„Slamat" draagt herinnering aan ramp van voorganger met zich mee THALIA Agenda voor Velsen A. J. Brasser Weekend heren overhemden Kennemer antaarn H. Ie Noble damkampioen eerste klasse Kennemerland LANGS SLUIZEN EN HAVENS Met het trotse schip verdween bij de Lloyd ook de stoommachine Zilveren dokter en feestgave ÉjjjglP 9 het theater met de heste films Tel. 4307 - 5789 Federatie Kennemerland; bemoedigend initiatief Velsens katholieke VGLO- school haalt niet bij de Haarlemse OLD CLOTHES NEW Instuif van „Jonge Strijd" vlot van stapel gelopen Vlaggetjes! Zeven slijters Nerts HESÊMSSCEim „Volksonderwijs" volgende week in het zilver Heemskerk's harddraverij op 5 september Sportief-dammers erkenden in Bais hun meerdere Agenda voor Beverwijk WOENSDAG 13 MAART 195 7 V TOEN op 23 september 1948 het motorschip „Slamat" voor zijn eerste reis van Rotterdam naar Djakarta vertrok betekende het, dat er weer een nieuw schip was toegevoegd aan de zich in snel tempo herstellende Nederlandse koopvaardijvloot. Het schip was gebouwd bij de Rotterdamse Droogdok Maatschappij voor de Konink lijke Rotterdamse Lloyd. Dit nieuwe motorschip „Slamat" draagt de naam van dat vooroorlogse passagiersschip van de Rotterdamse Lloyd, dat bij de evacuatie van Britse troepen uit Griekenland, in 1941 onder bijzonder tragische omstandigheden ten onder ging, waarbij slechts tien van de 200 koppen tellende bemanning het leven be hielden, terwijl tevens bij die gelegenheid enige honderden Brite soldaten de dood in de golven vonden. Daarom is aan boord van de „Slamat" een gedenkplaat aange bracht, met een afbeelding van het vergane schip en alle namen der bij de ramp om gekomen Nederlandse leden der bemanning. Het nieuwe schip draagt dus altijd de herinnering mede aan de ondergang van zijn voorganger welke ramp één der ern stigste is geweest van wat zich in de tweede wereldoorlog op zee heeft afgespeeld. Het passagiersschip „Slamat" kwam ge reed tegen het midden der twintiger jaren, een periode van vernieuwing der mailvloot van de Rotterdamse Lloyd. Het schip maakte op 12 april 1924 de proeftocht en de Koninklijke Maatschappij De Schelde te Vlissingen, de bouwer van het fraaie passagiersschip, kon het kort daarna aan de maatschappij overdragen. Op de foto is het duidelijk te zien, dat de „Slamat" een mooi schip is geweest. Groot 11636 reg. ton bruto had het accommodatie voor ruim 400 passagiers. De lengte was 155,46 meter, de breedte 18,90 meter en de diepte 10,72 meter. Twee stel stoomturbines met „een vermogen van 9000 pk gaven het schip een snelheid van 17 mijl. Laatste slomer De „Slamat" was het laatste stoomschip dat de Rotterdamse Lloyd voor de mail dienst in de vaart heeft gebracht, want de daarna volgende „Indrapoera" is de eerste geweest die met motoren werd uitgerust voor de voortstuwing. Het verslag over het boekjaar 1925 van de Rotterdamsche Lloyd vermeldde tien namen van stoom- en motorschepen voor de Maildienst en dat waren de „Rindjani", „Kawi", „Tabanan", „Tambora", „Insulin- de", „Patria", „Tjerimai", „Slamat", „In drapoera" en de zich in aanbouw bevin dende „Sibajak". Het aantal schepen voor de cargadienst spande evenwel de kroon want dit waren er 29 benevens 2 in aan bouw. Sneller Aan de passagiersvloot werden later nog toegevoegd de motorschepen „Baloeran" en „Dempo", terwijl de oudere schepen, zulks is nu eenmaal onvermijdelijk, gelei delijk afgevoerd werden. Toch werden bij verscheidene schepen der vloot ingrijpen de veranderingen aangebracht. In 1929 werd besloten tot versnelling van het tur bine-stoomschip „Slamat" over te gaan. Maler-steven De opdracht tot vernieuwing van het. voorschip volgens het Maier-systeem, werd verstrekt aan Wilton Fijenonrd te Rot terdam, welke in recordtijd dit belangrij- ADVERTENTIE ot th.pntor rrtPt rlp hpslp films DONDERDAG a.s. 8 uur in een speciale voorstelling Een ontroerend verhaal van het hoogste offer I" DE WITTE NON met Amedeo Nazzari - Yvonne Sanson Het dramatische filmwerk van de smartelijke weg van twee mensen. Toegang 18 jaar. WOENSDAG 13 MAART IJmuider Harmonie concert in het Rex Theater te IJmuiden (O.). „Alcura", kinderfilmmiddag in het Pa tronaatsgebouw IJmuiden (O.) met „De club van zessen klaar", gele kaarten 14 uur; blauwe kaarten 16 uur.^ Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur van 14.30 tot 17 30 uur en van 19 tot 21 uur. Thalia, 20 uur, „Engelen zonder vleugels Rex, geen opgave. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Ge bouw, open van 9.3012 en 1416.30 u. DONDERDAG 14 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heide- straat, open van 10-12.30 uur. Thalia, 20 uur „De witte non Rex, geen opgave Raadhuis, 9.30-12 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. IvAO, 20 uur, filmvoorstelling in zaal Abelenstraat. Tuinbouwstudicclub, 20 uur koffiekamer Westerveld, vergadering „IJmond-Flo- ra 2'\ Volksonderwijs, 20 uur, Patronaatsgebouw, toneeluitvoering OTK. De deftige „Slamat" de eerste, die zo tragisch aan haar einde kwam. ke werk verrichtte. Vlak daarna werden de hoofdmotoren van de „Indrapoera" ver vangen door nieuwe krachtiger Schelde- Sulzer motoren. Zo is de Koninklijke Rot terdamse Lloyd met haar tijd meegegaan. Alleen tijdens de oorlog was verdere uit breiding of vernieuwing onmogelijk maar ons land was nog maar nauwelijks bevrijd om de wederopbouw werd ter hand geno men. Nieuwe schepen kwamen in de vaart met oude namen, zo ook een nieuwe „Sla mat", een naam die met ere vermeld staat in de geschiedenis van de Nederlandse scheepvaart. (Nadruk verboden) Arie van der Veer Dank zij het feit, dat er de laatste jaren zeer veel aandacht is geschonken aan de opleiding en training van jeugdige tennis spelers en speelsters in de verschillende verenigingen van Beverwijk en omgeving, heeft deze jeugd in de competitie van de K.N.L.T.B. reeds belangrijke successen be haald. De eerste teams van D.E.M. en B.L.T.C. Bevehwijk, beide geformeerd uit deze jeugd, promoveerden vorig jaar zelfs tot de overgangsklasse, B. De nog hogere klassen van deze compe titie, de overgangsklasse A, eerste klasse en hoofdklasse maken het echter noodza kelijk, dat de deelnemende teams beschik ken over een groter aantal spelers dan in de lagere klassen. De top-jeugd is echter zodanig verspreid over de verschillende verenigingen dat geen van deze vereni gingen de mogelijkheid in zich heeft met enige kans op succes een ploeg in het veld te brengen dat een plaats in die hogere af delingen zou kunnen veroveren. Gezien deze situatie is kort geleden op initiatief van de heer Jansen, oud-secreta ris van het district Noordholland van de K.N.L.T.B. besloten om deze jeugdige spe lers van de verschillende verenigingen in federatief verband te laten deelnemen aan de landelijke competitie. Hiertoe hebben vier verenigingen, Be verwijk, D.E.M.Rooswijk en Uitgeest on langs de Federatie „Kennemerland" opge richt, welke federatie dus hoofdzakelijk ten doel heeft voor de competitie de top- spelers van die verenigingen te bundelen: Door deze concentratie van tenniskrach- ten zal de mogelijkheid geopend worden om ploegen in het veld te brengen die hun plaatsen in de hogere afdelingen met succes kunnen verdedigen, en voorts zullen ongetwijfeld de talentvolle spelers aan de plaatselijke verenigingen gebonden 'wor den. In het verleden is het namelijk meer malen voorgekomen dat de betere krach ten, die geen kans zagen zich verder te ontplooien, afvloeiden naar de verenigin gen in de nabij gelegen grotere plaatsen. Het eerste jaar zal de Federatie „Kenne merland" vermoedelijk deelnemen met drie teams in de competitie, namelijk twee teams in de overgangski. B en een team in de tweede klasse. In tenniskringen is men zeer optimis tisch gestemd over de mogelijkheden, die deze „Federatie-teams" inhouden en acht men de mogelijkheid dan ook zeer zeker niet uitgesloten, dat dank zij deze concen tratie van de betere krachten, men in de toekomst op de Beverwijkse Tennisbanen wedstrijden in de eerste of misschien zelfs hoofdklasse zal kunnen aanschouwen. ADVERTENTIE ONZE 25-JARIGE ERVARING is voor u de beste barometer voor een goede service op het gebied van WONINGINRICHTING Koningsplein 8 - Telefoon 4540 In het tot de laatste plaats bezette zaal tje van „Zomerlust" werd gisteravond door de oudercommissie der Santpoortse rooms-katholieke scholen een contact avond voor de ouders der leerlingen be legd. Alleen al de spreker, rector Bot uit Haarlem heeft de gang naar „Zomerlust" de moeite waard gemaakt. In een geani meerde rede vertelde hij over het wel en wee van het schoolkind. Het is een vurig pleidooi geworden voor het onderwijs, zo als dat op de V.G.L.O.-scholen gegeven wordt, waarbij hij opmerkte dat zijns in ziens de V.G.L.O.-scholen van Haarlem- Noord en -Oost sterk aan te raden zijn. Verder wenste de spreker er niet op in te gaan, doch hij werd door een vraag van een der aanwezigen wel gedwongen zich uit te laten over de school in Velsen. Rec tor Bos antwoordde hierop dat, als hij de zaak objectief bezag, de outillage der Vel- sense school zover ten achter stond bij de Haarlemse, dat deze laatste sterk de voor keur verdiende. De bestuursverkiezingen die plaats von den doordat enige bestuursleden bedankt hadden leidde tot de voordracht en ver kiezing van mevrouw H. M. Thorborg en de heren mr. J. F. Scheers (voorzitter), E. F. Hilterman, T. H. Ettema, S. J. van der Putte en J. Steffens. Tot slot van de avond kregen de ouders nog gelegenheid door de weergave van een band-recorder hun kinderen te horen lezen enz. ADVERTENTIE DRY CLEANING ONLY KONINGSPLEIN 10 TELEFOON 4888 Zonder enig officieel vertoon is gister avond de instuif van de „Jonge Strijd" aan de zuidkant van het Noordzeekanaal ge opend. Als jongeren-afdeling van het N.V.V. hoopt de Jonge Strijd door het houden van wekelijkse instuif-avonden in de gemeentelijke vergaderzaal in de Moer- bergschool aan de Kerkstraat de jeugd te bereiken en in clubverband verantwoorde ontspanning te geven. De heer J. Molenkamp van het hoofd bestuur van het N.V.V., die zich speciaal met dit soort werk bezighoudt, hield een korte toespraak, waarin hij alleen maar hoopte, dat dit werk succes zou hebben. Gisteravond kon de leider van de instuif, de heer J. v. d. Glas, reeds enige tien tallen jongelieden begroeten. Met een ge zellig muziekje op de plaat, een tafel tennisspel, voetbalspel en dergelijke kan jong-IJmuiden zich dus in het vervolg op dinsdagavond tussen 8 en 10 uur prettig bezighouden. In Velsen-Noord is kort ge leden een dergelijke instuif geopend, die thans reeds resultaten boekt in de vorm van zelfwerkzaamheden der instuivers: damclubs, toneelgroepjes en andere clubjes onstaan de een na de ander, een teken dus, dat de jeugd wel degelijk voor dit soort ontspanning voelt, mits het maar goed aangeboden wordt! EIGENLIJK zouden al onze jonge Velsenaren, die nog wel eens een balletje willen trappen of een rol letje schaatsen, vandaag met een vlaggetje moeten lopen vanwege het voor hen feeste lijk geluid, dat in Velsens raad van gisteravond heeft geklonken. De bedisselingen daar hebben al eens meer in de richting van meer vrijheid en meer speelruimte voor de jeugd gewezen, maar nog nimmer is er zo welomschre ven gezegd, waar menig jon genshart het elke dag weer na schooltijd, op vrije mid dagen en in vakanties mee eens kan zijn: er is hier in dit volgebouwde Velsen van ons te weinig rekening ge houden met hen, die straks moeten verdienen, maar nu nog mogen spelen. Het nieuwe verharde veldje, dat in het Gijzenveltplant- soen ten koste van een slor dige cent gelegd zal worden, maakte een praatje over de jeugd los en de vroedschap was het er helemaal over eens, dat de jonge garde toch eigenlijk wel eens recht gaat krijgen op wat meer ravot- ruimte. Dat ongebruikte speelplaatsen en een veld als aan de Lorentzstraat toch fei telijk voor schandaal liggen, zolang er geen spelende kin deren op te zien zijn en dat er met niet eens zoveel kos ten in het nieuwe Velsen be reikt kan worden, wat in de oude Jordaan wel mogelijk was: zomaar een paar korf- balpalen of een volleybal netje plaatsen en dan zomaar laten spelen. Onder leiding wel, natuurlijk, maar toch la ten spelen en niet altijd maar wegjagen en zeggen, dat zulke rekels buiten het hek moeten blijven en dan maar liever kattekwaad moeten uithalen ten koste van het openbaar bezit of de poes van de buurvrouw. De commissie van vakleer krachten heeft er zich met enthousiasme ingeworpen, werd in de gemeenteraad verteld en dat doet mij op recht deugd: daar kan na schooltijd op alle beschikbare veldjes en pleinen iets goeds uit groeien. Want een par tijtje volley- of korfbal wil er wel in. Als eenmaal dit balletje fi guurlijk en letterlijk rolt, ko men er vanzelf andere ini tiatieven los, die broodnodig zijn als tegenwicht tegen de overladen politierapporten over jeugdvandalisme en af gebroken zwembaden ver nielde ruiten en vertraot.e be planting. En als straks d héél hoge huizen in hel nieuwe „Zeewijk" er van gaan komen, kan daar ook in het duin van IJmuiden aan gedacht worden: ruimte voor de kinderen, die je onmoge lijk tussen de bakstenen op gesloten kunt houden zonder het risico te lopen, dat ze uit de band van onze nette sa menleving springen. Dus: vlaggetjes. En een hoeraatje voor de wethouder, die het vertelde. En voor de vakleerkrachten. Er waren eens zeven melk- slijters, die uit de koers reden. Tot nu toe eenzame afnemers van de melkinrichting Velsen geweest zijnde, wensten zij na een verschil van mening met die leverancier niet langer het kostelijk vocht uit Velsen maar van een verder afgelegen melkfabriek te betrekken. Moeten zij weten, zult ge zeg gen: het is niet zo daverend belangrijk of er nu „N.V. Melk inrichting Velsen", „Meikin- inrichting Uithoorn" of „Zui velfabriek Ammerstol" op de capsule staat - als er maar melk onder zit, waarmee ibij meer mans worden. Maar deze zeven slijtertjes hebben nü gemerkt, dat van wege de melkinrichting Vel sen een gedrukt pampier on der hun afnemende huisvrou wen is verspreid, waarin te lezen staat, dat zij de slij ters van fabriek zijn ver anderd om financiële rede nen. Hetgeen dus zou kunnen betekenen, dat de melkslijters bij de fabriek voornoemd in de schuld staan. Dit nu wordt de slijters te gortepapperig. En zij némen dat niet, zeg gen zij. Ik vind zo'n ruzie jammer, want ieders rustig bloed wordt karnemelk en ieder denkt van ieder, dat hij boter op het hoofd heeft en geschift is, maar als straks de gemoederen weer bedaard zijn en de capsule weer van Velsens origine zóu kunnen worden, zit die brief er nog altijd tussen als een prikke lend document. En maak met zo'n stuk in het dossier maar weer eens vrede. Nee, water bij de melk mag niet, maar bij de wijn zou het niet onverstandig zijn. nietwaar. En zo begrijpelijk, voor wie het parelgrijze pelsje van zo'n watervlug stinkertje wel eens van dichtbij heeft ge zien en het dan altijd weer jammer vindt, dat de rappe rovertjes op het mooist van hun jaren elektrisch om het leventje worden gebracht om te dienen voor die droom van mevrouw. Nerts hééft in elk geval die ietwat mysterieuze klank van weelde en rijkdom en dure glazen met duur vocht achter een halfronde bar, waar een smetteloze keeper staat te kee pen. Ook voor een mevrouw in IJmuiden-Oost blijkbaar, die dezer dagen het verhaal van haar zoontje hoorde, dat een vrindje van hetzelfde zoontje een tweetal nertsen onder het dunne jasje verborgen hield. Zij naar de politie, want dat moest diefstal zijn uit een fokkerij, die in onze omgeving nogal eens voorkomen (niet die diefstallen, maar die fok kerijen). De politie helemaal overstuur er achteran en maar zoeken, maar toen zij bij het jongetje kwam, bleek hij de hele boel lelijk bij de volwassen neus te hebben genomen, want hij had onder zijn jasje.een bont mutsje. Het zal wel konijn geweest zijn. In elk geval geen nertsen mutsje. De politie heeft er later ge zellig om zitten lachen. Maar de moeder wordt tóch bedankt vanwege heur atten tie. Aan de Vinkenbaan in het Santpoortse struweel staat het witte doktershuis van de thans „zilveren" dokter D. R. Mans- holt weggedoken als een veilige haven voor velen, die het leven niet geheel meer aan kunnen en zich dan „onder dokters handen" moeten begeven zoals dat heet. Dat velen hunner dat al vijfentwintig jaar meer of minder dikwijls hebben gedaan tussen griep en ooievaar, beenbreuk en zuigelingenzorg is het beste compliment, dat vrijdag de jubilerende arts kan worden toegezwaaid. Maar hij zal er niet zijn, om de verdiende hulde in ontvangst te nemen, want deze dokter heeft aan weinig dingen zo het land als aan toespraken en serenades, zodat hij op de dag des feestes onvindbaar zal zijn en er dus een bordje met waarnemende collega's voor de ruit zal staan. De droom van menig wezen *an het vrouwelijk geslacht is nog eenmaal een echte nerts om de schouderen te mogen laten glijden door de man ha ver dromen. Meestal wordt het een swagger en een echtgenoot, maar de droom blijft mooi, De patiëntenschare van de dokter van de Vinkenbaan kon het natuurlijk ondanks alle verzet niet laten, hem een ca deau te geven, maar hoe ge- méénd dit verzet is geweest, mag blijken uit het antwoord op de vraag, wat het dan wor den moest: „Een gift voor het Koningin Wilhelminafonds". Want dokter Mansholt is daar niet slechts in naam de Velsense voorzitter van, maar ook in hart en nieren en dit leek hem de beste bestemming ter wereld denkbaar, die aan het ingezameld geld gegeven kan worden. Dat het gebaar ook door de patiënten op prijs werd ge steld, blijkt wel uit de vorste lijke gave, die het fonds te wachten staat en uit de harte lijke woorden op de giro strookjes, waarmee het geld is binnengekomen. Dokter Mansholt moet het dan maar eens horen: hij wordt gewaardeerd. En al vindt hij zelf een kwart eeuw dokteren geen verdienste, het moet wel tot de verdiensten worden gerekend, dal deze Santpoortse arts méér dan zijn plicht deed en niet alleen de lichamelijke wonden kramde, maar ook de geestelijke wist te betten. Dat hij meeleefde met de ge zinnen, waar de nood rees en de echte zieken van de „laat ik maar eens naar de dokter lopen met een puistje"-zieken wist te onderscheiden, dat hem nimmer iets te veel was voor zijn donderdagse zuigelingen of voor zijn bejaarde klantjes heeft hem een grote plaats in veler hart gegeven en al re specteert men het plan van de jubilaris om vrijdag „weg te wezen", ik wil wedden, dat hij toch niet onder menige warme handdruk daarna uitkomt. Die hem dezerzijds evenzeer wordt toegereikt in de hoop, dat Santpoort nog tal van jaren deze voortreffelijke arts in zijn midden mag houden, om hem met wapperende kuif in een klein wit autootje de praktijk te zien doen. De voorwedstrijden in het toernooi om de damtitel van Kennemerland in de ver schillende klassen lopen ten einde. In de eerste klasse A (groep Haarlem) wist het lid van HaarlemOK het afde lingskampioenschap te winnen. Om de tweede plaats is nog volop strijd. In de IJmond-groep is de titel gewonnen door de KNC'er H. Le Noble, terwijl de kam pioen van het vorig jaar de heer C. Lod der (DCIJ) tweede werd. Deze drie kam pioenen moeten nog wachten op de tweede aankomende in de groep Haarlem en dan zal de finale om de damtitel van Kenne merland kunnen beginnen. De eindstand van de le klasse groep IJmond is: 1. H. Le Noble (KNC) 7 5 1 1 11 2. C. Lodder (DCIJ) 7 3 3 1 9 3. H. v. Leuffen (KNC) 7 4 0 3 8 4. P. Bakker (Sportief) 7 3 13 7 5. J. Slager (Sportief) 7 3 13 7 6'. H. Andrea (Sportief) 7 2 14 5 7. J. ter Haak (KNC) 7 2 14 5 8. W. Gomes (DCIJ) 7 0 16 1 In de jeugdklasse werd C. Nijman Bever wijk met 9 punten uit 5 partijen kampioen van het district Kennemerland. In de hoofdklasse van de IJmond-groep wist Theo Tielrooy het kampioenschap te behalen. Om de tweede plaats spelen G. Postma, J. van Straten en P. v. d. Berg. Lampenier Op dinsdag 19 maart zal het vijfen twintig jaar geleden zijn dat de afdeling Heemskerk van de vereniging „Volks onderwijs" werd opgericht. In café „Flora" vond toendertijd een bij eenkomst plaats, die onder leiding stond van de heer J. G. van Zanten, hoofd der openbare lagere school in Beverwijk. Dat de tijd hiervoor rijp was bleek wel uit het feit dat zich dertig leden op deze avond opgaven. Het gebrek aan een openbare lagere school in Heemskerk kwam uiter aard ter sprake en men besloot toen als noodoplossing de kinderen per autobus naar Beverwijk te vervoeren. Het eerste bestuur bestond uit de heren H. J. v. d. Born, voorzitter; C. de Vries, secretaris en de heren J. Docter, K. de Vries en D. Schipper. Het ledental onderging een gestadige groei en de honderd werd reeds gepas seerd. In verband met de geweldige uit breidingen van het dorp is de verwach ting gewettigd dat deze groei zich in ver sterkte mate zal voortzetten. Een lang gekoesterde wens van de af deling ging enkele jaren geleden in ver vulling: aan de Oosterstreng verrees een nieuwe openbare school met drie lokalen. Als hoofd werd benoemd de heer A. J. v. d. Laan uit Beverwijk, bijgestaan in zijn taak door twee leerkrachten. Gaan hier thans 100 leerlingen naar school verwacht wordt dat dit aantal aan het eind van het jaar zo sterk zal zijn gestegen, dat de gemeente raad verleden week besloot om de school met de meeste spoed met drie lokalen uit te breiden. Het bestuur bestaat thans uit c)e heren G. A. Klesser, voorzitter; J.' Van Wijngaar den, secretaris; W. van Hiele, penning meester en de dames Kranendonk en De Bie. Het zilveren jubileum zal worden ge vierd op zaterdag 16 maart in zaal Dam. Een feestavond vindt plaats, waarop het propagandische woord zal worden gespro ken door de heer J. J. Schilstra uit Alk- Op donderdag 5 september zal de jaar lijkse kortebaandraverij in Heemskerk plaats vinden. Dit deelde de voorzitter de heer N. Rol mede tijdens de dinsdag in zaal Dam gehouden jaarvergadering van deze vereniging. Hiervoor bestond van de zijde der leden zo'n grote belangstelling dat de zaal nau welijks allen kon bevatten. De vereniging mag zich in een grote bloei verheugen en het afgelopen jaar was gunstig. Het leden tal ging weer vooruit, dit bedraagt thans 407. De penningmeester de heer N. de Roode meldde een bezit van f 1513,88. Voor de dit jaar te houden draverij heeft het Paarden- en Hittenfonds een beker beschikbaar gesteld. De belangstelling voor de toto stijgt elk jaar en men zal trachten het aantal kassa's uit te breiden. Op deze avond werd medegedeeld dat dit jaar ook in Uitgeest waarschijnlijk een kortebaan-draverij zal worden gehouden. Men heeft zich verzekerd van de mede werking en toestemming van de verschil lende autoriteiten, terwijl ook van de zijde der paardensportmensen hiervoor veel in teresse bestaat. Deze draverij zal op „kermismaandag" plaats vinden op de provinciale weg in de omgeving van de Wethouder Zonneveld straat. De Heemskerkers t >onden zich hierover ten zeerste verheugd, temeer daar het aan tal kortebaandraverijen zo sterk is terug gelopen dat er van de 31 nog slechts 13 over zijn. De volle medewerking aan het welslagen werd toegezegd. Jaarvergadering „KAB". Op donderdag 21 maart houdt de af deling Heemskerk van de K.A.B. in café „De Oranjeboom" haar jaarvergadering. De agenda vermeldt onder meer een be stuursverkiezing cn de behandeling van de begroting voor het nieuwe jaar. Pat-Mat speelde snelschaak De leden va,n de Kennemer Schaakclub „Pat Mat" speelden snelschaak, met het volgende resultaat: 1. M P. Suiker 6 pnit.; 2. E. Ekfaart 6 prat.; 3. H. J. Bannenberg 5 prut.; 4. J. E. Strengers 314 prat.; 5. ir. E. F. Pel'tzer 3 prat.; 6. H. Steeman 2]A prat.; 7. J. Sorane- veld 2 puraten. Weenink 4 verloor van 't Schouwtje Het tweede team van de Beverwijkse schaakclub „Weenink" speelde een bonds wedstrijd tegen 't Schouwtje welke in een 3146'/, nederlaag voor de Beverwijkers eindigde. De persoonlij]- uitslagen waren: E. Zuydendorp (W)H. Aalpol (S) 01; C. BeltermanJ. Swemmle 0: J. v. d. Heiden J. Preustarirak 10; Th. VloemameH. Iss- brücker 10; H. EijkelenboomG. Veldhui- sen 01: N. de LangeJ. Jonker 01: e VilderF. Mulder 01; A. Jansen G. Heemskerk remise; D. HoogvorstD Fhi- lippo 01. In de groep Haarlem is met geen moge lijkheid te voorspellen welke drie spelers zich in de finale werken. Zes spelers heb ben de kans; de laatste ronde wordt op 13 Maart in het clublokaal van de Haarlemse damclub gespeeld. De uitslagen van dit weekeinde zijn: J. Kroon verliest van P. Hollenberg; L. Fop- ma remise met J. Warmerdam; P. Mul wint van J. Draayer, P. Hollenberg ver liest van H. Berk, J. Warmerdam remise met A. Douma; Nico Blom remise met J. Kroon en de partij W. van Leuffen tegen L. Fopma werd afgebroken. In de tweede klasse heeft Th. van Wort (VKD) de beste kansen op de kampioens titel -daar er geen tweede klasse in de IJmond is, zou v. Wort zonder verdere strijd de kampioenstitel van Kennemer land kunnen winnen. In de onderlinge damcompetitie van Spor tief vielen de volgende uitslagen: 1. P. WosterwalJ. Lichtendahl 20 2. G; MooiH. Huigen 20 3. J. HiemsitraP. C. Bais 02 4. J. de BoerH. Dijkhuizen 20 5. P. BakkerJ. J. Wesselius 20 6. G. HuigenJ. M. Janssen 02 7. Jac. GroenH. Holt 20 8. S. Nijd amW. Post 02 Door deze resultaten en mede doordat J. Slager om het persoonlijk kampioenschap Kennemerland eerste kl?"-_ moest spelen, is P. C. Bais aan de kop van de ranglijst ge komen gevolgd door J. Visser en Slager. Ook Jac. Groen wist zich, door uit de laatste zes partijen 10 punten te bemachtigen in de kop groep te.nestelen. De stand in de kopgroep is nu: gesp. gew. rem. verl. pnt. P. C. Bais J Visser J. Slager J. M. Janssen J. de Boer Jac. Groen Ge Mooi J. Bakker 18 19 16 16 18 20 16 14 14 13 14 12 13 10 10 7 3 4 0 •2 1 6 3 5 31 30 28 26 27 26 23 19 In de tweede klasse is de stand: Th. v. Wort (VKD) 8 6 2 0 14 J. Bakker (Sportief) 8 5 2 1 12 N. v. d. Meer (St. Bavo) 8 5 2 1 12 A. Mastelirag (VKD) 8 5 1 2 11 F. Ipenburg (Stabiel) 8 4 0 4 8 H. Sassen (VKD) 8 4 0 4 8 Gé Huigen (Sportief) 8 2 2 4 6 J. v. Rooden (VKD) 8 13 4 5 P. Westerwal (Sportief) 8 12 5 4 C. v. d. Does ('t Oosten) 8 0 0 8 0 Het bestuur van Sportief besloot om de jaarlijkse feestavond te houden op dinsdag 26 maart in het Patronaatsgebouw te IJmui- den-oost De avond wordt verzorgd door het Haarlemse cabaret- en revuegezelschap „De Roos". Buiten de leden en donateurs van Sportief zullen uitgenodigd worden alle damclubs van Kennemerland, in verband met het tienjarig bestaan van het district Kennemerland. Filmavond personeel „Maters" De personeelsvereniging van de machine fabriek Maters te Beverwijk houdt op donderdag 21 maart in ,,'t Centrum" een filmavond. Vertoond wordt de film van de maatschappij „Nederland" getiteld: „Onder wuivende palmen". ADVERTENTIE Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag in zeer mooie ruitdessins prima kwaliteit in alle maten van ƒ8.90 voor Zo lang de voorraad strekt Lange Nieuwstraat Telefoon 5205 Marktplein IJmuiden i TVVTfTf ff Y V v VYYYYYV v ««vryri WOENSDAG 13 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Her rie om Harry". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Tosca". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Musketiers. „De Groéntenbeurs", 20 uur Vergadering Landbouwschap. Kennemer Theater, 20 uur: Concert Toon kunst. Irenekapel, 20 uur: Zendingsavond. 't Centrum, 20 uur: Filmavond Bescher ming Bevolking, Noodwachters. 't Centrum, 20 uur: Vergadering Geiten- fokvereniging. Hotel „Parkzicht", 20 uur: Vergadering Vreemdelingen Verkeer. Openbare leeszaal, Prinssenlaan: lees- en studiehoek, geopend van 15-17 uur; Jeugduitlening, Zeestraat 26, geopend van 15-16 uur. „Het Groene Huis", jeugdleeszaal en uitle ning, geopend van 15.15-16.15 uur. R.K. Leeszaal, geopend voor uitleenbiblio theek van 10-13 uur; lees- en studie zaal van 10-13 en 15-18 uur; jeugdlees zaal van 14-17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.K, Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uur. DONDERDAG 14 MAART Géén biscopen. „De Grocntenbeurs", 20 uur: Musketiers. „De Groentebeurs", 20 uur: Arka, lezing door de heer Dommicus. R.K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 10-13 uur; lees- en studiezaal ge opend van 10-13 en 14-17 uur. Vijk aan Zee. filiaal R.K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10-11 en 17-18 uup.

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 7