Het kabinet zal aftreden als de Kamermoties worden aanvaard HET WEER Brief van dr. Drees aan Eisenhower over de luchtvaartonderhandelingen d (M'WMSStLuaaL/ Haarlems Dagblad Geharrewar over tolbetaling in Suezkanaal begint weer Regering houdt voet bij stuk Dinsdag begint beslissende ronde van het debat over de bezuinigingsnota Besprekingen zullen vermoedelijk samenhangen met politieke factoren, zoals NAVO-bijdrage Egypte heeft nog niet geantwoord op voorstel tot indirecte kwijting Bekroonde persfoto's van 1956 Op 30 april: Nationaal défilé voor de Koningin Kijk de vijftiende uit naar de zevende... Minder zacht Nieuwe lasten in 1958 KLM-vliegers eisen een loonsverhoging van 50 pet. Het woord is aan Athene weigert over Cyprus te onderhandelen Verpakkingsmateriaal uit voorraad Schatkist is leeg Zitting der UNO-Assemblee tijdelijk verdaagd Vier doden in het verkeer Verkeersongelukken DIT JAAR: 185 DODEN j Kadar naar Moskou? DEZE WEEK IN ERBIJ 71e JAARGANG No 205 ZATERDAG 9 MAART 1957 302e JAARGANG No 53 J-ange Nieuwstraat 427, IJmuiden. Telefoon Adm. 5437, chef bezorging na 5 uur 7519. Tel. Redactie 5389. Haarlem: Grote Hout straat 93 alle afd. Tel. 152958. Advertentie tarieven op aanvraag bij de Administratie. Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks IJmuider Courant EDITIE VOOR VELSEN-IJMUIDEN EN BEVERWIJK EN OMGEVING, VAN OPRECHTE HAARIEMSCHE COURANT Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V., Grote Houtstraat 93, Haarlem. Verschijnt dagelijks, behalve op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 55 ct., p. kwartaal 7.15, franco p. post 7.65. Losse nrs. 12 ct. Giro rekening 273107 ten name v. HaarL Dagblad. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman (Van onze Kamerverslaggever) Het kabinet heeft gisteren inderdaad het been stijf gehouden tegenover de meerderheid in de Tweede Kamer, die de extra steun van vijftig miljoen gulden voor de landbouw niet wil blokkeren, maar het geld voor de uitbetaling wil vinden door verdere bezuiniging, en die voorts het subsidie op melk ten bedrage van zestig miljoen gulden per jaar wil handhaven, eveneens door verdere bezuiniging. Indien de desbetreffende moties zouden worden aangenomen, zou het kabinet daaruit consequenties trekken en aftreden. Niemand gelooft in ernst dat het zo'n vaart zal lopen, maar toch heerst er spanning. De beslissing over de moties is uitgesteld tot dinsdag. Aan de motie-Janssen over de melkprijs schijnt de K.V.P. een nadere uitleg te willen geven. Men wil betogen dat niet 60 miljoen gulden per jaar moet worden gedekt, maar slechts de helft, omdat er op de begroting rekening mee is gehouden dat het subsidie pas in de loop van het jaar zou worden afgeschaft. Er zou dus dertig miljoen moeten worden gedekt als het subsidie op melk met ingang van 1 januari 1958 zou worden afgeschaft. Indien deze afschaffing uiterlijk 1 juli 1958 zou geschieden, zou op de begroting voor dat jaar ook slechts 30 miljoen nodig zijn. Men zal echter moeten afwachten of minister Hofstra een onzekere dekking voor dertig miljoen gulden per jaar wèl ver antwoord acht. Waarschijnlijk is dat niet. De minister van Financiën, de heer Hof stra, verklaarde dat de regering het als onmogelijk beschouwt, nu reeds als zeker aan te nemen dat vijftig of zestig miljoen gulden door bezuiniging kan worden ge dekt. Die onzekerheid zou een voortduren de bedreiging zijn voor de waarde van de gulden, want uitgaven waar geen dekking tegenoverstaat, kunnen alleen inflatoir worden gefinancierd. En de minister-presi dent zei dat de Kamer te optimistisch oor deelt over de financiële toestand en ook over de mogelijkheden van bezuiniging. Daarom moet de regering oppassen, dat zij door uitspraken van de Kamer niet in Elk jaar is het défilé voor het paleis Soestdijk op Koninginnedag een manifesta tie geweest, welke een plaatselijk karakter had. De comité's van Baarn en Soest, die dat défilé organiseren, hebben echter plan nen om dit jaar van deze opzet af te wij ken. Men wil er nu een nationale mani festatie van maken, omdat na dit jaar, waarin het Koninklijk Huis zoveel onrecht is aangedaan door buitenlandse publika- ties, de behoefte bestaat om het hele volk in dit défilé te betrekken. Daarom zullen de burgemeesters van alle plaatsen in ons land binnenkort een uitnodiging ontvangen twee officiële vertegenwoordigers aan te wijzen, die de gemeente zullen vertegen woordigen op een nationaal défilé voor het paleis. Deze tweeduizend vertegenwoordi gers uit het gehele land zullen dan als een blijk van trouw defileren voor de Konin gin. Men wil ook het gebruikelijke défilé van de steeds bijna vijftienduizend bewo- woners van Soest, Baarn en omstreken la ten doorgaan. ADVERTENTIE OOOOCOOOOOOOOOOOOOO' OXV-XVXXlOfl'-VlOOOOOt^V-xOyv - - Ï*SCVTV> VERWACHTING, medegedeeld door het K.N.M.I. in De Bilt, geldig van zaterdagavond tot zondagavond, op gemaakt om 11.15 uur: Overwegend droog met opkla ringen. In de ochtend hier en daar mist. Matige, nu en dan vrij krachtige zuidoostelijke wind. Over het algemeen min der zacht. Volledige weerrapporten op pagina twee. .X^XxiXXXXXXXXXOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOC DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S, WAARIN OPGENOMEN ERBIJ een positie geraakt waardoor wezenlijke delen van haar beleid niet zouden kunnen worden uitgevoerd. Het is nu de vraag wat de Kamer na het dreigement van de regering met de moties zal doen. Men heeft de indruk dat de motie- Biewenga over de vijftig miljoen gulden voor de landbouw in ieder geval wordt gehandhaafd, maar het is niet zo zeker meer dat zij een meerderheid krijgt. In het algemeen vond minister Hofstra gisteren dat er te gemakkelijk wordt ge praat over de mogelijkheid van verdere bezuiniging. Voor de landbouwsteun eiste minister Hofstra volledige dekking. De be schikbare ontvangsten moeten de uitgaven volledig dekken, want kleine verschillen tussen ontvangsten en uitgaven beslissen altijd over inflatie en het is de druppel die de emmer doet overlopen. De kaspositie van het rijk is nog moeilijk en zij wordt pas in 1958 misschien beter. Er is nu wel gezegd, aldus de minister, dat de financiële toestand volgend jaar misschien wel kan meevallen en dat de uitbetaling van de vijftig miljoen dan wel mogelijk kan zijn, maar wij moeten geen definitieve maatregelen nemen die ons straks in de grootste nood kunnen brengen. Voor 1958 is een nieuwe uitgave te ver wachten van 100 miljoen in verband met de Europese gemeenschappelijke markt. Naarmate het Deltaplan op gang komt, zul len ook daarvoor grotere bedragen nodig zijn. Ook het onderwijs zal grote uitgaven vergen, evenals de wegenbouw. Wij mogen geen va-banque spelen, zei de minister. Wij mogen zeker niet verwachten dat in 1958 de vijftig miljoen voor de landbouw wel kan worden betaald. De motie-Biewenga zou het monetaire evenwicht in gevaar brengen. De regering kan geen bezuiniging aanvaarden waarvan zij niet weet of deze wel is te verwezenlijken. De motie-Droesen (K.V.P.) om geen uit spraak te doen over de hoogte van de grondrente in de kostprijsberekening voor de garantieprijzen in de landbouw noemde minister Mansholt onaanvaardbaar. Indien geen uitspraak zou worden gedaan over de grondrente voor het pachtbeleid, zou de minister tegen de motie geen bezwaar heb ben, maar onder geen voorwaarde kan de minister een motie aanvaarden, die de mo gelijkheid zou inhouden van een verhoging van de garantieprijzen. Indien alleen maar zou worden bedoeld een nauwkeurige be paling wat de eigenaarslasten zijn en het totaalbedrag van 200 miljoen niet wordt overschreden, dan zou minister Mansholt met de motie akkoord kunnen gaan. Waarschijnlijk zal de Kamer het wel eens worden over de nadere uitleg, die de minis ter aan de motie heeft gegeven. De vliegers van de K.L.M. eisen een sa larisverhoging van vijftig percent over het netto-loon. Volgende week zullen vertegen woordigers van de vereniging van K.L.M.- vliegers hierover een onderhoud met de directie hebben. Bij de K.L.M.-directie in Den Haag is een brief ontvangen, waarin de vereniging om een onderhoud verzoekt. Woensdag zal de bespreking in Den Haag plaats hebben. Oscar Wilde: Zolang de oorlog als slecht wordt be schouwd, houdt hij zijn bekoring. Pas wanneer hij als vulgair beschouwd wordt, zal hij zijn populariteit verliezen De Nederlandse ambassade in Washington heeft een gunstig verslag aan de Nederlandse regering gezon den inzake de bespreking, die am bassadeur Van Roijen met president Eisenhower heeft gehad inzake de burgerluchtvaart. Aldus verneemt UP van zeer betrouwbare zijde. Am bassadeur Van Roijen bezocht de president vrijdag in het Witte Huis en overhandigde hem een brief van minister-president Drees. De heer Van Roijen deelde aan de jour nalisten mede: „Ik denk, dat het feit, dat de premier een brief geschreven heeft aan de president over die onderhandelingen het belang aantoont, dat mijn regering en land aan de komende onderhandelingen hech ten". Hij verklaarde verder, dat hij geen vrijheid had om de inhoud van het schrij ven mede te delen. Uit wel-ingelichte kring wordt echter vernomen, dat men gelooft, dat de „nota" de nadruk legt op het grote belang, dat Nederland hecht aan het welslagen van de onderhandelingen. Die zegslieden her inneren er aan, dat, toen de onderhande lingen verleden jaar zonder resultaat werden verdaagd, dit in heel Nederland een slechte indruk maakte. Zij hadden vernomen, dat de Nederlandse regering de ratificatie ophoudt van het verdrag van vriendschap en handel tussen de twee landen tot na de voltooiing van de onder handelingen. De zegslieden achten het onwaarschijn lijk, dat de brief enige toespeling zou be vatten op wat er in Nederland zou gebeu ren, als de onderhandelingen niet succes vol zouden zijn, maar geloofd wordt, dat zo'n eventualiteit een belangrijk effect zou hebben op het aandeel van Nederland aan de NAVO zowel als op de Amerikaans-Ne derlandse betrekkingen. Een hoge Amerikaanse functionaris deel de eerder deze week aan United Press mede. dat men thans besefte, dat de be sprekingen niet langer gevoerd kunnen worden uitsluitend op het terrein van de technische burgerlijke luchtvaart, maar dat de Nederlandse politieke toestand ook in aanmerking moet worden genomen. Het bezoek van minister Staf In welingelichte kringen in Washington hecht men veel belang aan het bezoek dat de Nederlandse minister van Defensie, ir. C. Staf, aan het einde van de maand aan Washington brengt. Men verwacht dat mi nister Staf zijn Amerikaanse ambtgenoot Charles E. Wilson mee zal delen dat de Nederlandse regering het moeilijk vindt om grotere bedragen voor de defensie aan de Kamer te vragen, nu Engeland haar bijdrage aan de NAVO-strijdmacht gaat beperken. Minister Staf zal ook met de Amerikaanse Generale Staven overleg ple gen. De minister zal er de aandacht van deze instanties op vestigen, dat de door de Nederlandse regering voorgestelde verho gingen van de defensie-uitgaven in gevaar komen nu Engeland van plan is Engelse troepen uit West-Duitsland terug te trek ken. De Britse besnoeiingen verzwakken het beschermende potentieel van de NAVO. Deze aspecten zullen, aldus deze welinge lichte kringen, het hoofdonderwerp van de besprekingen uitmaken. Minister Staf wordt als de deken van de Westeuropese ministers van Defensie beschouwd en men is geneigd aan zijn bezoek op die grond een verstrekkender betekenis toe te ken nen dan normaal, juist nu er van verschei dene zijden verzet is gerezen tegen de voorgenomen Engelse besnoeiingen. Tevens zal minister Staf de vooruitzich ten bespreken betreffende de leverantie van moderne wapens ondermeer geleide projectielen aan de NAVO strijdkrach ten. (UP). Na vier dagen met machineschade op de Noordzee te hebben rondgedreven is vrijdagmiddag de IJM 23 „Eben Haezer" de haven van IJmuiden bin nengebracht. Het scheepje, waarmee de drie gebroeders Van Belzen de garna lenvisserij beoefenen, werd reeds dins dag in IJmuiden verwacht. Toen het niet verscheen en alle nasporingen vergeefs bleken, ook al omdat de dikke mist het zoeken bemoeilijkte, maakte men zich ernstig ongerust over het lot van de bemanning. Donderdag ontdek te een Duitse tanker het hulpeloos ronddrijvende schip. Het is nu behouden weergekeerd. ADVERTENTIE Gr. Houtstr. hoek Raamvest Voorjaarsstoffen ATHENE (Reuter) Griekenland is niet bereid deel te nemen aan onderhandelin gen met Groot-Brittannië en Turkije over Cyprus, zo heeft de Griekse minister van Buitenlandse Zaken, Averoff, verklaard. Averoff weigerde de inhoud bekend te ma ken van een rapport dat hij van de Griek se zaakgelastigde in Londen, Nicolareisis, heeft ontvangen over diens besprekingen met het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken. Naar verluidt heeft Nicolareisis verzocht om inlichtingen over de Britse plannen aangaande Cyprus in het licht van de jongste UNO-resolutie over het eiland. ADVERTENTIE Reeds na vijf maanden ruimtegebrek door groeiende omzet Inderdaad H.H. Winkeliers onze zaak is nog maar klein. Maar waarom zoudt u verder zoeken? Wij leveren uit voorraad. Winkel zakken, Ersatzpapier, Gebakschaaltjes, Toon- bankrollen, Luxe pakpapier, Elastiekjes, Zij- devloei, Gebakdozen, Taartranden, Fruit schalen, Cellophanewol, Bonbonzakjes, Grote rollen pakpapier, Golfkarton enz. Ook nemen wij gaarne uw bestellingen aan in zakken of papier met uw firmanaam bedrukt! Zoekt u voor PASEN of MOEDER DAG mooie relief-etiketten als extra ser vice voor uw klant? Etalage karton? Gekleurd golfkarton? of het nieuwste Am. Import be drukt golfkarton? Komt eens langs voor CREPEPAPIER. Als uw HANG- KAARTJES of zelfklevende etiketten plotseling op zijn onthoudt dan dit adres: Trompstraat 61, hoek Lumeystraat. Wat wij kort geleden nog niet hadden, is thans in voorraad en wat wij thans nog niet hebben komt binnenkort. Doch wij kampen reeds met ruimtegebrek en w(j zoeken droge pakhuisruimte. Voor een greep uit onze prijzen zie onze annonce op pag. 8. PARIJS/LONDEN/WASHINGTON (Reu ter) Een woordvoerder van het Franse mi nisterie van Buitenlandse Zaken heeft ver klaard dat de Egyptische regering een verenigd westelijk diplomatiek front tegen over zich zal vinden, wanneer zij de her opening van het Suezkanaal ernstige moei lijkheden in de weg legt. Volgens de woordvoerder houden Franse autoriteiten het voor mogelijk, dat Egypte in de ko mende weken kunstgrepen zal toepassen, hetgeen verder overleg tussen de weste lijke mogendheden nodig zou kunnen ma ken. Een woordvoerder van 't Amerikaan- Over de motie van de heer Roemers (P. v.d.A.) om de prijs van de schoolmelk niet te verhogen, hetgeen anderhalf miljoen zou vergen, zei minister Suurhoff dat de schoolmelk niet voor rekening van het rijk komt, maar voor die van de gemeenten is. Hij voelt niets voor een noodregeling voor weduwen en wezen, want zonder een ver zekeringssysteem zou het geld uit de schat kist moeten komen en die is leeg. Minister Zijlstra verklaarde dat het kabinet zich in de loop van dit jaar tijdig zal moeten beraden over het al of niet herleven van de investeringsaftrek. Aan het eind van het debat deed dr. Drees een beroep op de Kamer de wezen lijke elementen van de bestedingsbeperking en de steun aan de landbouw te aanvaar den in de wetenschap dat de regering voor overleg vatbaar is. Maar men moet geen moties aannemen die het regeringsbeleid onmogelijk zouden maken, zodat de rege ring er dan niet meer de verantwoording voor zou kunnen dragen. Dinsdag wordt het debat voortgezet. De Kamerleden, die maandag naar Suriname zouden vertrekken, hebben hun vertrek uitgesteld tot donderdag. NEW YORK (Reuter/AFP). De UNO- Assemblée heeft gisteravond besloten haar elfde zitting, die op 12 november begon, tijdelijk te verdagen. De voorzitter, prins Wan van Thailand, kan de vergadering weer bijeenroepen voor het geval, dat het noodzakelijk is het debat over de Hon gaarse kwestie en het Nabije Oosten voort te zetten. In Amsterdam is vanmiddag een ten toonstelling geopend van de in 1956 gemaakte beste persfoto's. Er is enige tijd geleden rond deze tentoonstelling nogal wat rumoer geweest omdat be zwaar werd gemaakt tegen Russische deelneming. Het bestuur van de „Ne derlandse vereniging van foto-journa listen" heeft toen de tentoonstelling voor onbepaalde tijd uitgesteld. Een enquête onder de leden wees daarna uit dat deze in meerderheid wensten dat alle landen zouden worden toege laten. „De persfoto dient als niet- politiek te worden aangemerkt", aldus de conclusie van de overgrote meerder heid der leden. Men vindt hierboven twee bekroonde foto's. Links Spat- heimkehrer" van de Duitse fotograaf H. R. Pirath, een foto van een krijgs gevangene, die uit Rusland terug komt, doch door zijn eigen kind niet herkend en derhalve verstoten - wordt. Rechts: „Spelmoment bij basketball" van de Russische fotograaf S. Preo- brazjensky. De „Zilveren camera", prijs voor de beste Nederlandse foto, ging naar de heer P. Machielsen uit Amster dam, voor een opname van Prins Bernhard met Prinses Beatrix. se departement van Buitenlandse Zaken heeft medegedeeld, dat Washington secre taris-generaal Hammarskjoeld een tijde lijke regeling voor het gebruik van het Suezkanaal en de feetaling van de kanaal rechten heeft voorgesteld. De woordvoer der deelde dit mede in antwoord op de vraag, of Amerikaanse schepen de rech ten rechtstreeks aan de Egyptische kanaal maatschappij zouden betalen. Te Londen verwacht men dat de Britse regering er bij de Egyptische autoriteiten op aan zal drin gen te antwoorden op het Viermogendhe- denvöorstel voor een tijdelijke regeling. Men verwacht dat Hammarskjoeld deze aangelegenheid binnenkort te Cairo ter sprake zal brengen. Verleden maand hebben vertegenwoordi gers van de Verenigde Staten, Groot-Brit tannië, Frankrijk en Noorwegen bij Hammarskjoeld een plan ingediend, dat voorziet in het betalen van de kanaalrech ten aan de Wereldbank in plaats van rechtstreeks aan Egypte. Deze zou de helft hiervan onverwijld ter beschikking van Egypte stellen, en, in afwachting van een definitieve overeenkomst de andere helft beheren. De Egyptische autoriteiten heb ben tot dusverre nog niet op het voorstel gereageerd. Niets gevonden De Egyptische kikvorsmannen, die ont plofbare stoffen moeten verwijderen uit de tot zinken gebrachte sleepboot „Edgar Bonnet" in het Suezkanaal, hebben nog niets gevonden. Een Nederlandse ber gingseenheid staat gereed om op elk ge wenst ogenblik met het lichten van het wrak te beginnen. De Nederlandse ber gingsvaartuigen hebben het wrak van de baggermachine „Louis Perrier" naar Port Foead gesleept. Twee schepen zijn te Port Said het Suezkanaal ingevaren met bestemming Suez. Het zijn het jacht Koeweit Maralvi (147 ton) en de Griekse sleepboot Micha- lis (238 ton). Zij behoeven geen tol te be talen daar zij niet groter zijn dan 300 ton. Het Egyptische blad „Al Ahram" schrijft, dat de Amerikaanse steun voor de Israëli sche eisen op vrijheid van scheepvaart in de Golf van Akaba, de vaart van Israëli sche schepen door het Suezkanaal en het beheer van de UNO-politie over Gaza ge lijk staat met een poging om het UNO- handvest te gronde te richten. Het blad is van oordeel, dat na de Israë lische ontruiming „de strijd is verplaatst van het militaire naar het politieke ge schil over het Suezkanaal". Volgens radio- Moskou heeft president Eisenhower een rechtstreekse aanval op Egypte gedaan en internationale conventies geschonden door de Straat van Tiran en de Golf van Akaba tot internationaal vaarwater te verklaren. In Amsterdam-Noord is de 64- jarige heer H. J. Tullener, die per fiets de Leeuwarderweg wilde oversteken, door een auto aangereden. Het slachtoffer werd zo ernstig gewond dat hij ter plaatse is overleden. Op het kruispunt Van Alkemadelaan- Ruychrocklaan te Den Haag verleen de een personenauto geen voorrang aan een motorrijwiel, bestuurd door de 44- jarige Hagenaar W. G. C. Deze kwam in botsing met de trottoirband, waardoor de motor omsloeg en hijzelf over de motor tegen een boom werd geslagen. De heer C. is vrijwel onmiddellijk ter plaatse over leden. De 46-jarige krantenbezorger J. J. van Slooten is op de drukke Amsterdamse straatweg bij Baarn ter hoogte van de Jacob van Lenneplaan bij het oversteken van de weg door een auto aangereden en op slag gedood. De 81-jarige wielrijder W. van V. uit Den Haag is, doordat hij naar de politie mededeelt vergat voorrang te verlenen op een kruispunt in Den Haag, in bot sing gekomen met een vrachtauto. Het be jaarde slachtoffer is overgebracht naar het ziekenhuis aan het Westeinde, waar hij vanmorgen om elf uur is overleden. I Tengevolge van verkeersonge- f lukken in ons land zijn in 1957 om het leven gekomen 185 personen, j van wie 26 kinderen. a vmaaaaaaBBBaaBa«BHBBaaaBaaBaa»aaaaaaaaaaaaaaBaaaaaaaaaaa MOSKOU, WENEN, BOEDAPEST (AFP/ Reuter/UP). Uit gewoonlijk goedinge- lichte bron in Moskou is vrijdag vernomen, dat de Hongaarse premier, Janos Kadar, op 18 maart naar Moskou zal komen. Radio-Boedapest heeft bekend gemaakt, dat de Hongaarse regering vrijdag, op ver zoek van de vakverenigingen, besloten heeft de wet op de nationale feestdag te wijzigen. Hierdoor zal op de vijftiende maart de dag, waarop de revolutie van 1848 wordt herdacht gewoon worden doorgewerkt. Alleen de schoolkinderen krijgen vrijaf op deze dag. De Hongaarse politie heeft vijf voor aanstaande predikanten van de calvinisti sche kerk in Boedapest gevangen genomen, aldus verluidt uit gewoonlijk betrouwbare bron. De regering heeft hen van tegenrevo- lutionaire activiteit beschuldigd. Bisschop Ravasz en dr. Pap, de leiders van een „verjongingsbeweging", waarvan de vijf predikanten aanhangers waren, zou den onlangs van hun vroegere kerkelijke functies zijn „geïsoleerd": de bisschop is uit Boedapest naar een dorpje in de buurt van de hoofdstad vertrokken en dr. Pap is „om gezondheidsredenen" met verlof ge gaan. ADVERTENTIE BA'RTEllORlSSTR HAARLEM TEL 13439 FERD B0LSTR. 40 ADAM TEL. /17162 FALCON GABARDINE JASSEN XlOOOOCOOOOOOOOOOOOOOO blz. De grondlegger van de Nederlandse vloot herdacht 4 Bij de vertaling der memoires van een Amerikaanse misdadiger 6 De tweevoudige strijd van Hongarije tegen het water 5 Uit een te Jeruzalem verschijnend blad vertaalden wij de satire: „Hoe Israel de sympathie van de wereld verwierf" j Verder in dit nummer onder meer de rubrieken: Voor de microfoon. Onze namen. Over oude litteratuur. Onze puzzel en de afdeling voor de jeugd OOOOOOOOOOOOOOOOCOOOOTOOOfY

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 1