STRANDPLAN „IJMUIDEN-ZEEBAD" GEEFT VISIE OP AANTREKKELIJKE TOEKOMST Het in nieuwe etappes „Zeewijk"-stadsdeel te verwezenlijken Badplaats voor iedereen, in de schaduw van een modern nieuw stadsdeel Capaciteit „Zeebad-IJtnuiden Strandhuisjes zullen moeten verdwijnen Torenflats met behoud van het karakter der duinen NYLONS f 2.45 TUSSEN TEXTIEL Verleden en toekomst Internationale belangstelling Niet te veel vrijheid Eéndags- en meerdagsbezoek Ouderavond van de „Marquette-boys" VRIJDAG 1 MAART 1957 ft OVER TIEN TOT TWINTIG JAAR kan IJmuiden bezuiden de pieren een badplaats rijk zijn, die in de rij der „parelen langs de Noordzeekust" een eigen karakter en bestemming heeft. Een „strandcommissie" heeft namelijk haar ideeën vastgelegd in een rapport, dat deels voortbouwt op de bestaande functie van het IJmuidense strand, maar vooral nieuwe mogelijkheden heeft aangeboord, er van uitgaande, dat IJmuiden een badplaats zal kunnen worden voor ieder een en niet bij voorbaat het predicaat „volksbadplaats" mag krijgen. De verwezenlijking van de plannen, die uiteraard nog door gemeenteraad en Gedeputeerde Staten gefiat teerd moeten worden, houdt ter zijde rekening met de bouw van de uitbreiding van IJmuiden Zuid-West met een nieuwe, in het Streekplan voor Kennemerland Zuid reeds aangegeven en met het oog op de bevolkingsaanwas ook broodnodige bebouwing: het zogenaamde „Zeewijk". Dit wooncomplex zal, met behoud van het geaccidenteerde duinterrein de torenflats in het Velsense stadsbeeld zien verrijzen, hoogbouw van 10 a 12 étages, die een tegen hanger moet vormen tegen de optorenende fabrieksgebou wen aan de noordkant van het Noordzeekanaal. Het strand- plan, dat onder voorzitterschap van wethouder R. Ver beek in commissoriaal verband tot stand kwam, houdt rekening met het spoedig doortrekken van de „recreatieweg" tussen de Zeeweg en een punt op ongeveer 1500 meter bezuiden de Zuidpier, de aanleg van een 15 meter brede boulevard van daar tot het Semafoorduin met fiets- en wandelpaden, een caravankamp in de „elleboog", die de afbuiging van recreatieweg naar boulevard zal vormen en een of meer eenvoudige hotels op het zuidelijk plein van deze boulevard. Voorts wil men in het uiterste zuiden van het te gebruiken gebied, zuidelijk dus van de uitmonding van de recreatieweg ten tentenkamp inrichten en is er be zuiden het industriegebied bij de vissershaven, in het duin gebied dus, gerekend op bungalows. De exploitatievorm van dit nieuwe „zeebad' maakt nog een punt van studie uit. IJmuiden over tien a twintig jaar van zee uit gezien: een moderne, niet te grote badplaats, die gebruik maakte van de attracties van pieren en semafoorduin, zonder naar luxe te zwemen, maar toch ook geen „volksbadplaats" in de zin, zoals vroeger wel eens in de bedoeling heeft gelegen. aan trekkers de gelegenheid moet worden geboden tot het plaatsen van eigen tenten en daar het kamperen met caravans steeds grotere vormen aanneemt, acht de com missie het gewenst, dat een terrein voor de plaatsing van deze caravans wordt aan gewezen. De commissie meent, dat het noodzake lijk is in het plan een overdekte speel plaats voor de kinderen van de stranabe- zoekers op te nemen. De volledigheidshalve in het strandplan Er is tenslotte rekening gehouden met drie motels langs de recreatieweg, welk plan echter nog wat vaag is, omdat het motel in Nederland naar alle waarschijnlijk heid toch niet die opgang zal maken als in de landen met grotere afstanden en bovendien een motel bij een eindpunt niet geheel op zijn plaats lijkt te staan. Er zouden dan echter nog altijd pensions voor in de plaats kunnen komen. Een kinderkamp ten zuid-westen van het huidige parkeerterrein bij de wortel van de Zuidpier en paviljoens langs de boulevard plus een zwembad op het strand ronden dit veelomvattende plan af. Hierin zullen de strandhuisjes, die zowel tussen de pieren als ten zuiden daarvan een aanzienlijk strandgedeelte beslaan, geen plaats meer hebben, zodat men hiervoor een plek wil reserveren op de kruin van de eerste duinenrij, bezuiden het zuidelijk einde van de boulevard. Over deze ganse aantrekkelijke plano logie hangt de schaduw, die reeds het interimrapport voor de IJmond en het Streekplan voor Kennemerland-Zuid in sterkere mate wierpen: de tweede basis industrie. Al is er een neiging merkbaar, om de IJmond-woonkernen niet onbe woonbaar te maken door de bouw van een zware industrie in het duin, de grond- strook, die er voor gereserveerd is, is nog niet „vrij". En het IJmuidense strandplan heeft een stuk van deze industriebestem ming voor haar heel wat vrediger ideeën nodig. Het strandplan moge dan al geen „tegenzet" zijn, het is wel degelijk een nevenoplossing, die als argument tegen de basisindustrie in het vuur gebracht kan worden. Tevens moet bij dit alles niet uit het oog worden verloren, dat de vestiging van een tweede basisindustrie nabij Rot terdam vastere vorm gaat aannemen. De strandcommissie heeft in haar benadering van de toekomstige ontwikke ling van IJmuiden als badplaats de historische groei van dit IJmuiden mee- berekend mét de vrij stormachtige ont wikkeling, die het strandleven sinds de bevrijding heeft doorgemaakt. Het dag- bezoek blijft sterk toenemen de her haaldelijke uitbreiding van het „plateau" met zijn parkeer- en stallingsoutillage is daar een duidelijk bewijs voor; het kam peerterrein van „Ons Buiten" is voller dan ooit en de huisjes staan drie rijen dik op het strand; er verrezen winkeltjes en er werd aandacht besteed aan de sani taire voorzieningen. Uit een door de commissie ingesteld on derzoek is gebleken, dat niet alleen in IJmuiden en in de streek Kennemerland in steeds toenemende mate belangstelling bestaat voor het zeestrand, maar dat uit het gehele land, met name uit de steden Amsterdam en Utrecht en uit de provin cies Gelderland en Overijsel, een steeds grotere trek van vakantiegangers naar het strand, de havenwerken, de duinen en de bossen van IJmuiden valt waar te nemen. Blijkens een aantal aan de vereniging IJmuidens Bloei gerichte verzoeken om inlichtingen zijn ook onze oosterburen zeer geïnteresseerd bij bezoeken aan IJmuiden. Daarnaast valt ook belangstelling van buitenlandse zijde in het algemeen te con stateren. De bekendheid, die IJmuiden thans geniet door de openstelling van de nieuwe verkeersweg over de sluizen zal ongetwijfeld ook het strandbezoek stimu leren. De allerwegen geconstateerde toenemende behoefte aan recreatiemogelijkheden heeft tal van oorzaken. In de eerste plaats valt als zodanig aan te merken de gestadige groei van de be volking, zeker niet in het minst in de randstad Holland. Door de verbeterde maatschappelijke omstandigheden heeft een groter gedeelte van de bevolking thans meer vakantie dagen, terwijl ook de vakantietoeslagen de grotere behoefte aan recreatiegelegen heid in de hand werken. Bovendien wijzen statistieken ten aan- van de wijze van vakantiebesteding uit, dat een steeds toenemend bevolkings deel de vakantie buiten eigen huis of dat van familie gaat doorbrengen. Bij het onderzoek naar de mogelijk heden van een verdere ontwikkeling van IJmuiden als badplaats stelt de commissie, dat de onmiddellijke belanghebbenden bij eerste plaats zijn de strandpachters en de neringdoenden, die thans reeds een stand plaats hebben, en degenen, die bij de toe komstige ontwikkeling betrokken wensen te worden. Indien deze zakenlieden de.vrijheid zou den krijgen om hun belangen na te stre ven en daarmede het bezoek te stimu leren, dan staat bij voorbaat vast, dat hierdoor een zeer eenzijdige ontwikkeling van het strandleven tot stand zou komen en een zo massaal mogelijk bezoek, aan gelokt door allerlei door de belanghebben den geboden attracties, ten gevolge zou hebben. Het gevaar dreigt, dat het strand leven niet langer zou beantwoorden aan het eigenlijke doel, namelijk het genieten van de zee en de natuur, maar zou ont aarden in een soort lunapark, zo meent de commissie. Naar de mening van de commissie heeft de overheid in deze een taak om richt lijnen te geven, waarlangs de ontwikke ling van het strandleven in geordende banen kan worden geleid. Het bestaande uitbreidingsplan geeft al een beperkte aanduiding. Het strand en het duingebied zullen bestemd zijn voor passieve recreatie, terwijl ten aanzien van het verkeer is voorzien in de aanleg van een recreatieweg, die langs de zuidelijke rand van de bebouwing van IJmuiden door de duinen naar het strand voert en daar zal uitkomen op een afstand van on geveer 1 km ten zuiden van het zuider havenhoofd. Aangezien de kust van IJmuiden tot en kele kilometers bezuiden Zandvoort onge veer 16 km lang is, zal hoe men het toekomstige strandbezoek ook raamt en hoe men het zich ook in verschillende dichtheden over de kust verdeeld denkt de beschikbare strandlengte voor de toe komstige bevolking op drukke dagen maar juist groot genoeg zijn. In dit verband wordt van groot belang geacht het in het wederopbouwplan van Zandvoort neerge legde streven om de boulevard meer in te richten voor de verschaffing van recreatie en aldus de strandbreedte te vergroten. Uit de toelichting op het ontwerp streek plan voor Kennemerland-Zuid blijkt, dat dit ontwerp voor het IJmuider strand het eendagsbezoek op de voorgrond stelt; daarnaast moeten volgens deze toelichting strand en zee ook aantrekkelijk blijven voor meerdagsbezoek. De commissie is van mening, dat in het bijzonder het meerdagsbezoek bevorderd dient te worden. Dit zal in de eerste plaats kunnen geschieden door het stimuleren en oprichten van eenvoudige logiesgelegen- heden. De commissie is er van overtuigd, dat het bezoek van zogenaamde dagjesmensen in de toekomst nog steeds zal toenemen. Indien mogelijke planpcn tot doortrekking van de spoorlijn naar het zeestrand gerea liseerd zullen worden, behoeft naar de mening van de commissie uit dien hoofde daartegen geen overwegend bezwaar te bestaan. Zij is van oordeel, dat het een dagsbezoek niet bevorderd behoeft te wor den en geeft in de eerste plaats in over weging inplaats van de tot nu toe ge bruikte term „volksbadplaats" de meer al gemene benaming „Zeebad IJmuiden" te bezigen, aangezien de eerstgenoemde term het misverstand zou kunnen wekken, dat slechts een bepaalde bevolkingsgroep voor een bezoek aan het IJmuider strand in aanmerking zou komen. Dit ligt, naar de commissie meent te mogen aannemen, geenszins in de bedoeling van het ge meentebestuur. De commissie heeft zich ernstig beraden huisjes. Zij is er van overtuigd, dat niet te ontkomen valt aan de verplaatsing van deze huisjes naar het duinterrein. De strandhuisjes worden zoals in de loop der jaren en ook weer in deze zomer is ge bleken, meermalen bedreigd en be schadigd door hoge vloedwaterstanden en springtijen; bij hoog water wordt al het strandleven samengedrongen op het over blijvende strandgedeelte vóór de strand huisjes; gezien het steeds toenemende strandbezoek zal in de toekomst alle be schikbare ruimte op het strand gebruikt moeten worden voor het eigenlijke strand leven. De verplaatsing van de strandhuisjes zal ongetwijfeld ten goede komen aan het verzorgde uiterlijk van het zeestrand. Afgezien van de bedenkingen heeft de commissie uitvoerig de mogelijkheid over wogen de huisjes onder te brengen op het gedeelte van het strand ten noorden van de pieren. Dit bleek echter onuitvoerbaar, aangezien dit strandgedeelte zeer afge legen ligt en het niet mogelijk is dit ter rein via eehi nieuwe toegangsweg met de nieuwe sluisweg te verbinden. Wegens de daaraan verbonden bezwa ren van hygiënische aard bleek het even min mogelijk, het strandgedeelte, gelegen tussen de strekdam en het zuiderhaven hoofd aan te wijzen als standplaats voor alle strandhuisjes, er gaan zelfs stemmen op, om dit „eerste strandje" geheel voor baders af te sluiten met het oog op de toenemende vervuiling van het uitstro mende Noordzeekanaalwater. Uit de door de gemeente gewenste ont wikkeling van IJmuiden als volksbad plaats vloeit voort, dat er geen mondaine badplaats met dure, luxueuze hotelaccom modatie zal verrijzen. Door de bouw van eenvoudige familiehotels en bungalows zal in de nodige accommodatie voor verblijf van langere duur moeten worden voorzien. Voor de ontspanning van de strandbe- zoekers, in het bijzonder voor de jeugd, dient verantwoorde recreatie te worden geschapen. De Velser Gemeenschap heeft zich, naar de commissie gebleken is, in beginsel be reid verklaard de behulpzame hand te bieden bij het geven van leiding in de recreatie van het strandleven. Wellicht zou de Velser Kunstkring kunnen worden ingeschakeld bij het brengen van verant woorde zomerprogramma's voor de bad gasten. De aanleg van specifieke vermaaksge- legenheden moet niet worden bevorderd. Wel dient te worden gezorgd voor re creatie-gelegenheden, waarbij de commis sie onder meer denkt aan een filiaal van de gemeente-bibliotheek, een zeewater aquarium, zaalaccommodatie voor zomer voorstellingen e.d. Ook zal het noodzake lijk zijn mogelijkheden te bieden voor ac tieve sportrecreatie door de aanleg van tennisvelden, volleybalterreintjes, enz. De bouw van café's en restaurants nabij het zeestrand zal eveneens noodzakelijk zijn. De aanleg van forensenkampen dient naar de mening van de commissie niet, te worden bevorderd; wat de aanleg van tentenkampen en kampeerterreinen be treft is zij van oordeel, dat in elk geval In gecomprimeerde vorm volgt hieronder een overzicht van liet plan Zee- baa-IJmuiden, waarmee samenhangt de bouw van het nieuwe „Zeewijk" het torenbouw-complex in de duinen. UITBREIDING DUINWIJK—ZEEWIJK In de drie fasen, waarin dit „Zeewijk" zou moeten worden ontwikkeld, wordt gerekend op: per ha 35 woningen; gemiddeld gezinsgrootte 3.6; oppervlakte uitbreiding totaal 128 ha; aantal woningen 128 x 35 4480; aantal bewoners 4480 x 3.6 rond 16.000; per fase rond 5300 bewoners. OVERNACHTINGSMOGELIJKHEDEN Strandhuisjes. Per huisje te rekenen op 50 m2 terreinoppervlak; aantal huis jes gesteld op rond 750 stuks; terreinoppervlak benodigd voor strandhuisjes 750 x 50 m2 3.75 ha, inclusief toiletgroepen, wasplaatsen e.d., te rekenen op rond 4 ha. Caravankamp. Per caravan te rekenen op 200 m2 terreinoppervlak; aantal caravans gesteld op rond 200 stuks; terreinoppervlak benodigd voor caravan kamp 200 x 200 m2 4 ha. Tentenkamp. Per tent te rekenen op 200 m2 terreinoppervlak; aantal tenten gesteld op 500 stuks; terreinoppervlak benodigd voor tentenkamp 500 x 200 m2 10 ha. Bungalows. In het beboste gedeelte bungalows naar behoefte te plaatsen. Hotels. Per persoon te rekenen op 35 m2; aantal gasten gesteld op rond 500; aantal bouwlagen 4. Motels. Per persoon te rekenen op 25 m2; aantal gasten gesteld op rond 200; aantal bouwlagen 3. Kinderkamp. Benodigd terreinoppervlakte naar behoefte. PARKEERRUIMTE A. Geprojecteerd rond 2 ha, waarbij gerekend op maximum stalling van: 7000 a 8000 rijwielen benodigd oppervlak: 0.85 ha; 2000 bromfietsen en scooters benodigd oppervlak: 0.35 ha; 300 motoren benodig oppervlak: 0.15 ha; 100 auto boxen benodigd oppervlak: 0.65 ha. B. Parkeerruimte auto's in middenstrook van de boulevard; C. Bestaande parkeerruimte te bestemmen voor bezoekers van de pier. DAGBEZOEK Bij de opstelling van het plan is gerekend op een maximum dagbezoek van 20.000 personen. DOOOOOOOOOC OOOOCiOOOOOOOOCXDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOOCOOOOOOOOOOOOOCXDOOOOOCXDOOOOOOO opgenomen motels kunnen, wanneer hier aan behoefte zou zijn, geheel of gedeelte lijk worden vervangen door pensionbe bouwing. Wat betreft het streven van de com missie van de kring van burgemeesters van de strandgemeenten om te komen tot het invoeren van een uniforme gasten- statistiek voor het vreemdelingenverkeer oordeelt de strandcommissie de ontwik keling van het zeebad IJmuiden nog zo danig bescheiden, dat de invoering van een volledige statistiek niet noodzakelijk is. Tot de beveiliging der Amerikaanse kustwateren is een nieuwe bijdrage geleverd door het gereedkomen van een uiterst kleine onderzeeboot, de „Tiny X-I". Bezuiden de nieuwe recreatieweg naar het IJmuidense „Zuiderstrand", die daar volgens het elders in deze editie uitvoerig besproken „strandplan IJmuiden-Zecbad" zal ombuigen in een boulevard van 1,5 kilometer, zal een nieuwe stadswijk verrijzen: „Zeewijk" Een woonwijk met torenflats, die in etappes verwezenlijkt zal worden, om tenslotte in totaal 128 hectare te beslaan. Dit woongebied is van het industrie terrein ten zuiden van het Staatsvissershavenbedrijf gescheiden door een brede groen strook. Het is met een voortzetting van de recreatieweg verbonden aan de bebouwing, welke de kern vormt van het te ontwikkelen zeebad van IJmuiden. De geprojecteerde nieuwe stadswijk zal met een groene strook worden gescheiden van Duinwijk en worden omsloten door randwegen, welke het recreatieverkeer naar het strand zullen kunnen leiden. De ontwikkeling van de nieuwe stadswijk zal dus in een andere richting moeten worden gezocht, dan waarin nieuw-IJmuiden is ontwikkeld. De aanslag, welke op het duingebied wordt gepleegd met de aanleg van de nieuwe stadswijk, wordt ten dele gecompenseerd door deze nieuwe stadswijk een andere allure te geven: hoge woongebouwen, welke los van het terrein worden geplaatst, waarbij veel ruimte tussen de blokken wordt gehandhaafd en een wegen stelsel dat zoveel mogelijk aan het terrein wordt aangepast. Uiteraard vereist de uitwerking van deze plannen een nauwlettende studie van het terrein en een zorgvuldige ontwikkeling van het stadsplan. Indien dat alles voor ogen wordt gehouden, is het mogelijk een nieuwe stadswijk te ontwikkelen, welke enerzijds een waardig complement vormt van de hoogbouw van de zware industrie en anderzijds een volkomen nieuwe woon wijk vormt van nog niet bekende aard in ons land. De gedachten gaan daarbij uit naar een bebouwing met hoge woongebouwen, vrij geplaatst in de ruimten welke door het duingebied worden geboden, met daartus sen op geschikte plaatsen wat lagere be bouwing. De overgang van nieuw-IJmuiden naar het strandbad wordt door het scheppen van deze grotere ruimten naar het strand- en duingebied op een waardige wijze vertolkt. In aansluiting op deze geprojecteerde moderne wijk ontwikkelt zich dan logisch de overgang naar de zeereep, waarin het voornaamste gedeelte van de bij het strandbad behorende gebouwen in het plan is ontwikkeld. Drie stappen zuidwaarts Er is rekening gehouden met een étappe- gewijze ontwikkeling van de nieuwe stads wijk, waarbij het recreatieverkeer in drie stappen naar het zuiden zal kunnen worden verlegd. In eerste aanleg zal in aansluiting aan Duinwijk de recreatieweg kunnen wor den aangelegd en worden doorgetrokken naar dat punt van de zeereep, waar in het komende uitbreidingsplan nu al het hoofd element van het strandbad is gekozen. Bij de ontwikkeling van een nieuwe wijk in drie fasen zal deze recreatieweg voor het te ontwikkelen deel steeds weer naar het zuiden worden verlegd, waarbij aan de weg, die dan niet langer als recreatieweg dienst zal doen, de functie voor hoofd traverse van de nieuwe woonwijk in oost- westelijke richting vanzelf wordt toege kend. Aan de westkant van de geprojec teerde nieuwe wijk zullen deze traversen samenkomen en met de recreatieweg ge- deza verdere ontwikkeling uiteraard in de omtrent haar standpunt inzake de strand- bundeld worden tot een nieuwe weg, welke tot aan de zeereep doorgaat. Aan de west zijde van laatstbedoelde weg is in het plan een uitgebreid parkeerterrein voor auto's en fietsen opgenomen. Ten noorden daar van zijn de motels of pensions geprojec teerd. Eenvoudige hotels De hotels langs de boulevard zijn in het plan zodanig geplaatst, dat een trechter vormige verwijding ontstaat. De bezoeker wordt daarmede een steeds ruimer wor dende blik op het strand en zee gegund. Ten aanzien van de inrichting van de hotels zij opgemerkt, dat de gedachten uit gaan naar logeergelegenheden van zodanige eenvoudige aard, dat ook mensen met een smalle beurs hier hun vakantie zullen kunnen doorbrengen. Gerekend is op ge bouwen van 3 a 4 verdiepingen, waarin de bovenste 2 a 3 lagen hotelkamers van ver schillende omvang zullen ontstaan. Door combinatie van kamers, zal, afhankelijk van de grootte van de gezinnen, ter be schikking kunnen worden gesteld een een voudige zitruimte met daaraan aansluitend ouderslaapkamers en slaapkamers voor kinderen. In deze laatste kunnen de bedden 2-hoog worden geplaatst. Bij invoering van een cafétaria-systeem moet de hiervoren uitgesproken gedachte van het verschaffen van een eenvoudige accommodatie voor relatief geringe bedragen bereikbaar wor den geacht. Voor 200 caravans Ten noorden van de recreatieweg is een caravan-kamp geprojecteerd ter grootte van c.a. 4 ha, waarop het mogelijk moet zijn 200 caravans te plaatsen. De ligging van dit terrein is zodanig geïsoleerd, dat enerzijds de bevolking van de permanente gebouwen geen hinder zullen kunnen on dervinden van hetgeen zich op het caravan terrein afspeelt en anderzijds de bezoekers van het kamp een prettige mate van vrij heid zullen kunnen hebben. Kinderwereldje Ter voorziening in de behoefte aan ruim te voor de onderbrenging van kinderkam pen is nabij de zuidpier in het duinterrein een oppervlakte van c.a. 3 ha gereserveerd voor de inrichting van kinderkampen. Deze ligging is daarom zo gekozen, opdat bij aanwezigheid van een goede aansluiting aan het wegverkeer, toch een zekere af- scheiding ten opzichte van het centrum van het strandbad wordt bereikt en een besloten kinderwereldje kan ontstaan. Talrijke aanvragen voor het onderbren- De spoorlijn naar het IJmuidense strand, die volgens het ontwerp streek- plan voor Kennemerland-Zuid doorge trokken zal worden naar een nog onbe- stemde plaats in de buurt van de Zuid- pier, zal tweeërlei voordeel met zich brengen. Niet alleen, dat de badgasten hierdoor gaan beschikken over een goede 3 verbinding met „IJMUIDEN ZEEBAD" maar bovendien komt de nieuwe woon- wijk „Zeewijk" in de buurt van een 8 spoorlijn te liggen. *?ooooooooooooooooooooooooooooooooooocooooooooooooooooooc ^oocoooooooooooooccooooooocoooooooooooocooooooooooooooo 8 g De grond, waarop de grootse plannen g 8 zowel voor een IJmuidense badplaats 5 als voor de nieuwe uitbreiding van de l 8 stad aan de zee in de richting van de o duinen zijn geprojecteerd, is nog geen 3 eigendom van de gemeente Velsen. Het zou een overweging waard zijn, het 8 badplaats-gedeelte een stichtingsvorm j 8 te geven, waarin ook de grondeigenares j - in dit geval de familie Van Tuyll - participeert of medezeggenschap heeft. 8 De gemeente zou eventueel het kapi- taal beschikbaar kunnen stellen, voor het verwezenlijken van de Zeebad-plan- 3 nen, maar daarna zou de Stichting Zee- 3 bad als een geheel op eigen benen kun- nen staan. Met haar eigen budget en 8 haar eigen verantwoordelijkheden on- der toezicht van de overheid. Deze vorm I S maakt het onder meer mogelijk, dat de 8 minder rendabele objecten in dit Zee- 3 bad-plan deels gefinancierd zouden 8 worden door de gunstiger onderdelen j ervan. ooooocooocoooooooooooooocopooooooooooooooooooooooooooooc gen van kinderkampen in deze gemeente ondersteunen de behoefte tot opname van dit element in het plan. Tentenkamp van 10 ha Ten behoeve van het steeds groeiende aantal trekkers en kampeerders in tenten is een zeer ruime oppervlakte van 10 ha ten zuiden van de recreatieweg in het plan opgenomen. Het tentenkamp is zo gesi tueerd, dat deze categeorie van vakantie gangers kunnen profiteren van één van de mooiste delen van het duingebied. In het tentenkamp zullen c.a. 500 tenten kunnen worden opgesteld. Zonder dat zulks in het plan nader ge detailleerd is aangegeven, zal een ontwik keling van het zeebad tal van nevenvoor zieningen noodzakelijk maken. Zo zullen nadere reserveringen moeten plaats hebben voor: een politiepost, een postkantoor, een gebouw voor de redding brigade en een kinder-crèche, zaalruimte ten behoeve van algemene recreatie, ten nisbanen en volleybalvelden, strandwinkels en winkelaccommodatie voor eerste levens behoeften, souvenirs, enz. ADVERTENTIE 1 paar geminderde Alléén zaterdag Snelliusstraat 23 - IJmuiden - Tel. 5653 In zaal Dam heeft de Heemskerkse jeugd organisatie „Marquette-boys" donderdag een ouderavond gehouden. Door een prima organisatie en een af wisselend programma is deze uitstekend geslaagd. De tot de laatste plaats gevulde zaal heeft ten volle genoten van het op treden van de accordeonclub onder leiding van G. Vonk. Aan muziek ontbrak het trouwens niet op deze avond, doordat ook nog medewerking werd verleend door een mondaccordeonclub onder leiding van K. de Ruiter. Het vocale gedeelte van deze avond werd verzorgd door de zangeresjes C. Castricum en L. van Tunen, ook zij oogstten veel succes. Een praatje met een liedje werd gebracht door Q. Schram en voorts werden nog enige schetsjes opgevoerd.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 9