Reeds voor f. 175.- Maatatelier ZONNEVELD Zevende improvisatieconcours voor organisten te Haarlem „WOLLANA" flinke vrouwelijke krachten Actief persoon Garageboxen vrouwelijke jongste bediende STOFZUIGERS^ Fa. DE VILDER KAAS herencostuum of damestailleur Ook dit jaar in Holland Festival Jeugd moet weerhouden worden van het roken J. Brandenburg overleden Nog een plein erbi j in Beverwijk Kinderpostzegelactie bracht 1,8 miljoen op Nederlands-Belgische kwes tie Baarle-Hertog komt voor Internationaal Gerechtshof Goede vangst in het Rvfylke fjord BPyp^wmc Tulp meest aangevoerde bloemensoort in Beverwijk Vanmorgen in de vishal „Thorpe Grange" vlot Scheepvaart en op zee HET SUCCES VAN DE VOOR J A ARSBEURS WASSERIJ HOEK EN VAART v. d. BOOGAARD JONGEDAME Belastingaangiften c broek Bij de verwezenlijking van de in 1951 gewaagde poging om door het uitschrijven van een improvisatiewedstrijd op het befaamde orgel in de Grote Kerk te Haarlem, de kunst van het improviseren weer meer in de publieke belangstelling te brengen, welke onderneming als een nieuw verschijnsel aan het internationale muziekfirma- ment kon worden begroet, werd slechts schuchter de mogelijkheid verondersteld, dat dit initiatief tot een jaarlijks wederkerende gebeurtenis met een inderdaad interna tionale bekendheid zou uitgroeien. Uit het feit, dat in 1957 voor de zevende maal deze specifiek Haarlemse orgeldagen met een goed vertrouwen op een grote belang stelling wederom kunnen worden georganiseerd, mag worden vastgesteld, dat het in 1951 genomen initiatief ten volle is geslaagd. De vele gelegde contacten hebben er toe medegewerkt de naam van Haarlem als orgelstad tot ver over de landsgrenzen te verbreiden. In navolging van Haarlem werd in oktober 1956 in Sankt Florian een improvisatieconcours, voorlopig nog op nationale leest, gehouden. In overleg met de organisatoren werd één der prijswinnaars van dit concours, te weten Josef Friedrich Doppelbauer uit Wels in Oostenrijk, voor het Haarlemse concours 1957 als mededin ger naar de wisselprijs ingeschreven. Hij zal deze met Hector Zeoli (die vorig jaar verstek moest laten gaan) uit Buenos Aires en Hans Günther Wauer uit Merseburg en W. Daim uit Amsterdam in artistieke concurrentie met de houder van de prijs, Klaas Bolt, uit Haarlem, moeten betwisten. De jury bestaat uit Marie Claire Alain uit Parijs, professor Joseph Ahrens uit Berlijn en Adriaan Engels uit 's-Gravenhage. Na afloop van een op 12 juli in het Concertgebouw te geven concert voor orgel en orkest zal het gemeentebestuur van Haarlem de medewerkers aan het concours officieel in de ridderzaal van het stadhuis ontvangen en zal burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers de wisselprijs aan de winnaar van de improvisatiewedstrijd uitreiken. Ook in deze bijeenkomst zal het orgel (in dit geval een kabinetorgel, bespeeld door Albert de Klerk) zich doen horen. Ten einde het componeren van muziek voor orgel te stimuleren werden in de af gelopen jaren enkele opdrachten aan v"- derlandse componisten gegeven en prijs vragen uitgeschreven. De opdracht voor de in 1957 uitgeschreven prijsvraag luidt: een orgelcompositie met één of twee in strumenten of één of twee zangstemmen. De speelduur is gesteld op minimaal vijf en maximaal twintig minuten. Er zullen twee prijzen (van respectievelijk driehon derd en tweehonderd gulden) worden toe gekend. De bekroonde werken worden tijdens het op 12 juli te geven con cert uitgevoerd. De commissie heeft besloten voor het in 1958 te houden con cours een opdracht te geven aan een bui tenlandse componist voor het componeren van een concert voor orgel en orkest. Men hoopt hiermee opnieuw in de grote behoef te aan dergelijke werken te voorzien. De in 1955 genomen proef om aan het concours een zomeracademie voor organis ten te verbinden, werd in 1956 voortgezet. Het enthousiasme, waarmee de cursisten de lessen volgden en hun onverdeeld gun stig oordeel over het peil van het onder wijs, dat door vooraanstaande docenten werd gegeven, vormt een stimulans om ook in 1957 hiermede voort te gaan. Het aantal buitenlandse studenten steeg niet onbelangrijk. Blijkbaar begint de zomer academie in het buitenland meer bekend heid te krijgen, hetgeen ook mag worden afgeleid uit de belangstelling van over heidswege. De regeringen van Oostenrijk en Luxemburg gaven hiervan blijk door het beschikbaar stellen van enkele studie beurzen. Ook de Nederlandse regering bleek bereid te zijn ten behoeve van enkele organisten studiebeurzen in- uitzicht te stellen. Dit is te meer verheugend omdat is gebleken, dat de kosten verbonden aan het deelnemen aan de cursussen en het daarmede gepaard gaande verblijf van drie weken in Haarlem, voor vele organisten een bezwaar oplevert. Ten einde de bui tenlandse deelnemers in de gelegenheid te stellen de lessen in interpretatie en impro visatie van een Nederlandse leerkracht te ontvangen, zullen deze gegeven worden respectievelijk door Gustav Leonhardt en Cor Kee als vertegenwoordigers van de Nederlandse school. De Franse en de Duit se school worden door Marie Claire Alain en Anton Heilier vertegenwoordigd. Het aantal deelnemers is nog (te) klein, maar men hoopt dat de aangeboden beurzen als nog een verbetering zullen brengen, omdat voor serieuze gegadigden hierdoor het kostenbezwaar kan worden weggenomen. Aan de zomeracademie zal op uitnodiging van de commissie ook worden deelgenomen door de vier jeugdige organisten, die zich hebben laten horen in de muzikale demon stratie van het Interscholaire Jeugdtour- nooi 1957 te Haarlem. In de zomeracademie is tevens een pro gramma opgenomen van lezingen, die ook voor leden van de Volksuniversiteit toe gankelijk zullen zijn! Prof. J. Ahrens uit Berlijn zal spreken over de problematiek van de improvisatie, J. Zachariassen uit Aabenraa over de aan hem opgedragen restauratie van het orgel van de Grote Kerk, Hans Brandts Buys over barok, dr. M. A. Vente over gothiek en renaissance, Nederlandse commissie stelt samen hang vast tussen roken en longkanker Een op verzoek van de directeur-generaal van de Volksgezondheid door de voorzitter van de Gezondheidsraad ingestelde com missie van onderzoek omtrent een mogelijk verband tussen roken (in het bijzonder het roken van sigaretten) en longkanker, stelt in haar rapport dat zjj op statistische gron den tot de overtuiging is gekomen dat een samenhang tussen beide bestaat. De vraag of hier sprake is van een cau sale samenhang en zo ja in hoeverre, kan de statistiek uiteraard niet beantwoorden, zo heeft de commissie verder in haar rap port opgemerkt, maar andere mogelijke, eveneens uitvoerig bestudeerde factoren, bleken in dit opzicht alle minder in aan merking te komen dan het roken. De com missie heeft, naar het ministerie van So ciale Zaken en Volksgezondheid ons mede deelt, kortgeleden haar rapport uitgebracht. Mede op grond van deze overweging is de minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid van oordeel, dat stappen dienen te worden ondernomen om de jeugd van vroegtijdig en sterk roken te weerhouden. De minister hoopt daarmede te bereiken dat bij een volgende generatie van vol wassenen de nu reeds verontrustende stij ging in de frequentie van longkanker zich niet zal voortzetten. De gezondheidsraad heeft thans een nieu we commissie in het leven geroepen die tot taak heeft na te gaan op welke wijze de jeugd het beste kan worden benaderd en voorgelicht omtrent de aan het roken als gewoo'nte verbonden gevaren. Deze com missie heeft bovendien tot taak richtlijnen aan te geven die door daarvoor in aan merking komende instanties kunnen wor den gevolgd. dr. J. F. Obermayr over Andreas Werk meister. Heilier dirigent Op 8 juli zullen de deelnemers aan het improvisatieconcours in de Grote Kerk ge legenheid krijgen hun bekwaamheden als concerterende organisten te bewijzen. De juryleden spelen op 11 juli. De dag daaroD heeft een concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest plaats, waar de be kroonde composities door Piet Kee worden vertolkt en dat onder leiding staat van prof. Anton Heiller uit Wenen, die onder meer de eerste uitvoering in Nederland van zijn „Te Deum" zal dirigeren, een werk voor koor en konerblazers. Het pro gramma vermeldt verder het „Gloria" van Vivaldi voor strijkorkest en vocale solisten, benevens het orgelconcert van Hendrik Andriessen, zo nodig met een werk van Zsoltan Kodaly aangevuld. Medewerking verlenen het vocale ensemble van de N.C. R.V. en het Nederlands Kamerkoor, bene vens nader aan te wijzen solisten. Zowel de improvisatiewedstrijd als de overige concerten zijn wederom in het Hol land Festival opgenomen en zullen door de N.C.R.V. en door de Wereldomroep worden uitgezonden. Men is nog zoekende naar middelen om te voldoen aan de vele aanvragen naar band-opnamen van de verrichte improvisaties, zulks ten dienste van het onderwijs in deze te lang miskend geweest zijnde kunst, die van Haarlem uit zo'n belangrijke nieuwe stimulans heeft gekregen. Het blijft nog moeilijk voldoen de bekwame deelnemers te vinden. De or ganisatoren zijn dan ook dankbaar voor ieder nationaal concours, dat - zoals te Sankt Florian het geval was - wordt ge houden, aangezien de winnaars daarvan éls kandidaten in aanmerking kunnen komen. Thans is het vinden van improvi satoren voornamelijk èen kwestie van speurwerk en relaties. Te laat is dit jaar een aanvrage tot deelneming uit Praag binnengekomen. Men hoopt deze organist, die warm is aanbevolen door de Tsjechische organisatie van toonkunstenaars, voor het volgend jaar te kunnen uitnodigen. De tweede Nederlandse deelnemer, de organist van de Gereformeerde Kerk aan de Kei zersgracht te Amsterdam, is door een jury gekozen na een auditie, waarvoor vier ge gadigden hadden ingeschreven. Extra bespelingen De belangstelling voor het Internationale Orgelconcours uit het buitenland is voort durend stijgende. Dit jaar is er aan de prijsvraag voor het eerst ook door Franse componisten deelgenomen. Gebleken is dat de laatste jaren het bezoek aan de Grote Kerk te Haarlem sterk toeneemt. Er wor den vele extra orgelconcerten gegeven op verzoek van allerlei congressisten, die het instrument van naam kennen en het ook wel eens willen horen. Ten gerieve van de toeristen worden er in het bollenseizoen van 15 april tot 15 mei, dagelijks van 11.30 tot 11.50 orgelbespelingen gegeven, dit jaar voor het eerst, bij wijze van proef. Te Amsterdam is Donderdag overleden de heer J. Brandenburg, lid van de Am sterdamse gemeenteraad voor de C.P.N. en lid van de Eerste Kamer sinds 1946. Burge meester Van Hall heeft de heer Branden burg gisteravond in de Amsterdamse ge meenteraad met een kort woord herdacht. Enkele weken geleden hebben speciaal voor de heer Brandenburg overgekomen Russische specialisten hem onderzocht. Nu het viaduct bij de Meerstraat te Be verwijk is gereedgekomen, is het noodza kelijk geworden de door de demping van de Haven ontstane zandvlakte te gaan be straten. Het Marktplein zal hierdoor een grote uitbreiding ondergaan, die in de toe komst zal voorzien in een grote behoefte aan parkeer- en opstelruimte voor de aan de Meerstraat gelegen veilingen. Ook zal het plein zich uitstekend lenen voor het houden van lunaparken. Dit plan, waarmee burgemeester en wet houders bij de gemeenteraad om krediet aankloppen, brengt met zich mee, dat het gehele wegprofiel in de Meerstraat zal moe ten worden gewijzigd. Als gevolg van de demping van de haven is de vrije lozing van het oppervlaktewater onmogelijk ge worden en hierdoor is een wijziging in het wegprofiel met aanleg van rioleringsbuizen nodig geworden. Ook zal de nog aanwezige beschoeiing verwijderd moeten worden. Het nieuwe plein zal vervolgens van ver lichting en boombeplanting moeten worden voorzien, zodat een nuttige openbare ruim te ontstaat. Een en ander gaat de gemeente Beverwijk 274.200 kosten. Onder aan de raadsvoordracht staat voorzichtig genoteerd: „indien de kapitaals positie van de gemeente zulks toelaat". Be verwijk is krachtens de met het Rijk aan gegane overeenkomst verplicht de bestra ting van deze uitbreiding te betalen. Het Rijk heeft de kosten van de demping voor zijn rekening genomen. De postzegelactie „Door het kind voor het kind" 1956, de dertigste sedert 1924, heeft dank zij de medewerking van ruim een half miljoen schoolkinderen van ruim 17.000 scholen, een netto bedrag opge bracht van 1.8 miljoen gulden; dit is 400.000 gulden meer dan in 1955 en 800.000 gulden meer dan in 1953. Het bestuur van de stichting „Voor het kind" is uitermate voldaan over het resul taat van deze actie, die min of meer werd doorkruist door de hulpactie aan Honga rije en gevoerd werd in de hamsterperiode. Niettemin zijn de schoolkinderen en de plaatselijke comité's er in geslaagd pre cies 26.344.331 postzegels aan de man te brengen, die aan toeslag een bedrag van f 1.089.000.opbrachten. Bovendien zijn enkele miljoenen prentbriefkaarten ver kocht. De honderden kindertehuizen zijn sedert 1924 gesteund met een bedrag van 13,5 mil joen gulden, zijnde de totale opbrengst van alle dertig kinderzegelacties. De Nederlandse minister van Buiten landse Zaken, mr. J. M. A. H. Luns, en de Belgische ambassadeur in ons land, J. M. G. baron van der Straeten Waillet, hebben op het ministerie van Buitenlandse Zaken een overeenkomst getekend op grond waar van Nederland en België besluiten het nu reeds enkele jaren bestaande „grensge schil" in de Belgische enclave Baarle- Hertog nabij het Nederlandse Baarle-Nas- sau, waarbij enige woonhuizen zijn betrok, ken, aan het Internationale Gerechtshof in Den Haag voor te leggen. HAUGESUND (UP) Vier Noorse ha ringvissersschepen hebben vrijdagmiddag een vangst gedaan, die wellicht uniek in de geschiedenis van de haringvisserij is. Zij brachten ruim 30.000 hectoliter haring in één keer aan boord. In de Ryfylkefjord wisten de vier schepen een reusachtige school haringen te verschalken. Binnen een half uur was het nieuws bekend en snel den een kleine honderd collega's kapiteins naar de plaats, waar de vis zo wonder baarlijk talrijk was. De waarde van de vangst wordt geschat op ruim 570.000 Noorse kronen. Onder de 80 opvarenden van de vier schepen worden in dat geval 170.000 kronen verdeeld. Blijkens de statistiek van de bloemen veiling „Het Centrum" te Beverwijk zijn in 1956 502.778 bos tulpen aan de veiling aangevoerd; een aantal, dat door geen en kele andere bloemensoort is overtroffen. Deze tulpen brachten op f 294.873,20. De doorsneeprijs per bos was f 0,59 tegen f 0.53 in 1955. De teelt van anjers neemt ook toe, want er kwamen 101.218 stuks anjers aan de veiling, die f 0.08 per stuk opbrachten te gen f 0.09 in 1955. Andere belangrijke soorten waren, met tussen haakjes de prij zen van 1955: anemonen 236.826 bos f 0,13 (f 0,13); blauwe druifjes 105.860 bos, f 0,41 (f 0,23); chrysanten 130.056 bos, f 0,56, (f 0,41), 109.277 stuks f 0,13 (f 0.09). Er was ook een produkt waarvan slechts een bos werd aangevoerd: ligistrum, dat f 0,34 op bracht. Bij de potplanten stonden de klei ne begonia's bovenaan met 21.160 stuks, die per st.uk f 0,16 noteerden tegen f 0,20 in 1955. Er waren 19.123 afrikanen, waarvoor gemiddeld f 0,11 werd betaald. Bij de kis ten waren de violen'met 2511 kisten de meest aangevoerde soort. Per kist werd ge middeld f 2,27 betaald. BEGRAFENIS CAROLINE VAN DOMMELEN Familieleden en belangstellenden, onder wie zeer veel ouderen, hebben vrijdagmid dag de toneelspeelster en schrijfster Caro line van Dommelen naar haar laatste rust plaats op de begraafplaats Zorgvlied aan de Amstel begeleid. Hierbij waren onder meer aanwezig Fien de la Mar, Jack Dixon en Frits Schiller Sr. Bij de bloemstukken en kransen was er een van de Amsterdam se Stadsschouwburg. Het britse m.s. „Thorpe Grange", dat vrijdag in de Westerschelde bij Vlissingen aan de grond was gelopen, is 's middags door de sleepboten „Witte Zee", „Scaldis", „Holland" uit Terneuzen en „Gerling" vlotgesleept. De „Thorpe Grange" is naar de rede van Vlissingen gebracht. Het schip is daar voor anker gegaan, in afwachting van het onderzoek. HAVENBERICHTEN. Op vrijdag kwamen in IJmuiden binnen: Metropole van Swansea, Duisburg van Ant werpen, Amasus Fluvius van Leeuwarden, Helena van Malden, Geffle van Parijs, Whitby Abbey van Goole, Margaretha van Garfston, Marsworth van Ldnden, Westland van Buenos Aires, Ilias van Palermo, Atlan tic van Fowey, Anna Elisabeth van Huil, Awtho van Port Talbot, Grumo van Londen, Irma van Dakar, Emanuel II van Kingsley, Unites van Londen, Noordland van Liver pool, Zaanstroom van Lyth, Donau van Swansea, Irima van Le Havre. Vertrokken zijn: Texelstroom naar Man chester, Helena naar Barbados, Theseus naar Rotterdam, Geffle naar Parijs, Ingarö naar Newcastle, Thorbjorg naar Galveston, Duurd naar Bordeaux, Margarethe naar Huil, Normaudda naar Gothenburg, Jagers fontein naar Southampton, J'elö naar Skiën, Marsworth naar Rotterdam, Heelsum naar Rotterdam, Brouwersgracht naar Stettin, Nore naar Stockholm, Dubbe naar Bor.gholm, Erasmus naar Antwerpen. Vandaag drie Aan de IJmuidense afslag loste vandaag de Sch. 54 1125 kisten, waarvan 110 schel vis, 300 makreel en 480 haring; de Kw. 87 „Albatros" 630 kisten, waarbij 140 schel vis, 120 haring, 175 wijting en verder 190 stuks stijve kabeljauwen en de Kw. 80 „Dirk Maria" 720 kisten, waarbij 160 makreel, 180 haring en verder 120 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart was present met 2000 kisten schol, 30.000 kg. tong en 500 stuks stijve kabeljauwen. Voor de export De export nam vandaag schol, tong, tar bot en kabeljauw af. Grote schol noteerde f 23—f 27, grootmiddel f 19—f 23, zetschol f26—f31 en schol I f 23—f 28. Grote tong haalde f 2.70f 2.80, grootmiddel f 2.60 f 2.80, kleinmiddel f 2.80—f 3, tong I f 2.80 f 3, en slips f 2.55f 2.65. Tarbot deed f 2.30f 2.60, regels grote kabeljauw f 84-- f 102, kleine f 42f 49 en kisten kabeljauw f 76—f 92 Het binnenland in Er waren vandaag nog 400 kisten „Bres- kens"-haring, die van de hand gingen voor f 15f 16. De andere haring maakte f 19 f 16 en de makreel f 19f 15, zwarte kool- vis bracht op f 33f 36, grote gullenmaat f 15f 16 en witte kool vis f 58f 67. Gro te gul haalde f29f36, middel f26f31 en torgullen f 21f 26. Leng maakte f 64 f 69, grote schelvis f 24f 29, grootmiddel f 23f 28, kleinmiddel f 22f 27, pennen f20f27 en braadschelvis f 18f24. Wij ting bracht op f 15f 12, schol 2 f 15f 23 en schol 3 f 11—f 15. Wat er komt Voor de maandagmarkt werden vanmor gen ondermeer verwacht de „Vios I" met 1050 kisten, waarbij 100 schelvis; de „Am sterdam" met 1000 kisten vis en de „Klaas Wijker" met nog onbekende vangst. Voorts zou de „Vikingbank" (van 26 febr.) sto mende zijn. Algenib, 7 v. Santos n. Vitoria. Amstelmeer, 7 v. Curagao n. Los Angeles. Amstelstad, pas. 7 Port Elizabeth n. Durban. Arendsdijk, 8 te New Orleans. Almdijk, 7 te Rotterdam. Axeldiik, 7 te Rotterdam. Alamak, 8 v. Las.Palmas n. Rio de Janeiro. Aalsdijk, 9 te Penang. Alkaid, 8 te Las Palmas. Amstelveen, 7 te Damman. Alderamin, 8 te Durban. Argos, 8 te Tel Aviv. Attis, 8 te Carupano v. Puerto La Cru/. Aegis, 8 te Baltimore v. Santa Marta. Alcor, 8 te Montevideo. Alphacca, 8 te Boston. Amstelveen, 7 360 m. n.o. Guadeloupe n. W'stad. Arendskerk, 8 te New Orleans v. Rotterdam. Alphard, 8 te Antwerpen v. Bremen. Ariadne, pass. 8 Gibraltar n. Savona. Angolakust pas. 8 Las Palmas n. Le Havre. Bennekom, 8 te Rio Haina. Bogowonto, 7 v. Durban n. Surabaja. Bengalen, 9 te Tj. Priok. Billiton, 7 395 m. n.o. St. Helena n D n' v Borneo, 9 te Priok. Banda, 8 te Tj. Priok. Bontekoe. 8 te Tj. Priok. Boissevain, 10 te Hongkong. Both, 8 te Tj. Priok. Bennekom, 8 te Rio Haina v. Amsterdam. Bawean, 11 te San Francisco verw. v. Manilla. Calamares, 7 v. Santa Martha n. New York. Cirrus (weerschip), 7 te Rotterdam. Caltex Utrecht, 10 te Rotterdam verw. Celebes, 8 v. Belawan n. Dakar. Caltex The Hague, 8 te Texascity. Camerounkust, 7 te Antwerpen. Caltex Delft, 8 te Port Arthur v. Norrkoping. Castor, 8 te Pto. Cabello v. La Guaira. Cleodora, 8 dw. Colombo n. Chittagong. Camitia pass. 8 Panamakanaal n. Curara^ Cinulia 9 te Curasao verw. Cistula 8 te Rotterdam verw. Clavella 14 te Abadan verw. Crania 19 te Brisbane verw. Delfland, 7 v. Santos n. Ilheos. Duivendrecht, pass. 7 Key West n. Londe;; Delft, 7 v. Amsterdam n. Emdên. Doris, 8 te Bremerhaven. Dalerdijk, 8 te Balboa. Dordrecht, 8 v. Philadelphia n. New York. Eemland, 8 te Bahia v. Recife. Erinna, 8 v. Bangkok n. Pladju. Etrema, 12 te Recife verw. Friesland SSM, 13 te Rotterdam verw. Gaasterkerk, 7 te Amsterdam. Gabonkust, 7 v. Amsterdam n. Dakar. Gadila, 8 250 m. z.o. Babar n. Balikpapan. Haarlem, 7 te Amsterdam. Haulerwijk, 7 te Rotterdam. Helena, 8 v. Amsterdam n. Barbados. Hydra, 7 245 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Hilversum, 8 te Dakar verw. v. Falmouth. Hecuba, 8 te Guanta v. La Guaira. Hermes, 8 te Cristobal v. Port Au Prince Jason, 7 te Curagao. Jason, 8 te Curagao v. New York. Joseph Frering 10 te IJmuiden verw. Kabylia, 10 te Curagao verw. Kalydon, 15 te Rotterdam verw. Kara, 15 te Pauillac verw. Katelysia, 10 te Perthamboy verw. Kellia, 8 te Rotterdam verw. Kopionella, 8 te Kaapstad verw. Koratia, 11 te Bachaquero verw. Khasiella, pass. 8 Algiers n, Ceuta. Korovina, 8 dw. Cairns n. Wellington. Kosicia, 15 te Rotterdam verw. Kylix, 9 te Heysham verw. Kalianda, 8 te Sanana. Kota Inten, 8 te Singapore. Koningswaard, 8 v. Calcutta n. Singapore. Leopoldskerk, 7 te Hamburg. Lindekerk, 8 te Khorramshar. Lemsterkerk, 8 te Damman. Lindekerk, 8 te Khorramshahr. Maashaven, pass. 7 st. Paulsrock n. Z.-Amerika. Muiderkerk, 9 te Genua. Maasdam, 8 v. Bermuda n. Nassau. Maas, 9 te Mobile v. Kingston. Mentor, 8 v. New Orleans n. Maracaibo. Merwede, 8 280 m. n. Dakar n. Las Palmas. Marpessa, 9 te Curagao verw. Metula, 8 te New Plymouth. Nigerstroom, 8 te Freetown v. Dakar. Nieuw Amsterdam, 8 v. New York n. St. Thomas. Ouwerkerk, 9 te Brisbane verw. Oranjefontein, 8 te Durban. Oldekerk, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Oranjestad, 7 v. Amsterdam n. Hamburg. Orion, 8 te Rotterdam n. Algiers. Oranjefontein, 8 te Durban. Osiris, 7 400 m. n.o. Azoren n. Curagao. Ouwerkerk, 8 te Brisbane v. Newcastle. Omala, 13 te Rio de Janeiro verw. Ondina, 13 te Curagao verw. Pieter S, 7 v. Londen n. Swansea. Purfina Nederland, 8 te Durban. Prins Johan Willem Friso, 8 te Antwerpen. Prins Willem, 28 te Rotterdam. Prins Willem IV, te Bordeaux. Pygmalion, 7 t.h.v. Barbados n. Trinidad. Pendrecht, pass. 8 Flores Az. n. Port Everglades. Prins Willem III, 10 te Douala verw. Rijndam, 8 te Cobh. Raki, 8 te New Orleans. Rita, 9 te Penang. Roebiah, 9 v. Panamakanaal n. Port of Spain. Rotula, 16 te Santos verw. Sumatra, 8 v. Napels n. Genua. Stad Rotterdam, pass. 7 Kp. St. Vine. n. R'dam. Stad Schiedam, 8 v. Bona n. Rotterdam. Salatiga, 8 v. Bombay n. Cochin. Schelpwijk, 8 v. Singapore n. Geelong. Straat Madura, 8 v. Colombo n. Singapore. Stanvac Selo, 9 te Semarang verw. Stanvac Talang Akar, 8 te Port Swettenham. Sunetta, 8 te Pladju. Soestdijk, 7 450 m. z.w. Azoren n. Havana. Schiedijk, 8 te Baltimore v. Philadelphia. Stad Breda 10 te Rotterdam verw. Solon, 8 v. Pto. Cabello n. Trinidad. Talisse, 9 te Kuweit. Tabinta, pass. 7 Ceylon n. Canada. Thelidomus, 10 te Bajo Grande verw. Tibia, 24 te Las Palmas verw. Tomocyclus, 8 te Curagao verw. Trajanus, 8 te Curagao v. Santa Marta. Teiresias, 8 te Pt. Swettenham. Van Noort, 6 te Tj. Priok. Weltevreden, pass. 8 Vlissingen n. Rotterdam. Wielarecht, 8 te Nynashamn. Wonosari, 9 te Madras. Woensdrecht, 8 v. Balikpapan n. Manilla. W. Alton Jones, 7 50 m. n. Comoro eil. n. R'dam. Weltevreden, 8 v. Antwerpen n. Rotterdam. Willemstad, 8 te Pto. Limon v. Aruba. IJssel, 8 te Pto. La Cruz v. Trinidad. Zijpenberg, pass. 8 Las Palmas n. IJmuiden. Zuiderkruis, 10 te Amsterdam verw. KLEINE VAART Alcetas, 7 v. Malta n. Patras. Bab T, 7 v. Santander te Bayonne. Boreas, 8 te Rotterdam n. Malta. Energie, 8 v. d. Limfjord te Rochester verw. Elsa, 5 v. Bayonne n. Port Talbot. Inspect. Mellema, 7 te St. Abbshead n. Pa Palice. Joost, 7 te Sandetti n. Dordrecht. Kaap Falga, 5 v. Bayonne n. Londen. Kaap St. Vincent, 6 v. Aalborg n. Vestervik. Notos, 7 v. Palermo n. Tunis. Phidias, 7 te Amsterdam n. Kopenhagen. Plato, 7 te Cadiz n. Oran. Pavo, 7 v. La Rochelle n. Requejada. Tilly, 7 v. Bordeaux n. Barry. SLEEPVAART Ebro. 7 120 m. o.n.o. Madeira n. Mombasa. Noordholland, 7 840 m. o.n.o. Barbados n. Pto. Cabello. Rode Zee, 7 100 m. o. Gibraltar n. Triëst. Thames, 7 te Horta. „BUSCH" breimachine met de eenvoudige draadgeleider „ELNA" de werkelijk vol- autom. Zwitserse naaimachi ne met wereldreputatie. Vraagt vrijblijvend demonstratie aan huis. TEMPELIERSSTRAAT 68, HAARLEM - TEL. 21164 WIJ VRAGEN GEHUWDE DAMES eventueel voor halve dagen. Bloemendaalsestraafweg 17 Santpoort-Station gevr. voor beheer en uitbrei ding van bestaand agent schap Levens- en Volksverz. te IJmuiden. Vaste cond. m. hoge provisieregeling. Ge gadigde moet over voldoende vrije tijd beschikken, Uitv. brieven no. IJ 372. Met smaakt alles beter Eet kaas op 't brood, bij de warme maaltijd, kortom eet zoveel mogelijk kaas. want het is gezond en vitaminerijk voedsel. En voor een goed stukje KAAS naar KENNEMERLAAN 177 Als U op reis wilt dan koopt U aan het loket een kaartje. Maar als U een piano, een motor fiets of wèt dan ook wilt verkopen dén plaatst U een LUIDSPREKER Voorbereidende STUUR MANSCURSUS Zeev Inst Stationsweg 66. Velsen Tel 4704—02550. Geen toelatings eisen. CURSUS BLOEMSCHIK KEN en BINDEN. Inl. Bea trix. Bloemsierkunst, Kenne- merlaan 56, tel. 6083. Wij vragen een NET MEISJE voor onze zelfbediening Brandwijk, Kennemerlaan 38 Na 7 uur Warmenhovenstr. no. 45. WERKSTER of MEISJE ge vraagd voor 3 halve dagen per week. Aanmelden Bont huis en Kledingmagazijn De Rooy, Marktplein 21 NETTE WERKSTER GEVR. 1 dag per week Mevr. de Koe. Frogerstraat 2. WAKERS gevr. Br. L 9372. Aannemer heeft nog gele genheid tot het maken van ONDERHOUDSWERKEN en/of nieuw en verbouwin gen. Brieven L 2073. KOUSEN REPARATIE.Mevr. Visser, Tasmanstraat 4 v/h. Dirk Hartoghdwarsstr., IJm. HET MENU van de dag van Webbe's Groentebedrijven is voor maandag zuurkool. 1 dubbeltje per pond. Evert- senstraat 18-20, Zeeweg 238. WIJ VERHUREN voor elke gelegenheid tafels, stoelen, glaswerk, porcelein, bestek, elektr. geluidsinstall. en platen, luchtbedden, toneel decoraties. Eerste IJmuider- Verhuurinrichting, Tromp straat 35, IJm.-O. Tel. 4273 Nog enkele AUTOBOXEN te huur aan de Torricellistr. Te bevragen bij: Joh. Luyt, W. a. Zeeërweg 15, tel. 4813 C. P. Boon, Meeuwenlaan 4 tel. 4805. WASMACHINEFABRIEK heeft regelm. wasmachines met lichte emaille-besch. Gloedn. Met gar. Vanaf f 145.Langzaamwassers f 269.50. Desgew. afbet. Fa- brieksdepot: Anna v. Buren- laan 44. Tel. 39204, Haarlem. tevens BEDRIJFSRUIMTEN te huur te IJMUIDEN, omgeving ORANJESTRAAT. Inl.: JOH. BAIS, Da Costalaan 42, Driehuis, Telef. 5686. GEVRAAGD voor kant.werkz. in wijnhandel, 17—20 jaar, kunnende typen. Soil, met opg. v. ref. enz. onder no. 5097. GEVRAAGD op Makelaarskantoor Eigen geschreven brieven onder no. 5099 bur. van dit blad. Administratie- en Assurantie kantoor ZEEWEG 230, IJMUIDEN Tel. 6452 A E. G. Excelsior Erres Holland Electro Siemens Hoover Ruton e.a. Betaling in overleg. VELSERDUINWEG 173 Tel. 4402 20 KORTING op alle stoomgoederen, mits gebracht en gehaald. Trompstraat 27, Chem. Wasserij en Ververij Keyser. KAMERPLANTEN VER POTTEN. Nu is het de tijd! Geeft uw adres op en wij komen thuis verpotten. Bea trix, Bloemsierkunst, Kenne merlaan 56-58. Tel. 6083. VERLOREN herenportemon- naie met inhoud, gaande v. Oranjestr. n. J. P. Coenstr. 51. Ter. te bez. J. P. Coen- straat 51, IJmuiden. ELECTRISCH SCHEREN? U weet het Keizer spant de kroon. Keuze uit 17 model len. Voor elke baard hebben wij een apparaat. Trompstr. 30, tel. 4516. Probeer het eens vrijblijvend. N. V. S. H. Afdeling Velsen. Bezoekt dinsdag 12 maart onze lezing in het Cultureel Centrum. Onderwerp: Het gelukkige huwelijk. Spreker: Hr. Paulisse. Aanvang 20 u. PICK-UP REPARATIE. Ver huur - verkoop. Muziekhan del Uniken, Wijk a. Zeeër weg 45. Tel. 7127. VAKANTIE. SPOED! Reis- ver. Klinkenberg vraagt 2 echtparen voor een reis van 7 dagen naar Ober-Bayern, Duitsland, per luxe toering- car. Prijs f 115.50 per pers. Inlichting v. Erkelens, Fa- zantenlaan 9, IJm.-O. Heer zoekt volledig PEN SION in IJmuiden of omge ving. Br. L 9368. Weggelopen: witgrijs katje, Ria zeer veel verdriet. Teigen bel. ter. te bez. Esdoornstr. 4 Verloofd paar zoekt INWO NING in IJmuiden of omgev. Vrouw is tot eventuele hulp bereid. Brieven L 9363. 200— BELONING. Wie helpt mij aan kamers met gebr. van keuk. Br. L 9361. GESTOFF. KAMERS gevr. met gebruik van keuken v. pl.m. 1 jaar. Brieven L 9362 een le klas maatwerk Exclusieve stoffen Moderne coupe Snelle aflevering BREESAAPSTRAAT 62 hoek Oranjestraat Na 6 uur: HUNZESTRAAT 30 GEM. KAMERS of ged. v. gem. huis gezocht m. keu ken of gebruik daarvan voor echtpaar m. 2 kind. (midd. school) Santpoort-Stat. Brie ven L 9379. Gr. WINKLER PRINS EN- CYCL. t. o. gevr. evt. Oost hoek. Laatste druk. Brieven L 9382. VERHUUR: Ford en Volks busjes, diverse bestelauto's, Luxe Opeis. Hopman, Jan de Braijstr. 2. Tel. 12448.H'lem. WONINGRUIL. Eksterlaan. 2 kamers, 4 slaapk. voor klei nere woning met 2 slaapk. Te bevr. Stolstraat 11. RUILEN: 4 kam. flat voor dito of vrij huis in Velsen- Noord. Adres Grahamstr. 56, IJmuiden. WONINGRUIL. Aangeb. 3 kamerflat ben. mooi uitzicht op Marktplein en winkelga lerij. Gevr. vrije woning liefst met garage omg. Zee weg. Merwedestr. 2. Telef. 7052 of na 8 uur. RUILEN: vrij zonnig huis voor 4 kamerflat le etage. Ahornstraat 3. LOMPEN, OUD IJZER, OUD PAPIER worden tegen de hoogste prijs bij u gehaald door Fa. Max Gosschalk. Industriestraat 2. tel 5852. TE KOOP GEVlü schilderijen, porcelein, klok ken, enz. Brieven L 9369. Te koop: Maxwell MEISJES- FIETS 6-12 j. in g. st. Ka naaldijk 228 (tuss. 6 en 7 u.) HERENSPORTFIETS Stokmansplantsoen 6. te k. TORONTO OLIE 75 ct., HDX 20 f 1.20. Telex schrijfmach. verhuur, Stencil lichtdruk werk. Leesportefeuilles. Ser- vaas, Lingestr. 1, IJm. hoek Scheldestr.-Lange Nieuwstr. TE KOOP: te Santpoort leeg te aanvaarden middenstands- woning f 25.000, villa met ga rage f 30.000. div. ruime middenstandswoningen v.a. f 28.100. Inl. Joh. Bais. Da Costalaan 42, Driehuis, tel. no. 5686. PEUGEOT 202, Compressor, elektr. motor 220 V. en hout draaibankje te koop. Huy- gensstr. 38, IJm. NETTE KOSTGANGERS ge vraagd te Driehuis. Brieven L 9378. Klein gezin zoekt gest. of gem. KAMERS m. vrije keu ken te IJmuiden of Sant poort. Brieven L 9381 A.s. echtpaar (Gem. ambt.) vr. v. pl.m. 10 mnd. gest. of ongest. KAMERS m. gebr. van keuken, Santpoort, Drie huis, Velsen. Brieven L 9380. ACCU'S, le klas import. VERLOREN: rode dames- Lage prijzen. Gratis plaatsing portemonnaie. Teg. bel. ter. Doelstr. 8, tel. 17828, H'lem. te bez. Waalstraat 87. AANGEBODEN: compl. eik. huiskamer ameubl., dames fiets, kinderwagen, fiets mandje. Merwedestraat 2, Liefst na 8 uur. FORD VEDETTE 1949--50 in staat van nieuw met kachel, rolhoes, wegenbelasting, ge reedschap, benzineverbruik 1 op 10 km. nw. banden. Deze wagen is door een fin. kantoor teruggehaald en wordt voor een lage prijs verkocht. Dr. Roeggertspad 25 Zaandam. Te koop: goed bruikbaar 4- pits GASFORNUIS „Inven- ta". Rijksweg 476, Santpoort.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 8