A i I Koopje van de week| L DIEPE Vlaerings vloot van „haringfietsen" krimpt stilaan verder in damesvesten Na meer dan dertig overwinningen Velsens openluchtschool: Groenstrook of het landgoed „Beeckestein" Nieuwe trams voor Amsterdam Havenberiehten LANGS SLUIZEN EN HAVENS De motor verdringt - zij het langzaam - de oude machines IJmuidenaarJaap wordt wieler-professional Huisvrouwen houden jaarvergadering Gebruik trawlernetten 75 mm. maaswijdte verlengd Hoogoven III uit bedrijf Produktie van overgebleven Hoogovens wordt vergroot „Vliegende Tijgers" in „Thalia" „De jeugd vliegt uit" Verhoging van presentiegeld voor Heemskerks raad EEN WELDOENDE SLAAP Jaarvergadering van Beverwijkse veilingen „Deutsche Werft" wil 100.000-tonners bouwen OLD CLOTHES NEW Pierdrukte Bouw van 38 woningwetwoningen WOENSDAG 6 MAART 1957 ER IS nog één plaats in ons land waar stoomloggers thuishoren en dat is Vlaardin- gen. Net als met de stoomtrawlers in IJmuiden heeft voor dit scheepstype ook bijna het laatste uur geslagen. Waren er vijftig jaar geleden 31 stoomloggers aanwezig, thans bedraagt dit aantal slechts 16. Voor sommige dezer schepen is het bestaan ge rekt door de machine en ketel te vervangen door een motor. Het aantal van 16 „ha ringfietsen zal spoedig weer met één verminderd worden, want de Hendrika en Adriana VL. 84 wordt afgevoerd om te worden gesloopt, na bijna 54 jaren trouwe dienst. Schipper Pieter Smit haalde het schip nieuw uit in het jaar 1903. In Slikkerveer bij de scheepsbouwmees ter M. van der Kuijl '-ad het op de helling gestaan en die werf had in die dagen meer opdrachten voor de bouw van stoomlog gers. De VL. 84 heette toen „Venus" en de bestelling voor de bouw was gedaan door de firma Joost Pot, toen de meeste beken de rederij in Vlaardingen. In korte tijd bracht deze rederij zes stoomloggers in de vaart en behalve de „Venus" had men de „Saturnus" VL. 197, schipper Yme Woens- dregt; de „Jupiter" VL. 198, schipper Bas van Heeren; de „Uranus" VL. 187, schip per Jaap Oostveen; „Mars" VL. 165, schip per Kees Hoogenboom en de „Mercurius" VL. 155, schipper Huib Fillekes. Van het toneel De grote vloot van Pot is geheel van het toneel verdwenen. De schepen werden verkocht en kwamen bij verscheidene re derijen terecht. Dit geschiedde in het begin van de dertiger jaren in de periode toen de motor haar intrede had gedaan. Ook in IJmuiden kennen we nog een enkele z.g. Pot-logger. Het zijn de Katwijkse loggers „Molva" KW 91 en „De Vrouw Dirkje" KW 104, die respectievelijk bij Pot „Excel sior II" en „Excelsior I" hebben geheten. De „Venus" werd in 1934 verdoopt in „Hendrika en Adriana" en van die tijd af is het schip eigendom van de n.v. Zeevis serij en Haringhandel v.h. A. Verboon. Het eerste schip van de firma A. Ver boon kwam in 1902 in bedrijf en dit was de houten zeillogger „Margaretha" VL. 14. Gerrit van Noorde was er schipper op. Tevens schafte men zich een sloep aan, die „Verandering" VL 169 heette en gevoerd werd door Nico Hoogerwerf. Vlak voor de eerste wereldoorlog telde deze rederij vijf schepen. De beide schepen, waarmede men begonnen was, waren al afgevoerd. De „Margaretha" VL 14 was in 1913 vervan gen door een nieuwe stalen logger van de zelfde naam en merken. Een jaar tevoren had de rederij Verboon de nieuwe Eben Haezer VL 56 in de vaart gebracht en deze twee schepen behoren nu nog steeds als enige motorloggers tot de vloot van de fa. Verboon. Tweede stomer Later werd een tweede stoomlogger aan gekocht, de „Neptunus" VL 193, die voor heen het eigendom is geweest van de Vlaardingse Stoomvisserij en daar de naam „Franciscus Antonius" VL 193 had ge dragen. Dit schip is evenwel door de Duitsers zo toegetakeld tijdens de oorlog dat de fa. Verboon er geen belangstelling meer voor had. Toch is dit zelfde schip weer voor een andere rederij in bedrijf gekomen en te genwoordig is het de motorlogger Vlaar dingen VL 78. De „Hendrika en Adriana" heeft even eens in de oorlog voor de Kriegsmarine ge varen als V.S. 68 H, want de naam „Hen drika en Adriana" was minder geschikt voor een „oorlogsschip" onder Duitse vlag. Dit schip is wel bij de fa. Verboon terug gekeerd en heeft dus nog vele jaren als stoomlogger dienst kunnen doen. Twee maal was het zelfs winnaar van de Be drijfschapswimpel voor het aanvoeren van De afdeling Velsen/IJmuiden van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen houdt op maandag 11 maart in het Patro naatsgebouw te IJmuiden-Oost om twee uur des middags de jaarvergadering. Be halve de gebruikelijke jaarverslagen staat er een bestuursverkiezing op de agenda. Aan de beurt van aftreden zijn mevrouw C. J. Schouten-Van Eeden, presidente en mevr. J. Verdoorn-Wesselink (herkies baar). Door he bedanken van mevr. Van Schooten wegens vertrek uit de gemeente beveelt het bestuur ter benoeming aan mevrouw J. Verdoorn-Wesselink te Velsen, vice-presidente. Ter voorziening in de va- kature stelt het bestuur voor mevr. L. H. M. Vreugdenhil-Kruijsveldt te Velsen. Na de pauze houdt mevrouw Marijke van Raephorst uit Haarlem een lezing over „Het verlangen in de litteratuur". Oude Vlaardingse stomer. ADVERTENTIE AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag Wollen Wevenit mais, zwart en anthra- ciet, diverse maten. mS 90 Nu slechts JLfla Zo lang de voorraad strekt. Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden De Nederlandse staatscourant van van daag heeft een beschikking van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening gepubliceerd, welke de bestaande Nederlandse voorschriften ten aanzien van de minimummaaswijdte van visnetten aan past aan een wijziging van de Londense con ventie van 1946. De datum, tot welke trawl- netten mogen worden gebruikt met een mi nimum-maaswijdte van 75 mm inplaats van de voorgeschreven 80 mm, wordt verschoven naar 4 april 1958. Tot dezelfde datum mag met zeeviszegens worden gevist met een minimum-maaswijdte van 70 mm voor de Noordzee en van 100 mm voor de noorde lijke en IJslandse wateren. Tot 4 april 1958 is het voorts toegestaan te vissen met enkel gebreide trawlnetten, welke geen manilla of sisal bevatten, ook al komen daajin mazen voor, waarvan de minimum maat 5 mm min der bedraagt dan de voorgeschreven mini mum-maaswijdte van 110 mm voor de noor delijke of IJslandse wateren. de best verzorgde haring en wel in 1951 onder schipper G. van der Snoek en het vorig jaar onder schipper A. Visser. Dit be tekent een waardig slot voor een schip dat een halve eeuw lang trouw dienst heeft ge daan. Al heeft het schip geschiedenis ge maakt betekent het verdwijnen van de oude stoomlogger geen inkrimping van het bedrijf want bij de Scheepsbouwwerf „De Hoop" in Leiden is door de rederij A. Ver boon een nieuwe motortrawllogger besteld. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Over de vermindering van de ruwijzer- produktie die het gevolg zal zijn van het uit bedrijf nemen van de Hoogoven ITT (waarover wij dinsdag reeds berichtten) is in feite nog niet veel naders te zeggen. In de eerste plaats zal getracht worden de produktie van beide andere Hoogovens enigszins te vergroten en verder zullen de normale fuwijzervoorraden tot de. mini maal noodzakelijke hoeveelheid worden te ruggebracht. Daar zonder de huidige stilstand de Hoogoven III over enkele weken toch zou zijn gedoofd voor normaal periodiek her stel van ruim twee maanden betekent de thans ingetreden stilstand in feite slechts een verschuiving van de met reparaties ge paard gaande produktieuitval naar een enigszins vroeger stadium. In hoeverre een en ander tot een ver mindering van de ruwstaalproduktie zal leiden moet worden afgewacht. Met het oog hierop wordt opgemerkt dat ruwijzer als grondstof voor de produktiviteit van Siemens-Martin-staal vervangbaar is door schroot. Donderdag kan men in een speciale voor- stèlling in „Thalia" zien hoe een groep oorlogspiloten, „Vliegende Tijgers" ge naamd een onderlinge ruzie uitvecht. Jim, de commandant van een eskader „Vliegende Tijgers" in Kutsing, ontmoet Woody Jason, een piloot van een passa- gierslijn. Hij ziet kans hem mee te tronen naar zijn afgelegen basis, waar hij bij de „Vliegende Tijgers" wordt ingedeeld. Als later een van zijn kameraden op een vlucht wordt neergeschoten, menen de anderen, dat Woody dit had kunnen voorkomen en er ontstaat een breuk tussen de mannen. Woody en Brooke, Jim's verloofde, gaan samen dineren. Happy neemt heimelijk zijn plaats in in de nachtvlucht, hoewel hij weet, dat hij voor het vliegen is afge keurd vanwege zijn slechte ogen. Happy keert van deze tocht niet terug. Jim breekt met de twee. Van het hoofd kantoor ontvangt hij kort daarna bericht, een vrijwilliger te zoeken om een brug te bombarderen. Jim weet dat. deze tocht voor iedere piloot een „enkele reis" zal betekenen. Hij besluit er niet zijn mannen aan te wagen en gaat alleen. Zodra hij het vliegtuig heeft betreden, stijgt hij op. Het vliegtuig wordt bestuurd door Woody, die zijn opzet heeft doorzien. Samen volbrengen zij de missie waarbij Woody door het afweervuur deerlijk ge wond raakt, zonder dit aan Jim te zeggen. Als het vliegtuig in brand wordt gescho ten en de mannen moeten springen, duwt Woody Jim naar buiten en kruipt zelf weer achter de stuurknuppel. Het vliegtuig zet hij neer op een munitietrein, die de lucht in gaat. Al met al dus geen bijzonder plezierige film die echter door een grote hoeveelheid spanning zeker te verteren is. Ter gelegenheid van de Boekenweek 1957 organiseert Boekhandel Ab de Jong op 22 maart een avond in het Herv. Ver enigingsgebouw aan de Rembrandtlaan. Medewerking verlenen Enny Mols-de Leeuwe als moeder De Wit; Jan de Vries, de auteur van het hoorspel „De jeugd vliegt uit" en een hoorspeltechnicus van de Nederlandse Radio Unie voor geluids weergave. Er zal ook een radiohoorspel op het toneel worden gebracht. B. en W. van Heemskerk hebben de ge meenteraad medegedeeld dat Gedeputeer de Staten hebben besloten om de normen die door hen worden aangehouden bij de beoordeling van het bedrag der vergoeding voor de leden van de raad, te herzien en voor gemeenten beneden 10.000 zielen vast te stellen op maximaal f 10. De voortgaande uitbreiding van Heems kerk in het kader van de IJmond-Noord- ontwikkeling confronteert de raad in toe nemende mate met velerlei werkzaamhe den. In dit verband denken B. en W. aan de uitbreidingsplannen, die ten uitvoer moeten worden gebracht en een gedegen voorstudie noodzakelijk maken, wegens de belangrijke gevolgen, die hieraan voor de gemeente verbonden zijn. Ook het aantal vergaderingen van de raad beweegt zich als gevolg van deze ont wikkeling in stijgende lijn, terwijl de agen da steeds meer te behandelen punten gaat vermelden. Gelet op deze feiten stellen B. en W. voor over te gaan tot verhoging der presentie gelden en die te brengen op een bedrag van f 10,per lid voor elke bijgewoonde vergadering. ADVERTENTIE Onze beddenafdeling heeft beslist die matras welke voor U het meest ideaal is. Vraag eens advies bij Twee ongevallen bij Hoogovens Maandag is een arbeider werkzaam bij de bouw van de tweede staalfabriek van een opstand van ongeveer zestig centimeter hoogte afgestapt waarbij hij enigszins on gelukkig viel. Hij moest met inwendige kneuzingen naar het Rode Kruis-zieken- huis te Beverwijk vervoerd worden. Voorts is dinsdagmorgen een lichtma troos aan boord van de Groningse kust vaarder „Delfsborg", die in de staalhaven lag om kunstmest te laden in het ruim van het schip gevallen. Hij moest met een hoofdwond, een bloedende neus en een gekneusde linkerpols naar het Rode Kruis- ziekenhuis vervoerd worden. De Beverwijkse veilingen gaan deze maand hun jaarvergaderingen houden. De aanvoerdersvereniging „De Vooruitgang" komt donderdag 7 maart in 't Centrum bijeen; de bloemkwekersvereniging „Flora" houdt op zaterdag 9 maart haar jaarver gadering, terwijl de veiling Kennemerland haar leden bijeen roept op zaterdag 16 maart. De jaarvergadering van de aanvoerders vereniging „De Vooruitgang" wordt don derdag in 't Centrum gehouden, naast de gebruikelijke agendapunten is er een be stuursverkiezing. De heren A. Schoone en J. Böhm zijn aftredend, laatstgenoemde stelt zich niet herkiesbaar. Als kandidaat is de heer L. Bruins voorgesteld. Er is ook een bespreking over de provisieregeling voor 1957. Voorgesteld wordt om een voor heffing te doen voor groenten van 7°/o en voor aardbeien van 5%>, inclusief de hef fingen voor het afzetfonds en het produkt- schap. De directeur van de BET-veiling, de heer A. Duin, zal weer zijn gebruike lijk praatje houden over de aanvoer en opbrengst van de produkten in 1956. Bloemkwekers bijeen Eveneens in 't Centrum komen zater dagmiddag de leden van de bloemkwekers vereniging „Flora" bijeen. Ook hier heeft er een bestuursverkiezing plaats, waarbij de heren G. Twaalfhoven te Uitgeest en B. J. Broeze periodiek aftredend zijn. Bei den stellen zich weer herkiesbaar. Er zullen voorts mededelingen gedaan worden over de extra-veilingen, terwijl de heer N. S. Boogaard een verslag zal uit brengen over een studiereis naar Duits land. De bloemkwekersvereniging heeft een gunstig jaar achter de rug, er is een batig saldo van f 20.365.48. De balans sluit met een bedrag aan activa en passiva van f 105.488.47; aan vastgelegde middelen staat p-" de activakant f 32.321,42. Men heeft f 200,aan effecten, de vlottende middelen bedragen f 21.490,en de con tante middelen waren per 31 december f 47.476,55. Aan eigen kapitaal bezat men f 24.806,60. Het vreemde kapitaal op lange termijn bedroeg f 28.341,Het vreemde kapitaal bedroeg f 31.975,22. De exploitatie rekening had aan lasten en baten een be drag van f 81.997,68. Aan lasten had men een post van f 38.114,19 aan lonen en sala rissen, de post veilingprovisie bedroeg f 75.383,61. Ten slotte komt de veiling Kennemer land op zaterdag 16 maart des middags om twee uur in het Kennemer Theater bijeen. De agenda vermeldt hier alleen de ge bruikelijke agendapunten en een bestuurs verkiezing waarbij alle aftredende leden terstond herkiesbaar zijn. In de werkplaatsen van de n.v. Beijnes in Beverwijk wordt de laatste hand gelegd aan de eerste tramstellen van een reeks van vijfentwintig gelede trams voor het Amsterdamse gemeen telijk vervoerbedrijf. Deze achttien meter lange trams kunnen ongeveer honderdvijftig passagiers vervoeren Op dinsdag kwamen in IJmuiden binnen: Jagersfontein van Antwerpen. Texelstroom van Liverpool, Calvijn van Esbjerg, Nero van Rotterdam, Helena van Pernis, Mantho van Las Palmas, Lyreco van Swansea, Arca dia van Dordrecht, Oranjestad van Plymouth, Grepa van Rotterdam, Helder van Rotter dam, Ingarö van Geffle, Berny van Goole, Dido van Hamburg. Vertrokken zijn: Oceaan naar Rotterdam, Holwierda naar Londen, Gravemunde naar West-Indië, Herman Elsund naar Oslo, Hans Hermann naar Esbjerg, Lothareins naar Trondheim, Ingeborg naar Emden, Marga- rethe Honold naar Kirkeness, Penmarch naar Gdynia, Arames naar St. Kitti, Hinde naar Londen, Dieter Waltraud naar Rotter dam, Aldebaran naar Hamburg, Schippers- gracht naar Rotterdam, Gerd naar Londen, Heriot naar Leith, Eleny B naar Rotterdam, Werna naar Rotterdam, Amstelstroom naar Londen, Lingestroom naar Hull, Ring naar Rotterdam. op veertig zit- en honderdzes staan plaatsen. Deze reizigers worden door één conducteur bediend. De wagens worden geschilderd in voor Amster dam nieuwe kleuren, namelijk grijs en wit en worden, zoals op de foto is te zien, toegerust met een schaar- in plaats van met een sleepbeugel. De lijnnummers worden opvallend groot, namelijk vijfendertig centimeter hoog. De „Deutsche Werft" te Hamburg, welke in het afgelopen jaar voor de wereld- scheepsbouw na een Japanse werf de twee de plaats innam, zal in de komende jaren 9 schepen van 45.000 ton bouwen. Naar een woordvoerder van de werf mededeelde, worden op het ogenblik met buitenlandse rederijen besprekingen gevoerd over de bouw van schepen van 65.000 ton. De laat ste tijd zijn ook „ernstige inlichtingen" in gewonnen over de bouw van super-sche pen van 100.000 ton. De „Deutsche Werft" zal echter pas tegen het einde van 1959 technisch in staat zijn zulke grote schepen te bouwen. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4886 Jaap Bruggenkamp heeft al zijn plannen afgestemd op 1957 en hjj wil in dit seizoen de hoogste „wielertop" hereiken. De thans 24-jarige IJmuider wielrenner is namelijk na een korte aanpassingsperiode als onaf hankelijke in het vorige seizoen overge gaan naar de professionals en zal reeds zon dag als zodanig debuteren in de semi-klas- sieke wegwedstrijd Kuurne-Brussel-Kuurne in België. Insiders verwachten dat Bruggen kamp. die over veel strijdlust beschikt, zeker als beroepsrenner zal slagen. Hij heeft met deze voor een wielrenner goede eigenschap pen al vele malen van zich doen spreken en uiteraard ook vele overwinningen behaald. Zo'n dikke dertig in totaal. Precies heeft hij het nimmer bijgehouden, maar zijn zege in de „klassieke" „Acht van Bolsward" in 1953 waarbij hij de sterke Jan Plantaz in de sprint klopte zijn drie opeenvolgende overwinningen in de ronde van Crooswijk en zijn allereerste overwinning in Enkhuizen met liefst een volle ronde voorsprong staan hem nog duidelijk voor de geest. Dat Jaap Bruggenkamp het beroep van wielrenner ernstig opvat, blijkt wel uit het feit dat hij zich van de zomer in Goes gaat vestigen om van daaruit aan de verschillen de wegwedstrijden in België te kunnen deel nemen. Dat hebben ook Schulte, Faanhof, Gerrit Voorting, Smits en Gerard Peters ge daan toen zij eenmaal beroepsrenner wer den. En zijn hebben best hun brood verdiend met fietsen. „RAls je hier blijft hangen ver dien je niks", zegt Jaap. ,,Er zijn hier in onze streken nu eenmaal geen wedstrijden voor beroepsrenners. Dat gaat in België be ter, want daar wordt in het seizoen zowat elke dag een profkoers verreden". Slecht begin Het zag er in de beginne anders niet naar uit dat Jaap Bruggenkamp het als wielren ner nog eens zo ver zou brengen. Hij was nog maar kort in het bezit van een echte racefiets of hij schoot tijdens het trainen al onder een grote vrachtwagen. Bewusteloos werd de jonge renner thuisgebracht. Het wielrennen scheen toen voor hem gebeurd te zijn. Maar toen hij hersteld was ging hij toch weer fietsen en debuteerde halverwege het seizoen '49 bij de nieuwelingen. Ofschoon de IJmuidenaar wel enkele malen in de prijzen reed, bleef een overwinning van hem nog achterwege. Acht overwinningen Het daaropvolgende seizoen ging het ech ter veel beter en snelde de nieuweling Brug genkamp liefst acht maal als winnaar van een wielerronde over de eindstreep. Hjj zegevierde onder meer in Enkhuizen, Edam, Oostburg, Hulst, Biervliet en Vlaardingen. Na deze successen ging Jaap over naar de amateurs en werd ook in deze categorie spoedig een gevreesde tegenstander. Hij won straatrondes, onder andere in Zaandam, Leidsendam, Groningen Crooswijk, Poeldijk etc., maar stond ook in de grote wegwedstrij den zijn mannetje. Winnaar in de „Acht van Bolsward", tweede in Noordwest-Nederland, vierde in de „Benelux-tour" en tal van ere plaatsen in criteriums. Deze successenreeks van de IJmuidenaar werd in 1954 onderbro ken door de militaire dienst, zodat hij dat hele jaar niet heeft kunnen fietsen. Terug Maar Bruggenkamp kwam in 1955 weer Na het wintertij heb ben de IJmuidense pieren elk voorjaar een grote beurt no dig: losgeslagen ste nen, vernielingen aan het plaveisel en vaak van hun plaats getil de betonblokken hou den de werkers we kenlang bezig. Want in de komende zomer maanden is de Zuid- pier een attractie van nationaal formaat. terug in de wielersport en fietste zich op de hem zo vertrouwde wijze: demarreren en ontsnappen, weer onder de favorieten. Pes simistische wielerkenners die voorspelden dat hij na zijn diensttijd niet meer aan bod zou komen, kregen ongelijk. De strijdlustige IJmuidenaar reed in de seizoenen 1955 en '56 sterker dan hij ooit gedaan had en zijn ze ventien overwinningen en liefst negenen twintig tweede plaatsen in de laatste twee jaar, zijn hier voorbeelden van. Hij zegevierde onder méér in Apeldoorn, Leeuwarden. Oud-Beyerland, waar hij sterke wielrenners als een Stolker, Pauw, Van 't Hof en Van Steenselen van zich afschudde en na een solovlucht van 60 kilometer als een sterk winnaar over de finishlijn reed Crooswijk en Lieshout (twee maal). En als men zijn overwinningen in Hank, Ouden bosch, Kapelle, Huibergen en Heinkenszand bekijkt dan behoeft het geen verwondering te wekken dat hij niet alleen in IJmuiden, maar ook in Zeeland vele supporters heeft zitten. Van zijn vele tweede plaatsen heeft vooral die in de tweede étappe van de „Dauphiné Liberé" meer dan gewone betekenis. Daarin werd de onafhankelijke Bruggenkamp door de meer geroutineerde Franse professional Caput geklopt. Toekomst En nu Jaap Bruggenkamp eenmaal pro fessional is geworden wil hij ook in deze categorie tot de uitblinkers gaan behoren. Daarom heeft hij al vierduizend kilometer getraind meest in gezelschap van Ton Peters en Flens Koek en zal zondag in Kuurne aan de start verschijnen. Daarna rijdt hij mee in Gent-Wevelgem, de „Omloop van het Volk" en de Ronde van Vlaande ren". In deze Belgische voorjaarsklassiekers Jaap Bruggenkamp hoopt hij de grote „forme" op te doen voor het kampioenschap van Nederland (14 april) en de Ronde van Nederland. Ook hoopt hij van deze wedstrijden contracten te krijgen voor andere wedstrijden in België. Niet naar de Tour? En de Tour de France? Wat dat betreft is Jaap niet zo optimistisch. Maar als het er op aan zou komen, geloven we stellig dat hij mee zou gaan. Maar de IJmuidenaar zit nu eenmaal niet in de fabrieksploeg die meestal in zijn geheel naar dit grootse wie- Ierevenement wordt uitgezonden. Naar wjj vernemen zjjn er plannen by het gemeentebestuur van Velsen, om de openluchtschool, die in deze gemeente nog steeds tot de wensen behoort, te verwezen lijken op het landgoed „Beeckestein", of in de groenstrook in de nabijheid van het Maasplantsoen, waarvoor een wijziging van het betrokken uitbreidingsplan nodig is. De moeilijkheden voor het verwezen lijken van dit vrij kostbare project liggen niet zozeer in de investeringsbeperking, die voor de scholenbouw in mindere mate geldt en dan nog alleen waar het de „luxe" van een geprojecteerd nieuw gebouw be treft, als wel in de keuze van de plek, waar deze openluchtschool moet komen in socio logisch en ook klimatologisch opzicht. Er moet bovendien rekening mee gehou den worden, dat de eventuele bebouwing van het landgoed „Beeckestein" aan be- B. en W. van Heemskerk hebben de ge meenteraad medegedeeld dat ter leniging van de ook in de gemeente Heemskerk heersende woningnood en het mogelijk maken van het verstrekken van woon ruimte aan degenen, die niet in staat zijn een eigen woning te laten bouwen, zij het noodzakelijk achten, dat zal worden over gegaan tot de bouw van 38 woningwetwo ningen. Deze kunnen gebouwd worden in het vastgestelde onteigeningsplan Zaal berglaan en gedeelte Poelenburg. Aan de directeur Gemeentewerken is inmiddels opdracht gegeven om tot uit werking van dit bouwplan over te gaan, zulks in overleg met de Provinciale Direc tie van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid. De raming van de totale bouwkos ten is gesteld op een bedrag van f 546.333 terwijl voor grondkosten en het bouwrijp maken van de desbetreffende gronden een bedrag is geraamd van f 111.401. Indien de raad zich met een en ander kan verenigen, stellen B. en W. voor, hier toe te besluiten. paalde en nogal strikte beperkingen is ge bonden. Zou het huis zelf, waarvan de restauratie naar schatting 7 ton zou moeten kosten, afgebroken worden, omdat de be stemming daarvan niet in kannen en krui ken komt en de investering voor een her stel dus in geen enkel opzicht rendabel gemaakt kan worden - indertijd is er ge dacht aan een hotel - dan komt er grond beschikbaar. Men zou dan in kringen van het ge meentebestuur denken aan de stichting van een ziekenhuis of van een openluchtschool. Indien tot een ziekenhuis in „Beeckestein" besloten zou worden, blijft als tweede gunstige plaats het zuidelijke einde van de IJmuidense groenstrook over voor de open luchtschool. Bridgers van „De Jump" in de voorlaatste ronde Nu de voorlaatste ronde in de competitie van „De Jump" gesoeeld ls, blijkt hij nadere beschouwing van de diverse ranglijsten, dat de plaatsen één en twee wel zo goed als „uitverkocht" zijn. Deze paren mogen reke nen op promotie. In groep C is de 'Uuatie minder overizch- telijk, zeker vier paren komen nog ernstig in aanmerking voor degradatie. In groep D zijn de onderste plaatsen van minder belang, in die zin. dat hier geen verdere degradatie mogelijk is. De standen in de kop zijn (in percenten): Groep A: 1. mevr. PrinsJonker 510.77; 2. MainzWittebrood 484.11; 3. PrinsPorck 468.93. Groep B: 1. Kramerv. d. Burg 511.60; 2. v. AmerongenMaarleveld 486.42; 3 TolWarmerdam 472.42. Groep C: 1. dames HamersSchol 488.15; 2. WestraHannema 482.45; 3. Boenderv d. Wint 445.06. Groep D: 1. BakkumTimmerman 477.15; 2. Nieuw koop—Floor 465.28; 3. De Vries—v d. Starre 461.40.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11