„Arend Reijm" Agenda voor Velsen Visserij- varia Deugd en ondeugendheid in programma Filmliga N Drie belangrijke documentaires Joop Galavazi DE BEURS van gisteren Vanmorgen in de vishal en op zee ZATERDAG 2 MAART 1957 15 Melodrama Oorlog, Gelukzoekers Rijst e r 1 a ii Rock en rollen Vaart en humor Western Loterij-actie voor jeugd van Beverwijk leverde twaalf mille op Bedrijfspand van Nelis officieel geopend MAGNEET Bromfiets 1957 OLD CLOTHES NEW Agenda voor Beverwijk Vastenavondbal r.-k. Instuif „St.-Joseph" Koersfluctuaties op de Amsterdamse beurs van 25 februari tot en met 1 maart Scheepvaart „Het trottoir" de Franse film die deze week in „T h a 1 i a" draait is een rolprent van de „zelfkant van het leven", die in het begin veel belooft, zodat men er eens goed voor gaat zitten, maar al spoedig regel recht koers zet naar het melodrama om zichzelf daarmee radicaal om hals te bren gen. Alles draait om een jong onschuldig meisje, dat door een sociaal werkster wordt bevrijd van de armoe, die haar bedreigt. Het kind wordt ondergebracht bij de wel gestelde ouders der sociale werkster zelf. Welkom is ze bepaald niet. De eerste de beste gelegenheid wordt aangegrepen om het bevallig meisje op straat te zetten. Dan komt zij met recht in de knoei. Om die knoei gaat het natuurlijk: de onschuld wordt vertrapt, de zonde triumfeert. Tot de sociale werkster opnieuw ingrijpt. Het lot wil echter dat het meisje gaat houden van de verloofde harer zich immer opofferende beschermengel. De verloofde beantwoordt die liefde en opnieuw is een ernstig con flict het gevolg. Wat doet een belaagd en wanhopig kind in zo'n geval? Het springt in de Seine. Hoe loopt zo'n film af? Goed, maar om dat te bewerkstelligen, rekt men en rekt men, en stelt men de afloop steeds nog even uit, tot er geen spankracht meer over is. De heilige ernst W" mee dit alles wordt opgediend, staat in on verhouding tot de feitelijke inhoud. De film is louter een speculatie op de goedgelovigheid dier genen, die denken dat ze nu het leven zelf betrappen. Vrijdag en zaterdag kan men in het W. B. - Theater genieten van het spel van Errol Flynn in „De zwarte wreker", waarbij het verhaal zich afspeelt tijdens een episode van de honderdjarige ridder oorlog tussen Engeland en Frankrijk. In Normandië worden de resten van de Franse legers door de Engelse koning verslagen en de Franse koning wordt gevangen ge nomen en naar Engeland gebracht. Edward, prins van Wales, (Errol Flynn) krijgt het gouverneurschap van Normandië, maar later duikt hij onder als „De zwarte rid der", die zich weer later ontpopt als „De zwarte wreker", waarbij hij de kansen weer doet keren en en passant Lady Joan in zijn armen kan sluiten. De film „De rijzige rivalen" speelt zich af, even na de Amerikaanse burgeroorlog. Ben Allison (Clark Gable) en zijn broer zijn zuiderlingen, die na de noordelijke zege, gedesillusioneerd hun geluk zoeken in de goudstreken. Ben ontmoet daar Nella (Jane Russell) een meisje, dat bij hem blijft, tot de machtige Stark (Robert Ryan), een vijand van Ben, haar inpalmt. Doch tenslotte wordt toch Ben de gelukkige man. Van maandag af in W. B. - T h e a t e r. Tot en met maandag zal de veelbespro ken Italiaanse film „Het Rijstmeisje" in het Luxor Theater te zien zijn, met Elsa Martinelli in de titelrol. Deze nieuwe ster trekt evenals Silvana Mangano en So phia Loren dat in andere bekende films deden, naar de rijstvelden, om daar door het water wadende voor een welkome bij verdienste te zorgen. Het verhaal speelt zich af in de vlakten van Noord-Italië, waar zomers talrijke meisjes het harde en monotone werk van planten en oogsten verrichten. De landbouwer Guerrini voelt zich direct tot Elena (Elsa Martinelli) aan getrokken en laat zijn genegenheid duide lijk merken tot ongenoegen van zijn vrouw. Deze gebruikt hun neef Mario (Michel Auclair), een losbol levende op de zak van zijn oom, als „tegenhanger". Elena wil echter niets van hem weten. Zij heeft ADVERTENTIE Uw estfen iina&Seum Deze vloerbedekking bli|ft mooi, want het dessin en de kleuren gaan door en door, dus kunnen niet weg- slijten. Kom onze collectie eens zien I O MABKTPIEIN 2? Tel. 5552 ADVERTENTIE ZATERDAG 2 MAART Thalia, 19 en 21.15 uur: „Het trottoir". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30 en 14.30-17.30 u. „IJmuidens Roem", 20 uur, Patronaatsge bouw, concert. „Jan van Dommelen", 2C uur, Zomerlust, toneeluitvoering. ZONDAG 3 MAART Thalia, 15 uur: „Het geheim van de wild cat": 19 en 21.15 uur: „Het trottoir". Rex, geen opgave. MAANDAG 4 MAART Thalia, 20 uur: „Het trottoir". Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, als zaterdag. Openbare leeszaal en bibliotheek, Heide- straat, open van 14 30-17.30 en 19-21 uur. Raadhuis: 15-17 uur: spreekuur wethouder van onderwijs. de chauffeur Gianni ontmoet, een goede en eerlijke jongen, en spoedig groeit een diepe liefde tussen deze jonge mensen. Guerrini voelt een geheel andere liefde voor het rijstmeisje. Het blijkt juist te zijn, wat hij al vermoedde, ze is zijn dochter. Als Gianni na een gevecht met Mario zijn te genstander ongelukkig ziet vallen, zodat deze op slag wordt gedood neemt de landbouwer de schuld op zich. Hij wil zijn dochter nieuw verdriet besparen en goed maken wat hij heeft misdaan, om indertijd haar moeder te verlaten. Dinsdag en woensdag draait in deze bioscoop „Het land van de glimlach". (Ken.nemer Theater) Hollywood® nieuwste rock-'n-rollpreot „Don't knock the Rock" heeft onis nog minder gedaan dan het tweedaagse Rockfestival, dat enige tijd geleden ten gerieve van de vaderlandse spijkerbroek jeugd in het Amsterdamse Krasoapolsikj' gehouden is. Viel er bij dit laatste evenement nog iets van spontaneï teit en „eerlijke transpiratie" te waarde ren, de film mist ook deze attractie. Zij is een opgesmukt pleidooi voor de toelaat baarheid van het rocken en rollen, waarin dat willen wij wel aannemen in deze veirisie niets onwelvoagelijks steekt. Wie van ritme houdt, kan genieten van de mu zikale verrichtingen van Bill Haley, Amie Haines, Little Richard en andere Rock-'n- Rolilstenren, maar he-t verhaaltje is tie ver waarlozen en vervelend. Ook het camera werk is door zijn onbeweeglijkheid geen bijdrage tot filmigenot. „Phffft". Men zou wensen deze film te kunnen bespreken in hetzelfde idioom waaraan het geluidsgebaar Phffft ontleend moet zijn. Het gelaat dat men moet trekken om dit geluid voort te bren gen is duidelijker, dan wat men ook over deze zeer amusante film kan schrijven. Het gelaat zou iets van dédain hebben, tevens onversneden lol om dat dédain en vooral oprecht zijn. Er wordt in deze film name lijk niet met gevoelens „gesjaggerd": er wordt gezegd wat men denkt en als dat niet zo is ligt het er duimendik op. De hoofd personen (de uitmuntend spelende Judy Holliday en Jack Lemmon) laten zich in een voorbijgaande vlaag van ergernis te vlug scheiden. Beiden gaan dan, gebukt onder de „goede raad" van kennissen, trachten een gezellig en los leven te leiden, waarin zij elkaar echter steeds ontmoeten. De hieruit voortvloeiende complicaties zijn ronduit hartveroverend en geestig. De ont redderde pogingen, die zij doen om voor elkaar te doen blijken, hoe heerlijk zij het vrijgezellenleven vinden, stranden zo muurvast in hun fluïdum van eigenlijk nog getrouwd te zijn, dat de toeschouwer geen moeite hoeft te doen om beweegredenen, achtergronden, boodschappen of wat dan ook te ontdekken. Hij zit „met zijn neus in het gebeuren" en geniet. De film heeft vaart en humor. Een uiterst prettige gele genheid om eens hartelijk te lachen, zon der gestoord te worden door platvloerse banaliteiten. Men kan van deze film ge nieten in het Kennemer Theater van maandag tot en met woensdag en zondag in de matinee. „Satan's Paradijs" (Garden of Evil). Gouddorst, een dankbaar onderwerp voor Westerns. Hoevele duizenden hebben hun geld al niet dubbel en dwars opgeleverd7 Ditmaal een Western op het brede scherm met stereofonisch geluid. Vier mannen en een vrouw gaan door een woest gebergte op zoek naar een mijn ingenieur de echtgenoot van de vrouw die een ongeluk heeft gehad in een goudmijn. Het wordt een avontuurlijke tocht met een doorlopende dreiging van indianen met onderlinge ruzies van de op goud beluste mannen en wat men al meer in een dergelijke rolprent kan verwachten. Susan Hayward als de ondernemende vrouw die ongewild haar begeleiders voor zich inneemt als we het zo mogen zeg gen Gary Cooper als de alles wetende avonturier met het gouden hart en Richard Wildmark als de uiterlijk sluwe, maar uit eindelijk toch wel rechtschapen vechters baas, spelen de belangrijkste rollen op een wijze, die zij aan hun naam verplicht zijn. Al dit moois is zondagmiddag te zien in het W. B. Theater. Vrijdagavond was het voor de diverse verenigingen, aangesloten bij de Bever- wijkse Jeugdraad groot feest. De opbrengst van de loterij-actie door de Jeugdraad opgezet, zou op die avond onder de ver enigingen verdeeld worden. Burgemeester Bruinsma, vond het zo belangrijk, dat hij deze avond niet heeft willen missen en met de wethouders Vessies en Niesten mede feest gevierd heeft. De opzet was voornamelijk de Breestraatwinkeliers een genoegelijke avond te bezorgen, daar voor al door hun toedoen de actie zo goed ge slaagd is. Diverse verenigingen hebben hun medewerking aan dit programma verleend. De voorzitter van de Jeugdraad, de heer C. Ettema, heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de burgemeester en zijn wethouders/ Daar het amusementsge deelte nogal veel tijd in beslag nam hield hij zijn rede tot de onthulling van het verzamelde bedrag in petto. Een aantal verenigingen trad hierna voor het voet licht, met zang, dans, declamatie en na de pauze met een toneelstukje, getiteld „De prinses en de zuurkool". Vele nummers oogstten een zeer dankbaar applaus. Het laatste nummer voor het einde van deze genoegelijke avond werd verzorgd door de voorzitter. In de eerste plaats dankte hij de winkeliers, die hadden medegewerkt, om deze loterij-actie van de Beverwijkse Jeugdraad zo succesvol te maken. Spreker maakte het bedrag bekend onder daverend applaus. De netto-op brengst was f 12.000. Dit bedrag zal onder alle verenigingen aangesloten bij de Jeugdraad verdeeld worden. voor alle rijbewijzen: BUS - VRACHTAUTO - LUXE AUTO MOTOR - SCOOTER Speciale avondlessen Verkeerstheorie - Motortechniek U wordt van huis gehaald en gebracht Gediplom. Auto- en Motorrtlschool Hagelingerweg 134 Santpoort - Tel K2560 8930 Prijzen van vrijdag Per 1 kg: gr. tong (3.20—2.80, grm. tong (3.10—2.60, kim. tong (3.50—2.90, kl. tong I (3.10—2.70, tong II (2.60—2.50, tarbot I (3.60—2.60, zalm (4.90. Per 50 kg: tarbot II (134, tarbot IV 85—.54, gr. schol (26—21, grm. schol (2114, kim. schol (31-18, kl. schol I (27—21, kl. schol II (33—11.50, schar 2412, bot 128, wijting 35, kl. gul 23, Per 125 kg: gr. kabeljauw 14065. Aanvoer van vrijdag 166 kisten tong en tarbot, 460 schol, 45 schar, 150 bot, 15 wijting, 25 kabeljauw en gul, 9 diversen. In totaal 870 kisten. Besommingen van vrijdag KW 147 800 en KW 91 (6490. Aangevoerd op Urk Door 12 vaartuigen werd vrijdag aan de Gem. Visafslag aangevoerd: 234 pond snoek baars, 140142 cent per pond; 1046 pond baars, 9598 cent per pond; 2648 pond voorn 78 cent per pond. Vanmorgen omstreeks tien uur heeft de officiële opening plaats gehad van het nieuwe bedrijfspand van J. G. Nelis, aan nemer van grond- en transportwerken, op het nieuwe industrieterrein aan de Krom houtstraat te IJmuiden. Deze ingebruik stelling werd verricht door de burgemees ter van Velsen, mr. M. M. Kwint, in aan wezigheid van talrijke autoriteiten waar onder de vertegenwoordigers van de rijks- en provinciale waterstaat, waterschappen, n.v. Nederlandse Heide Maatschappij, n.v. Grontmij., directeuren van diverse ge meentewerken, de Hoogovens, Breedband, aannemers en zakenrelaties. Tijdens de bijeenkomst in de nieuwe in dustriehal heette de heer W. A. Schrijvers hof de vele genodigden hartelijk welkom, waarna de burgemeester zijn gelukwensen namens de gemeente aanbood. Mr. Kwint wees er in zijn toespraak op dat een aan nemer - of deze nu klein of groot is - be trouwbaar dient te zijn, waarbij het er niet toe doet of deze aannemer bij een afspraak al dan niet zijn handtekening onder het contract heeft geplaatst. Burgemeester Kwint wees daarbij op de naar zijn mening onjuiste handelwijze van een andere aan nemer die eerst naar Velsen zou komen, maar die zich later bedacht en zich toch in Beverwijk vestigde. Spreker sprak als zijn oordeel uit dat een dergelijke manier van onderhandelen alle Nederlandse aan nemers schaadt. Alvorens met een druk op een knop het bedrijf in werking te stellen, verklaarde de heer Kwint nog dat de gemeente Velsen altijd een open oog voor de problemen van het bedrijf van de heer Nelis zal hebben. Nadat nog het woord gevoerd werd door de heer J. W. Breed namens de mede werkers, dankte een zoon van de heer Nelis de vele aanwezigen voor de getoonde belangstelling. DE DOCUMENTAIRE vormt in het pro gramma van de Velser Filmliga voor dins dagavond hoofdschotel en bijgerecht! Een uitzonderlijke gelegenheid om in het Rex- theater zelf vast te stellen, dat films, die niet berusten op een fictie, geenszins ver velend behoeven te zijn. Als zodanig im mers wordt de documentaire wel eens ge kwalificeerd. Volkomen ten onrechte! De eerste, die u dat kan bewijzen is de man. wiens naam voor de ingewijde in de 'ilm een begrip is gewor den: Cavalcanti. Twee filmpjes uit zijn Engelse tijd gaan de hoofdfilm „Parijs 1900" van Nivole Védrès vooraf. Men ziet fragmenten uit „We live in two worlds" en, onverkort, „Message from Genieva". Cavalcanti maakte deze film in opdracht van de Britse P.T.T. Heel handig heeft hij deze opdracht gecamou fleerd door de filmpjes een wijder strek king te geven dan alleen de weergave van hoe het instituut van telegraaf en telefoon nu wel werkt. Heel handig, maar tegelijk ook uit de behoefte aan wat hij vertoont inhoud te geven. Daar ondergetekende is aangezocht in het bijzonder Cavalcanti's werk bij de bezoekers in te leiden, kunnen wij met deze korte aankondiging volstaan. WAT Nicole Védrès betreft, men kan zijn „Parijs 1900" beschouwen als een tegenhanger van zijn „Wereld van morgen", waarin hij ons de toekomst schildert aan de hand van de jongste resultaten der wetenschap. Die film is niet bepaald op wekkend Van een heel andere aard is „Parijs 1900". Védrès speelt daarin de troe ven van de montage voortreffelijk uit. Het (ADVERTENTIE) DE NIEUWSTE SNELLIUSSTRAAT 21 KENNEMERLAAN 3 ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4888 ZATERDAG 2 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Don't knock the rock". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Het rijst meisje". VV.B. Theater, 20 uur: „De zwarte wreker". Kennemer Theater, 20 uur: De Gieteling, carnavalsbij eenkomst. 't Centrum, 20 uur: Toneelavond Th&lia. Openbare leeszaal, geopend van 1012 en 1416 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 14.3016.30 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 en 1417 uur; lees- en studie zaal geopend van 1013 en 1417.30 uur Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. ZONDAG 3 MAART Kennemer Theater, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Don't knock the rock"; 16.30 uur; „Phffft". Luxor Theater, 14.30 uur: „De gevangene van de koning"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Het rijstmeisje". W.B. Theater, 14.30 uur: „Satan's paradijs"; 16.30 en 20 uur: „De rijzige rivalen". Kennemer Theater, 20 uur: Instuif avond, (bal). MAANDAG 4 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Phffft". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur:' „Het rijst meisje". W.B. Theater, 20 uur: „De rijzige rivalen". K.S.A.-gebouw, 14 uur: R.-K. ulo-school, meisjes en jongens, zang en toneel. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Christelijk Nationaal Vakverbond. Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 1920 uur. R.-K.-Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 17—18 uur. AMSTERDAM Nu het dividend van de Unilever bekend is, is het in deze hoek veel rustiger gewor den. De stemming blijft aan de vaste kant. Terwijl donderdagavond in het telefonische verkeer 361 gedaan werd, haalde het fonds vrijdagmorgen 366 percent op flinke aan kopen voor Londense rekening. Aangezien de Unilever slechts een kwart gedeelte van de behaalde ruime winst aan aandeelhou ders uitkeert, is men ter beurze de mening toegedaan, dat bij een eventuele terugkeer van de herkapitalisatiewet op gunstige voorwaarden, er voor de aandeelhouders van Unilever een goede kans bestaat, in aanmerking te komen voor de bekende „klont uit de pap" Vrijdagmiddag werd on der kalme handel ingezet op 366, doch wat middenkoersaanbod bracht de koers op 364. Koninklijke Olie hield zich goed, ook nu Parijs verstek liet gaan. De notering 167,60 was vrijwel onveranderd, de om zetten waren zeer gering. Philips trok meer belangstelling en was 2 punten hoger. AKU 202, Amsterdam Rubber 75V2. Staatsfondsen waren wat in herstel, vooral de staffellening op lichte vraag 88 1/4 (plus 3/8 pet). Ook de overige le ningen waren fractioneei beter. Voor scheepvaarten was goede belangstelling. Tegenover één flinke verkoper stond ruime vraag van publieke zijde, dat meer vertrou wen begint te krijgen in de scheepvaart fondsen na de verhogingen van de dividen den der verscheidene maatschappijen (Rotterdamsche Lloyd en Holland-Ame- rika-Lijn). Scheepvaart Unie 169 (16672). Rotterdamsche Lloyd 179177), Holland- Amerika-Lijn I66V2 (stocken 33,20). Vrij dag werden voor het eerst verhandeld de 4 1/4 pet. 40-jarige obligaties 1956 ten laste van de gemeente Rotterdam, advieskoers 96 pet. De N.V. Proost en Brandt werden 2 punten hoger bieden geadviseerd 120 bie den op het verhogen van het dividend met een half percent tot 8 percent (7>/2 pet). Prolongatie 3pet. (ANP). NEW YORK De officiële verklaring van Israels mi nister van Buitenlandse Zaken, mevrouw Golda Meir, over de terugtrekking van de Israëlische troepen, veroorzaakte tegen beursslot een scherpe stijging, die de totale waarde der genoteerde fondsen deed toenemen met bijna anderhalf miljard dollar. Onder invloed van de verwachting, dat deze verklaring wel spoedig zou ko men, was de beurs sinds opening vrij vast geweest. De laatste dagen waren gekenmerkt door een lusteloosheid, waauit het wachten van de handel op een opheldering van de situatie in het Nabije Oosten duidelijk bleek. Toen die kwam, sloten van de 1.118 verhandelde fordsen er dan ook 604 hoger, tegen slechts 257 lager en 257 onveranderd moet een waar monnikenwerk zijn geweest het materiaal te verzamelen, dat de geest kon oproepen van een tijd, welke voor de huidige generatie een soort legende is ge worden en waaraan de nostalgie bespeur baar is bij allen, die hem zich heugen. Men bedenke daarbij dat de film rond 1900 nog maar in de windselen lag. Wat Védrès na streefde was niet een verzameling anec dotes, al is die inslag natuurlijk niet vreemd aan zijn werk. Hij wilde een ka rakteristiek geven, een waardebepaling, contrasten oproepen en schijnbaar onbe langrijke gebeurtenissen een scherp accent verlenen door ze te confronteren met wat de wereld thans beroert en beweegt. On getwijfeld is hij daarin geslaagd. Zijn overwegend speelse interpretatie der histo rie geeft stof genoeg tot denken en anders- zijds ook weer reden genoeg tot vrolijkheid, terwijl hij tevens een brok geschiedenis der cinematografie vastlegt, waarvan men de waarde niet moet onderschatten. Een programma derhalve dat vele deug den en een tikkeltje ondeugendheid in zich verenigt. P. W. Franse En op zee Op 60 graden N.B. werd gisteren door de trawlers gevist. De vangsten liepen van 200-250 manden hoops, mast, makreel, ha ring en koolvis. Het weer was niet best. Windkracht 5 tot 8. De „Vios" meldde gis teravond nog trekken van 100 en van 30 manden. Tussen 56 graden en 57 graden N.B. vist een flink aantal kotters. De vang sten zijn hier 200 -300 stuks kabeljauw en 20-50 manden vis per dag. Op de kust vin gen de loggers 90-100 kilo tong en 10-12 manden vis per etmaal. Bij de Pittboei werd per etmaal gevangen: 100-120 kilo tong, 12-15 manden vis, 1-2 manden tarbot en 20-25 kabeljauwen. Het nieuwe onderzoekingsvaartuig „Wil lem Beukelszoon" is nog te kort in de vaart om het schip op alle merites te kunnen beoordelen, aldus de memorie van ant woord. Er is echter reden om aan te nemen dat het vaartuig door een teveel aan stabi liteit te „stijf" is, zo gaat de memorie ver der. In hoeverre hierin verbetering is aan te brengen moet worden afgewacht. On langs in volle zee genomen vergelijkende stamp- en slingerproeven zullen, na uitwer-. king van de verkregen gegevens hopelijk de oplossing aan de hand doen. De proeven werden genomen met de loodsboot „De- neb", de ..Willem Beukelszoon" en het hos pitaalkerkschip „De Hoop" dat zich ook te „wreed" op zee heeft getoond. „De Hoop" naar Bergen Het hospitaalkerkschip „De Hoop" is vrijdagmiddag uit IJmuiden naar Noorwe gen vertrokken voor een reis van onge veer zes weken. De bemanning was com pleet en men had, om op alle mogelijkheden voorbereid te zijn voor negen weken pro viand aan boord genomen. De „De Hoop" zal zich in dienst stelllen van de 2500 ka- beljauwvissers waarbij men als uitgangs punt de Lofodden neemt. In Bergen zal er een Noorse dominee aan boord kornen. Voor maandag Voor maandag is binnen de „Beatrice" met 400 koolvis, 260 haring, 70 makreel, 60 kleine makreel, 40 schelvis, 100 wijting, 10 diversen en de KW 81 met 40 schelvis, 60 wijting, 200 koolvis, 50 kabeljauw en gul, 200 haring, 50 makreel en 200 stuks stijve kabeljauwen en de Sch. 171 met 1000 kisten. De kleine vaart komt met 1500 kis ten schol, 20.000 kilo tong en 300 stijve. Voor export De export nam de grote tongen 2,80 2.95, groot middel 2,752.90, klein middel 3—3.30, tong I 2,80—2,90, slips 2,552,60. Grote schol deed 16 25 per kist, middel 1621, zet 20— ƒ31 en schol I 1828. Rijen grote kabel jauw gingen voor 8090, rijen kleine kabeljauwen 3745, kisten kabeljauw 7585, zwarte kolen voor 35—40. Binnenland schol II 1723, schol III 915, grote gullen 35, middel gullen 2630, torren 25, witte kolen 66 57, grote schelvis 38. middel 32, klein middel 37, pennen ƒ40ƒ41, braad 36 37, wijting 3236, lengen 60, ha ring 1419 en makreel ook 1419. De r.-k. Instuif St. Joseph te Velsen- Noord, die de laatste jaren met de vasten avondviering een grote belangstelling heeft getrokken, heeft wegens deze toene mende belangstelling voor haar vasten- Er werden 24 nieuwe laagtepunten en één 1 avondbai naar een grotere zaal uitgezien. nieuw hoogtepunt bereikt, Het industriegemiddelde steeg met 4.29 tot 468,91;; dat voor spoorwegen met 1,38 tot 142,42; dat voor openbare nutsbedrij ven met 0,39 tot 70,79. De omzet bedroeg 1.700.000 aandelen, tegen 1.620.000 op don derdag. (UP) Dit bal van jolijt en carnavalsvreugde wordt morgenavond gehouden in het Ken nemer Theater te Beverwijk, waar een achtenswaardige jury de diverse kostuums en het mooiste danspaar zal beoordelen. De Amsterdamse „The Continentals" ver zorgen de muziek. Vrijdag 1 maart 1957. Laagste Hoogste laatste koersverschi1 koers koers tijdvak t.o.v. 22 febr. Alg 'tnstzijde Unie 203 20272 37i 16972 16972 195 19272 4 302 300 472 27372 267 2 248 2477S 4 348'Vi 369 3637a 193/4 2187a 21772 74 Kon Petroleum 168,20 167,05 2,30 "'ond-Amerika Liin 182 166 13 6 Coil. Ned. Stoomt- I 7j. 164Vi 16672 16672 272 Ned Scheepvaart Unie 163 172 17172 672 27972 282 281 1 78 757a 3 90 87 374 er Deli Maatschappijen 923/< 88 7 3%% Staffellening 1947 873/< 8972 88-Vs 5/s Invest, cert Nederland 927a 923/s 925/ia 7ie 3% Nederland 1962—64 92 92-Vs 9213/s2 V32 exd. exst. d.d. 27-2. Omzetten (nominaal): Vorige week (defAandelen 7.609.864, Deze week (voorl.) Aandelen 9.011.488, Obligaties 9.219.206, Obligaties 9.337.395, Feestavond voor bejaarden Voor de bejaarden van de r.k. soos wordt maandag 4 maart in de Jozefzaal te Be verwijk een feestavond gehouden. Hier zal de prijsuitreiking plaats hebben van de gehouden biljart- en klaverjas-toernooien. Voorts staat er een filmvertoning op het programma. Almdijk, 1 v. Rotterdam te Bremen. Almkerk, 1 v. Las Palmas n. Kaapstad. Amstelkroon, 1 v. Fremantle n. Bombay. Angolakust, 1 v. Abidjan n. Freetown. Anker, pass. 1 Lizardhead n. Norfolk. Arendskerk, 1 v. Mombasa n. Las Palmas. Alwaki, 1 te Bandarshapur. Alphard, 1 te Hamburg. Artemis, 2 te Port Au Prince verw. Aardijk, 1 v.t Halifax n. Boston. Adonis, 1 te Philadelphia v. Cape Haitien. Alnati, 1 v. Montevideo n. Santos. Alwaki, 1 te Bandarshapur. Amstelvaart, 1 330 m. z.z.w. Kp. Finisterre naar Engeland. Antonia, 1 160 m. z.o. Banka n. Pladju. Amstelbrug, 4 verm. te Kaapstad. Amstelstad, 9 te Durban verw. n. Karachi. Ariadne, 1 te Rotterdam n. Savona. Aardijk, 28 v. Halifax n. Boston. Agamemnon, pass. 28 Azoren n. Curagao. Alcor, 28 te Rio de Janeiro. Annenkerk, 1/3 te Durban. Averdijk, pass. 28 Miami n. Le Havre. Alamak, 28 v. Rotterdam n. Rio de Janeiro Amsteldijk, 28 te Rotterdam. Balong, pass. 1 East-London n. Massawa. Beninkust, 2 te Winneba n. Burutu. Blit.ar, 1 te Abadan. Britsum, 28 v. Marseille n. U.S.A. Batanghari, 28 v. Durban n. Tj. Priok. Bennekom, pas. 28 Flores Az. n. Rio Haina. Bussum, pass. 28 Key West n. Rotterdam. Corilla, 2 te Bangkok. Caryda, 2 te Pladju. Camerounkust, pass. 28 Ouessant n. Amsterdam. Calamares, 1 v.e Mobile n. Almirante. Castor, 1 te Port Au Prince. Camitia, verw. 9 pass. Panamakanaal n. Curagao. Cleodora, 5 te Cochin verw. Crania, 19 te Brisbane verw. Charis. 28 150 m. z.o. Jamaica n. Mobile. Congokust, 2 te IJmuiden verw. Diemerdijk. 1 te Portland. Dalerdijk, 28 v. Los Angeles n. Balboa. Duivendrecht, 28 v. New Orleans n. Houston. Esso Den Haag, pass. 28 Beira n. Kaapstad. Enggano, 1 te Amsterdam n. Marseille. Friesland KRL, 1 v. Belawan n. Dakar. Felipes, 1 te Djakarta v. Pladju. Groote Beer, 1 3 te Rotterdam. Ganymedes, 1 t, Curagao. Gooiland, 1 te Atajai v. Salvador. Hydra, 28 v. San Felix n. Ciudad Bolivar. Hector, 7 te Rotterdam verw. Helder, 3 te Rotterdam verw. Helena, 3 te Rotterdam verw. Hecuba, 2 te Port Au Prince verw. Haarlem, 1 te Bremen. Hera, 2 te Londen verw. Heelsum, 1 v. Le Havre n. Amsterdam. Heemskerk, 1 v. Singapore n. Bangkok. Hestia, 1 v. Barbados n. Port of Spain. Hoogkerk, 28 v. Dakar n. Fremantle. Hispania. 1 3 v. Rotterdam n. Onton. Ivoorkust, pass. 1 te Monrovia. Isis, 2 te Maracaibo. Jagersfontein, 28 te Antwerpen. Kalinga. 1 te Bajogrande verw. Katelysia, 1 te Curagao verw. Kenia. 6 te Mona Al Ahmadi verw. Koratia, 2 te New York verw. Korenia, 4 te Buenos Aires verw. Kenia, 1 780 m. z.o. Ras Al Hadd n. Mena. Khasiella, 1 te Beyrouth v. Iskenderun. Kalabahi, 3 te Menado verw. Kalianda, 1 te Menado v. Tolli Tolli. Kota Baroe, 1 te Singapore v. Djakarta. Khasiella, 1 3 te Beyrouth. Kosicia, 28 v. Beaumont n. Rotterdam. Langkoeas, 2 te Tj. Priok. Lekhaven, 1 v. Buenos Aires n. Las Palmas. Limburg, 2 te Belawan. Lindekerk, 1 te Basrah. Laurenskerk, 2 te Hamburg verw. v. Antwerpen. Liberty Bel, 1 390 m. z. Kp. Palmas n. Mena. Maasdam, 1 te Halifax. Marisa 2 te Piraeus. Mataram, 2 te Colombo. Maashaven, 1 te Las Palmas v. Hamburg. Mapia, 1 te Balikpapan v. Cagayan. Munttoren, 1 te Mamanol. Macoma, 1 te Rangoon verw. Metula, 4 te Lyttleton verw. Mirza, 6 te Bunju verw. Mitra, 1 te Curagao verw. ïviurena, 7 te Tokuvama verw. Montferland, 1 v. Amsterdam n. Las Palmas. Oldekerk, pass. 1 Kp. Vilano n. Antwerpen. Oranje, 1 v. Southampton n. Kaapstad. Orestes, 1 v. Launion n. Punta Renas. Ouwerkerk, 1 v. Melbourne n. Sydney. Oranjefontein, 28 v. Dar Es Sal. n. Mozambique. Peperkust, 1 v. Dakar n. Freetown. Prins Willem III, 2 te Dakar verw. Poelaulaut, 1 te Singapore. Prins Willem George Frederik, 1 v. Le Havre n. Halifax. Prins Willem IV, 28 v. Dakar n. Bordeaux. Prins Willem V, 28 v. Bergen Nw. n. Lissabon. Riouw, 1 v. Dakar n. Belawan. Rijnkerk, 1 te Marseille v. Amsterdam. Rempang, 1 te Genua. Rita, 2 te Manggar verw. Rempang, 1 te Genua v. Rotterdam. Raki, 27 te Port Sulphur n. Houston. Rondo, 28 v. Hamburg n. Agadlr. Rijndam, 28 v. New York n. Cobh. Satti, 2 te Balikpapan. Samarinda, 1 te Beira. Sarpedon, 1 te Curagao. Schelpwijk, pass. 1 Bali n. Miri. Sirrah. 2 te Rastanura verw. Statendam, 1 te Curagao. Straat Banka, 1 v. Adelaide n. Fremantle. Sabang. 1 te Rangoon. Saidja, 1 te Bukom. Stentor, 28 v. Houston n. New Orleans. Sliedrecht, pass. 1 Ras Al Hadd n. Mena. Stad Alkmaar, 28 te Freetown. Statue of Liberty, 1'3 v. Mena Al Ahmadi naar West-Europa. Steenwijk, 28 v. St. Nazaire n. Norfolk. Seven Seas, 1/3 te Rotterdam. Utrecht, 1 v. Sorong n. Biak. Tiberius, 1 te Amsterdam n. Hamburg. Tara, pass. 1 Ouessant n. Rio de Janeiro. Thelidomus, 9 te Curagao verw. Tibia, 24 te Las Palmas verw. Tjisadane, 1 1120 m. w.n.w. Kaapst. n. Kaapstad. Themisto, 28 v. New Orleans n. Rotterdam. Tomocyclus, pass. 28 Azoren n. Curagao. Van Waerwijck, 1 v. Sydney n. Melbourne. Waterman, 1 te Tenerife. Wieldrecht, pass. 1 Gibraltar n. Nynasham. Wonogiri, pass. 1 Gibraltar n. Dakar. Willemstad, 1 te Port of Spain v. Madeira. Woensdrecht, 1 100 m. z.w. Fremantle naar Balikpapan. Westland, pass. 28 Kp. Verd. eil. n. Amsterdam. Waal, pass. 28 Gibraltar n. Algiers. IJssei, 1 te Guanta. Zaankerk, 28 v. Hamburg op proefvaart. Zeeland, 28 v. New Orleans n. Philadelphia. Zuiderkruis, 28 v. New York n. Rotterdam. KLEINE VAART Atlas, 28 te Amsterdam n. Gothenburg. Att. S, 1 v. Swansea te Rotterdam verw. Adriaantje Elizabeth, 1 40 m. w. Hoek van Holl. naar Rundco. Algarve, 1 te Belfast v. Antwerpen. Arbon, 1 te Shannonbaai n. Clarecastle. Aruba, 1 30 m. z.w. Dungeness n. Rouen. Brinda, 1 130 m. z.w. Ouessant n. Tanger. Bab T, 28 v. Garston n. Partington. Dietert, 1 25 m. z.w. Er n. Bideford. Drenthe, 1 v. Hamburg te Dundee verw. Draco, 28 te Amsterdam n. Fredericia. Elsa, 28 te Rochefort v. Barry. Eemsborg, 1 te Tynemouth n. Grangemouth. Flevo, 1 v. Rotterdam n. Santander. Geestdijk, 1 35 m. z.o. Smithknoll n. Maassluis. Helvetia. 1 v. Londen te Rotterdam verw. Ilias, 27 v. Palermo n. Rotterdam. Joost, 27 v. Cherbourg n. Requejada. Julia Anna, 4 v. Barcelona te Huil verw. Julia Mary, 1 10 m z. Scillies n. Lissabon. Kaap Falga, 28 v. Bordeaux n. Ba.vonne. Kaap St. Vincent, 28 te Antwerpen v. R'dam. Marietje Böhmer, 1 te Rotterdam n. Algiers. Kars, 1 10 m. o. Borkumrif n. Den Helder. Maartje, 1 30 m. z.z.o. Smithknoll n. Newcastle. Marcopolo, 1 20 m. n. IJmuiden n. IJmuiden. Merak N, 1 v. Hamburg te Antwerpen verw. Meres N. 1 v. Vitoria te Antwerpen verw. Midas, 28 v. Tarragon n. Valencia. Nero, 27 v. Lissabon n. Rotterdam. Nestor, 1 te Rotterdam n. Delfzijl. Notos, 28 v. Alexandrië n. Rhodos. Plato, 28 v. Rotterdam n. Lissabon. Pavo. 28 v. Rotterdam n. Goole. Ponza, 28 te Aberdeen v. Grangemouth. President Roosevelt, 1 140 m. w. Lundy Island n. Barry. Senior, 1 9 m. v. Vestervik n. Rotterdam. Tuko, 1 dw. Noordhinder n. Ostende. Tilly, 28 v. Cardiff n. Barry. Ubbergen, 1 15 m. z. Kaap Roca n. Casablanca. Volharding, 1 te Amsterdam n. Kopenhagen. Vanda, 1 dw. Goeree n. Rotterdam. SLEEPVAART Gele Zee, 28 te Rotterdam. Holland, pass 1 Vlissingen n. Antwerpen. Hudson, 28 160 m. n.o. Las Palmas n. IJmuiden. Maas, 1 v. Hoek v. Holl. n. Kustvaartuig Setas op 25 m. n. Le Havre. Oostzee, 28 180 m. z. Reunion n. Pto. Belgrano. Thames. 28 60 m. z. iOuessant n. Bordeaux. Tyne, 28 v. Port Talbot n. Rotterdam. Witte Zee, 28 te Rotterdam. Zwarte Zee, 28 270 m. n.o. L. Palm. n. L. Palmas.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11