Sport in het kort KAMIffilEIL Nouveauté DE BEURS i (in gisteren Amsterdamse Beurs Vanmorgen in de vishal en op zee 534ste STAATSLOTERIJ 4e klas 15e lijst DONDERDAG 14 MAART 1957 15 Amor-bemanning in Triëst Frankrijk gaat helio- vliegdekschip bouwen Verdacht persoon na klap op hoofd in cel Bromfietser gewond, auto tegen trein Gebrek aan eerbied en aan eten in Peking-China Conferentie over haring stand in de Noordzee Brand op kotter in de Vissershaven Scheepvaart Handschoenen Shawls Kousen thee I teaballs koffie cacao chocolade \\&BT U ADVERTEERT IN DIT BLAD Oorzaak ramp „in de mist" De 32 Nederlandse bemanningsleden van het vrachtschip „Amor" van de K.N.S.M., dat op 11 maart voor de kust van het eiland Kreta is gezonken, zijn vanmorgen aan boord van het Italiaanse tankschip „Ernesto Fassio" in Triëst aangekomen. Kapitein J. D. Holm van de „Amor" verklaarde bij de aankomst dat zijn man nen in goede gezondheid verkeren. Holm zei dat hij zo spoedig mogelijk contact wilde opnemen met de Nederlandse consu laire autoriteiten om de oorzaak van het ongeluk te bespreken. De kapitein ver telde niet wat die oorzaak was. De Franse admiraliteit heeft bekend gemaakt, dat men binnenkort zal beginnen aan de bouw van het eerste vliegdekschip voor hefschroefvliegtuigen ter wereld. Het nieuwe schip, dat tienduizend ton zal meten en in drie jaar zal worden ge bouwd, houdt het midden tussen een ge woon vliegdekschip en een kruiser. Het krijgt een topsnelheid van 26 knopen en een actieradius van zesduizend mijl. In de afgelopen nacht stond de houder van een consumptietent in de Amstelstraat te IJmuiden met een lid van de marechaus see te praten, toen de beide mannen ach ter zich glasgerinkel hoorden. De tenthou der Van E. repte zich erheen en zag tot zijn niet geringe verbazing een hem onbekend hoofd door een luik van de tent steken. Iiij vermoedde onoirbare bedoelingen en leverde de onbekende insluiper een ferme klap op het hoofd. Toen bedacht hij, dat er gewapende macht in de buurt was, maar de onbekende maakte zich, terwijl de tent houder de marechaussee ging halen, uit de voeten. Via verschillende muurtjes vluchtte de man in de richting van de kanaaldijk, waar zich evenwel de marechaussee had opge steld, die hem daar in de nacht vriendelijk maar beslist kon verwelkomen. Ondanks allerlei smoesjes werd de man ingerekend en naar het hoofdbureau van politie over gebracht, waar hij nader aan de tand is gevoeld. Uit de consumptietent is niets ontvreemd. Ongevallen op de weg In het Velsense verkeer zijn gisteren weer enige ongevallen voorgekomen, die twee gewonden meebrachten. Op de Velserduinweg reed in de avond uren de 27-jarige bromfietser F. K. uit IJmuiden tegen een bestelauto, die rechts van de weg onder een lantaarnpaal gepar keerd stond. Hij werd vrij ernstig gewond; met een hersenschudding, een hoofdwond en een rechter-onderbeenfractuur moest K. door de Ongevallendienst naar het zieken huis worden vervoerd. Het was eveneens een bromfietser, die in Velsen-Noord door eigen onvoorzichtigheid brokken maakte. De man, J. W. V. uit Vel- sen-Noord kwam met grote snelheid de hoek Smit v. GelderstraatGrote Houtweg, om, raakte de macht over het stuur kwijt en tuimelde tegen het trottoir. Hij bleef bewusteloos liggen, maar kon later na dok tersbehandeling naar huis terugkeren. Op de splitsing HaringkadeDokweg te IJmuiden werd gisteren het verkeer door een rangeerder met rode vlag gewaar schuwd, dat er een loc met twee goederen wagens naderde. Een automobilist uit Gou derak merkte dit blijkbaar te laat; hij stopte op de rails en werd door de loc aangereden. De auto werd ernstig bescha digd, de bestuurder ontsprong de dans. ^fv^vvvvv^rwwvv>wvvv^nrv^<VYVYYYYYwyYyvvvr»vyYY^^r>rr^ryhnnrln< WEEKABONNEMENTEN I dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorger» op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE vwwymwvYYYwmYYrrrY.,ï,iTfïffrmnT,oiiiiïm PEKING (Reuter/AFP). De president van de Chinese hoge raad Toeng Pi Woe, heeft verklaard dat de opvoeding van de actieve communistische partijleden en het volk tot sterke naleving van de wet een van de voornaamste taken van de staat is. Toeng zei dat vele kaderleden van de partij niet veel begrip voor de wet hebben. Hij gaf toe dat er fouten zijn gemaakt in de campagnes tegen contra-revolutio nairen, maar verklaarde dat deze in som mige gevallen te wijten waren aan de moeilijkheid uit te zoeken of bepaalde personen werkelijk bij samenzweringen betrokken waren of alleen maar op ver dachte wijze optraden. Volgens de Chinese pers van Hongkong heerst er hongersnood in talrijke gebieden van Zuid-Kwantoeng. De regering heeft ten behoeve van de bevolking belangrijke leningen beschikbaar gesteld. VEILINGBERICHT. Beverwijk. 13 maart: spinazie 45—58, sla 16—22, radijs 22—25, rabarber 34—67, was- peen 3447, boerekool 512, groene kool 20—29, prei 11—26, rode kool 5—8, knollen 629, peen 37. HAVENBERICHTEN. Op woensdag kwamen in IJmuiden bin nen: Baccarola van Rotterdam. Ancora van Boulogne, Prudentia van de Noordzee, Dol fijn van Felixtown. Angea van Duinkerken, Jonati van Goole, Eemstroom van Londen, Streamfisher van Newcastle, Ebany van Freetown, Stella Maris van Hogenaes, Stad Maassluis van Melilla, Senator van Ham burg, Daphnis van Londen, Strib van Stock holm, Suinaas van Stamlow, Frey van Lon den, Draka van Goole, Reehorst van Norr- köpimg. Hamburg van Rotterdam, Deo Fa- vente van Oporto, Badtique van Nantes, Pro Marty First van Goole, Bernard Leonard van de Noordzee, Pegasus van Rotterdima. Vertrokken zijn: Portas naar Hampton Roads, Altho naar Londen, Ancora naar Boulogne, Bittern naar Rotterdam, Bill S naar Waterford, Josef Frering naar Mon rovia, Herman Buisman naar Rotterdam, Nectem naar Bremen, Arbroath naar Caen, Beray naar Kalmar, Harm naar Liverpool, Trito naar Rotterdam, Singkep naar Bremen, Irma naar Duinkerken. Rigel naar Rotter dam. Flevo naar Rotterdam, Atlas naar Rot terdam, Volharding naar Rotterdam, Dieter Waltraud naar Hamburg, Helicon naar Em- den. Maas naar Dublin, Unitas naar Rotter dam. MEULEMAN. De heer W. Meuleman, oud-voorziter van de eredivisieclub „Eind hoven", is benoemd tot voorzitter van de Surinaamse Voetbalbond. ITALIë—TURKIJE. Een voetbalwed strijd tussen de militaire ploegen van Italië en Turkije in Bari gespeeld en geldend voor groep 2 vam d'e voorronden van het inter nationaal militair voetbaltoernooi is met 10 door de Italianen gewonnen. Italië heeft zich hierdoor geplaatst voor de halve-finale poule. GRIEKENLAND—SPANJE. De voet balwedstrijd GriekenlandSpanje b, in Athene gespeeld, is geëindigd in een 20 zege voor het Griekse team. Deze stand was bij de rust al bereikt. RITMEESTER-SCHAAKTOERNOOI. In Veenendaal is een begin gemaakt met het Ritmeester-schaaktoernooi. De uitslagen luidden: BouwmeesterCortlever remise; Roessel—Van Scheltinga remise; Orbaan— Van der Berg afgebroken. KORVER. Het Md van de technische commissie van de KNAU, de heer P. Korver uit Amsterdam zal Nederland als atletiek- deskundiiige vertegenwoordigen op een bij eenkomst van Europese atletiektraioers, die van 13 tot en met 17 maart in Mainz zal worden gehouden. VAN DE BROEK BEROEPSRENNER. De 27-jarige wielrenner Henk van de Broek uit Breukelen heeft besloten professional te worden. Hij behaalde in de laatste jaren in talrijke wedstrijden, vooral in België, goede resultaten als onafhankelijke. Van de Broek rijdt dit seizoen voor dezelfde ploeg als on der meer Adirie van Steenselen, Gijs Pauw, Krijn Post en Bertus Lute. UNIE EUROPESE WINTERBANEN. In Antwerpen is gesticht een Unie van Euro pese Winterbanen. Op de oprichtingsverga dering waren aanwezig de directeuren van de banen te Aarhuis. Kopenhagen, St. Etienne. Ziirich, Bazel, Dortmund, Munster, Frankfurt, Berlijn, Gent, Brussel en Ant werpen. MARY-JEAN SEARS. De Amerikaanse zwemster Mary-Jean Sears, bronzen mede.il- liste op de 100 meter vlinderslag tijdens de Olympische zwemwedstrijden in Melbourne, heeft ofschoon zij pas 17 jaar is de zwemsport vaarwel gezegd. Zij verlaat bin nenkort Amerika om zich bij haar ouders te voegen in Napels, waar haar vader schout bij-nacht. is bij de NATO (Zuid-Eurpoa). WERELDKAMPIOENSCHAP MIDDEN GEWICHT. Het gevecht om de wereld titel in het middengewicht boksen tussen de kampioen Gene Fullmer (V.S.) en zijn land genoot Sugar Ray Robinson is een week uit gesteld. In plaats van op 24 april zullen beide boksers op woensdag 1 mei tegen elkaar in de ring verschijnen. ENGELSE VOETBALBEKER. De over gespeelde voetbalwedstrijd tussen Aston Villa en Burnley voor de zesde ronde van de Engelse bekercompetitie is door Aston Villa met 20 gewonnen. In de halve eindstrijd zal Aston Villa tegen West Bromwich Al bion uitkomen. ENGELSE LEAGUE. Voor de eerste divisie van de Engelse league is woensdag gespeeld de wedstrijd EvertanManchester United. Manchester won, hoewel het met zeven invallers aantrad, met 12. Het heeft nu een voorsprong van zes- punten op Pres ton North End. DUFRAISSE. De Fransman André Du- fraisse, die verleden week in Edelaere het wereldkampioenschap op zijn naam bracht, heeft zondagmiddag een internationale cross in het bos van Vincennes gewonnen, met een tijd van 45 min. 41 sec. voor het parkoers van 21,7 kilometer. POTGIESER SLOEG HARD. De Ame rikaanse bokser Bruce Olson is in een ern stige. toestand naar een ziekenhuis overge- bracht, nadat hij in de zesde ronde van zijn gevecht tegen Ewart Potgieser door een harde stoot van de Zuidafrikaanse reus k.o. was gegaan.. Olson kwam pas in het zieken huis weer bij bewustzijn. OOST WON VAN NOORD. De dis trictshockeywedstrijd tussen de herenteams van noord en oost, die in Winschoten is ge speeld, is in een 3—1 overwinning voor de oostelijken geëindigd. De rust ging met 2—0 in. NOC-LOTERIJ. Het Nederlands Olym pisch Comité deelt mede, dat volgens voor schrift de prijzen van deze loterij gedurende zes maanden na de trekkingdatum septem ber 1956, ter beschikking van de winnaars worden gesteld. In dit verband wordt de aandacht erop gevestigd, dat gedurende de maand maart de gelegenheid nog open staat om prijswinnende loten in te dienen. Nadien kunnen verzoeken hieraangaande niet meer in behandeling worden genomen. „KITZBüCHEL. In het kader van de wedstrijden om de Parsenn Gold Cup heeft de Oostenrijkse ploeg „Kitzbüchel" de afda ling gewonnen op een parkoers van 2680 meter, met 830 meter hoogteverschil en 13 ocntrolepoortjes. BELGIë—NEDERLAND. Het Neder landse militaire basketbalteam zal donder dag 11 april waarschijnlijk in Brussel een wedstrijd spelen tegen de Belgische ploeg. Brit Johnny Mann. TITEL VACANT. De Nederlandse Boks- bond heeft besloten de Nederlandse veder- gewichttitel voor beroepsboksers te ont nemen aan de Amsterdammer Henk Klok. Deze heeft ongeveer een jaar geleden zijn laatste wedstrijd gebokst tegen Jimmy Brown en heeft daarna steeds minder ge traind, omdat hij het gewicht niet meer kon maken en zelfs zo zwaar werd, dat hij in het middengewicht zou moeten uitkomen. Klok heeft bovendien zijn lidmaatschap van In het Ibrox-staddon in Glasgow is een wedstrijd gespeeld tussen een team van d'e Schotse league en een ploeg van de Engelse league. De Schotten wonnen met 32. UITSTEKENDE TIJD. Tijdens de natio nale atletiekkampioenschappen van Austra lië zegevierde de 19-jarige Herb Elliott op de mijl in d'e uitstekende tijd van 4 min. 0.4 sec. Elliott liep de laatste ronde in 57.4 sec. PRAAG WON. De ploeg van Praag heeft het Europese steden-zaalhamdtoaltoer- mooi gewonnen. De Tsjechen versloegen in Parijs (waar de finale werd gespeeld» het team van Orebro (Zweden) met 2113, na een voorsprong van 109 bij de rust. TITELGEVECHT. Lazaro Koci, de ma- neger van de Argentijnse wereldkampioen vlieggewicht boksen Pascual Perez, heeft be vestigd, dat het contract voor het gevecht om de titel tussen Perez en de Britse kam pioen Dai Dower is ondertekend. De ont moeting zal plaats hebben op 30 maart in het openlucht-stadion San Lorenzo de Alma- gro in Buenos Aires. VERHELST. De Belg Joseph Verhelst heeft de wegwedstrijd Kuurne-Brussel-Kuur- ne gewonnen. Hij reed de 185 km in 4 uur en 55 minuten en had bij de eindstreep een voorsprong van 15 seconden op een groep van 32 renners, onder wie Van der Pluym. GILBERT LAVOINE. In het sportpaleis in Laon heeft de Franse mid'dengewicht bokser Gilbert Lavoine in d'e 9e ronde door opgeven gewonnen van de Belg Kid Dussart. CARLO ENGELBERT. Tijdens het in ternationale concours-hippique in Charleroi heeft Carlo Engel'bert na een spannende strijd het internationale springnummer om de Prijs Parsupiliami gewonnen. Hij eindig de met het paard „Pretmaker" in dit puis sance sprii.gconcours na drie barrages fout loos. Vandaag en morgen komen visserijdes kundigen uit Denemarken, West-Duitsland, Nederland, Frankrijk, België, Polen en Engeland te Londen bijeen om de haring visserij in het Zuidelijke gedeelte van de Noordzee te bespreken. De conferentie wordt gehouden op uitnodiging van de Engelse regering. Zij houdt verband met een in oktober 1956 gehouden conferentie, waarin visserijdeskundigen uit 15 landen uiting hebben gegeven aan hun bezorgd heid over de huidige haringstand in dit gebied. AMSTERDAM In de scheepvaarthoek ging woensdag de belangstelling vooral uit naar aandelen Rotterdamse Lloyd vanwege de 38 percent hogere exploitatiewinst over 1956. Bij ta melijk levendige affaire, werd op 18Óy2 181 gehandeld, hetgeen circa drie punten hoger is dan dinsdag. Ook Scheepvaart unies lagen goed in de markt en boekten een winst van 2 punten, terwijl Maat schappij Nederland 1 punt kon verbeteren. Van de internationale waarden lagen olies het meest vast jn de markt, door her nieuwde aankopen speciaal voor Parijse rekening. Tegen een koers van 167.80 in de morgenuren, werd 's middags al direct geopend op f 168.00, waarna het aandeel nog verder aantrok tot f 168.40, hetgeen ongeveer 1 gulden boven New Yorkse pa riteit is. De berichten over het eventuele sluiten van fabrieken der Unilever in Indonesië hadden wat aanbod in het fonds teweeg gebracht, waardoor geopend werd op 359 V2 (360 ti). Geleidelijk aan kon het fonds aan trekken tot 361 op welk niveau werd ge sloten. Philips was heel rustig, aan de hogere kant op 252 (249V2), moest 1 punt prijsge ven, om te sluiten rond 251. AKU fractio- neel lager. Van de cultuurwaarden lagen Amster dam Rubber gevraagd en kon zodoende 2 punten winst boeken, koers 79 (77). Deli- maatschappij vrijwel onveranderd. Staatsfondsen nauwelijks prijshoudend. Omzetten zeer gering. Claims Nederlandse Overzeebank, adviesprijs f 20 per claim, die voor het eerst verhandeld werden. N.V. Kaiser Frazer werden geadviseerd op 175180 (167) op verhoging dividend van 10 op 15 percent. Prolongatie 3% percent. (ANP). NEW YORK Wallstreet maakte van het weinige maar gunstige nieuws dat er gisteren was, wat er van te maken viel: de belangrijkste groepen verbeterden alle, met stijgingen die in vele gevallen meer dan twee dollar bedroegen. Beginbeurs waren de koersen al vast en na verklaringen van president Eisenhower tijdens diens persconferentie trad de stijgende tendens in. De presiden tiële verklaringen behelsden geruststellen de factoren betreffende de weinig ingrij pende omvang van de regerings-beste- dingsbeperkingen. Ook werd eruit gecon cludeerd dat de inflatoire druk, die de koersen scherp doet stijgen, zal aanhouden. De rekordwerkgelegenheid in februari, de uitbreidingsplannen van Aluminum, het niet aflatende nieuws over goede bedrijfs resultaten en de plannen voor een ver groting van de koopvaardij-scheepsbouw, waren eveneens van invloed op de stij gende koerstendens. In de scheepsbouw werden enkele van de grootste stijgingen genoteerd. Internationale olies profiteer den van de vooruitzichten betreffende een spoedige opening van het Suezkanaal voor tankschepen. Het meest verhandelde fonds ter beurse was het voor de eerste maal genoteerde Shell Transport, dat opende op 22 3/8 en sloot op 241/». Ook autowaarden waren bij de sterk verhandelde fondsen. Van de 1125 verhandelde fondsen sloten er 592 hoger, 285 lager en 248 onveranderd; er werden 13 nieuwe hoogtepunten en 12 nieuwe laagtepunten bereikt. Het industriegemiddelde sloot 2,22 hoger op 472.53; spoorwegen 1,12 hoger op 142.92 en openbare nutsbedrijven 0,21 hoger op 71.19. De omzet van 1.840.000 aandelen tegen 1.600.000 op dinsdag was de grootste van de laatste zes beursdagen. (UP). Slotkoers Voorbeurs gisteren koersen 3 Vi °/n Nederl. '47 90 Vs 3 »/n Nedl. 1962/64 925/ie A. K. U 192 196 Calvé Delft 298 Van Gelder Zonen 189 K K. N. Hoogovens 289 Nederl. Ford 285 K N. Kabelfabriek 258 gew. Philips Gloeil. 25114 252 pref.Philips Gloeil. 149 yi Unilever 360 363 Wilton Fijenoord 211 Dordtsche Petrol. 825K Konkl. Petroleum 167,80 171,30 A'dam Rubber 79 Holl. Amer. Lijn 167 N. Scheepv. Unie 173/4 Phs. v. Ommeren 279»/2 H. V. A 93 Verg. Deli Mijen 97K Amsterd. Bank 206 Ned. Handel Mij 166 Rotterd. Bank. 173 Twentsche Bank 177»/2 Anaconda Copper 637/ib Bethlehem Steel 170 K U. S. Steel 59' 2 General Motors.. 397/s Shell Union 81' 't Tidewater 35 Op de kotter KW. 62, die in het dok van het Staatsvissershavenbedrijf in de Vis sershaven te IJmuiden staat, is vanmorgen omstreeks negen uur brand uitgebroken in een kast met poetskatoen. De brand ging met veel rookontwikkeling gepaard. De Velsense brandweer heeft het vuur binnen korte tijd kunnen bedwingen. Het vuur is vermoedelijk ontstaan tijdens het werken met een lasapparaat. Prijzen van woensdag Per 1 kg: heilbot f 3.602.90, tarbot I f 2.50 2, Per 50 kg: tongschar f 7772, schartomg f 36, kl. schol II f 3723, schar f 188, bot f 1816, v. haring f 2412, makreel f 2716, gr. schelvis f 4131, grm. schelvis f 4632, kim. schelvis f41—32, kl. schelvis I f3633, kl. schelvis II f4235, wijting f3216, gr. gul f 5037, mid. gul f 4232, kl. gul f 32 30, kl. wolf f 40, poonitjus f 3018, kl. kool- vis zw, f 2318, kl. koolvis wit f 3227. Per 125 kg: gr. kabeljauw f 20088, gr. koolvis zw. f 5141, gr. koolvis wit f 73—67, gr. leng f 85—83, gr. wolf f 94. Aanvoer van woensdag 5 kisten tarbot, 5 heilbot, 5 tongschar en schartong, 25 schol, 100 schar, 15 bot, 290 haring. 275 makreel, 310 schelvis, 215 wij ting. 220 kabeljauw en gul, 9 leng, 10 wolf, 10 poon, 306 koolvis, 20 diversen. In totaal 1820 kisten. Besommingen Curasao f 11.080, Thorina f 11.600, HD 87 f 10.400, VL 153 f 10.300. Donderdag binnen Vier trawlers en grote trawlloggers wa ren vandaag aan de IJmuidense vishal met 2300 kisten vis en 750 stijve en 280 ijska- bel.iauwen. De Postboy loste 430 kisten vis, waarbij 60 schelvis, 40 kabeljauw en gul, 100 kool vis, 100 haring, 40 kleine makreel, 90 wij ting en 100 stuks stijve kabeljauwen; de Dirkje 260 kisten, waarbij 20 schelvis, 80 makreel, 80 haring, 20 wijting, 60 diversen en 150 stuks stijve kabeljauwen; de SCH 117 500 kisten, waarbij 30 schelvis, 50 ka beljauw, gul en koolvis, 100 haring, 25 to- ters, 235 makreel en 60 wijting en verder 100 stuks stijve en de SCH 27 615 kisten, waarbij 200 kisten haring en 310 kisten kleine makreel en 75 koolvis en verder 300 ijs- en 80 stuks stijve kabeljauwen. De kleine vaart voerde vandaag aan 5000 kg tongen en 250 kisten schol. Voor het buitenland Kabeljauw, tong en schol waren weer voor export bestemd. De handel kocht de regels grote kabeljauw voor f 59-f 73, klei ne f 37f 59 en kisten voor f 79f 102. Grote tong zakte van f 3.20 naar f 2.85, grootmiddel van f 3 naar f 2.60, kleinmid- del van f 3.10 naar f 2.70, tong I steeg van f 2.85 naar f 3 en tong 2 van f 2.60 naar f 2.65. Grote schol noteerde f 32f 34, grootmiddel f 33f 36, zetschol f 38f 42 en schol I f 42f 50. Wat er komt Voor de vrijdagmarkt was vanmorgen de Elie bekend met 500 kisten, waarvan 280 schelvis, 120 blanke koolvis en gul en leng, 30 zwarte kool, 140 wijting, 15 radio, 15 stokkebit en 225 kabeljauwen. Voor de za- terdagmarkt komt de Nestor KW 101. Voorts rekent men op de Polderman, waarvan de zender vermoedelijk stuk is. Oudste boten zijn nu KW 99 van 28 febr., Herman, Polderman en HD 108 van 1 maart en Emma van 2 maart. Het binnenland in De binnenlandse handel kocht de ha ring donderdagmorgen voor f 15f 18 en de makreel voor f 22f 18. Grote gul deed f 46—f 35, middel f 36—f 37, torgullen f 31 f 32. Zwarte koolvis ging weg voor f 40 f 46, grote en kleine gullenmaat voor f 19f 22. Witte koolvis maakte f 65f 71, leng f 83f 90, wijting f 33f 36 en schol 2 en 3 respectievelijk f 41f 49 en f 20—f 32. De grote schelvis ging van de hand voor f 36f 43, grootmiddel voor f 43f 61, kleinmiddel voor f 45f 60, pennen voor f 45f 61 en braadschelvis voor f 40f 56. De kwaliteit maakte hier de prijs uit. En op zee Om de Noord vingen de loggers en kot ters gisteren iets meer: dagvangsten van 150200 manden hoops per etmaal. Er stond echter gisteren een dikke bries, windkracht 5 tot 6. De trawler Amsterdam was naar de Klondyke stomende om het daar eens te proberen. De Klaas Wijker is nog bij de Silverpitt maar liet gisteren niets los over eventuele resultaten. De log gers en kotters bij de Pitt-boei vingen gis teren 200250 kg tong, 1012 mandjes vis en 1-2 mandjes tarbot. Vanmorgen was er een logger met een nachtvangst van 300 kg tong en geen bij vis. Op de kust werden per etmaal 15-20 manden vis en 80-100 kg tong gevangen. Aanvoercijfers De aanvoercijfers van het Staatsvissers havenbedrijf blijken over januari en fe bruari aanzienlijk hoger te liggen dan in deze twee maanden van 1956; een gevolg van de trawlerstaking in 1956. In januari en februari van 1956 werd aangevoerd 4.970.710 kg vis en in de afgelopen twee maanden 8.775.344 kg vis. De omzet steeg van f 4.263.676,03 tot f 6.234.795,75, een toe name van bijna twee miljoen gulden. Alderamin, pass. 12 Kp. De Goede Hoop n. Las Abbedijk, 12 v. Rotterdam n. Bremen. Axeldijk, 12 v. Rotterdam n. Hamburg. Palmas. Angolakust, 12 te Le Havre. Alkaid, 15 te Antwerpen verw. Alphard, pass. 13 Wight n. Havana. Amstelslot, 15 te Bombay verw. Averdijk, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Aagtekerk, 13 te Takubar v. Shanghai. Antonia 13 te Pladju v. Makassar. Aludra, 15 te Hampton Roads v. Rotterdam. Almdijk, 13 te Antwerpen. Almkerk, 13 te Kaapstad verw. Alhena, 13 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alpherat, 13 te Willemstad. Bengalen, 13 rede Tj. Mani. Bennekom, 13 te La Guaira v. Willemstad. Boskoop, 13 v. Pto. Cabello n. Pta. Cardon. Bantam, 13 te Cochin v. Colombo. Balong, 13 v. Masawa n. Perzische Golf. Bali, 14 te Dakar. Breda, 12 te Amsterdam. Congokust, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Corilla, 13 v. Singapore n. Balikpapan. Caltex Delft, 12 v. Port Arthur n. Landsend. Caltex Nederland, pass. 13 Kp. Vincent n. R'dam. Carillo, 13 v. Liverpool n. Rotterdam. Cleodora, 14 te Chittagong. Coryda, 13 v. Balikpapan n. Surabaja. Calïisto, 13 te Halifax n. Londen. Ceronia, 13 te Abadan v. Kaapstad. Clavella, 13 te Abadan v. Dar Es Salaam. Callisto, 13 te Londen v. Halifax. Castor, 11 v. Trinidad n. Pto. Ordaz. Charis, 12 120 m. w.z.w. N. Orleans n. N. Orleans. Dinteldijk, pass. 13 Lizard n. Panama. Dorestad, 13 te Las Palmas v. Mena. Daphnis, 13 te Amsterdam. Eos, 12 v. Amsterdam n. Nordenham. Esso Amsterdam, pass. 13 Mozambique n. Kaapst, Esso Nederland, 13 te Corpus Christi, Ena, 14 te Hoek v. Holland verw. n. Rotterdam. Friesland SSM, 13 te Rotterdam. Guineekust, 12 te Freetown. Gabonkust, 13 v. Bordeaux n. Dakar. Groote Beer, 13 te Halifax v. Rotterdam. Helicon, 12 te Amsterdam. Hector, 13 te Pernis n. Amsterdam. Hermes, 14 te Launion. Hestia, 14 te San Felix. Hersilia, 13 te Cap Haitien. Hydra, 12 730 m. z.w. Flores n. Amsterdam. Iberia, 12 v. Rotterdam n. Onton. Ivoorkust, 13 te Lagos. Johannes Frans, 12 v. Montevideo n. Durban. Kalinga, 12 v. New York n. Beaumont. Kellia, 13 te Stockholm. Kosicia, 15 te Rotterdam verw. Koningswaard, 13 te Singapore v. Calcutta. Kalinga, 13 v. New York n. Beaumont. Kalydon, 13 400 m. w.z.w. Ouessant n. R'dam. Korovina, 14 te Wellington. Karimata, 11 v. Singapore n. Port Swettenham. Kieldrecht, 12 270 m. z.o. Monrovia n. L. Palmas. Laagkerk, 12 v. East-London n. Las Palmas. Laertes, 12 te Amsterdam. Langkoeas, 13 te Surabaja v. Semarang. Loenerkerk, 13 te Mombasa v. Karachi. Lutterkerk, 13 te Dar Es Salaam. Lieve Vrouwekerk, 13 te Hamburg v. Antwerpen. Merwelloyd, 12 te Rotterdam. Maaslloyd, 12 v. Lissabon n. Dakar. Maasdam, 13 v. Havana n. New York. Macuba, 13 v. Holtenau n. Stockholm. Malea, 13 v. Singapore n. Kobe. Marisa, 13 v. Berre n. La Spezia. Mataram, pass. 13 Beira n. Napels. Meerkerk, 13 te Rotterdam. Muiderkerk, 13 te Marseille v. Genua. Meliskerk, 13 v. Les Palmas n. Marseille. Metula, 14 te Geelong. Mentor, 12 300 m. n.w. Maracaibo n. Mahacaibo. Maashaven, 16 te La Platarivier verw. Nigerstroom, 13 te Takoradi. Nanusa, 13 440 m. n.o. Wake eil. n. Manilla. Notos, 12 dw. Kp. De Gata n. Tanger. Ouwerkerk, 13 v. Brisbane n. Sydney. Oranje, 13 v. Kaapstad n. Colombo. Oranje, 13 te Kaapstad v. Southampton. Ouwerkerk, 13 v. Brisbane n. Sydney. Prins Willem V, pass. 12 Gibraltar n. Alicante. Purfina Nederland, 12 dw. Mozambique n. Mena Al Ahmadi. Pendrecht, 13 te Dakar. Poelau Laut, 13 v. Bangkok n. Surabaja. Phrontis, 16 te Penang. Peperkust, 12 v. Lagos n. Pointe Noire. Prins Willem IV, 13 v. Bordeaux n. Duinkerken. Pygmaliön, 12 v. Sint Lucia n. Fort de France. Roebiah, 12 v. Port of Spain n. Kaapstad. Radja, pass. 13 Menado n. Portland. Raki, 11 te Tampa n. Philadelphia. Rondo, 12 v. Agadir n. Rotterdam. Stad Maassluis, 13 te IJmuiden. Stad Rotterdam, 12 te Rotterdam. Slamat, 12 v. Kaapstad n. Mogadiscio. Sloterdijk, 12 v. New York n. Antwerpen. Salatiga, 13 te Colombo. Sibigo, 13 te Bangkok v. Labuan. Stad Alkmaar, 13 195 m. z.w. Cape St. Vincent n. Antwerpen. Stanvac Talang Akar, 13 te Sungeigerong van Stad Breda, verm. 13 v. Rotterdam n. Monrovia. Senegalkust, 13 te Duinkerken. Soestdijk, 12 200 m. z.o. Bermudas n. Havana. Statue of Liberty, 12 120 m. o. Kaap Agulhas n. Marseille. Solon, 13 te Aux Cayes. Stentor, 13 v. Maracaibo n. Willemstad. Tlieobaldius, 12 te Rotterdam. Tiberius, 12 te Rotterdam. Talisse, 12 te Bahrein. Tamo, 13 te Necochea. Trajanus, 12 v. Trinidad n. Le Havre. Tarakan, 14 te Belawan. Taria, pass. 13 Azoren n. Curagao. Tjitjalengka, 13 v. Yokohama n. Nagoya. Tomini, 13 v. Calcutta n. Tj. Priok. Tiberius, 12 v. Antwerpen te Rotterdam. Telokanson. Trajanus, 12 v. Brighton n. Le Havre. Tamo, 13 te Necochea. Talisse, 13 te Bahrein. Tegelberg, 13 te Rio de Janeiro. Wonorato, 13 te Singapore. Willem Ruys. 13 te Las Palmas v. Kaapstad. Willemstad, 13 v. Cartagena n. Aruba. Waal, 13 te Beyrouth v. Alexandrië. Wielörecht, 13 te Rotterdam. Waal, 13 te Beyrouth. Willem Ruys, 13 te Las Palmas. Willemstad, 12 v. Cartagena n. Aruba. Zuiderzee, 13 te Panama n. Yokohama. Zijpenberg, 16 te IJmuiden verw. KLEINE VAART Aletta Johanna, 13 te Antwerpen v. Londen. Alcetas, 12 ten anker Karistoubay n. Saloniki. Arbon, 13 60 m. w. Tyne n. Kirkwall. Aries, 13 rede Harwich n. Ipswich. Bab T. 9 v. Bayonne n. Garston. Beekbergen, 13 dw. Outergabbert. n. Goole. Boreas, 12 dw. Finisterre n. Malta. Elisabeth Berger, 13 te Pto. Cortez n. Kingston. Elsa, 8 te Port Talbot v. Bayonne. Fendo, 13 op Schelde n. Antwerpen. HarJingen, 13 30 m. o. Southwald n. Gent. Ilias, 12 v. Amsterdam n. Hamburg. Jutland. 13 40 m. n.n.o. Noordhinder n. Aalborg. Joost, 12 v. Goole n. Son tonder. Kaap Falga, 9 te Londen v. Bayonne. Kaap St. Vincent, 10 te Vestervik v. Aalborg. Lean S, 13 Blankenberge n. Gent. Marianne, 13 dw. Fecamp n. Malmö. Mees Cremer, 13 te Sandettie n. Garston. Midas, 12 120 m. n.n.o. Vilano n. Amsterdam. Netta, 12 dw. Ile de Bas n. Antwerpen. Nero, 13 v. Gdynia n. Amsterdam. Phidias, 12 te Kopenhagen n. Amsterdam. Plato, 12 v. Barcelona n. Tarragona. Pavo, 10 v. Requejada n. Dordrecht. Ponza, 12 v. Bordeaux n. Grangemouth. Rini, 13 10 m. n. Noordhinder n. Rotterdam, Santa Lucia, 13 te Royal Sovereign n. A'dam. Stella Prima. 13 10 m. w. Vlissingen n. Antw. Tilly, 10 te Barry v. Bordeaux. Thalassa. 13 20 m. o.n.o. Noordhinder n. R'dam. Walenburg, 13 bij Goeree n. Rotterdam. Westpolder, 13 te Vlissingen n. Antwerpen. SLEEPVAART Ebro, 13 v. Las Palmas n. Mombasa. Humber, pass. 12 Vlissingen n. Antwerpen. Noordzee, 12 100 m. z. Kreta n. Boulogne. Zwarte Zee, 12 v. Las Palmas n. ,,Los Caribis" op Noord-Atlantic met ketelschade. VOORJAAR 1957 KENNEMERLAAN 46 - TELEFOON 7412 Grote sortering HOGE PRIJZEN l A973A ƒ5000 13054 2000 12531 1500 9246 12971 1000 9353 15235 15458 19726 ™82 38/9 4587 4680 4714 7186 12873 12973 18751 21580 200 2126 2373 3321 ?i49 6015 6173 6212 6474 0803 8339 9081 9439 9627 10170 10335 11275 12465 13o87 16805 16829 17688 18724 19627 20619 21983 1067 941 2017 460 3056 782 4106 473 5029 660 6010 751 7042 622 8243 769 9UÜ4 884 10096 PRIJZEN VAN ƒ80— 106 108 953 024 033 523 723 086 185 790 817- 120 156 545 665 032 266 741 750 164 269 805 809 188 268 648 658 299 322 786 143 155 904 992 117 142 363 454 468 555 731 806 833 345 348 458 602 615 634 424 462 466 390 448 516 612 630 090 264 747 812 204 219 819 972 178 206 790 827 352 380 810 815 295 319 813 842 355 394 741 80" 394 450 169 455 183 290 268 294 929 367 511 997 220 333 342 449 896 929 405 441 923 931 523 557 617 697 310 323 502 644 649 958 465 520 603 975 567 785 755 793 818 838 660 717 762 1008 013 035 104 274 284 297 305 674 730 847 853 993 2000 2059 150 220 309 576 640 656 669 834 890 903 914 3127 194 200 208 493 531 539 555 787 796 813 843 970 978 4036 052 059 068 209 244 259 325 457 514 527 668 825 832 847 931 6005 006 062 076 194 219 250 257 400 420 478 507 678 699 736 744 903 907 930 937 6021 031 051 058 215 285 313 341 494 517 563 566 639 647 669 691 837 904 934 950 7024 036 039 080 117 165 169 251 262 275 325 629 641 670 724 842 867 949 987 8042 060 061 096 222 235 258 261 374 402 404 406 671 685 697 729 886 896 903 974 9024 053 059 091 168 184 189 239 334 342 367 395 522 531 571 580 722 785 809 8J3 981 10000 10002 021 048 087 324 372 381 405 541 562 583 599 932 947 988 11008 016 054 073 336 338 339 345 576 585 595 626 891 892 962 11191 305 306 327 351 430 438 502 651 830 946 967 L2002 032 043 182 264 614 620 658 665 739 785 801 813 893 958 969 1.3016 073 159 249 300 306 427 454 466 529 559 610 760 767 781 802 831 858 994 14060 159 165 212 255 322 359 432 483 574 619 630 664 679 794 863 911 916 953 15004 077 106 135 450 463 473 505 578 807 873 902 956 16075 305 312 460 572 635 17011 029 073 286 505 609 862 937 974 18029 055 086 167 617 653 700 834 927 965 11)369 405 499 580 640 667 674 685 695 781 832 852 20109 125 230 243 255 260 388 427 524 589 621 649 666 735 774 789 21033 •IT V 115 149 388 410 482 782 985 Ij.t 820 827 889 969 974 983 994 12056 065 076 090 113 120 148 201 244 255 310 324 349 356 408 425 446 491 501 594 609 660 668 676 690 707 734 741 800 815 818 839 849 867 879 881 892 934 999 13033 034 039 063 072 080 129 132 137 194 213 253 328 383 385 406 435 473 478 480 488 513 519 528 593 627 631 645 664 670 690 691 721 752 761 783 798 818 833 841 847 877 878 899 970 971 990 14010 026 031 062 067 071 081 083 137 138 140 157 166 168 179 230 258 266 299 308 315 327 329 364 369 385 394 397 447 448 506 546 580 589 609 612 653 721 729 764 769 798 816 854 872 875 896 910 912 971 9 77 980 992 15114 153 157 164 172 199 224 225 261 281 309 332 410 411 420 442 443 470 483 493 499 501 509 528 554 6U2 644 674 683 709 723 795 797 817 836 847 856 863 885 887 892 910 915 920 922 958 998 16081 109 119 121 180 224 236 277 294 316 322 327 343 347 435 446 490 502 521 575 594 608 625 653 687 713 759 767 768 815 825 899 913 940 944 945 994 996 17045 240 103 123 129 135 154 155 208 211 212 260 296 318 349 454 463 469 503 512 529 553 572 579 590 618 623 680 728 735 750 758 765 907 923 924 948 952 972 18000 18021 033 038 058 066 091 101 110 130 132 169 263 271 275 286 321 334 347 355 359 400 403 404 423 425 432 466 475 520 562 576 581 632 674 679 686 764 771 775 778 800 820 827 838 850 911 924 976 985 19013 023 046 085 132 140 164 207 235 243 259 270 272 279 309 343 347 396 434 457 479 551 555 564 569 577 578 619 661 668 681 701 705 720 761 780 817 874 880 931 936 955 964 992 993 999 20008 009 083 088 133 146 187 262 283 362 384 407 502 556 587 600 623 629 743 768 810 830 860 892 900 904 944 960 21008 026 055 063 073 098 125 130 142 169 172 218 234 256 263 268 272 336 349 400 470 484 506 519 529 547 704 715 763 806 957 826 832 835 836 843 854 865 880 899 brengt die ouderwetse geurige thee in een moderne, volmaakt beschermende verpakking, welke geur en smaak perfect bewaart) Niet overal, maar wel bij de betere winkelier verkrijgbaar. Vraagt ons adressen Wij zenden U dan gelijktijdig gratis een Kahrel-spaarzak ter waarde van 50 punten. Kahrel Postbox 79 Groningen Alle met waardepunten voor een gratis pakket met 2 reusachtiga tabletten chocolade PAKKISTEN ~TE= KOOP

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 11