„Koningsbos" vermaarde haven voor de trekkende jeugd THALIA Agenda voor Velsen P.T.T.-tarieven 1 april omhoog LASSIE nvz (ii) HAVERMOUT Belangrijk hogere exploitatie winst van de Kon. Rotterdamsche Lloyd Meyer Zn. 7 JEUGDHERBERG IN HET ZILVER Geslaagden aan IJmuidens visserijschool Eén-meiviering hoofdscho tel in P.v.d.A.-vergadering Is er iets van u bij? Alleen IEV speelt zondag Jeugdige joy-rider De mogelijkheden voor een pijpleiding naar Rotterdam Prof. R. Casimir overleden Bemiddeling afgewezen in dreigende Britse staking Metaalindustrie volgt de scheepsbouw met eisen Dividendvoorstel SPECIAALZAAK COR v. d. ME ER BEVERWIJK Degradatiegevaar voor Beverwijk Jubileumconcert Rever- wijkse accordeon ver. Excelsior won van IVO op het groene laken ADO-gymnastiek hield onderlinge wedstrijden Agenda voor Beverwijk DONDERDAG 14 MAART 1957 Deze maand zal het 25 jaar geleden zijn, dat in Bakkum de jeugdherberg Ko ningsbos officieel werd geopend nadat op 1 oktober 1931 door wijlen de heer A. H. Gerhard, lid van Gedeputeerde Staten de eerste steen was gelegd. Met de geschiedenis van Koningsbos zijn vele namen van in Castricum bekende per sonen verbonden. Van het bestuur maak ten o.m. deel uit wijlen mevr. Benders- Lefèbre, mevr. Ten Raa, mevr. Schroder, wijlen mevr. Aukes-Timmers, de heren F,. Vogelenzang, Van Hoeven, wijlen not. Stuyt, de heer W. Jacobs, wijlen de heer dr. Joh. Benders en van Ged. Staten van Noordholland wijlen de heer Gerhard zelf. In 1932 vond de opening plaats van deze, eerste nieuw gebouwde jeugdherberg in het net van de NJHC. Het gebouw, ontworpen door architect jhr. F. den Tex, bleek zich wonderwel aan te passen bij het duinlandschap in het oude gebied, dat onder de naam Konings bos op de oude Castricumse kaarten stond vermeld. Het liet bovendien een aanpas sing aan de eisen van die tijd zien, toen allengs de jeugd uit de grote steden het spoor „naar buiten" begon in te slaan. Dit bleek vooral, toen schoolklassen twee, drie of meerdaagse uitstapjes gingen maken. Toen de behoefte van de jeugd beweging om te confereren, te congresse ren of gewoon maar te buitelen in zand, zon en zee, van jaar tot jaar sterker werd is Koningsbos een belangrijke jeugdher berg in het Nederlandse net geworden. Toen gold zij als de jeugdherberg met het hoogste aantal overnachtingen per bed. We mogen zeggen dat de huidige gene ratie Bakkum kent met inbegrip van de Jeugdherberg aan de Heerenweg. Na de oorlog nam het bezoek aan Ko ningsbos nog belangrijk toe. Het gebouw kwam tot stand uit een le- Jaarvergadering Bouwvakarbeidersbond De Wijk aan Zeese afdeling van de r.k. Bouwvakarbeidersbond houdt op vrijdag 15 maart in café „De Zon" haar jaarver gadering. Onder andere vindt een bestuursverkie zing plaats, aftredend maar herkiesbaar zijn de heren M. Bruinenberg en A. Schel- levis. De volgende leerlingen van de Gemeente lijke Visserijschool slaagden voor het Rijks- diploma: Scheepswerktuigkundige ter Koopvaardij (diploma A): H. F. de Jong. Scheepswerktuigkundige ter Koopvaardij (V.D.): Th. Beentjes en C. Bruin, Aanvullingsdiploma Stuurman Kleine Handelsvaart: J. S. van Hattum. Stuurman Kleine Handelsvaart: A. Vos. Radio-Telefonist: J. S. van Hattum en C. v. d. Zwan. Motordirijver Kleine Handelsvaart: J. Ko per, N. Fekkes. J. Hart, W. F.. Thies. T. Ra demaker, G. Hendriks, S. Andringa, J. S. Klinkenberg, F. Beekman, H. Keizer, O. Wakker en W. Rijswijk. Motordrijver Zeevisvaart: K. N. Róo's, J. Visser, J. Kemink, R. P. Jansen, A. J. Oos- terbaan. B. Huisman. L. de Leijer, B. Stant, H. W. Bon en E. J. Broek. Machinist-Stoker Zeevisvaart: A. J. Oc> terbaan, R. P. Janeen en J. P. Ouwerkerk. (ADVERTENTIE) het theater met de beste films Vrijdag 8 uur. zaterdag en zondag 7 en 9.15 uur DAVERENDE VROLIJKHEID met Erich Kastncr's 5 MANNEN IN DE SNEEUW Een aaneenschakeling van dwaze situaties en gekke gebeurtenissen! Maandag, dinsdag en woensdag 8 uur Fantastisch en vol angstige beklemming STRIJD tegen de VLIEGENDE SCHOTELS Een enorm spannende film met nog nooit vertoonde opnamen! 14 jaar. Zondagmiddag 3 uur DE VLAM en de PIJL Donderdag 21 mrt, 8 uur: Speciale voorstelling Een boeiend verhaal uit de dokterswereld DE GLORIE van het LEVEN 18 j. HEDENAVOND 8 uur: DE WITTE NON 18 j. DONDERDAG 14 MAART Openbare Leeszaal en Bibliotheek, Heide- straat, open van 1012.30 uur. Thalia, 20 uur: „De witte non". Rex, geen opgave. Raadhuis, 9.30—12 uur, spreekuur wethou der van Openbare Werken. IvAO, 20 uur: filmvoorstelling in zaal Abelenstraat. Tuinbouwstudieclub, 20 uur, koffiekamer Westerveld, vergadering „IJmond-Flo- ra 2". Volksonderwijs, 20 uur: Patronaatsgebouw, toneeluitvoering OTK. VRIJDAG 15 MAART Bosvolk/Vrije Vogels, 20 uur, propaganda- avond in het Jeugdhuis aan de B. En- schedélaan te Santpoort, opvoering kin deroperette „De pruik van de koning". Openbare Leeszaal en Bibliotheek, ge opend van 10 tot 12.30 uur, van 14.30 tot 17.30 uur en van 19 tot 21 uur. Hervormd Kerkkoren IJmond, zanguitvoe ring 20 uur in de Herv. Kerk aan de Kanaalstraat, m.m.v. Geref. Evang. Zang koor. Engelmunduskoor, Goede Herder Kerkkoor en Noorderkerkkoor. Thalia, 20 uur „Drie mannen in de sneeuw". Rex, geen opgave ontvangen. „Het schoolconcert", 9, 10.15 en 11.55 uur, Patronaatsgebouw, concerten. ning, door de provincie, aan de NJHC bij gestaan door een plaatselijk bestuur. Dit was samengesteld uit een brede kring van bewoners van Castricum. De da gelijkse leiding was sinds de opening tot aan de oorlog in handen van het echtpaar Reinders. Na de oorlog nam het echtpaar Rom- merts deze leiding over en tot op heden hebben zij het roer recht in handen. Eigenlijk beschikt Castricum al langer dan sinds 1932 over een jeugdherberg. In 1930 werd nl. in boerderij „Zeeveld" een eenvoudige jeugdherberg geopend waarin het echtpaar Mooy als gastvrije „vader en moeder" fungeerden. Heeft uiteraard Ko ningsbos in 25 jaar veel vrienden gemaakt, de romantische voorperiode van Zeeveld ligt evenzeer nog verankerd in de pret tige herinnering van menig trekker en trekster uit de begintijd. De viering van het jubileum zal plaats hebben op zaterdag 23 maart. Dan zal er van 2 tot 4.30 uur een receptie worden ge houden die des avonds gevolgd wordt door een feestavond. Hieraan zal door vele trekkers en oud-trekkers worden deelge nomen. Voor de ledenvergadering van de afde ling Velsen-Noord van de Partij van de Arbeid vormde, naast het verslag van het vorige week in Den Haag gehouden partij congres dinsdagavond in het gemeentelijk ontspanningslokaal aan de Van Diepen straat de 1 mei-viering de hoofdschotel. Bij de aanvang van de vergadering her dacht de heer E. Sanders, voorzitter, in enige gevoelvolle woorden het wegens een noodlottig ongeval plotseling verscheiden van het Tweede Kamerlid mr. Ten Hagen, waarna een ogenblik stilte in acht werd genomen. Ir. S. A. Pothumus zal vrijdag avond het Deltaplan behandelen in een vergadering te Beverwijk. Naar de in Am sterdam te houden vergadering inzake het afbetalingssysteem uitgaande van de „dr. Wiardi Beckmanstichting" werden de heren J. J. Nij deken en W. Davidson tot afge vaardigden benoemd. De voorzitter kon de mededeling doen, dat de meiviering is verzekerd. Onder aus piciën van de Vrouwenbond wordt het kin derfeest gehouden, 's morgens in de vrije natuur, althans wanneer de weersomstan digheden meewerken, en 's middags zal er een kindercabaret in een besloten ruimte optreden. De avondbijeenkomst in het ge meentelijk ontspanningslokaal krijgt de medewerking van het zangkoor „De stem des volks" en de IJmuidense toneelvereni ging „Palvu", waarbij mevr. De Roos Oudegeeest als spreekster zal optreden. De afgevaardigden naar het gehouden congres, de heren E. Sanders en H. An drea hebben de aanwezigen uitvoerig hun indrukken van deze partijvergadering weergegeven. Aan het hoofdbureau van politie te Velsen, Tiberiusplein 1„ kamer 4, zijn uitr. sluitend op iedere werkdag van 1112 en 1617 uur, met uitzondering van zater dagmiddag inlichtingen te krijgen over de volgende in de week van 22 februari tot 1 maart gevonden voorwerpen: handschoen, muntbiljet, want, handdoek en zwembroek, paar wanten, herenrijwiel, tasje, paar handschoenen, sjaal, kinderonderjurk, sleutel, damesrijwiel, portemonnee, auto ped, fototoestel (zeiss Ikon), sleutelbos, kindergoed, halsketting, vulpen, waterpas, regenjas, tabakspijp, paraplu, polshorloge, armband, koplamp (auto), jasje, das, ak- lentas, jongenspetten, slagersmes, haarstrik en damespolshorloge. Voorts is komen aanlopen een hond. In de week van 1 tot 8 maart werden gevonden: jongenspet, handschoen, kinder pantoffels, padvindersriem, flesje medicij nen, babyschoentje, autoped, voorschoot, bagageriem, want, portemonnee, paar wan ten, herenrijwiel, sigarettenaansteker, boodschappentas, armband, jack, halsket ting, damesrijwiel, broche, damespolshor- loge, duif, kerkboekje, damesregenjas, straatmakershamer, autoslinger, aardappel zak, sjaal, haarstrik, hondenriem, dames mantel, zakmes, aktentas, paar handschoe nen, muntbiljet, oorclips en muts. Ook in deze week kwam een hond aanlopen. Van de Noord-Velsense voetbalclubs speelt zondag alleen IF,V op „Rooswijk" om 12 uur met de opstelling H. Alkemade; A. Harsveld en P. Zuur bier: J. Duin, G. v. Berneveld en C. Schoot; J. Schavemaker, H. de Reus, G. Assendelft, G, Kaandorp en J. de Reus. Een elf-jarige knaap uit Velsen-Noord, die dinsdagmorgen van huis was weggelo pen, is later op de dag door de Velsense politie als joy-rider aangehouden. De jon gen had op het terrein van de tunnelbouw in Velsen-Noord een bromfiets weggeno men en was daarmee het land ingereden. Onderweg moet alles niet normaal zijn verlopen, want de eigenaar kon zijn bromfiets terugkrijgen met deuken in de tank, een krom stuur en nog enige schade. Drie liter benzine was door de elfjarige op deze dag verstookt. De Velsense kinder politie zal de jongen nader aan de tand voelen. Schaftlokaal aan Hofgeesterweg Burgemeester en Wethouders van Vel sen brengen ter openbare kennis, dat zij het voornemen hebben aan de firma Aan nemingsbedrijf Holleman en Zoon te Sant poort vergunning te verlenen tot het bou wen van een schaftlokaal met overdekte opslagplaats op het terrein gelegen aan de Hofgeesterweg no. 18, zulks met afwijking van het geldende uitbreidingsplan in hoofdzaak voor het gedeelte van de ge meente ten zuiden van het Noordzeeka naal. Belanghebbenden kunnen schriftelijk bezwaren tegen de voorgenomen beslis sing bij het gemeentebestuur indienen. Studiedag van Humanisten Het Gewest Noordholland van het Hu manistisch Verbond zal zondag 17 maart in tegenstelling tot een eerder gepubliceer de aankondiging in het kader van de ge westelijke studiedag in de „Nieuwe So ciëteit" te Wormerveer bijeenkomen om aandacht te besteden aan de „laagontwik- kelde gebieden". De reeds aangekondigde verhoging van de P.T.T.-tarieven zal op 1 april ingaan. Wat de postdienst betreft is de belang rijkste wijziging, dat het lokale tarief ver dwijnt. Lokale en interlokale brieven gaan nu beide een dubbeltje kosten, briefkaar ten 7 cent. Drukwerken komen van 2 op 4 cent per 50 gram. Brieven naar het bui tenland komen van 25 op 30 cent. Binnenlandse telegrammen worden duur der: 80 in plaats van 60 cent voor de eerste 10 woorden. Ook allerlei rechten worden verhoogd. Bij de telefoondienst worden alleen de abonnementskosten verhoogd. In de groot ste netten wordt de abonnementsprijs 6 in plaats van 5 gulden per maand. De kosten voor aansluiting aan het telefoonnet wor den aanzienlijk verhoogd: ze komen op een vast bedrag van 75 gulden per aansluiting. De stortingen bij de postcheque- en giro dienst worden 15 cent in plaats van 10 en een postcheque gaat een kwartje kosten in plaats van een dubbeltje. De abonnementen voor de draadomroep gaan omhoog van 2 tot 2,50 per maand. Een greep uit de herziening van de ta rieven: postpakketten 70 in plaats van 60 cent voor 1 kilo, luchtpostbladen 30 cenl in plaats van 25 cent, aantekenrecht 25 cent in plaats van 20, expresserecht 50 cent in plaats van 30, internationale antwoord coupons 50 in plaats van 40 cent, postwis- selrecht: tot 25 een kwartje in plaats van een dubbeltje of 20 cent, met daarboven een evenredige verhoging, kwitanties 30 cent in plaats van 25, periodieke over schrijvingen girodienst 7 cent in plaats van 5 cent (dit met ingang van 1 januari 1958), luxe telegrammen 50 cent toeslag in plaats van 40, maandabonnement telex 80 gulden in plaats van 60. De PTT zal voor de toepassing van deze nieuwe tarieven twee nieuwe postzegels uitgeven: een van 8 cent en een van 70 cent. De tariefverhoging levert 56 miljoen per jaar op, precies voldoende om het te kort op te vangen. Naar aanleiding van uit Duitsland ko mende berichten als zou de aldaar geves tigde dochtermaatschappij van de Shell de aanleg van een oliepijpleiding overwegen van KeulenBonn naar het Rotterdamse havengebied, met een mogelijke aftakking naar de buurt van Gelseikirchen, deelt het ANP mee, dat de mogelijkheden daartoe reeds verleden jaar zijn onderzocht en be cijferd, maar aanvankelijk niet tot enig resultaat hebben geleid. Wat Rotterdam betreft zijn er bij de op stelling van de plannen voor d.e aanleg van de derde petroleumhaven, diie nog altijd niet definitief zijn, mogelijkheden openge laten om een dusdanig plan, indien men er toch toe zou willen besluiten, te kunnen verwezenlijken. Hoewel niet bepaald waarschijnlijk, wordt het toch niet onmogelijk geacht, dat de olieleiding aansluiting zou krijgen op de van Marseille uit geprojecteerde pijp leiding, indien deze werkelijk aangelegd zou worden. Men legt er te~ Rotterdam de natdruk op, dat deze plannen niets te maken hebben 'met het'omstreden project, dat tenslotte in het voordeel van Wilhelmshaven is beslist. Overigens wacht men te Rotterdam rustig af en herhaalt men slechts dat Rotterdam niet alleen de allergrootste supertankers zal kunnen gaan ontvangen, maar ook ver der alle faciliteiten zal kunnen verlenen, die door de gegadigden gewenst zouden worden geacht. Te zjjnen huize in Voorburg is vannacht overleden prof. dr. R. Casimir, de grond legger van het schooltype lyceum. Prof. Casimir, die 79 jaar is geworden, promo veerde in 1910 in de letteren en wijsbe geerte aan de rijksuniversiteit te Gro ningen. Prof. Casimir heeft zich mede grote be kendheid verworven op het gebied van de drankbestrijding (Van onze correspondent in Londen) De Britse regering stelt alles in het werk om de staking in de scheepsbouw, die za- ter dreigt te beginnen, terwijl de arbei ders in de metaalbedrijven eveneens met staking dreigen, af te wenden. In totaal zijn er drie miljoen man bij de onvermij delijk lijkende conflicten betrokken. De minister van Arbeid, Ian MacLeod, nam de ongebruikelijke stap, zonder raadpleging van de werkgevers of de vakbonden, vrij willige bemiddeling aan te bieden. Door gaans wordt er alleen bemiddeld, wanneer beide partijen deze aanvaard hebben. De ondernemers beweren, dat de geëiste loonsverhoging in de scheepbouw honderd miljoen pond sterling zal kosten en willen voor de stakingsdreiging niet wijken. De scheepsbouwarbeiders hebben het aanbod van de minister afgewezen. De vakbonden zijn van mening, dat het, na de onderhandelingen, die een half jaar hebben geduurd, te laat is voor bemidde ling. Slechts een aanbod in contanten van de werkgevers kan de situatie redden. De minister zei in het Lagerhuis, dat men volgens hem de keus heeft tussen ar bitrage en een bittere, waarschijnlijk lang durige staking, waarvan niemand het re sultaat kan zien. De vakbonden in de me taalindustrie, federatief met die in de scheepsbouw verbonden, hebben besloten de weigering van de werkgevers de loon eisen in de metaalnijverheid in te wil ligen, met staking te beantwoorden. Groot-Brittannië gaat de grootste indus triële onrust, sinds de algemene werksta king van 1926, tegemoet. Zijdelings zou de staking tegen de regering zijn gericht, die verantwoordelijk is voor de stijgende kos ten van levensonderhoud. Als eerste re actie op de dreigende toestand zijn alvast twee schepen, die op een werf aan deTyne zouden worden gerepareerd, naar Rotter dam gezonden. Het zijn de 25.000 ton me tende „Vivien Louise" en de 18.100 ton me tende tanker „Laristan" Er zullen onge twijfeld nog meer schepen naar werven op het vasteland gaan. De vakbonden ho pen, dat de arbeiders in het buitenland de weggezonden schepen besmet zullen verklaren. Zij hebben stappen daartoe ge daan bij de internationale vakorganisatie. De scheepsbouw-arbeiders beschikken over een stakingsfonds van een miljoen pond shilling. ADVERTENTIE ADVERTENTIE - -0 V Lichtdrukken -"•Stencilwerk'- Fotocopieën KENNSMER LICHTDRUK- en C Óf I EE RIHR (CHTIN G Duin vliet straat 1 28' - Velsen-N. Telefoon'02ST,O..41 89 èn 482 7 BURGERLIJKE STAND VAN CASTRICUM over de week van 7 tot en met 13 maart '57 GEBOREN: Johanna Catharine Maria, dochter van P. J. T. Groot en J. W. de Ruijter, Schoolstraat 26. Ronald, zoon van B. J. Icke en J. Bonneveld, Duinenbosch 33. Catharina Maria, dochter van W. van der Eng en C. Hopman, Jac. Catsstraat 25. Gerardus Franciscus, zoon van G. J. van der Meij en C. E.TStet, Stetweg 14. Gerarda Maria Elisabeth, dochter van H. A. Geerts en E. M. Spillekom, Brederodestraat 34. Luigi, zoon van L. J. Cappel en K. M. Augustin, Dr. Jacobilaan 8. Alexander.Ro- bertus Anthonius, zoon van W. Keune en S. Posthumus, Charlotte de Bourbonstr. 26. Johannes Cornells, zoon van C. J. Borst en Th. A. Meijer, Schulpstet 20. Josefina Di- vera Maria, dochter van J. Braksenhoff en J. J. Veldt, Beverwijkerstraatweg 152. Rei- nira Geertuidis Elisabeth, dochter van J. Duijn en M. J. Brakenhoff, Bleumerweg 1. Johannes Wilhelmus Maria, zoon van J. R. Brakenhoff en C. A. Bleeker, Oude Haar lemmerweg 41. ONDERTROUWD: Rudolph Langendijk, wonende te Beulak Terrace, Oranjezicht Z.-Afrika en Dorothea Agatha Martens, wonende te Castricum, Sifriedstraat 26. OVERLEDEN: Hendrik van der Woude, oud 78 jaren, wdn. van W. A. van Eek, wonende te Castricum. De exploitatie-rekening over 1956 laat een voordelig saldo van 41.099.800 (v.j. 29.725.064). Hierbij komt saldo winst- en verliesrekening 1955 86.487 50.495). In terest-rekening 3.856.668 3.132.769). Op brengst verkoop m.s. „Indrapoera" boven de boekwaarde 2.092.241, of in totaal 47.135.198 32.908.329). Na afschrijving, reserveringen (onder andere saldo winst naar 1957 49.527) resteert het bedrag van 4.961.250, waaruit 12'/s pet. (v.j. 11) dividend wordt voorgesteld. Het totale passagiersvervoer bleef nage noeg gelijk aan dat van 1955. Tegenover een toeneming in oostelijke richting stond een teruggang in westelijke richting. Toch was het noodzakelijk ten behoeve van het nog steeds zeer aanzienlijke vervoer in laatstgenoemde richting een zestal extra passagiers-afvaarten in te leggen. Mede om aan emigranten passagegelegenheid te blijven bieden, is de maatschappij voor nemens met de „Sibajak" voorlopig een passagiersdienst van Rotterdam naar Nieuw Zeeland en Australië te onderhou den, waarbij op de terugreis als tot dusver Indonesië zal worden aangelopen. Het beste ontbijt in de kortste tijdl LASSIE KLAAR HAVERMOUT is verkrijgbaar bij de Het bekende adres voor de betere levensmiddelen - KENNEMERLAAN 131 - TEL. 5386 Tevens ZOUTLOZE, SUIKERVRIJE en R E F O R M A - ARTIKELEN IN HET JAARVERSLAG OVER 1956 der Koninklijke Rotterdamsche Lloyd n.v. wordt met voldoening geconstateerd, dat toeneming van het ladingaanbod op de meeste van de door schepen der maatschappij bevaren trajecten heeft geleid tot een gunstiger exploitatie-resultaat dan het voorafgaande jaar werd behaald. Daartegen over vertoonde het onkostenpeil een verdere stijging over de gehele linie en er bestaat weinig uitzicht, dat deze binnen afzienbare tijd tot staan zal worden gebracht. Een gedeeltelijke compensatie van de toegenomen kosten werd gevonden in een verhoging der vrachten. De extra kosten, veroorzaakt door de belangrijk langere reisduur via de Kaap-route na de blokkering van het Suezkanaal, noodzaakten toe slagen op de vracht- en passage-tarieven in te stellen. De reeds in 1956 gestadig op lopende brandstofprijzen zijn begin 1957 verder aanzienlijk verhoogd. Wat het vracht vervoer betreft wordt gemeld, dat de uitgaande hoofdlijn dit jaar ongeveer hetzelfde beeld vertoonde als in 1955. Het ladingaanbod was gedurende het gehele jaar zeer ruim. In thuisvarende richting was het ladingaanbod aanzienlijk minder. Hierdoor was men genoodzaakt voor een aantal schepen ander emplooi te zoeken en met charterladingen naar huis te brengen. De goede resultaten van deze reizen hebben onder de invloed van de hoge algemene vrachtenmarkt in belangrijke mate bijge dragen tot het gunstige exploitatie-saldo. Wat de vloot betreft wordt medegedeeld dat van het type Maas Lloyd, dat in sep tember 1956 werd afgeleverd, nog vijf schepen in aanbouw dan wel gecontrac teerd zijn. Verder zijn contracten gesloten met de Howaldtswerke Hamburg A.G., voor de bouw van nog twee motorvracht schepen, echter met een draagvermogen van circa 12.500 ton; de oplevering wordt in de 2de helft 1958 respectievelijk 1959 verwacht. Bestedingsbeperking In het jaarverslag van ook deze maat schappij wordt gewezen op de concurren- tiegevaren van schepen uit landen, waar grote belastingfaciliteiten worden verleend en op de fiscale Nederlandse situatie, on der andere aangaande de vervroegde af schrijvingen en investeringsaftrek voor vlootvervanging. De directie komt in het jaarverslag tot de conclusie, dat de maat regelen tot beperking der bestedingen voor de Nederlandse koopvaardij hun conjunc tureel doel voorbijschieten tot grote schade van de ontwikkeling van deze bedrijfstak op langere termijn. In dit verband wordt opgemerkt, dat Engeland, in een soortge lijke monetaire situatie, als waarin thans ons land verkeert, de investeringsfacilitei ten juist voor de scheepvaart heeft gehand haafd. De sportvereniging „Beverwijk" heeft woensdag in het clubhuis een contact avond gehouden die zeer goed werd be zocht. De voorzitter de heer N. G. Grapendaal noemde deze grote belangstelling een uni cum in de sportwereld. Vooral nu hebben de leden elkaar nodig, degradatie-wolken pakken zich boven het eerste elftal samen, betoogde de heer Grapendaal. Hij wekte dc aanwezigen op bij de nog te spelen wed strijden acte de présence te geven teneinde de spelers zoveel mogelijk morele steun te geven. De voorzitter deelde mede dat de laatste contactavond zal plaats vinden op woens dag 17 april. Hieraan zal een feestelijk tintje worden gegeven, waarbij tevens de prijsuitreiking plaats vindt van de gehou den klaverjas- en sjoelwedstrijden. „Never-Down" in de kampioens competitie De stand na de tweede ronde in de kam pioenscompetitie van de bridgeclub „Never Down" in percenten uitgedrukt is: Groep A: 1. mevr. GroenJ. Schaaper 110,32; 2. MaksPoncin 108,73; 3. Duin Poncin 107,93. Groep B: 1. J. HulsJ.Hamers 112,96; 2. G. SchaaperKorsman 108,93; 3. Hooger- heideWitlose 107.17. Groep C: 1. heer en mevr. Admiraal 117; 2. P. SchmittFrankemolle 103; 3. heer en mevr. Braun 100. Ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van de Beverwijkse Accordeonvereniging vindt op zaterdag 23 maart in het Kenne- mer Theater een jubileumconcert plaats. Naast de B.A.V. werken hieraan mede de verenigingen C.A.V. uit Castricum, Con Amore uit Bergen en Con Zelo uit Alk maar. Het geheel staat onder leiding van Alb. v. d. Wolff. Na afloop is er gelegen heid tot dansen. „De vrouw in Europa" Voor de Bevefwijftsë iedln van de K.A.V. spreekt mejuffrouw Stringa op woensdag 20 maart over het onderwerp „Het leven en werken van de vrouw in Europa". Tien j'aar Chr. bond overheids personeel De afdeling Beverwijk van de Neder landse Chr. Bond van Overheidspersoneel v.ert dit jaar haar tienjarig bestaan. Op maandag 18 maart wordt in ,,'t Cen trum" de jaarvergadering gehouden, die een feestelijk tintje zal dragen. Nu weer 870 gulden weg Werd er maandag bij de politie te Be verwijk door een handelaar aangifte ge daan dat hij een portemonnee met 190 gul den was kwijtgeraakt, dinsdag kwam een caféhouder op het bureau vertellen dat uit zijn huiskamer een bedrag van 870 gulden was ontvreemd, welk bedrag hij daar had opgeborgen. Geitenfokkers hadden een rustig jaar Eens in het jaar komen de geitenfokkers uit Beverwijk en Omstreken bijeen om orde op hun zaken te stellen. 1956 bleek een heel rustig jaar te zijn geweest en de penningmeester had kans gezien om nog ruim f 95 over te houden. Dat er echter nog wel acticiteit onder de leden heerst, blijkt wel uit een schrijven van 't hoofdbestuur, waarin men er op aandringt om de geiten te laten onderzoeken op t.b.c. Weliswaar komt deze ziekte bij geiten niet zo veel voor als bij koeien, doch het afgelopen jaar werden bij een onderzoek in Noordhollar.d van de 1700 beesten er 6 aangetroffen met t.b.c. en dat is er 6 te veel meende men zeer terecht. Verder was men van oordeel dat door kunstmatig inseminatie van geiten geen bokhouder meer nodig zou zijn. In de plaats van de heer Groen, die had bedankt als secretaris, werd de heer Th. Bruijns gekozen, die met de heer Bakker werd afgevaardigd naar de op 23 maart in Amsterdam te houden algemene verga dering. De biljartvereniging „Excelsior" heeft in haar clubhuis café Appeldoorn te Bever wijk een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tegen een twaalftal leden van de Haarlemse vereniging IVO. Deze ontmoe ting eindigde in een 19-5-overwinning voor de Beverwijkers. Vrijdag 15 maart vindt in het clubhuis van IVO de revanchewed strijd plaats. Contactbijeenkomst van „noodwachters" Al mag men wensen dat „Bescherming Bevolking" nooit in werkelijkheid actief wordt, neemt dat toch niet weg, dat het een nuttige instelling is en dat het wenselijk genoemd mag worden dat het onderlinge contact tussen leiding en noodwachters blijft bestaan. Zo was er woensdagavond een grote schare van deze mensen in Beverwijk bij een; huiten een wedstrijd in hersengym nastiek is er een film vertoond over een reis met de „Oranje" naar Indonesië. HEEMSKERK De Heemskerkse sportvereniging ADO heeft onderlinge wedstrijden gehouden, waaraan met grote animo werd deelge nomen. Enige uitslagen zijn: le graad:l. Schuyt 32 1/2 pnt; 2. A. Cas- see 32 pnt; 3. J. Bleyendaal 31 1/2 pnt; 4. N. Beentjes; 5. A. v. d. Kolk 30 1/2 pnt. 2e graad: 1. C. Groot 31 pnt; 2. C. Kuil 28 pnt; 3. A. Henneman 27 1/2 pnt; 4. C. Groenland 27 pnt; 5. A. Sinnige 26 1/2 pnt. 3e graad: 1. C. Aarts 29 1/2 pnt; 2. A. Beentjes 28 pnt; 3. R. van Noort 26 pnt; 4. R. de Ruyter 25 pnt; 5. C. Jaltma 24 pnt. Geslaagde bonte avond van „Jonge-Kracht" De Hervormde meisjesvereniging „Jonge kracht" heeft woensdag in zaal Dam een bonte avond gegeven, die uitstekend is ge slaagd. Onder leiding van mevrouw Van Riessen werden diverse zangstukjes ten tonele gebracht. Alras bleek dat de meis- jer hierop naarstig moeten hebben gestu deerd, getuige de vaart en het élan waarop deze stukjes werden opgevoerd. Het publiek toonde zich dankbaar en bewees dit met een telkens opklinkend hartelijk applaus. Voor de leidster en de vereniging zal deze avond ongetwijfeld een stimulans zijn om op de ingeslagen weg voort te gaan. ADVERTENTIE Ontvangen de nieuwste VOORJAARSMODELLEN ALLEENVERKOOP VOOR VELSEN Dames- en Herenmodes - Confectie Maatkleermakers KENNEMERLAAN 36 - TEL. 4453 DONDERDAG 14 MAART Luxor Theater, 14.30 en 20 uur: Blëeker's corsettenshow. Stadhuis, Scheybceck, 19.30 uur: Vergade ring van de Gemeenteraad. „De Groentenbeurs", 20 uur: Musketiers. „De Groentenbeurs", 20 uur: Arka, lezing door de heer Dominicus. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1013 uur. Lees- en studiezaal ge opend van 1013 en 14—17 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 10—11 en 1718 uur. VRIJDAG 15 MAART Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De regen kwam". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Sissi, de jonge keizerin". W.B. Theater, 20 uur: „Parachutisten val len aan". K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering Ka tholieke Vrouwengilde. Kotc! „Parkzicht", 20 uur: Vergadering „Koninginnedag". 't Centrum, 20 uur: P. v. d. A„ lezing door ir. S. A. Posthumus over het Deltaplan. Openbare leeszaal, geopend van 1517 en 1920 uur; Jeugdleeszaal, Zeestraat 26, geopend van 18.3020 uur. R.-K. Leeszaal, uitleenbibliotheek geopend van 1518 en 1921 uur; lees- en stu diezaal geopend van 1013, 1518 en 1921.30 uur. Wijk aan Zee, filiaal R.-K. Leeszaal, St. Odulfstraat 12, geopend van 1011 en 1718 uur. ^JCyX)QO(>-rXVXXYVyVVYXNYYYVVyYVYVYYYYYXXXVVVX^)OOOOOOOOa jj WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te wurden g betaald, daar de bezorgers op Donder- P dag moeten afrekenen. 8 DE AD MIN tb i'KATIE

IJmuider Courant | 1957 | | pagina 3