Plannen voor bouw „Meerweide" in Beverwijk SNELPON voegtdegekstedingensamen vl Groenteboer reed door, nadat aanrijding had veroorzaakt hij Burgemeester Bruinsma „Nog enige formaliteiten,dan bouwen" IfcHDP&STfc. Haarlemmermeer bereid mee te werken aan samenvoeging Treffen van maatregelen komt later aan de orde Principiële zaak voor Haarlemse rechtbank Galavoorstelling ten bate van Israel „Watersnood" in tunnelput gestopt Riviertje verdween na samenspel van maatregelen Koningin en Prins brengen officieel bezoek aan Zweden Zeepost voor parelwitte tanden en friste snelste VELPON „Wig tussen Haarlem en Amsterdam" K-t^rdsvanaffi-35 HAARLEMSE RECHTBANK Uit angst voor intrekking rijbewijs liet hij broer aan bloedproef onderwerpen Bedrijfsleven is ontstemd over de telefoondienst Wachtmeester ontslagen van rechtsvervolging Het is zo leuk om politie en brandweer te zien uitrukken' VRIJDAG 8 MAART 1957 Wanneer alles loopt zoals de initiatiefnemers het in gedachte hebben, zal er aan het einde van de maand april begonnen worden aan de bouw van het motel „Meer- weide-IJmond" aan de Parallelweg te Beverwijk in de nabijheid van de uitmonding van de verkeerstunnel. Men hoopt tegelijk met de opening van de Velsense tunnel over te kunnen gaan tot het ingebruiknemen van een gedeelte van dit groots opgezette „auto-hotel", waardoor Beverwijk - en daarmee de gehele IJmond - onder meer bovendien nog de beschikking zal krijgen over een aantal vergaderzalen, een restau rant en een cafetaria. Dit alles werd gistermiddag tijdens een persconferentie medegedeeld door burge meester J. G. S. Bruinsma, de heer J. Wills, architect, de heer A. Stam, kellner- initiatiefnemer en een vertegenwoordiger van een assurantiekantoor uit Wormerveer, welke laatste zich vooral met de financiële aspecten van de zaak bezighield. Overi gens eindigde deze bijeenkomst enigszins onbevredigend, omdat men, sprekend over het financiële gedeelte van het project van diverse zijden verschillende zienswijzen voorgeschoteld kreeg. Hoe het ook zij, men verzekerde de diverse persvertegenwoor digers in elk geval dat er voor de verwezenlijking van dit eerste motel in de IJmond alleen nog enkele formele moeilijkheden uit de weg geruimd dienen te worden. Burgemeester Bruinsma, die in gezel schap van wethouder Vessies van Open bare Werken deze bijeenkomst bijwoonde, gaf in zijn openingswoord een overzicht van het verloop van de reeds ver gevor derde onderhandelingen waaruit bleek dat zowel het ministerie van Economische Za ken, de Hersteibank, het ministerie van Sociale Zaken (in verband met het ver lenen van een extra-drankvergunning), als Rijkswaterstaat (met het oog op het be schikbaar stellen van de voor het motel bestemde grond) alle medewerking wil verlenen. Burgemeester Bruinsma legde er voorts herhaaldelijk de nadruk op dat het gemeentebestuur, de belangen van een der gelijk motel inziend, de initiatiefnemer geen enkele werkelijke moeilijkheid in de weg zal leggen. De ontwerper van het motel „Meerweide- ÏJmond", de bekende architect de heer J. Wills van het architectenbureau Wills- Ottenhof te Voorburg, ging vervolgens oppervlakkig in op de ligging van het motel op de kruising van de naar zijn mening twee belangrijkste wegen van Noordholland, waarna hij uitvoerig uit weidde over de inrichting van het motel, dat weliswaar ontworpen is naar Ameri kaanse ideeën, maar dat toch door de typisch Hollandse problemen, een geheel eigen karakter zal krijgen. Dag en nacht open Reeds eerder meldden wij dat het motel „Meerweide" vijfentwintig tweepersoons- kamers zal krijgen, waarvan twaalf com pleet met een eigen keukentje, zodat de gasten, indien zij dit wensen, zelf hun maaltijden kunnen bereiden. Aan de zui delijke kant van het gehele gebouw, uit kijkend over de monding van de verkeers tunnel, vindt men een restaurant, ver gaderzalen en een snelbuffet dat, naar de Initiatiefnemers hopen, voorzien zal in de ADVERTENTIE ZEGT U DIT IETS? Ronde van Corsica. 14000 bochten No. 1 en No. 2: RENAULT DAUPHINE. Brandstofver bruik 1 L. op ruim 16i/ km. Prijs v.a. 5580.-. Renault 4: 4190.—. GARAGE DEN HOUT Slager, die rijbevoegdheid was ontnomen, reed op bromfiets Is een bromfiets bij het opleggen van rechterlijke strafmaatregelen gelijk gesteld met een motorvoertuig, of met een gewone fiets? Deze vraag werd Donderdagmorgen aan de Haarlemse rechtbank voorgelegd, toen een 46-jarige slager uit Aerdenhout terecht stond, die op een bromfiets zou hebben gereden, nadat hem bij rechterlijk vonnis van de Haggse rechtbank op 10 juni 1956 de rijbevoegdheid voor motor voertuigen was ontzegd voor de tijd van één jaar. Op 11 december had de slager één van de drie bromfietsen die hij voor zijn zaak nodig heeft, gerepareerd, waarna hij om hem te proberen, een blokje was rond gereden. Bij die gelegenheid was hij door een agent van politie aangehouden. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, was van oordeel, dat de verdachte met het rijden op zijn brom fiets een overtreding had begaan en eiste een gevangenisstraf van twee weken en een ontzegging van de bevoegdheid motor voertuigen te besturen voor de tijd v,an één jaar. De raadsman van verdachte, mr. F. A. Bijvoet wees op verscheidene rechterlijke uitspraken, die er te dezen aanzien in ons land zijn geweest en haalde de Conventie van Genève aan, die in 1952 door Neder land is bekrachtigd en volgens welke een bromfiets van het begrip motorverkeer is uitgezonderd. Andere rechterlijke uitspra ken baseerden zich op de omstandigheid, dat een bromfiets weliswaar gelijk gesteld wordt met een gewone fiets, maar dat bij rechterlijke strafmaatregelen de bromfiets als motorvoertuig wordt aangemerkt. Met het oog op deze verschillende inter pretaties bepleitte mr. Bijvoet uiterste clementie bij de strafoplegging, ook al om dat zijn cliënt zich overigens stipt aan de hem opgelegde straf hield. De president, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, bepaalde de uitspraak op 21 maart. behoefte van de over weinig tijd beschik kende reiziger en dat voorts bestemd is voor de expediteurs die er dag en nacht even kunnen bijkomen van de vermoeiende arbeid. Voor deze chauffeurs is er voorts een gemeenschappelijke slaapzaal met wasge legenheid, afgescheiden van het eigenlijke motel, waar zij een ogenblik rust kunnen genieten. Het royaal en representatief ontworpen restaurant zal wellicht een trefpunt kun nen worden voor zakelijke maaltijden en conferenties in de IJmond, terwijl ook en kele zaaltjes daarvoor geschikt gemaakt kunnen worden. Het gedeelte van het motel, waarin zich het restaurant, het snelbuffet, de keuken, de vergaderzalen en de woning van de exploitant bevinden, zal, zoals gezegd, waarschijnlijk reeds tegen het einde van het jaar in gebruik gesteld kunnen worden, terwijl men daarna aan de bouw van de .eigenlijke kamers voor de gasten kan be ginnen. Deze logeerruimte, waarvan de prijs voor twee personen omstreeks de twintig gulden zal komen te liggen, zijn in feite geprojecteerd op de eerste verdieping, omdat onder de kamers parkeergelegen heid voor de auto's is uitgespaard. Over de financiële opzet van dit motel werd geruime tijd heen en weer gepraat zonder dat men tot een voor allen aan vaardbare oplossing kon komen. Uit de gesprekken bleek namelijk dat men pas met de bouw kan gaan beginnen, wanneer het kapitaal beschikbaar is, maar dat dit geld pas vrij komt wanneer alle vergun ningen verleend zijn. Vergunningen die pas verstrekt worden, wanneer bewezen is dat het project financieel verantwoord is. Hoe het ook zij, uit het perscommuniqué bleek dat aan het „Centraal Administratie kantoor voor hotel-, café-, restaurant-, pension- en aanverwante bedrijven" te Den Haag verzocht is een rapport samen te stellen met betrekking tot de financiële op zet, waarbij men is uitgegaan van een in vestering van 750.009. De exploitatie begroting van het geheel geeft, aldus dit rapport, een dividendmogelijkheid van vijf percent voor de aandeelhouders. Men is in verband met de grootte van het bedrag uitgegaan van de rechtsvorm ener naamloze vennootschap. Thans is men bij de voorbereiding zover, aldus het communiqué, dat de principiële toezegging ener deelneming van de Her steibank tot 250.000 er is. De besprekin gen omtrent een hypotheek groot 250.000 zijn niet voltooid, omdat het huidige rente percentage aanleiding geeft tot de grootste voorzichtigheid. Het restant groot 250.000 zal, naar men verwacht, worden bijeen gebracht in de vorm van aandelen-kapitaal. Een deel werd principieel toegezegd. Ondanks deze problemen verzekerde de heer Stam ons, dat in ieder geval volgende week de aanbesteding zal plaats vinden, waarna men, na het vrijkomen van het bouwvolume, aan de realisering van dit voor de IJmond zo belangrijke project kan beginnen. In het City Theater in Amsterdam is donderdagavond ten bate van Israel een galavoorstelling gegeven van een cinema- scopefilm getiteld „Land of the Bible", een film over Israel. Tevoren zag het publiek in de uitverkochte zaal een documentaire, samengesteld uit journaalopnamen, die de actie in de Sinaïwoestijn en de nasleep van het conflict in beeld brachten. Na de pauze werd de première gegeven van „Anastasia", met Ingrid Bergman en Yul Brynner in de hoofdrollen. De opbrengst van deze avond komt ten goede aan „Jeugd Alyah", een or ganisatie die zich sinds 1933 bezig houdt met de opvoeding van Joodse kinderen, het Joods Nationaal Fonds en het „Internatio nal Cultural Centre for Youth", dat buiten de muren van Jeruzalem zal worden ge bouwd. PLAN VOOR RESTAURATIE KASTEEL NIJENHUIS Gedeputeerde Staten van Overijsel heb ben provinciale Staten voorgesteld een be drag van maximaal tweeduizend gulden beschikbaar te stellen voor een door ir. W. P. C. Knuttel in Deventer te maken plan en begroting voor eventuele restauratie van kasteel Nijenhuis te Wijhe. Dit voor stel houdt verband met de plannen van dr. D. Hannema, oud-directeur van het Mu seum Boymans in Rotterdam, om zijn kost bare museumcollectie onder te brengen in het Nijenhuis. Maquette van een motel te Beverwijk, dat gebouwd zal worden bij de inrit van de Veiser-tunnel aan de noordkant Het krachtige offensief tegen het ietwat geheimzinnige water, dat in de Noordelijke bouwput van de Velser tunnel vlak naast de spoorweg-buis binnenstroomde, heeft succes gehad: gistermiddag om drie uur konden de technici elkaar tevreden aan kijken op het diepste punt, dat ooit een bouwput in Nederland heeft bereikt het water was even geluidloos verdwenen als het gekomen was. Ir. H. Wieringa, de verantwoordelijke in genieur bij dit reuzenwerk, die ondanks alles toch wel even ongerust is geweest over de 25 kubieke meter water, die elk uur uit de dikke aarden scheidingswand tussen Noordzeekanaal en tunnelput te voorschijn kwam, heeft sinds het optreden van deze watersnood-in-het-klein niet veel rust gehad. Met pompen, diepboringen en het smeren van slib tegen de kanaalbodem op de plek waar het water er aan de droge kant uit kwam, hebben zijn technici en hij gepoogd dit onvoorziene riviertje een halt toe te roepen. Tenslotte is dat gistermiddag gelukt. De kleurstof, die in de ochtenduren in het kanaal was opgelost, om te kunnen na gaan of het binnenkomende water uit het kanaal afkomstig was, is nimmer in de bouwput teruggevonden, al rekende men er bij de Rijkswaterstaat ook niet op, dat dit voor zaterdag zou gebeuren. De oorzaak is nog niet vastgesteld en zal naar alle waarschijnlijkheid ook wel een mysterie blijven. Enige diepboringen en de overige maatregelen hebben inmiddels het beoogde resultaat opgeleverd: de bouw put is weer watervrij. Het werk heeft geen moment gestagneerd. MODERNE MUZIEK Op 10 maart zal de K.R.O. de „Suite en forme de variation" van de hedendaagse Franse componist L. A. Marcel uitzenden, uitgevoerd door Ginette Martenot, op „on- des martenot", en Vertnique Engrand, piano. Het betreft hier een opname van een gedeelte van het concert dat, onder auspiciën van de stichting „De Moderne Muziek", op 30 oktober 1956 in Den Haag werd gegeven. Op de avond van 3 april zal eveneens onder auspiciën van genoem de stichting in het Gemeentemuseum in Den Haag een lezing worden gehouden door Henk Badings over diens elektro nische muziek voor het ballet „Kaïn en Abel". De Koningin en Prins Bernhard hebben een uitnodiging aanvaard tot een officieel bezoek aan de Koning en de Koningin van Zweden te Stockholm van dinsdag 21 mei tot vrjjdag 24 mei aanstaande. Het Nederlands vorstelijk echtpaar zal de reis naar Stockholm deels per vliegtuig, deels aan boord van Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" maken. De kruiser, vergezeld van de onderzeebootjagers Hr. Ms. „Fries land" en „Rotterdam", zal op 21 mei tussen 11.00 en 11.30 uur in de haven van Stock holm voor anker gaan. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: m.s. „Uruguay Star" (12 mrt.); Australië: s.s. „Iberia" (12 mrt.) en s.s. „Waterman" (16 mrt.); Brazilië: m.s. „Uru- quay Star" (12 mrt.); Canada: s.s. „Rijn dam" (11 mrt.), s.s. „Kloosterdijk" (13 mrt.) en m.s. „Prins Joh. Willem Friso" (16 mrt.); Chili via New York (13 mrt.); Nederland se Antillen: m.s. „Oranjestad" (12 mrt.); Nederlands Nieuw Guinea: s.s. „Weltevre den" (14 mrt.); Nieuw Zeeland: via Enge land (16 mrt.); Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (16 mrt.). ADVERTENTIE i ADVERTENTIE Met ACHTTIEN TEGEN ZEVEN stemmen heeft de voltallige gemeenteraad van Haarlemmermeerfin de donderdag te Hoofddorp gehouden vergadering zich verenigd met het voorstel van B. en W., om aan Gedeputeerde Staten van Noordholland te berichten, bereid te zijn medewerking te verlenen tot een vereniging van de ge meenten Haarlemmerliede en Spaarnwoude en Haarlemmermeer. Daarbij is over wogen, dat de gemeente niet streeft naar gebiedsuitbreiding en dat meegewerkt moet worden, wanneer hoger gezag van mening is, dat samenvoeging de enige oplossing is. De tegenstemmers wilden de grenzen van Haarlemmermeer ongewijzigd laten en waren van mening, dat Haarlemmerliede en Spaarnwoude als zelfstandige ge meente dient te blijven bestaan. Bij de besprekingen merkte burgemeester mr. G. C. van der Willigen op, dat er tussen Amsterdam en Haarlem een krachtig en goed functionerende streek moet worden gevormd, die als een wig beschouwd kan worden. De heer B o g a a r t (K.V.P.) opende de besprekingen en zeide, dat zijn fractie het liefst ziet, dat Haarlemmermeer blijft zo het is. Haarlemmerliede en Spaarnwoude hebben veel met elkaar gemeen en een bijzonder agrarisch karakter. In 1945 voelde men in Zwanenburg veel voor samenvoeging met Halfweg en een stemming viel ten gunste van Halfweg uit. Daarna zorgde Haarlemmermeer voor vele verbeteringen vqor Zwanenburg en thans zal een stemming ten gunste van dit dorp uitvallen. Spreker had vertrouwen, dat Gedeputeerde Staten en de Staten-Gene- raal een oplossing zullen vinden, die alle in het geding zijnde partijen zal bevredigen en het algemeen belang dient. De heer De Raadt (C.H.) merkte op, dat de gemeente geen direct belang heeft bij samenvoeging; toch wil hij medewer king verlenen, als het gevraagd wordt. De heer Nieuwenhuijzen (A.R.) wilde de natuurlijke grenzen (de Ring vaart) niet overschrijden. De kans bestaat, dat men niet in staat zal zijn de belangen der eventuele nieuwe bewoners te behar- ADVERTENTIE ^^RUWE HANDEN? Direct weer prachtig gaaf door o niet te vergelijken! Op de avond van de vierde januari hoor de een melkhandelaar uit de Atjehstraat in Haarlem, toen hij 's avonds in zijn huis kamer zat, op straat een flinke klap. Hij keek uit het raam en zag, dat een vracht wagen tegen zijn voor de deur geparkeerde auto was gereden. De chauffeur van de vrachtwagen was, nadat hij beide wagens had losgetrokken, weggereden via de Flo- resstraat. Enige ogenblikken later belde een 44-jarige groentehandelaar bij de melkboer aan en vertelde hem, dat zijn broer de aanrijding had veroorzaakt. Hij wilde de schade regelen, maar de melk boer had verschrikt uitgeroepen: „Man, je stinkt naar de drank", waarop de ander geantwoord zou hebben: „Je bent toch zelf ook jong geweest". De melkhandelaar wilde de zaak niet in der minne schikken en daarom stond don derdagmorgen de groentehandelaar voor de Haarlemse rechtbank terecht, verdacht van aanrijding, rijden onder de invloed van sterke drank en na de aanrijding te zijn doorgereden zonder gelegenheid te hebben gegeven zijn identiteit vast te stellen. Want.... het verhaal, dat de groentehan delaar aan de eigenaar van de aangereden auto had verteld bleek later niet juist te zijn: de vrachtwagen was door hem zelf bestuurd en niet, zoals hij verteld had, door zijn broer. Op de vraag van de president, mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken, waar om hij was doorgereden en het bewuste verhaaltje aan de melkhandelaar had op gehangen, antwoordde de verdachte, dat het door de zenuwen was gekomen. Hij had diezelfde dag een cola en vier kleine pilsjes gedronken. Uit angst, dat hij zijn rijbewijs zou zien ingetrokken, had hij toen gezegd, dat zijn broer de wagen had bestuurd en had die broer ook aan een bloedproef laten onderwerpen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, eiste wegens de aanrij ding een geldboete van 150 en wegens het rijden onder invloed en de „camouflage" van verdachte, die zich aan zijn verant woordelijkheid wilde onttrekken, een ge vangenisstraf van twee maanden en een ontzegging van de bevoegdheid een motor voertuig te besturen voor de tijd van twee jaar. De raadsman van verdachte, mr. S. Groen, was van oordeel, dat de rechtbank zich onbevoegd zou moeten verklaren ten aanzien van het eerste tenlastegelegde feit, omdat dergelijke aanrijdingen door de kan tonrechter zouden moeten worden behan deld. Ten aanzien van de andere punten in de tenlastelegging meende mr. Groen, dat het terugkeren binnen tien minuten na de aanrijding, zelfs nadat gebleken was dat zijn cliënt een valse verklaring had ge geven, toch van goede wil getuigde. Hij bepleitte clementie voor zijn cliënt, omdat deze een eenvoudig marktkoopman zou zijn, die bij een intrekking van het rij bewijs, zijn bestaan zou verliezen. Door de angst hiervoor zou de man zeer zenuw achtig zijn geweest, hetgeen zijn gedrag in belangrijke mate zou hebben bepaald. De president bepaalde de uitspraak op 21 maart. tigen. In samenvoeging ziet hij geen voor delen, echter wel nadelen. Laten Gedepu teerde Staten naar een oplossing zoeken ten gunste van Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Bufferzone De heer Avis (V.V.D.) schaarde zich achter het advies van B. en W., omdat er een bufferzone tussen Haarlem en Amster dam nodig is en de heer L a n s e r (Comm.) zette zijn bezwaren tegen samenvoeging uiteen. Namens de fractie van ,de Partij van de Arbeid betoogde de heer Van der Zwaard, dat het noodzakelijk is een krachtig agrarisch gebied te vormen tussen Haarlem en Amsterdam en te verwachten is, dat de bevolking van beide gemeenten krachtig meewerkt. De belangen der be woners dienen behartigd te worden en in Halfweg behoort een bureau te worden gesticht, waar o.a. zaken betreffende so ciale aangelegenheden en bouw- en wo ningtoezicht behandeld worden. De heer Van Lent (Arbeid) was van mening, dat als Gedeputeerde Staten een plan voorleggen, aangenomen kan worden, dat het van algemeen belang is. Voor Half weg zal het noodzakelijk zijn, dat daar iemand werkt, die zelfstandige beslissingen kan nemen en dat een dorpskern voor het verstrekken van adviezen wordt samen gesteld. De heer Van den Heuvel (A.R.) deelde mee, dat men in Haarlemmerliede weinig voor samenvoeging voelt. Bewoners zullen het op prijs stellen, als Gedeputeer de Staten een weg kunnen vinden, dat Haarlemmerliede en Spaarnwoude een zelfstandige gemeente blijft. Uitbreiding van de gemeente Haarlemmermeer zou kunnen betekenen vergroting van lasten en zorgen. Niet begeerd Burgemeester Van der Willigen kwam tot de conclusie, dat de algemene toon der raadsleden is, dat Haarlemmer meer gebiedsuitbreiding niet begeert. Dat komt ook in het pre-advies van B. en W. tot uiting. Er doet zich echter in de rand stad Holland een stormachtige ontwikke ling voor en daarmee dient rekening te worden gehouden. Gedeputeerde Staten zijn wan mening dat het agrarisch karakter in het gebied tussen Amsterdam en Haar lem behouden moet worden en zien een oplossing door samenvoeging van de twee gemeenten Haarlemmermeer en Haarlem merliede en Spaarnwoude. Men kan zeg gen, dat Gedeputeerde Staten er voor die nen te zorgen, dat laatstgenoemde ge meente moet blijven wat zij is. Om het agrarisch karakter te behouden zal het nodig zijn een sterk georganiseerde streek te maken en getracht moet worden die te handhaven. Haarlemmerliede en Spaarnwoude zal alleen niet krachtig ge noeg blijken, om het opdringen der grote steden tegen te houden. De belangen van de agrarische streek worden het beste be hartigd als een wig ontstaat tussen de twee steden. Haarlemmermeer mag zich thans niet afvragen of samenvoeging voor- of nadelen zal opleveren. Die komen pas aan de orde, als het wetsontwerp be kend is. De wet zal de belangen behartigen van de bewoners en pas na het totstand komen der wet kan worden overgegaan tot het treffen van maatregelen. Toezeg gingen kunnen daarom niet worden ge daan, maar verzekerd kan worden, dat de belangen van Haarlemmerliede op dezelf de wijze behartigd zullen worden als die der buurtschappen. „Samenvoeging begeren en wensen wij niet", aldus de burgemeester, „maar wij moeten naar de toekomst zien. Dan blijkt, dat de plannen van groot belang zijn". Bij de replieken noemde de heer De Koning (K.V.P.) bezwaren tegen een eventueel verdwijnen van Haarlemmer liede en Spaarnwoude. Evenals bij een molen moeten er twee wiggen, zijn, name lijk een grote en een kleine. Uit de grote drang om uitbreiding van Amsterdam en Haarlem moet Haarlemmerliede de kracht putten zich nog meer dan tot heden in te spannen. Heeft deze gemeente een rugge- De Kamer van Koophandel van Gooiland heeft in een adres aan de minister van Verkeer en Waterstaat uiting gegeven aan ernstige ongerustheid en ontstemming die in kringen van het bedrijfsleven heerst over de telefoondienst der P.T.T. Het adres is mede namens de Kamers van Koophandel van Alkmaar, Amersfoort, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Gouda, Gro ningen, Haarlem, Harderwijk, Hengelo, 's-Hertogenbosch, Hoorn, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Middelburg, Nijmegen, Terneuzen, Tiel, Tilburg, Utrecht, Veen- dam, Vlaardingen, Waalwijk, Zaandam en Zutphen verzonden. De overbelasting van lijnen en appara tuur en de onvoldoende capaciteit der cen trales maken, dat het telefoneren in tal van gevallen in Nederland niet meer aan de te stellen eisen voldoet, aldus wordt op gemerkt in het adres. Het is gedurende het grootste gedeelte van de dag in vele delen van het land niet goed mogelijk op korte termijn interlocale verbindingen te verkriigen. Daardoor kun nen spoedeisende zaken niet met de ver eiste snelheid worden afgedaan. Tal van nieuwe woningen en zelfs gehele wijken blijven verstoken van telefoonaansluitin gen, zodat men ook niet meer in staat is in de avonduren relaties te bereiken, die overdag door het bezet zijn van de inter locale lijnen evenmin bereikbaar zijn. De Kamers van Koophandel menen, dat uitbreiding van het telefoonbedrijf van een dusdanige urgentie is, dat deze uitgaat bo ven die van tal van andere werken. De Bredase rechtbank heeft de Zeven- bergse wachtmeester eerste klas H. L. Meesters, die beschuldigd was van het doden van H. Visser uit Dordrecht op 2 juli 1955, ontslagen van rechtsvervolging. Tij dens een handgemeen gebruikte deze wachtmeester zijn gummistok. Visser zakte daarbij ineen en werd naar het ziekenhuis in Dordrecht overgebracht, waar hij tien dagen daarna is gestorven. De rechtbank heeft de wachtmeester vrijgesproken van opzettelijke mishandeling de dood of zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend. De mishandeling achtte men bewezen, maar de rechtbank oordeelde de wachtmeester hier voor niet strafbaar, omdat hij gehandeld had overeenkomstig zijn instructies. 5C00000000000C<X500<X)00000C0<X5000000000000000000C0C50000CO; De Enschedese politie heeft de 24- j jarige kartonnage-arbeidster J. P. en de 29-jarige mejuffrouw M. B. gesnapt, die in de afgelopen maanden de politie en brandweer verscheidene malen heb- ben opgebeld met mededelingen, dat er brand was uitgebroken, of een ernstig i ongeluk was gebeurdToen dezer dagen i een agent van politie weer de stem aan g de telefoon kreeg, slaagde hij er in zijn collega's duidelijk te maken, dat de mysterieuze vrouw weer aan de tele- g foon was. De agenten rukten met auto's en motoren uit naar alle Telefooncellen, want men vermoedde dat het meisje j zich in een daarvan zou bevinden. De j agenten keerden echter onverrichter- g zake terug. Op het bureau, waar het gesprek nog steeds aan de gang was, Het meisje vertelde de agent inmiddels, dat zij moest „afbreken", omdat er werklieden van de reinigingsdienst in de buurt roaren, die de telefoon moesten f. schoonmaken. De agent verzocht het meisje het gesprek voort te zetten, bij- voorbeeld vanuit de telefooncel in het'- Kozakkenpark. Zij belde even later weer op en toen waren de agenten gauw i ter plaatse om tegen haar proces-ver- g baal op te maken wegens het maken J van loos alarm. De oorzaak van deze t vreemdsoortige liefhebberij zou zijn dat de dames „het zo leuk vinden om de politie en de brandweer te zien uitruk- g ken". g 8 "OOOOIXMOOOOOOOOOOOOOOOOCSOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOC steun van Gedeputeerde Staten dan kan veel bereikt worden. De burgemeester deelde mee, dat B. en W. bereid zijn in hun voorstel op te nemen de woorden „wanneer hoger ge zag van mening is, dat samenvoeging de enige oplossing is", waarmee spreker ver wachtte, dat tegenstanders hun standpunt konden wijzigen. Dit bleek niet het geval en de heren De Koning, Bogaart, Visser (K.V.P.), Van Nieuwenhuijzen, Van der Heuvel (A.R.), N. van Reeuwijk (C.H.) en Lanser (Comm.) stemden tegen het voorstel van B. en W.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 13