, waarom niet?" Zusje: „Nou, omdat op dat papier achter het winkelraam stond: „een jon gen gevraagd". het dier deze pleister met zijn hand op de wond gedrukt vast, tot deze eindelijk niet meer bloedde. Later werd de aap, toen de wond half genezen was, door een expeditie gevangen en kon men het gebeurde recon strueren uit de resten modder en blaren, die nog in de wond en op de huid kleefden. Zo zie je, dat je dus niet moet denken, dat een dier volkomen ten dode is opge schreven, als hem iets overkomt. Hun na tuurlijk gevoel redt hen meestal wel door de eenvoudigste vormvan „eerste hulp" heen. Tante Els Oplossing plaatsnamen-rebus: Emmen, Tinaarlo, Odoorn, Ruinen, Dalen, Koe- vorden. Deze goede oplossing stuurde Ronnie G. uit Driehuis mij toe met een aardige teke ning erbij. Bedankt Ronnie! HET NIEUWE RAADSEL Eerst een raadsel voor de kleintjes, met een „z" ben ik een groot vertrek, met een „t" word ik gesproken en ge schreven, met een „v" ben ik flets, met een „b" ben ik een hoeveelheid en met een „p" kan ik van hout, steen of ijzer zijn. Wie raadt mij? VOOR DE GROTEREN: Het geheel bestaat uit tien letters en is een plaats in de Gelderse Achterhoek. 4, 5, 6 metaal 8, 2, 3, 1 hoofddeksel 6 getal 4 vrouwelijk familielid 4 schadelijk insect 4, 5, 9, 5, 7. 8. 10, 2, 10, 2, 9, 3 deugd Meer comfort op kampeerterrein van Castricum Door B. en W. zijn de afgelopen week aan de navolgende personen en instel lingen vergunningen verleend voor de bouw respectievelijk verbouw of oprich ting van gebouwen. Het P.W.N. voor de bouw van een toiletgebouw op het kam peerterrein en de Nederlandse Spoorwegen voor twee relaisgebouwtjes bij de spoor wegovergangen van de Beverwijkerstraat weg en de Mient. De heer A. G. Bakker wonende aan de Mr. Dekkerstraat is ver gunning verleend voor de verbouw van zijn woning en de bouw van een garage. De heren Jac. de Nijs en J. de Nijs is vergunning verleend voor de uitbreiding van een timmerwerkplaats aan de Dr. Le- naersstraat en de bouw van een dubbel woonhuis aan de Brederodestraat. Ontheffing nachtverblijf Tot 10 maart zal bij de gemeente Castri cum gelegenheid bestaan tot het aanvra gen van ontheffing van het verbod tot het verschaffen van nachtverblijf in schuren, op zolders en dergelijke ruimten, voor het seizoen 1957. Noteringen „Ons Belang" De geringere afzetmogelijkheden in het buitenland hebben, voor wat de export peen betreft, in Castricum zo goed als geen terugslag gegeven bij dit soort vei lingen. De ruim 30 ton peen n.l. die don derdag werd aangevoerd ging zoals de no teringen aantonen voor goede prijzen van de hand. Peen b f 8 tot f 10.90; peen c f 8.50 tot f 13,50; peen d f 13,50 alles per 100 kg. Prijzen van donderdag Per 1 kg: heilbot f3.20—2.40. gr. tong f3.10 2.85, grm. tong f 3.302.45, kim. tong f 4.20 —3.40, kl. tong I f3.10—3, kl. tong II f2.75— 2.35, tarbot I f3.40—2.20, zalm f4.90. Per 50 kg; tarbot II f 12, tarbot IV f7651, tong schar f86, schartong f3130, gr. schol f26 16, grm. schol f 17.5012.50, kim. schol f 33 13, kl. schol I f35—14, kl. schol II f 25—9, schar f 2810, bot f 128, v. haring f 1914, makreel f 2214, gr. schelvis f 3828, grm. schelvis f 3928, kim. schelvis f 4030, kl. schelvis I f3933, kl. schelvis II f3731, wijting f3121, gr. gul f3426, mid. gul f 3024, kl. gul f 2518, ham f 100, kl. wolf f 50, poontjes f 3623, lommen f 25, kl. kool- vis zw. f 1614, kl. koolvis wit f 3026. Per 125 kg: gr. kabeljauw f13450, gr. koolvis zw. f 4135, gr. koolvis wit f 6156, gr. leng f7553, gr. wolf f104. Aanvoer van donderdag 97 kisten tong en tarbot, 8 heilbot, 10 tong schar en schartong, 410 schol, 150 schar, 95 bot, 385 haring, 215 makreel, 430 schelvis, 470 wijting, 410 kabeljauw en gul, 28 leng, 2 ham, 25 poon, 580 koolvis, 25 diversen. In totaal 3340 kisten. Besommingen van donderdag IJM 30 Polderman f 13.330, IJM 15 Emma f19.300, VL 85 f 11.120, KW 76 f2050, KW 19 f2760, KW 71 f820, E 681 f5940, Herman f 15.900,—. (ADVERTENTIE) ef] SZê^'ta lOtJe! Vraagt vrijblijvend inlichtingen Knt|ter| Marktplein IJmuiden S! Interieurverzorging De komende zondag is er voor de hand balvereniging „IJmond" een flink compe titieprogramma af te werken, waarbij de dameskampioenen van IJmond I de dames van CSV I zullen ontvangen en de IJmond I-heren bij het Amsterdamse Amstel I op bezoek gaan. Voor de IJmond I-dames wordt het na het ongeslagen behaalde kampioenschap een prestigekwestie om nu ook van de Castricumse dames te winnen, wat geen reden tot andere verwachtingen mag in houden. De heren van IJmond I, die boven aan de ranglijst staan en een mooie kans hebben om de titel te bemachtigen, krijgen het tegen Amstel heel wat moeilijker. Het is zelfs zeer de vraag of hier voor de Vel- sense club wel winst te behalen is, maar zoals in de laatste wedstrijden werd ge speeld is er een redelijke kans om zich op de bovenste plaats te handhaven. Voorts wordt de wedstrijd IJmond 2 IJmond 3 (heren) een aardig duel, waarvan vooruit weinig is te voorspellen omtrent de uitslag. De opstellingen zijn: Dames IJmond I: M. de Vries; H. Venus en T. Groot; D. Marckelbach, W. Bosma en R. v. Buuren; G. Roos, G. Slatman, J. Kruk, T. Schuit en H. Zwart. Heren IJmond I: J. Böhm; W. Siebers en J. v. Buuren; K. Schik, H. Boom en A. Blok; J. Wolters, G. Unger, B. Hofman, E. Sauer en K. Klesser. GEBOREN: Yvonne M., d. 'v. K. F, Lies hout en H. Groot; Ronald, z. v. A, F. Inpijn en J, C. van dier Steeg; Agatha A., d. v. F. A. A. Steeman en H. de Boer; Albertus H„ z. v. J. Lubbers en J. Castricum; Henderikus P. T., z. v. Th. S. Koek en A. V. van Tunen; Maria G. B., d. v. N. J. A. Schuit en P. van der Werf; Bemard'us T. N., z. v. J. C. de Wit en Th. M. Böhm; René W. J., z. v. W. J. Nieuwland en A. Brethouwer; Rudolpbus J„ z. v. M. van der Klooster en M. Botman; Ger- rit W. A., z. v. A. de Wijs en E. Baikker; Theodora M. J., d. v. F. Haged'oorn en E. C. Th. Renirie; Esther R., d. v. H. J. Stellbrink en W. Bakker. ONDERTROUWD: Th. van Bugnum en J. P. Markx; J. Verbaan en T. H. R. ter Linde; T. Grüter en C. Brouwer. GEHUWD: M. J. Molenaars en M. A. B. J. B. van Roijen; J. C. de Groot en M. C. W. Kuijer; P. Benndng en M. Stageman; D. Breeuwer en E. Augenstein; J. Welatge en N. van Brienen; T. van Bugnurn en J. P. Markx; J. C. Domiwieus en A. Mulder; A. K. Mulder en A. Karemaker; F. H. Stevens en H. N. Westra. OVERLEDEN: J. Verver, wed. v. C. Smit, oud 78 jaren; H. F. Beekhuijzen, 48 jaren. M. C. de Wilde, oud 83 jaren; H. van der Meij, oud 81 jaren; E. Rodenburg, echtg. v. J. Kleijne, oud 65 jaren. VRIJDAG 1 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Don't knock the rock". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het rijst- meisje". W.B. Theater, 20 uur: „De zwarte wreker". Café 't Vosje, 19.30 uur: Talentenjacht. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Ledenvergadering Stille Omgang. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Volleybal. Openbare leeszaal, geopend van 15-17 en 19-21 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.30-20 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 16-18 en 19-21 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. Deken Waarestraat 50a, 20 uur: „Alcoholics Anonymous". ZATERDAG 2 MAART Bioscopen; als vrijdag. 't Centrum, 20 uur: Toneelgroep Thalia. Kennemer Theater, 20 uur: De Gieteling, carnavalstemming. Openbare leeszaal, geopend van 10-12 en 14-17 uur; jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.30-16.30 uur. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 en 14-17 uur; lees- en studie zaal geopend van 10-13 en 14-17.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal r.k. leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13